1344 2316 Aftonväska silver, Vikt: 230 g ca.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:43)
1344 8044 Akvarell Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, 23x54cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:54)
1344 2104 Akvarell Monogramsignerad KAE, 1987, skärgård. Motivet: 46x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:49)
1344 2247 Akvarell Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad A Lundgren, daterad 1939. Akvarell, ca 37x25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 21:01)
1344 2329 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 35x26cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:56)
1344 2055 Akvarell Sinikka Hautamäki (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad 2007. Motivet: 22x18cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:25)
1344 2056 Akvarell Sinikka Hautamäki (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad 2007. Motivet: 23x29cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:19)
1344 2002 Akvarell Sven Fredriksson, stilleben, 24x31 cm. Signerad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:34)
1344 9041 Akvareller 2 st, Gunilla Kumlin (f. 1938), Sverige. Hus & Par. Signerad, daterad 1984. Motivet: 18x23 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:27)
1344 2127 Akvareller 2 st, Kina, Landskap, bladets mått: 80x58cm, oramade lösa blad. . Signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:49)
1344 2498 Armband + knappar mm, Militaria. Längd: 22 cm, diameter: 1-2 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:29)
1344 2126 Armband silver, 830,1963, Oscar Pärno, Stockholm. Längd: 18cm, med syntetsiska lila stenar, vikt: 12g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:06)
1344 2124 Armband & ring silver, 830, O Kristensen, Malmö. Längd: 19cm, storlek: på ring, 17½, vikt: 30g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:33)
1344 2458 Assietter + kakfat, 12 delar, omkring 1900, pressglas, diameter: 18-21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:51)
1344 2414 Assietter 10 st, Rosenthal. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:58)
1344 2489 Barnsäng 1940-tsal. Längd: 84 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:10)
1344 2075 Båtratt diameter: 110cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:47)
1344 2013 Bestick 9 delar, silver. Längd: 22-38cm, bruttovikt: 840g.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:09)
1344 9233 Bestickuppsättning nysilver, ca 60 del
1344 2300 Biblioteksstege längd: 130 cm, djup: 44 cm, höjd: 140 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:11)
1344 2495 Bijouterier 6 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:36)
1344 2227 Blandteknik 1800-tal, Kvinna, England. Ej signerad. Motivet: 13x10 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:17)
1344 2547 Blandteknik 2 st, Asien. Signerad. Motivet: 38x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:57)
1344 2371 Blandteknik 2 st, Erik Åkerberg, 12x15 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:25)
1344 8128 Blandteknik Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Hästar. Monogramsignerad 1942. Bär dedikation. Motivet: 20x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:27)
1344 8129 Blandteknik Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, numrerad 1940. Bär påskrift "Tilläggas från slarvern Acke". Motivet: 20x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:28)
1344 2539 Blandteknik Allan Österlind (1855-1938), Sverige. Signerad. Motivet: 49x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:55)
1344 9203 Blandteknik Fredrico de Albinini, 80x150 cm. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:45)
1344 2199 Blandteknik L Nelson. Signerad, numrerad 5/20. Bladets mått: 25x24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:08)
1344 9026 Blandteknik Signerad B Potts, 1867, Kustmotiv med hus. Motivet: 35x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:23)
1344 2541 Blandteknik Tillskriven Allan Österlind, ej signerad. Motivet: 51x43cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:49)
1344 2531 Blomställningar längd: 62x2 cm, djup: 60 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:06)
1344 2077 Blomsterbord Koppar. Bredd: 82, djup: 22 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:42)
1344 2065 Blyerts Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Signerad. Motivet: 48x30cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:04)
1344 2155 Bockbord Längd: 180 cm. Djup: 83 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:17)
1344 2253 Bohylleskåpdelar Cado, skåp & hyllor, Teak, Poul Cadovius (1911-2011), Danmark, Höjd: 128 cm ca, Bredd: 80 cm, Djup: 38 cm.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:21)
1344 2542 Bokmärke silver, 925, "W&SS". Längd: 12,5, monogram, vikt: 19g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:34)
1344 2162 Boksnurra England, Intarsia. Längd: 42, djup: 42 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:57)
1344 2509 Boksnurra Intarsia. Längd: 48 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:17)
1344 2174 Bokverk Serta, år 1684
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:41)
1344 2133 Bordslampa "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 62cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:55)
1344 2551 Bordslampa Aneta. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:19)
1344 2152 Bordslampa Ateljé Lyktan, Åhus. "Skarabé", bordslampa, vitlackerad metall, design: Ahlström/Kock/Bylund, justerbara glasreflektorer. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:21)
1344 2160 Bordslampa Falkenberg, metall / plastskärm. Höjd: 62 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:09)
1344 2159 Bordslampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Märkt HAJ, mässing & plåt. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:33)
1344 2168 Bordslampa Keramik, Silverfärgad. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:37)
1344 2198 Bordslampa mässing. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:19)
1344 2365 Bordslampa Putti. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:07)
1344 2036 Bordslampa Tiffanystil. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:23)
1344 2399 Bordslampfot Firma Svenskt Tenn, No 2583. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:27)
1344 2234 Bordslampfot Kina. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:35)
1344 2400 Bordslampfot Kina. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:40)
1344 2398 Bordslampfot Trä. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:31)
1344 9017 Bordslampfötter 2 st. Bengt Hjetén. Trä. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:41)
1344 2350 Bordslampfötter ett par, 1960-tal. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:16)
1344 9016 Bordslampfötter ett par, Bengt Hjertén. Trä. Höjd: 26-45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:43)
1344 2494 Bordslampor Ett par, 1970-tal, keramik. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:27)
1344 2368 Bordslystrar ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:21)
1344 2455 Bordsur Frankrike, Marmor. Längd: 50, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:51)
1344 9323 Bordsur Gustaviansk stil, mässing / marmor. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:14)
1344 2333 Braständare med lock, gjutjärn. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:24)
1344 2115 Brödskrin Keramik. Längd: 31cm. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:22)
1344 2486 Brosch silver, 1856. Längd: 5 cm. Vikt: ca 5 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:09)
