Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 13 juli 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1337 1124  Akvarell Beatrice Austen, 1800-tal, Signerad, Bucks hall Cowdray. 26x41 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)

1337 1091  Akvarell Erna Ovesen (1904-1988), Sverige. "Sommarnatt, Ulvsunda". Signerad. Akvarell, 21x13 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:41)

1337 1118  Akvarell Ester Almqvist (1869-1934), Sverige. Signerad, daterad 1922, motiv från Florens, 32x22 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:16)

1337 7183  Akvarell Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Teneriffe. Signerad, daterad -71. Motivet: 17x26cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:54)

1337 1071  Akvarell Hildegard Berencreutz (1866-1946), Sverige. Monogramsignerad 1918, torghandel, 26x35 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:48)

1337 4303  Akvarell Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Signerad, daterad 90, fågel i träd, 37x55 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:48)

1337 4302  Akvarell Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Signerad, daterad 90, fågelbo, 39x51 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:07)

1337 4301  Akvarell Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Sträckande fåglar. Signerad, daterad -88. Akvarell, 44x33 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)

1337 4452  Akvarell Katrin Kahl (f. 1954), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Motivet: 48x34cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:46)

1337 4271  Akvarell Kina, Bambu, 68x32 cm. Signerad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:26)

1337 2209  Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka, "Amazonas", Signerad. Motivet: 18x9

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:57)

1337 4295  Akvarell Larz Friberg (f. 1918), Sverige. Räv. Signerad, daterad 73,25x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:22)

1337 4344  Akvarell Maret Eriksson (f. 1951), Sverige. Hönor. Signerad, daterad -15. Akvarell, 21x29 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)

1337 4055  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap med berg & tallar. Motivet: 24x32 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)

1337 5009  Akvarell Örjan Sätre (f. 1952), Sverige. Modell. Signerad, daterad 2000. Bladets mått: 15x19,5

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:31)

1337 4325  Akvarell Robert Kitchen (1950-2009), USA. Komposition. Signerad. Oramat löst blad, bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:23)

1337 4319  Akvarell Roland Jonsson​ (f. 1958), Sverige. Fågel. Signerad. 26x28 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:38)

1337 4116  Akvareller 2 st, Gerhard Albe (1892-1965), Sverige. Marin, Sjöslag, Signerade, 1932, bladets mått: 46x64 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:01)

1337 4461  Akvareller 2 st, Signerad Tulla. Motivet: 10x14cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 21:03)

1337 4604  Ampel Jugend. Mässing, glaskupa. Diameter: 42 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)

1337 4229  Armband 18k guld, ankar. Längd: 20cm, vikt: 5g

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)

1337 4352  Armband 18k guld, Bismarck, 1955. Längd: 20cm, vikt: 38g.

S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:22)

1337 4226  Armband 18k guld, Pansar. Längd: 19cm, vikt: 12g.

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)

1337 4354  Armband 18k guld, pansar. Längd: 20cm, vikt: 11g.

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:55)

1337 4225  Armband 18k guld, X-länk, 1961. Längd: 20cm, vikt: 24g.

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)

1337 4707  Armband 18k guld, X-länk. Längd: 18cm, vikt: 10g.

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)

1337 4377  Armband 18k guld. Längd: 16cm, med säkerhetskedja, vikt: 24g

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:04)

1337 4444  Armband 18k guld. Längd: 19cm, bredd: 2cm, vikt: 27g.

S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:06)

1337 2352  Armbandsur 14k guld, Alrtima. Armband i 18k guld. Längd: 17cm, bruttovikt: 24g

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:49)

1337 4256  Armbandsur 18k guld, Damur, Eiger, manuell. Längd: 17,5cm, diameter: 19mm cm, bruttovikt: 25g.

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:47)

1337 4227  Armring 18k guld, 1953, gravyr, öppningsbar. Diameter: 62mm, vikt: 13g.

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:57)

1337 4666  Armring silver (925), Elis Kauppi, Finland. Diameter: 5,5cm, öppningsbar, vikt: 28g.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)

1337 4682  Bägare 3 st, silver, Löfman & Råström. Vikt: 196g. Höjd: 4-5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:09)

1337 4135  Bägare glas, etsad dekor, 1800-tal. Höjd: 12,5cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)

1337 4598  Barskåp AB Förenade Möbelfabrikerna Linköping. Mahogny, glas. Låda och utdragbar serveringsskiva, belysning. Bredd: 85 cm. Bredd: 44 cm. Höjd: 116 cm, cm, nyckel

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:02)

1337 4435  Behållare & bägare 7 delar, silver. Signerad Jean Räf, 1991. Höjd: 6-20cm. Vikt: 983g

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:03)

1337 4003  Bergèrer Ett par, rokokostil, plysch

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)

1337 4218  Bestick 31 delar, silver, 1+ 8+ 6+ 5+ 3+ 3+ 6, bruttovikt: 960g, varav knivar ca 440g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:57)

1337 4217  Bestick 34 delar, silver, Rosenholm Jacob Ängman, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 8+ 8+ 8+ 5+ 6, bruttovikt: 1370g, varav knivar ca 500g

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:29)

1337 2061  Bestickuppsättning nysilver, CG Hallberg, ca 70 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:41)

1337 4175  Biblioteksbord Betsad björk. Bredd: 174 cm. Djup: 77 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:16)

1337 4265  Bilar 7st. Längd: 10-27cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 4712  Blandteknik Leif Wideryd (1945-2011), Sverige. Signerad, daterad 1977. Motivet: 29x39cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:16)

1337 1115  Blandteknik Marika Lang (f. 1961), Sverige. Wenner-Gren Center, Monogramsignerad. Olja på litografiskt tryck. Bladets mått: 29x40 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:43)

1337 2391  Blandteknik Nils Kreuger (1858-1930), tillskriven. "Betande häst". Daterad 1901, ej signerad. Motivet: 7x8

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)

1337 4216  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Skärgårdsmotiv, 36x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:02)

1337 4238  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Komposition, pannå, 30x40 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)

1337 4316  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1950, fågel. Motivet: 24x18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)

1337 4088  Blandteknik Peter Åström (f. 1946), Sverige. Skor. Signerad, daterad -79. Mixed media. Motivet: 75x57 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)

1337 4400  Blandteknik Signerad S Åkerwall, 50. Motivet: 31x18cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)

1337 4154  Blandteknik signerad, Loskine, st-jacque- grass, pannå, 27x44cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 4012  Blomsterbord Rotting / glasskiva. Bredd: 60, djup: 32 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:53)

1337 4478  Bockbord Furu. Bredd: 150 cm. Djup: 91 cm. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:53)

1337 4076  Bojan Kina. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:59)

1337 4274  Bokhylla Betsad björk. Bredd: 156. Djup: 33 cm, höjd: 110 cm

1337 4165  Bokhylla England, mahogny. Bredd: 77 cm. Djup: 30 cm, höjd: 161 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:26)

1337 4414  Bord Gustaviansk stil, med kakelplattor. Bredd: 80. Djup: 50 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:01)

1337 4004  Bord med låda nyrenässans, valnöt. Längd: 71. Djup: 43 cm, höjd: 75 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:36)

1337 4622  Bord med utdragsskivor på trissor. Längd: 62, djup: 42 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:19)

1337 4011  Bordslampa "Konsthantverk", nutida. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:41)

1337 4602  Bordslampa 1940-tal, trä och mässing. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)

