1403 5463 Affisch Euro 92, Fotbolls EM 10-26 Juni. Signerad, Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Bladets mått: 67x45cm, yttermått inklusive ram: 73x53cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:14)
1403 5354 Akvarell Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. "Falskspelare", Signerad. Akvarell. Motivet: 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 51x61
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:13)
1403 5457 Akvarell Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. "Kaffet kommer". Signerad. Motivet: 24x19, yttermått inklusive ram: 34x29, akvarell
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:11)
1403 5279 Akvareller 2 st + etsning, Stockholmsmotiv, bland annat Lindström. Signerade. Yttermått inklusive ram: 25x32 ca, akvarell.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:44)
1403 3565 Amplar med prismor Ett par. Diameter: 25, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:46)
1403 5050 Appliquer ett par, Gustaviansk stil, mässing. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:39)
1403 5490 Arkivskåp Med lådor. Bredd: 54cm. Djup: 40 cm. Höjd: 146 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:46)
1403 5196 Armband 18k guld, Bismarck med berlocker, K&KC, 1945. Längd: 20cm, med säkerhetskedja, vikt: 11,7g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:43)
1403 4356 Armband 18k guld, Bismarck, GSK, 1966. Längd: 19cm, vikt: 8,2g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:28)
1403 5199 Armband 18k guld, pansar, 1915. Längd: 18cm, med säkerhetskedja, vikt: 3,2g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:06)
1403 4436 Armbandsur "Hockey stars of the USSR". Diameter: (boetten) 4 cm, total längd m armband: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:44)
1403 4242 Ask med lock silver, 1830. Diameter: 5,5. Höjd: 3,55, vikt: 58g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:34)
1403 5250 Assietter 12 st, Glas. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:01)
1403 5114 Bägare 4 st, silver (875), Sovjet. Invändigt förgyllda. Vikt: ca 220 g. Höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:46)
1403 5112 Bägare/vas silver. Höjd: 9,5, ca 220 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:04)
1403 5233 Balja + kanna, Zink. Längd: 49-64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:42)
1403 5144 Balja Kockums. Längd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:09)
1403 5497 Bänk Trä. Längd: 152cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:05)
1403 5174 Barbord England, diameter: 60. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:32)
1403 4392 Barometer 1800-tal. Intarsia. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:06)
1403 5370 Barskåp/tavla yttermått inklusive ram: 70x62 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:49)
1403 3474 Barstolar 4 st, nutida, Johanson design, skinn
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:17)
1403 5180 Bergère Nyrokoko. Längd: 100
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:14)
1403 5394 Besman 5 st. Längd: 44-78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:15)
1403 5072 Bestick Marcel Cotte, Frankrike. Snarlika, totalt 29 st. Längd: 15-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:54)
1403 5419 Bestick silver, 11 delar. Längd: 14-19 cm. Vikt: ca 390g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:43)
1403 5218 Bestickuppsättning 60st, silver, Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö, 1978, bruttovikt: 2,6kg (varav knivar: ca 1365 g)
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:45)
1403 1019 Björnkniv Tore Sunna, Signerad TS. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:59)
1403 4229 Blandteknik Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 2/90, bladets mått: 57x39cm, yttermått inklusive ram: 72x55cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:55)
1403 4512 Blandteknik Hans-Peter Zimmer (1936-1992), Tyskland. Komposition. Signerad HP Zimmer, daterad 1962. Mixed media, akvarell, collage med papper. Pannå, 61x43 cm, yttermått inklusive ram: 65x47 cm, nyckel
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:28)
1403 5307 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Komposition. Ej signerad. Motivet: 60x63, yttermått inklusive ram: 73x77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:32)
1403 4477 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv. Ej signerad. Motivet: 20x31, yttermått inklusive ram: 36x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:06)
1403 4509 Blandteknik Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Komposition. Signerad. Motivet: 39x31, yttermått inklusive ram: 56x45 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:21)
1403 5356 Blandteknik Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Kvinna och båtar. Signerad. Daterad 1946, Blandteknik, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:55)
1403 5277 Blomsterbord Kakelplattor. Bredd: 116, djup: 34 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:40)
1403 5023 Bojan Kina, omkring 1800-tal. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:59)
1403 5148 Bokhylla längd: 156 cm, djup: 36 cm, höjd: 149 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:48)
1403 5372 Bokhylla med lådor, England. Bredd: 152, djup: 31 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:46)
1403 5405 Bokhylleskåp Ett par. Bredd: 79 cm. Djup: 41 cm, höjd: 161 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:35)
1403 4198 Bokhylleskåp mahogny, jugend. Bredd: 86 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 145 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:04)
1403 5109 Bokmärken hela kartor, 56 st, ocirkulerade, ca 34x25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:18)
1403 5498 Bord Längd: 154 cm. Djup: 80 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:40)
1403 5334 Bord Med låda. Bredd: 89 cm. Djup: 51 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:28)
1403 5395 Bordsben 4 st spännben till Superellips. Stag av förkromad stålstång. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:30)
1403 5128 Bordsfotogenlampa höjd: 47 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:06)
1403 5244 Bordsfotogenlampa höjd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:01)
1403 5495 Bordsfotogenlampor 2 st. Höjd: 36-38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:04)
1403 5486 Bordsklocka Med pärlemor. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:01)
1403 4076 Bordslampa "Lumio", Max Gunawan, lampa i form av bok. Diameter: ca 34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:03)
1403 5338 Bordslampa höjd: 74cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:54)
1403 4393 Bordslampfot nysilver, omkring 1900, Gustaviansk stil. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:09)
1403 5040 Bordslampfot Törngrens. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:41)
1403 5009 Bordslampfötter 3 st, mässing, Bergbom, höj/sänkbara. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:38)
1403 5391 Bordslampor ett par, Anfaco. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:10)
