1254 4351 Affischer 2 st. Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerade, Sofiero Slott, bladets mått: 60x50
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:38)
1254 4102 Akvarell Edith Teall, Gård, signerad. 18x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:57)
1254 4501 Akvarell H E Åkerstedt, signerad, 1950,29x41
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:57)
1254 3380 Akvarell Hjalmar Bergquist, "Les Martigues". Signerad, daterad -57, Fiskebåtar i hamn. Motivet: 31x47
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:34)
1254 4543 Akvarell Kina, 78x19
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:12)
1254 4068 Akvarell Kina, Fåglar, ramens innermått: 80x49
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:20)
1254 4239 Akvarell Kina, nutida. Motivet: 34x45
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:02)
1254 4547 Akvarell Per Olof Netterblad (f. 1949), Sverige. Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:46)
1254 4542 Akvarell Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Insjölandskap, signerad, 24x33
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:14)
1254 4247 Akvarell signerad, Christina Robertson 1851, Porträtt, 20x14
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:37)
1254 4497 Akvareller 2 st, bland annat Bali. Motivet: 13,5x7,10x6
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:55)
1254 4338 Akvareller 2 st. Josep Vallribera (f. 1937), Spanien. Signerad, daterad 1992. Ca 28x20 respektive 38x29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:25)
1254 4368 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 64
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:58)
1254 4472 Appliquer ett par, Jugend, trearmade. Höjd: 18, längd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:24)
1254 4414 Arkivskåp Bredd: 53 cm, djup: 40 cm, höjd: 146 cm, tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:14)
1254 4155 Armband 18 k. Vikt: 10,6 g. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:46)
1254 4157 Armband 18 k. Vikt: 13,5 g. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:48)
1254 4156 Armband 18 k. Vikt: 7,2 g. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:47)
1254 4385 Assietter 6 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten, diameter: 17,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:20)
1254 3186 Bägare 2 st, silver. Höjd: 8-9. Vikt: 145 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:56)
1254 4059 Bägare K Anderson, silver, invändigt förgylld, graverad, 1901. Höjd: 11 cm. Vikt: ca 111g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:27)
1254 4269 Baljfåtöljer ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:03)
1254 4306 Bergsmansstake Trä. Höjd: 34
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:50)
1254 3242 Bestick 130 del ca, Nysilver, CG Hallberg, Monogram. Längd: 12,5-24
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:13)
1254 4456 Bestick 58 del ca, (800/1000), Tyskland, Vikt: 3155 g
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 4036 Bestickuppsättning 61 delar, Tulip, Gense
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:54)
1254 4115 Bestickuppsättning Nysilver, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Romantik, ca 70 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:47)
1254 4213 Bestickuppsättning silver, 76 delar, Vikt: 4350 g
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:16)
1254 4468 Blandteknik Anders Wallin (f. 1953), Sverige. Komposition, signerad. 25x25
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:15)
1254 4334 Blandteknik Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Norrhamnen Vaxholm, Signerad, daterad -82. Motivet: 35x47
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:22)
1254 4593 Blandteknik Jazzband. Signerad, daterad -48, ca 49x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:42)
1254 2006 Blandteknik Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Bottenmelodi". Signerad, daterad -55. Motivet: 19,5x12
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:15)
1254 3161 Blandteknik Martin Säflund (1894-1976), Sverige. Uppsalaslätten, signerad, 26x34
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:48)
1254 3391 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, Svanar, 11x27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:02)
1254 4513 Blandteknik Signerad, Aspelin, hus, 46x62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:14)
1254 4509 Bojan + tallrikar, Kina, 1800-tal. Diameter: 14,5-23 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:12)
1254 4418 Bokhyllesystem 50/60-tal, Teak. Höjd: 200
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:13)
1254 4516 Bokskåp 1800-tal. Bredd: 68, djup: 38 cm, höjd: 217 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:24)
1254 2052 Bokskåp Nyrokoko, Valnöt. 1800-tal, Bredd: 116 cm. Djup: 51cm. Höjd: 239cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:38)
1254 4121 Bonad 1800-tal, 100x90
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:11)
1254 4310 Bord marmorskiva / metallunderrede. Bredd: 240, djup: 90 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:53)
1254 4272 Bord mässing och glas. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:21)
1254 4496 Bord med hylla. Bredd: 60, djup: 43 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:54)
1254 4085 Bord nyrenässans, Bredd: 69 cm. Djup: 46cm. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:12)
1254 4471 Bordsfotogenlampa höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:19)
1254 4220 Bordskanon Stafsjö Bruk. Längd: 32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:28)
1254 4478 Bordslampa höjd: 66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:02)
1254 3268 Bordslampa höjd: ca 45
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:03)
1254 4282 Bordslampa mässing, skärm Josef Frank. Höjd: 47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:16)
1254 4461 Bordslampa nutida. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:02)
1254 4191 Bordslampa Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:44)
1254 4114 Bordslampfot Sitzendorf. Höjd: 42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:43)
1254 4091 Bordslampfötter Ett par, Kina. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:37)
1254 4174 Bordslampfötter ett par, Porslin. Höjd: 46
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:56)
1254 4288 Bordslampor ett par, Porslin. Höjd: 40
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:25)
1254 4283 Bordslampor ett par. Höjd: 40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:17)
1254 4373 Bordsur mässing, Ansonia Clock & Co. Höjd: 13 cm, skadat glas
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:06)
1254 4112 Brevpressar 4 st, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 7-12
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:39)
1254 4192 Bricka + gräddkanna + sockerskål, silver, Mexico. Längd: 25, Vikt: 750 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:41)
1254 4193 Bricka silver, Ryssland. Diameter: 26cm. Vikt: ca 426g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:52)
1254 4602 Byrå 1940-tal, Björk. Bredd: 88, djup: 43 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:53)
1254 4407 Byrå 1940-tal. Bredd: 95. Djup: 43 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:58)
1254 4263 Byrå Bredd: 64 cm, djup: 30 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:58)
1254 4273 Byrå England, Idegran. Bredd: 50, djup: 38 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:10)