1337 4244  Bordslampa ASEA. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)

1337 4324  Bordslampa Bouillottemodell. Mässing, skärm i grönpatinerad plåt, tre ljuspunkter. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:54)

1337 4469  Bordslampa Goebel, Hummel, porslin, figural. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:23)

1337 4101  Bordslampa mässing. Höjd: ca 61 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:19)

1337 4073  Bordslampa Porslin. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:07)

1337 4619  Bordslampa Strindbergsmodell, EWÅ, mässing, glaskupa, nutida. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)

1337 4560  Bordslampfot Alabaster. Höjd: 53cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)

1337 4456  Bordslampfot Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. "Orient", Rörstrand. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)

1337 4133  Bordslampfot Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:59)

1337 4587  Bordslampfot höjd: 32cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:01)

1337 4211  Bordslampfot höjd: 39cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:51)

1337 2220  Bordslampor Ett par, Luxo Arketto, ställbara, bordsfäste. Höjd: ca 47-90 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)

1337 4464  Bordstabletter 12st, 50/60-tal, dekor med äpple, 28x37

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)

1337 4267  Brevkniv Med dekor, Österberg, Eskilstuna. Längd: 25cm, med etui

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:24)

1337 4670  Bricka Couroc, USA, med mynt, 40-presidenter, 46x31 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:13)

1337 4690  Bricka Josef Frank, 1976, Firma Svenskt Tenn, 40x55 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)

1337 4691  Bricka nysilver, Gallerkant, "Arabia". Längd: 43 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:00)

1337 4442  Brosch 18k guld, med vit sten. Längd: 3cm, vikt: 3g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:46)

1337 2351  Brosch 18k guld. Längd: 4cm. Vikt: ca 2g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)

1337 4445  Brosch & hänge silver. Längd: 6-8cm, bruttovikt: ca 35g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)

1337 4378  Broscher silver, 8st. Längd: 3-8cm, vikt: 75g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:11)

1337 4013  Byrå 1950-tal, Bemålad. Bredd: 58, djup: 29 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)

1337 4277  Byrå Chippendalestil. Bredd: 112 cm. Djup: 45 cm, höjd: 86 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)

1337 4191  Byrå England, 1800-tal, mahogny. Bredd: 71 cm. Djup: 2x31 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)

1337 4310  Byrå England, mahogny, mässingsbeslag. Bredd: 101 cm. Djup: 67 cm. Höjd: 84 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:29)

1337 4044  Byrå England, Skrivklaff, Idegran. Bredd: 59, djup: 35-70, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:46)

1337 4420  Byrå Furu, 1890-tal. Bredd: 94, djup: 51 cm, höjd: 116 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:53)

1337 8351  Byrå Gustaviansk stil, Intarsia med stenskiva. Bredd: 95, djup: 48 cm, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)

1337 2101  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 95. Djup: 47 cm, höjd: 79 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:19)

1337 8088  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 99, djup: 52 cm, höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)

1337 4145  Byrå Intarsia, rokokostil. Bredd: 86 cm. Djup: 57 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:28)

1337 4172  Byrå Längd: 55 cm. Djup: 51 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:25)

1337 4142  Byrå Louis XVI, stenskiva och gallerkant. Bredd: 61 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 75 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)

1337 4005  Byrå rokokostil, Stenskiva, två lådor. Bredd: 67, djup: 32 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:02)

1337 4043  Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 62, djup: 32 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)

1337 4339  Byrå Teak, 6-lådig. Bredd: 75, djup: 40 cm, höjd: 110 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:03)

1337 4242  Champagneglas 4 st, "Nobel", Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:37)

1337 4243  Champagneglas 4 st, "Nobel", Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)

1337 4359  Chiffonjé Sent 1800-tal, Mahogny / Valnöt. Bredd: 103, djup: 52 cm, höjd: 150 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:30)

1337 1034  Collage Kristina Laurent (f. 1943), Sverige. Figur. Signerad, daterad 1989. Mixed media, collage, oljemålning, kartong, 59x49 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:21)

1337 4219  Collier 18k guld, vitguld/rödguld/gultguld. Längd: 44cm, vikt: 38g.

S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:35)

1337 4233  Collier silver (925). Längd: 44cm, vikt: 21g.

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:31)

1337 4247  Collier silver, med en akvamarin. Längd: 62cm. Vikt: 22g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:43)

1337 2054  Dalaskåp Längd: 116 cm. Djup: 55 cm, höjd: 198 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)

1337 4388  Etsning Anders Heller (f. 1904), Sverige. Läsande gosse, Signerad. Motivet: 20x28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)

1337 4453  Etsning Helen Rex (f. 1954), "Den vita fågeln". Signerad, numrerad 8/50, daterad 1981. Motivet: 34x38 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)

1337 4121  Etsning Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Botanical Garden, . Signerad, numrerad 107/310. Motivet: 32x40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:23)

1337 4115  Etsning Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Signerad, numrerad 8/40, interiör, Motivet. Ca 30x38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:26)

1337 4056  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1924, Kyrka. Motivet: 22x31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)

1337 4160  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 18/90, rim 66x51cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)

1337 4259  Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, "månuppgång". Motivet: 22x26cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)

1337 4399  Färgetsning Edlef ter Haar Romeny (1926-2017), Sverige. Signerad, numrerad 1/30, daterad 89. Motivet: 24x29cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:13)

1337 4406  Färgetsning Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 40/100, oramat löst blad. Bladets mått: 41x50 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)

1337 1022  Färgetsning Gerda Nordling (1875-1942), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 9/20, Motivet: 17,5x10,5 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)

1337 1015  Färgetsning Johanna Koistinen (f. 1956), Finland. Figurkomposition. Signerad, numrerad 1/30, daterad -84. Motivet: 35x25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:33)

1337 2241  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Mus-Äpple". Signerad, numrerad HC I/VI, Haskel 115, oramat löst blad, bladets mått: 70x81 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)

1337 2257  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 60/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:52)

1337 2228  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Potatis. Signerad, numrerad 2/8, oramat löst blad. Motivet: 38x45 cm, bladets mått: 62,5x77,5 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:41)

1337 2226  Färgetsningar 2 st, Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. "Binome" respektive "Fossile". Signerade, numrerade 5/50 respektive 22/35. Oramade lösa blad. Motivet: 19x17 cm. Bladets mått: 38x28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:36)

1337 4334  Färgetsningar Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerade, numrerade 57/150. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:50)

1337 2232  Färgetsningar Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. Signerad, numrerad 6/50 + 41/50, oramat löst blad. Bladets mått: 50x32,5 respektive 55,5x37,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:51)

1337 4387  Färgkrita Oidentifierad konstnär. Signerad, Clown. Motivet: 26x22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)

1337 4653  Färglitografi 3 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, daterad 1975. Motivet: 34x51cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:15)

1337 4221  Färglitografi 3 st, Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, numrerad 50-upplaga. Motivet: 35x48 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:44)

1337 4405  Färglitografi 4 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Bladets mått: 44x57, oramade lösa blad. Signerad

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:33)

1337 4200  Färglitografi Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 64/150, daterad -77. Motivet: 45x56 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:13)

1337 4091  Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 85/300. Motivet: 75x56 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:16)

1337 4026  Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 94/225. Motivet: 39x45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:25)

1337 4155  Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 217/380, korvgubbe. Motivet: 42x28cm

1337 4432  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 160/360, "Ljusterö". Motivet: 38x51 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)

1337 4416  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 348/360. Motivet: 35x42 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:44)