1403 5392 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:37)
1403 5484 Bordslampor ett par, Skultuna. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:36)
1403 3549 Bordsspegel Karl Johan, mahogny, OR Högberg Umeå, brännstämplad. Höjd: 4. Längd: 63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:13)
1403 5473 Bricka nysilver, med hänklar. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:31)
1403 5296 Brödkorg silver, 1917, gravyr. Längd: 29cm, vikt: 235g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:52)
1403 5198 Byrå England, Idegran. Bredd: 56, djup: 38 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:56)
1403 5318 Byrå England, Idegran. Bredd: 74 cm. Djup: 28 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:25)
1403 5431 Byrå nyrenässans. Bredd: 110. Djup: 54 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:54)
1403 5384 Byrå sengustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 81. Djup: 44 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:02)
1403 5403 Byrå Teak. Bredd: 65 cm. Djup: 32 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:22)
1403 4196 Champagneglas 28st. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:03)
1403 5427 Clubfåtöljer Ett par, nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:11)
1403 5110 Coasters 6 st, Pläter/Mässing. Diameter: 9-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:52)
1403 5407 Coupeglas 8 st. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:51)
1403 5042 Damastduk metervara, på rulle, 4 paket
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:36)
1403 5024 Dekorelement Asien. Längd: 43cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:39)
1403 9046 Dörrlås 1600-tal, järnsmide. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:33)
1403 4246 Dosa silver, 1838. Längd: 7 cm. Vikt: 35g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:37)
1403 5248 Dosor 3 st, Alabaster/sten. Längd: 18 cm. Diameter: 13-14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:51)
1403 5360 Drickabackar 5 st, gröna. Längd: 35, djup: 35 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:35)
1403 5044 Duk 1,30x20 m
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:50)
1403 5043 Duk/överkast 250x290 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:25)
1403 4517 Emaljmålning Hardy Strid (f. 1921), Sverige. Signerad, 33x25 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:36)
1403 5057 Emaljskylt Good Year, 60x90 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:39)
1403 4500 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 3/15, daterad 1944, Flicka. Motivet: 27x16, yttermått inklusive ram: 42x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:59)
1403 5241 Fällbord 1800-tal, Björk. Diameter: 56, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:33)
1403 4429 Fällbord 1800-tal. Bredd: 66, djup: 55 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:22)
1403 5465 Färglitografi 2 st, Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Signerad, "Naivisten". Bladets mått: 50x61,62x65, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:01)
1403 5468 Färglitografi 2 st, Lars Forsman. Signerad, daterad 85, numrerade, bladets mått: 37x53,49x63, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:16)
1403 5464 Färglitografi 3 st, Oidentifierad konstnär. 2 sign, Havsörn. Bladets mått: 71x52, oramade lösa blad. Signerad, oramade lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:38)
1403 4192 Färglitografi 3 st. Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:57)
1403 9493 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 199/260, daterad -76. Motivet: 37x50, yttermått inklusive ram: 46x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:24)
1403 5017 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 73/150, "New York". Motivet: 80x56cm, yttermått inklusive ram: 93x70cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:56)
1403 5069 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 72x51, yttermått inklusive ram: 102x78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:52)
1403 5406 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Marin. Signerad, numrerad 123/250. Motivet: 56x44, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:59)
1403 4234 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 89/130. Motivet: 46x61cm, yttermått inklusive ram: 76x89cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:05)
1403 5121 Färglitografi Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. Signerad ej numrerad, "Sur La plage", yttermått inklusive ram: 47x56 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:58)
1403 4120 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. "Värdshuset". Signerad, numrerad 125/360. Bladets mått: 60x85cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:57)
1403 5020 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 314/360. Motivet: 45x47cm, yttermått inklusive ram: 64x65cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:53)
1403 5019 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 8/290. Motivet: 42x56cm, yttermått inklusive ram: 60x72cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:12)
1403 4067 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Waxholmsbåt. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), bladets mått: 80x60, yttermått inklusive ram: 100x80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:58)
1403 5123 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 104/260. Motivet: 22x44, yttermått inklusive ram: 33x54 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:52)
1403 4152 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 82/380, bladets mått: 56x73, yttermått inklusive ram: 65x80 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:15)
1403 4004 Färglitografi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signerad, numrerad 76/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:10)
1403 4375 Färglitografi Marika Lang (f. 1961), Sverige. "Cosmopol". Signerad, numrerad 81/170, Motivet: 56x40, yttermått inklusive ram: 76x56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:26)
1403 4377 Färglitografi Marika Lang (f. 1961), Sverige. "Cosmopol". Signerad, numrerad 81/170. Motivet: 56x40 cm, yttermått inklusive ram: 77x56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:28)
1403 5503 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), daterad -01, komposition, bladets mått: 36x42, yttermått inklusive ram: 39x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:18)
1403 5243 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad Nielsen, numrerad 140/200. Motivet: 56x56, yttermått inklusive ram: 76x74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:15)
1403 5167 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 32/190, "Gryning". Motivet: 24x20cm, yttermått inklusive ram: 35x29cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:40)
1403 5018 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 32/95. Motivet: 74x54cm, yttermått inklusive ram: 97x77cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:38)