1254 4257 Byrå England, längd. 89, djup: 40 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:49)
1254 4262 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 78, djup: 44 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:57)
1254 4261 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 79, djup: 43 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 4532 Byrå Jugend, Bredd: 61cm. Djup: 45cm, höjd: 66cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:43)
1254 4180 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 60, djup: 36 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:19)
1254 2069 Byrå Sengustaviansk, bemålad. Bredd: 115. Djup: 55 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:00)
1254 4410 Clubfåtöljer Ett par, Tidigt 1900, skinn
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:06)
1254 4449 Collage Johanna Andersson, "Bortom", signerad 1993,31x18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:51)
1254 4120 Dalahäst 1800-tal. Längd: 11. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:13)
1254 4078 Dekorelement Kina, 34x18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:56)
1254 3115 Djupa tallrikar Japan, diameter: 25
1254 4143 Dockskåp Bredd: 68 cm. Djup: 25 cm, höjd: 89cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:46)
1254 4002 Dockskåpsmöbler Leksaker div
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:54)
1254 4346 Dosa silver, England. Längd: 10,5 cm. Vikt: 100 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:42)
1254 4486 Dragspel i väska. Längd: 50, djup: 45 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:11)
1254 4254 Elgitarr Cobra jab. Längd: 103
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:45)
1254 4255 Etsning "His Most Gracious Majesty George The Third". Motivet: 60x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:46)
1254 4556 Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), 281/295. Signerad, daterad 2004, "Försikt". Motivet: 24x13,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:10)
1254 4555 Etsningar 2 st, Lars Nyberg. Motivet: 17x15 respektive 11x7
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:09)
1254 4557 Etsningar 3 st, Hans Johansson. Motivet: 10x6 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:15)
1254 4540 Färgetsning Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Aparicions, HC-upplaga, signerad, bladets mått: 45x61
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:52)
1254 4541 Färgetsning Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Esperit Catala II, 1974,6/75, signerad, bladets mått: 56x76
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 3205 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. HC-upplaga, signerad. Motivet: 32x51
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:37)
1254 4536 Färglitografi Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Interiör dansrestaurang, signerad, bladets mått: 47x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:38)
1254 4554 Färglitografi Cecilia Haupt (f. 1972), Sverige. Signerad, numrerad 64/125. Motivet: 22x18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:08)
1254 4032 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Stockholm, HC-upplaga, signerad. Motivet: 47x53
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:38)
1254 4001 Färglitografi Fernand Léger (1881-1955), Frankrike. Flicka med frukt. Signerad i tryckplåt, numrerad 70/180. Motivet: 47x34 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:54)
1254 4158 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 131/250. Motivet: 31x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:58)
1254 4562 Färglitografi Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Motivet: 50x65
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:18)
1254 4546 Färglitografi Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde Orm, signerad, 58x42, ej numrerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:45)
1254 4565 Färglitografi Lars-Gunnar Nordström (1924-2014), Finland. "Decentraliserat-Accord". Signerad, numrerad 40/100. Motivet: 70x44 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:21)
1254 4567 Färglitografi Lars-Gunnar Nordström (1924-2014), Finland. "Rytmiskt-Accord". Signerad, numrerad 38/95, ca 70x44 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:26)
1254 4371 Färglitografi Lillemor Boström, "Begonian". Signerad, numrerad 19/190. Motivet: 25x26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:02)
1254 4370 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. PT, Interiör, signerad. Motivet: 29x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:03)
1254 4145 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Ballerina. Signerad, numrerad 15/190. Motivet: 37x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:55)
1254 4235 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Komopsition. Signerad, numrerad 35/75. Motivet: 63x48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:56)
1254 4465 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 87/330. Motivet: 32x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:07)
1254 4111 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, daterad 91, numrerad 86/150. Motivet: 32x39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:22)
1254 4110 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, daterad 92, numrerad 179/240. Motivet: 37x59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:19)
1254 4109 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, daterad 92,196/240. Motivet: 31x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:18)
1254 3160 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. I soffan, 72/180. Signerad, daterad -75. Motivet: 45x61
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:47)
1254 4560 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 164/290. Motivet: 41x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:16)
1254 4571 Färglitografi Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. Signerad, numrerad 68/175, bladets mått: 80x60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:27)
1254 4394 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Waxholm II. Signerad, numrerad 244/360. Motivet: 34x50 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:05)
1254 4393 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 244/360. Motivet: 34x50 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:08)
1254 4360 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. PT, signerad, bladets mått: 43x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:44)
1254 4015 Färglitografi Vladimir Beck (f. 1943), Flicka vid gatulykta. Signerad, numrerad 59/173. Motivet: 59x45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:31)
1254 4016 Färglitografi Vladimir Beck (f. 1943). Signerad, numrerad EA 3/36. Motivet: 54x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:32)
1254 4463 Färglitografi Wilhelm Lindvall (f. 1924), Sverige. Signerad, numrerad 28/200. Motivet: 25x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:06)
1254 4342 Färglitografier 2 st. Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerade, EH, -91. Motivet: 31x22
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:27)
1254 4355 Färglitografier 3 st. Ingegerd Torhamn (1898-1994), Sverige. Vågrörelse, Vision och färgspel, lösa blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:40)
1254 4150 Färglitografier i mapp, 6 st, Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. 295-upplaga, Stockholm, bladets mått: 56x66
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:05)
