1337 1124 Akvarell Beatrice Austen, 1800-tal, Signerad, Bucks hall Cowdray. 26x41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)
1337 1091 Akvarell Erna Ovesen (1904-1988), Sverige. "Sommarnatt, Ulvsunda". Signerad. Akvarell, 21x13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:41)
1337 1118 Akvarell Ester Almqvist (1869-1934), Sverige. Signerad, daterad 1922, motiv från Florens, 32x22 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:16)
1337 7183 Akvarell Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Teneriffe. Signerad, daterad -71. Motivet: 17x26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:54)
1337 1071 Akvarell Hildegard Berencreutz (1866-1946), Sverige. Monogramsignerad 1918, torghandel, 26x35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:48)
1337 4303 Akvarell Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Signerad, daterad 90, fågel i träd, 37x55 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:48)
1337 4302 Akvarell Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Signerad, daterad 90, fågelbo, 39x51 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:07)
1337 4301 Akvarell Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Sträckande fåglar. Signerad, daterad -88. Akvarell, 44x33 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)
1337 4452 Akvarell Katrin Kahl (f. 1954), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Motivet: 48x34cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:46)
1337 4271 Akvarell Kina, Bambu, 68x32 cm. Signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:26)
1337 2209 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka, "Amazonas", Signerad. Motivet: 18x9
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:57)
1337 4295 Akvarell Larz Friberg (f. 1918), Sverige. Räv. Signerad, daterad 73,25x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:22)
1337 4344 Akvarell Maret Eriksson (f. 1951), Sverige. Hönor. Signerad, daterad -15. Akvarell, 21x29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)
1337 4055 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap med berg & tallar. Motivet: 24x32 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)
1337 5009 Akvarell Örjan Sätre (f. 1952), Sverige. Modell. Signerad, daterad 2000. Bladets mått: 15x19,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:31)
1337 4325 Akvarell Robert Kitchen (1950-2009), USA. Komposition. Signerad. Oramat löst blad, bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:23)
1337 4319 Akvarell Roland Jonsson (f. 1958), Sverige. Fågel. Signerad. 26x28 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:38)
1337 4116 Akvareller 2 st, Gerhard Albe (1892-1965), Sverige. Marin, Sjöslag, Signerade, 1932, bladets mått: 46x64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:01)
1337 4461 Akvareller 2 st, Signerad Tulla. Motivet: 10x14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 21:03)
1337 4604 Ampel Jugend. Mässing, glaskupa. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)
1337 4229 Armband 18k guld, ankar. Längd: 20cm, vikt: 5g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)
1337 4352 Armband 18k guld, Bismarck, 1955. Längd: 20cm, vikt: 38g.
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:22)
1337 4226 Armband 18k guld, Pansar. Längd: 19cm, vikt: 12g.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)
1337 4354 Armband 18k guld, pansar. Längd: 20cm, vikt: 11g.
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:55)
1337 4225 Armband 18k guld, X-länk, 1961. Längd: 20cm, vikt: 24g.
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)
1337 4707 Armband 18k guld, X-länk. Längd: 18cm, vikt: 10g.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)
1337 4377 Armband 18k guld. Längd: 16cm, med säkerhetskedja, vikt: 24g
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:04)
1337 4444 Armband 18k guld. Längd: 19cm, bredd: 2cm, vikt: 27g.
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:06)
1337 2352 Armbandsur 14k guld, Alrtima. Armband i 18k guld. Längd: 17cm, bruttovikt: 24g
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:49)
1337 4256 Armbandsur 18k guld, Damur, Eiger, manuell. Längd: 17,5cm, diameter: 19mm cm, bruttovikt: 25g.
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:47)
1337 4227 Armring 18k guld, 1953, gravyr, öppningsbar. Diameter: 62mm, vikt: 13g.
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:57)
1337 4666 Armring silver (925), Elis Kauppi, Finland. Diameter: 5,5cm, öppningsbar, vikt: 28g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)
1337 4682 Bägare 3 st, silver, Löfman & Råström. Vikt: 196g. Höjd: 4-5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:09)
1337 4135 Bägare glas, etsad dekor, 1800-tal. Höjd: 12,5cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)
1337 4598 Barskåp AB Förenade Möbelfabrikerna Linköping. Mahogny, glas. Låda och utdragbar serveringsskiva, belysning. Bredd: 85 cm. Bredd: 44 cm. Höjd: 116 cm, cm, nyckel
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:02)
1337 4435 Behållare & bägare 7 delar, silver. Signerad Jean Räf, 1991. Höjd: 6-20cm. Vikt: 983g
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:03)
1337 4003 Bergèrer Ett par, rokokostil, plysch
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)
1337 4218 Bestick 31 delar, silver, 1+ 8+ 6+ 5+ 3+ 3+ 6, bruttovikt: 960g, varav knivar ca 440g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:57)
1337 4217 Bestick 34 delar, silver, Rosenholm Jacob Ängman, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 8+ 8+ 8+ 5+ 6, bruttovikt: 1370g, varav knivar ca 500g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:29)
1337 2061 Bestickuppsättning nysilver, CG Hallberg, ca 70 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:41)
1337 4175 Biblioteksbord Betsad björk. Bredd: 174 cm. Djup: 77 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:16)
1337 4265 Bilar 7st. Längd: 10-27cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 4712 Blandteknik Leif Wideryd (1945-2011), Sverige. Signerad, daterad 1977. Motivet: 29x39cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:16)
1337 1115 Blandteknik Marika Lang (f. 1961), Sverige. Wenner-Gren Center, Monogramsignerad. Olja på litografiskt tryck. Bladets mått: 29x40 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:43)
1337 2391 Blandteknik Nils Kreuger (1858-1930), tillskriven. "Betande häst". Daterad 1901, ej signerad. Motivet: 7x8
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)
1337 4216 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Skärgårdsmotiv, 36x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:02)
1337 4238 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Komposition, pannå, 30x40 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)
1337 4316 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1950, fågel. Motivet: 24x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)
1337 4088 Blandteknik Peter Åström (f. 1946), Sverige. Skor. Signerad, daterad -79. Mixed media. Motivet: 75x57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)
1337 4400 Blandteknik Signerad S Åkerwall, 50. Motivet: 31x18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)
1337 4154 Blandteknik signerad, Loskine, st-jacque- grass, pannå, 27x44cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 4012 Blomsterbord Rotting / glasskiva. Bredd: 60, djup: 32 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:53)
1337 4478 Bockbord Furu. Bredd: 150 cm. Djup: 91 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:53)
1337 4076 Bojan Kina. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:59)
1337 4274 Bokhylla Betsad björk. Bredd: 156. Djup: 33 cm, höjd: 110 cm
1337 4165 Bokhylla England, mahogny. Bredd: 77 cm. Djup: 30 cm, höjd: 161 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:26)
1337 4414 Bord Gustaviansk stil, med kakelplattor. Bredd: 80. Djup: 50 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:01)
1337 4004 Bord med låda nyrenässans, valnöt. Längd: 71. Djup: 43 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:36)
1337 4622 Bord med utdragsskivor på trissor. Längd: 62, djup: 42 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:19)
1337 4011 Bordslampa "Konsthantverk", nutida. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:41)
1337 4602 Bordslampa 1940-tal, trä och mässing. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)
1337 4244 Bordslampa ASEA. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)
1337 4324 Bordslampa Bouillottemodell. Mässing, skärm i grönpatinerad plåt, tre ljuspunkter. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:54)
1337 4469 Bordslampa Goebel, Hummel, porslin, figural. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:23)
1337 4101 Bordslampa mässing. Höjd: ca 61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:19)
1337 4073 Bordslampa Porslin. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:07)
1337 4619 Bordslampa Strindbergsmodell, EWÅ, mässing, glaskupa, nutida. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)
1337 4560 Bordslampfot Alabaster. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)
1337 4456 Bordslampfot Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. "Orient", Rörstrand. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)
1337 4133 Bordslampfot Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:59)
1337 4587 Bordslampfot höjd: 32cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:01)
1337 4211 Bordslampfot höjd: 39cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:51)
