1590 3017 Akryl Mirsada Rebic (f. 1964), Sverige. "Mirreh". Signerad. Akryl, 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)
1590 3213 Akvarell Åke Holm (1900-1980), Sverige. Landskap. Signerad, akvarell, 14x17 cm, yttermått inklusive ram: 19x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:14)
1590 4002 Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Purple patterns". Signerad. Akvarell, 30x24cm, yttermått inklusive ram: 44x37cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)
1590 4181 Armaturdelar brons, diverse
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:39)
1590 4059 Årstallrikar 22 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)
1590 3410 Årsur kupa av glas. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)
1590 4189 Bänk design: Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Längd: 112 cm, djup: 39 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 4190 Bänk design: Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Längd: 72 cm, djup: 39 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:24)
1590 4188 Barnsäng korg. Längd: 91 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:05)
1590 4241 Bestick silver, 5+ 4+ 1 delar. Längd: 13-14. Vikt: 180 gr ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:24)
1590 4035 Bestickuppsättning nysilver, ca 40 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)
1590 3229 Bildrulle Kina, 30x310 cm, Wang Xi tillskriven
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)
1590 4228 Blandteknik Bertil Stenmark (1912-1989), Sverige. Marin, Signerad. Blandteknik, bildmått: 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:34)
1590 3262 Blandteknik Margit Kristiansson (1927-2019), Sverige. "Handduken", Signerad, daterad a tergo - 79. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:02)
1590 3261 Blandteknik Margit Kristiansson (1927-2019), Sverige. "Shahen av Iran". Signerad, daterad a tergo - 79. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:52)
1590 4233 Blandteknik Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad. Blandteknik + bok, bildmått: 18x15 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:49)
1590 4040 Blandteknik Sten Sture Sandgren (1894-1964), Sverige. Signerad, blandteknik, 38x57 cm, yttermått inklusive ram: 42x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)
1590 4230 Bokstöd/hylla längd: 36-56 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)
1590 4278 Bord Engelsk stil. Diameter: 108 cm + en iläggsskiva om 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)
1590 4260 Bordsbokställ Åtvidaberg. Ek. Längd: 75 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 3149 Bordslampa koppar, nutida, ställbar. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:13)
1590 4124 Bordslampa Orrefors, Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Kristall. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)
1590 4207 Bordslampfot Glasfot. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:30)
1590 4161 Bordslampfot Orrefors, Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Märkt RD. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:18)
1590 4121 Bordslampfötter Ett par, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Sjögräs, Kosta. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:50)
1590 3352 Bordslampor Ett par, Aneta. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:17)
1590 4151 Bordslystrar Ett par. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:38)
1590 4197 Bordsspegel Björk, 52x50 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)
1590 3316 Bordsur tidigt 1900-tal, med intarsia. Längd: 25 cm, djup: 17 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)
1590 4201 Brickor 2 st, mässing. Diameter: 64 cm. Höjd: 4-7 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:29)
1590 4172 Champagneglas 8 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:22)
1590 4255 Dessertskålar 9 st, Kekkerit, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, diameter: 11, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:44)
1590 4243 Dockor 3 st, Greta Nygren Hedquist, Troll. Höjd: 32-43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:07)
1590 4108 Etagebord Louis XVI-stil, gallerkant, onyx, mässingsdekor. Bredd: 55 cm, djup: 35 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)
1590 4042 Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige, daterad . Signerad, numrerad 20/150,57,21x14 cm, yttermått inklusive ram: 46x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:45)
1590 4028 Fällstolar ett par
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)
1590 4270 Färglitografi 2 st, Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: 32x39-51x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)
1590 4078 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad HC 17/29. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:25)
1590 4007 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 113/340. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 58x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:16)
1590 4075 Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), Sverige. Årtull. Signerad, numrerad 35/285. Färglitografi, bildmått: 55x42 cm, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:07)