1254 4117 Fat 2 st, Kina. Diameter: 16-19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 4382 Fat jugend, senare bemålning, gips. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:15)
1254 3444 Fat på fot, mässing, genombruten dekor, diameter, 25. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:19)
1254 3227 Fat Tenn, Nicolas Lake, 1700-tal. Diameter: 39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:19)
1254 9050 Fåtölj Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:35)
1254 4250 Fåtöljer ett par
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:37)
1254 4601 Fickur 2 st, diameter: 4-5 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:51)
1254 3053 Fickur nyckeldragare, silver, Wallerius, Norrköping. Höjd: 8 cm. Vikt: 125 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:08)
1254 4298 Figurin Arabia. Panda, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Höjd: 18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:35)
1254 4309 Figurin Royal Copenhagen. Höjd: 19
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:56)
1254 4056 Figuriner 3 st, bland annat Royal Copenhagen. Höjd: 6-19 cm ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:20)
1254 4314 Figuriner 4 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl. Höjd: 10-20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:01)
1254 4297 Figuriner 5 st, Porslin, Kor. Höjd: ca 11
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:35)
1254 4313 Figuriner Royal Copenhagen, 2 st. Höjd: 15-21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:00)
1254 4142 Flintlåspistol Replica. Längd: 60
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:36)
1254 4320 Fotogenlykta metall. Höjd: 47
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:07)
1254 3457 Fotografi Leif-Erik Nygårds (f. 1939), Sverige. Signerat offsettryck med text i tusch skriven av fotografen "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962". Signerad, även copyrightstämplad a tergo. Offset print, bildyta 50x69,5 cm, löst blad. Inköpt direkt av fotografen
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:58)
1254 4307 Fruktservis Ekeby, 13 delar. Diameter: 17-24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:52)
1254 3050 Gallerskål med lock, Gustafsberg. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 21:03)
1254 4161 Garderobsskåp Ek, Jugend. Bredd: 83. Djup: 47 cm, höjd: 188 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:57)
1254 4308 Glasservis Orrefors, ca 50 delar. Höjd: 8-20cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:59)
1254 4378 Glasservisdelar 50 delar, ca, Diamant, Kosta. Höjd: 6-25
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:11)
1254 4209 Glasservisdelar 6 + 8 delar, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 8 - 13
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:13)
1254 4585 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 130 ca
1254 4267 Golvlampa mässing. Höjd: 128 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:07)
1254 4266 Golvlampa mässing. Höjd: 143 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:03)
1254 4190 Golvvas Kina. Höjd: 45
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:39)
1254 4026 Gouache Kina, Fåglar, signerad. Motivet: 54x38
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:28)
1254 4380 Gräddkanna silver, 1814. Höjd: 13cm. Vikt: ca 137g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:14)
1254 4199 Grafiska blad 2 st. Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Motivet: 28x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 4493 Grafiska blad 4 st, Jakt motiv, England, ramens innermått: 26x38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:47)
1254 3076 Grafiskt blad Johan Cardon (1802-1878), Sverige. Porträtt, 1800-tal, ramens innermått: 30x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:26)
1254 4231 Grappaglas 7 st. Spiegelau, Tyskland. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:45)
1254 3162 Gravyr Rubens, William Walker, J Boydell, "Lions at play", 1769. Motivet: 35x49
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:53)
1254 4275 Hallbyrå Rokokostil. Bredd: 37, djup: 30 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:11)
1254 4141 Halsband + 1 par örhängen, Silver/Emalj, Borgila, 1960-tal. Längd: 38cm. Vikt: ca 72g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:08)
1254 4024 Halsband Lapis lazuli, silverlås. Längd: 62 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:26)
1254 4588 Herrbetjänt bemålad, Oehmer & Baier. Höjd: 85 cm, bredd: 41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:38)
1254 4365 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 101, dubbel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:57)
1254 4417 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 107 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:12)
1254 4009 Jardiniere Porslin, gallerporslin. Längd: 40
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:16)
1254 3394 Jardiniere Rörstrand, omkring 1900. Längd: 42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:06)
1254 4322 Kaffe / tegods Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932,20 delar, koppar, diameter: 9-11,5 cm. Höjd: 5-6 cm, assietter, diameter: 17,5 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:11)
1254 4318 Kaffegods 12 del + salt/pepparkar 2 delar, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:05)
1254 4154 Kaffekoppar 12 st, Ryssland
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:12)
1254 4321 Kaffeservis 25 del ca, Vinranka, Hackefors
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:11)
1254 4474 Kaffeservis 3 delar, Iris, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Höjd: 23 cm (kannan)
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:31)
1254 1183 Kaffeservis 3 delar, silver, Karl Andersson, Stockholm, 1919. Höjd: 8-23 cm. Vikt: ca 1250g (684g, 354g, 210g)
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:21)
1254 4203 Kaffeskedar 8+ 6 st, silver. Längd: 11-11,5, Vikt: 175 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:01)
1254 4350 Kaffeskedar silver, 6 + 4 + 1 st, bland annat Rosenholm. Längd: 11 ca. Vikt: ca 141 g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:38)
1254 4476 Kakfat Cyklamen, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Diameter: 23. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:42)
1254 4011 Kandelabrar Ett par, Sent 1800-tal, mässing. Höjd: 49
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:20)
1254 4475 Kanna + Fat, Iris, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Höjd: 27, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:40)
1254 4398 Kanna + skykanna, silver, Otydliga stämplar. Höjd: 6-16 cm, bruttovikt: 380g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:00)
1254 4137 Kanna Keramik, 1800-tal. Höjd: 17
1254 4400 Kanna med hänkel, silver, Ryssland. Höjd: 23cm. Vikt: ca 198g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:25)
1254 4439 Kannor Ett par, Frankrike. Höjd: 20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:46)
1254 4446 Kantonkanna + skålfat, Kina. Höjd: 15 cm, längd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:48)
1254 4086 Käpp med silverkrycka. Längd: 87 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:27)
1254 4023 Kapsylöppnare Ducky, Paris. Längd: 11 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:24)
1254 4128 Karaff + skål+ glas, 2+ 1+ 1 delar, Sofiero, Kosta Boda. Höjd: 8-26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:57)
1254 3384 Karaffer Ett par, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 30
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:49)