1344 2485 Brosch silver, Hallberg, 1884. Diameter: 5 cm. Vikt: ca 15 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:54)
1344 2356 Byrå + spegel, rödbetsat. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 73+ 115
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:15)
1344 2487 Byrå 1880-tal. Bredd: 75, djup: 50 cm, höjd: 107 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:19)
1344 2194 Byrå 60/70-tal, Teak. Bredd: 79, djup: 45 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:43)
1344 2363 Byrå Bemålad. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:11)
1344 2151 Byrå Gustaviansk stil, 1800-tal, Bredd: 73 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:57)
1344 2139 Byrå Karl Johanstil, mahogny. Bredd: 101, djup: 54 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:57)
1344 2383 Byrå längd: 53 cm, djup: 33 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:23)
1344 9439 Byrå mahogny. Bredd: 57 cm. Djup: 40 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:35)
1344 2511 Byrå med stenskiva. Bredd: 65. Djup: 32 g. 62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:41)
1344 2086 Byrå Miniatyr. Omkring 1900, Bredd: 35 cm. Djup: 19 cm. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:25)
1344 2175 Byrå rokokostil, mahogny. Bredd: 61, djup: 31 cm, höjd: 69 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:07)
1344 2355 Byrå sengustaviansk stil. Bredd: 83, djup: 45 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:14)
1344 2172 Byrå Stenskiva, rokokostil. Bredd: 50, djup: 26 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:15)
1344 2176 Caféstolar 3 st, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:06)
1344 2463 Champagneglas 2 st, Orrefors, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:47)
1344 2451 Cigarettetui + puderdosa, 2 delar, silver. Längd: 8-9 cm, Vikt: ca 250 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:55)
1344 2445 Coasters 4 st, nysilver, diameter: 9,5-15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:54)
1344 9277 Collier silver, Ulf Sandberg. Diameter: 15cm, vikt: 32g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:22)
1344 2501 Damarmbandsur 18k guld, Tissot, quartz. Diameter: 23mm, läderband, bruttovikt: 15g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:45)
1344 2450 Damarmbandsur Christian Bernard, Paris, quartz. Stel öppningsbar armlänk, stål, med vita och blåa stenar. Diameter: 20mm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:08)
1344 2425 Dansdockor 2 st, Indonesien. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:52)
1344 2484 Dator Apple, iMac. Längd: 35 cm, djup: 36 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:38)
1344 2459 Dosor + kopp, 3 delar, Porslin, frankrike. Längd: 6-8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:35)
1344 9188 Elgitarr Big sound. Längd: 100cm, med fodral.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:13)
1344 2184 Etagebord nutida. Bredd: 36, djup: 30 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:36)
1344 7169 Etsning 5 st, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Motivet: 18x13cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:42)
1344 2518 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Man i hatt. Signerad, daterad 1933. Motivet: 30x17,5 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:39)
1344 2245 Etsning Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Öldrickaren, Signerad, 37x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:28)
1344 2426 Etsning Chagall, Ej signerad, bladets mått: 37x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:20)
1344 2549 Etsning Drottningholm. Ej signerad. Motivet: 27x57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:15)
1344 2068 Etsning Gerhard Albe (1892-1965), Sverige. Signerad. Motivet: 52x65cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:19)
1344 2216 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad ea-upplaga. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:28)
1344 2215 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad ea-upplaga. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:19)
1344 1030 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från Beckholmen". Signerad, numrerad 201/280. Motivet: 31x26,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:43)
1344 2295 Etsning Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad 82, "Åsa". Motivet: 26,5x22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:43)
1344 2429 Etsning Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Ej signerad. Motivet: 28x21 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:28)
1344 2428 Etsning Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Ej signerad. Motivet: 29x23,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:24)
1344 2393 Etsning Oidentifierad konstnär. 3+ 1, Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 20x14-22x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:49)
1344 2291 Etsning Tuulikki Pietilä (1917-2009). Signerad, numrerad 6/20, daterad 1947, "över strömmen", Motivet: 21x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:03)
1344 1073 Etsningar 3 st, Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: ca 6x7
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:25)
1344 2082 Färgetsning Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, numrerad 82/99, bladets mått: 55x75 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:13)
1344 2091 Färgetsning Nissan Engel (f. 1931), Israel. Signerad, "L Orchester", EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad, bladets mått: 63x91 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:45)
1344 2219 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 59/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:17)
1344 2223 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad EA-upplaga. Motivet: ca 49,5x64 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:16)
1344 2218 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 1/50. Oramat löst blad. Bladets mått: 70x81,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:47)
1344 2226 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 20/50. Oramat löst blad. Motivet: ca 49x64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:14)
1344 2205 Färgetsningar 2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerade, numrerade 24/50, daterade 1981, del av svit. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:22)
1344 2202 Färgetsningar Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerade, numrerade 102/150. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:03)
1344 2302 Färglitogafi Fredrik Landergren (f. 1957), Sverige. "Röde man". Signerad, numrerad 152/230, Motivet: 19x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:34)
1344 2271 Färglitografi Agneta Flock (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 130/190. Motivet: 21x29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:45)
1344 2521 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 38/290, bladets mått: 60x39cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:18)
1344 2116 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 93/290. Bladets mått: 84x60cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:59)
1344 2079 Färglitografi Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Bladets mått: 55x74cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:18)
1344 2349 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 84/140. Motivet: 75x55cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:25)
1344 2195 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, vy över reimersholme. Bladets mått: 22x31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:05)
