1407 7556 Äggkopp silver. Höjd: 13cm, vikt: 62g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:46)
1407 7049 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Golden Structure". Signerad a tergo. Akryl på duk, 40x50 cm, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:59)
1407 7107 Akryl Melina Catoni (f. 1977), Frankrike. "Bathtime". Signerad. Akryl på pannå, 20x20 cm, yttermått inklusive ram: 23x23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:43)
1407 2183 Akvarell Ada Maud Parsons, Landskap. Signerad, akvarell. Motivet: 34x26,5, yttermått inklusive ram: 42x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:05)
1407 2058 Akvarell Beda Seth (1874-1965), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad B Seth, daterad -58. Motivet: 53x43 cm, yttermått inklusive ram: 69x59 cm, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:33)
1407 7535 Akvarell Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Sydl landskap. Signerad, akvarell. Motivet: 13x18, yttermått inklusive ram: 36x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:48)
1407 2047 Akvarell Eva Bagge (1871-1964), Sverige. Skogsglänta. Signerad, daterad -43. Akvarell och täckvitt på papper, ca 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:11)
1407 6397 Akvarell H T Perry, Signerad, "Glostertshire", 23x16, yttermått inklusive ram: 50x44, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:02)
1407 2153 Akvarell Hulda Schenson (1848-1941), Sverige. Kyrkointeriör, 1800-tal. Signerad. Akvarell, motivet: 52x40 cm, yttermått inklusive ram: 60x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:28)
1407 7154 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Johansson, -78, barn. Motivet: 42x48, yttermått inklusive ram: 56x62, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:14)
1407 2172 Akvarell Ulla Boy, "Desfinee par Ulla Boy, anno 1802", vilande sällskap, 29x23, yttermått inklusive ram: 43x38, akvarell. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:30)
1407 6067 Akvarell Verner Molin (1907-1980), Sverige. "Hemma på gården", mörksugga. Signerad, daterad -53,50x61, yttermått inklusive ram: 65x77, akvarell
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:33)
1407 7020 Akvarell Wilhelm Seger, Hunnebostrand, 1970. Signerad. Motivet: 19x25, yttermått inklusive ram, 33x41, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:37)
1407 7259 Akvareller 3 st, Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. Yttermått inklusive ram: 39x42-44x50, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:32)
1407 7194 Ampel 1920-tal, glas med reliefdekor, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:22)
1407 7626 Apoteksflaska Blått glas. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:27)
1407 6411 Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:22)
1407 7550 Armband + 4, silver. Vikt: 78g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:01)
1407 7546 Armband 14K. Längd: 21cm, vikt: 5,6g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:49)
1407 6270 Armbandsur 14k guld, Damur, Tissot, quartz. Diameter: 20mm, armband i 18K. Längd: 19cm, bruttovikt: 39g, etui medföljer
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:03)
1407 7430 Armbandsur 14K, Certina, gravyr. Diameter: 35mm, quartz, länderband
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:26)
1407 7431 Armbandsur 6 st, Bland annat Seiko. Diameter: 23-40mm, stål/läderband.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:17)
1407 7559 Bäddsoffa Järnforsen, Brigton. Längd: 220
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:04)
1407 7212 Bägare 4 st, silver, MGAB, Löfman, 1979. Höjd: 5 cm, Vikt: ca 210 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:46)
1407 7417 Bankett Art Déco. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:47)
1407 7304 Barometrar 2 st. Diameter:, diameter: 13-16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:17)
1407 7325 Bestick 9 delar, silver. Längd: 10,5-19 cm, Bruttovikt 195g, varav knivar 40 g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:01)
1407 6390 Biblioteksbord Valnöt, 1880-tal. Bredd: 120, djup: 68 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:45)
1407 6061 Blandteknik 3 st, Karl-Ludwig Sauer (f. 1949), Tyskland. Tyskland. Triptyk en signerad, "Deckfarbe mit ölkreide", 1981, yttermått inklusive ram: 65x50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:08)
1407 7397 Blandteknik 4 st, Åke Lagerberg (f. 1927), Sverige. Yttermått inklusive ram: 10x10-31x26 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:38)
1407 2124 Blandteknik Kristina Bjuhr (f. 1944), Sverige. Katt, Monogramsignerad. Bladets mått: 24x15 c, yttermått inklusive ram: 41x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:13)
1407 7290 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad ER. Yttermått inklusive ram: 39x35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:53)
1407 7472 Blandteknik Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Signerad. Bladets mått: 37x23, yttermått inklusive ram: 47x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:53)
1407 6049 Blandteknik Torsten Föllinger (1922-2010), Sverige. Renhjord. Signerad. Blandteknik på pannå, 43x63 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:23)
1407 4497 Blandteknik Urban Engström (f. 1955), Sverige. Signerad a tergo "New York, Fläkt", 1991, yttermått inklusive ram: 28,5x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:55)
1407 2074 Blandteknik/collage Ulla-Britt Hede (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad -00, ca 72x70 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:57)
1407 2077 Blandteknik/collage Ulla-Britt Hede (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad -00, yttermått inklusive ram: 72x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:58)
1407 6439 Blyerts Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad. Motivet: 20x26cm, yttermått inklusive ram: 31x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:55)
1407 5127 Bojan med lock, Kina. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:13)
1407 7510 Bokhylla Bemålad. Bredd: 50, djup: 25 cm, höjd: 153 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:48)
1407 7314 Bokhylla Habitat. Plexiglas, rökfärgad, på hjul. Bredd: 50 cm. Djup: 42 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:40)
1407 7258 Bokhylla längd: 119 cm, djup: 32 cm, höjd: 140 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:19)
1407 7268 Bokhylleskåp Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Bra Bohag "Karl Anderssons", Teak, Skjutdörrar / skåpdel. Bredd: 135. Djup: 46 cm. Höjd: 180
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:55)
1407 7269 Bokhylleskåp Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Bra Bohag "Karl Anderssons", Teak, Skjutdörrar / skåpdel. Bredd: 135. Djup: 46 cm. Höjd: 180
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 21:13)
1407 7346 Bokhylleskåp Funkis, Betsad Björk. Bredd: 130, djup: 35 cm, höjd: 115 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:03)
1407 7512 Bord Bemålat. Bredd: 75, djup: 49 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:12)
1407 7112 Bord nyrokokostil. Bredd: 50 cm. Djup: 59 cm, höjd: 60 cm
Så vitt jag kan se felfritt bortsett från
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:16)
1407 7279 Bord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 48, djup: 48 cm, höjd: 70 cm
1407 7364 Bord på hjul, Teak, 1950-tal. Bredd: 58, djup: 46 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:16)
1407 7343 Bordsfotogenlampsfot Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:41)
1407 7347 Bordslampa 1950/60-tal, EOS. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:39)
1407 7400 Bordslampa Alabaster. Höjd: 87 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:06)
1407 7340 Bordslampa Fd Fotogen, omkring 1900, glas och mässing. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:46)
1407 7409 Bordslampa Firma Svenskt Tenn, mässing, No 2552. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:37)
1407 7266 Bordslampa Halvmånemodell, nutida. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:22)
1407 7380 Bordslampa höjd: 65 cm, Porslin, marmorerad. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:06)
1407 7168 Bordslampa Krom och lackerad metall. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:05)
1407 7129 Bordslampfot Omarbetad fotogenlampa. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:58)