1254 4419 Karmstol barockstil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:15)
1254 4178 Karmstolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:16)
1254 4118 Keramik Kina, 11 delar. Höjd: 6-14 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:58)
1254 4607 Kina 3 delar, porslin. Höjd: 5-11
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:20)
1254 4409 Kista 1809. Längd: 108
1254 4224 Klädhängare 4 st. Metall, modell äldre. Höjd: 24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:37)
1254 4021 Klappstolar 4 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:23)
1254 4008 Kniv Orientalisk. Längd: 43 cm
1254 1172 Knivar 12 st. Silver, Frankrike, skaft i pärlemo, i etui. Längd: 20 cm, burrovikt: ca 530g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:17)
1254 4423 Kökspall 1950-tal. Höjd: 60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:19)
1254 4500 Kökspall 1950-tal. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:58)
1254 4583 Kökspall med stege. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:37)
1254 9083 Konsolbord Rokokostil 1800-tal, Bredd: 64 cm. Djup: 36 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:20)
1254 4113 Konstglas 4 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien/U H Vallien. Höjd: 10-23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:40)
1254 4343 Konstglas 6 delar, Kosta Boda. Höjd: 5-16
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:29)
1254 4412 Kontorsstol JOC
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:07)
1254 1143 Kopp silver, Stockholm 1853. Höjd: 9. Vikt: 63
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:07)
1254 4153 Koppar med fat 8 st, Ryssland. Höjd: 10
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:10)
1254 4245 Kryddhylla + 5 kryddburkar. Längd: 70 cm, djup: 14 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:31)
1254 4202 Kuriosa 5 delar, silver. Vikt: ca 240g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:59)
1254 4520 Lackask Kina, groda. Längd: 8. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:42)
1254 4479 Lampbord Bredd: 55cm. Djup: 37cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:03)
1254 4270 Lampbord ett par, England. Bredd: 55, djup: 39 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:10)
1254 4437 Landskapsplåtar 2 st, Hälsningland och Ångermanlandh. 27x17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:41)
1254 4217 Lavoar avlutad furu, sent 1800-tal. Bredd: 54. Djup: 47 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:28)
1254 4003 Leksaksbilar Med mera. Längd: 6-23 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:00)
1254 4290 Leksakshund trä, på hjul, Modell äldre. Längd: 41
1254 4232 Likörservis 7 delar, Hovmantorp. Höjd: 8 - 18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:47)
1254 4227 Ljuskrona med prismor och glaskupa. Höjd: 45 cm
1254 4079 Ljuskrona Oscariansk. Höjd: 60 cm ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:58)
1254 4053 Ljuslyktor 4 st, Guldkrona. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:46)
1254 1221 Ljusstakar 4 st, Sterling. Höjd: 7
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:47)
1254 1222 Ljusstakar 4 st, Sterlingsilver. Höjd: 7 cm. Vikt: ca 469g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:48)
1254 4392 Ljusstakar 4 st. Ivar Ålenius Björk (1905-1978), Sverige. "Liljan". Mässing. Höjd: 12 cm. Längd: 21-22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:08)
1254 4223 Ljusstakar Ett par, järn. Höjd: 22
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:35)
1254 3125 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:58)
1254 4485 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:10)
1254 4229 Ljusstakar Ett par, metall. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:42)
1254 4075 Ljusstakar Ett par, Senempire. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:30)
1254 4444 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 21cm. Vikt: ca 750g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:47)
1254 4576 Ljusstakar Ett par, Skultuna, nr 4. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:32)
1254 4579 Ljusstakar Ett par, Skultuna, S10. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:34)
1254 2033 Ljusstake 1700-tal, mässing. Höjd: 10
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:11)
1254 4396 Ljusstake Smide, Käck & Hedbys, Leksand. Höjd: 54
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:08)
1254 4511 Lockurna + vas, Kina. Höjd: 16-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:13)
1254 4438 Lockurna Kina. Höjd: 44
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:43)
1254 4386 Lykta Orientalisk, bemålad plåt, Höjd: 45
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:22)
1254 4550 Malmgryta höjd: 15. Längd: 37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:15)
1254 3084 Malmkrona 6-armad. Höjd: 54
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:10)
1254 3057 Månbord 1800-tal, bemålat. Diameter: 110, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:11)
1254 3058 Månbord björk, 1800-tal. Bredd: 123. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:46)
1254 3150 Månbord nyrenässans, Bemålat. Diameter: 122. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 3369 Månbord nyrenässans. Diameter: 126, höjd: 77 cm, trissor, 2 ilägg a 53cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:13)
1254 4347 Manschettknappar Ett par, 18k, 9,8g ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:34)
1254 4480 Marmeladskedar Ett par, silver, jugend, i etui. Längd: 15 cm. Vikt: ca 60g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:05)
1254 4140 Marmorskiva 55x111
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:38)
1254 4253 Matbord Bredd: 90 cm, djup: 75 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:38)
1254 4271 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 108, höjd: 75 + 2 iläggx54
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:07)
1254 4244 Matsalsgrupp 5 delar, Sandvik. Längd: 80, djup: 80 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:30)
1254 4163 Matsalsgrupp design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. 7 delar, Bord + 4 stolar + 2 karmstolar. Diameter: 115, höjd: 74 + 2 iläggx55
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:09)
1254 4176 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 9 delar, Bord + 8 stolar. Längd: 150. Djup: 95 + 2 iläggx30
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 21:11)
1254 4164 Matsalsskåp design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 100, djup: 38 cm, höjd: 186 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:10)
1254 4285 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 115, djup: 46 cm, höjd: 178 cm, nyckel
1254 4502 Matservis 39 delar, Johnson Bros
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:57)
1254 4037 Matservis 54 delar, Bavaria
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:56)
1254 4055 Matservis 60 del ca, Rörstrand
1254 4052 Matservisdelar 32 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:35)
1254 4442 Matservisdelar 40 del ca, Villeroy & Boch, Vieux Luxenburg
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:46)
1254 4384 Matservisdelar 45 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:16)
1254 3189 Matservisdelar Gustavsberg, Wexiö Guld, ca 50 del
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:02)
1254 3082 Matta Kelim, 120x220
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:05)
1254 4403 Matta Kina, 191x292
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:56)
1254 4366 Matta Orientalisk, 107x228
