1235 4123 6828brickor 2 st, nysilver, KL. 43x33cm. 63x28cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:55)
1235 4640 Akryl Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Figurer, signerad. 44x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)
1235 4182 Akvarell Heiner Peter Norberg (f. 1939), Sverige. Signerad, daterad 87,28x34
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:02)
1235 3448 Akvarell J W Williams, 21x47
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)
1235 4050 Akvarell Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Uppsala slott. Signerad, daterad -85,34x42
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:09)
1235 4056 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Uppsala slott, 25x35
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:23)
1235 4064 Akvarell Orientaliskt motiv, 25x34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)
1235 3146 Akvarell Ro Cherif, Istanbul, Signerad, bladets mått: 27,5x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:53)
1235 3221 Akvarell Ulla Nordenfelt (f. 1926), Sverige. Lök, Signerad, Motivet: 23x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)
1235 4654 Akvareller 2 st, Signe Aspelin (1881-1961), Stockholm, signerad, 24x20,28x22 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)
1235 4665 Altare Indien, trä, bemålad. Längd: 36. Djup: 27 cm, höjd: 66 cm, med belysning
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)
1235 4271 Ampel jugend, koppar. Höjd: 14 cm. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:32)
1235 3350 Amplar Ett par, Gustavsberg, 2006. Höjd: 27-70
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)
1235 4539 Apoteksflaskor 3 st. Höjd: 30-44
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:02)
1235 4533 Applique Blandstil, mässing, Tidigt 1900-tal. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:52)
1235 4606 Appliquer Ett par, rokokostil, prismor. Höjd: 30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:56)
1235 4325 Appliquer Ett par, tidigt 1900-tal. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:31)
1235 4421 Arkivskåp Jalusi, bemålad, Bredd: 46cm. Djup: 30cm, höjd: 114 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)
1235 4336 Arkivskåp med jalusi, ek. Bredd: 60 cm. Djup: 53 cm. Höjd: 164cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)
1235 4609 Arkivskåp Metall, Bredd: 40cm. Djup: 72 cm, höjd: 132cm, nyckel
1235 4026 Armband 18k, X-länk, 15g ca. Längd: 17cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)
1235 4029 Armband 18k. Vikt: 2,4g. Längd: 22cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)
1235 4058 Armbandsur Vostok-Europe Ekranoplan Caspian Sea Monster, Tritium. Bottens, diameter: 5,5cm. Total längd m armband: 24cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)
1235 4023 Armring 18k, 18g ca. Diameter: 7cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)
1235 4438 Årsur Haller. Höjd: 22
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)
1235 4589 Assietter + skålar, 12 + 8 + 6 + 1 delar, bland annat Kastehelmi, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Arabia, glas, lanserades 1964. Diameter: 8,5-17cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)
1235 4108 Båglampa mässing. Höjd: 202
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:12)
1235 4083 Baguettbricka Johnny Mattsson (1906-1970), Sverige. Längd: 60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)
1235 4126 Bänk Ek. Längd: 116, djup: 39 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)
1235 4673 Barnfåtölj rokokostil. Höjd: 56
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 21:06)
1235 4296 Barnstol
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:54)
1235 4332 Barnstol Pinnmodell
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)
1235 4323 Båtratt nutida. Diameter: 93 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:27)
1235 3443 Bestick 16 delar, Silver (800), knivar & skedar. Bruttovikt: ca 777g (varav knivar ca 569g)
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:29)
1235 4207 Bestick 51 delar, 1950-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:29)
1235 4583 Bestick Nils Johan, 50/60-tal, 30 del ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:24)
1235 4660 Bestickuppsättning 24 delar, Villeroy & Boch
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:12)
1235 3352 Bestickuppsättning 38 delar, Ingrid, nysilver
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:21)
1235 4671 Bestickuppsättning 90 delar, nysilver, Vasamodellen
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:40)
1235 4483 Blandteknik K madra, Bali, signerad. 46x36
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:52)
1235 4667 Blandteknik Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Kvinnor, signerad, duk, 39x46
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:25)
1235 4151 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 99,34x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:48)
1235 4065 Blandteknik Orientaliskt motiv, 80x52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:43)
1235 4479 Blandteknik signerad. Porträtt, 35x29
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)
1235 4502 Bokhylla "Read", Design: Peter J. Lassen för Montana, 9 st stapelbara moduler. Bredd: 118cm. Djup: 30cm. Höjd: 212c
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:31)
1235 4416 Bokhylla Bredd: 82cm. Djup: 33 cm, höjd: 206 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:45)
1235 4611 Bokhylleskåp mahogny, Bredd: 126 cm. Djup: 40 cm, höjd: 175 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:06)
1235 4578 Bokhylleskåp Skaraborgs Möbelindustri, Tibro. 50/60-tal, teak. Bredd: 210 cm. Djup: 30 cm, höjd: 173 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)
1235 4138 Bokverk 12 band, Selma Lagerlöf
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:51)
1235 4252 Bordsdekoration + askfat, 6 + 1 delar. Längd: 11-23, metall
1235 4526 Bordsfotogenlampa Elektrifierad. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)
1235 4111 Bordslampa Art Déco-stil, Brevete. Höjd: 36
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:18)
1235 4381 Bordslampa brons. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)
1235 4081 Bordslampa design: Richard Sapper (1932-2015), Tyskland. Maxhöjd: 117cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)
1235 4522 Bordslampa Furu. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)
1235 4619 Bordslampa höjd: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:38)
1235 3454 Bordslampfot Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)
1235 4268 Bordslampfot figural, Tyskland. Höjd: 26
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:29)
1235 4560 Bordslampor Ett par, DesignHouse. Längd: 16
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:37)
1235 4431 Bordssurtout nysilver. Höjd: 34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:06)
1235 4205 Bordsunderlägg 6+ 4+ 1, Josef Frank, Tulpan, Firma Svenskt Tenn, 40x30,28x41
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:26)
1235 4134 Bricka nysilver, England. Längd: 68
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:38)
1235 4356 Brickbord omkring sekelskiftet 1900, mahogny, Bredd: 85 cm. Djup: 50cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)
1235 4256 Brickor 2 st, Koppar, Jugend. Längd: 32-63
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)
1235 4669 Brudkrona förgyllt silver, med pärlor och stenar, 1965. Diameter: 9. Höjd: 5 cm. Vikt: 73g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:36)
1235 4085 Burkar med lock, 2 st. Höjd: 12-13
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)
1235 4595 Byrå 1950-tal, Teak. Bredd: 75, djup: 38 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:57)
1235 4361 Byrå 50/60-tal, mahogny. Bredd: Bredd: 60cm, djup: 33 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:57)
1235 4411 Byrå 6 lådor, Bredd: 56cm. Djup: 41cm, höjd: 147cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)
1235 4454 Byrå Betsad furu, Bredd: 41 cm. Djup: 31cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)
1235 4631 Byrå Ek, 6 lådor, Bredd: 50cm. Djup: 42 cm, höjd: 95cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:19)
1235 4136 Byrå Hauptstil, medstenskiva. Bredd: 112, djup: 48 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:49)
1235 4135 Byrå Intarsia, med stenskiva. Bredd: 76 D, 38, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:47)