1337 2220 Bordslampor Ett par, Luxo Arketto, ställbara, bordsfäste. Höjd: ca 47-90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)
1337 4464 Bordstabletter 12st, 50/60-tal, dekor med äpple, 28x37
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)
1337 4267 Brevkniv Med dekor, Österberg, Eskilstuna. Längd: 25cm, med etui
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:24)
1337 4670 Bricka Couroc, USA, med mynt, 40-presidenter, 46x31 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:13)
1337 4690 Bricka Josef Frank, 1976, Firma Svenskt Tenn, 40x55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)
1337 4691 Bricka nysilver, Gallerkant, "Arabia". Längd: 43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:00)
1337 4442 Brosch 18k guld, med vit sten. Längd: 3cm, vikt: 3g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:46)
1337 2351 Brosch 18k guld. Längd: 4cm. Vikt: ca 2g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)
1337 4445 Brosch & hänge silver. Längd: 6-8cm, bruttovikt: ca 35g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)
1337 4378 Broscher silver, 8st. Längd: 3-8cm, vikt: 75g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:11)
1337 4013 Byrå 1950-tal, Bemålad. Bredd: 58, djup: 29 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)
1337 4277 Byrå Chippendalestil. Bredd: 112 cm. Djup: 45 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)
1337 4191 Byrå England, 1800-tal, mahogny. Bredd: 71 cm. Djup: 2x31 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)
1337 4310 Byrå England, mahogny, mässingsbeslag. Bredd: 101 cm. Djup: 67 cm. Höjd: 84 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:29)
1337 4044 Byrå England, Skrivklaff, Idegran. Bredd: 59, djup: 35-70, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:46)
1337 4420 Byrå Furu, 1890-tal. Bredd: 94, djup: 51 cm, höjd: 116 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:53)
1337 8351 Byrå Gustaviansk stil, Intarsia med stenskiva. Bredd: 95, djup: 48 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)
1337 2101 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 95. Djup: 47 cm, höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:19)
1337 8088 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 99, djup: 52 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)
1337 4145 Byrå Intarsia, rokokostil. Bredd: 86 cm. Djup: 57 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:28)
1337 4172 Byrå Längd: 55 cm. Djup: 51 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:25)
1337 4142 Byrå Louis XVI, stenskiva och gallerkant. Bredd: 61 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)
1337 4005 Byrå rokokostil, Stenskiva, två lådor. Bredd: 67, djup: 32 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:02)
1337 4043 Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 62, djup: 32 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)
1337 4339 Byrå Teak, 6-lådig. Bredd: 75, djup: 40 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:03)
1337 4242 Champagneglas 4 st, "Nobel", Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:37)
1337 4243 Champagneglas 4 st, "Nobel", Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)
1337 4359 Chiffonjé Sent 1800-tal, Mahogny / Valnöt. Bredd: 103, djup: 52 cm, höjd: 150 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:30)
1337 1034 Collage Kristina Laurent (f. 1943), Sverige. Figur. Signerad, daterad 1989. Mixed media, collage, oljemålning, kartong, 59x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:21)
1337 4219 Collier 18k guld, vitguld/rödguld/gultguld. Längd: 44cm, vikt: 38g.
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:35)
1337 4233 Collier silver (925). Längd: 44cm, vikt: 21g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:31)
1337 4247 Collier silver, med en akvamarin. Längd: 62cm. Vikt: 22g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:43)
1337 2054 Dalaskåp Längd: 116 cm. Djup: 55 cm, höjd: 198 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)
1337 4388 Etsning Anders Heller (f. 1904), Sverige. Läsande gosse, Signerad. Motivet: 20x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)
1337 4453 Etsning Helen Rex (f. 1954), "Den vita fågeln". Signerad, numrerad 8/50, daterad 1981. Motivet: 34x38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)
1337 4121 Etsning Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Botanical Garden, . Signerad, numrerad 107/310. Motivet: 32x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:23)
1337 4115 Etsning Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Signerad, numrerad 8/40, interiör, Motivet. Ca 30x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:26)
1337 4056 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1924, Kyrka. Motivet: 22x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)
1337 4160 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 18/90, rim 66x51cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)
1337 4259 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, "månuppgång". Motivet: 22x26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)
1337 4399 Färgetsning Edlef ter Haar Romeny (1926-2017), Sverige. Signerad, numrerad 1/30, daterad 89. Motivet: 24x29cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:13)
1337 4406 Färgetsning Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 40/100, oramat löst blad. Bladets mått: 41x50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)
1337 1022 Färgetsning Gerda Nordling (1875-1942), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 9/20, Motivet: 17,5x10,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)
1337 1015 Färgetsning Johanna Koistinen (f. 1956), Finland. Figurkomposition. Signerad, numrerad 1/30, daterad -84. Motivet: 35x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:33)
1337 2241 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Mus-Äpple". Signerad, numrerad HC I/VI, Haskel 115, oramat löst blad, bladets mått: 70x81 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)
1337 2257 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 60/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:52)
1337 2228 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Potatis. Signerad, numrerad 2/8, oramat löst blad. Motivet: 38x45 cm, bladets mått: 62,5x77,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:41)
1337 2226 Färgetsningar 2 st, Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. "Binome" respektive "Fossile". Signerade, numrerade 5/50 respektive 22/35. Oramade lösa blad. Motivet: 19x17 cm. Bladets mått: 38x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:36)
1337 4334 Färgetsningar Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerade, numrerade 57/150. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:50)
1337 2232 Färgetsningar Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. Signerad, numrerad 6/50 + 41/50, oramat löst blad. Bladets mått: 50x32,5 respektive 55,5x37,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:51)
1337 4387 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Signerad, Clown. Motivet: 26x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)
1337 4653 Färglitografi 3 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, daterad 1975. Motivet: 34x51cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:15)
1337 4221 Färglitografi 3 st, Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, numrerad 50-upplaga. Motivet: 35x48 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:44)
1337 4405 Färglitografi 4 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Bladets mått: 44x57, oramade lösa blad. Signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:33)
1337 4200 Färglitografi Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 64/150, daterad -77. Motivet: 45x56 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:13)
1337 4091 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 85/300. Motivet: 75x56 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:16)
1337 4026 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 94/225. Motivet: 39x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:25)
1337 4155 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 217/380, korvgubbe. Motivet: 42x28cm
1337 4432 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 160/360, "Ljusterö". Motivet: 38x51 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)
1337 4416 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 348/360. Motivet: 35x42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:44)
1337 4298 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Signerad, numrerad 122/280, "låda vid havet". Motivet: 35x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:27)
1337 2323 Färglitografi Erik Olson. Figurkomposition. Signerad, numrerad 255/300, daterad 1962. Motivet: 50x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:54)
1337 2116 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 166/330, bladets mått, 39x46cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:54)
1337 2235 Färglitografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Signerad, numrerad 9/36. Oramat lösa blad. Bladets mått: ca 49x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:58)
1337 4300 Färglitografi Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Signerad, daterad 88, rådjur, 34x42 cm
1337 4215 Färglitografi Karl Erik Höglund. Signerad, numrerad EA 4/29, mm60x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:25)