1403 5061 Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad 123/150, daterad -82. Motivet: 62x47, yttermått inklusive ram: 77x61 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:34)
1403 4150 Färglitografi Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, numrerad 4/40, daterad 1972. Motivet: 55x76 cm, yttermått inklusive ram: 72x93
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:10)
1403 4507 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Hebreiska, Ap. Signerad, daterad -77. Bladets mått: 40x60, yttermått inklusive ram: 44x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:17)
1403 4508 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 31/100, daterad 2007. Motivet: 60x41, yttermått inklusive ram: 79x57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:19)
1403 4328 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, numrerad 168/250, daterad -71, "tidningsläsaren", yttermått inklusive ram: 71x51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:52)
1403 3194 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), handkolorerad. Signerad. Motivet: 29x23cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:49)
1403 3613 Färglitografier 2 st, Anders Appelkvist. 250-upplaga. Signerad. Motivet: 55x85 cm, yttermått inklusive ram: 69x96 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:48)
1403 4121 Färglitografier 3 st, Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Signerade, bladets mått: 42x60cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:01)
1403 3182 Färglitografier 6 st, Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerade, bladets mått: 55x66cm, oramade i mapp
1403 5471 Fat 2 st, silver. Diameter: 12 cm, bruttovikt: 240 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:56)
1403 5225 Fat Arthur Percy (1886-1976), Sverige. "Reffla", Gullaskrufs glasbruk, 10st, Grönt glas. Längd: 30cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:37)
1403 5100 Fat Glas, 6 st. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:08)
1403 5113 Fat silver, 1824. Diameter: 16, ca 200 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:06)
1403 5317 Fat Tsing, Gustavsberg, (NK), Längd: 38cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:22)
1403 5031 Fat Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:03)
1403 4057 Fåtölj 1950-tal, teak, ställbar i fyra lägen
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:53)
1403 5311 Fåtölj Med fotpall
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:37)
1403 5166 Fåtöljer 2 st
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:50)
1403 4073 Fåtöljer Ett par, "Sirocco", Arne Norell, ask, Läder. Formgiven 1964, Längd: 68. Djup: 65 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:26)
1403 4524 Fåtöljer Ett par, 1920-tal, mahogny
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:54)
1403 5336 Fåtöljer Ett par, bambu.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:28)
1403 5038 Fickur 2 st, tidigt 1900-tal, diameter: 5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:50)
1403 3070 Figurin Hummel, "Icy Adventure", Goebel, Tyskland. Porslin. Höjd: 12 cm. Originalkartong
1403 5301 Figuriner 6 st, bland annat Rosenthal. Höjd: 3,5-8,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:14)
1403 3060 Figuriner 9 st, Hummel, Goebel, Tyskland. Porslin. Kör med, scen i trä, originalkartonger. Höjd: ca 10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:40)
1403 5203 Flintlåsgevär 1800-tal, Orientalisk. Längd: 145
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:39)
1403 5252 Flygelduk Paisley, ca 180x180 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:28)
1403 5500 Gardintyg Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, Tulpan, 123x204cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:53)
1403 5145 Gitarr Akustisk, Perez, Spanien. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:49)
1403 5285 Gitarr Levin, 12-strängad, i fodral. Längd: 105 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:17)
1403 5284 Gitarr Levin. Längd: 93 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:29)
1403 5325 Glas 4 st, Antika. Höjd: 8-19 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:18)
1403 5446 Glas Gustaf III-monogram, 21+ 12 st. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:14)
1403 5415 Glas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:24)
1403 5175 Glasservisdelar 12 + 12 delar, rött glas. Höjd: 8-11 cm
1403 4305 Glasservisdelar 30 delar. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:11)
1403 5016 Glassform tenn, 1900-talets första hälft (2 hjärtan). Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:05)
1403 4097 Glastallrikar + fat & skål, 24 delar, Eden, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Orrefors. Diameter: 20-32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:48)
1403 5313 Golvlampa Krom. Höjd: 140cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:55)
1403 5063 Golvlampa mässing och trä. Höjd: 150
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:03)
1403 5278 Golvlampa mässing, 1950/60-tal. Höjd: 150
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:36)
1403 5010 Golvlampa mässing, Bergbom, höj- och sänkbar. Höjd: 128
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:40)
1403 4037 Golvlampa metall, med glaskupa. Höjd: 205cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:29)
1403 5283 Golvlampa nutida. Höjd: 116
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:17)
1403 5104 Golvlampor ett par, Örsjö, "Puck". Design: Åke Hultgren, Höjd: 125
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:51)
1403 3475 Golvljusstake metall. Höjd: 180
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:19)
1403 4145 Golvljusstake metall. Höjd: 180
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:02)
1403 4058 Golvvas Kina, Porslin. Signerad, "Jingdezhen". Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:05)
1403 5345 Golvvas Kina. Höjd: 78, nutida
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:41)
1403 4378 Göteborgsstolar 6 st
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:32)
1403 5450 Hallampa Smide/glas. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:51)
1403 5197 Hallbyrå Orientalisk stil. Bredd: 35, djup: 28 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:37)
1403 5504 Halsband & hängen 14/18K. Längd: 40cm, defekt, av. Vikt: 4,6g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:44)
1403 4282 Herrbetjänt höjd: 108 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:31)
1403 5177 Hörnskåp Ek, 1800-tal, reliefdekor. Bredd: 51 cm, djup: 49.5 cm, höjd: 96 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:42)
1403 5320 Hörnskåp Gustaviansk stil, bemålad. Höjd: 178cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:47)
1403 5254 Ikon med försilvrad rizza, 36x31 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:46)
1403 5055 Ishink nysilver. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:57)
1403 5249 Jardiniere Kristall. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:49)
1403 4248 Jordglob Columbus. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:38)