1337 4298  Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Signerad, numrerad 122/280, "låda vid havet". Motivet: 35x46 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:27)

1337 2323  Färglitografi Erik Olson. Figurkomposition. Signerad, numrerad 255/300, daterad 1962. Motivet: 50x35 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:54)

1337 2116  Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 166/330, bladets mått, 39x46cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:54)

1337 2235  Färglitografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Signerad, numrerad 9/36. Oramat lösa blad. Bladets mått: ca 49x66 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:58)

1337 4300  Färglitografi Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Signerad, daterad 88, rådjur, 34x42 cm

1337 4215  Färglitografi Karl Erik Höglund. Signerad, numrerad EA 4/29, mm60x42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:25)

1337 4285  Färglitografi Lars Johansson, ur Staden. Signerad, numrerad 16/350, bladets mått: 45x61, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)

1337 1078  Färglitografi Lillan Michelin (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 65/180, kvinna. Motivet: 77x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)

1337 1085  Färglitografi Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:58)

1337 2233  Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 8/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:54)

1337 4320  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 193/250. Motivet: 33x26 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:25)

1337 4660  Färglitografi Manuel Hernández Mompó (1927-1992), Spanien. Signerad, PA -74. Motivet: 69x49 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)

1337 4440  Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Sverige. Lunch i trädgården. Signerad, numrerad 120/180, daterad -01. Motivet: 26x34 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)

1337 4092  Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 60x40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)

1337 4093  Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, numrerad 51/180. Motivet: 48x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:26)

1337 1137  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 161/750. Motivet: 44x36cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:49)

1337 4624  Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 108/310, daterad -61. Motivet: 48x38 ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)

1337 4090  Färglitografi Peter Åström (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 37/56, daterad -81. Bladets mått: 57x76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:04)

1337 4086  Färglitografi Peter Åström (f. 1946), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 37/56, daterad -81. Bladets mått: 57x76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:51)

1337 2208  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Tull", Signerad, ej numrerad. Motivet: 29x42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)

1337 4069  Färglitografi Pierre Boncompain (f. 1938), Frankrike. Signerad, numrerad 211/250. Motivet: 62x49 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:48)

1337 4085  Färglitografi Rachelle Puryear (f. 1947), Sverige. "Lav". Signerad, numrerad 9/15. Motivet: 31x21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:08)

1337 4293  Färglitografi Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 53/280, daterad 77, katt. Motivet: 34x34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)

1337 4652  Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. "Reparation". Signerad. Motivet: 18x22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)

1337 4657  Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), fågel, Motivet: 50x40cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)

1337 4650  Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Motivet: 55x41cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:47)

1337 4288  Färglitografi Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 35/99, Fasaner. Motivet: 23x37 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)

1337 4605  Färglitografier 2 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Skärgård & gård. Signerad, mm33x45 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)

1337 4655  Färglitografier 2 st, Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Bla Venedig, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 53x42 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:36)

1337 4458  Färglitografier 2 st, Paul Holsby (1921-2007), Sverige. 190-upplaga, 1971 / -73. Signerad. Motivet: 11x15 cm

1337 4001  Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 63/75, daterad 1976, oramat löst blad. Bladets mått: 71x56 cm. Bladets mått: 106x79 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:57)

1337 4275  Fat 2 st + vas. Diameter: 30-33. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)

1337 4447  Fat 3 delar, Kina. Diameter: 20-22,5 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)

1337 2300  Fat Imaridekor. Diameter: 41 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)

1337 4473  Fat Kina. Diameter: 22,5cm, etui.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:28)

1337 2364  Fat Kina. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:13)

1337 4454  Fat Nysilver. Längd: 68cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:33)

1337 4460  Fat Plåt, 61x44cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)

1337 4643  Fåtölj

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)

1337 2247  Fåtölj

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 2528  Fåtölj 1950-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:20)

1337 4584  Fåtölj 60/70-tal

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:23)

1337 4351  Fåtölj Advokaten, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Brännstämplad

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)

1337 8242  Fåtölj Asko, Alcantara

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:13)

1337 4167  Fåtölj Ekornes

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:50)

1337 4168  Fåtölj Ekornes

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:55)

1337 4169  Fåtölj Ekornes

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)

1337 4634  Fåtölj Nyrokoko

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:15)

1337 4350  Fåtölj Sressless, skinn, ställbar

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:36)

1337 4436  Fåtöljer Ett par, rokokostil, 1900-tal

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)

1337 4664  Fåtöljer Ett par, rokokostil, bemålade

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:06)

1337 4263  Figuriner 6 st, Kina hästar. Höjd: 10-14cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)

1337 4468  Förvaringsmöbel Kartell, Anna Castelli, plast. Diameter: 42, höjd: 39 cm. Signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:20)

1337 4327  Fotoram Förgylld, 13x10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)

1337 4021  Fotoramar 4 st, varav 2 st silver

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:51)

1337 4174  Fotpall Barockstil. Längd: 40 cm. Djup: 40 cm, höjd: 18 cm

1337 4563  Garderobsskåp Jugend med spegel. Bredd: 73 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 195 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:59)

1337 4036  Gardiner Ett par, "Cottage Garden", design: Mary White, 120x237 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)

1337 4642  Glasservisdelar 13 st, "Ballad", Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda. 6 + 7 st. Höjd: ca 9-15 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:32)

1337 4644  Glasservisdelar 27 delar, Snarlika, En karaff med silvermontering. Höjd: 7-30 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:50)

1337 4570  Glasskulpturer 3 delar, Bland annat Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 16-31cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:49)

1337 4014  Golvlampa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken", mahogny. Höjd: 130, brännstämplad

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)

1337 4635  Golvlampa höjd: 143 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:46)

1337 4336  Golvlampa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mässing, No 1842, Höj / sänkbar. Höjd: ca 126 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:56)

1337 4335  Golvlampa mässing, Cottex, med 5 kupor. Höjd: 186

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:48)

1337 2489  Golvur Stiernsundsur. Barockstil, ek, Fodral från 1910-talet. Höjd: 250 cm

1337 2201  Gräddkanna + sockerskål+ skål, silver, 1955. Diameter: . Längd: 11 cm, Vikt: 125g ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:27)

1337 4134  Gräddkanna silver, 1855. Höjd: 14cm. Vikt: ca 190g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:26)

1337 4656  Grafiskt blad Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Flickan som väfver röda guldband". Tryckt signatur, 48x37 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:46)

1337 4345  Grafiskt blad efter Carl Larsson, "framför spegeln", 46x28 cm. Ej signerad

1337 1060  Grafiskt blad Gicléetryck, Taimi Borg (f. 1941), Sverige. "Skåne". Signerad, numrerad 9/30, oramat löst blad. Motivet: 40x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:16)

1337 4606  Grammofon + stenkakor, modell äldre

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)

1337 2387  Gravyr Karta över Nederänderna, kolorerad. Motivet: 35x42 ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)

1337 4483  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:02)

1337 4484  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:05)

1337 4485  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:07)

1337 4486  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:10)

1337 4487  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:12)

1337 4488  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:15)

1337 4489  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:17)

1337 4490  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)

1337 4491  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:22)

1337 4492  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:25)

1337 4493  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:27)

1337 4494  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)

1337 4495  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)

1337 4496  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:35)

1337 4497  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)

1337 4498  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:40)

1337 4499  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)

1337 4500  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:45)

1337 4501  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:47)

1337 4502  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)

1337 4503  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)

