Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 20 december 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1440 8208  Affisch "Cinéma Bleu", Rene Magritte, GRAPH 2000 Imprime Italie, 1980-tal. Bladets mått: 56x84 cm, yttermått inklusive ram: 95x65 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)

1440 8206  Affisch "Clockwok Panda Drummer". Andy Warhol (1928-1987), USA. ArtNow Gallery Gothenburg. Bildmått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 103x72 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:13)

1440 8209  Affisch "Mickey Mouse", Gallery Kammer Hamburg, 1982. Bildmått: ca 82x58 cm, yttermått inklusive ram: 103x72 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)

1440 9209  Akvareller 2 st. Kina. Signerade, bildmått. : 40x30, yttermått inklusive ram: 55x44, akvarell

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:07)

1440 9207  Akvareller 3 st. Japan. Signerade, yttermått inklusive ram: 38x26, akvarell

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:22)

1440 9368  Akvareller 4 st på siden, Kina, 26x38, oramade, akvarell. Signerad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:31)

1440 9477  Änterpik för flottan, 1800-tal, omgjord till björnspjut. Längd: 220

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:48)

1440 9043  Appliquer ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. Mässing. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:23)

1440 9495  Armbandsur 2 st. Seiko och Citizen. Längd: 3 - 4

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:00)

1440 9460  Assietter & fat 10st, + 2 st, Gustavsberg. Diameter: 16-, längd: 22-27cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:38)

1440 9179  Assietter & fat 12st, Rörstrand. Diameter: 18-33cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:31)

1440 8457  Bajonetter 2 st. Längd: 65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:59)

1440 8428  Bestick 37 delar, 1950-tal, Gense

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:33)

1440 9332  Bestick metall, Thailand. Längd: 11-25

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:46)

1440 9113  Bestick silver, Udda, bland annat Ungern / Österrike. Vikt: 800g brutto, längd: 11-24,5

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:23)

1440 9146  Bestickuppsättning 13 delar, nysilver, modell Olga

1440 9112  Bestickuppsättning 40 del ca, nysilver. Längd: 18,5-24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:40)

1440 8143  Bestickuppsättning 48 delar, nysilver, modell Svensk Spets, graverade med monogram + 17 diverse udda nysilver

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:44)

1440 9475  Bestickuppsättning ca 50 delar. Längd: 12-19cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)

1440 9208  Blandteknik 2 st. Oramade lösa blad, Japan, 29x24, resp. 40x47 cm. Signerad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:17)

1440 9213  Blandteknik Arnold Eres (1917-1986), Sverige. Signerad, daterad 1965, landskap. Blandteknik, bildmått: 37x48cm, yttermått inklusive ram: 49x60cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)

1440 8563  Blandteknik BECK & JUNG, Sverige. Sverige, Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007). Sverige. Signerad, numrerad 40/125, daterad 77. Blandteknik, bildmått: 65x50cm, yttermått inklusive ram: 80x65

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:39)

1440 9415  Blandteknik Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Sittande figur. Signerad. Blandteknik, bildmått: 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 58x45

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:15)

1440 1022  Blandteknik Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, "fiskar". Blandteknik, bildmått: 33x42cm, yttermått inklusive ram: 54x60cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:55)

1440 1010  Blandteknik Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:31)

1440 8318  Blandteknik Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, ansikte. Blandteknik, bildmått: 32x22cm, yttermått inklusive ram: 35x25cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:52)

1440 9347  Blyerts Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, djur i gras. Bildmått: 19x27, yttermått inklusive ram: 32x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:45)

1440 9001  Blyerts Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Monogramsignerad RF. Blyerts på papper, ca 145x172cm, oramad

S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:59)

1440 9161  Bokhyllor ett par, mahogny. FM Förenade Möbelfabrikerna Linköping, Bredd: 110. Djup: 24 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:52)

1440 6419  Bokskåp Ek, 1890-tal. Bredd: 123. Djup: 62 cm, höjd: 218 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)

1440 9327  Bokstöd Porslin, Kina. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:19)

1440 9369  Bokverk 7 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:59)

1440 9117  Bonad 1800-tal, Med Vapensköld, Österrike / Ungern, 173x112 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)

1440 8115  Bönerulle Tibet, Nepal. Längd: 29cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:19)

1440 9245  Bord Ek, med hjul. Diameter: 63cm. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:14)

1440 9442  Bord Med snördekor. Diameter: 55cm, höjd: 65cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:26)

1440 9334  Bordsfotogenlampa Sent 1800-tal. Höjd: 56 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:25)

1440 9383  Bordslampa Fog & Mörup, Royal Copenhagen. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:09)

1440 9381  Bordslampa Karlskrona Lampfabrik, mässing och glas. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)

1440 9330  Bordslampa mässing. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:16)

1440 9382  Bordslampa Porcelaine de Paris. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:18)

1440 9331  Bordslampa Strindbergsmodell, kupa av glas. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:15)

1440 9325  Bordslampa Strindbergsmodell, smide / glaskupa. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)

1440 9497  Bordslampfot Glas, 1960-tal. "Malmö Metallvarufabrik", Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)

1440 9174  Bordslampfötter ett par, Järn. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)

1440 9012  Bordslampfötter ett par, NK. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:36)

1440 9278  Bordslampor ett par, Onyx med mässingsdekor. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)

1440 9443  Bordslyster Gustaviansk stil. Höjd: 43cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:20)

1440 9013  Bordslystrar Ett par, Gustaviansk stil. Prismor. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:06)

1440 9132  Bordspendyl förgyllt trä, 1800-tal, Napoleon. Längd: 44. Djup: 18 cm. Höjd: 63 inkl sockel

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)

1440 9135  Bordsramar 3 st. Höjd: 21-34 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:37)

1440 9138  Bordsur + klockor, 4+ 2 st. Höjd: 8-11 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:38)

1440 9131  Bordsur 1800-tal, Intarsia. Höjd: 50 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:46)

1440 8542  Bordsur marmor. Längd: 31 cm. Djup: 14 cm, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:07)

1440 9040  Bordsur Rokokostil, Marmorerad dekor. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:45)

1440 8124  Brosch 18k guld, med grön sten. Längd: ca 4 cm, bruttovikt: 4,3g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:45)

1440 9469  Byrå bemålad. Bredd: 85 cm. Djup: 43 cm, höjd: 65 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:48)

1440 9167  Byrå Björk, 1940-tal. Bredd: 83, djup: 41 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:51)

1440 9470  Byrå Björk, Gustaviansk stil. Bredd: 93 cm. Djup: 47 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:38)

1440 9267  Byrå Gustaviansk stil, Intarsia med stenskiva. Bredd: 108, djup: 47 cm, höjd: 79 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)

1440 9273  Byrå Louis XV-stil. Bredd: 75. Djup: 37 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:55)