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:56)
1254 4402 Matta orientalisk, 135x190
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:49)
1254 4603 Matta Orientalisk, 151x220
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:54)
1254 4129 Matta orientalisk, 162x223
1254 4408 Matta orientalisk, 270x370
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:59)
1254 4353 Matta Orientalisk, 88x145
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:40)
1254 4421 Matta orientalisk, Afghan, 116x210 cm
1254 4358 Matta Orientalisk, Bochara, 123x190
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:43)
1254 4404 Matta orientalisk, Bochara, 155x215
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:52)
1254 4383 Matta Orientalisk, figural, 142x212
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:16)
1254 4361 Matta Orientalisk, Galleri, 91x305
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:46)
1254 4359 Matta Orientalisk, Galleri, Bochara, 81x223
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:44)
1254 4362 Matta Röllakan, 177x245
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:47)
1254 3351 Matta Röllakan, patchwork, 142x202
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:52)
1254 4305 Mjölkkannor 2 st, koppar. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:51)
1254 4096 Mjukdjur 2 st, Steiff. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:36)
1254 4095 Mjukdjur 2 st, Steiff. Längd: 12-29 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:34)
1254 4348 Mockaskedar 14 st, Flavia, Sterlingsilver, 1955. Längd: 9 cm. Vikt: ca 108g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:35)
1254 4498 Nattygsbord Bredd: 63 cm, djup: 30 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:55)
1254 4422 Nattygsbord Ett par, + ett par stolar, Svenska Möbelfabrikerna AB, Rokokostil, Bredd: 39 cm. Djup: 34cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:20)
1254 4580 Nattygsbord Ett par, 1950-tal. Bredd: 38, djup: 31 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:34)
1254 4406 Nattygsbord ett par, Art Déco. Bredd: 42, djup: 32 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 21:00)
1254 4258 Nattygsbord ett par, England. Bredd: 43+ 2x15. Djup: 37 cm, höjd: 56 cm
1254 4265 Nattygsbord ett par, glas och mässing. Bredd: 44, djup: 35 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:00)
1254 4100 Ölglas + cocktailglas, 9+ 9, Skruf, Koh-i-Noor, design: Elis Bergh (1881-1954). Höjd: 9-17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:05)
1254 4435 Oljemålning Alfred Wetterström (1863-1934), Stockholms inlopp. Signerad, daterad -96. Olja på duk, 35x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:32)
1254 4434 Oljemålning Axel Teodor Kulle, signerad. 1905, Man med skägg. Olja på duk, 54x42
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:28)
1254 4535 Oljemålning Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Restauranginteriör, Signerad. Olja på duk, 60x50 ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:35)
1254 4144 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Sydländskt landskap. Olja på duk, 34x97
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:47)
1254 3170 Oljemålning Bozena Johansson, Signerad, 1970-tal, kvinna på strand. Olja på duk, 49x41
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:46)
1254 2094 Oljemålning Carl August Fahlgren (1819-1905), Landskap med väderkvarn. Signerad, daterad 1894. Olja på duk, 32x47
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:27)
1254 4544 Oljemålning Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Solnedgång, signerad. Olja på duk, 33x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:34)
1254 4126 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Caféinteriör. Olja på duk, 50x60
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:28)
1254 4124 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Nybroviken. Olja på pannå, 50x60
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:26)
1254 4127 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Odenplan. Olja på duk, 50x60
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:33)
1254 4125 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Östermalmshallen. Olja på duk, 60x50
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:27)
1254 4123 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Skärgårdsbåt. Olja på pannå, 37x46
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:24)
1254 9410 Oljemålning David Söderholm, Fjällandskap med fors. Signerad, daterad -51. Olja på pannå, 43x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:24)
1254 4215 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholms Stadshus. Olja på duk, 36x26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:24)
1254 4225 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholms Stadshus. Olja på duk, 41x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:32)
1254 3195 Oljemålning Emil Lindgren (1866-1940), Sverige. Ostronplockerskor, La Manche, signerad. Olja på duk, 70x90
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:13)
1254 4080 Oljemålning Emil Nordberger (1889-1942), signerad. 1913. Olja på duk, 60x80
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:00)
1254 3103 Oljemålning Erik Lo Ohlqvist (1914-2004), Sverige. Signerad Erik Lo. Olja på duk, 64x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:37)
1254 4196 Oljemålning Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på pannå, 46x38
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:53)
1254 4427 Oljemålning Erling Ärlingsson (1904-1983), Sverige. Monogramsignerad, Landskap med fäbod & spång. Olja på pannå, 49x56
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:21)
1254 4201 Oljemålning Figurer, Afrika, signerad, Klas, 1947. Olja på pannå, 39x49
1254 4570 Oljemålning Göran Eliasson, Skapelse. Signerad, daterad -94. Olja på duk, 73x60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:32)
1254 4484 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, "Flicka från Öster, signerad. Olja på duk, 75x75
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:09)
1254 4447 Oljemålning Gunilla Backelin, "Kören" 1995, Signerad, 21x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:50)
1254 4548 Oljemålning Gustav Berlin (1905-1988), Sverige. "Vid Norr Mälarstrand", signerad. Olja på pannå, 44x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:48)
1254 4046 Oljemålning I A Nilsson, plöjning. Olja på duk, signerad. 22x27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:21)
1254 4226 Oljemålning Ingrid Nordström, Pokal, signerad. Olja på duk, 46x38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:38)
1254 2047 Oljemålning James Salt, Motiv från Venedig, Signerad. Olja på duk, 44x80
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:43)
1254 4330 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Landskap med träd, signerad. Olja på duk, 22x16
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:19)
1254 4594 Oljemålning Karl Abel, Stockholm, Signerad. Olja på pannå, 40x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:44)
1254 2007 Oljemålning Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Orangekroka", signerad. Olja på duk, 39x47 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:59)
1254 4329 Oljemålning L Hjärne, Figurer, Signerad. Olja på duk, 70x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:22)
1254 4374 Oljemålning M Lidström, monogramsignerad, -64, Komposition. Olja på duk, 68x95
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:07)