1407 7494 Bordslampfötter Ett par, mässing. Höjd: 51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:18)
1407 7610 Bordspendyl Empire, förgylld brons. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:34)
1407 7201 Bordsspegel Järn. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:04)
1407 7016 Bordsur Tidigt 1900-tal. Längd: 20, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:44)
1407 7326 Borstar 4 st, silver. Längd: 16-22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:59)
1407 7256 Boskåp 1920-30-tal, Bredd: 140. Djup: 30 cm, höjd: 150 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:45)
1407 7174 Byrå 1870/80-tal. Bredd: 86. Djup: 45 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:23)
1407 7593 Byrå 1880-tal, Valnöt. Bredd: 97, djup: 46 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:18)
1407 7506 Byrå 6-lådig. Bredd: 75, djup: 40 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:37)
1407 7587 Byrå England, Idegran. Bredd: 53 cm. Djup: 36 cm, höjd: 114 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:49)
1407 6274 Byrå England, mahogny. Bredd: 65. Djup: 36 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:23)
1407 7244 Byrå England. Bredd: 55, djup: 40 cm, höjd: 130 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:49)
1407 7605 Byrå Italien. Bredd: 46. Djup: 35 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:06)
1407 7251 Byrå mahogny. Bredd: 85, djup: 47 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:51)
1407 7452 Byrå Med vitrin, Bredd: 107 cm. Djup: 48 cm, höjd: 97 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:59)
1407 7173 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 105, djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:46)
1407 6166 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 91, djup: 47 cm, höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:57)
1407 7428 Byst Ivar Höglund. Signerad, Götisk. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:56)
1407 7332 Chiffonjé nyrenässans, valnöt. Bredd: 107. Djup: 56 cm, höjd: 143 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:24)
1407 7306 Collage Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. "Norma Jean", yttermått inklusive ram: 112x103 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:30)
1407 7571 Collier 18k guld, Bismarck, doserat, N S E Guldvaru Aktiebolag, köping, 1989. Längd: 46cm, vikt: 17,3g.
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:26)
1407 7547 Collier och armband. Kalevala Koru. Brons. Längd: 20-60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:11)
1407 7549 Collier & armband silver, Mexico. Längd: 20cm-40cm, vikt: 175g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:56)
1407 7369 Damejeanner 2 st, bland annat Viresa. Höjd: 36-47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:49)
1407 7300 Damfickur 14k guld, i Etui, 1914. Diameter: 3,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:36)
1407 7458 Dekorelement Asien, 31x84 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:04)
1407 7114 Divan Längd: 150 cm. Djup: ca 70 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:30)
1407 7624 Dockor + dockvagn & stol, modell äldre. Längd: ca 50 cm, höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:46)
1407 7115 Dockskåpsmöbler diverse, 1950-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:17)
1407 7277 Doktorsväskor 3 st
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:43)
1407 7253 Emmafåtölj Plysch
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:28)
1407 7230 Emmafåtöljer 4 st, 1880-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:06)
1407 7182 Emmastolar 3 st, 1880-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:23)
1407 6295 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 27/27. Motivet: 79x59, yttermått inklusive ram: 104x80 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:52)
1407 7286 Etsningar 6 st, Stadsbilder, bladets mått: 34x44, oramade lösa blad. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:42)
1407 7334 Etsningar 6 st, Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 20x26 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:48)
1407 7003 Fågelbad Byarum. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:37)
1407 7007 Färgetsning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, numrerad 35/75, daterad -76. Motivet: 36x50, yttermått inklusive ram: 54x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:14)
1407 7478 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 66/180. Motivet: 20x30, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:13)
1407 6007 Färgetsning Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 48/65, daterad -83. Oramat löst blad. Längd: 109 cm, djup: 79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:47)
1407 7459 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 19/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 21:05)
1407 7457 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 20/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:51)
1407 6005 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 23/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:53)
1407 8007 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 29/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
1407 7001 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 73/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Motivet: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:49)
1407 2167 Färgkrita Isa Quensel (1905-1981), Sverige. Monogramsignerad, daterad 1979. Motivet: 30x39cm, yttermått inklusive ram: 52x59cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:20)
1407 7262 Färglitografi 2 st, Mats Höjer. Signerad. Motivet: 43x37 cm, yttermått inklusive ram: 62x55 cm
1407 7432 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Kanna. Signerad, numrerad 185/250. Motivet: 25x34 cm. Yttermått inklusive ram: 43x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:09)
1407 7473 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 37/100. Motivet: 75x52 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:30)
1407 7163 Färglitografi Catrina Liljegren (f. 1962), Sverige. Signerad, daterad -93, ej numrerad, yttermått inklusive ram: 63x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:39)
1407 7164 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, numrerad 164/200, daterad 81, bladets mått: 65x50, yttermått inklusive ram: 81x65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:08)
1407 6432 Färglitografi Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Signerad, numrerad 3/280 93, daterad "Waxholm. Motivet: 21x32cm, yttermått inklusive ram: 36x46cm
1407 6173 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 132/340. Motivet: 37x46, yttermått inklusive ram: 55x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:49)
1407 6174 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 143/325. Motivet: 36x47 cm, yttermått inklusive ram: 55x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:51)
1407 7046 Färglitografi Hans Konnman (f. 1949), Sverige. Motiv från Ålands skärgård. Signerad, numrerad 14/75. Motivet innanför passepartout: 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:19)
1407 7047 Färglitografi Hans Konnman (f. 1949), Sverige. Motiv från Ålands skärgård. Signerad, numrerad 18/75. Motivet: ca 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:33)
1407 6197 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, numrerad 200/360, daterad -76, bladets mått: 64x49, yttermått inklusive ram: 78x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:13)
1407 7411 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, daterad 77. Motivet: 42x28, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:57)
1407 7532 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 3/40, daterad -76. Motivet: 20x28, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:43)
1407 7008 Färglitografi Lars-Gunnar Nordström (1924-2014), Finland. Signerad, numrerad 150/150. Motivet: 36x29, yttermått inklusive ram: 51x42 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:58)
1407 2244 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 99/250. Motivet: 59x49cm, yttermått inklusive ram: 82x68cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:14)
