1261 2374 Akvarell Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sverige. Parti av Helgeandskyrkan i Visby. Monogramsignerad. Ca 35x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:06)
1261 2146 Akvarell Dan Zetterström, Rovfågel, signerad. Motivet: 39x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:08)
1261 9156 Akvarell Fredrik Wilhelm Scholander (1816-1881), Sverige. Religiöst motiv, signerad. 26x18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:38)
1261 2232 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Kvällsskock, 32x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:27)
1261 2494 Akvarell Kina, Andfåglar. Motivet: 50x80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:50)
1261 2493 Akvarell Kina, Rovfågel. Motivet: 45x69 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:49)
1261 2492 Akvarell Kina, Sjöfåglar vid bränningar. Motivet: 45x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:48)
1261 1313 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1912, Monaco, 32x15
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:31)
1261 2274 Akvarell Oidentifierad konstnär. Stadsvy, 35x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:30)
1261 2360 Akvarell Stavros Papassavas (f. 1928), Grekland. Komposition. Signerad. Motivet: 46x59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:20)
1261 2285 Akvarell W Solenberg, "Vadbock och sjöbodar vid Långesjö - Bohuslän", signerad, 16x21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:37)
1261 2162 Akvareller 2 st, Elisabeth May, tillskrivna, Landskap. Motivet: 23x19 & 24x16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:58)
1261 2358 Akvareller 2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade, 18x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:17)
1261 2333 Akvareller 3 st, Alfred Boll, Stockholmsmotiv, 20x26 & 60x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:20)
1261 2103 Akvareller 3 st, Andre Krafft, Paris. Signerade, ej ramade, 26x19 och 19x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:11)
1261 2357 Akvareller 4 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade, 18x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:15)
1261 2091 Ampel Karl Johan, metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:21)
1261 2229 Arbetslampa lÄNGD: 150cm. Djup: 15cm. Höjd: 15cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:24)
1261 8020 Armbandsur 18 k, Certina. Bruttovikt: 33,3 g, ej armband. Bottens, diameter: 3,5cm.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:15)
1261 2542 Bägare 2 + 1, silver, bland annat Mema. Höjd: 6,5 - 11 cm, vikt. 228 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:03)
1261 2543 Bägare silver, 1700-tal. Höjd: 8 cm, vikt. 47 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:05)
1261 2044 Baljfåtöljer Ett par, Sengustaviansk modell, Tidigt 1900-tal, Dekor med Sfinxer
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:49)
1261 2257 Baljor 3 st, Koppar. Diameter: 33-45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:13)
1261 2057 Barnstol rotting. Höjd: 48
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:48)
1261 2080 Barometer 1800-tal. Höjd: 98 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:10)
1261 2399 Batik Inger Ellqvist Ellis, "Utsikt från mitt fönster", Signerad, 93x170 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:59)
1261 2428 Bestick silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 36 delar, L-. 17-20 cm, Vikt 2024 G
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:42)
1261 2430 Bestick silver, GEWE, 39 delar, Vikt: 1884 g
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:51)
1261 2076 Bestickuppsättning 70 delar, silver (830), Norge, Vikt 2924 g
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:06)
1261 2021 Bestickuppsättning 76 delar, nysilver, Chippendale
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:55)
1261 2150 Blandteknik Aage Backhausen (1908-1966), Danmark. Motiv från Bornholm. Signerad. Motivet: 23x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:44)
1261 1200 Blandteknik Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, med dedikation, 18x23
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:47)
1261 2093 Blandteknik Albert Engström (1869-1940), Sverige. Signerad, 24x32
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:25)
1261 7151 Blandteknik Axel Olson (1899-1986), Sverige. Modell, signerad. -80, bladets mått: 34x27
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:54)
1261 2098 Blandteknik Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Signerad, daterad 61, komposition, 65x98
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:03)
1261 2207 Blandteknik monogramsignatur. AE 1909, Kulla, 34x24 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:45)
1261 2223 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 1931,35x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:59)
1261 2254 Blomsterbord Allmoge. Bredd: 70 cm. Djup: 26cm. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:11)
1261 2517 Blomsterbord metall. Bredd: 52. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:29)
1261 2159 Blyertsteckning Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad -57. Motivet: 28x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:54)
1261 2381 Bokhylla mahogny. Bredd: 150, djup: 27 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:25)
1261 2511 Bokhyllor Ett par, bemålade, IKEA, Ekolsund, Bredd: 100. Djup: 28 cm, höjd: 223 / delar
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:30)
1261 1369 Bokskåp Nyrokoko, Valnöt. 1800-tal. Bredd: 116 cm. Djup: 51cm. Höjd: 239cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:53)
1261 1248 Bönematta 90x145
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:22)
1261 2237 Bord Gustaviansk stil, Bredd: 93cm. Djup: 52 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:09)
1261 2510 Bord Jugend, bemålat. Bredd: 64, djup: 64 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:20)
1261 2024 Bord metall, nutida, 2 st glashyllor, På hjul. Höjd: 68. Bredd: 78
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:39)
1261 2509 Bord Rottingunderrede. Bredd: 74, djup: 48 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:21)
1261 2115 Bordsfotogenlampa Glas, ca 50 cm. Höjd: 55cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:06)
1261 2109 Bordslampa empirestil, Metall / glaskupor. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:32)
1261 1069 Bordslampa höjd: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 21:03)
1261 2163 Bordslampa Luminara Navada. Längd: 55, djup: 25 cm, höjd: 52 cm, krom / glas / tyg
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:10)
1261 2431 Bordslampfot Metall. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:50)
1261 1172 Bordslampfötter ett par. Höjd: 60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:23)
1261 2449 Bordslampor Ett par, Luxus. Höjd: 66 cm cirka, no: 0201. 38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:10)