1254 4070 Oljemålning Madelaine Quist, Man och kvinna. Signerad, numrerad -80. Olja på duk, 33x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:20)
1254 4088 Oljemålning Mary Morin, Landskap, signerad. Olja på pannå, 40x27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:30)
1254 3123 Oljemålning Monica Sangberg (f. 1937), Sverige. Barn på äng. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 19x14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:48)
1254 4452 Oljemålning Monogramsignerad, 1910-tal. Olja på duk, Stad, 30x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:55)
1254 4455 Oljemålning Nicolaj Astrup Jr, Stilleben, Signerad, oramad. Olja på duk, 54x65
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 4569 Oljemålning Nils Gunnar Zander (f. 1944), Sverige. Spiralfält. Signerad, daterad 2001. Olja på duk, 65x65 cm
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:38)
1254 9078 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1700-tal, Landskap med figurer. Olja på duk, 52x70
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:39)
1254 4133 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Ryssland. Kyrka. Olja på duk, 36x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:54)
1254 4048 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1700-tal, man. Olja på pannå, 22x14
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:24)
1254 9080 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1700-tal, man. Olja på pannå, 45x32
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:57)
1254 4045 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Afrikan. Olja på pannå, 27x21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:20)
1254 4454 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Paris. Olja på duk, 23x30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 4167 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad HH. Olja på pannå, 70x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:36)
1254 4522 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad M Duval, bemålad ram. Olja på pannå, 47x55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:46)
1254 4523 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 89. Olja på duk, 103x128 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:49)
1254 4598 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Flicka med höna. Olja på duk, 80x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:48)
1254 4432 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. -99, Stilleben. Olja på duk, 23x28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:27)
1254 4246 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Italien. Olja på duk, 55x45
1254 4152 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Komposition. Olja på duk, 55x70
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:08)
1254 4028 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Pojke. Olja på pannå, 41x31
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:31)
1254 4581 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Religiöst motiv. Olja på duk, 54x82
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:35)
1254 4510 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 33x40
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:12)
1254 8229 Oljemålning Pierre Dubreuil (1891-1970), Frankrike. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:43)
1254 4488 Oljemålning Richard Björklund, Stadsmotiv. Olja på pannå, 47x38
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:40)
1254 3019 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vid pianot, signerad. Olja på duk, 64x50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:48)
1254 3377 Oljemålning Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. "Ripes Madonna". Signerad a tergo Stockholm 2012. Olja på duk, 130x98 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:29)
1254 4545 Oljemålning Röhlander, Stockholmsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 33x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:36)
1254 4214 Oljemålning Sign Elis, Hus. Olja på duk, 43x53
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:22)
1254 4216 Oljemålning Sign Elis, Landskap. Olja på duk, 47x68
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:26)
1254 3475 Oljemålning signerad, Engelsk konstnär, Landskap. Olja på duk, 40x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:03)
1254 4328 Oljemålning Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Par, Signerad. Olja på pannå, 40x32
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:22)
1254 4599 Oljemålning TH Lindh, Blidö, Signerad. Olja på duk, 34x53
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:50)
1254 4538 Oljemålning Valerij Chirkov (f. 1943), " Bon Voyage", signerad. Olja på pannå, 61x41
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:48)
1254 4537 Oljemålning Valerij Chirkov (f. 1943), "I want to see you dear", signerad. Olja på pannå, 56x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:43)
1254 4572 Oljemålningar 4 st, S Clayton, oramade. Bladets mått: 45x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:28)
1254 4029 Pall Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Palle. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:32)
1254 4596 Parti koppar diverse
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:43)
1254 4031 Pastell Carl Brandt, Sjö, signerad. 35x21
1254 4453 Pastell Emil Friberg, Damporträtt, 80x60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 4007 Pastell Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad OP, ca 60x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:13)
1254 4450 Pastell Signerad Wrede, 47x30, Flicka
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:52)
1254 4577 Pelarbord Björk. Bredd: 68, djup: 47 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:33)
1254 4499 Piedestal höjd: 67 cm
1254 4041 Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:13)
1254 4083 Plafonder ett par. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:09)
1254 4195 Pokal silver. Höjd: 21cm. Vikt: ca 396g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:53)
1254 3322 Porslin 6 delar, Spisa ribb & Maxim, Stig Lindberg & Bibi Breger, Gustavsberg. Diameter: 10-31
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:39)
1254 4082 Pottskåp Furu, Bredd: 65cm. Djup: 47cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:14)
1254 4388 Räkcoctailglas 8 st. Höjd: 17
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:21)
1254 4503 Raklåda ek, 1700-tal, 14x11 cm. Höjd: 5 cm
1254 4135 Risskålar 8 st. Diameter: 11 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:10)
1254 4103 Salladsbestick Ett par, silver. Längd: 24cm. Vikt: ca 122g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:27)
1254 4416 Salongsbord barockstil, diameter: 80, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:11)
1254 4528 Saltkar silver, Sheffield. Diameter: 5,5. Höjd: 3 cm, vikt: ca 34 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:41)
1254 3411 Sängramar Ett par, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Mahogny / Rotting, 100x200
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:48)
1254 3118 Sängvärmare / nattkärl Kina. Längd: 24, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:00)
1254 1167 Såsskål silver, Hertz, Stockholm 1912. Höjd: 23. Vikt: 447 g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:27)
1254 4586 Satsbord 3 delar, Italien, 55x38 cm. Höjd: 44-58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:38)
1254 3266 Satsbord 4 delar, glasskiva, 52,5x68. Höjd: 63,5-71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:02)
1254 4582 Sättugnsplatta Järn, 70x33, landskap