1407 7155 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Modisten. Signerad, numrerad 121/360. Motivet: 66x50, yttermått inklusive ram: 84x64 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:42)
1407 2202 Färglitografi Siri Derkert (1888-1973), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 10/250. Motivet: 40x47, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:31)
1407 7451 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 30/100. Bladets mått: 56x76, yttermått inklusive ram. 71x90 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:45)
1407 7453 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 30/100. Bladets mått: 56x76, yttermått inklusive ram. 71x90 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:54)
1407 7448 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 30/100. Bladets mått: 56x76, yttermått inklusive ram. 71x90 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:03)
1407 7449 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 30/100. Bladets mått: 76x56, yttermått inklusive ram. 90x71 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:49)
1407 7450 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 30/100. Bladets mått: 76x56, yttermått inklusive ram. 90x71 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:26)
1407 6055 Färglitografi Verner Molin (1907-1980), Sverige. PT. Mörksuggor, Signerad, daterad 1950. Bladets mått: 28x39, yttermått inklusive ram: 46x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:46)
1407 7446 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Paket, daterad. Signerad, numrerad 49/1500. Motivet: 43x59, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:13)
1407 7477 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 47/99, yttermått inklusive ram: 31x44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:06)
1407 6124 Färglitografier 2 st, BECK & JUNG, Sverige. (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljungberg, 1939-2007). Signerad, daterad 1978, yttermått inklusive ram: 65x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:29)
1407 7536 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerade, 360-upplaga. Motivet: 20x17 cm, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:33)
1407 7518 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15,5x15,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:27)
1407 6420 Fat & skål 2 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 20-25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:10)
1407 7351 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:10)
1407 7032 Fåtölj 1950-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:26)
1407 7422 Fåtölj 1960-tal.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:43)
1407 7383 Fåtölj Skinn, nutida
1407 7235 Fåtöljer Ett par, "Knolls Moderna Fåtöljer", 1950-tal. Bredd: 57 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:10)
1407 7379 Fåtöljer Ett par, Bambuimitation
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:35)
1407 7460 Fåtöljer ett par, Bodafors, Folke Ohlsson, 1961, brännstämplade
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:39)
1407 7205 Figuriner 6 st, Hummel. Höjd: 9-19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:01)
1407 7481 Figuriner 9 st, Hummel, Goebel, Tyskland. Porslin. Höjd: 12-18cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:27)
1407 6229 Fiskbestick 26 delar, 13 + 13 delar, nysilver med gravyr "H" (16 st), Modell Rådhus. Längd: 18,5-22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:12)
1407 7501 Fisktallrikar 8+ 1st. Diameter: 28cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:13)
1407 7170 Flaskor 4 st, modell äldre, bland annat "Lindgrens Punsch". Höjd: 23-30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:18)
1407 7368 Flätade korgar 2 st. Längd: 38-80 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:35)
1407 7283 Fotoalbum 4 st. Längd: ca 23 cm, höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:57)
1407 7203 Fotoram mässing. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:04)
1407 7288 Fotoramar 8 st
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:52)
1407 7113 Fruktservis fat + 6 assietter. Nittsjö. Glaserad keramik, dekori av blomster och växter i relief. Diameter: 18-31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:15)
1407 7284 Fruktservis Pirkenhammer, 21+ 2 delar. Diameter: 19-23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:33)
1407 7121 Gitarr Sanchez. Längd: 97 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:17)
1407 7410 Glas 5 st. Snapsglas / starkvinsglas. Omkring 1800, Höjd: 11-17cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:58)
1407 7521 Glas Iittala, 2 olika modeller. Höjd: 5,5-14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:17)
1407 6445 Glas Kosta Boda, Bouquet, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. 15+ 3 st. Höjd: 17-19 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:20)
1407 6374 Glas på fot 40 delar, oliv, olika modeller. Höjd: 8-15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:43)
1407 7426 Glasblock Edvin Öhrström (1906-1994), Sverige. Signerad, 1960, glas, 20x20cm. Höjd: 5,5cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:32)
1407 7621 Glasfat Ett par, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, Bladformade. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:55)
1407 7211 Glasservisdelar Reijmyre Glasbruk, 42 delar. Höjd: 7-18,5
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:24)
1407 7502 Golvlampa höjd: 138 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:06)
1407 7303 Golvlampa mässing. Höjd: 152
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:26)
1407 7445 Golvlampa Örsjö. Höjd: 152
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:28)
1407 7241 Golvlampa Teak, 1960-tal. Höjd: 153
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:09)
1407 7348 Golvlampa Teak. Höjd: 145
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:45)
1407 7436 Golvlampbord Trä, 1920-tal. Höjd: 167cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:47)
1407 7187 Golvur Mora, 1866. Höjd: 195 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:37)
1407 7424 Golvvas Bornholm, Danmark. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:57)
1407 7127 Grafiskt blad Cole Morgan (f. 1950), USA. "Lift Anteus II". Signerad, numrerad, daterad 1978. Bladets mått: 62x46 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:53)
1407 7081 Grafiskt blad Gicléetryck, Anna Essipova, "Uggla". Signerad, numrerad 20/50. Oramat löst blad, 28x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:23)
1407 7094 Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson, "Pridehorse". Signerad, numrerad 1/100, oramat löst blad, bladets mått: 37x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:03)
1407 7086 Grafiskt blad Gicléetryck, Birgitta Månsson, "Dansös". Signerad, numrerad 33/100. Oramat löst blad, 3340x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:42)
1407 7085 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Cows". Signerad, numrerad 21/100, oramat löst blad, 28x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:35)
1407 7101 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Zebrahug". Signerad, numrerad 63/100, ca 15x17 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:25)
1407 7080 Grafiskt blad Gicléetryck, Ingvar Nilsson, "Sjötomt". Signerad, numrerad 20/40. Oramat löst blad, 28x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:20)
1407 7100 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Fullmoon". Signerad, numrerad 3/100, ca 18x25 cm, yttermått inklusive ram: 23x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:21)
1407 7099 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Moss". Signerad, numrerad 74/100, ca 18x25 cm, yttermått inklusive ram: 28x35 cm
1407 7214 Gravyrer 10 st, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 13x8
1407 7324 Hallmöbel Byrå + spegel. Kina. Dekor av blommor, fåglar och växter. Bredd: 80cm (byrå). Djup: 35 cm (byrå). Höjd: 80 cm (byrå). Spegel: 110x50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:45)
1407 7388 Hängskåp Teak. Bredd: 90, djup: 27 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:49)
1407 7275 Hattask Läder. Längd: 38 cm, höjd: 30 cm, djup: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:09)
1407 7353 Herrbetjänt höjd: 108 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:51)
1407 7375 Herrbetjänt med byxpress. Höjd: 110
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:32)
