1134 5042 Akvarell Fritz Sjöström (1923-1996), "Båtbryggan", 10/8 1975, monogramsignerad, löst blad, motivet: 45x52
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:49)
1134 5016 Akvarell Fritz Sjöström (1923-1996), "Ros II", signerad, 1982, motivet: 59x44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:13)
1134 5024 Akvarell Fritz Sjöström (1923-1996), "Utgång", 1985, bladets mått: 99x75
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:55)
1134 5019 Akvarell Fritz Sjöström (1923-1996), 'Harlekin', 1987, Fårö, med dedikation, monogramsignerad, 69x98
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:20)
1134 5010 Akvarell Fritz Sjöström (1923-1996), 'Vindar vid änglar sova', utifrån Bo Zetterlinds balladbok 'Ryttaren från södra Råda', motivet: 58x47
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 18:56)
1134 5021 Akvarell Fritz Sjöström (1923-1996), Tallskog Bämba, 1987, motivet: 93x71
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:33)
1134 5003 Blandteknik Fritz Sjöström (1923-1996), "Studie av kyrkogården", 1988, bladets mått: 50x87
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 18:41)
1134 5040 Blyerts 2 st, Fritz Sjöström (1923-1996), signerade, Stilleben respektive Lövdam, 1980 respektive 1987, motivet: 58x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:47)
1134 5004 Blyerts Fritz Sjöström (1923-1996), "Tallarna I", 1987, signerad, motivet: 61x47
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 18:43)
1134 5036 Blyerts Fritz Sjöström (1923-1996), I köket, 1974,60x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:33)
1134 5029 Blyerts Fritz Sjöström (1923-1996), Maria kyrka, 1984, med dedikation, 52x69
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:09)
1134 5034 Blyerts Fritz Sjöström (1923-1996), Utsikt Sjötullen, Långholmen, 28/5 -70, motivet: 48x67
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:26)
1134 5017 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), "Förarbetet till St Mikaels kapell, Mora", 1954,87x87
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:16)
1134 5025 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), "Hus i landskap I", Fårö, 1957,67x89
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:11)
1134 5028 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), "Närvaro", 1967,71x90
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:08)
1134 5023 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), "Över, Under, Igenom", 1993,76x128
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:51)
1134 5012 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), "Tystnadens rum", 1988,96x148
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 18:00)
1134 5032 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), "Vindskrika", Strandfynd Fårö, 1990, monogramsignatur, 81x65
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:34)
1134 5020 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), 'Flätverk II', (strandfynd Fårö, uppförstorat), -90,125x200
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:30)
1134 5043 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), 'Mellanrum', 1984. 94x145
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 21:02)
1134 5044 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), 'språnget', 1986,150x68
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:52)
1134 5001 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), 'Tveksam entré', 1960, monogramsignatur, 54x72
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 18:39)
1134 5022 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), 'Utsikt', Brännkyrkagatan, 1990,73x92, monogramsignatur
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 19:55)
1134 5038 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), 1957, Vertikalt landskap Fårö, 53x67
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:38)
1134 5037 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), 1985, "Trång passage", 66x100
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:36)
1134 5033 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), 1986, "Torso i skugga", 100x65
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:24)
1134 5035 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), Fåröskog, 1960, Med dedikation, 60x65
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:29)
1134 5011 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), Hustak, monogramsignerad, 33x41
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 18:59)
1134 5041 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), Maria Kyrkogård, 1993,56x78
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:48)
1134 5006 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), Natt i Vällingby, monogramsignerad, 1958, med dedikation, på pannå, 53x64
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 18:46)
1134 5008 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), Strandskog Fårö, 1980, monogramsignerad, 74x134
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 18:58)
1134 5030 Oljemålning Fritz Sjöström (1923-1996), Uthus Fårö, 1983,72x96
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:18)
1134 5047 Skulptur Fritz Sjöström (1923-1996), gips, 'Idéskiss till kopparport i Vantörs kyrka i Högdalen 1959', 27x25 cm, signerad a tergo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:12)
1134 5046 Skulptur Fritz Sjöström (1923-1996), gips, 'Magisk mask', höjd: 31 cm "sign FS 3/3"
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:11)
1134 5045 Skulptur Fritz Sjöström (1923-1996), Gips, 'Så länge han orkar', sent 70-tal, höjd: 48 cm, bredd: 40
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:11)
1134 5048 Skulptur Fritz Sjöström (1923-1996), gips, originalskulptur för tillverkning av gjutform, 'Nike', höjd: 62 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 2 oktober 2017 20:15)