1235 4458 Byrå med stenskiva, Bredd: 50 cm. Djup: 30 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:04)
1235 4418 Byrå omkring 1900, bemålad, Bredd: 98cm. Djup: 48 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:52)
1235 4571 Byrå omkring 1900, Intarsia. Bredd: 81, djup: 49 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:14)
1235 4577 Byrå rokokostil, 6 lådor. Bredd: 52, djup: 37 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)
1235 4341 Byrå sengustaviansk stil, stenskiva, mahogny, Bredd: 85 cm. Djup: 47cm. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:41)
1235 4632 Cafébord diameter: 60 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:20)
1235 4045 Champagnekylare 2 par. Höjd: 19-20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:56)
1235 4046 Champagnekylare ett par, G H Mumm. Höjd: 27
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:56)
1235 4610 Chiffonjé Furu, Bredd: 105 cm. Djup: 56cm, höjd: 140cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:00)
1235 4547 Coasters 8 delar, Spelmarker. Längd: 8-12
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:20)
1235 4552 Dalahästar 6 st. Höjd: 7-15
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:02)
1235 4025 Damarmbandsur 18k, Certina, + extra del till armband, 19,4 g brutto. Total längd med armband: 18cm.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:38)
1235 3051 Dekorationsägg 11 delar, Australien, tidigt 1900-tal. Trä, delbara. Längd: 1-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:05)
1235 4394 Dekorelement 2 delar, järn, bemålade. Längd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:31)
1235 4666 Dekorelement Sent 1800-tal. Längd: 89, djup: 49 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:40)
1235 2265 Docka Simon Halbig, blunddocka. Höjd: 48
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:28)
1235 3360 Dockmöbler diverse
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)
1235 4273 Dosa + skulptur, porslin, Kina, diameter: . Längd: 6
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:34)
1235 4613 Dosa CG Hallberg, silver, 1938. Vikt. 50 g ca, Längd: 4,5 cm. Vikt: 50g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:16)
1235 4427 Dragkista bemålad, ca 1800. Längd: 146cm. Djup: 61cm. Höjd: 117 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:00)
1235 4258 Dragspel Hagström, Rosita II 426-269. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)
1235 4019 Dräktbrosch 18k, 4,2g ca. Höjd: 5cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)
1235 4565 Draperi 60/70-tal, 155x238
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 21:01)
1235 4049 Etsning "Utsigt af stade Strängnäs". Motivet: 29x38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)
1235 3270 Etsning Birgitta Liljebladh (f. 1924), Signerad, daterad 47. Motivet: 15x11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:34)
1235 4175 Etsning David Tägtström (1894-1981), Sverige. Rots skans Älvdalen. Motivet: 11x26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)
1235 3015 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. Signerad, daterad -41, man, 24x19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)
1235 4167 Etsning Jacob Axel Gillberg, Risbadstugan". Med texten "Den quinnan har ei kiärligt hierta, Som giör sin man så bakvänd smärta". Bildens mått ca 21x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)
1235 4082 Etsningar 3 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Fiskargubbar, ca 17x12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)
1235 4194 Färgetsning Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Lite Kung, 18/90. Signerad, daterad 1993, ramens innermått: 50x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)
1235 4180 Färglitografi 2 st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 360 upplaga. Motivet: 35x24
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)
1235 4181 Färglitografi 3 st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 360-upplaga. Motivet: 35x24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:00)
1235 4238 Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. Stortorget. Signerad, numrerad 192/360. Motivet: 40x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:30)
1235 4304 Färglitografi Anders Sköld (f. 1968), Sverige. Stockholm. Signerad, numrerad 25/500. Motivet: 43x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:06)
1235 4051 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Solnedgång i Havsbandet", Akvarellerad lito. Motivet: 27x42 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)
1235 2061 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Löst blad + katalog. Signerad, numrerad 148/170, bladets mått: 38x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)
1235 4169 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. EA-upplaga, signerad 2002. Motivet: 17x25
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)
1235 4052 Färglitografi Felix Hatz (1904-1999), "Tingvalla Land". Signerad, numrerad 70/160. Motivet: ca 27x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:14)
1235 4047 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Långe Jan", EA-upplaga, Signerad, Motivet: 20x13
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)
1235 4053 Färglitografi Harald Lyth (f. 1937), Sverige. "Ouverture", Orphei Drängar. Signerad, numrerad 46/150. Motivet: 50x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)
1235 4177 Färglitografi Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 65/225. Motivet: 20x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:53)
1235 4184 Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), PT. Signerad, daterad 92. Motivet: 35x29
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:05)
1235 4388 Färglitografi Joaquín Vaquero Turcios (1933-2010), Spanien. EA-upplaga, signerad, bladets mått: 57x75
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:08)
1235 4507 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. EA-upplaga, motivet: 60x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:20)
1235 4508 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 10/75. Bladets mått: 69x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:25)
1235 4392 Färglitografi Jonas Fredén (f. 1959), Sverige. EA-upplaga, signerad, bladets mått: 42x56
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:23)
1235 4129 Färglitografi Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. HC-upplaga. Motivet: 61x88
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:24)
1235 4235 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Skärgård. Signerad. Motivet: 43x61
1235 4174 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. 30/295. Signerad, daterad 2003. Motivet: 28x36
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:49)
1235 3274 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 80/120. Motivet: 87x59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)
1235 3083 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarhus. Signerad, numrerad 166/260. Motivet: 31x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:36)
1235 4389 Färglitografi Pierre Jacquot (1929-2009), Frankrike. Signerad, numrerad 57/150, bladets mått: 66x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)
1235 3307 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinter. Signerad, numrerad 320/360. Motivet: 41x35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:31)
1235 4227 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 290/300. Motivet: 64x49 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:56)
1235 4305 Färglitografi Svenska Kungar, 55x44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:08)
1235 4057 Färglitografier 2 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Ven. Motivet: 40x50 & 45x60
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)
1235 4650 Färglitografier 3 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Lösa blad, signerade. Motivet: 24x43
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:24)
1235 4519 Färglitografier 4 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Golf, HC-upplaga, signerade, lösa blad, bladets mått: 55x43
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:26)
1235 4013 Fat + form, 2 delar, Villeroy & Boch, Petit Fleur. Längd: 35-44
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)
1235 4260 Fat + skulptur, 2 delar, Metall, bland annat Norge. Längd: 20, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)
1235 4161 Fat Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, 17x17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)