1344 2294 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 48x37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:03)
1344 2269 Färglitografi Danka Jaworska (f. 1951), Sverige. Signerad ej numrerad. Motivet: 21x23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:02)
1344 9464 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 310/335. Motivet: 34x44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:43)
1344 2523 Färglitografi Eva Boström (f. 1954), Sverige. Struts. Signerad, numrerad 138/360. Motivet: 41x47 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:58)
1344 2285 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 14/200. Motivet: 50x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:04)
1344 2028 Färglitografi Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 101/125, bladets mått: 65x50cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:01)
1344 2214 Färglitografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Signerad, numrerad 10/36. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 49x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:56)
1344 2553 Färglitografi Gunnar Larson (f. 1925), Sverige. Träd. Signerad, numrerad 38/65. Bladets mått: 15x15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:50)
1344 2272 Färglitografi Hans Wigert (1932-2015), Sverige. "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:34)
1344 2022 Färglitografi Henri Goetz (1909-1989), Frankrike. Signerad, numrerad 18/54, komposition. Motivet: 40x36cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:59)
1344 2522 Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad 37/250, daterad 1999, "Konstruktivistiskt Millennium". Bladets mått: 47x33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:32)
1344 1046 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 32x41cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:05)
1344 1052 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 40x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:14)
1344 1045 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad. Motivet: 40x56cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:00)
1344 1041 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Slussen. Motivet: 46x66cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:46)
1344 1060 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 41x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:26)
1344 1066 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 46x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:47)
1344 1063 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 171/260. Motivet: 40x56cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:42)
1344 1065 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 24/360. Motivet: 40x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:46)
1344 2088 Färglitografi Jean-Paul Donadini (f. 1951), Frankrike. Luftballonger. Signerad, numrerad 86/150, oramat löst blad, bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:20)
1344 2102 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Numrerad 346/1000, ej signerad. Motivet: 73x50 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:17)
1344 2101 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Numrerad 348/1000, ej signerad. Motivet: 73x50 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:32)
1344 2100 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Numrerad 953/1000, tryckt signatur. Motivet: 73x50 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:06)
1344 2103 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Numrerad 954/1000, ej signerad. Motivet: 73x50 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:02)
1344 2093 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. "Just Retired", oramat löst blad. Signerad, numrerad 13/245, bladets mått: 64x90 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:51)
1344 9282 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 24/250. Motivet: 39x54cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:40)
1344 9022 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. "Isbjörn - Ursus Maritimus". Signerad, numrerad 29/2000. Motivet: ca 37x53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:53)
1344 2306 Färglitografi Lisa Bengtsson (f. 1981), Sverige. Kroppar. Signerad, numrerad 57/127. Motivet: 47x64 cm
1344 2208 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 27/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:48)
1344 2211 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. Signerad, numrerad 4/99, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:39)
1344 2473 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 106/250. Bladets mått: 86x64 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:19)
1344 2048 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 14/20, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 25x18cm
1344 2049 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 14/20, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 25x18cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:08)
1344 2284 Färglitografi Måns Heidvall (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 10/50, Regatta, bladets mått: 40x57 cm
1344 2289 Färglitografi Måns Heidvall (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 8/75, bladets mått, 55x71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:23)
1344 2276 Färglitografi Måns Heidvall (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 95/110. Motivet: 40x53 cm
1344 1075 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Lilla Skinnarviksgränd". Signerad, numrerad 67/360. Bladets mått: 59x46, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:39)
1344 2114 Färglitografi Marika Lang (f. 1961), Sverige. Signerad, numrerad 65/190. Motivet: 37x27cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:17)
1344 1102 Färglitografi Monica Granström, Slussen, arkivexemplar. Signerad, daterad 1979, bladets mått: 52x50, oramat löst blad.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:05)
1344 2085 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, Golfare. Motivet: 72x58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:06)
1344 2296 Färglitografi Stefan Berger, 170 respektive 290 upplaga. Signerad. Motivet: 31x26 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:26)
1344 2287 Färglitografi Stefan Berger. Signerad, numrerad 1/170. Motivet: 32x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:11)
1344 2267 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 114/160. Motivet: 56x42 cm
1344 2264 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 148x160. Motivet: 56x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:58)
1344 2288 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 93/120. Motivet: 31x29 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:52)
1344 2301 Färglitografi Tove Siri (f. 1963), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 108/120, Motivet: 37x27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:26)
1344 9392 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 229/360, Resturantinteriör. Motivet: 50x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:31)
1344 2311 Färglitografi Ylva Ekman (f. 1947), Sverige. "Zälg". Signerad och numrerad 217/220. Motivet: 55x84 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:50)
1344 2019 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Komposition med äpple och träd. Motivet: 55x49cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:45)
1344 2527 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Bladets mått: 87x60cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:21)