1337 4504  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)

1337 4505  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:57)

1337 4506  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:00)

1337 4507  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:02)

1337 4508  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)

1337 4509  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)

1337 4510  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)

1337 4511  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)

1337 4512  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:15)

1337 4513  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:17)

1337 4514  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:20)

1337 4515  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:22)

1337 4516  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:25)

1337 4517  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:27)

1337 4518  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:30)

1337 4519  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:32)

1337 4520  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)

1337 4521  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)

1337 4522  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)

1337 4523  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:42)

1337 4524  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)

1337 4525  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:47)

1337 4526  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:50)

1337 4527  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:52)

1337 4528  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)

1337 4529  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:57)

1337 4530  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:00)

1337 4531  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:02)

1337 4532  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:05)

1337 4533  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:07)

1337 4534  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)

1337 4535  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:12)

1337 4536  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:15)

1337 4537  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)

1337 4538  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:20)

1337 4539  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)

1337 4540  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:25)

1337 4541  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:27)

1337 4542  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)

1337 4543  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:32)

1337 4544  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)

1337 4545  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:37)

1337 4546  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)

1337 4547  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)

1337 4548  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:45)

1337 4549  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:47)

1337 4550  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:50)

1337 4551  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)

1337 4268  Gungstol 1940-tal, Swedish Modern

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:08)

1337 4633  Hängskåp Ek. Bredd: 74 cm. Djup: 24 cm, höjd: 72 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:54)

1337 4063  Hirschfängare 2 st. Längd: 41cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:27)

1337 4556  Hörnskåp Gustaviansk stil. Bredd: 88 cm. Djup: 44 cm, höjd: 179 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:43)

1337 4421  Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 180, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:11)

1337 2506  Hörnvägghylla 1800-tal. Höjd: 83 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)

1337 4072  Ingefärskrus Kina, 1800-tal. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:27)

1337 4559  Jordglob Med belysning. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:45)

1337 4675  Kaffeskedar 12 + 6 st, silver. Vikt: ca 290g. Längd: 11,5-13 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:03)

1337 2473  Kaffeskedar 12 st, silver, etui. Längd: 12 cm, Vikt: 180g ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)

1337 4270  Kalligrafi 3 st, Kina, 54x37-70x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:51)

1337 4194  Kalligrafi Kina, Triptyk, ramens innermått: 35x80 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:16)

1337 2095  Kamelsäck Turkmenistan, 35x46 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)

1337 4612  Kamferkista längd: 70 cm, djup: 34 cm, höjd: 36 cm, Asien

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:43)

1337 2297  Kanapé höjd: 90 cm. Bredd: 140 cm, djup: 45 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:13)

1337 2334  Kandelabrar Ett par, pläterade, delbara. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)

1337 4448  Kannor 2 st, Kina. Höjd: 9 + träsocklar

S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:23)

1337 4202  Karaff 8 delar, med 6st snapskoppar, Meissen. Höjd: 5-13cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)

1337 4417  Karmstol Kina

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)

1337 4382  Karmstol nyrenässans

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:10)

1337 4185  Karmstol Orientalisk

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:37)

1337 4103  Karmstol Shaker Workshops, USA. Brännstämplad. Höjd: 130 cm. Bredd: 60 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 4276  Karmstolar 4 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:27)

1337 4278  Karmstolar Ett par, chippendalestil

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:04)

1337 4326  Karmstolar ett par, England

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:27)

1337 4396  Karmstolar Ett par, rokokostil

1337 4137  Karott med lock Kina, blåvit dekor, omkring 1800. Längd: 25cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:13)

1337 4008  Karotter med handtag 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 22-29 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:51)

1337 4353  Kedja 18k guld, Bismarck, doserat. Längd: 44cm, vikt: 8g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:23)

1337 4235  Kedja 18k guld, Figaro. Längd: 54cm, vikt: 27g.

S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:27)

1337 4249  Kedja & örhänge 18k guld, pansar. Längd: 42cm, örhänge, längd: 2cm, vikt: 3g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:19)

1337 4230  Kedja med hänge 18k guld, Bismarck. Längd: 42cm, med syntetisk blå sten, vikt: 13g.

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)

1337 4223  Kedja med hänge 18k guld. Längd: 45cm, med lila sten, diameter: 20cm, vikt: 7g.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:56)

1337 4228  Kedja med hänge 18k guld. Längd: 60cm, med kors, vikt: 9g.

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)

1337 4257  Kedja med medaljong 18k guld. Längd: ca 50cm. Diameter: 20mm. Vikt: 9g

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)

1337 4045  Kista 1800-tal. Bredd: 57, höjd: 28 cm, trä / metallbeslag

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:03)

1337 2466  Kista Barock, anno 1704, Bredd: 123. Djup: 65 cm. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:22)

1337 4178  Kista Längd: 105 cm. Djup: 44 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)

1337 4710  Klackring 18k guld, storlek: 19. Vikt: 3g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)

1337 4159  Klaffbord Bemålad. Bredd: 50 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)

1337 4179  Klaffbord England, mahogny. 1800-tal, Bredd: 50 cm. Djup: 35,2x20 cm, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:21)

1337 4189  Koffertar 2 st, Längd: 92 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)

1337 4182  Kolhämtare England, Valnöt. Längd: 30 cm. Djup: 42 cm, höjd: 27 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)

1337 4373  Konstglas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:22)

1337 2442  Kräftservisdelar Glas/Porslin, 6 tallrikar + 11 glas + 1 skål + fat smörfat, + ljuslykta + bestick, 6+ 1 del

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:28)

1337 4343  Kuriosa 3 delar, Ryssland

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:34)

1337 4614  Lampbord 20-tal, diameter: 45, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)

1337 4190  Lampbord Ett par, mässing och glas. Bredd: 60 cm. Djup: 45 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:17)

1337 2080  Litografi 2 st, Jan Ewemo (f. 1938), Sverige. Signerad. Motivet: 21x11 - 22x14cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:01)

1337 4083  Litografi Kolorerad, Romeo unt Julie. Ej signerad. Motivet: 31x23 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:34)

1337 4079  Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -69. Motivet: 42x52, ej numrerad

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)

1337 4451  Litografi Yngve Gamlin (1926-1995), Sverige. Signerad, numrerad 42/150, daterad 1976. Motivet: 59x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:33)

1337 6218  Ljuskrona 1900-tal. Höjd: ca 80

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 4564  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 70cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:56)

1337 4641  Ljuskrona rokokostil. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)

1337 4057  Ljusplåtar Ett par, mässing, tidigt 1900-tal. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:23)

1337 4684  Ljusstakar 2 st, mässing, senbarock. Höjd: 13-14 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:24)

1337 4030  Ljusstakar 3 st, mässing, 1900-tal. Höjd: 11-14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)

1337 4678  Ljusstakar Etrt par, silver, 1962. Höjd: 6 cm, bruttovikt: ca 255g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)

1337 2307  Ljusstakar ett par, 2-armade, Gustaviansk stil. Höjd: 29 cm

1337 4028  Ljusstakar Ett par, mässing, Västerås. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:29)

1337 4450  Ljusstakar Ett par, silver, 1974. Höjd: 15 cm, bruttovikt: ca 350g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)

1337 4370  Ljusstakar Ett par, Sterlingsilver, Heinz Decker för CG Hallberg, 1955. Höjd: 12 cm. Vikt: ca 240g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)