1235 4604 Fat Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, diameter: 34
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)
1235 4657 Fat Rörstrand. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:02)
1235 4130 Fåtölj + fotpall, Oscar & Clothilde
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:28)
1235 4346 Fåtölj Tidigt 1900-tal, skinn
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)
1235 4523 Fåtöljer 1960-tal, Galon
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:42)
1235 4103 Figuriner 3 st, Porslin, Italien. Höjd: 16
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:49)
1235 4266 Figuriner 5 st, Barn, porslin. Höjd: 5-15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)
1235 4446 Fiskbassäng Kina. Diameter: 38. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:44)
1235 4447 Fiskbassäng Kina. Diameter: 42. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:48)
1235 4445 Fiskbassäng Kina. Diameter: 47. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:49)
1235 4594 Fiskbestick 3 uppsättningar, nysilver, 12 + 12 + 12 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:42)
1235 4618 Fiskfat Gustavsberg. Längd: 57 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:27)
1235 4554 Form + gryta, 2 delar, Koppar. Längd: 47-62, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:04)
1235 2394 Fotografi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. ”Mikael Persbrandt”, 47/50, signerad Ryan, 43x28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:28)
1235 4310 Fotografier 4 st, Skådespelare, bland annat Marilyn Monroe. Motivet: 38x29 respektive 48x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:14)
1235 4553 Fotoramar Parti. Längd: 9-28cm. Höjd: 12-22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:03)
1235 4109 Fotpall Läder, 1960/70-tal. Längd: 57, djup: 57 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:12)
1235 4362 Fotpall Längd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:58)
1235 4164 Frukter 8 delar, konstglas. Höjd: 5-14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)
1235 3218 Gallerskål på fot, Gustavsberg. Längd: 31 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:02)
1235 4316 Glas + kuriosa, 10 delar, Pan Am. Höjd: 8,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:25)
1235 4141 Glas 12+ 6 st, bland annat Helga. Höjd: 14-19
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:29)
1235 4119 Glas 4 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 17-24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:42)
1235 4448 Glas på fot, 10 + 10 st. Etsad dekor. Höjd: 9 - 12
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:41)
1235 4006 Glasfrukter Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Kosta Boda, 13 st, Längd: 8-21 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)
1235 4233 Glasmålning Oidentifierad konstnär, park med slott, 12x18
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)
1235 4145 Glasmålning Stilleben, 36x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)
1235 4584 Glasservis 55 del ca, Royal Crona. Höjd: 10-17
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)
1235 4091 Glasservis ca 100 delar, Höjd: 8-14cm.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)
1235 4369 Glöggmuggar 10 st. Glas. Höjd: 6
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:10)
1235 4608 Golvlampa 1950-tal. Höjd: 137
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)
1235 4359 Golvlampa 1950-tal. Höjd: 150 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:56)
1235 4580 Golvlampa 1960-tal, ben i teak. Höjd: 119 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)
1235 4531 Golvlampa höjd: 138 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:53)
1235 4528 Golvlampa mässing. Höjd: 144
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:53)
1235 4450 Golvlampa Uplight, Luceplan, Lola Terra, höjd: 160-200
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:50)
1235 4449 Golvlampa Uplight, Luceplan, Lola Terra, höjd: 160-200 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:51)
1235 4423 Golvur Furu. Höjd: 205
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)
1235 4587 Golvvas Bay, Västtyskland, 50/60-tal. Höjd: 41
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:33)
1235 3161 Gouache Oidentifierad konstnär. Midsommar, 37x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:30)
1235 4428 Gräddkanna silver, 1800-tal. Höjd: 13 cm. Vikt: ca 182 g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:57)
1235 2062 Grafiska blad Diverse, mapp, Lösa blad, bland annat Roy Friberg, Gösta Werner & Birger Lundquist
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:06)
1235 4493 Grafiskt blad Magdansös. Motivet: 33x18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:09)
1235 4370 Gravyr Alf Boilot, Värdshus interiör. Motivet: 29x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:12)
1235 4152 Gravyrer 4 st, 1700-/1800-tal. 46x36cm. 23,5x36cm. 34,5x37cm. 33x40cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:57)
1235 4122 Hallbyråar ett par. Längd: 28, djup: 25 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)
1235 4607 Hallmöbel 1960-tal. Längd: 80, djup: 32 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)
1235 4028 Halsband + örhängen, 3 delar, 18k, 6g ca. Längd: 42cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)
1235 4681 Halsband 18k med röd rubin. Längd: 42cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:23)
1235 4503 Halsband med hänge, 18k med safir och briljanter, bruttovikt 6 g ca. Längd: 44cm.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)
1235 4386 Halsband odlade pärlor, silverlås. Längd: 60cm. Vikt: ca 19g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:47)
1235 4024 Halsband med camé 18k, 16g brutto. Längd: 50cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)
1235 4027 Halsband med hänge 18k, 5,8g ca. Längd: 42cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:43)
1235 3040 Hängare mässing, 1800-tal. Höjd: 18,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:22)
1235 3032 Hänglås diverse, 10 st + diverse ej tillhörande nycklar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:28)
1235 4063 Herrarmbandsur 4 st. Certina, Tissot, Atlanic, Lejon. Diameter: 3,3 - 3,7
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:36)
1235 4216 Herrarmbandsur Charmex. Bottens, diameter: 4cm. Total längd m armband: 20cm.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:56)
1235 4338 Hög hatt Bodecker
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:39)
1235 4620 Hushållsvåg höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:31)
1235 4185 Hyllor Ett par, Längd: 39 cm. Djup: 22 cm, höjd: 36cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:07)
1235 4622 Ishink Daydream, Australia. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)
1235 4417 Jultallrikar 10 st. Rörstrand. Diameter: 20cm.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)
1235 4498 Kaffe / mockaservisdelar 28 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, II-sortering
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)
1235 4329 Kaffe/teskedar 6+ 6+ 6+ 13+ 1, Motivet, silver. Vikt: 437g. Längd: 10-13cm. Sköld 9,5cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)
1235 4039 Kaffekanna silver, Hammer, 1875. Höjd: 27cm. Vikt: 695g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:03)
1235 4007 Kaffeservis 27 delar, Gustavsberg, Blå Blom. Höjd: 8-22 (olika stämplar)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)
1235 4596 Kaffeservis 27 delar, Hackefors, Vinranka
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)
1235 4379 Kaffeservis 30 delar, ca. Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:23)
1235 3376 Kaffeskedar 12 st, silver, Cohr, Danmark. Längd: 11 cm. Vikt: 190 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)
1235 4532 Kagge på ställning, Ek. Längd: 50, höjd: 52 cm, med tappkran
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)
1235 4131 Kanapé ABC-collection. Längd: 130
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:31)
1235 4265 Kanna Kina, 1770-tal. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:26)
1235 4674 Kannor 2 st, 1950-tal. Höjd: 28-31,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)
1235 4615 Kapsylöppnare mässing. Längd: 10cm. Djup: 5cm. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)
1235 4623 Karaff Kristall. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)