1337 4285 Färglitografi Lars Johansson, ur Staden. Signerad, numrerad 16/350, bladets mått: 45x61, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)
1337 1078 Färglitografi Lillan Michelin (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 65/180, kvinna. Motivet: 77x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)
1337 1085 Färglitografi Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:58)
1337 2233 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 8/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:54)
1337 4320 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 193/250. Motivet: 33x26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:25)
1337 4660 Färglitografi Manuel Hernández Mompó (1927-1992), Spanien. Signerad, PA -74. Motivet: 69x49 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)
1337 4440 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Sverige. Lunch i trädgården. Signerad, numrerad 120/180, daterad -01. Motivet: 26x34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)
1337 4092 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 60x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)
1337 4093 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, numrerad 51/180. Motivet: 48x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:26)
1337 1137 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 161/750. Motivet: 44x36cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:49)
1337 4624 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 108/310, daterad -61. Motivet: 48x38 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)
1337 4090 Färglitografi Peter Åström (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 37/56, daterad -81. Bladets mått: 57x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:04)
1337 4086 Färglitografi Peter Åström (f. 1946), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 37/56, daterad -81. Bladets mått: 57x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:51)
1337 2208 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Tull", Signerad, ej numrerad. Motivet: 29x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)
1337 4069 Färglitografi Pierre Boncompain (f. 1938), Frankrike. Signerad, numrerad 211/250. Motivet: 62x49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:48)
1337 4085 Färglitografi Rachelle Puryear (f. 1947), Sverige. "Lav". Signerad, numrerad 9/15. Motivet: 31x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:08)
1337 4293 Färglitografi Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 53/280, daterad 77, katt. Motivet: 34x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)
1337 4652 Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. "Reparation". Signerad. Motivet: 18x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)
1337 4657 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), fågel, Motivet: 50x40cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)
1337 4650 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Motivet: 55x41cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:47)
1337 4288 Färglitografi Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 35/99, Fasaner. Motivet: 23x37 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)
1337 4605 Färglitografier 2 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Skärgård & gård. Signerad, mm33x45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)
1337 4655 Färglitografier 2 st, Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Bla Venedig, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 53x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:36)
1337 4458 Färglitografier 2 st, Paul Holsby (1921-2007), Sverige. 190-upplaga, 1971 / -73. Signerad. Motivet: 11x15 cm
1337 4001 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 63/75, daterad 1976, oramat löst blad. Bladets mått: 71x56 cm. Bladets mått: 106x79 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:57)
1337 4275 Fat 2 st + vas. Diameter: 30-33. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)
1337 4447 Fat 3 delar, Kina. Diameter: 20-22,5 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)
1337 2300 Fat Imaridekor. Diameter: 41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)
1337 4473 Fat Kina. Diameter: 22,5cm, etui.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:28)
1337 2364 Fat Kina. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:13)
1337 4454 Fat Nysilver. Längd: 68cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:33)
1337 4460 Fat Plåt, 61x44cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)
1337 4643 Fåtölj
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)
1337 2247 Fåtölj
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 2528 Fåtölj 1950-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:20)
1337 4584 Fåtölj 60/70-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:23)
1337 4351 Fåtölj Advokaten, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Brännstämplad
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)
1337 8242 Fåtölj Asko, Alcantara
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:13)
1337 4167 Fåtölj Ekornes
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:50)
1337 4168 Fåtölj Ekornes
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:55)
1337 4169 Fåtölj Ekornes
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)
1337 4634 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:15)
1337 4350 Fåtölj Sressless, skinn, ställbar
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:36)
1337 4436 Fåtöljer Ett par, rokokostil, 1900-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)
1337 4664 Fåtöljer Ett par, rokokostil, bemålade
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:06)
1337 4263 Figuriner 6 st, Kina hästar. Höjd: 10-14cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)
1337 4468 Förvaringsmöbel Kartell, Anna Castelli, plast. Diameter: 42, höjd: 39 cm. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:20)
1337 4327 Fotoram Förgylld, 13x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)
1337 4021 Fotoramar 4 st, varav 2 st silver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:51)
1337 4174 Fotpall Barockstil. Längd: 40 cm. Djup: 40 cm, höjd: 18 cm
1337 4563 Garderobsskåp Jugend med spegel. Bredd: 73 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:59)
1337 4036 Gardiner Ett par, "Cottage Garden", design: Mary White, 120x237 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)
1337 4642 Glasservisdelar 13 st, "Ballad", Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda. 6 + 7 st. Höjd: ca 9-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:32)
1337 4644 Glasservisdelar 27 delar, Snarlika, En karaff med silvermontering. Höjd: 7-30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:50)
1337 4570 Glasskulpturer 3 delar, Bland annat Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 16-31cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:49)
1337 4014 Golvlampa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken", mahogny. Höjd: 130, brännstämplad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)
1337 4635 Golvlampa höjd: 143 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:46)
1337 4336 Golvlampa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mässing, No 1842, Höj / sänkbar. Höjd: ca 126 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:56)
1337 4335 Golvlampa mässing, Cottex, med 5 kupor. Höjd: 186
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:48)
1337 2489 Golvur Stiernsundsur. Barockstil, ek, Fodral från 1910-talet. Höjd: 250 cm
1337 2201 Gräddkanna + sockerskål+ skål, silver, 1955. Diameter: . Längd: 11 cm, Vikt: 125g ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:27)
1337 4134 Gräddkanna silver, 1855. Höjd: 14cm. Vikt: ca 190g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:26)
1337 4656 Grafiskt blad Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Flickan som väfver röda guldband". Tryckt signatur, 48x37 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:46)
1337 4345 Grafiskt blad efter Carl Larsson, "framför spegeln", 46x28 cm. Ej signerad
1337 1060 Grafiskt blad Gicléetryck, Taimi Borg (f. 1941), Sverige. "Skåne". Signerad, numrerad 9/30, oramat löst blad. Motivet: 40x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:16)
1337 4606 Grammofon + stenkakor, modell äldre
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)
1337 2387 Gravyr Karta över Nederänderna, kolorerad. Motivet: 35x42 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)
1337 4483 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:02)
1337 4484 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:05)
1337 4485 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:07)
1337 4486 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:10)
1337 4487 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:12)
1337 4488 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:15)
1337 4489 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:17)
1337 4490 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)
1337 4491 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:22)
1337 4492 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:25)
1337 4493 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:27)
1337 4494 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)
1337 4495 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)
1337 4496 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:35)
1337 4497 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)