1261 2048 Bordslampor Ett par, mässing, 1900-tal. Höjd: 75
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 21:01)
1261 2158 Bordspendyl 1800-tal, mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:06)
1261 2501 Brasskärm mässing. Längd: 64, höjd: 68 + eldset, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:11)
1261 2083 Bricka med handtag, England, EP. Längd: 66 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:14)
1261 2325 Brosch 18 k, med pärla, 4 gr. Bredd: 3cm. Höjd: 3cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:16)
1261 2336 Brosch 18 k, med pärla, 4,3 gr. Längd: 6,5cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:25)
1261 1253 Buffé valnöt, 1890-tal. Längd: 205. Djup: 62 cm, höjd: 106 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:34)
1261 2049 Byrå England, idegran. Bredd: 76, djup: 36 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:01)
1261 2129 Byrå England, mahogny. Bredd: 73, djup: 45 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:41)
1261 2250 Byrå Gustaviansk stil. Bredd: 80, djup: 44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:26)
1261 2439 Byrå mahogny. Bredd: 45, djup: 32 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:59)
1261 1141 Byrå senbarockstil. Bredd: 76. Djup: 36 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:57)
1261 2527 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 37/35, bladets mått: 53x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:35)
1261 2100 Collage Trä/koppar, Sign LGN, 1992,60x34
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:05)
1261 2486 Dekorpistoler Ett par, slaglås, omkring 1900. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:03)
1261 2299 Diptyk F Vaccarone, HC-upplaga. Motivet: 14x10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 21:00)
1261 2432 Dolkar 2 st, orientaliska. Längd: 38-42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:48)
1261 2112 Dosor Ett par, mässing och porslin. Diameter: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:55)
1261 2090 Dragspel i väska, Accordia. Längd: 38cm. Djup: 19cm. Höjd: 42cm.
1261 2092 Dragspel i väska, Hagström. Längd: 38cm. Djup: 20cm. Höjd: 45,5cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:21)
1261 2347 Dukar + servetter, linne
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:01)
1261 2012 Etagebord Gustaviansk stil, omkring 1900. Bredd: 43, djup: 38 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:03)
1261 2130 Etagehylla längd: 90 cm, djup: 31 cm, höjd: 187 cm, engelsk modell
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:41)
1261 1202 Etsning Faksimil efter Zorn, "Svanen". Motivet: 23x18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:51)
1261 2340 Etsning Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. "Hjärtat ( De Zurbarnas Veronicas svetteduk)", 18/40, motivet: 33,5x28, löst blad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:29)
1261 2363 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 20/310, daterad 1953. Motivet: 22x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:29)
1261 2524 Färgetsning Felix Hatz (1904-1999), Signerad, numrerad 58/110. Motivet: 35x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:34)
1261 2530 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 12/40. Signerad, daterad -74. Motivet: 20x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:40)
1261 2260 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 145/325. Signerad, daterad -81, Victor. Motivet: 20x16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:17)
1261 2148 Färgetsningar 2 st, Georges Visat (1910-2001), kompositioner, 100-upplaga. Signerade, Motivet: 21x18 cm
1261 1213 Färgkrita Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, daterad 43, Stocke. Bär påskrift "Studie till. ". Ca 24x33 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:59)
1261 2178 Färglitografi 4 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 154/200. Bladets mått: 42x53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:03)
1261 2350 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen. Signerad, numrerad 279/375. Motivet: 38x52 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:30)
1261 1216 Färglitografi Eve Domy (f. 1951), Frankrike. Signerad, numrerad 8/40. Motivet: 47x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:01)
1261 1339 Färglitografi Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Fioler. Signerad, numrerad 111/200. Motivet: 45x41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:40)
1261 2282 Färglitografi Gieron, signerad. -76, PT, Tyngdlagens tillämpning. Motivet: 76x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:34)
1261 2265 Färglitografi Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Vinter Skeppsholmen, 167x225, signerad. Motivet: 49x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:20)
1261 2303 Färglitografi Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), Sverige. Signerad, numrerad 88/330, ramens innermått: 50x61 cm
1261 2521 Färglitografi Henrietta Kozica (f. 1984), Sverige. Signerad, numrerad 9/150. Motivet: 50x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:31)
1261 2267 Färglitografi Komposition. Signerad a tergo, numrerad 95/100. Motivet: 10x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:21)
1261 2136 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. "I höstdräkt". Signerad, numrerad 174/310. Motivet: 50x35 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:51)
1261 2298 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 281/310. Motivet: 34x71 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:56)
1261 2264 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 59/200, Motivet: 65x47 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:20)
1261 1114 Färglitografi Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Signerad i tryckplåt, kvinna. Motivet: 31x23
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:59)
1261 1100 Färglitografi Max Book (f. 1953). Signerad, numrerad 69/90, daterad 2014. Bladets mått: 48x36 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:41)
1261 1144 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, EA-upplaga. Bladets mått: 22x28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:26)
1261 2152 Färglitografi Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Utställning. Signerad i tryckplåt, numrerad 81/200. Motivet: 23x28 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:46)
1261 2202 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 67/350. Motivet: 27x22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:37)
1261 1142 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv, dedikerad, signerad. Motivet: 25x20, löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:27)
1261 2137 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 85/460. Motivet: 35x49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:58)