1337 2190  Ljusstake 3-armad, nysilver. Höjd: 40 cm

1337 4025  Ljusstake mässing, glaskupa, Hovmantorp, Ljuders. Höjd: 23, + extra kupa

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)

1337 4581  Ljusstake Metall, Uggla. Höjd: 25cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:04)

1337 4078  Lodur Sent 1800-tal, Valnöt. Höjd: 120

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:13)

1337 4620  Mat / soffbord 1960-tal, höj / sänkbart, Ilägg. Bredd: längd. 105, djup: 55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:30)

1337 4183  Matbord Ek. Bredd: 167 cm. Djup: 98 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:34)

1337 2276  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 105. Höjd: 75 cm, + 2 st ilägg a 33 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:44)

1337 4391  Matbord Höj- / sänkbart, mahogny, diameter: 90 cm, en iläggsskiva 40 cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:41)

1337 7275  Matsalsgrupp 13 delar, Rokokostil. Längd: 160 cm. Djup: 120 cm. Höjd: 77 cm + 4+ 1 ilägg x65/35

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:33)

1337 4418  Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil, bord + 6 stolar. Längd: 140. Djup: 100 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)

1337 4066  Matsalsgrupp 9 delar, 20-tal, Björk, 6 stolar, 2 karmstolar 2 ilägg. Längd: 146. Djup: 107 cm, höjd: 76 cm, ilägg 45 cm / st

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)

1337 4170  Matsalsgrupp Teak, 7 delar, bord + stolar, 2st iläggsskivor, Längd: 140 cm. Djup: 95 cm. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)

1337 4392  Matsalsskåp Barockstil. Bredd: 188 cm. Djup: 79 cm. Höjd: 218 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)

1337 4637  Matservis 40 del ca, Hackefors, "Echt Kobalt"

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:20)

1337 4148  Matservis ca 150 delar, Rörstrand

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)

1337 4673  Matskedar 6 st, silver, franska Liljan, 1844, vikt: ca 300g. Längd: 21 cm

1337 4094  Matta Kelim, 246x175cm

1337 4395  Matta Kina 76x310 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:32)

1337 4147  Matta Kina, 242x330cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:56)

1337 4290  Matta Orientalisk, 118x222cm

1337 2453  Matta orientalisk, 124x192 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 2315  Matta orientalisk, 128x212 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)

1337 4279  Matta Orientalisk, 149x200cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:05)

1337 4282  Matta Orientalisk, 152x208cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:03)

1337 4404  Matta Orientalisk, 180x270 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)

1337 4289  Matta Orientalisk, 204x308cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:59)

1337 4117  Matta Orientalisk, 215x305

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:19)

1337 4577  Matta Orientalisk, 91x307cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:33)

1337 4130  Matta Orientalisk, 99x160 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:58)

1337 4074  Matta orientalisk, Afghan, 207x280 cm

1337 4129  Matta orientalisk, antik, 115x271 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:38)

1337 4131  Matta orientalisk, Bönemata, 120x170 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:16)

1337 2338  Matta orientalisk, Galleri, 106x292 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)

1337 4621  Matta Orientalisk, Pakistansk Bochara, 141x183 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)

1337 4110  Mattallrikar 12+ 12 st, Grön Anna, Rörstrand, djupa, diameter: 20 cm, flata, diameter: 24 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:56)

1337 4561  Mjölkkanna Metall, Mjölk centralen. Höjd: 71cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)

1337 4582  Nattljusstakar Ett par, nysilver, fåglar. Höjd: 13cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)

1337 4430  Nattygsbord 50/60-tal, teak, Med låda. Bredd: 59, djup: 33 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)

1337 4313  Oljemålning A Lidqvist, Signerad, skata i höstlandskap. Olja på duk, 60x80 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:02)

1337 2174  Oljemålning A Nilsson, fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 37x46 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:49)

1337 4038  Oljemålning Alfred Wetterstrand, Hässjor. Signerad, daterad -08. Olja på duk, 90x75 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:49)

1337 2459  Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, landskap med stig. Olja på duk, 35x56 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:05)

1337 4097  Oljemålning Åsa Eriksson, Tivoliparken, Signerad. Olja på duk, 81x70 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:45)

1337 1153  Oljemålning Augusta Borg. Signerad, daterad Paris 1886, Kopia av mord med barn. Olja på duk, 65x50 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)

1337 4269  Oljemålning Aukusti Koivisto (1886-1962), Finland. Signerad, daterad 1951, Sädesskylar. Olja på duk, 45x67 cm

1337 4311  Oljemålning B Nilsson-Hugo, Signerad, Marsliden. Olja på pannå, 39x59 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:16)

1337 4111  Oljemålning Bengt Crantz (1916-2001), Sverige. Signerad. Olja på duk, 55x69 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)

1337 1156  Oljemålning Birgit Eriksson Jons Birgit (1926-1994), Sverige. "Fönster utåt Havet", Signerad. Olja på pannå, 72x60 cm

1337 2448  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell, Signerad. Olja på duk, oramad, 81x65 cm

1337 2445  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell. Signerad. Olja på duk, 73x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:46)

1337 2447  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Monogramsignerad, Modell, oramad. Olja på duk, 81x60 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:49)

1337 2450  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Monogramsignerad, Modell. Olja på duk, oramad, 81x60 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)

1337 4574  Oljemålning Christine Eriksson, "Vallmofält på Fyn". Monogramsignerad, daterad a tergo -97. Olja på pannå, 33x40cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:19)

1337 1094  Oljemålning Ebba von Koch (1866-1943), Sverige. Signerad. Olja på duk, 26x37 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)

1337 4651  Oljemålning Edit Ekman, Docka. Signerad. Olja på pannå, 24x29 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:04)

1337 4397  Oljemålning Edlef ter Haar Romeny (1926-2017), Sverige. Signerad, 1989. Olja på duk, 38x55cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)

1337 8284  Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1937, stilleben. Olja på pannå, 55x46 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)

1337 2111  Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Pilar". Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 28x32 cm

1337 1035  Oljemålning Elna Jacobsson (1894-1985), "Positano". Signerad. Olja på pannå, 14x10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:09)

1337 4123  Oljemålning Frede Salling (1910-1989), Danmark. Stadsmotiv, Frankrike. Signerad. Olja på duk, 51x40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:51)

1337 4152  Oljemålning Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Signerad, komposition. Olja på pannå, 44x24cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)

1337 3066  Oljemålning Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. "Kyrkbacken, Ven". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 56x79 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:56)

1337 6488  Oljemålning Harry Booström (1917-1996), Sverige. "Indianer". Signerad, daterad a tergo 1964. Olja på pannå, ca 30x42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:24)

1337 4052  Oljemålning Hjalmar Rautiainen (1879-1961), Finland. Fiskstilleben. Signerad, daterad -36. Olja på pannå, 38x31 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)

1337 4050  Oljemålning Hjalmar Rautiainen (1879-1961), Finland. Hamnmotiv. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 46x61 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:47)

1337 4053  Oljemålning Hjalmar Rautiainen (1879-1961), Finland. Kvinnoporträtt. Signerad, daterad -41. Olja på duk, 41x33 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:58)

1337 4082  Oljemålning Humberto Couet, Signerad. "Promenad mot solen", Olja på pannå, 32x23 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:13)

1337 4553  Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Signerad, stuga. Olja på duk, 58x85cm

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 21:01)

1337 4422  Oljemålning Kjell Landfors (f. 1953), Sverige. Olja på duk, 150x300cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:44)