1235 4663 Karaffer + kannor, 8 delar, bla. Kosta Boda. Höjd: 9 - 27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:14)
1235 4204 Karaffer 2 st. Höjd: 25-27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)
1235 4090 Karaffer 5 st, Kristall. Höjd: 30-33
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)
1235 4469 Karaffer 5 st. Höjd: 19-30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:18)
1235 3252 Karmstol "Nina", Bröderna Andersson
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)
1235 4348 Karmstol Doktor Åkerblad, Edsbyverken
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)
1235 4366 Karmstol snurr, omkring 1900
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:03)
1235 4455 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)
1235 4521 Karmstolar ett par, Yngve Ekström Småland, tidningsbord. Längd: 63 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:39)
1235 4636 Keramiktavla Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Flicka i fönster, 29x29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)
1235 4443 Klaffbord Nils Göran Gustafsson, Stolab, björk. Bredd: 69+ 2x50 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)
1235 4614 Klocka + stoppur. Diameter: 7-15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)
1235 4641 Klockställ 1890-tal, metall. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)
1235 4086 Knappaskar Ask för kragknappar, 2 st, mässing och tenn. Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål. Diameter: ca 6,5 cm, Ask för kragknappar, tin. Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål. Diameter: ca 6,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:39)
1235 4677 Koffert modell äldre. Längd: 100, djup: 57 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)
1235 4014 Kökshanddukar 12 st, Linne
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:13)
1235 4456 Konsolbord Gustaviansk stil, med stenskiva, Bredd: 71 cm. Djup: 38 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)
1235 4509 Konstglas 5 delar, Djur, bland annat Ronneby. Höjd: 9,5-25,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:43)
1235 4162 Konstglas 7 delar, bland annat Ann Wåhlström, Kosta Boda. Höjd: 8-23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)
1235 4270 Kopp + dosa, 2 delar, Royal Copenhagen, & Meissen, diameter: 9
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:32)
1235 4437 Kopparstick Erik Dahlbergh, Svenskar i strid mot danskar i Bremervörde 1657. Motivet: 27x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:20)
1235 4331 Korgstolar 2 st
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)
1235 4127 Kråsnål 18 k, 2,4 g. Längd: 6cm.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)
1235 4363 Kruka Höganäs, 50 L. Höjd: 55
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:58)
1235 4003 Krukor 6 st + fat, Arabia. Höjd: 9-14
1235 4546 Lackaskar / burkar Asien. Längd: 30, höjd: 6-11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)
1235 4530 Lampa Osram, Modell G 311. Höjd: 30cm
1235 4354 Lampbord Ett par, England, 40x40, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)
1235 4653 Lampbord med låda. Bredd: 41. Djup: 28 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:30)
1235 4084 Lampett mässing, Danmark, Längd: 17cm. Djup: 10cm. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:39)
1235 4616 Lampett Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Pendel", Skultuna. Mässing, pendlande ljushållare, höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:20)
1235 4514 Lampkupa höjd: 33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:09)
1235 4513 Lampkupor 3 st. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:08)
1235 4420 Läsbord ställbart. Bredd: 61cm. Djup: 37cm. Höjd: 85-120cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)
1235 4015 Linnehanddukar 12 st
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)
1235 4378 Ljuskrona höjd: 91 cm
S�ldes f�r 18.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:36)
1235 4222 Ljuskrona Maria Teresia-stil. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)
1235 4551 Ljusstakar + skrin, 5 delar. Höjd: 2-8cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)
1235 4668 Ljusstakar 1 par + 3 st, mässing, Skultuna. Höjd: 5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:34)
1235 4247 Ljusstakar 2 st, Horn, mässing. Höjd: 27-33
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 21:02)
1235 4240 Ljusstakar 6 st, Trä, Folkdräkter + tomte. Höjd: 21-38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:50)
1235 4219 Ljusstakar Ett par, Järn. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)
1235 4321 Ljusstakar Ett par, Jugend, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:26)
1235 4658 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:03)
1235 4319 Ljusstakar Ett par, nysilver, Mema. Höjd: 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:25)
1235 4231 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 27
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:31)
1235 3122 Ljusstakar Ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, Göteborg, 1961. Höjd: 15, bruttovikt: ca 380 g
1235 3139 Ljusstakar Ett par, Skultuna, Mässing / marmor. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:04)
1235 4536 Ljusstakar Ett par, Skultuna, mässing. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)
1235 3337 Ljusstakar ett par, Tenn, sengustavianska. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:20)
1235 4373 Ljusstakar Ett par, tenn. Höjd: 22
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:14)
1235 4672 Ljusstake Drake, Asien, metall. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:57)
1235 4678 Ljusstake Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Höjd: 41 cm ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)
1235 4113 Ljusstake Smide, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 42
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:18)
1235 4107 Målarstege höjd: 135 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:11)
1235 4404 Malmkrona Diameter: 70. Höjd: 65 cm
1235 4074 Mapp Roberto Moschini, 10 litografier, bladets mått: 76x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:55)
1235 4224 Matsalsskåp med vitrindel, Jugend, Bredd: 104 cm. Djup: 47 cm, höjd: 223cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)
1235 4215 Matsalsskåp rokokostil. Bredd: 132. Djup: 55 cm, höjd: 210 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)
1235 4598 Matservis 50 del ca, Bavaria
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)
1235 4511 Matservisdelar + muggar, 19 delar, Villeroy & Boch, "Petit Fleur"
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:49)
1235 4600 Matservisdelar 25 del ca, Gefle
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)
1235 4232 Matservisdelar / te 55 delar, Blå Blom, Gustavsberg, (ej tefat)
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:22)
1235 4038 Matskedar 12 st, silver, Svensk spets, NSM (z8). Längd: 18cm. Vikt: 430g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:01)
1235 4054 Matta Kina, 184x270
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)
1235 4520 Matta Orientalisk, 138x180
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:28)
1235 4452 Matta orientalisk, 169x303
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:55)
1235 4124 Matta orientalisk, 184x248
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:12)
1235 4581 Matta orientalisk, 200x280
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:20)
1235 4504 Matta orientalisk, Bochara, 83x115
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:52)
1235 4475 Miniatyrbyrå + stubbstol, Bredd: 18 cm. Djup: 11cm, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:30)
1235 4592 Miniatyrer 4 delar, bland annat Gunnar Nylund, keramik. Höjd: 2,5-10
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:39)
1235 4236 Miniatyrmålning flickporträtt, tidigt 1800-tal, ramens innermått: 9x9
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:27)
1235 4342 Modellbilar 2 st, bland annat Ferrari. Längd: 25-27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)
1235 4116 Muggar Arabia, Mumin, 8 st. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)
1235 4104 Nattygsbord ett par, Carlström, Teak. Bredd: 48, djup: 33 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)
1235 4612 Netsukes 8 st + stämpel. Djur, Kina, trä. Höjd: 3-8 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:15)
1235 4302 Oljemålning 2 st, Walter du Halde (f. 1919), Mor med barn. Olja på duk, signerad. 60x50,60x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)