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:35)
1254 4242 Schatull mahogny, Längd: 52 cm. Djup: 32 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:08)
1254 4517 Sekretär 1800-tal. Bredd:84. Djup: 44 cm, höjd: 103 cm
1254 4281 Sekretär Idegran, England. Bredd:51, djup: 43 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:14)
1254 4286 Sekretär på ben, sengustaviansk stil. Bredd:77, djup: 45 cm, höjd: 106 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:16)
1254 4147 Serveringsfat 2 st, Ryssland. Längd: 46-55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:04)
1254 4166 Servisdelar + blomkrukor. 19 delar, + 7 st. Grön Anna, Rörstrand
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:32)
1254 4132 Servisdelar 116 delar, Villeroy & Boch, design: Naif
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:39)
1254 4375 Servisdelar 40 del ca, Ranka, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:08)
1254 4101 Servisdelar 46 delar, Påfågel, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Orrefors
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:55)
1254 4326 Servisdelar 9 delar, Vindsäter, Rörstrand + 8 delar, Tokio, Gefle
1254 4473 Servisdelar diverse, 6 st, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Trollsländan, Rörstrand
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:26)
1254 4524 Servisdelar diverse, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:57)
1254 4568 Servisdelar Rörstrand, Grön Anna, 67 del
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:22)
1254 4504 Servisdelar Royal Copenhagen, 9 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:14)
1254 4457 Sidenmålning Kina, Fåglar, 26x32
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:57)
1254 4106 Sjalar 3 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:09)
1254 4341 Skål Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, Underfång, diameter: 22, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:28)
1254 4138 Skål Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 9, diameter: 18 cm
1254 4149 Skålar + vas, Kristall. Höjd: 9-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:03)
1254 4064 Skålar 2 st, Kina. Diameter: 12-16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:24)
1254 4294 Skålar 2 st, Kristall. Längd: 22-27
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:30)
1254 4311 Skålar 2 st, Rörstrand. Diameter: 20-24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:58)
1254 4105 Skålar 3 st, Finland. Höjd: 9-15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:19)
1254 4344 Skålar 7 delar, bland annat Orrefors. Höjd: 9-11
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:29)
1254 3228 Skålfat 2 st, Tenn, 1800-tal. Diameter: 34 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:22)
1254 4014 Skåp med vitrindel, Gustaviansk stil, Bredd: 100cm. Djup: 49 cm. Höjd: 189 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:53)
1254 4061 Skohorn Sterlingsilver. Längd: 11,5 cm. Vikt: ca 34g.
1254 4364 Skrivbord 1950-tal, Teak. Bredd: 95, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:56)
1254 4424 Skrivbord Bemåald, Bredd: 95 cm. Djup: 61cm, höjd: 76cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:20)
1254 4012 Skrivbordslampa industridesign. Höjd: 101 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:25)
1254 4440 Skrivbordslampa metall. Höjd: 50
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:47)
1254 4049 Skrivbyrå Karl Johan, Björk, Bredd: 109cm. Djup: 50 cm. Höjd: 96 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:30)
1254 3332 Skulptur Afrikana. Höjd: 60
1254 4339 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt, Kosta Boda. Längd: 19
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:26)
1254 4304 Skulptur Glas, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fågel. Längd: 26
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:47)
1254 4443 Skulptur Hasselberg, Parian. Höjd: 50
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:51)
1254 4188 Skulptur Leopard. Höjd: 31
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:37)
1254 4233 Skulptur Lergods, Elefant och krokodil. Längd: 32, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:54)
1254 4187 Skulptur Rosenthal, Hund. Längd: 40. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:38)
1254 4189 Skulptur Rosenthal. Längd: 17, höjd: 10 cm
1254 4104 Skulptur Stig Blomberg (1901-1970), Sverige. Brons, DN-pojken. Höjd: 19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:15)
1254 4159 Skulptur Trä, Orientalisk, Väktare med tiger. Höjd: 47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:45)
1254 4301 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 6-14
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:45)
1254 4119 Skulpturer 2 st, Wive Larsson (1925-2007), Sverige. Terrakotta. Höjd: 25-26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:04)
1254 4300 Skulpturer 3 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15-20
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:39)
1254 4173 Skylt Eldico, Elektrisk. Längd: 73
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:54)
1254 4278 Slagbord 1700-/1800-tal, bemålat. Bredd: 44 + 2x66, djup: 107 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:12)
1254 4527 Snedklaffsekretär England, 1700-/1800-tal, mahogny. Underskåp till Skrivskåp, Bredd:115. Djup: 60 cm. Höjd: 103 cm
1254 3367 Soffa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, inköpt på 50-talet. Längd: 185 ca
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:08)
1254 4574 Soffa rokokostil, rotting + dyna. Längd: 115
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:32)
1254 4274 Soffa Sengustaviansk, 1800-tal, bemålad. Längd: 170
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:09)
1254 3196 Soffbord Betsad Furu, Stenskiva. Bredd: 65, djup: 45 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:15)
1254 3017 Soppslev silver, 1854. Längd: 41. Vikt: 145 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:52)
1254 3247 Soppslev silver, Träskaft. Längd: 35. Vikt: 95 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:27)
1254 4492 Spegel + konsolbord, 1800-tal. Höjd: 160+ 80 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:46)
1254 4578 Spegel 20-tal, 104x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:34)
1254 4279 Spegel Empirestil, 101x49
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:14)
1254 4515 Spegel Förgylld. Höjd: 80
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:19)
1254 4487 Spegel Jugend, mahogny, 107x56
1254 4352 Spegel rokokostil, nutida, 61x35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:40)
1254 4575 Spegel Rund, diameter: 70
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:32)
1254 3233 Spegel tidigt 1900-tal, 114x60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:27)
1254 4092 Spegellampetter Ett par, metall. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:41)
1254 4460 Spelbord nyrenässans, Bredd: 90cm. Djup: 45 cm. Höjd: 78cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:00)
1254 4259 Spelbord nyrokoko. Bredd: 88. Djup: 44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:52)
1254 4589 Speldosa med skivor, Leipzig. Längd: 34, djup: 31 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:38)
1254 4604 Stol Industrimodell, snurr
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:56)
1254 4039 Stol senbarock, bemålad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:04)
1254 4162 Stolar 3 st, Ek, Jugend
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:03)
1254 3371 Stolar 4 st, 1960-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:20)
