Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 20 maj 2013 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

828 2007  Bachtiari semiantik, 276x352

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 18:47)

828 2001  Bakhtiari Semiantik, 140x195 kortsidor med skador, fläckar

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 18:29)

828 2013  Chuval Yomut, antik, 120x75

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 18:56)

828 2008  Feraghan Semiantik, 133 x 212

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 19:53)

828 2002  Kashan Semiantik, 138x210

S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 18:11)

828 2003  Kashan Semiantik, Figural, 134x205

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 18:06)

828 2005  Kazak tidigt 1900-tal, dubbel bönenisch, 160x250

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 19:03)

828 2012  Kelim 2-del, Bidjar, antik, 69x200

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 19:33)

828 3082  Kelim Antik, Shahsavan, 310x180

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 20:32)

828 2009  Kelim Senneh, antik, 130x200

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 20:15)

828 8048  Mehraban semiantik, 114x186

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 19:02)

828 6325  Melayer Tidigt 1900-tal, 127x210

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 18:16)

828 5658  Nordvästpersisk Tidigt 1900-tal, 118 x 228

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 20:26)

828 2006  Täbriz Semiantik, figural, huvudmotiv med moské och kartuscher med blommor & djur, 190x135

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 19:40)

828 2011  Teheran Tidigt 1900-tal, 140x218

S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 20 maj 2013 20:26)