1235 4009 Oljemålning Alf Hedlund (1901-1955), Sverige. Kustlandskap med Hässjor, signerad. Olja på pannå, 58x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:39)
1235 4309 Oljemålning Arne Cassel (1898-1965), Sverige. Signerad, daterad 1945, Pojke. Olja på duk, 64x49
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:13)
1235 4484 Oljemålning Astrid Wahlstedt (1877-1946), Orientaliskt motiv, signerad. Olja på pannå, 39x22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)
1235 4398 Oljemålning Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Fåglar, signerad. Olja på duk, 48x61
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)
1235 4487 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Orientaliskt motiv. Signerad. Olja på duk, 40x31
1235 3272 Oljemålning Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Signerad, daterad 56. Olja på duk, 36x60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)
1235 4478 Oljemålning Brahm, Eka, signerad. - 45. Olja på pannå, 25x35
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)
1235 4367 Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Gård, signerad. Olja på duk, 32x48
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:09)
1235 4048 Oljemålning Carl-Göran Hagberg (1922-2001), Sverige. "Vägen, Fårö". Signerad, daterad -75. Olja på duk, 27x41 cm
1235 4200 Oljemålning Dan Martin (1910-1999), landskap. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:40)
1235 4485 Oljemålning Ditti Hood (f. 1921), Sverige. Berglandskap. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 57x68 cm
1235 3012 Oljemålning Doris Hennix (1908-1997), Sverige. Tyska Kyrkan, Stockholm. Signerad, daterad -55. Olja på duk, ca 73x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:39)
1235 3315 Oljemålning Edvard Bechteler (1890-1983), Sverige. Skog. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 55x65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:37)
1235 4154 Oljemålning Elsa Franzén (f. 1913), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 30x35 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 21:04)
1235 4541 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Landskap med vattendrag, Signerad. Olja på duk, 34x26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)
1235 4557 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Signerad. Olja på pannå, Landskap, 34x26
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:15)
1235 4482 Oljemålning Enrico Gorelli, Orientaliskt motiv. Signerad. Olja på duk, 41x33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:46)
1235 4635 Oljemålning Erik Kylberg (1882-1947), Sverige. Norrbyskär. Signerad, daterad -39. Olja på pannå, 46x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:56)
1235 4517 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, "Lappland", 60x80
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)
1235 4467 Oljemålning Gösta Asp, signerad. Stilleben. Olja på pannå, 93x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)
1235 4399 Oljemålning Gösta Melin, Hav, signerad. 1946. Olja på pannå, 22x26
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)
1235 4466 Oljemålning Götrik Örtenholm (f. 1913), Sverige. Stilleben, signerad. -51. Olja på pannå, 78x50
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:13)
1235 4430 Oljemålning Gunnar Ruda (1887-1948), Reimersholme, signerad. 1918. Olja på pannå, 36x45
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:05)
1235 4308 Oljemålning Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Bogserbåtar, signerad. Olja på pannå, 60x83
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:11)
1235 4099 Oljemålning Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Olja på pannå, 80x105 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:36)
1235 4397 Oljemålning Gurli Kuylenstierna (1866-1957), Sverige. Sommarblommor i vas, signerad, 1940. Olja på pannå, 32x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:34)
1235 4068 Oljemålning Henri Morell. Studie. Olja på duk, 60x50
1235 4436 Oljemålning Henry Maurice d´Anty, Venedig, signerad. Olja på duk, 46x56
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:20)
1235 4187 Oljemålning Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. "Spektens Gränd, Gamla Stan". Olja på pannå, 38x27
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:07)
1235 4481 Oljemålning Jarl, orientaliskt motiv, signerad. Olja på duk, 29x24
1235 4582 Oljemålning Johan Malm, Skärgård, Signerad. Olja på duk, 17x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:20)
1235 4659 Oljemålning Karl Örbo (1890-1958), Sverige. Pojke, signerad. -34. Olja på pannå, 43x37
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:11)
1235 4441 Oljemålning kopia efter Koenecke, porträtt, 1800-tal. Olja på pannå, 40x30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:25)
1235 4312 Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Marin, signerad. Olja på duk, 48x19
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:16)
1235 4297 Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Sotenäs, signerad. Olja på duk, 49x19
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:53)
1235 4171 Oljemålning Laila Prytz (f. 1907), Sverige. Signerad, "Djungel". Olja på pannå, 27x35
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:46)
1235 4516 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Vinflaska, signerad. 2018,42x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)
1235 4402 Oljemålning Lasse Johnson (1899-1992), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på duk, 48x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:57)
1235 3026 Oljemålning Märt Bormeister (1916-1991), Signerad, daterad 1994, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x37
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)
1235 2288 Oljemålning Max Marcus (1879-1955), Sverige. "Arild 1948", signerad a tergo. Olja på pannå, ca 50x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)
1235 4403 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Asiatisk gata. Olja på duk, 59x79
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:01)
1235 4410 Oljemålning Oidentifierad konstnär, spårvagn, signerad. Olja på pannå, 69x48
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:22)
1235 3151 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Monogramsignerad, "Portrait Gorilla". Olja på duk, 37x32
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)
1235 4198 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gatuvy. Olja på duk, 35x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:07)
1235 4094 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1944, stilleben, 35x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:32)
1235 4149 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Osignerad, landskap. Olja på duk, 51x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:45)
1235 4150 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ohlzon, "vattenlandskap", 50x61
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:52)
1235 3162 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, afrikanska dansare. Olja på duk, 75x105
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:57)
1235 4073 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Nordafrika. Olja på duk, 70x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:54)
1235 4289 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. "Upvaknade". Olja på duk, 51x75
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:49)
1235 4434 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. -44, Betande får, 38x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:12)
1235 4294 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. 1965, komposition. Olja på duk, 67x58
1235 4491 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Porträtt. Olja på duk, 40x28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:00)
1235 4190 Oljemålning Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Signerad Adalbert. Olja på duk, 46x38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:10)
1235 4237 Oljemålning Per-Inge Isheden (f. 1937), Sverige. Järnväg, signerad. Olja på duk, 53x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:30)
1235 4093 Oljemålning Reinhold von Rosen (1894-1961), Sverige. Trollesund. Olja på duk, 65x100 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)
1235 2296 Oljemålning Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Martall. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 27x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:29)