1590 3421 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Trollgubben Rydell. Signerad, färglitografi, numrerad 154/400, olöst blad, oramad, 47x31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:06)
1590 3344 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Båthus i skärgården. Signerad, numrerad 171/310. Färglitografi, bildmått: 24x42 cm, yttermått inklusive ram: 46x62 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:15)
1590 4037 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 23/360. Färglitografi, bildmått: 25x40 cm, yttermått inklusive ram: 51x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:15)
1590 4017 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 148/150. Färglitografi, daterad bildmått: 42x53 cm, yttermått inklusive ram: 60x74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:05)
1590 4070 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 71/360, "Mozart K516". Färglitografi, bildmått: 44x48 cm, yttermått inklusive ram: 65x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:13)
1590 4016 Färglitografier 5 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 9/170, daterad 1981. Färglitografi, bildmått: 41x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x69 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:01)
1590 4157 Fat + skål med lock, 4 + 1 delar, Berlin- respektive Sevresmärke. Diameter: 17-24 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:49)
1590 4154 Fat + SKÅL. 3 delar, bland annat Rosenthal, Diameter: 27-31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)
1590 3071 Fat + skålar på fot + burk med lock, Kina. Diameter: 6-13,5. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)
1590 4021 Fat + vas, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 27 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)
1590 4023 Fat 2 st, Royal Copenhagen respektive Arabia. Diameter: 30-33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:43)
1590 4130 Fat Hutschenreuther, Juldekor, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:54)
1590 4142 Fat Konstglas, Kosta Boda, diameter: 35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:46)
1590 4140 Fat Morkulla. Diameter: 34 cm, höjd: 4,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:46)
1590 4030 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:52)
1590 3118 Flaskor 4 st, Holmegaard. Höjd: 12-29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:02)
1590 4160 Glas + vas + fat, 8 delar, Böhmen. Höjd: 7-19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:19)
1590 4145 Glas 14 delar, Bemålade, olika modeller, bland annat tomte. Höjd: 6-13,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:31)
1590 3040 Glasservis "SAS", 20 delar. 17+ 2+ 1 st. Höjd: 5,5-11 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:32)
1590 4183 Golvlampa före detta fotogen. Höjd: 170 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:42)
1590 4065 Golvlampa Smide, höj- och sänkbar. Höjd: ca 150
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:10)
1590 4191 Golvlampfot Josef Frank (1885-1967), Österrike. Märkt 2148, ej etiketterad, mässing. Höjd: 150 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)
1590 4069 Golvlampfot mässing, NK 32786. Höjd: 136 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)
1590 3358 Golvspegel höjd: 159 cm. Bredd: 46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)
1590 3247 Golvvas Oslo, 1960-tal. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:32)
1590 4079 Gouache Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. "Montmartre La Place de Moulin Rouge". Signerad. Bildmått: 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)
1590 4005 Grafiskt blad Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Ligg". Signerad, numrerad 8/100. Bildmått: 19x31cm, yttermått inklusive ram: 29x40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:25)
1590 4012 Halsband + 1 par örhängen, silver Lapponia. Längd: ca 40 cm. Vikt: 15g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:28)
1590 3377 Halsband med hänge silver, "Studio E&P", Else Berntsen & Paul Hughes, Norge. Längd: 5 cm. Höjd: 6 cm, vikt: 35 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:41)
1590 3383 Halsband med örhängen 3 delar, Sterlingsilver. Clips, Diameter: 3-14 cm. Vikt: 58g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:23)
1590 4195 Hängskåp ett par. Bredd: 36 cm, djup: 12 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:17)
1590 4026 Hörnväggskåp höjd: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)
1590 4193 Ikon Ryssland, 27,5x18,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:05)
1590 4202 Ishink Luxium, France, Äpple. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:27)
1590 3308 Jalusiskåp längd: 80 cm, djup, 47 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:10)
1590 4152 Jardinierer 2 st, Kristall, Slipat glas. Längd: 31-35, höjd: 22-25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)
1590 3119 Jultallrikar 13 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:03)
1590 4162 Kaffe-/ teservis 39 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 12 kaffekoppar med fat, 2 tekoppar med fat, 21 assietter, två gräddkannor, två sockerskålar varav en saknar lock
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:14)