1344 2305 Färglitografier 2 st, Anders Hugo (f. 1940), Sverige. Landskap. Signerade, numrerad 190-upplaga. Motivet: 32x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:02)
1344 1002 Färglitografier 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1975. Motivet: 40x53cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:04)
1344 2270 Färglitografier 2 st, Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 1 & 120/180. Motivet: 37x27 cm & 18x27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:11)
1344 2326 Färglitografier 2 st, Måns Heidvall (f. 1951), Sverige. Cyklar, 50 respektive 150-upplaga. Signerad. Motivet: 26x36 respektive 62x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:38)
1344 2327 Färglitografier Gunnar Larson (f. 1925), Sverige. 2 st, Signerade. Motivet: 19x15 cm respektive 30x46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:05)
1344 2221 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 59/75, daterad 1976, oramat löst blad. Bladets mått: 71x56 cm. Bladets mått: 106x79 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:29)
1344 2417 Fat + kanna, 3 delar, Vinranka, Gefle. Längd: 21-33, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:49)
1344 2448 Fat + vas, 2 delar, Metall, bland annat Japan, diameter: 22, höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:01)
1344 2128 Fat 2 st, Asien. Diameter: 23-25cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:29)
1344 2438 Fat 2 st, Kina & Japan, Porslin, diameter: 26-37, + ställ
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:23)
1344 2039 Fat 5 st, Kina. Diameter: 25-32cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:23)
1344 2228 Fat Kina, Blåvitt kompaniporslin, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:05)
1344 2051 Fat & skålar ca 40 delar, Upsala Ekeby, Vicke Lindtsrand. Diameter: 7-30cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:20)
1344 2437 Fat på fot silver. Diameter: 26. Höjd: 7 cm, Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:50)
1344 9168 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Vår fru, fast stoppad rygg och sits med stomme i trä
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:45)
1344 2145 Fåtölj Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:37)
1344 2374 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:53)
1344 2146 Fåtöljer + fotpallar, Ett par, Sinclair Nelson
1344 2147 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:26)
1344 2555 Fåtöljer Ett par, Dux, Galaxy, Plast
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:57)
1344 2144 Fåtöljer Ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:35)
1344 2488 Fickur 7 st, omkring 1900, bland annat silver. Diameter: 3,5-5 cm, bruttovikt: ca 330 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:29)
1344 2181 Figurin Rörstrand, Harald Salomon (1900-1990), Danmark. Porslin på träplatta, Baliflickan. Höjd: 26cm
1344 2254 Fiol Lagström Södertälje 1904. Längd: 62cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:43)
1344 9125 Fiol med fodral. Längd: 57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:51)
1344 9408 Fiskbestick Nysilver, Saga. Längd: 18-21cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:26)
1344 9230 Fisktallrikar John bros, England, 14+ 1 st. Längd: 40, diameter: 26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:51)
1344 2111 Flaska Orrefors, Edward Hall, Nr. 372. Signerad. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:38)
1344 2440 Flaskor Ett par, 1800-tal. Höjd: 18,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:53)
1344 2120 Fotoramar 3 st, Tidigt 1900-tal. Höjd: 16-26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:49)
1344 2469 Fruktservis 12 delar, L Adelborg, Rörstrand, diameter: 18-29 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:15)
1344 2434 Garderobsskåp Grange. Metalletikett, Bredd: 195 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 200 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:10)
1344 2557 Garderobsskåp Jugend, Ek. Bredd: 106, djup: 47 cm, höjd: 185 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:59)
1344 2007 Garderobsskåp Saknar spegel. Bredd: 86 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 194 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:34)
1344 2465 Glas 3 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:50)
1344 9229 Glas 6+ 6 st, Orrefors/Iittala. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:47)
1344 2477 Glasinsatser 14 st, till saltkar. Längd: 4-7 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:47)
1344 2230 Glasservis Orrefors. Höjd: 8,5-21 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:02)
1344 2212 Glasservisdelar 9 + 5 delar. Höjd: 7-13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:26)
1344 2164 Golvlampa "Kosta Lampan", mässing / krom. Höjd: 130 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:54)
1344 2377 Golvlampa Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 117cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:10)
1344 2493 Golvlampa Fagerhult, mässing. Höjd: 150
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:06)
1344 2379 Golvlampa höjd: 160cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:30)
1344 2150 Golvlampa mässing, "ÖIA". Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:55)
1344 2352 Golvlampa mässing. Höjd: 160
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:35)
1344 2388 Golvlampa nutida. Höjd: 175
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:25)
1344 2492 Golvlampor Ett par, Fagerhult, mässing. Höjd: 140
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:24)
1344 2149 Golvur 1800-tal, England, "Thus Shaw Lancaster". Höjd: 202, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:15)
1344 2122 Golvvas 1950-tal, bemålad gips, innerrör i plast. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:52)
1344 2309 Grafiska blad 2 st, Lars Ahlström (f. 1949), Sverige. "Luröy I & II". Signerad, numrerad 170/170, daterad -02. Motivet: 30x41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:17)
1344 9136 Grafiskt blad Efter Johan Babtist Homann, Nürnberg, 50x60 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:08)
1344 9140 Grafiskt blad efter Toulose-Loutrec "Confetti". Ej signerad. Motivet: 22x15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:14)
1344 2435 Grafiskt blad Orientaliskt, 43x28 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:53)
1344 2503 Grafiskt blad signerad, 38x29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:03)
1344 2310 Grafiskt blad Valeria Montti Colque (f. 1978), Sverige. Valeria I. Signerad, numrerad 91/165. Motivet: 40x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:12)
1344 2358 Hallbyrå längd: 65 cm, djup: 30 cm, höjd: 68 cm
1344 2483 Halsband Silverlås, granater & odlade pärlor. Längd: 46 cm. Vikt: ca 45 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:49)
1344 2481 Halsband med hänge + örhängen, Granater. Längd: 35,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:06)
1344 2083 Hänglås och handbojor. Längd: 16-37cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:51)
1344 2238 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:08)
1344 9310 Hörnskåp Allmoge. Bredd: 65, djup: 42 cm, höjd: 114 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:42)
1344 2236 Huvudskålar 3 st, Yemesi Wilson (1968), alabaster, marmor. Längd: 35-49 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:11)
1344 2125 Jardiniere Jugend, Metall. Höjd: 41 cm
1344 2033 Kaffekoppar 3st med fat, + 4, England. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:24)