1261 2180 Färglitografi signerad. EA-upplaga, Modeller. Motivet: 61x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:02)
1261 2300 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Violer, Signerad i tryckplåt. Motivet: 51x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:57)
1261 2263 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927). Par. Signerad, numrerad 9/350. Motivet: 66x49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:21)
1261 1034 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. PT. Signerad. Motivet: 31x42
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:36)
1261 1031 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 226/250. Motivet: 30x28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:33)
1261 9177 Färglitografi Vera Nilsson (1888-1979), Sverige. PT, signerad. Motivet: 53x40
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:32)
1261 2342 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. EA-upplaga, Signerad, Löst blad. Motivet: 56x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:34)
1261 2389 Fat Kosta, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:47)
1261 2082 Fat Silver (830), Norge. Diameter: 20, Vikt: 300 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:13)
1261 2465 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:37)
1261 2243 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Brännmärkt CM
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:17)
1261 2244 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Brännmärkt CM
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:21)
1261 2515 Fåtölj grå sammet, nutida
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:26)
1261 2174 Fåtölj grönt skinn, England
1261 1240 Fåtölj sent 1800-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:44)
1261 2451 Fåtöljer ett par, Bröderna Andersson
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:37)
1261 2171 Fåtöljer Ett par, nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:04)
1261 2335 Fickur 18 k, 36,4 gr brutto. Diameter: 3cm.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:23)
1261 2410 Figurin Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:22)
1261 2074 Fiol
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:06)
1261 2085 Fiol + stråke, Elof Johansson, 1876. Längd: 61cm.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:17)
1261 2065 Fiol + stråke, Gefle, A Hedberg, 1916. Längd: 62cm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 21:00)
1261 2081 Fiol + stråke, Stradivariuskopia. Längd: 61cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:14)
1261 2073 Fiol Längd: 59cm.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:06)
1261 2079 Fiol Längd: 60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:12)
1261 2078 Fiol Längd: 60cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:14)
1261 2066 Fiol med stråke. Signerad, daterad 1984. Längd: 60cm. Stråke: 74cm.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 21:01)
1261 2070 Fiol Stradivariuskopia. Längd: 66cm.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:04)
1261 2084 Fioler 2 st. Längd: 60cm.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:17)
1261 2042 Flaskor / buteljer 12 st, glas, modell äldre. Höjd: 18-31
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:24)
1261 2384 Fotoramar diverse 14 st
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:44)
1261 2453 Frimärken äldre brev, 2 lådor
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:29)
1261 1347 Frimurarglas 1800-talets slut. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:38)
1261 1333 Gitarr EKO, Italien. Längd: 98 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:07)
1261 2553 Glas 17 st, Johansfors Glasbruk, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:20)
1261 2122 Glas 6+ 6 st, med kräftdekor. Höjd: 7,5-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:29)
1261 2551 Glas 8+ 4 st, Johansfors Glasbruk, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Strikt. Höjd: 8-18 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:15)
1261 2552 Glas 9+ 3 st, Johansfors Glasbruk, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 7-8,5 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:18)
1261 2398 Glas Iittala, 15 delar. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:58)
1261 2069 Glas på fot 6 st, Orrefors. Höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:05)
1261 2043 Glasbehållare höjd: 47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:26)
1261 2061 Glasservis + vas, 42 + 1 delar, Elisabet / Festival, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors. Höjd: 9,5-16,5, Vas märkt Orrefors D. Höjd: 19
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:59)
1261 2345 Glasservisdelar 11+ 9 delar. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:56)
1261 2436 Golvlampa 2-armad. Höjd: 140 cm cirka
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:57)
1261 2177 Golvlampa mässing. Höjd: 145 cm cirka
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:19)
1261 2176 Golvlampa mässing. Höjd: 145 cm cm cirka
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:58)
1261 2114 Golvlampa Mässing/träfot. Höjd: 142 cm
1261 2075 Golvlampa Stilnovo-stil, Italien. Längd: 180, mässing / plåtskärm, ställbar
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:07)
1261 2435 Golvlampa Teak. Höjd: 153 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:56)
1261 2424 Golvlampfötter Ett par, mässing. Höjd: 135 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:41)
1261 2518 Gouache Kjell Löwenadler (1905-1993), Sverige. Åker. Signerad, daterad -56,37x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:28)
1261 2546 Gräddkanna + skål, silver. Höjd: 4,5 - 13 cm, vikt. 229 g
1261 2208 Grafiska glad 2 st, bland annat Uppsala. Motivet: 26x33,24x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:46)
1261 2217 Grafiskt blad Efter Matisse. Motivet: 39x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:50)
1261 2205 Grafiskt blad Motivet: 40x48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:43)
1261 2253 Grammofontrattar 4 st. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:10)
1261 2327 Halsband + 1 par örhängen, 18 k, vitguld, med briljanter. Längd: 42 (halsband)
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:17)
1261 2484 Hantlar med lösa vikter "Norrhult", 1970-tal. Vikter, diameter: 7-30cm. Hantel med stån. Längd: 40cm. Höjd: 20cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:43)
1261 2051 Ikoner 2 st, 23x18 respektive 44x29
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:29)
1261 2539 Julgransfot med speldosa. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:56)
1261 2405 Kaffekoppar 11 st, Valentine, Rörstrand
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:17)
1261 2452 Kaffeskedar silver, 12+ 6+ 5 st. Vikt: 321 g. Längd: 9,5-11,5cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:10)