1440 8003  Byrå med stenskiva, Hauptstil, intarsia. Bredd: 110. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm, skivan skadad, tidigare lagad, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:11)

1440 9063  Byrå Rokoko, Mässingsbeslag, trätopp, invändigt bemålad. Bredd: 120, djup: 60 cm, höjd: 79 cm, nyckel

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)

1440 9379  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 92, djup: 52 cm, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)

1440 9097  Byrå rokokostil. Bredd: 66, djup: 43 cm, höjd: 88 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:06)

1440 9162  Byrå Teak. Bredd: 80, djup: 38 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:16)

1440 9077  Byråar Ett par, USA, "Maddox table company". Längd: 44, djup: 36 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:30)

1440 9410  Cake stand 17 delar, + servisdelar, England och Arabia. Höjd: 7-26 cm, längd: 16-23 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)

1440 9393  Champagneglas 6 st, Kosta Boda. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:38)

1440 9124  Cocktailglas 2 st, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, målad polykrom dekor, Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:47)

1440 9090  Collage Oidentifierad konstnär. Bladets mått: 67x48, yttermått inklusive ram: 89x67 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:33)

1440 9319  Däckstol Brogrens

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:46)

1440 9446  Dessertservisdelar 6 delar, Nittsjö, Diameter: 18-31cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:27)

1440 9104  Dessertskedar 12 st, silver, Olga, Monogram. Vikt: 320g ca, längd: 14,5 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:29)

1440 9110  Dessertskedar 7 + 3 st, silver, Österrike, 1800-tal. Längd: 15,5-16. Vikt: 250g ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)

1440 9355  Djupa Tallrikar, 5 st, 1800-tal, Meissen. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:53)

1440 9178  El-ljusstakar 2 st. Längd: 40-48, höjd: 32-46 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:43)

1440 9164  Emmafåtölj Nyrokoko

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)

1440 9315  Etagebord omkring 1900, trissor, bemålat. Bredd: 45, djup: 33 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)

1440 9311  Etagehylla Hörnmodell, bemålad. Höjd: 146

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:32)

1440 9215  Étagère längd: 45 cm, djup: 38 cm, höjd: 76 cm, nutida

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:51)

1440 9358  Etsning Anders Zorn (1860-1920), Sverige. "Elin". Signerad, daterad 1914. Bildmått: 19,5x29,5, yttermått inklusive ram: 40x47

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:02)

1440 9054  Etsning Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Flicka med Guldfiskskål. Signerad, numrerad 48/75. Bildmått: 17x17, yttermått inklusive ram: 35x35 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:50)

1440 9068  Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 10/30, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:33)

1440 9345  Etsningar 3 st, Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerade, numrerade, yttermått inklusive ram: 41x33 - 42x34 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)

1440 8297  Färgetsning Signerad, numrerad 16/75, daterad 76, Vennekamp. Bildmått: 37x28cm, yttermått inklusive ram: 69x58cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:30)

1440 9365  Färglitografi 7 st, i mapp, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)

1440 9413  Färglitografi Barbro Andersson (f. 1948), Sverige. "Hibiscus". Signerad, numrerad 2/250, daterad 2000, yttermått inklusive ram: 49x46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:57)

1440 9052  Färglitografi Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Skridskoåkare. Signerad, numrerad 95/150. Färglitografi. Bladets mått: 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 33x38

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:40)

1440 9339  Färglitografi Bo Swenson (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 23/75, daterad -75. Färglitografi. Bladets mått: 65x50, yttermått inklusive ram: 70x56 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:13)

1440 9070  Färglitografi Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Sandhamn. Signerad, numrerad 114/260. Färglitografi, bildmått: 54x72, yttermått inklusive ram: 68x85 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:11)

1440 9018  Färglitografi Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 38/865. Färglitografi, bildmått: 48x67, yttermått inklusive ram: 67x84 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:42)

1440 9341  Färglitografi Evan de Pontaven Signerad, numrerad, Landskap med hus. Färglitografi, bildmått: 42x58, yttermått inklusive ram: 63x77 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:34)

1440 9098  Färglitografi Gunilla Bade (f. 1946), Sverige. Mandariner i korg. Signerad, numrerad 175/350, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 23x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:56)

1440 8530  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 322/350, fåglar. Färglitografi, bildmått: 28x38cm, yttermått inklusive ram: 43x53cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:05)

1440 8300  Färglitografi Jørgen Nash (1920-2004), Danmark. "Munch". Signerad, numrerad 218/250, daterad 1981. Färglitografi. Bladets mått: 85x60cm, yttermått inklusive ram: 92x67cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:42)

1440 9384  Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Galleristen. Signerad, numrerad 136/380. Färglitografi. Bladets mått: 56x72, yttermått inklusive ram: 61x78 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:15)

1440 9057  Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 10/25, daterad 1987. Färglitografi, bildmått: 14x10, yttermått inklusive ram: 34x28 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:10)

1440 9061  Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 176/220, daterad 1980. Färglitografi, bildmått: 60x55, yttermått inklusive ram: 85x73 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:14)

1440 9338  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Schackspelare. Signerad, numrerad 114/365. Färglitografi, bildmått: 30x44, yttermått inklusive ram: 45x57 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)

1440 8295  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 39/100, daterad 81, snäcka. Färglitografi, bildmått: 50x33cm, yttermått inklusive ram: 66x48cm

1440 9340  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Xiobei. Signerad, numrerad 34/50. Färglitografi, bildmått: 43x56, yttermått inklusive ram: 61x79 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:26)

1440 9389  Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 132/230, yttermått inklusive ram: 67x51 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:14)

1440 9125  Färglitografi Peter Åström (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 40/56. Färglitografi. Bladets mått: 56x76cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:01)

1440 9362  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 240/41. Färglitografi, bildmått: 34x51, yttermått inklusive ram: 49x67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:09)

1440 8299  Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. "Kulturskymning" signerad, numrerad 8/250, daterad 80. Färglitografi, bildmått: 81x57cm, yttermått inklusive ram: 96x72cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:35)

1440 9359  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 320/360, "kall dag". Färglitografi, bildmått: 36x49, yttermått inklusive ram: 52x64 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:28)

1440 9058  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinternatt i skärgården. Signerad, numrerad 324/350. Färglitografi, bildmått: 25x20, yttermått inklusive ram: 55x45 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:27)

1440 9060  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 177/360. Färglitografi, bildmått: 33x43, yttermått inklusive ram: 49x60 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:40)

1440 9387  Färglitografi Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Signerad, numrerad 127/160. Färglitografi, bildmått: 32x19, yttermått inklusive ram: 44x30 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:28)

1440 9346  Färglitografi Signerad Marie. Färglitografi, bildmått: 20x20, yttermått inklusive ram: 35x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)