1337 4498 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:40)
1337 4499 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)
1337 4500 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:45)
1337 4501 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:47)
1337 4502 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)
1337 4503 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)
1337 4504 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)
1337 4505 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:57)
1337 4506 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:00)
1337 4507 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:02)
1337 4508 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)
1337 4509 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)
1337 4510 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)
1337 4511 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)
1337 4512 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:15)
1337 4513 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:17)
1337 4514 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:20)
1337 4515 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:22)
1337 4516 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:25)
1337 4517 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:27)
1337 4518 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:30)
1337 4519 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:32)
1337 4520 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)
1337 4521 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)
1337 4522 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)
1337 4523 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:42)
1337 4524 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)
1337 4525 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:47)
1337 4526 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:50)
1337 4527 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:52)
1337 4528 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)
1337 4529 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:57)
1337 4530 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:00)
1337 4531 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:02)
1337 4532 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:05)
1337 4533 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:07)
1337 4534 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)
1337 4535 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:12)
1337 4536 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:15)
1337 4537 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)
1337 4538 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:20)
1337 4539 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)
1337 4540 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:25)
1337 4541 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:27)
1337 4542 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)
1337 4543 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:32)
1337 4544 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)
1337 4545 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:37)
1337 4546 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)
1337 4547 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)
1337 4548 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:45)
1337 4549 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:47)
1337 4550 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:50)
1337 4551 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)
1337 4268 Gungstol 1940-tal, Swedish Modern
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:08)
1337 4633 Hängskåp Ek. Bredd: 74 cm. Djup: 24 cm, höjd: 72 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:54)
1337 4063 Hirschfängare 2 st. Längd: 41cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:27)
1337 4556 Hörnskåp Gustaviansk stil. Bredd: 88 cm. Djup: 44 cm, höjd: 179 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:43)
1337 4421 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 180, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:11)
1337 2506 Hörnvägghylla 1800-tal. Höjd: 83 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)
1337 4072 Ingefärskrus Kina, 1800-tal. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:27)
1337 4559 Jordglob Med belysning. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:45)
1337 4675 Kaffeskedar 12 + 6 st, silver. Vikt: ca 290g. Längd: 11,5-13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:03)
1337 2473 Kaffeskedar 12 st, silver, etui. Längd: 12 cm, Vikt: 180g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)
1337 4270 Kalligrafi 3 st, Kina, 54x37-70x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:51)
1337 4194 Kalligrafi Kina, Triptyk, ramens innermått: 35x80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:16)
1337 2095 Kamelsäck Turkmenistan, 35x46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)
1337 4612 Kamferkista längd: 70 cm, djup: 34 cm, höjd: 36 cm, Asien
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:43)
1337 2297 Kanapé höjd: 90 cm. Bredd: 140 cm, djup: 45 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:13)
1337 2334 Kandelabrar Ett par, pläterade, delbara. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)
1337 4448 Kannor 2 st, Kina. Höjd: 9 + träsocklar
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:23)
1337 4202 Karaff 8 delar, med 6st snapskoppar, Meissen. Höjd: 5-13cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)
1337 4417 Karmstol Kina
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)
1337 4382 Karmstol nyrenässans
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:10)
1337 4185 Karmstol Orientalisk
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:37)
1337 4103 Karmstol Shaker Workshops, USA. Brännstämplad. Höjd: 130 cm. Bredd: 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 4276 Karmstolar 4 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:27)
1337 4278 Karmstolar Ett par, chippendalestil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:04)
1337 4326 Karmstolar ett par, England
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:27)
1337 4396 Karmstolar Ett par, rokokostil
1337 4137 Karott med lock Kina, blåvit dekor, omkring 1800. Längd: 25cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:13)
1337 4008 Karotter med handtag 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 22-29 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:51)
1337 4353 Kedja 18k guld, Bismarck, doserat. Längd: 44cm, vikt: 8g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:23)
1337 4235 Kedja 18k guld, Figaro. Längd: 54cm, vikt: 27g.
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:27)
1337 4249 Kedja & örhänge 18k guld, pansar. Längd: 42cm, örhänge, längd: 2cm, vikt: 3g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:19)
1337 4230 Kedja med hänge 18k guld, Bismarck. Längd: 42cm, med syntetisk blå sten, vikt: 13g.
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)
1337 4223 Kedja med hänge 18k guld. Längd: 45cm, med lila sten, diameter: 20cm, vikt: 7g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:56)
1337 4228 Kedja med hänge 18k guld. Längd: 60cm, med kors, vikt: 9g.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)
1337 4257 Kedja med medaljong 18k guld. Längd: ca 50cm. Diameter: 20mm. Vikt: 9g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)
1337 4045 Kista 1800-tal. Bredd: 57, höjd: 28 cm, trä / metallbeslag
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:03)
1337 2466 Kista Barock, anno 1704, Bredd: 123. Djup: 65 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:22)
1337 4178 Kista Längd: 105 cm. Djup: 44 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)
1337 4710 Klackring 18k guld, storlek: 19. Vikt: 3g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)
1337 4159 Klaffbord Bemålad. Bredd: 50 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)
1337 4179 Klaffbord England, mahogny. 1800-tal, Bredd: 50 cm. Djup: 35,2x20 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:21)
1337 4189 Koffertar 2 st, Längd: 92 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)
1337 4182 Kolhämtare England, Valnöt. Längd: 30 cm. Djup: 42 cm, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)
1337 4373 Konstglas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:22)
1337 2442 Kräftservisdelar Glas/Porslin, 6 tallrikar + 11 glas + 1 skål + fat smörfat, + ljuslykta + bestick, 6+ 1 del
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:28)
1337 4343 Kuriosa 3 delar, Ryssland
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:34)
1337 4614 Lampbord 20-tal, diameter: 45, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)
1337 4190 Lampbord Ett par, mässing och glas. Bredd: 60 cm. Djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:17)
1337 2080 Litografi 2 st, Jan Ewemo (f. 1938), Sverige. Signerad. Motivet: 21x11 - 22x14cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:01)
1337 4083 Litografi Kolorerad, Romeo unt Julie. Ej signerad. Motivet: 31x23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:34)
1337 4079 Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -69. Motivet: 42x52, ej numrerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)
1337 4451 Litografi Yngve Gamlin (1926-1995), Sverige. Signerad, numrerad 42/150, daterad 1976. Motivet: 59x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:33)