1261 2403 Kanna + Terrin, Göteborg/Gustavsberg. Diameter: 20, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:14)
1261 2027 Kanna Festong, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 17
1261 2538 Kanna grönt glas. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:56)
1261 2346 Karaff + skål, kristall. Höjd: 10 - 39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:00)
1261 2390 Karaff Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:48)
1261 2513 Karmstol Gustaviansk stil, slitage
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:23)
1261 2183 Karmstolar Ett par, krom, skinn
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:10)
1261 2377 Karmstolar ett par, mahogny
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:22)
1261 2474 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:49)
1261 1147 Karmstolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:03)
1261 2133 Karusellbokhylla England. Längd: 48, djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:50)
1261 2007 Klaffbord Furu. Bredd: 38+ 2x20, djup: 60 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:55)
1261 2508 Klappstolar 3 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:18)
1261 2535 Konstglas 3 delar, Kosta Boda, Beertil Vallien. Höjd: 10-14
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:46)
1261 2555 Konstglas 4 delar, Murano, Millefiori. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:30)
1261 2556 Konstglas 5 delar, Murano. Höjd: 14-18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:29)
1261 2554 Konstglas 6 delar, Murano. Höjd: 7-13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:28)
1261 2400 Konstglas diverse, bland annat Vallien, 10 delar. Höjd: 3-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:05)
1261 2387 Konstglas Erik Höglund (1932-1998), Sverige. 7 delar. Höjd: 10-22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:44)
1261 2497 Konstglas höjd: 35. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:04)
1261 2413 Koppar 2 delar. Längd: 38-60cm. Diameter: 26-53cm. Höjd: 34-36,5cm.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:25)
1261 2035 Korg med lock Rotting. Längd: 51, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:38)
1261 2014 Låda England, mässingsbeslag. Längd: 68, djup: 47 cm, höjd: 17 cm, ej inredning
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:05)
1261 2050 Lampbord Ett par, Idegran. Bredd: 50, djup: 50 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:20)
1261 1382 Lampbord Ett par, intarsia, Mässingsdekor. Bredd: 50, djup: 24 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:04)
1261 2440 Lampbord med kopparbricka. Diameter: 45, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:00)
1261 2011 Lampbord med låda, rokokostil, mässingsdekor. Bredd: 65, djup: 33 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:02)
1261 2491 Lampbord Rokokostil, Bredd: 53 cm. Djup: 53cm. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:23)
1261 2506 Lavoar 1800-tal, Bredd: 74, djup: 41 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:15)
1261 2318 Litografi Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. Modell, Signerad, 22x30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:10)
1261 2297 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, Vällingby Centrum, HC-upplaga. Signerad, daterad -75. Motivet: 44x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:55)
1261 2272 Litografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad -89,142/150. Motivet: 54x72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:36)
1261 9254 Ljuskrona Oscariansk, mässing. Höjd: 65 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:16)
1261 2368 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:40)
1261 2072 Ljusstakar + skål, Rörstrand & Rosenthal. Höjd: 7-13 cm cirka
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:05)
1261 2459 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:32)
1261 2534 Ljusstakar 3 st. Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP. Höjd: 8 - 20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:45)
1261 2287 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 23 cm
1261 2022 Ljusstakar Ett par, Nyrokoko, CRC. Höjd: 24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:53)
1261 2429 Malmkrona höjd: 63 cm
1261 9219 Malmkrona Nyrokoko, elektrifierad. Höjd: 64
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:18)
1261 2045 Matbord 50/60-tal, ek, utdragsskivor, Inköpt på Illums 1965 i Danmark, ej märkt. Bredd: 124 + 2x47. Djup: 83 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:41)
1261 2132 Matbord England, mahogny. Bredd: 115, djup: 85 cm, höjd: 723 ilägg, 3x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:43)
1261 1236 Matbord med 4 stolar, mahogny, gustaviansk stil, bordet. Diameter: 115, höjd: 73 + 1 ilägg med sarg 60 + 2 st iläggsskivor, à 45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:35)
1261 2365 Matsalsgrupp Ek, 7 delar, Barockstil, + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:23)
1261 9469 Matsalsgrupp England, 7 delar, + 2 st iläggsskivor. Längd: 170, djup: 93 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:11)
1261 2030 Matservis 40 del ca, Lotus, Linköping
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:05)
1261 2464 Matservis 40 del ca, Seltmann Bavaria
1261 2017 Matservis 50 del ca, "Windsor", Bohemia
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:11)
1261 2015 Matservis 60 del ca, Mitterteich, Bavaria
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:07)
1261 2175 Matservisdelar 30 delar, Svart Sverige, Rörstrand
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:48)
1261 1198 Matservisdelar Wexiö guld, Gustavsberg, ca 15 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:44)
1261 2196 Matta 91x174 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:28)
1261 2170 Matta Kina. Bredd: ca 218cm. Längd: ca 303cm.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:21)
1261 2194 Matta orientalisk, 101x158 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:27)
1261 2186 Matta orientalisk, 110x182 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:17)
1261 2353 Matta orientalisk, 120x194 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:10)
1261 1250 Matta Orientalisk, 126x195
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:27)
1261 2450 Matta orientalisk, 140x214
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:30)
1261 2108 Matta Orientalisk, 140x216
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:25)
1261 1273 Matta orientalisk, 143x198
1261 2187 Matta orientalisk, 147x212 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:17)
1261 2188 Matta orientalisk, 147x212 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:18)
1261 2190 Matta orientalisk, 150x103 cm
1261 1105 Matta orientalisk, 152x198
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:21)
1261 9184 Matta orientalisk, 180x273
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:27)