1440 9508  Färglitografi Sven X: et Erixsson, Sverige. Tabor. Signerad, numrerad 142/360. Färglitografi, bildmått: 38x47, yttermått inklusive ram: 59X69 cm. Ej

1440 9088  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 149/175. Färglitografi, bildmått: 52x78, yttermått inklusive ram: 63x87 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:09)

1440 9101  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 123/199. Färglitografi. Bladets mått: 27x29, yttermått inklusive ram: 43x45 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)

1440 9352  Fat 4 st, Royal Copenhagen, musselmalet, Helblond, Guldkant. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:05)

1440 9079  Fat Jais Nielsen (1885-1961), Danmark. Kgl dans. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)

1440 8111  Fat stengods, Jackie Lynd (f. 1948), Sverige. Rörstrand, 1900-talets andra hälft, numrerad, 9/10. Diameter: 43cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:04)

1440 8278  Fat Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta, 1950-tal, glas. Längd: 40cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:49)

1440 9116  Fat mm 9 delar, silver, bland annat Österrike / Ungern. Vikt: 560g ca. Längd: 11-22 cm. Höjd: ca 1-7 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:31)

1440 9400  Fat på fot 4 delar, + skålar, glas. Höjd: 14-21cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:40)

1440 8188  Fåtölj

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:32)

1440 9316  Fåtölj Josef Frank-tyg

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:58)

1440 9073  Fåtölj Nyrokoko, + 4 st golvskydd i trä

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:58)

1440 9166  Fåtölj nyrokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:01)

1440 9499  Fåtöljer 1 par Gripsholmsmodell, med klädsel Jobs

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:39)

1440 9159  Fåtöljer ett par, Funkis

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)

1440 9394  Fåtöljer Ett par, rotting

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:52)

1440 9011  Fåtöljer ett par, Skinn

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:05)

1440 9227  Figuriner 8 st, Goebel. Höjd: 9-12 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:11)

1440 9137  Figuriner ett par, Porslin, Rokokostil. Höjd: 19-20 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:18)

1440 9434  Fiskbassäng Kina. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:06)

1440 9236  Flagga Sovjetunionen. 195x105 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)

1440 9240  Flygelduk Siden, Paisleymönstrad, 115x115 cm

1440 9223  Flygplansmodeller 9 st. Längd: 9-13 cm

1440 9172  Fotogenlampor 2 st. Höjd: 33-37 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:04)

1440 9136  Fotoramar diverse 11 st, yttermått inklusive ram: 14x11-40x26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:40)

1440 9373  Fruktassietter 11 st, Rosenthal. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:19)

1440 9486  Fruktservisdelar 12st+ 1st, Upsala Ekeby, Linné. Diameter: 19-33cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:30)

1440 9082  Gardiner Ett par, Siden, Ateljésydda, dubbelfodrade, 270x270 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)

1440 9102  Glas 2 st, Jan-Stievens. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)

1440 9437  Glasservisdelar 11+ 10st

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:19)

1440 8556  Glasservisdelar 14st, med grön fot. Höjd: 8-14cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:04)

1440 9451  Glasservisdelar 22 delar, Kosta Prince

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:19)

1440 9429  Golvlampa Poul Henningsen, PH80, Plast/metall. Höjd: ca 133

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)

1440 9433  Golvlampa Poul Henningsen, PH80. Plast/metall. Höjd: ca 133

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:19)

1440 9378  Golvlampa Up-light. Höjd: 183

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:34)

1440 8170  Golvur Anno 1797. Höjd: 230, kompletterad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:27)

1440 8280  Gouache Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, inköpt 1984 av konstnären, yttermått inklusive ram: 62x83 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:50)

1440 9301  Gräddkanna + sockerskål, + fat, silver, 1951. Vikt: 430 gr ca, längd: 21 cm, höjd: 6-8,5

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:45)

1440 9130  Gravyrer 8 st glasade + 4 lösa blad, bladets mått: 48x35 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:09)

1440 9229  Halsband silver, Sterling, Exign, Pär Norling i etui. Diameter: 13 cm, Vikt: ca 25 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:07)

1440 9512  Hängskåp Furu, 1800-tal. Bredd: 49, djup: 35 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:24)

1440 8203  Hängskåp Furu, 1800-tal. Bredd: 76. Djup: 28 cm, höjd: 75 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:41)

1440 9290  Hängskåp Längd: 50 cm. Djup: 29 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)

1440 9176  Hattaskar 2 st + + plommonstop. Höjd: 14-19 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)

1440 9349  Hatthyllor 2 st. Bredd: 50cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:55)

1440 9386  Herrbetjänt höjd: 107cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:16)

1440 9280  Hörnskåp med vitrin. Bredd: 90. Djup: 60 cm, höjd: 166 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:49)

1440 8456  Huggare längd: 5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)

1440 9283  Hund Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:53)

1440 9321  Hurtsar Ett par, bemålade. Längd: 56, djup: 38 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:43)

1440 9078  Hushållsvåg 10kg, Eskilstuna. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:47)

1440 9307  Ikon Ryssland, Tryck, 15x20cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:10)

1440 9487  Jardiniere St: Erik, Upsala. Diameter: 40cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:14)

1440 9323  Jordglob belysning. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)

1440 9122  Jultallrikar 7 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)

1440 9395  Kaffegods 10st, Rörstrand.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:44)

1440 9453  Kaffegods ca 20delar, Rosenthal.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)

1440 9121  Kaffekoppar 11 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Festong", Gustavsberg. Saknar fat

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:46)

1440 9306  Kaffekoppar 5 st, Med fat, Ryssland

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:09)

1440 2126  Kaffeservis Sterlingsilver, Vera Ferngren, CG Hallberg, Stockholm 1957. Kaffekanna trähandtag och knopp, gräddkanna och sockerskål. Höjd: 5-18 cm. Bruttovikt: 545g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)

1440 1044  Kaffeservisdelar 18 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)

1440 9111  Kaffeskedar + gaffel, 7 + 4 + 1 delar, silver, Tyskland / Sverige. Längd: 13-20,5, vikt: 245g ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:56)

1440 2089  Kaffeskedar 12st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Rosenholm, 1964. Längd: 12cm. Vikt: 180g, med etui

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:36)

1440 8138  Kaffeskedar 6 st, silver, Chippendalemodell. Längd: 11 cm, vikt: 58g

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)

1440 9046  Kandelabrar Ett par, Karl Johan. Höjd: 51 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:41)

1440 9118  Kandelabrar Ett par, Sent 1800-tal, metall, Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:08)

1440 9119  Kandelabrar Ett par, Tidigt 1900-tal, Vitmetall. Höjd: 57 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)

1440 2024  Karaff med propp Silvermonterat glas, Art Nouveau, USA. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)