1337 4058  Oljemålning L Aaltonen, Venedig. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 46x71 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)

1337 4314  Oljemålning Larz Friberg (f. 1918), Sverige. Signerad, daterad 68, vinterhare. Olja på duk, 37x88 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:38)

1337 4287  Oljemålning Larz Friberg (f. 1918), Sverige. Signerad, daterad 70, "Fällande knipa". Olja på duk, 33x55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:46)

1337 4284  Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad 1969, Sträckande gäss. Olja på pannå, 40x55 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)

1337 4309  Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad 37, skog. Olja på pannå, 44x36 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:33)

1337 4292  Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad Åland 71. Olja på pannå, 40x55 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)

1337 4441  Oljemålning Margareta Christensson, Fruktträd, Monogramsignerad. Olja på duk, 46x55 cm

1337 4365  Oljemålning Martin Åberg (1888-1946), Sverige. "Trädgård i blom". Signerad. Olja på duk, 60x73 cm

1337 4286  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition. Olja på duk, 45x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:31)

1337 4158  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition. Olja på duk, 53x64cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)

1337 4578  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskeläge. Signerad S. Ullven 1917. Olja på duk, 84x122cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)

1337 4332  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad J H Grolles, skridskoåkare på kanal. Olja på pannå, 16x21 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:19)

1337 2380  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Olson, stilleben. Olja på duk, 65x80 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)

1337 4281  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 43, jägare. Olja på pannå, 58x40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:54)

1337 4315  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fåglar. Olja på duk, 24x29 cm

1337 4095  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, hästekipage. Olja på duk, 60x80 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)

1337 4575  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, söderört. Signerad. Olja på duk, 44x53 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)

1337 4048  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben, 20-tal. Olja på pappannå, 48x33 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:23)

1337 4317  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterskog. Olja på duk, 18x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:57)

1337 4398  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 60x48cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)

1337 4389  Oljemålning Olof Lagerfeldt, blomsterstilleben. Signerad, daterad Olof Lagerfeldt 1962. Olja på duk, 64x52 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)

1337 3060  Oljemålning Ota Janacek (1919-1996), "Le port au midi de France, Signerad, 1956. Olja på pannå, oramad, 26,5x41 cm

S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 21:04)

1337 4331  Oljemålning Peter Kurbatov, Kustmotiv med eka. Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 52x63 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:42)

1337 4113  Oljemålning porträtt, 26x21 cm, olja på pannå

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 21:01)

1337 4122  Oljemålning Roald Hansen (f. 1938), Båtar. Signerad. Olja på duk, 64x31 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:33)

1337 4629  Oljemålning Signerad J van Urder, akryl, -67, komposition. Olja på duk, 39x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:07)

1337 4394  Oljemålning Signerad, Hermelin, blomsterstilleben. Olja på pannå, 45x36cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:17)

1337 4407  Oljemålning Signerad, interiör. Olja på duk, 55x39cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)

1337 4307  Oljemålning Silvie Eriksson. Signerad, daterad 87, Älg. Olja på duk, 46x46 cm

1337 4306  Oljemålning Silvie Eriksson. Signerad, daterad 89, ungräv. Olja på duk, 46x46 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)

1337 4296  Oljemålning Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad 72, vinterfiskare. Olja på duk, 40x55 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)

1337 4149  Oljemålning Tage Eriksson, "Aftonstämning utanför Fotö", Signerad. Olja på duk, 70x90cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:00)

1337 2290  Oljemålning Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Fiskeläge. Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 48x68 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)

1337 4409  Oljemålning Uwe Magener, Signerad UMA, 1996. Olja på duk, 100x73 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:31)

1337 2001  Oljemålning Väinö Paris (1921-2001), Finland. Åkerlandskap. Signerad, daterad -78. Olja på pannå, 57x60 cm

1337 4380  Örhänge 18k guld. Vikt: 1g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)

1337 4250  Örhängen 18k guld, Ett par, med diamanter 6xca0,01ct. Längd: 2cm, vikt: 3g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:58)

1337 4236  Örhängen 18k guld, Tre par. Vikt: 6g.

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:43)

1337 4375  Örhängen 18k guld, Två par, med vita stenar. Vikt: 5g.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:05)

1337 4252  Örhängen 5 st, silver, pärlor & bärnsten. Vikt: 5g.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:28)

1337 4439  Örhängen Ett par. Längd: 3cm vikt: 3g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:23)

1337 4424  Öronlappsfåtöljer Ett par, Louis XVI-stil

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:53)

1337 4357  Överkast 240x140 cm

1337 4583  Pall 1960-tal. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:12)

1337 4706  Pall höjd: 60cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)

1337 4181  Pall Längd: 48 cm. Djup: 30 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:07)

1337 4431  Pall nutida. Längd: 60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:02)

1337 4187  Paraplyställ England. Längd: 76 cm. Djup: 25 cm, höjd: 108 cm

1337 4356  Paraplyställ Gjutjärn, omkring 1900. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:33)

1337 4585  Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 70cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:58)

1337 4231  Pärcollier 2 st, 18k guld, vitguld/gultguld. Längd: 44-50cm, bruttovikt: 53g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:47)

1337 4232  Pärlcollier 2 st. Silverlås, doserat, med vita och grön sten. Längd: 66cm, bruttovikt: 25g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 4665  Parti bijouterier Diverse

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:11)

1337 4027  Parti bijouterier Halsband, diverse

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:21)

1337 2222  Parti koppar bland annat Fiskgryta. Längd: 58 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:05)

1337 4022  Parti kuriosa 9 del

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)

1337 4438  Parti mässing 6 delar, Längd: 12-44cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:22)

1337 4104  Parti mässing 9 delar, bland annat ljusstakar. Höjd: 2-17 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:14)

1337 4105  Parti silver 3 delar, pokal, bägare och punschkopp. Höjd: 5-12,5 cm. Vikt: ca 300g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)

1337 4379  Parti silver vikt: 165g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:34)

1337 1132  Pastell Hilda Heyman (1872-1955), Sverige. Solnedgång vid Porto Venere, Italien. Signerad, daterad 1902. Pastell, 39x68 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:07)

1337 4613  Pianopall Bemålad. Längd: 59, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:27)

1337 4415  Piedestal diameter: 41 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)

1337 4638  Plafond Glas. Diameter: 30cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:28)

1337 2067  Plaketter 10 st, + 1 par ljusstakar, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 8-15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:44)

1337 4096  Porslinstavla Rosenthal, 22x16 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:15)

1337 2374  Prakturnor ett par, majolika. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:10)

1337 4184  Puderstolar Ett par, England.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:29)

1337 4374  Ragusked Sterlingsilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1981, Anna Stina Åberg. Längd: 29,5 cm. Vikt: ca 220g

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:24)

1337 4465  Ram 56x42cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)

1337 4470  Ramar 3 st, ramens innermått, 19x37-54x78 cm

1337 4071  Remmare 3+ 3+ 3 st. Höjd: 18-19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:07)

1337 4224  Ring 14K vitguld, med briljantslipad diamant, 1xca0,24ct, piqué, storlek: 16. Vikt: 3g, med etui

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)

1337 4369  Ring 18k guld, med blå safir, Guldvaruhuset Aktiebolag, Stockholm, storlek: 17. Vikt: 1g.