1407 7491 Hörnskåp Med vitrin. Bredd: 86 cm. Djup: 47 cm, höjd: 177 cm, nyckel
1407 7611 Hörnvitrinskåp England, Idegran. Höjd: 91 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:52)
1407 7581 Ikon 1800-tal, träpannå, 17,5x14 cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:26)
1407 7289 Ikon 39x27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:07)
1407 7418 Industristol höj- och sänkbar.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:33)
1407 7307 Kaffekanna silver, importstämpel, bruttovikt: 800 g. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:34)
1407 7017 Kaffekoppar 6 st, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Golden Sun, Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:54)
1407 7483 Kaffeservis ca 30 delar, Rosenthal, Maria.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:53)
1407 7362 Kaffeservis Rosenthal, 19 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:31)
1407 7312 Kandelaber/ljusstake Dresden;, höjd: 26-42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:59)
1407 7034 Kärl 3 st. Höjd: 17-27, lergods / trä
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:32)
1407 7229 Karmstol + 3 st stolar, 1880-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:15)
1407 7612 Karmstolar Ett par, design: Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. Skinndynor
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:14)
1407 7503 Karmstolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:21)
1407 7575 Karusellbokhylla England, Idegran. Bredd: 48 cm. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:54)
1407 7298 Kaviarskål + Kabaret, nysilver och glas. Längd: 39, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:35)
1407 7322 Kelim 98x155 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:09)
1407 6253 Kista / skåp Jungfer Luhtzia Holthausen, år 1768. Med lådor, Bredd: 174 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:19)
1407 7249 Klaffbord 1890-tal, Bemålat. Bredd: 46+ 2x24, djup: 99 cm, höjd: 78 cm
1407 7382 Klaffbord med låda, 1800-tal, England. Bredd: 32 + 2x18, djup: 52 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:33)
1407 7305 Klocka + skål, mässing. Diameter: 23, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:44)
1407 7467 Konsolbord + Vägghylla, Bodafors. Bredd: 155. Djup: 22-36. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:44)
1407 7442 Konsolbord Gustaviansk stil, med låda. Bredd: 84 cm. Djup: 42 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:16)
1407 5502 Konsolbord nyrokoko, 1800-tal, marmorerad träskiva. Bredd: 89 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:46)
1407 7486 Konstglas Flygsfors. Signerad, -55. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:31)
1407 7333 Köpmansdisk/sidebord omkring sekelskiftet 1900, Bemålat. Bredd: 212. Djup: 75 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:31)
1407 7301 Koppar 2 st, Empire, bland annat B&G. Höjd: 8-11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:09)
1407 6222 Kopparstick Axel Herman Hägg (1835-1921), Sverige. Signerad, Sicilien, 70x47, yttermått inklusive ram: 100x84 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:46)
1407 7181 Korgar 4 st, flätade. Bredd: 29-55 cm. Djup: 20-34 cm, längd: 40-80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:02)
1407 7240 Korgstol
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:35)
1407 6388 Korgstol Bruka Design
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:40)
1407 7202 Kuverttallrikar 3 st, Rosenthal. Diameter: 27,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:50)
1407 6131 Låda med sockerhacka, "KMD 1780". Längd: 30, djup: 27 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:15)
1407 7490 Lampbord Ett par, glas och mässing. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:05)
1407 5508 Lampetter Ett par, med prismor. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:21)
1407 7273 Leksaksbil Distler Electromatic 7500, West Germany. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:11)
1407 7468 Litografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Oldenburgs Studio (Ghost edition). Signerad, numrerad 11/19. Bladets mått: 100x127 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:57)
1407 7196 Ljuskrona barockstil. Höjd: 75, lösa prismor
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:17)
1407 5058 Ljuskrona höjd: 60 cm
1407 7193 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:40)
1407 7010 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:55)
1407 7234 Ljusstakar 2 st, mässing. Höjd: 13-18 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:11)
1407 7519 Ljusstakar 6 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-18 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:33)
1407 6372 Ljusstakar Ett par, 1800-tal, Gustaviansk stil. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:42)
1407 6025 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:56)
1407 7233 Ljusstakar Gusum. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:32)
1407 6320 Ljusstakar Nils Eric Justelius, 1800-tal, ett par, empire, Tenn. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:42)
1407 7171 Ljusstake Konstglas, "Charlotta" Timo Sarpaneva, Iittala. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:29)
1407 6319 Lockurna Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:30)
1407 7166 Malmkrona Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:28)
1407 7231 Malmkrona omkring 1900. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:39)
1407 7485 Mapp Théo Tobiasse (f. 1927), "The Song of songs of king Solomon". 6 st. Signerade. Yttermått inklusive ram: 78x57 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:26)
1407 7243 Matbord England med klaff. Bredd: 60+ 2x32, djup: 113 cm, höjd: 70 cm
1407 7116 Matbord England. Delad, tredelad- respektive fyrdelad fot. Två iläggsskivor a 54 cm. Bredd: 102 cm, Längd 160-350 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:01)
1407 6180 Matbord Gustaviansk stil. Bredd: 150. Djup: 86 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:12)
1407 7438 Matbord Med klaff, 1950-tal, teak. Bredd: 132 + 60 cm. Djup: 80 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:08)
1407 7455 Matbord Med rotting/glas, Gustaviansk stil. Diameter: 700cm, höjd: 74cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:38)
1407 7469 Matsalsgrupp 5 delar. Längd: 171, djup: 107 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:08)
1407 7596 Matsalsgrupp 7 delar, Rokokostil, mahogny. Längd: 140cm, bredd: 100cm, höjd: 74cm, 2 st, iläggsskivor, 48x2cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:09)
1407 6278 Matsalsgrupp 9 delar, England 6 + 2 + 1. Längd: 158, djup: 100 cm, höjd: 76,2 st ilägg a 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:19)
1407 7227 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 6 delar. Längd: 140, djup: 100 cm, höjd: 73 + iläggx50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:19)
1407 7331 Matsalsgrupp Rokokostil, 7 delar. Diameter: 110, höjd: 73 + 3 iläggx40 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:39)
1407 7242 Matsalsskåp design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 96, djup: 41 cm, höjd: 135 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:21)
1407 7528 Matservisdelar 45 del ca, Rörstrand
1407 7479 Matservisdelar ca 42 delar, Rörstrand Moon.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:29)
1407 5146 Matservisdelar Ca 85 delar, "Spode's Byron", Copeland Spode, England
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:26)
1407 7309 Matservisdelar Gustavsberg, Hagtorn, 33 del
1407 7572 Matta 220x285 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:25)
1407 7321 Matta orientalisk, 105x165 cm
1407 7597 Matta orientalisk, 105x210 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:34)
1407 6290 Matta Orientalisk, 120x154cm
1407 7329 Matta orientalisk, 121X186 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:15)
1407 6354 Matta Orientalisk, 126x189 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:45)
1407 7320 Matta orientalisk, 134x180 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:02)
1407 7318 Matta orientalisk, 140x190 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:58)
1407 5536 Matta Orientalisk, 140x190cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:37)