1440 9185  Karaffer 3 st. Höjd: 22-32cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)

1440 9500  Karmstol Gärsnäs, rödlack

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 21:03)

1440 9220  Karmstol Rokokostil

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:50)

1440 9010  Karmstolar 4 st, 1950-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)

1440 8077  Karott med lock, emaljerad, Depositata, Siltal, Italien. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:16)

1440 9055  Katt Lisa Larson (f. 1931), Sverige. -94, Sittande katt, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:55)

1440 8406  Kista Allmoge, 1800-tal, Bredd: 46 cm. Djup: 32 cm, höjd: 28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)

1440 9092  Kökspall med fallbar stege, 1950-tal. Höjd: 61 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:43)

1440 9308  Kökspall med, Stege. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:18)

1440 9126  Kopparstick "Maria Therisa", 1700-tal, Johan Daniel Herz, 91x64, yttermått inklusive ram: 100x73 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:09)

1440 1027  Kopparstick Jan Harmensz Muller (1571–1628). Porträtt av Hendrick Goltzius. Ej signerad. Bladets mått: 48x36cm, yttermått inklusive ram: 68x55cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:48)

1440 8374  Korkskruv Karl-Alfred, "Bulls ", metall. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:46)

1440 9144  Kuriosa 3 delar. Höjd: 2-12 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:53)

1440 8467  Lampbord ett par, Asien, Relief. Bredd: 51, djup: 51 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:19)

1440 9072  Lampbord Ett par, nyrokoko, Valnöt. Bredd: 58, djup: 42 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:34)

1440 9396  Lampbord Rotting. Bredd: 44, djup: 44 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:43)

1440 9233  Leksaker tågvagnar mm. Längd: ca 5-17 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:40)

1440 9127  Litografi efter J P Geiger "Josef". Bildmått: 45x37, yttermått inklusive ram: 75x60 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:58)

1440 9017  Litografi Fåglar, Sand / Jonsson / Ullström. Signerad, numrerad 88/190, daterad 1991. Bildmått: 44x53, yttermått inklusive ram: 64x72 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:25)

1440 9425  Litografi Kerstin Ström-Bergstam (f. 1924), Sverige. “Billie Holiday”. Signerad, numrerad 208/250, daterad 1977. Bildmått: 12x16,5, yttermått inklusive ram: 33x36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:40)

1440 9064  Litografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, daterad 2001. Bildmått: 27x20, yttermått inklusive ram: 38x30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:41)

1440 9405  Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad pt, tiger i skog. Bildmått: 44x35, yttermått inklusive ram: 62x51 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:41)

1440 8389  Litografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Man vid fönster. Signerad, numrerad 82/100, daterad -74, oramat löst blad, bladets mått: 51x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)

1440 9129  Litografier 2 st, Franz Joseph/Istvan, yttermått inklusive ram: 46x34-48x36 cm. Ej signerad

1440 8326  Litografimappar 5 st. Signerade, Vallribera, Hans Grosch & Dirk Farklas, oramade lösa blad, bladets mått: 40x30 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)

1440 9462  Ljuskrona Empirestil. Höjd: 65cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:01)

1440 9287  Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 70 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:41)

1440 9262  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 110 ca

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:32)

1440 7519  Ljuskrona prismor, Hagamodell. Höjd: 90 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:58)

1440 9467  Ljuskrona smide, + golvljustake. Höjd: ca 40-68 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:28)

1440 9222  Ljusstakar 9 st, mässing. Höjd: 6-17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:14)

1440 1005  Ljusstakar Ett par, 1800-tal, marmor/mässing. Höjd: 32cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:16)

1440 9187  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:20)

1440 9197  Ljusstakar Ett par, metall / porslin. Höjd: sent 1800-tal. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:45)

1440 8116  Ljusstakar Ett par, Murano, Italien, glas. Höjd: 5cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)

1440 9145  Ljusstakar ett par, nysilver. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:43)

1440 8034  Ljusstakar Ett par, silver, 830. Höjd: 10cm, bruttovikt: 715g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:04)

1440 2113  Ljusstakar Ett par, silver, MGAB, 1954. Höjd: 15,5, bruttovikt: 480g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:32)

1440 9293  Ljusstakar ett par, silver, Rokokostil. Höjd: 18 cm, Vikt: Ca 1230 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:53)

1440 2085  Ljusstakar Ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, Göteborg, 1959. Höjd: 16,5cm, bruttovikt: 340g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:26)

1440 9452  Ljusstakar Ett par. Höjd: 15,5cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:26)

1440 2070  Ljusstakar silver, Ett par, MGAB, 1968,1969. Höjd: 17cm, bruttovikt: 375,1g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:19)

1440 2120  Ljusstakar silver, Ett par, rokokostil, 1943. Höjd: 13,5 cm, bruttovikt: 590g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:37)

1440 9047  Ljusstake Kolonn, Sengustaviansk. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:48)

1440 9258  Ljusstake Lalique, fåglar, Frankrike. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)

1440 9281  Ljusstake Stjärngosse, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Advent", Gustavsberg. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:13)

1440 8072  Lykta glas / metall, orientalisk. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:48)

1440 9190  Manskapssabel Sabre, Svalling Eskilstuna, K7, No 339, med balja. Längd: 113

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:26)

1440 9404  Mässingskrona 1900-tal. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:01)

1440 6513  Matsalsgrupp Ek, Rokokostil, 15 delar, Bord + 12 stolar + 2 karmstolar. Längd: 140, djup: 110 cm, höjd: 77 + 2 utdragsskivor x60 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:42)

1440 9277  Matsalsgrupp Gustaviansk stil, Bord + 12 stolar. Längd: 160, djup: 120 cm, höjd: 74 + 3iläggx48 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:57)

1440 8379  Matservis 75 del ca, Rörstrand

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:50)

1440 9252  Matservis 80 delar, ca. Hagtorn, Gustafsberg

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:50)

1440 9094  Matservisdelar 40 delar, "Linn", Fältspatsporslin

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:57)

1440 9449  Matservisdelar ca 50 delar, Jirlanddekor.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)

1440 2080  Matskedar 10st, silver, 1700-tal. Längd: 19cm. Vikt: 475g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:03)

1440 9107  Matskedar 15 st, Österrike, silver, 1844, Reliefdekor med blomstermotiv. Längd: 19, vikt: 650g ca

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:37)

1440 9085  Matta kelim, 200x285 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:11)

1440 9481  Matta Kina, 124x186cm

1440 9479  Matta Orientalisk, 100x195cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:57)

1440 9269  Matta orientalisk, 112x174 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:36)

1440 9246  Matta orientalisk, 115x295 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:33)

1440 9251  Matta orientalisk, 124x195 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:48)

1440 8211  Matta Orientalisk, 129x224 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)

1440 8212  Matta Orientalisk, 130x196cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:18)

1440 9480  Matta Orientalisk, 130x200cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:37)

1440 9272  Matta orientalisk, 133x218 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:55)

1440 8215  Matta Orientalisk, 136x220cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)

1440 9247  Matta orientalisk, 143x200 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:24)

1440 8416  Matta Orientalisk, 165x218 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:23)

1440 9270  Matta orientalisk, 165x238 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)

1440 9485  Matta Orientalisk, 200x294 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:44)

1440 9268  Matta orientalisk, 204x323 cm

S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:36)

1440 9271  Matta orientalisk, 204x328 cm

S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:51)

1440 9083  Matta Orientalisk, 210x?