1261 2198 Matta orientalisk, 193x285 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:32)
1261 2203 Matta orientalisk, 42x120 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:42)
1261 1025 Matta orientalisk, Afghan, 208x302
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:56)
1261 1233 Matta Orientalisk, Galleri, 104x296
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:32)
1261 2248 Matta Röllakan, Svensk Hemslöjd, märkt SH ISN, 151x210 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:23)
1261 1340 Mockaskedar 12 st, silver. Längd: 10. Vikt: ca 100 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:43)
1261 2547 Muggar 7 st. Efter Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:10)
1261 2437 Nattygsbord ett par, Teak. Bredd: 43, djup: 32 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:59)
1261 2380 Nattygsbord Orientaliskt. Bredd: 52, djup: 32 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:23)
1261 2438 Nattygsbord Teak. Bredd: 32, djup: 43 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:58)
1261 2364 Oljemålning Anna Kalinitchenko Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Harlekin med klockan, signerad. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:52)
1261 2302 Oljemålning B Alfredson, "Dans på Bryggan", signerad. Olja på duk, 62x82 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:58)
1261 2283 Oljemålning B Alfredson, "Restaurang - Interiör", signerad. Olja på duk, 60x80 cm cirka
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:35)
1261 2312 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Läsande barn, Signerad. Olja på duk, 46x37 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:07)
1261 1223 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Signerad, barn. Olja på duk, 69x100
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:12)
1261 2124 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 32x68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:32)
1261 2151 Oljemålning Birger Mörk (1919-2010), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -47. Oramad. Olja på duk, 46x55 cm
1261 2023 Oljemålning Dan Lindstrand (1904-1983), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 34x26
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:38)
1261 1020 Oljemålning Dimitri Naida(1969), nakenstudie. Signerad. Olja på duk, 67x90
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:47)
1261 2275 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Båtar Stockholm, signerad. Olja på pannå, 26x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:30)
1261 2519 Oljemålning Erling Askjær Jørgensen (f. 1933), Danmark. Signerad, daterad 2012. Olja på duk, ca 61x81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:28)
1261 2417 Oljemålning Eva Walter. Signerad, daterad 54, stilleben. Olja på pannå, 58x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:28)
1261 8002 Oljemålning Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Monogramsignerad, Porträtt av konstnärens syster Carolina Rydberg (1830-1888). Signerad, daterad 1860. Olja på duk, 31x24
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:48)
1261 2269 Oljemålning Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Bro, signerad. Olja på duk, 53x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:25)
1261 1217 Oljemålning Fortunato Jervoso (f. 1915), Filippinerna. Signerad, daterad Manilla 55. Olja på duk, 43x54 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:02)
1261 1019 Oljemålning Fritz Kärfve (1880-1967), Sverige. Eka på strand. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 64x74
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:29)
1261 2220 Oljemålning Gudrun Maria Järnefors, porträtt av Sigrid Hjertén, monogramsignerad. Olja på pannå, 28x25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:54)
1261 1346 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, signerad, duk på kartong, 26x34
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:31)
1261 2219 Oljemålning Hans Ossvald Larsson, signerad HOL, humla. Olja på pannå, 9x12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:51)
1261 7075 Oljemålning Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Brygga, signerad. Olja på duk, 51x61
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:02)
1261 1078 Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Stortorget. Olja på duk, 55x45
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:02)
1261 2182 Oljemålning Jonas Lindkvist (1889-1955), Sverige. Fyr, signerad. 1952. Olja på pannå, 39x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:07)
1261 2383 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Träd, signerad, 45x31 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:32)
1261 2281 Oljemålning KG Holmberg, "Fiskekutter i full storm", signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:33)
1261 2125 Oljemålning Kopia, 1905, signerad. Olja på duk, 36x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:33)
1261 2266 Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), Sverige. Träd, Signerad. Olja på pannå, 79x56 cm
1261 2479 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Äpplen, signerad. Olja på pannå, 57x27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:05)
1261 2478 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Malta, signerad. Olja på duk, 39x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:03)
1261 2480 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Strandmotiv, signerad. Olja på pannå, 20x58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:06)
1261 2160 Oljemålning Margareta Linton (1931-2011), Sverige. Klippor. Signerad, daterad -53. Olja på duk, 23x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:56)
1261 2102 Oljemålning Max Torsten, mor & Barn, signerad. Olja på pannå, 34x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:09)
1261 1280 Oljemålning monogramsignerad, P. I. G 1876. Olja på duk, 65x79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:31)
1261 1084 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kustlandskap. Olja på duk, 44x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:15)
1261 2352 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Osignerad, landskap. Olja på pannå, 60x61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:08)
1261 2226 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad a tergo LS. Olja på pannå, 38x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:04)
1261 2279 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, -67, komposition, ej glas. Motivet: 52x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:35)
1261 2351 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Komposition. Olja på duk, 81x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:09)
1261 2495 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kustmotiv. Olja på duk, 50x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:51)