1235 4489 Oljemålning Rudolf Gowenius (1896-1960), Sverige. Kvinnor. Signerad. Olja på duk, 32x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:56)
1235 4315 Oljemålning signerad. Man i Park. Olja på pannå, 37x44
1235 4480 Oljemålning signerad. Porträtt, 45x34, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)
1235 4133 Oljemålning Sven Olof Rosén (1908-1982), Sverige. Verandan. Olja på pannå, 44x60
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)
1235 4311 Oljemålning Walter Du Hald, Mor med barn. Olja på duk, signerad. 60x50
1235 4301 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), picknick. Signerad. Olja på duk, 65x100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:01)
1235 4655 Oljemålning Wanda Wedecka (1919-2011), Polen. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 74x74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:54)
1235 7392 Oljemålning Willy Kaufman, Sydländskt motiv, signerad. Olja på pannå, 59x79
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:38)
1235 4160 Oljemålning Wiveca Rubinow (1920-1994), komposition. Signerad. Olja på duk, 100x100 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)
1235 4097 Oljemålningar 2 st, Adalbert, 50x50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:34)
1235 4098 Oljemålningar 2 st, Adalbert, 50x50
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:40)
1235 4095 Oljemålningar 2 st, Nisse Lindwall, motiv från Södertälje, 35x25 respektive 34x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:29)
1235 4499 Oljemålningar 2 st, Walter du Halde (f. 1919), porträtt. Olja på pannå, signerad. 24x20
1235 4313 Oljemålningar 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)
1235 4155 Oljemålningar 2 st, Wiveca Rubinow (1920-1994), komposition, 32x23 respektive 25x32
1235 4030 Örhängen Ett par, 18k, 1,5g
1235 4076 Pall "Vasamuseet", krom. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:01)
1235 4570 Pall 1960-tal, teak / skinn. Längd: 70
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:11)
1235 4077 Pall bemålad, vit, trä. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:06)
1235 4628 Pall Plexi. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:13)
1235 4357 Pall Rokokostil. Längd: 88
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:55)
1235 4125 Pall Teak. Längd: 39cm. Djup: 25cm. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)
1235 4651 Päls Blåräv, 42-44
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)
1235 4070 Parti armbandsur med mera
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)
1235 4272 Parti diverse Solfjäder mm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:33)
1235 4591 Parti kristall 7 delar, Karaffer mm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:37)
1235 4334 Parti kuriosa 3 delar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)
1235 4326 Parti plåtburkar 15 st
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)
1235 4042 Parti silver bland annat Matskedar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:05)
1235 4603 Parti silver diverse. Vikt: ca 421 g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:49)
1235 4102 Pastell Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. 1945,42x48
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:41)
1235 4358 Pianopall sent 1800-tal, Höj-sänkbar. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:55)
1235 4561 Piedestal + kruka. Höjd: 80
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:41)
1235 4210 Piedestal med stenskiva. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:37)
1235 4575 Piedestal Pelarfot. Höjd: 108 Dia: 30
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)
1235 4576 Piedestal Stenskivor. Höjd: 66
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:13)
1235 4572 Piedestal Stenskivor. Höjd: 67
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:09)
1235 4293 Piedestaler 3 st, Tidigt 1900. Höjd: 80-102
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)
1235 4339 Plafond 30-tal. Diameter: 70 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)
1235 4089 Plafond diameter: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)
1235 4257 Plunta Orlandi Attilio, Milano, Napoleon. Höjd: 18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)
1235 4320 Pokaler 4 st, silver. Höjd: 6-11 cm. Vikt: ca 176 g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:25)
1235 4079 Porslin 3 delar, Kina. Tallrikar, diameter: 18-22cm. Skål, diameter: 10cm.
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:31)
1235 4463 Porslin 6 delar, Kina, bland annat väggvaser. Höjd: 4-17 cm. Diameter: 10,5 - 14,5 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:28)
1235 4376 Pottskåp Gustaviansk stil, Bredd: 52 cm. Djup: 37 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:25)
1235 4291 Provdocka höjd: 185 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)
1235 4229 Räknesnurra Exakta. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:18)
1235 4347 Rakspegel Sent 1800-tal. Höjd: 140 cm
1235 4617 Remmare 10 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)
1235 4033 Ring + hänge, 2 delar, Förgyllt silver / granater. Ringmått: 17,5mm. Vikt: ca 8 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)
1235 4034 Ring 18k, med briljanter, en sten saknas, 2,1g ca. Ringmått: 18mm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)
1235 4020 Ring 18k, med kristal, 0,9g. Ringmått: 16,5mm.
1235 4018 Ring 18k, Rosa sten, 3,6g. Ringmått: 15,5mm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)
1235 4036 Ring 18k, rubiner / briljanter, 2,2g ca. Ringmått: 16mm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)
1235 4035 Ring 18k, rutmönster, 4,7g ca. Ringmått: 17mm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)
1235 4016 Ring 18k, Turkos sten, 3,3g. Ringmått: 15,5mm.
1235 4021 Ring 18k, vitguld, briljant 0,5ct. Vikt: 2g. Ringmått: 17,5mm.
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:38)
1235 4228 Ring 18k. Vikt: 9,9 g ca. Ringmått: 18mm.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:17)
1235 4579 Rökbord diameter: 70 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)
1235 4344 Rökbord Jugend, mässing och trä. Diameter: 57, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:43)
1235 4328 Rökelsekar brons, Kina. Höjd: 28 cm
1235 4128 Saftservis 4 delar, Johansfors Glasbruk. Höjd: 7-14
1235 4364 Salongsbord 20-tal, bemålad. Diameter: 78. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:04)
1235 4121 Samlartallrikar 20 st, Bing & Grøndahl, Royal Copenhagen. Diameter: 19cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)
1235 4213 Samovar porslin, Ryssland. Höjd: 28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)
1235 3156 Samovar Ryssland, mässing. Höjd: 40 cm
1235 4573 Sängram omkring 1900, Järn. Bredd: 86. Längd: 92cm. Höjd: 124-155cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:10)
1235 4451 Satsbord 3 delar, glas/trä. 49x35cm Höjd: 47-51cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:48)
1235 4139 Satsbord 3 delar, mahogny. LängdxDjup: 55x38cm. Höjd: 45-52cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:10)
1235 4343 Sekretär Gustaviansk stil, mahogny, Bredd:80cm. Djup: 46 cm, höjd: 103cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:43)
1235 3071 Sekretär Gustaviansk stil, mahogny. Bredd:100. Djup: 48 cm, höjd: 106 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:30)
1235 4586 Seltersglas 12 st, Boda. Höjd: 7
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:28)
1235 4391 Serigrafier 2 st. Marcel Strüwer van Zuylen, numrerade och signerade, bladets mått: 68x48
1235 4390 Serigrafier 2 st. Richard Rya, Manhattan, numrerade och signerade, bladets mått: 34x58
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:20)
1235 4352 Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 66, djup: 40 cm, höjd: 63-73
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:52)
1235 4412 Serveringsvagn hopfällbar. Längd: 67, djup: 41 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)
1235 4462 Serveringsvagn NK, Längd: 69 cm. Djup: 40 cm, höjd: 60 cm
1235 4226 Servettringar + diverse köksredskap, Karesuando. 2,5x4 cm. Längd: 14,5-25 cm (köksredskap)
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)
1235 4249 Servisdelar 13 delar, lergods, bland annat Höganäs
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)
1235 4165 Servisdelar 16 delar, Forsberg, Vimmerby. Höjd: 19 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:08)