1403 5035 Kaffeservis Bavaria, ca 40 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:23)
1403 5418 Kaffeservis Bing & Grøndahl, ca 25 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:40)
1403 4116 Kaffeservisdelar 24 delar, Rörstrand Blå ros.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:35)
1403 5156 Kaffeservisdelar 5 delar, Lidköping, modell Nylund. Höjd: 8-14cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:58)
1403 5120 Kaffeskedar 6 st, silver i etui, 1948, Samearbete, Vikt: ca 80g. Längd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:50)
1403 5173 Kanapé Nyrokoko. Längd: 140
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:33)
1403 4449 Kanna Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:24)
1403 5469 Kannor 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:26)
1403 5201 Kapsylöppnare "Ducky Paris". Längd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:13)
1403 5025 Kapsylöppnare mässing. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:54)
1403 5176 Karaffer + tillbringare, 3 delar, Kristall. Höjd: 25-36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:55)
1403 5151 Karaffer + tillbringare, 7st, glas. Höjd: 15-29cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:08)
1403 5154 Karaffer + tillbringare, 7st. Höjd: 14-25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:41)
1403 5153 Karaffer + tillbringare. 5 st, bland annat Gustav III. Höjd: 15-31cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:58)
1403 5161 Karaffiner 7st. Höjd: 15-25cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:31)
1403 5219 Kärl 3 st. Höjd: 17-27, lergods / trä
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:49)
1403 4463 Karmstol mahogny
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:46)
1403 5239 Karmstol Rotting
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:55)
1403 4395 Karmstolar ett par, Empirestil, mahogny, intarsia
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:16)
1403 5357 Karmstolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:01)
1403 5187 Karmstolar Ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:19)
1403 4468 Karmstolar ett par, mahogny
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:56)
1403 5181 Karmstolar Ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:02)
1403 4430 Karta Gravyr, "La Suede". Motivet: 24x20, yttermått inklusive ram: 33x38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:24)
1403 4042 Karta Handkolorerad, "Circuli Brunnensis pars Meridionalis", yttermått inklusive ram: 56x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:55)
1403 5207 Kedja med medaljong 18k guld, Pansar. Längd: 40cm, längd på medaljong, 3cm, vikt: 9,8g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:01)
1403 5333 Kikare 2 st. Höjd: 12-16cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:06)
1403 4155 Konjakskupor 7st. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:20)
1403 5235 Konsolbord Nyrokoko, med stenskiva. Bredd: 77, djup: 31 cm, höjd: 78 cm
1403 5246 Konsoler ett par, Förgyllda, 1800-tal. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:04)
1403 5454 Kopparstick Mich Dorigny. Motivet: 27x20, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:12)
1403 5247 Krucifix på sockel, Pärlemo. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:38)
1403 5224 Krycka + dosa. Längd: 9-11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:42)
1403 5158 Kryddservis 12 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Höjd: 13-20cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:10)
1403 5223 Kuverttallrikar 6 st, Tenn, Portugal. Diameter: 29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:20)
1403 5477 Lampbord England, Idegran. Diameter: 53, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:01)
1403 5478 Lampbord England, Idegran. Diameter: 55, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:23)
1403 5426 Lampbord Ett par, Orientaliska, diameter: 46, höjd: 46 cm, mässingsintarsia
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:30)
1403 5330 Lampbord Ett par. Bredd: 64 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:07)
1403 5192 Lampbord Gustaviansk stil, stenskiva. Diameter: 40 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:59)
1403 5106 Lampbord Nyrokokostil. Bredd: 56, djup: 37 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:55)
1403 5200 Lampbord Orientalisk-stil. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:06)
1403 5191 Lampbord rokokostil, Trä / stenskiva. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:52)
1403 5401 Lampbord Rokokostil. Bredd: 69 cm. Djup: 50 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:12)
1403 5280 Lampbord med låda barockstil. Längd: 63, djup: 41 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:30)
1403 5389 Lampett Sol. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:34)
1403 5130 Litografi Edouard Bisson, kolorerad, Jugendram, 63x46 cm, yttermått inklusive ram: 80x58 cm. Signerad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:32)
1403 4128 Litografier 3 st, Arne Olsson (1918-2004), oramade lösa blad, Ea & Hc, bladets mått: 64x75 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:20)
1403 4129 Litografier 3 st, Arne Olsson (1918-2004), oramade lösa blad, monogramsignerade, Ea & 75-upplaga, bladets mått: 64x75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:22)
1403 5059 Ljuskrona höjd: 50 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:50)
1403 5056 Ljuskrona med plafond. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:32)
1403 5344 Ljuskrona med prismor. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:43)
1403 5096 Ljusstakar 3 st, Georg Jensen, Rostfritt. Höjd: 17-30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:42)
1403 5082 Ljusstakar 3 st. Mässing. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:42)
1403 5299 Ljusstakar Ett par, Gusum. Höjd: 20cm
1403 5049 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 29 cm
1403 5052 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:02)
1403 5505 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:32)
1403 5119 Ljusstakar ett par, Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. 1929. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:51)
1403 5341 Ljusstake Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, glas. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:14)
1403 4026 Ljusstake Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda, märkt. Ljusstake i metall med hängen av glas. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:04)
1403 4060 Ljusstake med skålar, mässing. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:09)
1403 4262 Malmkrona 1800-tal, lösa armar. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:26)
1403 4415 Malmkrona mässing. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:08)
1403 5215 Masker 5 st, trä. Höjd: 30-38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:16)
1403 5342 Mat / kaffe / teservisdelar 35 delar, Portmeirion, "Pomona"
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:48)