1407 7316 Matta orientalisk, 143x225 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:22)
1407 5290 Matta Orientalisk, 150x195cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:09)
1407 6215 Matta orientalisk, 150x200 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:32)
1407 6292 Matta Orientalisk, 160x196cm
1407 7615 Matta Orientalisk, 53x73cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:29)
1407 7595 Matta orientalisk, Bochara, 155x230 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:49)
1407 7589 Matta Orientalisk, Galleri, 77x288cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:49)
1407 7470 Matta orientalisk, Galleri, Bochara, 83x224 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:54)
1407 6407 Matta orientalisk, Hamadan, 110x306 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:11)
1407 5433 Matta Orientalisk, Isfahan Baktiari, 217x315 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:58)
1407 6313 Matta Orientalisk, Patchwork, 230x310cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:25)
1407 7609 Matta orientalisk, Sarough Mir, 308x422 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:50)
1407 7302 Miniatyrer 2 st, med delvis silverramar. Höjd: 7-8 cm, Vikt: ca110 g
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:31)
1407 7408 Mjölkkanna höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:25)
1407 6224 Oljemålning + ETSNINGAR, 1 + 9 st, Selma Daffré (1951), Brasilien, Signerade, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:50)
1407 6394 Oljemålning Bengt Andersson. Signerad, daterad 66, "Sommarlandskap". Olja på duk, 30x60, yttermått inklusive ram: 32x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:55)
1407 7220 Oljemålning Bengt Händel (1925-2006), Sverige. "Akademibron, Uppsala". Signerad. Olja på duk, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:53)
1407 7219 Oljemålning Bengt Händel (1925-2006), Sverige. Älvsjö (långsjön). Signerad. Olja på pannå, 46x68, cm. Yttermått inklusive ram: 60x82 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 21:03)
1407 7216 Oljemålning Bengt Händel (1925-2006), Sverige. Stilleben. Ej signerad. Olja på pannå, 68x47 cm, yttermått inklusive ram: 83x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:20)
1407 6363 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Riddarholmskanalen. Signerad. Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 34x39 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:09)
1407 7188 Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Signerad. Olja på duk, 47x70 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:38)
1407 6187 Oljemålning Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, Kyrkgränd, Trosa. Olja på duk, 27x35, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
1407 5455 Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, daterad 1922. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:38)
1407 2249 Oljemålning Ella Hägg-Bolin (1872-1954), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:34)
1407 6365 Oljemålning Ella Hägg-Bolin (1872-1954), Sverige. Ljugarn, Gotland. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 36x44
1407 6056 Oljemålning Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Sagomotiv. Signerad. Olja på pannå, 35x48, yttermått inklusive ram: 45x59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:50)
1407 7037 Oljemålning Folke Ricklund (1900-1986), Sverige. Västerbottensfjällen. Signerad, daterad -76. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:47)
1407 7367 Oljemålning Gertrud Wråke-Lindquist (1905-1996), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 45x56, yttermått inklusive ram: 59x67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:23)
1407 6066 Oljemålning Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. "Från Atelien". Signerad. Olja på duk, 60x73, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:30)
1407 4527 Oljemålning Gustaf Carleman (1821-1911), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1899. Olja på duk, 81x117 cm, yttermått inklusive ram: 107x143 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:18)
1407 7590 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Hamnmotiv. Signerad. Olja på pannå, 13x25, yttermått inklusive ram: 18x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:05)
1407 2169 Oljemålning Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Signerad, daterad 47, landskap. Olja på duk, 29x40cm, yttermått inklusive ram: 40x51cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:32)
1407 7440 Oljemålning Hilda Heyman (1872-1955), Sverige. Monogramsignerad 47, innergård. Olja på duk på pannå, 19x15, yttermått inklusive ram: 33x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:51)
1407 7005 Oljemålning Holger Almqvist (1907-1978), Sverige. "bondgård i Vik". Signerad. Olja på pannå, 35x52, yttermått inklusive ram: 42x60 cm
1407 7006 Oljemålning Holger Almqvist (1907-1978), Sverige. Hamnmotiv. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:16)
1407 7373 Oljemålning John Malm, Signerad, Hamnparti Seine, Rouen. Olja på duk på pannå, 60x60, yttermått inklusive ram: 71x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:56)
1407 7606 Oljemålning Johnny Oppenheimer (1923-2005), Sverige. Signerad. Olja på duk, 45x32cm, yttermått inklusive ram: 57x44cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:45)
1407 7439 Oljemålning Karin Ögren (f. 1956), Sverige. Signerad a tergo, daterad 1989, ca 26x30 cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:46)
1407 6179 Oljemålning Karl Larsen, Monogramsignerad KL, strandkant. Olja på duk, 30x45, yttermått inklusive ram: 44x60 cm
1407 2161 Oljemålning Kerstin Lundberg. Flicka med kruka. Signerad. Olja på pannå, 64x31 cm. Yttermått inklusive ram: 70x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:29)
1407 6281 Oljemålning Kopia, Kustbild. Signerad. Olja på duk, 92x71, yttermått inklusive ram: 120x100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:24)
1407 6137 Oljemålning kopia, Monogramsignerad, Religiöst motiv. Olja på duk, 26x20, yttermått inklusive ram: 56x49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:26)
1407 7267 Oljemålning Kristian Anderberg (1881-1955), Sverige. Ej signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 80x64 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:47)
1407 7136 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Signerad, "hantverkarlänga, Husqvarna". Olja på duk, 60x74, yttermått inklusive ram: 75x88 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:13)
1407 7139 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Signerad, "måsberget". Olja på duk, 49x68, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:53)
1407 7145 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Signerad, "Storvilt". Olja på duk, 64x90, yttermått inklusive ram: 84x110 cm
1407 7135 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Signerad, daterad 44, Karoliner. Olja på duk, 65x82, yttermått inklusive ram: 85x102 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:41)
1407 7138 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Signerad, daterad 83, Kråkor. Olja på duk, 91x64, yttermått inklusive ram: 115x89 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:50)
1407 7142 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Signerad, daterad 96, bro. Olja på duk, 58x83, yttermått inklusive ram: 79x103 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:33)
1407 7143 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Signerad, daterad Kongo 63, "storvilt". Olja på duk, 34x64, yttermått inklusive ram: 47x77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:40)
1407 7144 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010), Sverige. Triptyk, Sod Kenya 63. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x204 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:03)
1407 7151 Oljemålning Kurt Ehrefelt (1921-2010). Signerad, "Maskrosor". Olja på duk, 36x29, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:59)
1407 2226 Oljemålning Lena Vishutkina, "Båtar vid stranden". Signerad. Olja på duk, 49x69, yttermått inklusive ram: 68x88 cm
1407 7568 Oljemålning M Stephaejov. Signerad, pianospel. Olja på duk, 50x60cm, yttermått inklusive ram: 58x69cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:37)
1407 2006 Oljemålning Mai-Britt Palmroth (1930-2020), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 46x38cm, yttermått inklusive ram: 48x40cm