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:37)

1440 9503  Matta orientalisk, 296x400 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:25)

1440 9492  Matta orientalisk, 320x403 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:27)

1440 9482  Matta Orientalisk, 76x104cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:54)

1440 9484  Matta Orientalisk, 87x142cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)

1440 9214  Matta orientalisk, 94x160cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)

1440 8431  Matta orientalisk, Beluch, Antik, 105x196 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:17)

1440 9244  Matta orientalisk, Beluch, Antik, 108x192 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:57)

1440 8433  Matta orientalisk, Beluch, Antik, 90x178 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:20)

1440 8434  Matta orientalisk, Beluch, Antik, 98x174 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:24)

1440 8459  Matta orientalisk, Beluch, Antik, Bönematta, 92x156 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)

1440 9483  Matta Orientalisk, Bochara, 128x186cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)

1440 9250  Matta orientalisk, Galleri, 114x295 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:12)

1440 9456  Mattallrikar 10st, + 10st, Musselmalet, Royal Copenhagen, halvblond. Diameter: 22-26cm

S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:41)

1440 9181  Mattallrikar 20st, Rörstrand. Diameter: 22-25cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)

1440 9253  Mattor orientaliska, 2 st, 76x120-76x132 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:50)

1440 9313  Medicinskåp "Hafa", trä / glashyllor. Bredd: 59, djup: 40 cm, höjd: 170 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)

1440 9044  Minkpäls Saga Mink, storlek: 38 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:39)

1440 2081  Mockaskedar 12st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1968, förgyllda. Längd: 10cm, i etui. Vikt: 120 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:05)

1440 9231  Modellbyggnader till modelljärnväg. Höjd: 3-15cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:27)

1440 9006  Modelljärnvägsdelar Märklin, diverse, räls och transformator

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:56)

1440 9005  Modelljärnvägsdelar parti, lok, vagnar och byggnader. Längd: 8-24 cm, höjd: ca 5-6 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:27)

1440 9296  Mugg silver, London. Vikt: 260 gr ca. Höjd: 11 cm, längd: 8 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:23)

1440 9377  Nattygsbord Funkis. Bredd: 42, djup: 53 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:17)

1440 9238  Nysilver 7 delar, bla. Sockerruska och ströare. Höjd: 7 - 22

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:09)

1440 9002  Objekt Gary Stephan (f. 1942), USA. "Untitled", 1970-tal. Objekt i trä med målade geometriska figurer. Signerad a tergo. Ca: 122x244 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)

1440 9004  Objekt Gary Stephan (f. 1942), USA. "Untitled", 1970-tal. Objekt i trä med målade geometriska figurer. Signerad a tergo. Ca: 122x244 cm, oramad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)

1440 9199  Oljelampa mässing glas. Höjd: 45, elektrifierad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)

1440 9022  Oljemålning Birger Ohlsson (1894-1968), Sverige. "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:04)

1440 9289  Oljemålning Birger Strååt (f. 1914), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x59 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)

1440 9150  Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, daterad 96, landskap. Olja på duk, 30x47cm, yttermått inklusive ram: 39x56cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:26)

1440 9151  Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, daterad 96. Olja på duk, landskap, 49x69cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:16)

1440 1032  Oljemålning Charles Wolfert. Marknadsplats i Kairo. Signerad. Olja på duk, 57x78 cm, yttermått inklusive ram: 81x102 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:53)

1440 1052  Oljemålning Danuta Boguszewska-Chlebowska. Signerad, daterad 1970, blomsteräng. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 61x72 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:10)

1440 9343  Oljemålning Ella Wierp, Flicka med fisk. Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, oramad

1440 9411  Oljemålning Emil Nordberger (1889-1942), Kråkor. Signerad. Olja på pannå, 34x49, yttermått inklusive ram: 38x54 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:40)

1440 9034  Oljemålning Eric Norsélius. Signerad, daterad 20, man i dörröppning. Olja på duk, 91x64, yttermått inklusive ram: 115x89 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)

1440 9023  Oljemålning Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Signerad, Paris, Seine. Olja på pannå, 30x47 cm, yttermått inklusive ram: 41x59 cm

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:53)

1440 9297  Oljemålning Gunnar Ingemar Erixon (1928-2008), Sverige. "Båt vid tångstrand", Sapri, Campania, Italien". Signerad. Olja på duk, 65x72cm, yttermått inklusive ram: 67x74cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)

1440 9109  Oljemålning Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. "Kväll, Vanadisvägen". Signerad. Olja på pannå, 44x33 cm, yttermått inklusive ram: 58x47 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)

1440 9148  Oljemålning Humberto Couet. Signerad. Olja på pannå, 32x23cm, yttermått inklusive ram: 41x31cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:34)

1440 9081  Oljemålning Japan, Geisha, 1900-tal, 40x33, yttermått inklusive ram: 51x44 cm. Signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:39)

1440 8500  Oljemålning Jean Haagen. Signerad, daterad 1915. Olja på duk, 80x66, yttermått inklusive ram: 94x81 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:55)

1440 1001  Oljemålning John Anthony Puller (1821-1867). Interiör. Signerad JA Puller. Olja på duk, 25x20cm, yttermått inklusive ram: 32x26cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)

1440 1040  Oljemålning Josep Vallribera (f. 1937), Spanien. Signerad, daterad 1995, komposition. Olja på duk, 180x135cm, oramad

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:05)

1440 9521  Oljemålning Källbom, Fiskeläge. Signerad. Olja på pannå, 60x80,81x102 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:35)

1440 9019  Oljemålning Kjell Fristedt (f. 1927), Sverige. "Fyren Norra Öland". Signerad, daterad 1983. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 25x31 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:53)

1440 9370  Oljemålning kopia, ej signerad. Olja på duk, 65x54, oramad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:06)

1440 9266  Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Fiskeläge, Signerad. Olja på duk, 30x97, yttermått inklusive ram: 46x112 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:02)

1440 9051  Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. "Öde strand, Hoburgen". Signerad. Olja på duk, 42x55, yttermått inklusive ram: 46x59 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:21)