1235 4206 Servisdelar 2 delar, Gourmet, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:30)
1235 4239 Servisdelar 21 delar, Syco Keramik, Strömstad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:48)
1235 4230 Servisdelar 31 st, Blå Blom, Gustavsberg, (olika modeller)
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:18)
1235 4471 Servisdelar 52 delar, Bavaria
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)
1235 4340 Servisdelar 54 delar, M-L Hellgren, "Collection", Höganäs. Höjd: 6 - 20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)
1235 4444 Servisdelar ca. 30 delar, Villeroy & Boch, Dune Weiss
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:45)
1235 4419 Sideboard med värmare, Barinredning med skansenglas, mahogny, Längd: 95 cm. Djup: 43cm. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)
1235 4217 Sideboard Rokokostil. Längd: 170. Djup: 54 cm, höjd: 86 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:41)
1235 3445 Sittdynor 9+ 2 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Rufus, 30x30 respektive 35x45
1235 4537 Skål + vas, bland annat Nuutajärvi. Höjd: 16-21 cm ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)
1235 4078 Skål + vas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Diameter: 25, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:10)
1235 3091 Skål + vas, Orrefors. Höjd: 13-21, diameter: 21,5 längd: 21,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:53)
1235 4001 Skål Bengt Lindqvist (1909-1983), Ödsmål, Sverige. Glaserad keramik, 1950-tal. Signerad. Diameter: 26 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:03)
1235 4405 Skål Edward Hald (1883-1980), Sverige. Graal, nr 2502, Orrefors. Höjd: 14 längd: 19 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:15)
1235 4168 Skål Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. Diameter: 17 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)
1235 4250 Skål på fot majolika, figural. Höjd: 31, diameter: 22,1900-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)
1235 4590 Skål på fot omkring 1900, glas och nysilver. Höjd: 22 Dia: 27
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:36)
1235 3389 Skål på fot Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:02)
1235 4259 Skålar 2 st, Flygsfors. Höjd: 15-19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:18)
1235 4535 Skålar 2 st, Iittala / Nuutajärvi. Diameter: 15 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)
1235 3135 Skålar 3 st, Flygsfors, Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. Längd: 16-27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:56)
1235 4534 Skålar 3 st, glas/kristall. Höjd: 10-14 cm
1235 4372 Skålar 4 delar, Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Diameter: 6 - 18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:12)
1235 4435 Skänk Karl Johan. Bredd: 140. Djup: 50 cm. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:14)
1235 4624 Skåp Bemålad, Asien, Bredd: 62 cm. Djup: 36 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)
1235 4377 Skedar silver, parti diverse. Längd: 9 - 23cm. Vikt: ca 328g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:21)
1235 4633 Skomakarlampa Höj-sänkbar. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:32)
1235 4203 Skrin 2 st, koppar, jugend. Längd: 13-19cm. Djup: 13-9cm. Höjd: 5-6cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)
1235 4283 Skrin 2 st. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:46)
1235 4067 Skrin metall/porslin, Kina. Längd: 18 cm
1235 4188 Skrivbord Bredd: 150 cm. Djup: 80 cm, höjd: 75cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:09)
1235 4460 Skrivbord England, Idegran, Bredd: 135 cm. Djup: 75cm, höjd: 83cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:17)
1235 4459 Skrivbord England, Idegran, Bredd: 138 cm. Djup: 77cm, höjd: 75cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)
1235 3379 Skrivbord Teak, Bredd: 150cm. Djup: 77cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)
1235 4196 Skulptur + bok, brons, Hindeburg. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:45)
1235 4248 Skulptur + dörrstopp + termometer, 3 delar, Metall. Höjd: 9-33
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:04)
1235 4286 Skulptur 1940-tal, gips, ansikte. Höjd: 41
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)
1235 4278 Skulptur Atlas, Metall. Höjd: 36
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:40)
1235 4285 Skulptur efter antiken, byst. Höjd: 34, konstmassa
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)
1235 4287 Skulptur efter Antiken. Höjd: 43, bemålad gips
1235 4279 Skulptur Gips, GB -32, Barnhuvud. Höjd: 26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)
1235 4470 Skulptur Kay Bojesen. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)
1235 4263 Skulptur Kentaur, glaserad terrakotta. Höjd: 35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:23)
1235 4422 Skulptur keramik, kvinna, signerad Rosberg. Höjd: , höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)
1235 4374 Skulptur porslin, Elefant. Längd: 23, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:17)
1235 2269 Skulptur Tiger Tjeckien. Längd: 36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)
1235 4246 Skulpturer 2 st, Bing & Grøndahl, pojkar. Höjd: 13-16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)
1235 4568 Skulpturer 2 st, bland annat Mats Jonasson. Längd: 13-24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)
1235 3111 Skulpturer 2 st, Buddha, trä & konstmassa. Höjd: 10-23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:08)
1235 4409 Skulpturer 2 st, Lalique, France, Höjd: 10 cm ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:20)
1235 4071 Skulpturer 2 st, Lergods, Afrikana. Höjd: ca 27
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)
1235 4254 Skulpturer 2 st, Madonnor. Höjd: 25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)
1235 4245 Skulpturer 2 st, Porslin, (GDR), Madonnor. Höjd: 14,5 ca
1235 4538 Skulpturer 2 st, trä. Höjd: 30-61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:00)
1235 4406 Skulpturer 2 st. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:16)
1235 4414 Skulpturer 2 st. Metall, 1800-tal, kosacker till häst. Längd: 20, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)
1235 4132 Skulpturer 3 st, Gunnarsson. Palme, Sträng och Erlander. Höjd: 22-25 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)
1235 4284 Skulpturer 6 st, Goebel. Höjd: 5-11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)
1235 4290 Skulpturer Ett par, 50-tals flickor, nutida. Höjd: 92
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)
1235 4385 Smycken halsband + örhängen + 2 st lornjetter. Stålgranater och stenar
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:50)
1235 4324 Snapsglas 6 st, glas/silver, Mexico. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:28)
1235 4569 Snurrfåtölj 1960-tal, Svart, skinn
1235 4567 Snurrfåtölj 60/70-tal, grön
1235 4106 Snurrpall omkring sekelskiftet 1900. Diameter: 34cm. Höjd: 54cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:06)
1235 4330 Snurrstol Ek, 1900-tal
1235 1043 Soffa Gustaviansk, signerad, IHS (Johan Hammarström mästare i Stockholm 1794-1812). Längd: 168
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)
1235 4299 Soffa Karl Johan, mahogny. Längd: 190 cm, sängmodell med madrass & kudde
1235 4433 Soffa längd: 250 cm, djup: 105 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:08)
1235 4218 Soffa Nyrokoko. Längd: 180
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)
1235 4442 Soffbord 1940-tal. Diameter: 80, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:42)
1235 4529 Soffbord Butlers tray, Bredd: 93cm. Djup: 67 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)
1235 3226 Soffbord Hunters table. Bredd: 150 d, 43 + 2x24, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:55)
1235 4365 Soffbord Teak, 1950-tal, Bredd: 121 cm. Djup: 45 cm, höjd: 39cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:06)
1235 4318 Sorgesmycken diverse, bland annat silver. Tota. Vikt: 21 g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:25)
1235 4401 Spegel 1920-tal, 124x40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)
1235 4137 Spegel Gustaviansk stil, 117x50
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:45)
1235 4351 Spegel höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:50)
1235 4461 Spegel Nyrokoko, 163x65
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:16)
1235 4630 Spegel teak, 117x67
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:11)