1407 2078 Oljemålning Margit Bergquist (1903-1987), Sverige. Badande kvinnor. Signerad. Olja på duk, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:02)
1407 2118 Oljemålning Marianne Ågren (f. 1943), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 73x64 cm, oramad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:18)
1407 2100 Oljemålning Marie-Louise Stolpe (1835-1915), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1891. Olja på duk, 57x42 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:39)
1407 2040 Oljemålning Märta Gustafson Wennlund. Sjömack. Signerad, daterad -52. Olja på pannå, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 66x77cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:29)
1407 2010 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. På parkbänken. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:39)
1407 6127 Oljemålning Natalie Bazhenova, "Minne". Signerad. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 65x56 cm
1407 7157 Oljemålning Nils Hammarström (1929-1983), Sverige. "Ornitologen". Signerad, 1959. Olja på pannå, 67x33 cm, yttermått inklusive ram: 74x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:09)
1407 2193 Oljemålning Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. Signerad. Olja på duk, 88x115cm, yttermått inklusive ram: 103x130cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:54)
1407 7217 Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Monogramsignerad, "kopp krusbär". Olja på pannå, 21x32, yttermått inklusive ram: 31x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:17)
1407 7435 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben, Signerad Maris. Olja på pannå, 43x34, yttermått inklusive ram: 64x56 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:46)
1407 7429 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad GS, 1888, uppfodrad duk, Landskap med kor. Olja på duk, 31x40, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:20)
1407 6430 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, interiör. Olja på pannå, 34x28cm, yttermått inklusive ram: 49x43cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:34)
1407 7539 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, skärgårdsmotiv. Olja på pannå, 48x62, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:31)
1407 7162 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 39x49 cm, yttermått inklusive ram: 46x56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:21)
1407 6395 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, daterad 52, man på gård. Olja på pannå, 37x46, yttermått inklusive ram: 50x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:57)
1407 6392 Oljemålning Stig Trägårdh (1914-1997), Sverige. "Rött berg". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 76x68, yttermått inklusive ram: 82x75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:49)
1407 3344 Oljemålning Susi Ekfeldt-Dackheim (f. 1954), Sverige. "Månsken". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:39)
1407 7236 Oljemålning Theresia Sandström (1893-1981), Sverige. Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:34)
1407 2083 Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:29)
1407 2142 Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Signerad, porträtt. Olja på pannå, 55x46cm, yttermått inklusive ram: 69x60cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 21:00)
1407 7551 Örhängen 18k guld. Längd: 0,5cm, vikt: 1g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:38)
1407 6339 Örhängen 18K vitguld, Ett par. Vikt: 3,4g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:03)
1407 7505 Pall Snörsits. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:24)
1407 7634 Papperkorg trä, Servex. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:02)
1407 6204 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:30)
1407 7215 Parti silver ca 25 delar, ca 470 g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:26)
1407 6133 Pastell Carl Brandt. Signerad, daterad -94, man i eka. Motivet: 18x48, yttermått inklusive ram: 35x65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:20)
1407 7285 Pastell Damporträtt, 20x15, yttermått inklusive ram: 34x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:01)
1407 5159 Pelarbord 1800-tal. Diameter: 70, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:56)
1407 7631 Pigtittare Teak, 1960/70-tal. Längd: 35, djup: 15 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:02)
1407 7629 Plunta Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:01)
1407 7276 Portföljer diverse, 9 st
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:43)
1407 7185 Pottskåp Nyrokoko med stenskiva. Bredd: 40, djup: 40 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:36)
1407 7608 Prakturna Rörstrand, Majolika. Längd: 47. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:54)
1407 7530 Prydnadsföremål 4 delar, sten / kristall. Höjd: 6-17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:30)
1407 7402 Punschkoppar 5 st, silver, ca 150 g. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:41)
1407 7131 Ram ramens innermått: 58x77cm, yttermått inklusive ram: 81x100cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:25)
1407 7039 Ramar 3 st, yttermått inklusive ram: 28x42 - 33x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:20)
1407 7274 Resväskor 7 st, Äldre
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:41)
1407 7548 Ring 18K vitguld, stl17, med diamant, 1x0,10ct. Vikt: 6,2g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:00)
1407 7513 Saigkorg längd: 42 cm, djup: 34 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:06)
1407 7441 Salongsbord Längd: 102 cm. Djup: 66 cm, höjd: 66 cm
1407 7270 Salongsbord Tidigt 1900-tal, Emil Jansson, Helsingborg, etiketterad, mahogny, intarsia. Bredd: 90, djup: 64 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:17)
1407 7509 Satsbord 2 delar, mahogny. Höjd: 62-68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:08)
1407 6317 Satsbord 3 delar, kakel. Bredd: 51 cm. Djup: 36cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:28)
1407 7504 Satsbord 3 delar, mahogny. Höjd: 44-52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:26)
1407 7189 Sekretär Louis XV-stil. Bredd: 88. Djup: 36 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:22)
1407 7476 Serveringsvagn design: Thomas Sandell för IKEA, 2017. Längd: 65 cm, djup: 40 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:05)
1407 6226 Serveringsvagn Längd: 88 cm. Djup: 46 + 15x2 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:10)
1407 6235 Serveringsvagn mahogny. Längd: 78, djup: 50 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:30)
1407 7604 Servisdelar 30 delar, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Koka Blå, Rörstrand. Bland annat kaffe. Porslin, dekor med blå rand på vit botten
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:14)
1407 7158 Servisdelar 5 delar, Orrefors, Maja. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:22)
1407 7600 Servisdelar 6 delar, Måsen, Bing & Grøndahl. Längd: 25cm, diameter: 9-20cm, höjd: 7-16cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:56)
1407 7213 Servisdelar 8 delar, "Seafare", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur
1407 7237 Servisdelar England, Woods/Woodland, ca 90 del
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:02)
1407 7361 Servisdelar Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten, ca 20 del
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:18)
1407 7360 Servisdelar Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP, 7 delar. Diameter: 19,5-36, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:39)
1407 7434 Sideboard Asien, 115, djup: 35 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:10)
1407 7570 Sideboard mahogny. Längd: 120, djup: 36 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:34)
1407 6115 Silver diverse, 10 delar, besick + 1 saltkar. Längd: 7,5-15 cm. Diameter: 3,5 cm. Vikt: ca 130 g
1407 7529 Silverplaketter / medaljer / frimärken diverse
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:07)
1407 7130 Skål rutslipad kristall, båtformad. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:06)
1407 7169 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Längd: 26, djup: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:48)
1407 7247 Skål på fot Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 30, höjd: 27 cm