1261 1011 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 32x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:32)
1261 2104 Oljemålning Pirkko Aario (1934-2018), Finland. Ödla på strand. Signerad, 23x29 cm
1261 1146 Oljemålning Ragnar Nyberg (f. 1893), Sverige. Skärgårdsmotiv, signerad, 1939. Olja på duk, 62x42
1261 2310 Oljemålning Roy Bladh, Fågel. Signerad, daterad -79. Olja på pannå, 24x29 cm
1261 2373 Oljemålning Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Sommarnöje på ängen motiv från Kolmården, signerad. Olja på duk, 40x70 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:02)
1261 1018 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, daterad 1971, Motiv från Öland. Olja på pannå, 13x54
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:51)
1261 2224 Oljemålning Theodor Wibom (1881-1977), Sverige. Italiensk by. Signerad. Duk på pannå, 43x38 cm
1261 2259 Oljemålning Thor Hellström (1894-1894), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:17)
1261 2099 Oljemålning Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad. Olja på pannå, 80x60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:04)
1261 2189 Oljemålningar 2 st, Enar Rydberg, porträtt. Olja på duk, 130x70 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:37)
1261 2056 Örhängen Ett par, 18k, med stenar, 2,2g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:43)
1261 2376 Pall 1950/60-tal. Längd: 58cm. Djup: 43cm. Höjd: 45cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:20)
1261 2375 Pall Läder. Längd: 69cm. Djup: 56cm. Höjd: 41cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:15)
1261 2010 Pallar 2 st, metall. Höjd: 77
1261 2456 Paraplyställ porslin. Höjd: 46, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:28)
1261 2334 Pärlcollier med silverlås. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:24)
1261 2086 Parti allmoge Verktyg, 1700-/1800-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:17)
1261 2041 Parti flaskor / flakonger diverse, olika åldrar. Höjd: 12-26 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:23)
1261 2038 Parti glasflaskor 12 st, diverse, modell äldre. Höjd: 20-22 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:09)
1261 2039 Parti keramikflaskor glaserade, bland annat Doulton & "James Connell, Bombay". Höjd: 14-24
1261 1355 Parti leksaker
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:08)
1261 2157 Parti linnedukar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:53)
1261 2485 Parti pipor diverse, modell äldre
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:02)
1261 2396 Parti porslin 5 delar, 1950/60-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:55)
1261 2397 Parti silver diverse
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:56)
1261 1284 Pastell Carin Ax (1915-2006), Sverige. Signerad, 43x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:36)
1261 1036 Pastell Gösta Bjelkebo (1904-1974), Sverige. Caféinteriör, 32x24
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:10)
1261 1037 Pastell Gösta Bjelkebo (1904-1974), Sverige. Par, 33x24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:57)
1261 9349 Pastell Gösta Larsson, Hamnmotiv, Stockholm, signerad och daterad -34, Pastell på pannå, 40x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:58)
1261 1224 Pastell Serafin Serna (1895-1985), Filippinerna. Igorottpojke Filippinerna. Signerad, daterad "Manila 56". Motivet: 50x39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:14)
1261 2116 Piedestal + ytterfoder, Rörstrand. Höjd: 92+ 30 cm
1261 1076 Piedestal med stenskivor. Längd: 60, djup: 25 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:00)
1261 2503 Piedestal metall. Höjd: 180 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:15)
1261 2502 Piedestal metall. Höjd: 73 cm
1261 2416 Piedestal Plåt. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:27)
1261 2242 Piedestaler Ett par, Järn, dekorerade. Längd: 30, djup: 30 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:21)
1261 2477 Prydnadsblomma Sten, Asien. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:00)
1261 1075 Puderstolar ett par, intarsia
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 21:01)
1261 2256 Radiogrammofon Luxor, Längd: 45 cm. Djup: 35 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:12)
1261 2032 Reklamtavla Tändstickor, Three Stars, kartong, 28x38
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:12)
1261 2314 Ring 18 k vitguld, med färgat glas. Bruttovikt: 6,8 gr. Ringmått: 16,75
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:08)
1261 2331 Ring 18 k, vitguld, med briljant 0,35 ct, 4,1 gr. Ringmått: 16,5
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:19)
1261 2316 Ring 18 k, vitguld, med opal, 4,2 gr brutto, Ringmått: 17
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:11)
1261 2055 Ring 18k, 3g ca. Ringmått: 17,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:42)
1261 2054 Ring 18k, med sten. Vikt: 3g. Ringmått: 16.
1261 1182 Ring 18k. Med citrin, ringmått: ca 16,75 mm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:30)
1261 1186 Ring 18k. Med safir och 2 briljanter, ringmått: 17,25 mm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:33)
1261 1189 Ring 18k. Med sten, ringmått: 14 mm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:43)
1261 2317 Ringar 2 st, 18 k. Vikt: 7,4 gr Ringmått: 16,5
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:12)
1261 2193 Röllakan 144x196 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:26)
1261 2192 Röllakan 95x156, JA
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:26)
1261 2470 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 163x230 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:40)
1261 2420 Röllakan signerad, 164x237 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:33)
1261 2003 Ryamatta Marianne Richter (1916-2010), Sverige. 140x193
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:32)
1261 2002 Ryamatta Marianne Richter (1916-2010), Sverige. 140x195
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:33)
1261 2249 Salongsbord Empirestil. Bredd: 90+ 2x20, djup: 60 cm, höjd: 64 cm
1261 9239 Salongsbord med klaffar, Intarsia. Bredd: 95+ 2x30 cm. Djup: 62 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:49)
1261 2446 Salongsbord med stenskiva, sengustaviansk stil. Diameter: 70 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:43)
1261 2498 Satsbord 3 delar, bemålat. LxD på största bordet. 56x38cm. Höjd (lägsta till högsta) 48,5-53cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:05)
1261 2179 Satsbord 3 delar, med kakelplattor. LxD 36,5x52,5cm. Höjd (lägsta till högsta) 49,5-56cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:02)
1261 2145 Serigrafi efter Matisse, Signerad i tryckplåt, komposition. Motivet: 52x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:07)
1261 2140 Serigrafi Frederico de Albinini, bemålad, Sophia Loren, 101x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:58)