1235 4120 Spegellampett Rokokostil. Höjd: 46
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:42)
1235 4477 Spegelram Empire, 144x65, ramens innermått: 94x47
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:34)
1235 4209 Speldosa Mozart, Längd: 17 cm. Djup: 10 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:39)
1235 4011 Speldosa Sent 1800-tal. Längd: 45, djup: 22 cm, höjd: 15 cm, olika melodier
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)
1235 4407 Spiselhundar Ett par, England. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)
1235 4355 Stegpall höjd: 60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)
1235 4105 Stegpall höjd: 62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:02)
1235 4353 Stegpall höjd: 64 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)
1235 4662 Stol Industrimodell
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)
1235 4652 Stola Mink
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:31)
1235 4350 Stolar 3 st. "Pinocchio", Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Målade. Spjälad rygg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:50)
1235 4425 Stolar 4 st, 1 par + 1+ 1, bemålade, 1800-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:52)
1235 4333 Stolar 4 st, 1960-tal, teak
1235 4345 Stolar 4 st, omkring sekelskiftet 1900
1235 3200 Stolar 4 st, rokokostil
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:27)
1235 4220 Stolar 6 st, Ek
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)
1235 3422 Stolar 6 st, England
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)
1235 4550 Stolar 8 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:57)
1235 4221 Stolar Ett par+ 1, ek
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)
1235 4349 Stolar Ett par, broderade sitsar
1235 4183 Stolar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:07)
1235 4515 Stolar Ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)
1235 4269 Stop + fat, 3 delar, Rörstrand. Höjd: 20, omkring 1900
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:30)
1235 4261 Stop ILH, "Svenskt Tenn". Höjd: 21
1235 4142 Stubbvas Gustavsberg, Jugend. Höjd: 25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:30)
1235 4415 Svärd 3 st. Längd: 40 - 93
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)
1235 4382 Sybord mahogny, Bredd: 51 cm. Djup: 39 cm, höjd: 73cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:26)
1235 4383 Sybord mahogny, Bredd: 55cm. Djup: 39cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:27)
1235 4166 Syltkrukor 4 st, bland annat Gustavsberg. Höjd: 8-20 cm ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)
1235 4453 Takarmatur Belid, Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 21:03)
1235 3208 Takarmatur diameter: 70 cm, höjd: 68 cm
1235 4563 Takarmatur höjd: 67 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:47)
1235 4501 Takarmatur med prismor. Diameter: 60 cm ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:45)
1235 4440 Takarmatur PH5, design: Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall, Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:31)
1235 4087 Takarmatur Verner Panton (1926-1998), Danmark. Flower pot. Diameter: 25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:40)
1235 4505 Takarmaturer Ett par, Victoria, Italien. Höjd: 22 cm, diameter: 34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:59)
1235 4506 Takarmaturer Ett par, Victoria, Italien. Höjd: 22 cm. Diameter: 34 cm
1235 4646 Tallrik Glas, Nybro. Sgt Peppers Lonely Heart Club Band. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:53)
1235 4147 Tavelram Förgylld, ramens innermått: 19x28
1235 4075 Tavla Bali, 62x82
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)
1235 4114 Tavlor 2 st, Broderade, Kina, 31x31
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)
1235 4555 Tavlor 2 st. Tryck, England. Motivet: 15x34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:09)
1235 4157 Termoskanna Alfi, Västtyskland. Höjd: 25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:16)
1235 4644 Terrin med lock + uppläggningsfat, Kina, Kanton. Längd: 35. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:54)
1235 4044 Terriner med lock, ett par, Porslin. Längd: 23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:37)
1235 4140 Teservisdelar England, 14 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)
1235 4542 Teskedar 8 st, silver, 1800-tal, Franska liljan, olika tillverkare. Längd: 14-14,5cm. Vikt: ca 153 g.
1235 4602 Textilier 60/70-tal, bland annat Viola Gråsten
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)
1235 4069 Tidtagarur Omega, i ask. Längd: 6,5cm
1235 4432 Tusch Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Kina, ramens innermått: 31x49
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:06)
1235 4497 Tusch Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Modell, signerad. 31x17
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)
1235 4408 Urnor Ett par, Dresden. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)
1235 4088 Väggarmaturer ett par, Asea-Skandia. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)
1235 4675 Väggbelysning Ett par, Bergboms. Längd: 24cm. Djup: 28cm. Höjd: 30cm.
1235 4144 Väggdekoration Bemålad Gips. Höjd: ca 30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:23)
1235 3246 Vägghörnskåp 1700-tal. Höjd: 98, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:10)
1235 4661 Vägghylla 1880-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:16)
1235 4664 Vägghylla med speglar, Sent 1800-tal. Längd: 110, djup: 21 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)
1235 4146 Väggpendyl Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 80
1235 4360 Väggplåtar Ett par, Figurala, mässing. Diameter: 44
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:00)
1235 4327 Väggrelief Putti med vingar, sten. Bredd: 37, djup: 14 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:28)
1235 4041 Väggur Kartellur, brons. Höjd: 38
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:07)
1235 4510 Vas + brevpressar, 3 delar, bland annat Kosta. Höjd: 7-11
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:47)
1235 4276 Vas + dosa med lock, porslin. Aluminia, Royal Copenhagen. Höjd: 13-17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:38)
1235 4375 Vas + fat. Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Höjd: 3 - 29
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:19)
1235 4599 Vas + kanna + skål, 3 delar, Gefle & Rörstrand. Höjd: 7-34
1235 4512 Vas + koppar mm, 10 delar, Glaserade, Asien, Motiv med tranor, nutida, reliefmönster. Höjd: 8- 28,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:50)
1235 4143 Vas Höganäs. Höjd: 19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:31)
1235 4112 Vas Holmegaard. Höjd: 37
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)
1235 4118 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 35
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)
1235 4274 Vas Legras, Frankrike, överfångsglas. Höjd: 11
1235 4262 Vaser + karaff, 3 delar, Glas, omkring 1900. Höjd: 24-32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)
1235 4012 Vaser + skål, 4 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 13-18
1235 3142 Vaser + skålar, 7 delar, Flygsfors. Höjd: 5-27 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)
1235 4597 Vaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 10-15, Iittala
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)
1235 4601 Vaser 2 st, bland annat Tapio Wirkkala. Höjd: 17-19
1235 4008 Vikter för balansvåg. Diverse
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:36)
1235 4625 Vitrinskåp Bemålad. Bredd: 79. Djup: 38 cm, höjd: 179 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)
1235 4585 Vitvinsglas 11 st. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)
1235 4656 Ytterfoder 2 st, Liljekonvalj, Gustavsberg. Höjd: 14-16
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:00)
1235 4005 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde. Höjd: 9-13
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:14)
1235 4525 Ytterfoder 5 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, Längd: 10cm. Höjd: 10cm.
1235 4002 Ytterfoder 7 st, Gustavsberg. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)
1235 4043 Ytterfoder Oktavius. Höjd: 34. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:28)
1235 4317 Ytterfoder Wittenberg. Höjd: 14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:22)