1254 4268 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:02)
1254 4490 Stolar 4 st, Gustaviansk stil, mahogny
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:42)
1254 4587 Stolar 6 st, Rotting, metall
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:41)
1254 3445 Stolar 6 st, Thonetkopior, bambu och rotting
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:43)
1254 3316 Stolar Ett par, Lennart Bender, ÅRY stålmöbler, Nybro
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:13)
1254 3192 Stolar ett par, omkring 1800
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:07)
1254 4563 Stolar ett par, sengustaviansk stil
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:25)
1254 3200 Stolar ett par, Sgabello, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:28)
1254 3219 Stop 2 st, Tenn, 1800-tal. Höjd: 20 ca
1254 4097 Stormglas 3 st. Höjd: 34,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:39)
1254 1159 Strösockersked silver, Emes/Fernell, London 1778. Längd: 17. Vikt: 52 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:36)
1254 4200 Supkoppar 3 st, silver, Ryssland. Höjd: 10cm. Vikt: ca 129g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:02)
1254 4204 Sybord 1930-tal, NK. Bredd: 50, djup: 35 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:06)
1254 3004 Sybord mahogny, 1800-tal. Bredd: 51, djup: 37 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:49)
1254 4205 Sybord Nyrokoko, valnöt. Bredd: 63, djup: 48 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:03)
1254 4221 Syltkruka Höganäs, 3l. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:30)
1254 4405 Tågdelar 4 krt
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 21:09)
1254 4534 Takarmatur 1940-tal. Längd: 125, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:55)
1254 4390 Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Diameter: 38
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:23)
1254 9289 Takarmatur koppar och mässing. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:16)
1254 4584 Takarmatur mässing, diameter: 55 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:36)
1254 4280 Takarmatur med prismor. Diameter: 37 cm
1254 4208 Takarmatur prismor. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:09)
1254 3181 Takarmatur Uno & Östen Kristiansson, Luxus, takarmatur, ägg. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:44)
1254 4063 Tallrik dekor i famille rose, Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:18)
1254 4184 Tallrikar 4 st, Kian Long, Kina. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:29)
1254 4017 Tallrikar 7+ 6+ 2, Mårbacka, Rörstrand. Diameter: 21-26 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:41)
1254 4323 Tallrikar 8 + 1, Skåne, Rörstrand. Diameter: 25
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:08)
1254 4264 Tallrikshylla ek. Längd: 100, höjd: 136 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:00)
1254 4134 Tavelramar 2 st
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:14)
1254 4236 Tavla Zatzkol, Nymfer, 51x119
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:57)
1254 4094 Tavlor 4 st. Tryck, efter Elias Martin, Stockholmsmotiv. Motivet: 36x55
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:50)
1254 4182 Te / kaffekoppar 15 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:23)
1254 4058 Te/kaffegods 36 delar, Arabia, risporslin, koppar. Diameter: 7,5-11 cm, assietter diameter: 19 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:21)
1254 4243 Tekanna Majolika, Rörstrand. Höjd: 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:25)
1254 3006 Tennfat Frankrike, "Verhavert", Vapensköld, Franska liljan. Diameter: 38,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:07)
1254 4566 Terrin Masons Vista. Längd: 32, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:20)
1254 4177 Tesil silver, 1928. Längd: 13. Höjd: 9 cm. Vikt: ca 90g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:13)
1254 4518 Tobyjugs 5 st. Höjd: 12-19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:32)
1254 4043 Trädgårdsstolar Ett par
1254 4289 Trädgårdsurnor Ett par, järn, nutida. Höjd: 25
1254 3127 Träskulptur Paul Eriksson (1883-1939), Sverige. Kvinna i gungstol. Signerad Paul Eriksson, Bäsna. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:16)
1254 4436 Träskulpturer 2 st, Dalahäst + Kvinna. Höjd: 8-21
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:34)
1254 4317 Träsnitt 2 st, Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. Bladets mått: 14x7 respektive 17x21
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:03)
1254 4139 Träsnitt 4 st + skulptur orientaliskt, 12x18. Höjd: 28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:24)
1254 4234 Tryck Putti. Motivet: 41x73
1254 3456 Vägghylla Nyrokoko, mahogny. Längd: 60, djup: 50 cm, höjd: 73 cm
1254 4533 Vägglampor Ett par, mässing. Längd: 26 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:46)
1254 4035 Vägglykta Utomhusbelysning, blyglas. Längd: 40 cm, höjd: 28 cm ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:52)
1254 4489 Väggpendyl Ek. Höjd: 120 cm ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:34)
1254 4429 Värja längd: 114 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:25)
1254 4197 Vas + skål, Orientaliska. Höjd: 9-22
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:55)
1254 4042 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 9,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:19)
1254 4051 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Chamotte, Rörstrand. Höjd: 26 cm
1254 4477 Vas keramik, P Ipsen, Danmark. Höjd: 14
1254 4005 Vas Kina, porslin, oxblodglasyr. Höjd: 25 cm
1254 4069 Vas Kina. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:16)
1254 4293 Vas Konstglas, C Von Sydow. Diameter: 20, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:27)
1254 4551 Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 29
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:21)
1254 9182 Vas Paul Grähs, Glas. Höjd: 24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:24)
1254 9262 Vas Rörstrand, 1915, Signerad. Höjd: 25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:57)
1254 4210 Vas Rörstrand. Höjd: 28
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:17)
1254 4376 Vas Söholm Keramik. Höjd: 25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 20:10)
1254 4054 Vas Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:46)
1254 4211 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 25
1254 4340 Vas 0 skulptur 2 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Konstglas, Kosta Boda. Höjd: 4-16
1254 4337 Vaser Ett par, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 25
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:25)
1254 4186 Vaser ett par, Kina. Höjd: 17
S�ldes f�r 23.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:48)
1254 4590 Vattentunna Koppar. Höjd: 55
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:43)
1254 4401 Vikskärm trä, 4-delad, nutida. Längd: 4x50 cm. Höjd: 183 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:01)
1254 4207 Vinglas 11 st. Kosta Boda, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 17
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 18:09)
1254 4228 Vinglas 17 st. Erik Bagger, Danmark. Höjd: 23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:41)
1254 3306 Vitvinsglas 12 st, Karlberg, på fot. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:02)
1254 4316 Whiskyglas 10 st. Orrefors. Höjd: 7
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2019 19:00)