1261 1281 Serveringsvagn längd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:33)
1261 2378 Serveringsvagn Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Längd: 70+ 30, djup: 42 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:22)
1261 2338 Servettringar 2 st, silver. Vikt: 24 g. Längd: 4-4,5cm. Djup: 3,5-4cm. Höjd: 2cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:27)
1261 2394 Skål silver, 1984. Diameter: 9,5. Höjd: ca 7 cm, Vikt 145 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:53)
1261 2545 Skål silver, KG M GAB, 1931. Diameter: 21,5. Höjd: 12 cm. Vikt: 390 g
1261 2537 Skålar 10 st. Glas. Diameter: 9 - 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:51)
1261 2018 Skålar 2 st, Rosenthal. Diameter: 16-23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:19)
1261 2401 Skålar 2 st. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:06)
1261 2119 Skaldjursservis 6 + 1 delar, Italien/Japan. Längd: 30-52 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:15)
1261 2238 Skänk Gustaviansk stil, Bredd: 115cm. Djup: 55 cm, höjd: 125 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:10)
1261 2016 Skåp Jugend, bemålat, 81, djup: 47 cm, höjd: 186 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:13)
1261 2533 Skrin 2 st. Trä, / plåt. Längd: 32,5-49cm. Djup: 27-36cm. Höjd: 24-25cm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:43)
1261 2468 Skulptur Alice Nordin (1871-1948), Sverige. Viking, "Söderberg & Haak", metall. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:37)
1261 2411 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Bagdad. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:23)
1261 1044 Skulptur brons, Efter Milo, kvinna med örn. Höjd: 50 cm, nutida
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:18)
1261 2005 Skulptur brons. Höjd: 27
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:54)
1261 2095 Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt, på ställning. Längd: 18
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:28)
1261 2210 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Lejon Gigant ur serien Afrika, Gustavsberg, ateljéproduktion. Höjd: 39 cm, målad och delvis glaserad brun stengodslera
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:48)
1261 2529 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:42)
1261 2204 Skulptur mässing. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:43)
1261 2019 Skulptur Mickey Mouse. Höjd: 54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:25)
1261 2222 Skulptur Trä, Signerad BH. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:57)
1261 2354 Skulpturer 8 st, keramik, Sign HK. Höjd: 5-18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:11)
1261 2008 Slagbord Furu. Bredd: 19+ 2x 67, djup: 104 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:57)
1261 2064 Snapsglas på fot 4 st, Rolf Sinnemark (f. 1941), Sverige. "Spiral". Höjd: 20
1261 1372 Snurrpall Sekelskifte 1900. Diameter: ca 36 cm, höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:31)
1261 9230 Soffa Bröderna Andersson. Längd: 190 cm
1261 2476 Soffa Gustaviansk stil. Längd: 120 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:54)
1261 2514 Soffa Gustaviansk stil. Längd: 136 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:27)
1261 2443 Soffa Howardmodell, Newport, Längd: 180 cm cirka
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:09)
1261 2442 Soffa Howardmodell. Längd: 235 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:20)
1261 2245 Soffa Karl Johanstil. Längd: 175 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:21)
1261 2475 Soffa Rokokostil. Längd: 180 cm
1261 2447 Soffa sengustaviansk stil. Längd: 140 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:46)
1261 2013 Soffa Sengustaviansk. Längd: 190
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:07)
1261 2461 Soffbord Alm, NK. Diameter: 67. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:35)
1261 2134 Soffbord Butlers tray. Bredd: 57, djup: 57 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:45)
1261 2046 Soffbord NK, etiketterad, mahogny, No R48750-C24155. Bredd: 105, djup: 54 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:50)
1261 2034 Solstol + fotpall. Rotting, ej dyna
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:34)
1261 2113 Solur höjd: 78 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:04)
1261 2036 Sparbössor + babushka-ägg, 5 delar, metall. Längd: 7-9, höjd: 3,5-15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:00)
1261 2320 Spegel 20-tal, 102x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:13)
1261 2239 Spegel 3 delad, 76x85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:16)
1261 2304 Spegel Guldfärgar, 72x41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:00)
1261 2052 Spegel Gustaviansk stil, 1800-tal, 88x60, slipat glas
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:37)
1261 2211 Spegel keramik, 50x50 cm
1261 7308 Spegel med konsolbord, Karl Johan, mahogny. Höjd: 158+ 82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:19)
1261 2370 Spegel rokokostil, 100x41 cm
1261 2031 Spegel rokokostil, 68x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:06)
1261 2522 Spegel Senempire, 55x71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:32)
1261 2143 Spegel Teak, Markaryd, Modell 20,122x44 cm
1261 1371 Spegelram Karl Johan, mahogny. Höjd: 160 cm, saknar glas
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:27)
1261 2409 Spiselhund Järn. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:21)
1261 2062 Stekfat Kina, blåvitt kompaniporslin. Längd: 32 cm
1261 1150 Stol Nyrokoko
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:04)
1261 2444 Stolar + taburett, 4+ 1, sengustaviansk stil
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:51)
1261 9485 Stolar 4 st, 1880-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:04)
1261 2135 Stolar 4 st, Göteborgsmodell
1261 1341 Stolar 6 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:45)
1261 2247 Stolar ett par
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:22)
1261 2047 Stolar Ett par, gustaviansk stil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:52)
1261 2185 Stolar Ett par, krom, skinn
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:24)
1261 2544 Supkoppar 6 st. Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. I etui. Längd: 6cm. Djup: 6cm. Höjd: 3,5cm.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:06)
1261 2004 Sybord 1890-tal, Valnöt. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:45)
1261 2414 Takarmatur 1950-tal. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:26)
1261 2212 Takarmatur glas / metall, tidigt 1900-tal. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:58)
1261 1257 Takarmatur glas och mässing. Höjd: 45
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:44)
1261 1085 Takarmatur prismor. Höjd: 30 cm. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:19)