1407 7499 Skålar 2 st, Gustavsberg. Diameter: 16-22cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:15)
1407 6375 Skålar Ett par, cloisonné, diameter: 13, höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:45)
1407 7562 Skänk K A Roos, "Sofiero". Bredd: 182. Djup: 38 cm. Höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:53)
1407 7265 Skåp 1700-tal, delvis originalmålning. Bredd: 106, djup: 45 cm, höjd: 220 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:51)
1407 5393 Skåp Franska Liljor, Bredd: 91 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 200 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:38)
1407 7354 Skåp Gustaviansk stil. Bredd: 110. Djup: 40 cm, höjd: 150 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:08)
1407 7263 Skeppsklocka på träbit från "Riksvasa", mässing. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:54)
1407 7012 Skomakarlampa Höj / sänkbar, tidigt 1900-tal, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:05)
1407 7299 Skrin mahogny. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:25)
1407 7028 Skrin Metall, "1960". Längd: 22, djup: 18 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:48)
1407 6214 Skrivbord 1800-tal. Bredd: 147, djup: 82 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:31)
1407 7387 Skrivbord med hurts & klaff, Teak. Bredd: 130+ 45, djup: 80 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:54)
1407 7465 Skrivbord nyrenässans. Bredd: 140 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:31)
1407 7264 Skrivbordslampa höjd: 42cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:05)
1407 7372 Skulptur + skål, 2 delar, Asien. Höjd: 42 cm, Dia 33
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:03)
1407 6154 Skulptur 2 delar, skulptör, koppar / glasdroppe. Höjd: 60-134 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:51)
1407 7160 Skulptur Arabia, design: Howard Smith, "Runfree", Selma. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:36)
1407 7159 Skulptur Arabia, design: Howard Smith, "Runfree", Teo. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:35)
1407 7221 Skulptur Elsie Dahlberg (1916-2005), Sverige. "Galjonsfigur". Signerad, på sockel. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:50)
1407 6128 Skulptur Eric Ståhl (1918-1999), Sverige. "Margit". Signerad, daterad 1978, bemålad gips, höjd: 60 cm
1407 7232 Skulptur Esther Eppens, Signerad, Balinesiska. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:35)
1407 6108 Skulptur Fiskande pojke. Signerad B More. Brons, på stensockel. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:31)
1407 7425 Skulptur Gustavsberg Parian. Höjd: 29cm
1407 7489 Skulptur höjd: 32cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:07)
1407 7401 Skulptur keramik, figur. Längd: 29 cm
1407 7517 Skulptur Lana Matusa, Island, keramik. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:24)
1407 7378 Skulptur i glas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Fisk. Längd: 43, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 21:05)
1407 7617 Skulpturer 2 st, Man & kvinna. Höjd: 42-66cm
1407 6177 Slagbord Ek, 1800-tal. Bredd: 37+ 2x42. Djup: 95 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:58)
1407 7569 Snurrfåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Rondino", Swedese
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:26)
1407 7419 Soffa + fåtölj, 2 delar, Louis XV-stil. Bredd: 79-185 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:44)
1407 7437 Soffa 1950-tal, fällbar karm. Längd: 175cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:57)
1407 7464 Soffa Bodafors, Folke Ohlsson. 1961, brännstämplad, omklädd, Längd: 190 ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:01)
1407 7573 Soffa Howardmodell. Längd: ca 240
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:18)
1407 7607 Soffa Rokokostil. Längd: 186cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:49)
1407 7153 Soffbord + telefonhylla, 2 delar, Stringmodell, teak / metall. Bredd: 35-62, djup: 35x20, höjd: 14-51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:55)
1407 7421 Soffbord 1950-tal, teak, mässingsskodd. Bredd: 120, djup: 60 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:28)
1407 7350 Soffbord 1960-tal, Teak. Bredd: 135, djup: 55 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:45)
1407 7563 Soffbord design: Anika Reuterswärd, "Anika". Bredd: 140, djup: 80 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:24)
1407 7466 Soffbord Galotti&Radice. Glas, på hjul. Bredd: 80 cm. Djup: 76 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:36)
1407 7330 Soffbord Grange. Bredd: 130, djup: 81 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:42)
1407 7391 Soffbord mahogny, med tidningshylla. Bredd: 66, djup: 54 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:15)
1407 7030 Soffbord nutida, "Pexus Möbler", diameter: 75, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:53)
1407 7420 Soffbord rokokostil. Glasskiva, Bredd: 117. Djup: 62 cm, höjd: 42 cm
1407 6391 Soffbord Teak. Diameter: 90, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:47)
1407 7390 Soffbord Underrede i krom, glasskiva. Bredd: 105 cm. Djup: 105 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:58)
1407 7386 Spegel 1920-tal, 120x53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:10)
1407 7024 Spegel 1950-tal, 86x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:27)
1407 7023 Spegel 1950-tal, teak, 54x34 cm
1407 7156 Spegel 1950/60-tal, Teak, 95x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:32)
1407 7022 Spegel 1960-tal, teak, 107x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:17)
1407 7167 Spegel 3 delad, Teak, 60x79 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:48)
1407 6303 Spegel Empirestil, 97x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:04)
1407 6157 Spegel Gustaviansk stil, 1800-tal, senare glas, 78x59 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:19)
1407 7278 Spegel mahogny, Karl Johan, 93x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:25)
1407 6398 Spegel mässing. Diameter: 46, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:04)
1407 7515 Spegel nutida, 113x35 cm
1407 6370 Spegel Nyrokoko, 73x68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:36)
1407 6120 Spegel rokokostil, sent 1900-tal, 93x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:50)
1407 7381 Spegel Tenn, 48x26 cm
1407 7537 Spegel trä och metall, 88x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:25)
1407 7245 Spelbord mahogny. Bredd: 79, djup: 2x40 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:13)
1407 6234 Spelbord mahogny. Bredd: 90, djup: 45x2 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:30)
1407 6309 Spelbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 89 cm. Djup: 2x44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:22)
1407 6352 Spelbord Sengustavianskt, mahogny. Bredd: 88 + 2x44. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:40)
1407 7184 Stegpall 1950-tal. Längd: 60 cm, djup: 30 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:19)
1407 7191 Stol "Eros", Philippe Starck för Kartell, plexiglas / vitmetall
1407 7054 Stolar 10 st, Gustaviansk stil. Höjd: ca 93 cm, sitthöjd ca 43 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:02)
1407 7393 Stolar 2+ 2 st, 1950-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:32)
1407 6178 Stolar 4 st, 1800-tal
1407 7338 Stolar 4 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab. Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, rödmålade
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:47)
1407 7423 Stolar 7st, 50/60-tal
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:18)
1407 6360 Stolar Ett par, 1800-tal, mahogny, intarsia
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:55)
1407 6349 Stolar Ett par, Gustaviansk stil, Mahogny / mässingsdekor
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:34)
1407 7161 Stringhylla 1 okt, nytt i kartong. Bredd: 60, djup: 15 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:57)
1407 7463 Stringhylla Teak, 3 hyllplan. Bredd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:42)
1407 7029 Supkoppar 10 st, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna, Förgyllda. Diameter: 8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:43)
