50 5051 AMPEL Karl Johan-stil, H50
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5037 BORDSLYSTRAR 1 par, H48
S�ldes f�r 2.900 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 3026 BYRÅ Gustaviansk stil, 1800-tal, L82 D44 H82
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 9003 COLLAGE(D) Lenke Rothman , Klädnad 1977, 45x65
50 5038 CRÈMEKOPPAR Kunglig Dansk, 8 st
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 9021 DANTESTOL Läderklädsel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 3050 ETSNING Jules Schyl, Marseille, -53, 12, 5 x 15, 5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 9039 FAT Japan, 1800-tal, Dia 46
50 5015 HÖRNSKÅP Tidigt 1800-tal, H200
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5052 LJUSKRONA gustaviansk stil, 1800-tal, H60
S�ldes f�r 4.300 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 3008 LJUSKRONA Sent 1800-tal, omgjord, H 73
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5045 LOCKURNA Argenta, Kåge 1937, H24
S�ldes f�r 7.100 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5044 LOCKURNA Imari, 1800-tal, H26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 3009 Matta orientalisk, 180x125
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5005 Oljemålning Lasse Persson, "Spegeln", 70-tal, 60 x 49
50 9020 OLJEMÅLNING På träpannå, 1800-tal, 27x22
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5011 Oljemålning Stefan Wewerka, sign a tergo
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 7034 Oljemålning Sven Olof Rosén, bropålning Riddarfjärden, 59x45
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5057 ÖPPENSPIS-OMFATTNING Marmor, Mässing, L146 D50 H122
50 5010 PORTOFOLIO The N Y Collection for Stockholm, 29/300 1973, 30 blad
S�ldes f�r 15.500 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5035 SEKRETÄR Gustaviansk stil, 1800-tal, (Fanérskador), L97 D49 H109
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5048 SKÅL Argenta, Gustavsberg, H7
50 5042 SKRIN KJ, masurbjörk, L37 D25 H21, torrspricka
50 5034 SKRIVBYRÅ Sent 1800-tal, mahogny, L109 D50 H103
S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5058 SKULPTUR Rörstrand, Stengods, för fontän, märkt 1875, H62
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5053 SPEGEL gustaviansk stil, 1800-tal, H73
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 5043 STOLAR 1 par, Gustavianska
50 3043 TAKARMATUR Jugend, 5 st kupor, H80
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 17 april 2001 17:00)
50 3051 Tusch Einar Nerman, Rosa Grünberg, 1910, 30 x 18