1337 6218 Ljuskrona 1900-tal. Höjd: ca 80
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 4564 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:56)
1337 4641 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)
1337 4057 Ljusplåtar Ett par, mässing, tidigt 1900-tal. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:23)
1337 4684 Ljusstakar 2 st, mässing, senbarock. Höjd: 13-14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:24)
1337 4030 Ljusstakar 3 st, mässing, 1900-tal. Höjd: 11-14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)
1337 4678 Ljusstakar Etrt par, silver, 1962. Höjd: 6 cm, bruttovikt: ca 255g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)
1337 2307 Ljusstakar ett par, 2-armade, Gustaviansk stil. Höjd: 29 cm
1337 4028 Ljusstakar Ett par, mässing, Västerås. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:29)
1337 4450 Ljusstakar Ett par, silver, 1974. Höjd: 15 cm, bruttovikt: ca 350g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)
1337 4370 Ljusstakar Ett par, Sterlingsilver, Heinz Decker för CG Hallberg, 1955. Höjd: 12 cm. Vikt: ca 240g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)
1337 2190 Ljusstake 3-armad, nysilver. Höjd: 40 cm
1337 4025 Ljusstake mässing, glaskupa, Hovmantorp, Ljuders. Höjd: 23, + extra kupa
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)
1337 4581 Ljusstake Metall, Uggla. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:04)
1337 4078 Lodur Sent 1800-tal, Valnöt. Höjd: 120
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:13)
1337 4620 Mat / soffbord 1960-tal, höj / sänkbart, Ilägg. Bredd: längd. 105, djup: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:30)
1337 4183 Matbord Ek. Bredd: 167 cm. Djup: 98 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:34)
1337 2276 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 105. Höjd: 75 cm, + 2 st ilägg a 33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:44)
1337 4391 Matbord Höj- / sänkbart, mahogny, diameter: 90 cm, en iläggsskiva 40 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:41)
1337 7275 Matsalsgrupp 13 delar, Rokokostil. Längd: 160 cm. Djup: 120 cm. Höjd: 77 cm + 4+ 1 ilägg x65/35
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:33)
1337 4418 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil, bord + 6 stolar. Längd: 140. Djup: 100 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)
1337 4066 Matsalsgrupp 9 delar, 20-tal, Björk, 6 stolar, 2 karmstolar 2 ilägg. Längd: 146. Djup: 107 cm, höjd: 76 cm, ilägg 45 cm / st
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)
1337 4170 Matsalsgrupp Teak, 7 delar, bord + stolar, 2st iläggsskivor, Längd: 140 cm. Djup: 95 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)
1337 4392 Matsalsskåp Barockstil. Bredd: 188 cm. Djup: 79 cm. Höjd: 218 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)
1337 4637 Matservis 40 del ca, Hackefors, "Echt Kobalt"
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:20)
1337 4148 Matservis ca 150 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)
1337 4673 Matskedar 6 st, silver, franska Liljan, 1844, vikt: ca 300g. Längd: 21 cm
1337 4094 Matta Kelim, 246x175cm
1337 4395 Matta Kina 76x310 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:32)
1337 4147 Matta Kina, 242x330cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:56)
1337 4290 Matta Orientalisk, 118x222cm
1337 2453 Matta orientalisk, 124x192 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 2315 Matta orientalisk, 128x212 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)
1337 4279 Matta Orientalisk, 149x200cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:05)
1337 4282 Matta Orientalisk, 152x208cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:03)
1337 4404 Matta Orientalisk, 180x270 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)
1337 4289 Matta Orientalisk, 204x308cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)
1337 4117 Matta Orientalisk, 215x305
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:19)
1337 4577 Matta Orientalisk, 91x307cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:33)
1337 4130 Matta Orientalisk, 99x160 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:58)
1337 4074 Matta orientalisk, Afghan, 207x280 cm
1337 4129 Matta orientalisk, antik, 115x271 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:38)
1337 4131 Matta orientalisk, Bönemata, 120x170 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:16)
1337 2338 Matta orientalisk, Galleri, 106x292 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)
1337 4621 Matta Orientalisk, Pakistansk Bochara, 141x183 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)
1337 4110 Mattallrikar 12+ 12 st, Grön Anna, Rörstrand, djupa, diameter: 20 cm, flata, diameter: 24 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:56)
1337 4561 Mjölkkanna Metall, Mjölk centralen. Höjd: 71cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)
1337 4582 Nattljusstakar Ett par, nysilver, fåglar. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)
1337 4430 Nattygsbord 50/60-tal, teak, Med låda. Bredd: 59, djup: 33 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)
1337 4313 Oljemålning A Lidqvist, Signerad, skata i höstlandskap. Olja på duk, 60x80 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:02)
1337 2174 Oljemålning A Nilsson, fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 37x46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:49)
1337 4038 Oljemålning Alfred Wetterstrand, Hässjor. Signerad, daterad -08. Olja på duk, 90x75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:49)
1337 2459 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, landskap med stig. Olja på duk, 35x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:05)
1337 4097 Oljemålning Åsa Eriksson, Tivoliparken, Signerad. Olja på duk, 81x70 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:45)
1337 1153 Oljemålning Augusta Borg. Signerad, daterad Paris 1886, Kopia av mord med barn. Olja på duk, 65x50 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)
1337 4269 Oljemålning Aukusti Koivisto (1886-1962), Finland. Signerad, daterad 1951, Sädesskylar. Olja på duk, 45x67 cm
1337 4311 Oljemålning B Nilsson-Hugo, Signerad, Marsliden. Olja på pannå, 39x59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:16)
1337 4111 Oljemålning Bengt Crantz (1916-2001), Sverige. Signerad. Olja på duk, 55x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)
1337 1156 Oljemålning Birgit Eriksson Jons Birgit (1926-1994), Sverige. "Fönster utåt Havet", Signerad. Olja på pannå, 72x60 cm
1337 2448 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell, Signerad. Olja på duk, oramad, 81x65 cm
1337 2445 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell. Signerad. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:46)
1337 2447 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Monogramsignerad, Modell, oramad. Olja på duk, 81x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:49)
1337 2450 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Monogramsignerad, Modell. Olja på duk, oramad, 81x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)
1337 4574 Oljemålning Christine Eriksson, "Vallmofält på Fyn". Monogramsignerad, daterad a tergo -97. Olja på pannå, 33x40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:19)
1337 1094 Oljemålning Ebba von Koch (1866-1943), Sverige. Signerad. Olja på duk, 26x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)
1337 4651 Oljemålning Edit Ekman, Docka. Signerad. Olja på pannå, 24x29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:04)
1337 4397 Oljemålning Edlef ter Haar Romeny (1926-2017), Sverige. Signerad, 1989. Olja på duk, 38x55cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)
1337 8284 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1937, stilleben. Olja på pannå, 55x46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)
1337 2111 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Pilar". Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 28x32 cm
1337 1035 Oljemålning Elna Jacobsson (1894-1985), "Positano". Signerad. Olja på pannå, 14x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:09)
1337 4123 Oljemålning Frede Salling (1910-1989), Danmark. Stadsmotiv, Frankrike. Signerad. Olja på duk, 51x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:51)
1337 4152 Oljemålning Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Signerad, komposition. Olja på pannå, 44x24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)
1337 3066 Oljemålning Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. "Kyrkbacken, Ven". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 56x79 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:56)
1337 6488 Oljemålning Harry Booström (1917-1996), Sverige. "Indianer". Signerad, daterad a tergo 1964. Olja på pannå, ca 30x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:24)
1337 4052 Oljemålning Hjalmar Rautiainen (1879-1961), Finland. Fiskstilleben. Signerad, daterad -36. Olja på pannå, 38x31 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)
1337 4050 Oljemålning Hjalmar Rautiainen (1879-1961), Finland. Hamnmotiv. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 46x61 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:47)
1337 4053 Oljemålning Hjalmar Rautiainen (1879-1961), Finland. Kvinnoporträtt. Signerad, daterad -41. Olja på duk, 41x33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:58)