1344 2432 Kaffeservis + fat, 4 delar, Koppar, 1950-tal, diameter: 26, höjd: 23 cm
1344 2014 Kaktänger + 2 delar, silver. Längd: 10-27cm, bruttovikt: 216g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:14)
1344 2129 Kannor 6 st, Tyskland. Höjd: 19-40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:39)
1344 2348 Karaff Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:02)
1344 2044 Karaff Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:33)
1344 2389 Karmstolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:12)
1344 2183 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:06)
1344 9431 Karmstolar Ett par, rokokostil.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:16)
1344 2076 Katana nyproduktion, Längd: 107cm
1344 2118 Kedja med hänge 18k guld, Kedja pansar. Längd: 46cm, vikt: 3g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:04)
1344 2340 Keramik 6 delar, bland annat Gunnar Nylund. Höjd: 4-13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:27)
1344 2474 Klaffbord England, mahogny. Bredd: 100, djup: 23+ 2x59, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:53)
1344 2140 Köksö / byrå Omarbetad. Bredd: 84, djup: 64 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:51)
1344 2180 Konsol konstmassa. Längd: 44 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:31)
1344 2241 Konstglas I metallställning, Rosenthal, diameter: 38, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:47)
1344 2361 Korgstolar ett par
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:09)
1344 2362 Korgstolar ett par
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:33)
1344 2232 Kuverttallrikar 8 st, Pläterade. Diameter: ca 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:31)
1344 2421 Lackask Ryssland, marint motiv. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:39)
1344 2357 Lampbord Teak. Bredd: 60, djup: 35 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:22)
1344 2163 Läsbord Ställbart. Bredd: 58,5 cm, djup: 36 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:02)
1344 2442 Litografi Efter Anders Zorn. Signerad i trycket. Motivet: 23x16cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:33)
1344 2293 Litografi Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 1/1 med blyertsinlägg, bladets mått: 16,5x10 cm
1344 2021 Litografi Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Signerad. Motivet: 22x31cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:43)
1344 2137 Litografier 2 st, "Danske Bilder", Klippdockor. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 34x42 cm
1344 2053 Ljuskrona Barockstil, med prismor, Höjd: 60cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:30)
1344 2052 Ljuskrona Barockstil, med prismor, Höjd: 65cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:20)
1344 2299 Ljuskrona Med prismor, rokokostil. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:09)
1344 2369 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:13)
1344 2058 Ljusstakar 3 delar, Kosta Boda. Höjd: 13-30cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:10)
1344 2121 Ljusstakar Ett par, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad metall. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:46)
1344 2010 Ljusstakar Ett par, metall. Höjd: 14cm
1344 9183 Ljusstakar Ett par, Orrefors. Diameter: 9cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:02)
1344 9361 Ljusstakar silver, Ett par, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Löfman, 1976. Höjd: 14cm, bruttovikt: 510g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:12)
1344 2499 Manschettknappar 11 par, silver. Vikt: ca 95 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:47)
1344 2263 Märklintåg En låda med vagnar, hus, tåg, lok och räls.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:08)
1344 2497 Matbord Svärtad ek, Haslev Danmark. Bredd: ca 160-450 cm. Djup: 104 cm. Höjd: 75 cm. 6 iläggsskivor a 48 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:29)
1344 2206 Matbord Teak. Bredd: 150 + 2x52, djup: 90 cm, höjd: 73 cm, två utdragsskivor
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:45)
1344 2471 Matservis 40 del ca, Wexiö guld, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:04)
1344 2286 Matta Guld afghan, 86x237cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:28)
1344 2526 Matta orientalisk, 120x162 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:38)
1344 2528 Matta Orientalisk, 125x204 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:11)
1344 2224 Matta Orientalisk, 134x210 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:37)
1344 2507 Matta orientalisk, 154x240 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:43)
1344 9115 Matta orientalisk, 55x110 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:28)
1344 2530 Matta Orientalisk, 88x120 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:33)
1344 2307 Matta Orientalisk, Afghan, 121x223cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:30)
1344 9496 Matta orientalisk, Bochara, 145x210 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:42)
1344 2225 Matta Orientalisk, Galleri, 108x292 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:13)
1344 2131 Matta Orientalisk, Karadja, 93x361cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:13)
1344 9093 Matta orientalisk, Täbriz, 202x152 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:49)
1344 9497 Matta orientalisk, Zandjan, 128x219 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:17)
1344 2525 Mattor Ett par, Orientaliska, 60x94 cm
1344 9375 Moccaservisdelar Royal Copenhagen, 15 delar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:37)
1344 9387 Mockaskedar 12st, silver, 1940. Längd: 11cm, vikt: 122g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:13)
1344 9383 Mockaskedar 12st, silver. Längd: 10cm, vikt: 131g, med etui.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:02)
1344 9384 Mockaskedar 12st, silver. Längd: 10cm. Vikt: 136g, med etui.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:04)
1344 9386 Mockaskedar 12st, silver. Längd: 9cm. Vikt: 93g, med etui
1344 9388 Mockaskedar 18st, silver. Längd: 9cm, vikt: 139g. Med etui.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:15)
1344 2456 Monterbord mahogny. Bredd: 80, djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:20)
1344 2081 Mortlar 3 delar, mässing, Skultuna. Höjd: 5-11cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:11)
1344 2394 Nattygsbord 1 par + 1 st, England. Bredd: 40, djup: 20 cm, höjd: 45 respektive längd: 21 cm, djup: 21, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:18)
1344 2384 Nattygsbord ett par. Bredd: 56, djup: 36 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:03)
1344 2405 Offset Helmut Newton, Signerad, 36x23 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:31)
1344 2113 Oljemålning Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, "vid havet". Olja på duk, 34x26cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:22)
1344 2364 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:31)
1344 1034 Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Vy mot Södermalm. Signerad. Olja på duk, 59x79cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:09)
1344 2187 Oljemålning E Severin. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 50x74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:12)
1344 2512 Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Signerad. Olja på duk, 68x98cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:32)
1344 2248 Oljemålning Franska Rivieran, kopia, 30x21 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:33)
1344 2190 Oljemålning G Gritskoff, Marin. Signerad. Olja på pannå, 24x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:05)