1337 4237  Ringar 18k guld, storlek: 18½. 19½, med diamanter 20xca0,001ct. Vikt: 4g.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:11)

1337 4709  Ringar 7st, 18k guld, gravyr, storlek: . Vikt: 17½-19, vikt: 24g.

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)

1337 4015  Rökbord Funkis, 30-tal, Intarsia. Bredd: 68, djup: 47 cm, höjd: 52 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)

1337 4610  Salongsbord 30-tal, Funkis, Intarsia. Diameter: 75, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:56)

1337 4329  Salongsbord diameter: 90cm. Höjd: 72cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:40)

1337 4360  Salongsbord Nyrokoko, mahogny, diameter: 108, höjd: 72 cm

1337 4258  Salongsbord Nyrokoko, mahogny. Diameter: 113cm. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)

1337 4423  Salongssoffa Louis XVI-stil. Längd: 190cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)

1337 4118  Samlartallrikar 19 st. Paul Hoff (f. 1945), Sverige. "Arter i fara", Gustavsberg. Diameter: 24,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:49)

1337 4251  Sängbord ett par, mahogny, med utdragsskiva. Bredd: 45, djup: 38 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)

1337 2461  Satsbord 3 delar, England, 50x38,5 cm. Höjd: 49-54,5 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:06)

1337 4006  Satsbord 3 delar, England. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)

1337 4462  Satsbord 4 delar, 34x43cm. Höjd: 59cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:23)

1337 4383  Schatull för flaskor, 1800-tal, intarsia. Längd: 40, djup: 25 cm, höjd: 28 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:15)

1337 4067  Sekretär 1800-tal. Bredd: 115, djup: 50 cm, höjd: 118 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)

1337 4143  Sekretär Snedklaff. Ek, omkring 1800-tal, Bredd: 105 cm. Djup: 50 cm, höjd: 98 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)

1337 4186  Serveringsvagn Längd: 62 cm. Djup: 42 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)

1337 4213  Serveringsvagn Längd: 65 cm. Djup: 48 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:39)

1337 4481  Servisdelar 15st, fruktassietter. Diameter: 17-25cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:08)

1337 4479  Servisdelar 5 delar, Limoges, Frankrike. Höjd: 6-14cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)

1337 4109  Servisdelar 6+ 6+ 1, tekoppar, assietter och kanna, Grön Anna, Rörstrand. Diameter: 9-21 cm. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:49)

1337 4245  Servisdelar Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), ca 40 del

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:38)

1337 4065  Sideboard Björk, 20-tal, L107. Djup: 52 cm, höjd: 97 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:34)

1337 2455  Sideboard England med lådor, mahogny. Längd: 130, djup: 37 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:01)

1337 4342  Sideboard Teak. Längd: 78, djup: 32 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:21)

1337 4341  Sideboard Teak. Längd: 98, djup: 32 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)

1337 2487  Sidentavla Riddarholmen, Signerad. Motivet: 31x24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:16)

1337 4680  Silver 6 delar. Vikt: ca 220g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:39)

1337 4141  Sjömanskista Längd: 92 cm. Djup: 40 cm, höjd: 43 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:20)

1337 3012  Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Längd: 13. Djup: 13 cm. Höjd: 7 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:58)

1337 4433  Skål Kosta Boda, diameter: 35, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:36)

1337 4366  Skål Kristall, diameter: 30, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:11)

1337 4196  Skål Orrefors. Höjd: 11cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:53)

1337 4198  Skålar 2 st, Arabia. Längd: 17-22,5cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:18)

1337 4322  Skålfat 2 st, Orientaliska. Höjd: 4-10 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)

1337 4042  Skåp 1950-tal, teak. Bredd: 120. Djup: 45 cm, höjd: 167 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:17)

1337 3070  Skåp Jämtland. Signerad MO, daterat 1829. Senare nederdel, bemålat, delvis originalmålning. Bredd: 112 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 224 cm (77 cm + 147 cm), nyckel

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:54)

1337 4358  Skåp Jugend, Ek. Bredd: 94, djup: 54 cm, höjd: 191 cm, nyckel

S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:20)

1337 4204  Skedar 5 st, silver, 1800-tal. Längd: 20-23 cm. Vikt: 245g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:01)

1337 4203  Skedar 7 st + 1 gaffel, silver. Längd: 18,5-21,5 cm. Vikt: ca 340g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:38)

1337 2335  Skedar 8 st, silver, snarlika. Längd: ca 14 cm. Vikt: 130g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)

1337 2339  Skedar silver, 11 st, snarlika. Längd: ca 15 cm, Vikt: ca 140g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:36)

1337 4554  Skrivbord Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mahogny, Bredd: 174 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:39)

1337 4580  Skrivbord mahogny. Bredd: 110 cm. Djup: 60 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:30)

1337 4107  Skulptur aluminium. Höjd: 55 cm, längd: 62 cm, bredd: 19 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:06)

1337 4119  Skulptur Ansgar Almquist (1889-1973), Olof Skötkonung, Sod 1935. Gips, huvud. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:08)

1337 4212  Skulptur brons. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:21)

1337 2032  Skulptur Bror Forslund (1909-1982), Sverige. Brons, Nr 180 på träsockel. Höjd: 45 inkl sockel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:06)

1337 4367  Skulptur Buddha, Patinerad Metall. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:21)

1337 4609  Skulptur Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad, daterad -71, numrerad 78/100. Bredd: 20,5 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:38)

1337 2103  Skulptur Jerzy Kenar. Polen. Höjd: 48cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)

1337 4019  Skulptur Katt, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:52)

1337 4214  Skulptur Konstglas, Orrefors Expo, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. "Absolut vodka". Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:29)

1337 4239  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:26)

1337 4333  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Visent ur Utrotningshotade djur, limiterad upplaga för Världsnaturfonden WWF och NK, Gustavsberg 1978. Etikettmärkt. Målad och glaserad stengodslera. Längd: 22,5 cm. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:21)

1337 4266  Skulptur Metall, Legends, 1990, "Keeper of eagles", höjd: 23cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:22)

1337 4368  Skulptur Royal Copenhagen, gosse med ko, porslin. Längd: 17 cm. Höjd: 17 cm

1337 3001  Skulptur Trä, 1600-tal. Höjd: 25,5 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:32)

1337 4020  Skulpturer 2 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg, "Skäggdopping & Vigghane". Längd: 13-18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:57)

1337 4428  Slagbord bemålat. Bredd: 30 + 2x50, djup: 70 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:10)

1337 4206  Slaglåsgevär Längd: 146cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:45)

1337 4321  Snusflaska Kina, Jade. Höjd: 6,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:24)

1337 4607  Soffa Johannes Andersen, Trensum, omklädd. Längd: 250

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:25)

1337 4566  Soffa Karl Johan, Björk. Längd: 195cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)

1337 4099  Soffa längd: 225 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:20)

1337 4376  Soffa Nyrokoko. Längd: 210 ca

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:50)

1337 4272  Soffa Plysch. Längd: 157 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:52)

1337 4412  Soffa Rotting. Längd: 112

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:04)

1337 4611  Soffa Skinn. Längd: 210

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:49)

1337 2172  Soffa / dagbädd 1960-tal, Design: Gunnar Thalberg för Hallbergs, Brännmärkning. Längd: 205. Djup: 85 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:58)

1337 4427  Soffbord 3 delar + ett par, lampbord. Diameter: 70-105 cm. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:01)

1337 4161  Soffbord Almrot. Diameter: 85, höjd: 60cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)