1403 4130 Mat / kaffeservis 57 delar, "Da Vinci", Tyskland. Nero black, platinum, + certifikat
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:33)
1403 4135 Matsalsgrupp 5 delar, Skaraborgs möbelindusti AB, 1960-tal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:42)
1403 5424 Matsalsgrupp 7 delar, Rokokostil. Längd: 140 cm. Djup: 108 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:21)
1403 4317 Matsalsskåp Ek, relief. Bredd: 153. Djup: 57 cm, höjd: 156 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:18)
1403 5499 Matsalsskåp Längd: 111 cm. Djup: 47 cm, höjd: 194 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:16)
1403 5451 Matservis Bing & Grøndahl, ca 60 del
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:24)
1403 5258 Matta Kasthall, Gunilla Lagerhem Ullberg, Häggå Gåsöga, 153x197 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:45)
1403 5287 Matta Orientalisk Nain, 89x134cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:41)
1403 4297 Matta Orientalisk, 130x194cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:54)
1403 5440 Matta orientalisk, 130x213 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:08)
1403 5315 Matta orientalisk, 140x195cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:17)
1403 4348 Matta orientalisk, 172x240 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:30)
1403 5293 Matta Orientalisk, 197x310cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:01)
1403 5432 Matta Orientalisk, 207x311 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:02)
1403 5375 Matta orientalisk, 80x122 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:47)
1403 4521 Matta Orientalisk, 92x134 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:29)
1403 4343 Matta orientalisk, Bochara, 140x190 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:22)
1403 9471 Matta orientalisk, Feridan, antik, 112x200 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:17)
1403 5439 Matta orientalisk, Figural, 56x73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:20)
1403 5288 Matta Orientalisk, Kashi, 90x234cm
1403 5291 Matta Orientalisk, Nain, 194x309cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:02)
1403 5292 Matta Orientalisk, Nain, 198x296cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:46)
1403 5168 Matta orientalisk, orientalisk, nutida, 192x294 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:36)
1403 5276 Matta Orientalisk, Semiantik, 123x175 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:28)
1403 5441 Mattor orientaliska, 2 st, 56x90 respektive 62x80 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:31)
1403 4435 Miniatyrer 4 st, längd: 10-15 cm, djup: 1 cm, höjd: 8,5-12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:33)
1403 3587 Modellbil + motorcykel, 2 st, bland annat Burago Italy. Längd: 24-30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:15)
1403 5398 Nattygsbord ett par. Bredd: 48 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:20)
1403 4515 Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 60x81, yttermått inklusive ram: 61x82 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:34)
1403 5122 Oljemålning Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 67x77 cm, yttermått inklusive ram: 76x86 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:50)
1403 4478 Oljemålning Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, 1950-tal, Komposition. Olja på duk, 38x46, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:17)
1403 5376 Oljemålning Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Badande barn i Jujuy Argentina, 108x72 cm. Proveniens konstnärens släkt
, oramad. Signerad
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:29)
1403 5075 Oljemålning Bror Jönsson (f. 1931), Sverige. Handelsbod. Signerad. Olja på duk, 22x26, yttermått inklusive ram: 33x37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:55)
1403 4402 Oljemålning Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, daterad 76. Olja på duk, 26x35cm, yttermått inklusive ram: 42x51cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:32)
1403 5021 Oljemålning Efter Bruno Liljefors, Harry Thomse. Signerad, daterad 32. Olja på duk, 58x83cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:35)
1403 5117 Oljemålning Gottfrid Olsson (1890-1979), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 14x18, yttermått inklusive ram: 24x28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:27)
1403 1016 Oljemålning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Signerad, daterad 1935, får. Olja på duk, 43x55, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:48)
1403 5073 Oljemålning Helge Monten (1924-1991), Olja på duk, 47x72, yttermått inklusive ram: 59x80 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:52)
1403 5260 Oljemålning Jonny Forsström (1944-2017), Sverige. Signerad, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 55x53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:50)
1403 5328 Oljemålning Karl Abel (f. 1891), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 50x60, yttermått inklusive ram, 64x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:23)
1403 3222 Oljemålning Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Fågelungar. Signerad. Olja på duk, 44x62, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:34)
1403 3191 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Canvas, 141x93cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:10)
1403 5359 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, hus vid damm. Olja på duk, 36x46, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:31)
1403 5316 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sommarlandskap. Olja på pannå, ej signerad, 20x29, yttermått inklusive ram: 27x37 cm
1403 5126 Oljemålning Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Signerad, daterad 1929, Fiskargubbe. Olja på duk, 62x44, yttermått inklusive ram: 71x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:27)
1403 5377 Oljemålning P Kurbatov. Signerad, daterad 1945, landskåp. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 73x85 cm
1403 5368 Oljemålning P Kurbatov. Signerad, daterad 1945, skärgård. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 72x85 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:51)
1403 4085 Oljemålning Ralph Bergholtz (1908-1988), Sverige. Män Tunisien. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 45x54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:08)
1403 9458 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Landskap med hus, Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 67x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:57)
1403 5103 Oljemålning Robert Jäckel (1872-1952), Sverige. Damporträtt. Signerad, daterad 22. Olja på duk, 65x55, yttermått inklusive ram: 80x70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:53)
1403 4534 Oljemålning signerad Viller Perronn, Blomstertilleben, Empireram. Olja på pannå, 63x43 cm, yttermått inklusive ram: 84x64
1403 4292 Oljemålningar 2 st, Nils Acke. Signerade, hus & trädgård, pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 45x53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:45)