1344 9130 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Skärgård, Signerad. Olja på duk, 45x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:57)
1344 1017 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Nybroviken, Signerad. Olja på pannå, 17x20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:45)
1344 1007 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Nybroviken, Signerad. Olja på pannå, 60x120 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:39)
1344 1006 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Söder Mälarstrand, vy mot Riddarholmen. Signerad. Olja på pannå, 40x59 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:37)
1344 1010 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stadshuset från Långholmen, Signerad. Olja på pannå, 23x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:54)
1344 1106 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, daterad 1964, "Kungsträdgården 1". Olja på pannå, 34x47cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:27)
1344 2537 Oljemålning Henri Morell, Paris. Signerad. Olja på duk, 61x49 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:41)
1344 2535 Oljemålning Iwy Suka, Ubud, Bali, Skörd. Signerad, 85x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:40)
1344 2054 Oljemålning Karl Dahlgren. Stockholmsmotiv, Bollhusgränd, Gamla Stan. Signerad. Olja på duk, 45x32cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:01)
1344 2402 Oljemålning Märta Essen, Signerad. Olja på duk, 33x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:53)
1344 2548 Oljemålning Nils Engqvist, Räv i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 45x57 cm
1344 2436 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Slagsmål vid båt. 1700-/1800-tal. Signerad Morland 1746. Olja på träpannå, 26x31 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:45)
1344 9240 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Interiör. Signerad. Olja på duk, 33x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:21)
1344 2105 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsigbnerad, Slädfärd, 1941. Signerad. Olja på duk, 57x77 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:23)
1344 2188 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign-81, stilleben. Olja på pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:35)
1344 9132 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Gärdesgård med björk. Olja på pannå, 31x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:01)
1344 2138 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerade, Landskap Dalsland. Olja på duk, 50x76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:46)
1344 2192 Oljemålning Olga Ranft. Olja på pannå, signerad, 33x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:25)
1344 2516 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Friheten", Signerad. Olja på duk, 72x58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:50)
1344 2517 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mötet", Signerad. Olja på duk, 73x65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:04)
1344 2519 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Svalorna", Signerad. Olja på duk, 92x71, oramad
1344 2099 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Fors. Signerad. Olja på pannå, 45x56 cm
1344 2372 Oljemålning Sigfrid Ullman (1886-1960), Sverige. Landskap med utsikt över by. Signerad, daterad -21. Olja på pannå, 4x65 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:46)
1344 8248 Oljemålning Sonja Eriksson. Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 33x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:08)
1344 2258 Oljemålning Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad. Olja på duk, 49x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:22)
1344 2328 Oljemålning Wilhelm Törnqvist. Signerad, porträtt. Olja på duk, 43x31cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:36)
1344 2559 Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 60x49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:37)
1344 2004 Oljemålningar 2 st, Mario Duzel (1938-2019), Sverige. Komposition, en signerad. Olja på duk, 47x40 cm respektive 38x46cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:50)
1344 9494 Oljemålningar 4 st, Kerstin Johansson. Signerade. Olja på duk, 25x25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:10)
1344 2500 Örhängen 18K Ett par, vitguld, med diamanter, 40xca0,01ct. Diameter: 3cm. Vikt: 5g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:49)
1344 2119 Örhängen 18k guld, Ett par, GHA. Diameter: 3cm, vikt: 1g.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:06)
1344 2158 Ottoman nutida. Längd: 150 cm djup 77 cm ca, Höjd 40 cm ca.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:36)
1344 2480 Parti bijouterier diverse
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:03)
1344 2201 Parti koppar diverse
1344 2496 Parti prismor diverse
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:17)
1344 2323 Parti silver bestick, bland annat 3 st Georg Jensen, 24 delar. Längd: 9-15 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:40)
1344 2322 Parti silver diverse, 7 delar, ca 350 gr
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:25)
1344 2380 Pelarbord ett par, 1800-tal. Diameter: 30, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:16)
1344 2073 Penselvas + perukstock, 2 delar, Kina. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:06)
1344 2067 Piedestal Kina. Höjd: 91cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:27)
1344 2392 Piedestal med stenskiva. Diameter: 27, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:27)
1344 2170 Piedestal Stenskiva. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:04)
1344 2490 Pigtittare 1800-tal. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:19)
1344 2243 Plädar 2 st, Tidstrand, Viola Gråsten (f. 1910), Sverige, 150x242 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:03)
1344 2298 Pottskåp Furu. Bredd: 46, djup: 40 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:20)
1344 2156 Pottskåp Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 44, djup: 31 cm, höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:32)
1344 2449 Prispokaler + servettringar, 8 delar, silver. Höjd: 2-12, Vikt: 400 g ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:11)
1344 2292 Ram 69x53cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:08)
1344 2107 Ramar 7 st, ramens innermått: 22x31 - 67x110 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:58)
1344 9343 Ring 18 k vitguld, med 3 briljanter, ca 3 gr, ringmått: 14
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:09)
1344 9411 Ring 18k guld, med diamant, 1xca0,23ct, storlek: 18. Vikt: 4g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:37)
1344 9420 Ring 18k guld, med diamanter och rubiner, 2xca0,10ct, storlek: 17½. Vikt: 3g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:55)
1344 2277 Rockhängare Metall. Längd: 612, djup: 50 cm, höjd: 198 cm
1344 2283 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 161x245cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:45)
1344 2510 Salongsbord Karl Johan. Mahogny, mässingsdekor, Bredd: 81+ 17x2 cm. Djup: 63 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:06)
1344 2382 Salongsbord mahogny. Diameter: 90, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:30)
1344 2390 Salongsbord med stenskiva, Gustaviansk stil. Bredd: 70, djup: 50 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:24)
1344 2011 Såssnipa & bägare silver, 3 delar. Höjd: 6-8cm, vikt: 167g.