1590 4156 Kaffegods 24 delar, Bavaria
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)
1590 4226 Kaffekanna + sockerskål, 2 delar, Singapore, Arabia. Höjd: 10-22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:22)
1590 2017 Kaffekanna silver, Georg II, Stämplad Edward Feline, London 1738. Höjd: 24 cm, vikt: 890 gr brutto
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)
1590 3103 Kaffeservis 60 delar, Arzberg
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:45)
1590 4144 Kakfat på fot silver, 1852, CN. Diameter: 19. Höjd: 15 cm, vikt: 265g ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 4225 Kanna "Alfi 21", rostfritt. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)
1590 3349 Karaffer 2 st, kristall, bland annat Kosta. Höjd: 22-24 cm
1590 4029 Karmstol 1950-tal, ek
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)
1590 4063 Karmstolar ett par, Angarths
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)
1590 4248 Kasperdockor + teater, modell äldre, diverse, 5 st dockor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:39)
1590 4158 Koppar + fat, 6 delar, Japan. Höjd: 2-5,5 cm, diameter: 9-18,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)
1590 4259 Kristallprismor diverse
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:14)
1590 4266 Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Höjd: 6-7,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:31)
1590 4268 Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8-8,5 cm. Höjd: 6-7,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:02)
1590 4269 Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8-8,5 cm. Höjd: 6-7,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:45)
1590 4267 Krukor/ytterfoder 40 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8 cm. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)
1590 4205 Kuverttallrikar 15 st, Rosenthal. Diameter: 27,5 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)
1590 3418 Lampbord med lådor. Bredd: 44 cm. Djup: 33 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)
1590 4135 Likörglas 9 + 6 st, Färgade. Höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:02)
1590 4272 Litografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad ej numrerad. Bildmått: 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 46x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)
1590 3107 Ljuskrona empirestil, prismor. Höjd: 95 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:37)
1590 9135 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:20)
1590 4182 Ljuskrona med prismor, Rokokostil. Bredd: 50 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)
1590 4265 Ljusstakar 12 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fåglar, Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:54)
1590 4136 Ljusstakar 8 st, färgat glas, Hovmantorp. Höjd: 18-26 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)
1590 4119 Ljusstakar Ett par, "Vallonmässing", 1987. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:47)
1590 4022 Ljusstakar ett par, Art Déco. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:20)
1590 4264 Ljusstakar ett par, England, pläter. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:39)
1590 4128 Lykta etsad dekor. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:07)
1590 3326 Mat/teservisdelar ca 75 delar, Minton, England
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)
1590 3385 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110 cm. Bredd: 110 cm + två iläggsskivor om 48 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:21)
1590 3361 Matservis 57 delar, Hackefors
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)
1590 3281 Matservis Haviland, Frankrike, för NK, ca 80 delar
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:54)
1590 4103 Matta Afghan, 58x260 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:18)
1590 4104 Matta Afghan, 64x252 cm
1590 4096 Matta Kelim, afghan, 101x140 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:24)
1590 4098 Matta Kelim, Afghan, 77x294 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:26)
1590 4097 Matta Kelim, afghan, 80x292 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:41)
1590 4101 Matta Keshan, 70x94 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:20)
1590 4179 Matta Kina, 137x190 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:09)
1590 4178 Matta orientalisk, 107x154 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:46)
1590 3297 Matta orientalisk, 115x160 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)
1590 4274 Matta Orientalisk, 150x243 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:59)
1590 4277 Matta Orientalisk, 159x270 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)
1590 3050 Matta Orientalisk, 162x246 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)
1590 3048 Matta Orientalisk, 169x235 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:15)
1590 4198 Matta orientalisk, 83x93 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:49)
1590 3331 Matta Orientalisk, Beluch, 130x180 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:15)
1590 3333 Matta Orientalisk, Bochara, 130x165 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:17)