1403 4273 Oljemålningar 2 st, Nils Acke. Signerade, stilleben & landskap, pannå, 23x32-27x35cm, yttermått inklusive ram: 32x42cm-45x53cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:21)
1403 5205 Örhängen 18k guld, 2 par, med vita och lila stenar. Längd: 1,5-2cm, vikt: 3,9g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:38)
1403 5204 Örhängen 18k guld, 3 par. Längd: 2-3cm, vikt: 5,3g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:56)
1403 5303 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:46)
1403 3305 Parti konstglas 6 st, Orrefors. Höjd: 11-16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:08)
1403 5410 Parti nysilver Coasters + brickor, 7 delar. Längd: 14-51 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:25)
1403 4543 Pelarbord Ett par, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swedese. Diameter: 46, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:46)
1403 5437 Penselvaser ett par, Hongkong. Höjd: 26 cm
1403 5310 Piedestal höjd: 93cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:53)
1403 5452 Piedestal Skulptural. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:37)
1403 5135 Pinnstolar 2 st, snarlika
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:11)
1403 4520 Pinnstolar Ett par, 1950-tal, Järbo strandgårdens Industrier
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:13)
1403 5070 Plafond Funkis. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:17)
1403 5105 Pluntor 2 st + 13 st glas, Holmegaard. Höjd: 6-19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:08)
1403 5221 Porslin 3 delar, kannor + vas, nutida. Höjd: 14-37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:47)
1403 5361 Pottskåp sengustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 48 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:52)
1403 4540 Punschkoppar 6 st, silver. Vikt: ca 190 g. Diameter: 6,5 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:24)
1403 5472 Raguskedar 2 st, silver, 1800-tal. Längd: 28-30 cm. Vikt: 245 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:52)
1403 5147 Ram ramens innermått: 58x77cm, yttermått inklusive ram: 81x100cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:01)
1403 5399 Ramar 2 st, Barockstil, yttermått inklusive ram: 32x39 respektive 26x32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:41)
1403 5323 Ramar 6 st. Längd: 31-46cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:51)
1403 5202 Ring 18k guld, Alton, 1974, storlek: 17½, med rökkvarts. Vikt: 5,3g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:51)
1403 5118 Rödkrita Pär Siegård (1887-1961), Sverige. Signerad, Modell, 40x25, yttermått inklusive ram: 57x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:15)
1403 5209 Salongsbord Louis XVI-stil, bemålat. Bredd: 101, djup: 58 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:18)
1403 5185 Salongsbord Valnöt, 1800-tal. Bredd: 135, djup: 85 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:46)
1403 4523 Salongsgrupp 5 delar, 1920-tal, mahogny, bord + 4 stolar
1403 5101 Saltkar ett par, silver, England. Längd: 7 cm, Vikt: ca 110 g
1403 5251 Samovar Elektrisk, nysilver, England. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:25)
1403 5007 Sängbord Ett par, Anna Castelli Ferrieri (f. 1920), Italien. Plast, "Componibili", Kartell. Diameter: 32 cm, Höjd: 58cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:24)
1403 5142 Satsbord 3 delar, Teak. Höjd: 35-51 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:41)
1403 5170 Schatull på benställning Ek, reliefdekor. Längd: 78, djup: 35 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:23)
1403 5097 Sejdlar 6 st, Glas med lock. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:59)
1403 5195 Sekretär England, idegran. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 95 cm
1403 4318 Sekretär England. Bredd: 51 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:19)
1403 5362 Serveringsvagn + piedestal, Rotting. Längd: 75 resp, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:58)
1403 5312 Serveringsvagn Furu. Längd: 60 cm. Djup: 40 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:42)
1403 5479 Serveringsvagn Glas/krom. Längd: 70, djup: 45 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:12)
1403 5417 Servisdelar Rörstrand, Bengali, ca 85 del
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:31)
1403 5411 Servisdelar Rosenthal, ca 75 del
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:08)
1403 5374 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 195, djup: 50 cm, höjd: 82 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:19)
1403 5238 Sideboard med 2 lådor, mahogny. Längd: 92, djup: 47 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:39)
1403 5343 Sideboard Teak. Längd: 160. Djup: 42 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:36)
1403 5102 Silver diverse 5 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:29)
1403 5115 Silver diverse 5 delar, ca 150 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:16)
1403 5423 Silver diverse, 10 delar. Längd: 2-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:21)
1403 4450 Skål + kanna, Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 4,5-10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:24)
1403 5408 Skål Alabaster. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:11)
1403 5263 Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Stengods med brun glasyr. Signerad med Studiohanden, Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:22)
1403 4068 Skål Carl Harry Stålhane /Arne Laukanen, Rörstrand, diameter: 35, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:55)
1403 4537 Skål Kaj Franck (1911-1989), Finland. Nuutajärvi Notsjö-59. Signerad. Videblad, lila och klart glas. Längd: 25,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:05)
1403 5111 Skål med lock + karott, Pläter. Längd: 19-25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:37)
1403 5026 Skål Orrefors. Höjd: 10cm, diameter: 16cm
1403 4400 Skål på fot, mässing, Asien. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:25)
1403 2008 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajansskål Gustavsberg, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 41cm, höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:43)
1403 5129 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 13, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:38)
1403 5274 Skålfat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:12)
1403 4338 Skänk med spegelöverdel, omkring sekelskiftet 1900, mahogny. Bredd: 136, djup: 50 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:13)
1403 5152 Skåp Jugend. Bredd: 73, djup: 47 cm, höjd: 196 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:24)
1403 5494 Skåp Med lådor. Bredd: 54 cm. Djup: 40 cm, höjd: 95 cm
1403 5491 Skåp Med lådor. Bredd: 54 cm. Djup: 40 cm, höjd: 96 cm
1403 5382 Skåp Orientaliskt. Bredd: 81, djup: 40 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:15)