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:48)
1344 2533 Satsbord 3 delar, mahogny, 1940-tal, 56x34 cm. Höjd: 45,5-52,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:12)
1344 2157 Satsbord 3 delar, Plexiglas. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:58)
1344 9197 Schackspel Golvvariant, 135x135 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:28)
1344 9315 Sekretär Ek, David Norman Leksands snickerifabrik. Bredd: 105, djup: 48 cm, höjd: 105 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:53)
1344 2386 Serveringsvagn med lös bricka. Längd: 75, djup: 43 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:08)
1344 9007 Serveringsvagn Rotting. Längd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:33)
1344 2250 Servisdelar Gustavsberg, Dresden, ca 45 del
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:45)
1344 2336 Servisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter, 12+ 8 del
1344 2171 Sideboard 60/70-tal, mahogny. Längd: 170. Djup: 43 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:14)
1344 2359 Sideboard Teak, 1950-tal. Längd: 150, djup: 42 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:25)
1344 2446 Sigillstämpel Skepp, tenn / mässing. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:01)
1344 2462 Silver 3 delar, Gräddkanna + sockerskål + fat. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:54)
1344 2335 Sitar Ostindien. Längd: 46cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:16)
1344 2319 Skål Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Längd: 15, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:08)
1344 2318 Skål Kristall, Orrefors. Diameter: 20, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:09)
1344 2461 Skål Silver / glas, 1918. Diameter: 20, höjd: 12 cm, Vikt: 300 g ca.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:20)
1344 9088 Skålar 12 st, Boda Nova, design: Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:49)
1344 9184 Skålar 3 st, Orrefors. Diameter: 11-14cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:03)
1344 2074 Skålar 4 st, Kina. Höjd: 4-11cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:48)
1344 2043 Skålar Ett par, Orrefors, halllon. Diameter: 19cm
1344 2397 Skålfat Imaridekor, 1800-tal, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:23)
1344 2404 Skärp med spänne England, Skinn / mässing, "Dieu et Mon Droit". Längd: 81 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:10)
1344 2315 Skeppsur + barometrar, 2 delar. Diameter: 15 längd: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:26)
1344 2545 Skrin Silverlock. Längd: 16. Djup: 12 cm. Höjd: 4 cm, bruttovikt: ca 245 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:43)
1344 2325 Skrin/dosor 3 delar, 1700-/1800-tal, "böcker", höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:36)
1344 2457 Skrivbyrå mahogny, Karl Johan. Bredd: 110, djup: 50 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:36)
1344 9481 Skulptur Asien, metall, Dansande kvinna. Höjd: 40 cm
1344 2038 Skulptur Bing & Grøndahl, fågel. Höjd: 10cm
1344 2112 Skulptur Dalmatin. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:53)
1344 2237 Skulptur Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Konstglas. Höjd: 43 + 5
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:07)
1344 2345 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gunnar Sträng. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:47)
1344 2177 Skulptur Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad, daterad -71, numrerad 21/25. Bredd: 20,5 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 34 cm
1344 2018 Skulptur parian. Kvinna med barn, Höjd: 33cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:25)
1344 2353 Skulptur Per Hasselberg, ej signerad, gips, Grodan, La Grenouille. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:56)
1344 2040 Skulptur Rådjur, Keramik, Arabia Finlandia. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:34)
1344 2012 Skulptur torso, konstmassa. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:03)
1344 2037 Skulpturer 2 st, Flickor, Lladro. Höjd: 21-24cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:31)
1344 2343 Skulpturer 3 st, Glasfåglar. Längd: 12-13 cm
1344 2066 Slagbord 1800-tal. Bredd: 106, djup: 42 cm, höjd: 79 cm, slitage, skador
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:14)
1344 2179 Smörjkanna Koppar, Märkt SVJ LOK No7. Längd: 40 cm
1344 2441 Smyckeskrin omkring 1900, mässing / glaslock. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:03)
1344 2381 Snurrfåtölj
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:42)
1344 2032 Sockerskål Rörstrand. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:13)
1344 2387 Soffbord Teak, 1950/60-tal. Bredd: 68, djup: 56 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:45)
1344 2059 Soffbord Teak. Bredd: 131 cm. Djup: 63 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:39)
1344 2479 Spännen, broscher & hängen 10 delar, Silver / emalj, 0,5x0,5 cm-4x6,5 cm, bruttovikt: ca 45 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:53)
1344 2408 Spegel 142x91 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:23)
1344 2008 Spegel 180x73cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:28)
1344 2261 Spegel 63x30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:54)
1344 2191 Spegel 81x39 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:57)
1344 2178 Spegel Gustaviansk stil, nutida, 89x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:41)
1344 2132 Spegel Med belysning, 105x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:17)
1344 2173 Spegel nutida, rokokostil, 67x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:36)
1344 2203 Spegel Teak, 120x38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:30)
1344 2262 Spegellampett Rokokostil, 45x18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:56)
1344 2141 Staffli modell äldre. Längd: 69 cm, djup. 69 cm, höjd: 168,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:42)
1344 2543 Starkvinsglas 8 st, Pippi. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:01)
1344 2466 Stekfat Blåvitt kompaniporslin, omkring 1800, Kina, 33x44 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:11)
1344 9150 Stolar 4 st, Sengustavianska provinsarbeten
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:29)
1344 9336 Stolar 6 st, 1920-tal
1344 2260 Stolar 7st, Allmoge
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:34)
1344 2375 Stubbstol höjd: 94cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:42)
1344 2351 Syltkruka Höganäs. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:51)
1344 2478 Syltkrukor 3 st, Höganäs. Höjd: 20-30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:10)
1344 2169 Takarmatur 1950-tal, glaskupor. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:15)
1344 9486 Takarmatur blå ilägssskål, prismor, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:40)
1344 2314 Takarmatur Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors. Diameter: 33 cm