1590 4055 Matta orientalisk, Galleri, 90x327 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:18)
1590 4169 Matta orientalisk, Kelim, Afghan, 80x120 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)
1590 3330 Matta Orientalisk. Bochara, 110x192 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:09)
1590 4213 Matta Rosenkelim, 199x320 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)
1590 4044 Minkpäls storlek ca 38
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:21)
1590 4236 Mynt / medaljer diverse, 10 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:17)
1590 4036 Oljemålning Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 35x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x40 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)
1590 4171 Oljemålning Börje Nilsson-Hugo (1913-1987), Sverige. "Blomster i kruka". Signerad, daterad 1970. Olja på pannå, 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)
1590 3397 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Blommor i Gustavsbergskrukan". Signerad. Olja på duk, 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:29)
1590 3019 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Österlen". Signerad. Olja på duk, 40x50cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:09)
1590 4003 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Storm". Signerad. Olja på duk, 40x40cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:21)
1590 3438 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Utsikt mot Skeppsholmen. Signerad. Olja på pannå, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 28x38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:37)
1590 3089 Oljemålning Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, daterad A tergo, Borgholm 1939. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:42)
1590 4018 Oljemålning Ivan Bergdahl (f. 1929), Sverige. "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 4014 Oljemålning Jack Borch, komposition. Signerad. Olja på duk, 46x33 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)
1590 4015 Oljemålning Karl Gustav Holmberg (1916-1994), Sverige. Signerad, daterad 61, "Annalkande oväder, Cadiz". Olja på pannå, 23x49 cm, yttermått inklusive ram: 38x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)
1590 4054 Oljemålning Lennart Pilotti (1912-1981), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x97 cm, yttermått inklusive ram: 77x114 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:04)
1590 4072 Oljemålning M Ljunggren, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 89x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:23)
1590 4071 Oljemålning M Ljunggren. Signerad, daterad 69, landskap. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 83x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:27)
1590 4165 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, religiöst motiv. Olja på pannå30x23 cm, yttermått inklusive ram: 36,5x29 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)
1590 4175 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, man med bok. 75x60, oramad, lagad duk
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:26)
1590 4186 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Albert, 1907, marin. Olja på duk, 50x85 cm, yttermått inklusive ram: 63x99 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:27)
1590 3139 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Bois, Alpmotiv. Olja på duk, 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)
1590 4077 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Duval, Bar, oramad. Olja på duk, 61x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:35)
1590 4081 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad G Lindh, Pojkar och eka. Omkring 1900, Olja på duk, 96x147 cm, yttermått inklusive ram: 140x190 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:25)
1590 4217 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Tabley, Ryssland, Daterad -89. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 100x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:43)
1590 4215 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Capri. Olja på duk, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:27)
1590 4170 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1894, Fruktstilleben. Olja på duk, 49x67 cm, yttermått inklusive ram: 68x86 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)
1590 3391 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1964, Hamnmotiv. Olja på duk, 65x99 cm, yttermått inklusive ram: 78x113 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)
1590 4039 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, paris. Olja på pannå, 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 32x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:20)
1590 9052 Oljemålning Renato Borsato. Signerad, Venedig. Olja på duk, 69x43cm, yttermått inklusive ram: 82x57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:57)
1590 4076 Oljemålning Torgny Dufwa (1876-1960), Sverige. Utsikt mot åkermark. Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 49x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:17)
