847 4092 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), Kåkar på Åsöberget, signerad, 1939, motivets mått: 20x24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:29)
847 4093 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), motiv från Visby, signerad, 1938, motivets mått: 19x13
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:30)
847 4088 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Chelsea, signerad, provtryck 1929, motivets mått: 25x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:26)
847 4087 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), gränden, signerad, 1933 mm: 27x23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:24)
847 4085 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Paris motiv, signerad, motivets mått: 22x32
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:23)
847 4090 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Slussen, signerad, 1918, 55/100, motivets mått: 36x25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:27)
847 4083 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Stockholms motiv, signerad, 283/310 mm: 25x33
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:15)
847 4102 Etsning Louis Bastin (1912-1979), Sittande flicka, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 60 x 47
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:36)
847 4013 Etsning Roberto Matta (1911-2002), 31/85, motivets mått: 24x18
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:08)
847 4014 Etsning Roberto Matta (1911-2002), 82/85, motivets mått: 24x18
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:09)
847 1151 Etsning Ture Jörgensen (1907-1962), 121/150, Byggnadsställningar, motivets mått: 38 x 31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:52)
847 1329 Färgetsning Allan Österlind (1855-1938), Flamenco, La Cachucha, otydligt signerad, 49/50, Flamenco, Ed, Sagot Editeur Paris, motivets mått: 35x24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:41)
847 1052 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), 108/310, fiskare
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:19)
847 4021 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), musikanter, bl: 60x40
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:15)
847 4075 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), 142/300, motivets mått: 77 x 58
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:23)
847 4047 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), 133/225, "Rönnerdahl", -75, 37 x 43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:10)
847 4058 Färglitografi Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:38)
847 4031 Färglitografi Bert Håge Häverö (f. 1932), 203/360, "Sunnan", motivets mått: 45x38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:45)
847 4032 Färglitografi Bert Håge Häverö (f. 1932), 203/360, 1978, motivets mått: 45x38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:46)
847 4033 Färglitografi Bert Håge Häverö (f. 1932), 263/360, 1978, "Waxholm I", motivets mått: 46x37
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:46)
847 4040 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), HC-upplaga, 9/30, motivets mått: 42x52
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:58)
847 4005 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), hjortar, 258/360, signerad, motivets mått: 45x55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:18)
847 4006 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), skridskois, 34/250, signerad, motivets mått: 36x46
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:39)
847 4003 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, 202/360, signerad, motivets mått: 45x55
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:09)
847 4002 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, signerad, 202/360, motivets mått: 45x55
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:06)
847 1035 Färglitografi Eva Zettervall (f, 1941), sign 184/250, motivets mått: 35x26
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:42)
847 1418 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), onumrerad, motivets mått: 43x59
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:10)
847 4076 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), "Långskär i Oktober", 36/280, motivets mått: 25 x 37
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:24)
847 4008 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), 'Party', EA (konstnärens exemplar), signerad, motivets mått: 44x59
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:24)
847 1101 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), fiskare, signerad, 183/310, motivets mått: 50x33
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:48)
847 1104 Färglitografi Jack Kampmann (1914-1989), signerad, 8/300, 58x75, Hus
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:55)
847 1066 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 'Vårmelodi'signerad -57, 1/100, motivets mått: 24x14
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:08)
847 4057 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), -56, 188/260, komposition, motivets mått: 34 x 54
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:41)
847 4044 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), "De trolovade", 273/360, signerad, motivets mått: 43x64
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:14)
847 4042 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 331/360, motivets mått: 39x64
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:11)
847 4045 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), flöjtspelande flickor, 273/360, 43x64
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:16)
847 8102 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), HC-upplaga, 28/50, motivets mått: 31x52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:29)
847 4043 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), på stranden, 334/360, 39x64
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:12)
847 1070 Färglitografi Lars-Olof Gynning (1920-2003)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:16)
847 4074 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), "Boulangeri", 239/310, motivets mått: 42 x 57
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:17)
847 4065 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), I ateljén, EA 15/36, motivets mått: 30 x 35 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:02)
847 4077 Färglitografi Matti Helenius, Björkar i snö. 1984, 70/175, bladets mått: 47x63
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:27)
847 4027 Färglitografi Michael Casford signerad, 33/95, motivets mått: 60x45
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:41)
847 4063 Färglitografi oidentifierad konstnär, "Aqua", 49/300, signerad, motivets mått: 48x35
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:35)
847 4051 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), signerad, 304/360 mm: 52x45
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:25)
847 1071 Färglitografi osignerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:17)
847 4037 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), 1989, 54/200, motivets mått: 40 x 37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:44)
847 4010 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, "Nalen", motivets mått: 42x59
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:32)
847 4007 Färglitografi Roberto Matta (1911-2002), 27/60, signerad, motivets mått: 32x44
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:36)
847 4011 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 106/160, Skärgård, motivets mått: 38x55
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:58)
847 4028 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Skärgårdsmotiv, 58/275, motivets mått: 28x38
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:31)
847 4069 Färglitografi signerad, 192/300, 1987, motivets mått: 24x18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:38)
847 1105 Färglitografi signerad, Göran Karlsson, 159/270, 62x46
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 21:01)
847 4030 Färglitografi signerad, K G Nilsson, 267/350, motivets mått: 54x48
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:12)
847 1419 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), Provtryck, Rosenkavaljeren -59, motivets mått: 50x64
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:11)
847 4039 Färglitografi Thage Nordholm (1927-1990), 132/300, motivets mått: 47x63
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:46)
847 4066 Färglitografier 2 st, R Benson, Stilleben, bladets mått: 80 x 60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:04)
847 4046 Färglitografier 5 st, Peter Borotinskij (f. 1948), numrerade och signerade, 31x46 + 26x22
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:27)
847 1636 Litogarfi Peter Dahl (f, 1934), 'Frö' 181/250, signerad, motivets mått: 80x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:08)
847 4104 Litografi Carl Schubert, Pt, Fiol i fors, motivets mått: 45 x 38
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:01)
847 4015 Litografi Erik Olson, 1950, 24/260, motivets mått: 47x54
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:09)
847 4068 Litografi Gunnar Larson (f. 1925), 72/200, träd, motivets mått: 44 x 44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:56)
847 4001 Litografi John-Erik Franzén (f. 1942), 217/300, signerad 2008, bladets mått: 52x61
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:19)
847 4071 Litografi Lennart Rodhe (1916-2005), Komposition, bladets mått: 65 x 50, 95/285, -78
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:22)
847 4064 Litografi Robert Högfeldt (1894-1986), Per Svinaherde, motivets mått: 34 x 35, 17/100
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:25)
847 4019 Litografi Sven Jonson (1902-1981), 355/390, motivets mått: 40x48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:13)
847 4018 Litografi Sven Jonson (1902-1981), 355/390, motivets mått: 40x48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:12)
847 4020 Litografi Sven Jonson (1902-1981), 355/390, motivets mått: 48x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:14)
847 4004 Mapp 2 st, färglitografier, Einar Jolin (1890-1976), signerade, motivets mått: 45x55
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 18:14)
847 4029 Träsnitt Esaias Thorén (1901-1981), 74/150, motivets mått: 46x34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:06)
847 4049 Träsnitt Harald Sallberg (1895-1963), Katt på stol, 1950, 108/115, motivets mått: 41 x 33
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 19:25)
847 4035 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Centralstationen Stockholm, -73, 128/360, motivets mått: 50 x 78
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2013 20:26)