1337 4082 Oljemålning Humberto Couet, Signerad. "Promenad mot solen", Olja på pannå, 32x23 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:13)
1337 4553 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Signerad, stuga. Olja på duk, 58x85cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 21:01)
1337 4422 Oljemålning Kjell Landfors (f. 1953), Sverige. Olja på duk, 150x300cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:44)
1337 4058 Oljemålning L Aaltonen, Venedig. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 46x71 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)
1337 4314 Oljemålning Larz Friberg (f. 1918), Sverige. Signerad, daterad 68, vinterhare. Olja på duk, 37x88 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:38)
1337 4287 Oljemålning Larz Friberg (f. 1918), Sverige. Signerad, daterad 70, "Fällande knipa". Olja på duk, 33x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:46)
1337 4284 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad 1969, Sträckande gäss. Olja på pannå, 40x55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)
1337 4309 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad 37, skog. Olja på pannå, 44x36 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:33)
1337 4292 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad Åland 71. Olja på pannå, 40x55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)
1337 4441 Oljemålning Margareta Christensson, Fruktträd, Monogramsignerad. Olja på duk, 46x55 cm
1337 4365 Oljemålning Martin Åberg (1888-1946), Sverige. "Trädgård i blom". Signerad. Olja på duk, 60x73 cm
1337 4286 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:31)
1337 4158 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition. Olja på duk, 53x64cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)
1337 4578 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskeläge. Signerad S. Ullven 1917. Olja på duk, 84x122cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)
1337 4332 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad J H Grolles, skridskoåkare på kanal. Olja på pannå, 16x21 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:19)
1337 2380 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Olson, stilleben. Olja på duk, 65x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)
1337 4281 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 43, jägare. Olja på pannå, 58x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:54)
1337 4315 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fåglar. Olja på duk, 24x29 cm
1337 4095 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, hästekipage. Olja på duk, 60x80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)
1337 4575 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, söderört. Signerad. Olja på duk, 44x53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)
1337 4048 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben, 20-tal. Olja på pappannå, 48x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:23)
1337 4317 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterskog. Olja på duk, 18x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:57)
1337 4398 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 60x48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)
1337 4389 Oljemålning Olof Lagerfeldt, blomsterstilleben. Signerad, daterad Olof Lagerfeldt 1962. Olja på duk, 64x52 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)
1337 3060 Oljemålning Ota Janacek (1919-1996), "Le port au midi de France, Signerad, 1956. Olja på pannå, oramad, 26,5x41 cm
S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 21:04)
1337 4331 Oljemålning Peter Kurbatov, Kustmotiv med eka. Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 52x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)
1337 4113 Oljemålning porträtt, 26x21 cm, olja på pannå
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 21:01)
1337 4122 Oljemålning Roald Hansen (f. 1938), Båtar. Signerad. Olja på duk, 64x31 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:33)
1337 4629 Oljemålning Signerad J van Urder, akryl, -67, komposition. Olja på duk, 39x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:07)
1337 4394 Oljemålning Signerad, Hermelin, blomsterstilleben. Olja på pannå, 45x36cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)
1337 4407 Oljemålning Signerad, interiör. Olja på duk, 55x39cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)
1337 4307 Oljemålning Silvie Eriksson. Signerad, daterad 87, Älg. Olja på duk, 46x46 cm
1337 4306 Oljemålning Silvie Eriksson. Signerad, daterad 89, ungräv. Olja på duk, 46x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)
1337 4296 Oljemålning Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad 72, vinterfiskare. Olja på duk, 40x55 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)
1337 4149 Oljemålning Tage Eriksson, "Aftonstämning utanför Fotö", Signerad. Olja på duk, 70x90cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:00)
1337 2290 Oljemålning Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Fiskeläge. Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 48x68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)
1337 4409 Oljemålning Uwe Magener, Signerad UMA, 1996. Olja på duk, 100x73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:31)
1337 2001 Oljemålning Väinö Paris (1921-2001), Finland. Åkerlandskap. Signerad, daterad -78. Olja på pannå, 57x60 cm
1337 4380 Örhänge 18k guld. Vikt: 1g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)
1337 4250 Örhängen 18k guld, Ett par, med diamanter 6xca0,01ct. Längd: 2cm, vikt: 3g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:58)
1337 4236 Örhängen 18k guld, Tre par. Vikt: 6g.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)
1337 4375 Örhängen 18k guld, Två par, med vita stenar. Vikt: 5g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)
1337 4252 Örhängen 5 st, silver, pärlor & bärnsten. Vikt: 5g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:28)
1337 4439 Örhängen Ett par. Längd: 3cm vikt: 3g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:23)
1337 4424 Öronlappsfåtöljer Ett par, Louis XVI-stil
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:53)
1337 4357 Överkast 240x140 cm
1337 4583 Pall 1960-tal. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:12)
1337 4706 Pall höjd: 60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)
1337 4181 Pall Längd: 48 cm. Djup: 30 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)
1337 4431 Pall nutida. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:02)
1337 4187 Paraplyställ England. Längd: 76 cm. Djup: 25 cm, höjd: 108 cm
1337 4356 Paraplyställ Gjutjärn, omkring 1900. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:33)
1337 4585 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:58)
1337 4231 Pärcollier 2 st, 18k guld, vitguld/gultguld. Längd: 44-50cm, bruttovikt: 53g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:47)
1337 4232 Pärlcollier 2 st. Silverlås, doserat, med vita och grön sten. Längd: 66cm, bruttovikt: 25g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 4665 Parti bijouterier Diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:11)
1337 4027 Parti bijouterier Halsband, diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:21)
1337 2222 Parti koppar bland annat Fiskgryta. Längd: 58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:05)
1337 4022 Parti kuriosa 9 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)
1337 4438 Parti mässing 6 delar, Längd: 12-44cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:22)
1337 4104 Parti mässing 9 delar, bland annat ljusstakar. Höjd: 2-17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:14)
1337 4105 Parti silver 3 delar, pokal, bägare och punschkopp. Höjd: 5-12,5 cm. Vikt: ca 300g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)
1337 4379 Parti silver vikt: 165g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)
1337 1132 Pastell Hilda Heyman (1872-1955), Sverige. Solnedgång vid Porto Venere, Italien. Signerad, daterad 1902. Pastell, 39x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:07)
1337 4613 Pianopall Bemålad. Längd: 59, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:27)
1337 4415 Piedestal diameter: 41 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)
1337 4638 Plafond Glas. Diameter: 30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:28)
1337 2067 Plaketter 10 st, + 1 par ljusstakar, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 8-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:44)
1337 4096 Porslinstavla Rosenthal, 22x16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:15)
1337 2374 Prakturnor ett par, majolika. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:10)
1337 4184 Puderstolar Ett par, England.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)
1337 4374 Ragusked Sterlingsilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1981, Anna Stina Åberg. Längd: 29,5 cm. Vikt: ca 220g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:24)
1337 4465 Ram 56x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)
1337 4470 Ramar 3 st, ramens innermått, 19x37-54x78 cm
1337 4071 Remmare 3+ 3+ 3 st. Höjd: 18-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:07)
1337 4224 Ring 14K vitguld, med briljantslipad diamant, 1xca0,24ct, piqué, storlek: 16. Vikt: 3g, med etui
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)
1337 4369 Ring 18k guld, med blå safir, Guldvaruhuset Aktiebolag, Stockholm, storlek: 17. Vikt: 1g.