1590 3266 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Timmerflottning, Signerad. Olja på duk: bildmått: 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 61x50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:49)
1590 3211 Oljemålningar 2 st, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Tillskrivna, 1930-tal. Ej signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 25x18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:12)
1590 4147 Överskåp 1800-tal, Allmoge. Bredd: 111 cm, djup: 36 cm, höjd: 108 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:07)
1590 4261 Pallar 6 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:46)
1590 4262 Pallar 6 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:52)
1590 4263 Pallar 8 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)
1590 4031 Päls Mink, ca 38 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:34)
1590 4237 Päls Mink, Östling & Company, för PUB
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:36)
1590 4180 Parti kristall 7 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)
1590 4127 Piedestal Louis XVI-stil, stenskiva. Diameter: 44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:14)
1590 4126 Piedestal omkring 1900, Louis XVI-stil, stenskiva, gallerkant, diameter: 30, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:54)
1590 3431 Plunta + kanna, 2 delar, Silver / kristall, "G III" & Birmingham. Höjd: 12-19,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)
1590 4149 Porslin 8 delar, bland annat Rosenthal & Herend, parti. Längd: 7-13 cm, djup: 8-13 cm, höjd: 1-8 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:35)
1590 4155 Ram 1800-tal, ramens innermått: 35x29 cm, yttermått inklusive ram: 48x41 cm
1590 4133 Remmare 6 st. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)
1590 4057 Rullbord Mahognyskiva. Bredd: 72 cm. Djup: 42 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)
1590 4027 Rullstol 1920-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)
1590 4032 Ryamatta 190x200 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:39)
1590 4187 Saig-korg längd: 42 cm, djup: 33 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:59)
1590 4088 Samlartallrikar 50 st ca, Sverige / England, bland annat Wedgwood & Rörstrand. Diameter: 13-25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)
1590 4275 Sängram mässing, NK Nordiska Kompaniet, 120x190 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)
1590 4253 Sideboard England, mahogny. Längd: 121 cm, djup: 59 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)
1590 3334 Sideboard med tre lådor, Habitat. Längd: 113 cm, djup: 37 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:22)
1590 3106 Sideboard Med tre lådor. Längd: 170 cm, djup: 56 cm, höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:32)
1590 4254 Skål + fat, 4 dekar, Kina, 1900-tal. Diameter: 17,5 - 25,5 cm, höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:08)
1590 4045 Skål Kina. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)
1590 3428 Skål på fot Silver / kristall, J O Östlund, 1860, diameter: 21, höjd: 18,5. Vikt: 1000g brutto
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)
1590 4174 Skålar + fat, 3 delar, bland annat Simon Gate, Tusen Fönster, Kristall. Diameter: 13-36 cm
1590 4159 Skålar 4 delar, Konstglas. Diameter: 14-24,5 cm, längd: 14-24,5 cm, djup: 12-24,5 cm, höjd: 4-11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:08)
1590 4139 Skålar 4 st, Kristall, Orrefors, 12-18,5. Höjd: 9-12 cm
1590 4112 Skålfat Gustafsberg, majolika, omkring 1900,36x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)
1590 3165 Skålfat stengods, Linda Ljunggren, "Velvet underground", monogramsignerad. Diameter: 49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)
1590 4068 Skåp Jugend, med glasade dörrar, ek. Bredd: 148 cm. Djup: 60 cm, höjd: 205 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)
1590 4212 Skedar silver, 14 st, 3 olika modeller. Längd: 10-21 cm, Vikt: ca 205 g, cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:32)
1590 3310 Skrivbord England. Bredd: 109 cm. Djup: 58 cm, höjd: 74 cm, mått benutrymme:, bredd: 46, höjd: 57
1590 3319 Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Signerad. Längd: 13 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)
1590 4053 Skulptur bemålad gips. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:47)
1590 3069 Skulptur Buddha, byst, gjutjärn, delvis bronserad. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:39)
1590 4235 Skulptur Kweramil, Apa. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)
1590 4122 Skulptur porslin, Ashavix Collection. Höjd: 30 cm
1590 4049 Skulpturer 2 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 14-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)
1590 4239 Skulpturer 3 st, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Konstglas, Ägg, Boda, en etikettmärkt. Höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:18)
1590 4060 Skulpturer 5 st, Isbjörnar, Bing & Grøndahl. Längd: 12-31, höjd: 8-21 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:04)
1590 2016 Sockerskål med senare lock, silver, Georg II, Stämplat Robert Lucas London, 1731. Diameter: 11 cm, höjd: 6, 5+ 3, vikt: 260 gr
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)
1590 4199 Spegel 1800-tal, 74x87 cm