1403 5178 Skåp med sidohyllor rokokostil, Italien. Bredd: 73, djup: 45 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:50)
1403 5319 Skrin mahogny, 1800-tal, Intarsia. Längd: 36 cm. Djup: 23 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:26)
1403 4232 Skrivbord Jugend, Bemålat. Bredd: 130. Djup: 70 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:59)
1403 5183 Skrivbord Jugend, Ek. Bredd: 120, djup: 65 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:10)
1403 5400 Skrivbord Längd: 135 cm. Djup: 81cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:40)
1403 5231 Skrivbord Nyrokoko, Mahogny/valnöt. Bredd: 130, djup: 74 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:16)
1403 5169 Skrivbord omkring 1900, med uppsats, bemålat. Bredd: 90, djup: 60 cm, höjd: 75-100
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:05)
1403 5230 Skrivbord Teak. Bredd: 145, djup: 74 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:35)
1403 4522 Skrivbord med uppsats England. Längd: 90, djup: 45 cm, höjd: 75-95 cm
1403 9305 Skrivbyrå empire, mahogny, Bredd: 109 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:39)
1403 5032 Skrivställ 2 delar, vitmetall. Längd: 19-24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:52)
1403 5435 Skulptur Asien, Porslin. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:51)
1403 5220 Skulptur brons, Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Ko med kalv. Längd: 11, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:39)
1403 5416 Skulptur brons, Kvinna. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:07)
1403 5447 Skulptur Kvinna med hundar, bemålad gips. Höjd: 50 cm
1403 5261 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 18 cm, Cromotryck. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:17)
1403 5269 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Björn. Längd: 16, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:53)
1403 5270 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:05)
1403 5139 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Glas. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:40)
1403 5222 Skulptur Per Nordahl, "Andalusisk häst, 2003. Längd: 32. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:48)
1403 5108 Skulptur Royal Copenhagen, Blå Groda. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:50)
1403 5054 Skulptur Trä, Orientalisk. Längd: 40, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:30)
1403 5420 Skulpturer 2 st, Gustavsberg, Advent. Höjd: 12-18 cm
1403 3584 Skulpturer 4 st, Älgar, modell äldre. Höjd: 18-32 cm
1403 4040 Skulpturer 7 st, Porslin, England. Höjd: 17-24 cm
1403 5087 Smyckeset Granater, Halsband+ armband 1 par örhängen
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:20)
1403 5404 Smyckeskrin ek, Karvsnitt, omkring 1900. Längd: 22. Djup: 22 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:15)
1403 5470 Sockerskål silver, 1906. Höjd: 16 cm. Vikt: 550 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:37)
1403 5211 Soffa Gustaviansk stil. Längd: 127
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:03)
1403 5188 Soffa Louis XV-stil. Längd: 135 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:48)
1403 4236 Soffa Plysch. Längd: 200
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:08)
1403 5212 Soffa rokokostil. Omklädd, Längd: 150
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:59)
1403 5329 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 130 cm. Djup: 62 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:59)
1403 4034 Soffbord Funkis, björk. Diameter: 60cm. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:37)
1403 5365 Soffbord mässing och glas. Bredd: 121, djup: 71 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:18)
1403 5213 Soffbord rokokostil, stenskiva. Bredd: 83, djup: 62 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:35)
1403 3056 Soffbord trä, skiva i präglad läder. Bredd: 128 cm. Djup: 50 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:36)
1403 5164 Soffgrupp 3 delar, Rotting. Längd: 119cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:52)
1403 5300 Spänne silver, 1911. Vikt: 540g, ca 11x5,5 cm, tota. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:59)
1403 5496 Spegel 175x215cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:05)
1403 5309 Spegel 74x54cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:32)
1403 5137 Spegel Bronserad, 79x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:23)
1403 4043 Spegel rokokostil, 1900-tal, 118x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:08)
1403 5390 Spegelkrön Trä, apor. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:45)
1403 5348 Spelbord mahogny, 1800-tal. Bredd: 88, djup: 43 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:33)
1403 5172 Spjut + pilar, 2 + 7 st, modell äldre. Längd: 62-152, trä och metall
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:28)
1403 5255 Sporrar ett par. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:33)
1403 5138 Stallykta 1800-tal. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:02)
1403 4144 Stekfat Kina, omkring 1800. Längd: 37cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:59)
1403 5275 Stengods 4 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 8-9, höjd: 6-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:28)
1403 5186 Stolar 4 st
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:25)
1403 5367 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:50)
1403 5133 Stolar 5 st + 1 karmstol, Barockstil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:44)
1403 4115 Stolar 6 st, David Rosén, Stomme av teakbetsad bok. Fast stoppad rygg och sits
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:59)
1403 5189 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:09)
1403 5046 Stolar ett par, 1950-tal
1403 5182 Stolar Ett par, barockstil
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:59)
1403 5363 Stolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:59)
1403 4541 Stormlykta Optimus 1200, mässing. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:52)
1403 5171 Stringhyllor Skåpdel + 9 st, hyllplan, 5 gavlar. Bredd: 58-78 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:56)
1403 5193 Sybord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 50, djup: 37 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:08)
1403 5093 Syltkruka Gustavsberg. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:29)
1403 5053 Syltkrukor 3 st, Höganäs. Höjd: 24x30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:08)
1403 5041 Takarmatur Glas/Koppar. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:35)
1403 5008 Takarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2479, Firma Svenskt Tenn, 3-ljusarmar, mässing. Höjd: ca 45 cm, bredd: ca 54 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:25)
1403 5332 Takarmatur Koppar. Diameter: ca 40 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:48)
1403 5089 Takarmatur mässing och glas. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:29)
1403 5141 Takarmatur Med glaskupor. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:30)