1337 2129  Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Signerad A. Häll och daterad 1987. Diameter: 100cm. Höjd: 62cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:05)

1337 4166  Soffbord Glas/krom. Diameter: 99cm, höjd: 43cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:28)

1337 4608  Soffbord Johannes Andersen, Trensum, teak, 160 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 52 cm

1337 4384  Soffbord Kakel, Marian Zawadzki (1912-1978), Sverige. Signerad, daterad 60. Bredd: 76. Djup: 46 cm. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:44)

1337 4567  Soffbord Längd: 120 cm. Djup: 90 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:04)

1337 2285  Soffbord NK, Engelsk modell, Idegran. Bredd: 122. Djup: 61 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:04)

1337 2122  Soffbord Teak. Bredd: 149 cm. Djup: 55 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:04)

1337 4557  Solur Höjd: 105cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)

1337 4210  Spegel 105x42cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:30)

1337 2131  Spegel Francois Ghost, Kartell, röd, 79x64,5cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:35)

1337 4102  Spegel Fröseke, 80x40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)

1337 4363  Spegel Gustaviansk stil, Grythyttan, 81x41 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)

1337 4601  Spegel Med förgylld ram, 70x53,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:55)

1337 4600  Spegel Med förgyllt ram, 70x53,5cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)

1337 4429  Spegel Rektangulär, nutida, 128x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:23)

1337 4668  Spegellampett Sengustaviansk, kompletterad, 41x25 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:59)

1337 6217  Spelbord Rokoko, bemålad. Bredd: 105 cm. Djup: 61 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)

1337 4120  Starkvinsglas 1700-/1800-tal, Dekor med blommor. Höjd: 15,3

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:57)

1337 4640  Stekfat Kina, blåvitt kompaniporslin, 33x42 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:22)

1337 4138  Stekfat Kina, Famille Rose. Längd: 40cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:52)

1337 4381  Stigbyglar 2 st, mässing, Orientaliska. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:37)

1337 4618  Stol Lindau & Lindecrantz (Börje Lindau & Bo Lindecrantz, båda födda 1932)

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:44)

1337 2305  Stol Rokoko, provinsarbete

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:45)

1337 4188  Stolar 10+ 2 st, Karmstolar, Windsormodell

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:48)

1337 4260  Stolar 4 st

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)

1337 4419  Stolar 4 st, 1940-tal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:12)

1337 4338  Stolar 4 st, mahogny

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:17)

1337 4349  Stolar 5 st, Nyrokoko

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:30)

1337 4463  Stolar 6 st

1337 4393  Stolar ett par, Design: Vico Magistretti för Fritz Hansen

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:06)

1337 4108  Stolar ett par, Juni, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:40)

1337 4328  Stringhylla 2 hyllplan. Bredd: 62 cm

1337 4009  Syltkrukor 3 st, bland annat Höganäs. Höjd: 15-24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:03)

1337 4434  Syltkrukor 3 st, Höganäs. Höjd: 11-26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:38)

1337 4591  Takarmatur + väggarmatur. Höjd: 21-40cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:17)

1337 2383  Takarmatur glas och krom, Kaiser Leuchten. Diameter: 70, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:12)

1337 4702  Takarmatur höjd: 57cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:10)

1337 4472  Takarmatur Mässing med glaskupa. Höjd: ca 60cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:36)

1337 4704  Takarmatur Mässing med prismor. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:42)

1337 4569  Takarmatur Mässing/glaskupa. Höjd: 33cm

1337 4047  Takarmatur med prismor, nutida. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:33)

1337 4061  Takarmatur med prismor. Diameter: 36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:35)

1337 4098  Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:31)

1337 2078  Takarmatur med prismor. Diameter: 60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:56)

1337 4106  Takarmatur PH-lampa, PH5. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:53)

1337 4140  Tallrikar 2 st, Kina + Vas. Höjd: 23cm

1337 4136  Tallrikar 4 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 23cm

1337 4408  Tavla Bali, Pan Rumiasih, 83x66 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:12)

1337 4041  Tavla Textiltryck, Ålderstrappan, Jobs, 110x108 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:04)

1337 4480  Te & kaffeservis 12st med fat, + 9+ 12, Rörstrand.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:55)

1337 4590  Teckning Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Monogramsignerad. Motivet: 39x28cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:26)

1337 4318  Teckning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Monogramsignerad -64. Blyerts, 29x23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 4294  Teckning Tusch, Oidentifierad konstnär. Räv och fågel, 46x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)

1337 4007  Tekoppar + gräddkanna, 10 delar, 9 + 1 st), Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:18)

1337 4552  Tekoppar + kanna, 12 + 1 delar, Rosenthal, Maria (ej fat)

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:53)

1337 4330  Teservis 25 delar, Royal Tuscan, England

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:02)

1337 4632  Teservis 27 del "Anemone", Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:04)

1337 4596  Teservisdelar 31 delar, 17+ 12+ 2, Rörstrand, Nanking.

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:35)

1337 4413  Trädgårdsgrupp 3 delar. Diameter: 60, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:32)

1337 4070  Trädgårdsurna Gjutjärn. Höjd: 30, diameter: 34 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:43)

1337 4033  Träskulpturer 3 st, Figurer. Höjd: 26-63 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:14)

1337 4592  Trasmatta 75x274cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:50)

1337 1021  Träsnitt Annie Bergman (1889-1987), Sverige. "Vår i granskapen". Signerad, numrerad 22/40. Motivet: 15x20 cm

1337 4626  Tuschlavering Björn Brusewitz (f. 1948), Sverige. "Tunnel". Signerad, daterad -76. Motivet: 26x33 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:42)

1337 4703  Tvättservis 2 delar, Portugal. Diameter: 31. Höjd: 26cm

1337 4446  Urnor Ett par, Lergods. Höjd: 30-48 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:46)

1337 4124  Väggbonad Uzbekistan, 236x320 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:47)

1337 4127  Väggplatta Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 33x31 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:03)

1337 4192  Väggrelief 4 st, Kina, 30x91cm

1337 4299  Väggrelief Börje Skohg (1923-2006), Sverige. Signerad, 23x32cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:48)

1337 2128  Väggrelief brons, Kina, 32x27cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:32)

1337 4672  Vas 50/60-tal, Italien, reliefdekor. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:13)

1337 4100  Vas Argenta, modell 978. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:37)

1337 4558  Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:51)

1337 3007  Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Glaserad stengodslera. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:53)

1337 8217  Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:45)

1337 4457  Vas Coquille, Flygsfors, -56. Höjd: 28 cm

1337 4128  Vävnad Sign AB MMF, Märtas Måås Fjetterström, Blomduk, 41x38 cm

1337 4385  Vevgrammofon Victrola, Ek

1337 2082  Vitrinskåp design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården. Bredd: 100, djup: 3,9 cm, höjd: 184 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:58)

1337 4555  Vitrinskåp Längd: 147 cm. Djup: 36 cm, höjd: 151 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:44)

1337 4023  Vykortsalbum 2 st + lösa vykort. Flygplan

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 18:42)

1337 4371  Ytterfoder + skål, 3 delar, Waldemarsudde respektive Märtha Måås-Fjetterström. Höjd: 7-15 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:31)

1337 4024  Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 14-26, höjd: 13-16 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 20:52)

1337 4139  Ytterfoder Kina. Diameter: 20cm, höjd: 10cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:14)

1337 4669  Ytterfoder Rörstrand, omkring 1900, diameter: 17,5, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juli 2020 19:20)