1344 2304 Takarmatur Firma Svenskt Tenn. Diameter: 50cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:43)
1344 2504 Takarmatur Med glaskupa. Höjd: 76cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:05)
1344 2200 Takarmatur med prismor. Diameter: 42 cm
1344 2161 Takarmatur med prismor. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:57)
1344 2005 Takarmatur prismor. Diameter: 41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:38)
1344 2023 Takarmatur Tiffanystil. Diameter: 46 cm
1344 2412 Tallrikar 12 st, Arabia 1964 - 71, Helsingfors och Sveaborg (Helsinki ja Suomenlinna. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:55)
1344 2424 Tallrikar 12 st, Haviland, France. Diameter: ca 25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:06)
1344 2439 Tekanna Kina, Porslin. Längd: 16, höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:05)
1344 2135 Tekanna Michael Graves, Alessi. Rostfri, pipkittel i rostfritt stål med blått handtag. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:07)
1344 2464 Tekanna silver, rokokostil. Höjd: 26, Vikt: 840 g ca
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:27)
1344 2252 Tekoppar 5 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:43)
1344 2411 Tekoppshållare Ryssland, metall, i Etui
1344 2242 Terriner 2 st, Kor, Italy. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:40)
1344 2506 Textil Josef Frank, "Vegetable Tree", För Firma Svenskt Tenn, 125x220 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:52)
1344 2360 Tidningskorg Rotting. Längd: 46, djup: 24 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:52)
1344 2280 Torrnålsgravyr Lasse Söderberg (f. 1941). EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad, daterad 1983,24x32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:38)
1344 2186 Torrnålsgravyrer Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bladets mått: ca 79x62 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:10)
1344 2475 Trädgårdsbord Elsa Stackelberg, Fri form. Furu. Bredd: 129 cm. Djup: 120 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:41)
1344 2166 Trappstol fällbar. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:14)
1344 2339 Träsnitt 2 delar, Japan. Signerad. Motivet: 29x21-29x20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:31)
1344 2341 Träsnitt 2 delar, Kina. Motivet: 30x42-22x73cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:02)
1344 2540 Träsnitt 2 st, Annie Bergman (1889-1987), Sverige. "Midsommar & Daggkåpa", Signerade. Motivet: 14x15 & 20x16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:37)
1344 2330 Träsnitt Ito Jakuchu. Signerad. Motivet: 38x27cm
1344 2189 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, bladets mått: 37x63cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:49)
1344 2185 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 214/360, Gallerian, 1981. Bladets mått: 50x64cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:35)
1344 2193 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 73/330. Bladets mått: 66x55cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:36)
1344 2331 Träsnitt Totoya Hokkei. Signerad. Bladets mått: 21x18cm
1344 2320 Tubkikare mässing, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 17-51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:05)
1344 2062 Tusch Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, daterad 1968. Motivet: 31x24cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:11)
1344 2416 Uppläggningsfat Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:23)
1344 2419 Urna Italien, majolika. Höjd: 50cm
1344 2072 Urna Kina. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:02)
1344 2514 Väggbelysning Ett par, ASEA, mässing. Djup: 13 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:37)
1344 2045 Väggrelief Rut Bryk (1916-1999), Finland. Signerad, 1945, Arabia, 34x34cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:32)
1344 2084 Väggrelief Soholm, Danmark, 33x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:33)
1344 2060 Väggur Regulator A. Höjd: 71cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:02)
1344 9327 Väggur Sent 1800-tal, 90x40 cm
1344 2006 Värdeskåp med 2 nycklar. Bredd: 43, djup: 40 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:19)
1344 2009 Vas + skål, 2 delar, Kina. Höjd: 15 - 27cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:55)
1344 2460 Vas Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors. Höjd: 22,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:05)
1344 2239 Vas glaserad keramik, ej märkt. Höjd: 38 cm
1344 2366 Vas Gustavsberg, Vattentornet i Nacka. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:43)
1344 2354 Vas Keramik, Eva Grape-Liljeström. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:52)
1344 2334 Vas Kina, 1900-tal, Höjd: 20cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:18)
1344 2071 Vas Kina. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:54)
1344 2096 Vas Kina. Höjd: 44cm
1344 9179 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:58)
1344 2338 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:47)
1344 2502 Vas Orrefors. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:39)
1344 2130 Vas silver. Höjd: 18cm, gravyr, vikt: 252g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:47)
1344 2110 Vas Simon Gate (1883-1945), Sverige. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:48)
1344 9009 Vas Tobo, Erich och Ingrid Triller , Sverige. Höjd: 15 cm
1344 2017 Vas & skål 2 st, Gustavsberg, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Höjd: 5-7cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:21)
1344 2342 Vaser 3 st, Rörstrand. Höjd: 17-21 cm
1344 2057 Vaser 4 st, Rörstrand, Inger Persson (f. 1936), Sverige. Höjd: 11-30cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:29)
1344 2123 Vaser Ett par, omkring 1900, glas. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:52)
1344 2347 Vettar 2 st, miniatyr. Längd: 16cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:13)
1344 2324 Vettar 2 st, Trä, Stella Polaris. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:16)
1344 2098 Vinglas + starkvinsglas, 6 + 6 st, Bouquet. Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 12-17,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:07)
1344 2210 Vinprovarglas 6 st, Orrefors. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:21)
1344 2050 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg. Diameter: 13-26cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:42)
1344 2240 Ytterfoder 5 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, Höjd: 13-19,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:33)
1344 2420 Ytterfoder ett par, Porslin. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 18:36)
1344 2367 Ytterfoder Waldemarsudde. Diameter: 25 cm
1344 2415 Ytterfoder Waldemarsudde. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 20:52)
1344 2418 Ytterfoder4 ett par, Porslin. Diameter: 22, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 augusti 2020 19:12)