1407 7176 Sybord pelarfot, mahogny. Bredd: 57, djup: 41 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:22)
1407 7416 Syltkrukor 5 st, bland annat Höganäs. Höjd: 11-16cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:26)
1407 6357 Taburett Gustaviansk, kompletterad. Längd: 54 cm, djup: 44 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:50)
1407 7507 Taburett Rokokostil. Längd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:44)
1407 7635 Takarmatur 1960-tal, teak. Höjd: 64, längd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:26)
1407 6298 Takarmatur 5-armad. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:52)
1407 7407 Takarmatur Glas/koppar. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:41)
1407 7025 Takarmatur Glaskupa / mässing. Höjd: 32 cm
1407 7633 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, etiketterad, metall, diameter: 45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:13)
1407 7344 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:36)
1407 7336 Takarmatur Jugend, Koppar. Längd: 43, djup: 43 cm, höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:40)
1407 5165 Takarmatur Maria Theresia. Diameter: 67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:50)
1407 6237 Takarmatur Mässing med glaskupa, höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:32)
1407 6389 Takarmatur Mässing med glaskupor. Diameter: 65 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:43)
1407 7363 Takarmatur mässing. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:24)
1407 7192 Takarmatur med prismor, korgbotten. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:22)
1407 7198 Takarmatur med prismor, korgbotten. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:48)
1407 7345 Takarmatur med prismor. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:18)
1407 6409 Takarmatur Med prismor. Höjd: 39cm
1407 7365 Takarmatur Orrefors. Höjd: 35 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:37)
1407 7257 Takarmatur Senjugend. Diameter: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:30)
1407 5516 Takarmatur Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Spiral mini". Signerad, plast. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:45)
1407 1032 Takarmaturer Ett par, Fredrik Matsson, modell: Zero, opalglas. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:18)
1407 7618 Takarmaturer ett par, prismor. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:21)
1407 7630 Tallrikar + assietter & skål, 14 delar, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Diameter: 15-25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:49)
1407 7413 Tallrikar 12st, KB. Diameter: 24cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:10)
1407 7033 Tallrikar 3 st, omkring 1800. Diameter: 22-23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 21:01)
1407 7558 Tallrikar 6 st, Rörstrand. Diameter: 24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:22)
1407 6272 Tamburmajor Gemla, "Stången". Höjd: 192cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:13)
1407 7293 Tavelram 1800-tal, yttermått inklusive ram: 64x61 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:55)
1407 7271 Tavla Pojke med fågelbo. Sidenbroderi, "1811", 16x13 cm. Yttermått inklusive ram: 25x22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:59)
1407 7297 Tazzas ett par, brons, Empire. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:08)
1407 7527 Tekoppar + assietter, 6 + 6 delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:49)
1407 7295 Terrin med lock, Blåvit, Kina. Längd: 31, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:16)
1407 7371 Terrin med lock, Porslin. Längd: 36, höjd: 25 cm
1407 6220 Terrin med lock. Kina, 1900-tal. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:40)
1407 7531 Teskedar 6 st, silver, Finland. Vikt: ca 55g. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:58)
1407 7183 Tidningsställ England. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:35)
1407 7511 Trädgårdsgrupp 3 delar, Bord + 2 fällstolar. Diameter: 50, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:57)
1407 7508 Trädgårdsgrupp 3 delar, Bord + karmstolar. Diameter: 80, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:10)
1407 7443 Trädgårdssoffa längd: 160 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:46)
1407 6158 Trädgårdsstolar 4 st, Artur Lindqvist, A2, Grythyttan Stålmöbler. Dynor medföljer
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:25)
1407 7414 Traktörpannor 4 st, bland annat Frankrike. Diameter: 1-26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:54)
1407 6074 Traktörpannor 6 st, Koppar. Längd: 14,5-30 cm, djup: 14,5-18 cm, höjd: 4-7 cm
1407 7497 Träskulptur Africana. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:50)
1407 7238 Träsnitt Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, Liljor i parken. Motivet: 25x19, yttermått inklusive ram: 32x24 cm
1407 7586 Tyg Firma Svenskt Tenn, Estrid Ericson (1894-1981), Sverige. Elefanter. Längd: 53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:39)
1407 7574 Tyg Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Anakreon, Längd: ca 280cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:24)
1407 7580 Tyger 4 st, Tampella, Finland. Längd: ca 60cm
1407 7035 Väggarmaturer Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Koppar. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:30)
1407 7036 Väggarmaturer Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Koppar. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:46)
1407 7591 Vägghylla Stringmodell, tre hyllplan. Bredd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:51)
1407 7412 Vägglyster 1+ 1st, med prismor. Höjd: ca 40c
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:48)
1407 6310 Väggmatta Bochara, semiantik, 123x80cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:22)
1407 7359 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Solros ur Väggplattor, Gustavsberg 1967-1972. Målad och glaserad stengodslera, ca 28x17cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:29)
1407 7349 Väggur sen 1800-tal. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:52)
1407 6261 Vas + flaskcoasters, 5 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 6-9. Höjd: 17,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:46)
1407 7405 Vas glaserad stengodslera. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:38)
1407 7632 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, II-sortering. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:12)
1407 7355 Vas Gustavsberg. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:41)
1407 7498 Vas höjd: 36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:51)
1407 6321 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:33)
1407 7200 Vas Kina, 1800-tal. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:39)
1407 6122 Vas Kina. Höjd: 25,5
1407 7543 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:27)
1407 7308 Vas Rosenthal. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:14)
1407 6259 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Grazia, Gustavsberg, stengods, vit carraraglasyr med målad silverdekor av figurer, Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:44)
1407 5507 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:20)
1407 6146 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Karneval, Gustavsberg, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 16 cm
1407 7370 Vaser ett par, Orientaliska. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:59)
1407 7495 Vinglas 12st. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:14)
1407 7313 Vinglas 8 st. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:35)
1407 7561 Vitrinskåp Englesson, "Stockholm". Bredd: 150, djup: 48 cm, höjd: 228 cm
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:30)
1407 7310 Vitvinsglas 9 st. Höjd: 16 cm
1407 7520 Ytterfoder 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ansikten, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 13-25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 19:02)
1407 7523 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 21-26. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 20:16)
1407 7493 Ytterfoder Ett par. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:47)
1407 7492 Ytterfoder Ett par. Diameter: 30cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juli 2021 18:19)