1440 9069  Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Strand Gotland. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 42x80, yttermått inklusive ram: 46x84 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:50)

1440 9344  Oljemålning Lars Kemner (f. 1919), Sverige. Signerad, daterad 1936, landskap. Olja på pannå, 23x29, yttermått inklusive ram: 38x44 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:50)

1440 1013  Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad 71. Olja på pannå, änder, 32x44cm, yttermått inklusive ram: 47x58cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:32)

1440 9039  Oljemålning Louis Dubois, Signerad, interiör. Olja på duk, 42x73, yttermått inklusive ram: 51x82 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:22)

1440 9037  Oljemålning Manfred Flyckt (1893-1956), Signerad, landskap med gård. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 69x79 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:18)

1440 9444  Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Figurer. Signerad. Olja på duk. 90x60, yttermått inklusive ram: 96x66 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)

1440 9447  Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Kvinna. Signerad. Olja på duk, 92x61. Oramad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:08)

1440 7072  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Olja på duk, 63x81, yttermått inklusive ram: 100x110 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:18)

1440 9100  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, utsikt från Mosebacke, duk. 54x60, yttermått inklusive ram: 73x78 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:31)

1440 8332  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, daterad 2000, oramad. Olja på duk, 60x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:35)

1440 9409  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, HS -84. Olja på pannå, 26x18, yttermått inklusive ram: 36x29 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:06)

1440 9128  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Kalmár, Ärkehertig Joseph Karl av Österrike Ungern (1833-1905). Olja på pannå, 46x30, yttermått inklusive ram: 59x44 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)

1440 9265  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Z Cygan, Slädfärd. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 65x75 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)

1440 9074  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1874, landskap med eka på strand. Olja på duk, 33x45, yttermått inklusive ram: 50x64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)

1440 9108  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, parklandskap. Olja på pannå, 50x61, yttermått inklusive ram: 60x71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)

1440 9038  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Tjurfäktning. Olja på duk, 46x37, yttermått inklusive ram: 68x60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 21:01)

1440 9501  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Signerad, daterad 1935, Gullholmen. Olja på duk, 50x65, yttermått inklusive ram: 62x76 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:22)

1440 9275  Oljemålning Rangstedt. Signerad, daterad 1896, marin. Olja på duk, 75x103, yttermått inklusive ram: 90x117 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:07)

1440 9498  Oljemålning Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:11)

1440 9087  Oljemålning Rune Söderqvist (1935-2014), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 75x92, yttermått inklusive ram: 77x98 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:31)

1440 9015  Oljemålning Sixten Holmgren (f. 1906), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 58x78, yttermått inklusive ram: 80x100 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:45)

1440 9418  Oljemålning Ulf Lundkvist (f. 1952), Sverige. "Krukväxt". Signerad, daterad 1991. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 31x22 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:13)

1440 9152  Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 54x64cm, yttermått inklusive ram: 68x80cm

1440 9417  Oljemålning Ursula Ekberg (1935-2015), Sverige. "Vesselspår". Signerad, daterad 2000. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 18x24 cm

1440 9375  Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Näckrosor. Olja på duk, 25x35, oramad

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:34)

1440 9376  Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Stilleben. Olja på duk, 71x83, oramad

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:37)

1440 9028  Oljemålning W H Waring, Signerad, plöjning. Olja på duk, 50x90, yttermått inklusive ram: 76x117 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:52)

1440 8509  Oljemålning Wieslawa Kwiatkowska (1925-2011), Polen. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm

1440 8511  Oljemålning Wieslawa Kwiatkowska (1925-2011), Polen. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49, yttermått inklusive ram: 73x63 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:21)

1440 9149  Oljemålningar 2 st, Humberto Couet. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 15x21cm, yttermått inklusive ram: 23x30cm

1440 8361  Oljemålningar 2 st, Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Blomsterstilleben. Signerade. Olja på pannå, 27x21, yttermått inklusive ram: 36x30 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:20)

1440 8005  Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st, Bali, ej signerade. Olja på duk på pannå, yttermått inklusive ram: 57x34 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:47)

1440 9322  Pall + barnstol + bord, bemålat. Höjd: ca 28-74 cm, längd: ca 27-31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:07)

1440 9180  Pallar 3 st, 60/70-tal. Höjd: 46 cm, längd: 35 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:25)

1440 9237  Paradkniv + gehäng+ paradbälte, Östtyskland 1960-tal. I etui, Kniven. Längd: 39,5

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:44)

1440 9204  Paradvärja med Portepé, Balja i metall samt tygfodral. Klingan med förgylld dekor "Konungen och Fosterlandet". Längd: 103

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)

1440 9177  Paraplyställ + käppar. Höjd: ca 87 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:30)

1440 9169  Paraplyställ höjd: 53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:43)

1440 9348  Parti koppar 8 delar, 9-30cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:51)

1440 9364  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1940, Stadsmotiv. Bildmått: 46x30, yttermått inklusive ram: 67x51 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:40)

1440 9286  Pelarbord Intarsia. Bredd: 53, djup: 53 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:07)

1440 9165  Pinnstolar 3 st, Tranås

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:05)

1440 9219  Pinnstolar ett par, Bemålade

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)

1440 9426  Pistol Colt, mynningsladdare. Slaglås. 1800-tal. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)

1440 9147  Plafond Råglas. Diameter: 48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:32)

1440 9300  Pokal + tårtspade, silver. Vikt: 90 gr ca, höjd: 9 längd: 18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:50)

1440 9139  Porslin 4 delar, bland annat Meissen/Herend. Längd: 11, höjd: 1-12 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:44)

1440 9468  Portmonnäer 4 st, blandat nysilver och silver, Längd: 6-23cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:42)

1440 8205  Ring ett par örhängen, 14k. Med sötvattenpärlor, pärlor. Vikt: 5g, ringmått 1,7 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:04)

1440 9390  Rödvinsglas 6 st, olivslipning. Höjd: 15cm

1440 9248  Röllakan 166x235 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:39)

1440 9474  Sabel Österrike för Officer med portepé. Längd: 102

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:41)

1440 9198  Sabel Saknar balja. Längd: 94 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)

1440 9200  Sabel med balja längd: 87 ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:35)

1440 9196  Sablar 2 st, en saknar balja. Längd: 76-77 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:36)

1440 9239  Saga mink storlek: 44

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)

1440 2004  Salladsbestick 2 st, silver, 830, R. Elvesaeter, Norge, Nr. 340-341, Vikt: 216g

1440 1049  Salongsbord / spelbord omkring 1900, England, Mahogny / filtskiva, 2 st lådor, diameter: 111. Höjd: 75 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:47)

1440 2042  Sameskedar 12 st, silver, Ceson, Göteborg. Längd: 11, vikt: 135g ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:17)