1403 5194 Takarmatur med prismor, nutida. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:29)
1403 5304 Takarmatur Med prismor. Diameter: 42cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:03)
1403 5237 Takarmatur PH-lampa, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. PH5. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:50)
1403 5256 Takarmatur Prismor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:48)
1403 5339 Takarmatur Tiffanystil. Höjd: 33cm
1403 4371 Takarmatur Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Spiral mini". Signerad, plast. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:29)
1403 4372 Takarmatur Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Spiral mini". Signerad, plast. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:27)
1403 4029 Tallrikar 11 st, Rörstrand, Landskapsdräkter, diameter: 22,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:19)
1403 4149 Tallrikar 3 st, omkring 1800. Diameter: 22-23cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:15)
1403 5160 Tapeter läder/Gyllenläder div. Längd: ca 57 cm, bredd: ca 28-90 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:55)
1403 5033 Tårtspade silver, 1890. Längd: 19 cm. Vikt: 45g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:43)
1403 5066 Tavelram ramens innermått: 62x50, yttermått inklusive ram: 81x62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:57)
1403 5079 Tavelramar 7 st, diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:58)
1403 5078 Tavelramar 8 st, diverse
1403 5253 Teckning Blyerts, Mosse Stoopendaal (1901-1948), Sverige. Signerad, daterad 1939. Motivet: 14x10, yttermått inklusive ram: 29x24 cm
1403 4476 Teckningar 3 st, ej signerade. Motivet: 32x23, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:05)
1403 5259 Tekoppar + potta, 3 delar, bland annat "Änglafia", Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:36)
1403 4268 Teservis 3 delar, England. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:11)
1403 5157 Tillbringare + karaff, 4 st. Höjd: 16-19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:05)
1403 5094 Tillbringare Porslin. Höjd: 29 cm
1403 5492 Trädgårdssoffa Längd: 114cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:25)
1403 5493 Trädgårdssoffa Längd: 114cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:01)
1403 5179 Trädgårdsstolar 4 st, smide / plexiglas
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:13)
1403 5488 Trädgårdsstolar 6 st, Rotting
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:27)
1403 4481 Trädgårdsurna höjd: 50 cm, nutida
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:22)
1403 5306 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:36)
1403 4486 Trädgårdsurnor ett par. Höjd: 50 cm
1403 4483 Trädgårdsurnor ett par. Höjd: ca 32 cm, nutida
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:22)
1403 4502 Tuschteckningar 2 st, Lennart Färnmark (1918-1981), Sverige. Monogramsignatur. Motivet: 19x25 cm, yttermått inklusive ram: 30x38 cm
1403 5085 Tvärflöjt Queen i etui
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:41)
1403 5236 Tvättställ längd: 56 cm, djup: 42 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:02)
1403 4408 Urna Royal Copenhagen, Blå Fasan. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:50)
1403 4051 Väggarmatur teak, ställbar. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:14)
1403 5013 Väggarmaturer Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Koppar. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:29)
1403 4103 Vägglystrar Ett par, med prismor. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:00)
1403 5340 Väggrelief Gustavsberg, 34x37cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:30)
1403 5436 Väggskulptur Gips. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:55)
1403 4063 Vas + fat, 4 delar, "Lagun", Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Gustavsberg. Längd: 15-24, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:14)
1403 5264 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Glaserad stengodslera. Signerad med Studiohanden. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:33)
1403 5262 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Stengods med senapsgul glasyr. Signerad med Studiohanden. Höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:22)
1403 5434 Vas Glas, Silverdekor. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:36)
1403 5214 Vas Glaserad, Mexiko. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:20)
1403 5045 Vas Kina, Porslin. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:28)
1403 5098 Vas Kina. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:58)
1403 5297 Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Signerad. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:21)
1403 5071 Vas Rörstrand, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 13 cm
1403 5422 Vas silver. Höjd: 12 cm. Vikt: 160g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:27)
1403 5272 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 20
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:47)
1403 5273 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:59)
1403 5271 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:58)
1403 5034 Vaser 2 st, Bing & Grøndahl, måsen. Höjd: 10,5
1403 5022 Vaser Ett par, Åseda Glasbruk. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:32)
1403 4154 Vinglas 10st. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:23)
1403 5462 Vinglas 6 st, Helga. Höjd: 18 cm
1403 4308 Vinprovarglas 7st. Höjd: 18 cm. Diameter: 5 cm (öppningen)
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:50)
1403 5476 Vitrinskåp England, Idegran. Bredd: 179, djup: 33 cm, höjd: 221 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:50)
1403 5385 Vitrinskåp England. Bredd: 150, djup: 40 cm, höjd: 198 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:59)
1403 5428 Vitrinskåp Jugend, ek, 133, djup: 55 cm, höjd: 191 cm
1403 5480 Vitrinskåp längd: 150 cm, djup: 41 cm, höjd: 199 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:33)
1403 5107 Vitrinskåp längd: 73 cm, djup: 29 cm, höjd: 115 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:56)
1403 5136 Vitrinskåp Louis XVI-stil, intarsia. Bredd: 61 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 147 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:54)
1403 5351 Vril skulpterad med hund. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:26)
1403 5245 Ytterfoder 1 par + 1 st. Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 17-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 18:31)
1403 5048 Ytterfoder ett par, mässing. Diameter: 19, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:32)
1403 5305 Ytterfoder Ett par, nutida. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:33)
1403 5350 Ytterfoder ett par, Rörstrand. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:51)
1403 5308 Ytterfoder Ett par. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 20:14)
1403 5321 Ytterfoder Ett par. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 juni 2021 19:05)