1337 4237 Ringar 18k guld, storlek: 18½. 19½, med diamanter 20xca0,001ct. Vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:11)
1337 4709 Ringar 7st, 18k guld, gravyr, storlek: . Vikt: 17½-19, vikt: 24g.
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)
1337 4015 Rökbord Funkis, 30-tal, Intarsia. Bredd: 68, djup: 47 cm, höjd: 52 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)
1337 4610 Salongsbord 30-tal, Funkis, Intarsia. Diameter: 75, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:56)
1337 4329 Salongsbord diameter: 90cm. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)
1337 4360 Salongsbord Nyrokoko, mahogny, diameter: 108, höjd: 72 cm
1337 4258 Salongsbord Nyrokoko, mahogny. Diameter: 113cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)
1337 4423 Salongssoffa Louis XVI-stil. Längd: 190cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)
1337 4118 Samlartallrikar 19 st. Paul Hoff (f. 1945), Sverige. "Arter i fara", Gustavsberg. Diameter: 24,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:49)
1337 4251 Sängbord ett par, mahogny, med utdragsskiva. Bredd: 45, djup: 38 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)
1337 2461 Satsbord 3 delar, England, 50x38,5 cm. Höjd: 49-54,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:06)
1337 4006 Satsbord 3 delar, England. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)
1337 4462 Satsbord 4 delar, 34x43cm. Höjd: 59cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:23)
1337 4383 Schatull för flaskor, 1800-tal, intarsia. Längd: 40, djup: 25 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:15)
1337 4067 Sekretär 1800-tal. Bredd: 115, djup: 50 cm, höjd: 118 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)
1337 4143 Sekretär Snedklaff. Ek, omkring 1800-tal, Bredd: 105 cm. Djup: 50 cm, höjd: 98 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)
1337 4186 Serveringsvagn Längd: 62 cm. Djup: 42 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)
1337 4213 Serveringsvagn Längd: 65 cm. Djup: 48 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:39)
1337 4481 Servisdelar 15st, fruktassietter. Diameter: 17-25cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)
1337 4479 Servisdelar 5 delar, Limoges, Frankrike. Höjd: 6-14cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)
1337 4109 Servisdelar 6+ 6+ 1, tekoppar, assietter och kanna, Grön Anna, Rörstrand. Diameter: 9-21 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:49)
1337 4245 Servisdelar Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), ca 40 del
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:38)
1337 4065 Sideboard Björk, 20-tal, L107. Djup: 52 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:34)
1337 2455 Sideboard England med lådor, mahogny. Längd: 130, djup: 37 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:01)
1337 4342 Sideboard Teak. Längd: 78, djup: 32 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:21)
1337 4341 Sideboard Teak. Längd: 98, djup: 32 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)
1337 2487 Sidentavla Riddarholmen, Signerad. Motivet: 31x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:16)
1337 4680 Silver 6 delar. Vikt: ca 220g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:39)
1337 4141 Sjömanskista Längd: 92 cm. Djup: 40 cm, höjd: 43 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:20)
1337 3012 Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Längd: 13. Djup: 13 cm. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:58)
1337 4433 Skål Kosta Boda, diameter: 35, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:36)
1337 4366 Skål Kristall, diameter: 30, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:11)
1337 4196 Skål Orrefors. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:53)
1337 4198 Skålar 2 st, Arabia. Längd: 17-22,5cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)
1337 4322 Skålfat 2 st, Orientaliska. Höjd: 4-10 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)
1337 4042 Skåp 1950-tal, teak. Bredd: 120. Djup: 45 cm, höjd: 167 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:17)
1337 3070 Skåp Jämtland. Signerad MO, daterat 1829. Senare nederdel, bemålat, delvis originalmålning. Bredd: 112 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 224 cm (77 cm + 147 cm), nyckel
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:54)
1337 4358 Skåp Jugend, Ek. Bredd: 94, djup: 54 cm, höjd: 191 cm, nyckel
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)
1337 4204 Skedar 5 st, silver, 1800-tal. Längd: 20-23 cm. Vikt: 245g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:01)
1337 4203 Skedar 7 st + 1 gaffel, silver. Längd: 18,5-21,5 cm. Vikt: ca 340g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)
1337 2335 Skedar 8 st, silver, snarlika. Längd: ca 14 cm. Vikt: 130g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)
1337 2339 Skedar silver, 11 st, snarlika. Längd: ca 15 cm, Vikt: ca 140g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:36)
1337 4554 Skrivbord Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mahogny, Bredd: 174 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)
1337 4580 Skrivbord mahogny. Bredd: 110 cm. Djup: 60 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)
1337 4107 Skulptur aluminium. Höjd: 55 cm, längd: 62 cm, bredd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:06)
1337 4119 Skulptur Ansgar Almquist (1889-1973), Olof Skötkonung, Sod 1935. Gips, huvud. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)
1337 4212 Skulptur brons. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:21)
1337 2032 Skulptur Bror Forslund (1909-1982), Sverige. Brons, Nr 180 på träsockel. Höjd: 45 inkl sockel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:06)
1337 4367 Skulptur Buddha, Patinerad Metall. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:21)
1337 4609 Skulptur Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad, daterad -71, numrerad 78/100. Bredd: 20,5 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:38)
1337 2103 Skulptur Jerzy Kenar. Polen. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)
1337 4019 Skulptur Katt, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)
1337 4214 Skulptur Konstglas, Orrefors Expo, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. "Absolut vodka". Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)
1337 4239 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:26)
1337 4333 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Visent ur Utrotningshotade djur, limiterad upplaga för Världsnaturfonden WWF och NK, Gustavsberg 1978. Etikettmärkt. Målad och glaserad stengodslera. Längd: 22,5 cm. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:21)
1337 4266 Skulptur Metall, Legends, 1990, "Keeper of eagles", höjd: 23cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:22)
1337 4368 Skulptur Royal Copenhagen, gosse med ko, porslin. Längd: 17 cm. Höjd: 17 cm
1337 3001 Skulptur Trä, 1600-tal. Höjd: 25,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)
1337 4020 Skulpturer 2 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg, "Skäggdopping & Vigghane". Längd: 13-18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:57)
1337 4428 Slagbord bemålat. Bredd: 30 + 2x50, djup: 70 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)
1337 4206 Slaglåsgevär Längd: 146cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)
1337 4321 Snusflaska Kina, Jade. Höjd: 6,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:24)
1337 4607 Soffa Johannes Andersen, Trensum, omklädd. Längd: 250
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:25)
1337 4566 Soffa Karl Johan, Björk. Längd: 195cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)
1337 4099 Soffa längd: 225 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:20)
1337 4376 Soffa Nyrokoko. Längd: 210 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:50)
1337 4272 Soffa Plysch. Längd: 157 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:52)
1337 4412 Soffa Rotting. Längd: 112
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:04)
1337 4611 Soffa Skinn. Längd: 210
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:49)
1337 2172 Soffa / dagbädd 1960-tal, Design: Gunnar Thalberg för Hallbergs, Brännmärkning. Längd: 205. Djup: 85 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:58)
1337 4427 Soffbord 3 delar + ett par, lampbord. Diameter: 70-105 cm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:01)
1337 4161 Soffbord Almrot. Diameter: 85, höjd: 60cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)
1337 2129 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Signerad A. Häll och daterad 1987. Diameter: 100cm. Höjd: 62cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:05)