1440 9086  Satsbord 3 delar, Metall, glasskivor. Höjd: 39-47 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:49)

1440 9203  Seismograf Lufft, Stuttgart. Längd: 20, djup: 11 cm, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:09)

1440 9089  Serigrafi Björn Carlén (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 36/52, daterad -77, bildmått: 60x42, yttermått inklusive ram: 74x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:07)

1440 8370  Serveringsvagn bemålad. Längd: 70 cm. Djup: 46 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:38)

1440 9276  Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 68, djup: 43 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:34)

1440 9466  Servisdelar 5 delar, Blå Blomst

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:21)

1440 9458  Servisdelar Kaffe- och teservisdelar, 28 delar, nyare och äldre modell, Royal Copenhagen, musselmalet

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)

1440 9021  Sideboard Ek. Längd: 85, djup: 30 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:23)

1440 9099  Sideboard IKEA, Ek, 1960-tal, Ulvö, Erik Wörts. Längd: 183, djup: 44 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:16)

1440 8339  Sideboard Jugend, betsad. Längd: 82, djup: 49 cm, höjd: 76-92 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:02)

1440 9158  Silver diverse 5 delar, 270 gr brutto

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)

1440 9009  Sittpuffar Ett par, 1970-tal. Höjd: 30 cm, djup: 88 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:05)

1440 9140  Skål brons, Putto. Längd: 12,5

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)

1440 9156  Skål Målerås, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Höjd: 20, diameter: 27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:54)

1440 9298  Skål silver, genombruten dekor. Vikt: 240 gr ca, längd: 23 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:27)

1440 9299  Skål silver, genombruten dekor. Vikt: 320 gr ca, längd: 27,5 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:10)

1440 9302  Skål Sterlingsilver, Holger Rasmussen, Danmark. Handtag med druvdekor. Vikt: 510 gr ca. Längd: 16 cm. Höjd: 19,5 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:50)

1440 8117  Skål Venini, Murano. Signerad, Italien. Höjd: 5,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:26)

1440 9457  Skål & fat 3 delar, Musselmalet, Helblond, Royal Copenhagen. Diameter: 7,5-17cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)

1440 9350  Skålar 4 st, Fuga, Orrefors. Höjd: 10-13cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:04)

1440 9416  Skålar och uppläggningsfat 5 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen. Längd: 21-24cm. Diameter: 28-33cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)

1440 9491  Skålfat Edvin Öhrström (1906-1994), Sverige. Signerad Fu "1936", diameter: 35 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)

1440 8398  Skåp Asien, 1930-tal, med reliefdekor, Bredd: 105 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 128 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:53)

1440 9076  Skolplansch på rulle "Palestina, under Gamla Testamentets tid", 107x96 cm, oramad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)

1440 9224  Skrivbord 1890-tal. Bredd: 108, djup: 57 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:38)

1440 9372  Skrivbord England, Idegran. Bredd: 136, djup: 78 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:24)

1440 9406  Skrivbord Idegran. Bredd: 124 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:20)

1440 9288  Skrivbord mahogny. Bredd: 78, djup: 47 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:05)

1440 7379  Skrivbord nyrenässans. Bredd: 135 cm. Djup: 75 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:17)

1440 9317  Skrivbord omkring 1900, bemålat. Bredd: 100, djup: 52 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:14)

1440 9216  Skrivbordsstol England

1440 8395  Skrivskåp Bredd: 102 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 194 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:50)

1440 9143  Skulptur Älva, patinerad metall. Höjd: 9,5 cm

1440 9142  Skulptur brons, H Müller, Madonna. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)

1440 9045  Skulptur egyptisk gudom, Katt, brons. Nutida replika. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:02)

1440 9285  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:14)

1440 9133  Skulptur Loepold II, Parian, Byst. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:46)

1440 8375  Skulptur Metall, löpare. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:47)

1440 9335  Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)

1440 9328  Skulptur Sten, Oidentifierad konstnär. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)

1440 9155  Skulptur Torekov keramik, Äpple. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:04)

1440 9154  Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Äpple, glas. Höjd: 6cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:40)

1440 8552  Skulptur i glas i form av parfymflaska, "Lacoste". Fylld med vätska. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:31)

1440 8550  Skulptur i glas i form av parfymflaska, "Oscar De La Renta". Fylld med vätska. Höjd: 19 cm. Diameter: ca 15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:29)

1440 8551  Skulptur i glas i form av parfymflaska, "Ricci-Club". Fylld med vätska. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:30)

1440 9056  Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katter. Längd: 7-11,5, höjd: 10-12 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:40)

1440 9225  Skulpturer 3 st, Edward Lindahl (1907-1986), Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Ugglor. Höjd: ca 80 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)

1440 9141  Skulpturer 3 st, Metall. Höjd: 11-18 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)

1440 8485  Skulpturer ett par, Kina, Alabaster. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:39)

1440 8074  Slagbord 1800-tal Bredd: 33 + 2x55. Djup: 102 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:52)

1440 9472  Slaglåsgevär dubbelpipigt. Längd: 120

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:37)

1440 8453  Slaglåsgevär Reliefdekor. Längd: 128

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:55)

1440 9493  Smyckeskrin 2 st, Asien. Längd: 21-28cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)

1440 9014  Snapsglas 11 st. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:42)

1440 9188  Snapsglas 23 delar. Höjd: 15-16cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:25)

1440 9221  Snurrfåtöljer ett par, Joansson design

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:56)

1440 9157  Soffa Bemålad. Längd: 122

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:17)

1440 9516  Soffa mahogny, Karl Johan. Längd: 170

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:12)

1440 9312  Soffbord 1950-tal, Mosaik. Bredd: 118, djup: 58 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)

1440 8169  Soffbord med låda, genomgående, Danmark. Bredd: 140 cm, djup: 57 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)

1440 9511  Soffbord med hylla glas / trä, nutida. Bredd: 130. Djup: 60 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:34)

1440 9324  Solspegel diameter: 42 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)

1440 9168  Solur höjd: 85 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:52)

1440 9160  Solur höjd: 86-103

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:35)

1440 2078  Soppslev silver, med träskaft, 1800-tal. Längd: 41cm, bruttovikt: 116g.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:59)

1440 2077  Soppslev silver, med träskaft, 1850, Längd: 42 bruttovikt: 113g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:57)

1440 2046  Soppslev silver, träskaft, 1800-tal. Längd: 44 cm, bruttovikt: 160g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:58)

1440 9084  Spegel nutida, Slipat glas, 117x43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)

1440 9163  Stegpall höjd: 64 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:21)

1440 8404  Stegpall/stol 1950-tal. Höjd: 64cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:00)

1440 9309  Stol Rokoko

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:59)

1440 9515  Stol Rokokostil

1440 8178  Stolar 4 st, Gustaviansk stil, bemålade

1440 9463  Stolar 4 st, ljus bok.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:30)