1261 2227 Tallrikar 4 st, Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:09)
1261 2270 Tavla Buddha, 65x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:27)
1261 2369 Tavla pietra dura, munkar, delvis bemålad, 23x28 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:57)
1261 2059 Tavlor 2 st, Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Tyck. Motivet: 37x37
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:03)
1261 7329 Teckning Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Perspective japonaise. Tusch. Bladets mått: 45x67 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:52)
1261 2120 Tekoppar 12 delar, Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:22)
1261 2404 Tekoppar 4 st, U H Vallien + 2 extra fat
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:16)
1261 2117 Tekoppar 6 st, Lomonosov, + 6 st skedar i mässing + 2 extra fat
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:16)
1261 2037 Telefon modell äldre. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:06)
1261 2060 Teleskop Lotus AZ-60. Längd: 76cm. Djup: ca 50cm. Höjd: 111cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:45)
1261 2288 Terrin med lock. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:40)
1261 2296 Textil 47x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:54)
1261 2197 Tidningsställ höjd: 62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:29)
1261 2549 Tillbringare + ishink+ vas, Johansfors Glasbruk. Höjd: 9-27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:18)
1261 2557 Tillbringare 3 st, Glas, Murano. Höjd: ca 22 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:28)
1261 2355 Trädgårdsbänk plastgavlar. Längd: 113
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:12)
1261 2469 Trädgårdsbord fällbart. Diameter: 100, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:39)
1261 2110 Trädgårdsbord med klaffar, "Exxent". Bredd: 15 + 2x63, djup: 79 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:33)
1261 2240 Trädgårdsskulpturer Ett par, lejon, bemålad betong. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:18)
1261 2434 Trädgårdssoffa Gjutjärn. Längd: 166 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:55)
1261 2504 Trädgårdsstolar 3 st. Metall, fällbara
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:14)
1261 2216 Trädgårdsurna cement + trädgårdsdekoration, cement. Höjd: 11 - 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:48)
1261 2214 Trädgårdsurnor Ett par, bemålad plåt. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:47)
1261 1117 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Längd: 78 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 juni 2019 05:11)
1261 2462 Trädgårdsurnor Ett par, metall, nutida. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:35)
1261 2234 Trågsoffa Gustavianskt provinsarbete. Längd: 200 cm cirka
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:03)
1261 2339 Träsnitt 2 st, Japan. Motivet: 21x33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:27)
1261 2307 Träsnitt Aleksander Ristmägi (1902-1972), Sverige. Handtryck, Kortspelare. Signerad, daterad -54. Motivet: 30x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:01)
1261 2330 Träsnitt Diptyk, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, daterad -65, Centralbadet & ABF-husets entré. Motivet: 18x14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:18)
1261 2289 Träsnitt Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Sverige. "Kungsklippan", 77/260, signerad. Motivet: 34x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:40)
1261 2328 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Fyr. Signerad, daterad -77. Motivet: 50x42 cm
1261 2276 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholm. Signerad, daterad - 74. Motivet: 32x43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:31)
1261 2278 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vinter. Signerad, daterad -78,22/310. Motivet: 46x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:32)
1261 2408 Tuppar Trä, 5 st. Höjd: 5-39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:20)
1261 2126 Urna Järn, Husquarna. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:39)
1261 2127 Urnor Ett par, Järn. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:38)
1261 2228 Vägglystrar ett par, prismor. Höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:18)
1261 9394 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, 35x36
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:43)
1261 9336 Väggrelief brons, Otto Meyer eft, Generalintendenten P. A. F. Holmquist 1847-1927. Diameter: 57
1261 2028 Väggrelief Sovjetunionen USSR, Lergods, diameter: 45
1261 2040 Väggur Gustaviansk stil, Sandberg, Stockholm. Höjd: 108 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:10)
1261 2025 Väggvitrinskåp Idegran, glashyllor. Bredd: 50. Djup: 17 cm, höjd: 69 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:48)
1261 2550 Vas + skål+ 10 assietter, Johansfors Glasbruk. Höjd: 7-20, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:14)
1261 1006 Vas + skål, Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 19-25
1261 2388 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:46)
1261 2348 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:07)
1261 2199 Vas porslin, Rörstrand, omkring 1900. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:42)
1261 1318 Vas Skulpterad, keramik, Signerad, Finland. Höjd: 32
1261 2087 Vaser 8 st, Konstglas, bland annat Johansfors, Flygsfors & Kosta. Höjd: 9-33
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:18)
1261 2540 Vaser Ett par, silver. Höjd: 19 cm, bruttovikt. 186 g
1261 2441 Vattentunna Koppar. Höjd: 80 cm cirka
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:00)
1261 2165 Vedkorg Asplund Code Basket, design: Ola Wihlborg, metall. Höjd: 40 cm. Diameter: 57 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:17)
1261 2218 Vettar 2 st. Trä. Längd: ca. 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:50)
1261 2471 Vikskärm 4 delad. Längd: 4x50, höjd: 183 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:41)
1261 2131 Vitrinskåp mahogny, England, 71, djup: 31 cm, höjd: 136 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:42)
1261 2402 Vitvinsglas 6 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:10)
1261 2536 Ytterfoder 3 + 1 st. Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 12 - 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:50)
1261 2457 Ytterfoder Ett par, porslin, nutida. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 20:28)
1261 2458 Ytterfoder Ett par, porslin, nutida. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:30)
1261 2406 Ytterfoder ett par. Höjd: 20. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 18:18)
1261 2500 Ytterfoder mässing. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:11)
1261 2499 Ytterfoder porslin. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 juni 2019 19:06)