1337 4166 Soffbord Glas/krom. Diameter: 99cm, höjd: 43cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:28)
1337 4608 Soffbord Johannes Andersen, Trensum, teak, 160 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 52 cm
1337 4384 Soffbord Kakel, Marian Zawadzki (1912-1978), Sverige. Signerad, daterad 60. Bredd: 76. Djup: 46 cm. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:44)
1337 4567 Soffbord Längd: 120 cm. Djup: 90 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:04)
1337 2285 Soffbord NK, Engelsk modell, Idegran. Bredd: 122. Djup: 61 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:04)
1337 2122 Soffbord Teak. Bredd: 149 cm. Djup: 55 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:04)
1337 4557 Solur Höjd: 105cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)
1337 4210 Spegel 105x42cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:30)
1337 2131 Spegel Francois Ghost, Kartell, röd, 79x64,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)
1337 4102 Spegel Fröseke, 80x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)
1337 4363 Spegel Gustaviansk stil, Grythyttan, 81x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)
1337 4601 Spegel Med förgylld ram, 70x53,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)
1337 4600 Spegel Med förgyllt ram, 70x53,5cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)
1337 4429 Spegel Rektangulär, nutida, 128x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:23)
1337 4668 Spegellampett Sengustaviansk, kompletterad, 41x25 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:59)
1337 6217 Spelbord Rokoko, bemålad. Bredd: 105 cm. Djup: 61 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)
1337 4120 Starkvinsglas 1700-/1800-tal, Dekor med blommor. Höjd: 15,3
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:57)
1337 4640 Stekfat Kina, blåvitt kompaniporslin, 33x42 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)
1337 4138 Stekfat Kina, Famille Rose. Längd: 40cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:52)
1337 4381 Stigbyglar 2 st, mässing, Orientaliska. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)
1337 4618 Stol Lindau & Lindecrantz (Börje Lindau & Bo Lindecrantz, båda födda 1932)
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:44)
1337 2305 Stol Rokoko, provinsarbete
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:45)
1337 4188 Stolar 10+ 2 st, Karmstolar, Windsormodell
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:48)
1337 4260 Stolar 4 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)
1337 4419 Stolar 4 st, 1940-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)
1337 4338 Stolar 4 st, mahogny
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:17)
1337 4349 Stolar 5 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)
1337 4463 Stolar 6 st
1337 4393 Stolar ett par, Design: Vico Magistretti för Fritz Hansen
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:06)
1337 4108 Stolar ett par, Juni, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)
1337 4328 Stringhylla 2 hyllplan. Bredd: 62 cm
1337 4009 Syltkrukor 3 st, bland annat Höganäs. Höjd: 15-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:03)
1337 4434 Syltkrukor 3 st, Höganäs. Höjd: 11-26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:38)
1337 4591 Takarmatur + väggarmatur. Höjd: 21-40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:17)
1337 2383 Takarmatur glas och krom, Kaiser Leuchten. Diameter: 70, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:12)
1337 4702 Takarmatur höjd: 57cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)
1337 4472 Takarmatur Mässing med glaskupa. Höjd: ca 60cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:36)
1337 4704 Takarmatur Mässing med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:42)
1337 4569 Takarmatur Mässing/glaskupa. Höjd: 33cm
1337 4047 Takarmatur med prismor, nutida. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:33)
1337 4061 Takarmatur med prismor. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:35)
1337 4098 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:31)
1337 2078 Takarmatur med prismor. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:56)
1337 4106 Takarmatur PH-lampa, PH5. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:53)
1337 4140 Tallrikar 2 st, Kina + Vas. Höjd: 23cm
1337 4136 Tallrikar 4 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 23cm
1337 4408 Tavla Bali, Pan Rumiasih, 83x66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:12)
1337 4041 Tavla Textiltryck, Ålderstrappan, Jobs, 110x108 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:04)
1337 4480 Te & kaffeservis 12st med fat, + 9+ 12, Rörstrand.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)
1337 4590 Teckning Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Monogramsignerad. Motivet: 39x28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)
1337 4318 Teckning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Monogramsignerad -64. Blyerts, 29x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 4294 Teckning Tusch, Oidentifierad konstnär. Räv och fågel, 46x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)
1337 4007 Tekoppar + gräddkanna, 10 delar, 9 + 1 st), Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)
1337 4552 Tekoppar + kanna, 12 + 1 delar, Rosenthal, Maria (ej fat)
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:53)
1337 4330 Teservis 25 delar, Royal Tuscan, England
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:02)
1337 4632 Teservis 27 del "Anemone", Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:04)
1337 4596 Teservisdelar 31 delar, 17+ 12+ 2, Rörstrand, Nanking.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)
1337 4413 Trädgårdsgrupp 3 delar. Diameter: 60, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:32)
1337 4070 Trädgårdsurna Gjutjärn. Höjd: 30, diameter: 34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)
1337 4033 Träskulpturer 3 st, Figurer. Höjd: 26-63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)
1337 4592 Trasmatta 75x274cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)
1337 1021 Träsnitt Annie Bergman (1889-1987), Sverige. "Vår i granskapen". Signerad, numrerad 22/40. Motivet: 15x20 cm
1337 4626 Tuschlavering Björn Brusewitz (f. 1948), Sverige. "Tunnel". Signerad, daterad -76. Motivet: 26x33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:42)
1337 4703 Tvättservis 2 delar, Portugal. Diameter: 31. Höjd: 26cm
1337 4446 Urnor Ett par, Lergods. Höjd: 30-48 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)
1337 4124 Väggbonad Uzbekistan, 236x320 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:47)
1337 4127 Väggplatta Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 33x31 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:03)
1337 4192 Väggrelief 4 st, Kina, 30x91cm
1337 4299 Väggrelief Börje Skohg (1923-2006), Sverige. Signerad, 23x32cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:48)
1337 2128 Väggrelief brons, Kina, 32x27cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:32)
1337 4672 Vas 50/60-tal, Italien, reliefdekor. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:13)
1337 4100 Vas Argenta, modell 978. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)
1337 4558 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:51)
1337 3007 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Glaserad stengodslera. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:53)
1337 8217 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:45)
1337 4457 Vas Coquille, Flygsfors, -56. Höjd: 28 cm
1337 4128 Vävnad Sign AB MMF, Märtas Måås Fjetterström, Blomduk, 41x38 cm
1337 4385 Vevgrammofon Victrola, Ek
1337 2082 Vitrinskåp design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården. Bredd: 100, djup: 3,9 cm, höjd: 184 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:58)
1337 4555 Vitrinskåp Längd: 147 cm. Djup: 36 cm, höjd: 151 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)
1337 4023 Vykortsalbum 2 st + lösa vykort. Flygplan
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)
1337 4371 Ytterfoder + skål, 3 delar, Waldemarsudde respektive Märtha Måås-Fjetterström. Höjd: 7-15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:31)
1337 4024 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 14-26, höjd: 13-16 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)
1337 4139 Ytterfoder Kina. Diameter: 20cm, höjd: 10cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)
1337 4669 Ytterfoder Rörstrand, omkring 1900, diameter: 17,5, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:20)