1440 9310  Stolar 4 st, Rokokostil

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:05)

1440 1018  Stolar 5 st, Gustavianska provinsarbeten, Lindome

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:41)

1440 9282  Stolar ett par, Nyrokoko

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:51)

1440 2132  Strösockersked silver. Längd: 20 cm, vikt: 44g

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)

1440 2093  Supsked silver, Lars Holmström (1747-1772), Lund 1767. Längd: 14,5 cm, v; 26g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:31)

1440 9194  Svärd Saknar balja. Längd: 94 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:38)

1440 9183  Sybord Längd: 62 cm. Djup: 40 cm, höjd: 76 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:46)

1440 9414  Syltkrukor 3 st, varav 2 st Höganäs + 1 st Raus. Höjd: 16-21cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:05)

1440 9440  Syltkrukor 3 st. Höjd: 16-26cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)

1440 9488  Takarmatur diameter: 33cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:41)

1440 9093  Takarmatur Med prismor. Diameter: 42 cm

1440 9478  Takarmatur Med prismor. Diameter: 42cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:26)

1440 9259  Takarmatur med prismor. Diameter: 62 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:45)

1440 9303  Takarmatur metall, porslinsblommor. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:28)

1440 9363  Takarmatur Orientalisk, metall. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 21:06)

1440 9374  Takarmatur Rydéns, "Random". Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)

1440 8109  Takarmatur textil och prismor. Diameter: 50, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)

1440 9353  Tallrikar 5 st, Blåvitt kompaniporslin, Kina. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)

1440 9050  Tavla broderad, Stockholm, yttermått inklusive ram: 45x113 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)

1440 9080  Tavla broderad, yttermått inklusive ram: 80x65 cm

1440 9295  Tekanna silver, importstämplar. Höjd: 18. Vikt: 650 gr ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:34)

1440 9473  Teservisdelar 24 delar, Altschönwald, Tyskland

1440 9398  Teservisdelar 3 delar, Schönwald, Tyskland

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:58)

1440 9053  Tesil Sterlingsilver / emalj, Sekelskifte 1900. Längd: 11,5, vikt: 42g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:53)

1440 9504  Tillbringare + glas, 15 delar. Höjd: 8-17 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)

1440 9292  Toilettebord Teak. Bredd: 110, djup: 53 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:48)

1440 9318  Trädgårdsstolar Ett par, "Dacore"

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:59)

1440 9186  Traktörpannor & kastrull 4 delar, koppar, bland annat Skultuna. Höjd: 3-20cm

1440 9232  Transformatorer parti till modelljärnväg

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:46)

1440 9226  Träskulpturer 3 st, bland annat Wallgin. Höjd: 20-26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:39)

1440 9291  Träsnitt Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Signerad, numrerad 120/310, flicka med fågel. Bildmått: 25x19, yttermått inklusive ram: 44x34 cm

1440 9423  Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. "Blåsippor & Vitsippor". Signerad. Bildmått: 14x17, yttermått inklusive ram: 22x27 cm

1440 8320  Träsnitt Torsten Billman (1909-1989), Sverige. Signerad, man. Bildmått: 31x23cm, yttermått inklusive ram: 48x40cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:57)

1440 8204  Tubkikare Lotus, modell EQ-60. Höjd: 106, justerbar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:59)

1440 9505  Tunna Allmoge, furu, diameter: 58, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:20)

1440 9228  Tunna på ställning. Längd: 60, diameter: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:56)

1440 9184  Tuppflaska Kaj Franck (1911-1989), Finland. Glas. Höjd: 34cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:31)

1440 1003  Tusch Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Monogramsignerad, Sagomotiv. Bildmått: 8x15,4, yttermått inklusive ram: 22x29 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:38)

1440 9342  Tusch Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hustak Paris. Bildmått: 24x34, yttermått inklusive ram: 30x39 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:41)

1440 9106  Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Studie. Signerad. Bildmått: 29x19 cm, yttermått inklusive ram: 31x21 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)

1440 9490  Uppläggningssked silver, "Roskilde", Danmark, 1938, graverad med monogram. Vikt: 65g ca, längd: 24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:41)

1440 9397  Vägglystrar Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:18)

1440 9431  Väggplattor 4 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:53)

1440 9419  Väggrelief Thure Hadd. Signerad, daterad 1955, ca 32x19cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:13)

1440 9336  Väggskulptur Oidentifierad konstnär. Glaserad. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)

1440 8523  Väggur omkring sekelskiftet 1900, höjd: 102 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)

1440 9421  Värja 1700-tal. Längd: 97 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:19)

1440 9424  Värja för infanteriofficer. Längd: 101

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:05)

1440 9513  Värja längd: 93 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:58)

1440 9192  Värja med balja. Längd: 96 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:07)

1440 9496  Värja med Portepè. Längd: 93 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:12)

1440 9195  Värja saknar balja. Längd: 87 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:24)

1440 9201  Värjor 3 st. Längd: 59-82 cm

1440 2023  Vas Art Nouveau, Alvin Mfg Co, för Mermod & Jaccard Jewellery Co, USA, silvermonterat glas 999/1000. Diameter: 23, höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:49)

1440 9257  Vas Glas. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:59)

1440 8482  Vas Kina, Fåglar. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:36)

1440 9333  Vas Kosta Boda, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. No 49737. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)

1440 9294  Vas Orrefors, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Etsad dekor. Höjd: 21. 5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)

1440 9304  Vas Orrefors. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:33)

1440 2044  Vas silver, MGAB, 1958. Höjd: 26 cm, Vikt: ca 240 g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:36)

1440 9182  Vas/skål Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:52)

1440 9071  Vaser 2 st, Kosta, Lindstrand & Wärff. Höjd: 14-21,5

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:33)

1440 9256  Vaser 2 st. Keramik, "Kuli", Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 13 -24

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:33)

1440 8372  Vaser 3 st, Konstglas, bland annat Höglund & Vallien. Höjd: 14-25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:42)

1440 9326  Vette modell äldre, trä. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:45)

1440 9428  Vinglas 6 st, röd kupa. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)

1440 9391  Vinkaraff Slipad dekor, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:17)

1440 8469  Vitrinskåp Chppendalestil. Bredd: 114 cm. Djup: 30 cm, höjd: 202 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:21)

1440 8369  Vitrinskåp Längd: 157 cm. Djup: 41 cm, höjd: 202 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:34)

1440 9242  Vitrinskåp Längd: 80 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 190 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:32)

1440 8071  Ytterfoder 3 st. Porslin, Portugal. Höjd: 15 - 31

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:46)

1440 9153  Ytterfoder 7st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 - 20 cm. Djup: 13-10 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:01)

1440 9399  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26cm