1590 3307 Spegel 1800-tal. Bredd: 63 cm, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)
1590 3112 Spegel empirestil, 101x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:44)
1590 4052 Spegel Vägghängd, dubbelsidig. Höjd: 120 cm, djup: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:21)
1590 4086 Stol Thomas Berglund, Nippon Giraffe, K2 design, svartlackerat trä, klädsel i röd textil, rygghöjd ca 140 cm, sitthöjd 48 cm ca, limiterad upplaga. Signerad, märkt undertill K2 Design Chair No. 10 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:19)
1590 3123 Stolar 4 st, Casa Padrino, Italien, formpressat trä med kromad benställning. Sitthöjd. 44 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:55)
1590 3335 Stolar 4+ 2, Jugend
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:23)
1590 3429 Supkalk silver, FHA, 1801, Invändigt förgylld. Höjd: 14 cm, vikt: 70g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)
1590 4224 Syltkruka Marianne Westman (1928-2017), Sverige. "Lingon", trälock, diameter: 13, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:38)
1590 3443 Takarmatur Klot i vitt opalglas. Diameter: 30 cm. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:13)
1590 4087 Takarmatur metall, vit. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:15)
1590 4094 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)
1590 4129 Tallrikar 11 delar, Tomtedekor, Fyrklövern. Diameter: 17-27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:57)
1590 3345 Tallrikar 15 delar, 14 assietter. Diameter: 19 c cm, ett serveringsfat. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:44)
1590 4204 Tallrikar 2+ 2 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 23-23,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:43)
1590 4120 Tavelramar 2 st, yttermått inklusive ram: 57x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:10)
1590 4210 Tegods Royal Copenhagen, 15 delar, Musselmalet
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:09)
1590 4227 Tekannor 2 st, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Arabia, dekor i guldfärg av blad. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 4240 Tekoppar 7 delar, orientaliska
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)
1590 4173 Textiltavlor 4 st, bland annat Jobs, 55x39-95x60, oramade
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:53)
1590 3209 Träsnitt 4 st, Åke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 23x17-33x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)
1590 4249 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 232/250. Bildmått: 61x43 cm, yttermått inklusive ram: 82x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:50)
1590 4090 Uppläggningsfat "Perugia Italy", längd, 44. Djup: 38 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)
1590 4245 Väggarmatur 1950-tal, EWÅ, Värnamo, "V 13". Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:20)
1590 4246 Väggarmatur 1950/60-tal, böjbar, Märkt "KT Typ 557". Längd: 46 cm, djup: 11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)
1590 4166 Väggarmatur Teak, utdragbar. Längd: ca 50-125 cm. Djup: 32 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:35)
1590 4123 Väggreliefer 4 st, efter Albrecht Dürer, trä och metall, händer & kanin. Höjd: 11-18 cm
1590 3369 Vas + SKÅL, 2 st, jugend, överfångsglas. Djup: 6-10,5 cm, höjd: 7-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:19)
1590 4019 Vas + skål, Kina, Kanton. Höjd: 5-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)
1590 3317 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, Gustavsberg. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)
1590 4117 Vas Gullaskrufs glasbruk, CRP, kristall. Höjd: 41 cm
1590 4048 Vas Höganäs, Palm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:05)
1590 4113 Vas Kina, Reliefdekor med drakar. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:56)
1590 3341 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:01)
1590 4231 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)
1590 4206 Vas Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. ”Ventana”, Kosta. Underfång i olika nyanser, slipad vertikalt. Signerad SS 172. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:13)
1590 4220 Vas Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Orrefors. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:59)
1590 4153 Vas sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1973. Diameter: 9,5 cm. Höjd: 18 cm. Vikt: 615 g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:47)
1590 4115 Vaser + ytterfoder, 3 delar, Fyrklövern. Höjd: 12-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:22)
1590 4223 Vaser 3 st, Rörstrand. Höjd: 15-16,5
1590 4138 Vaser 4 + 5 st, Simon Gate (1883-1945), Sverige. "Tusen Fönster", Orrefors, Höjd: 19-23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)
1590 4222 Vaser Ett par, Jugend, glas. Höjd: 11-12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)
1590 4134 Vinglas 5 st, färgat glas, Böhmen. Höjd: 18,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)
1590 4011 Vinglas & ölsejdlar 6 + 6 st, Strömbergshyttan, grönt glas. Höjd: 11-16, diameter: 7,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)
1590 4250 Vitrinskåp Bemålat. Bredd: 87 cm. Djup: 30 cm, höjd: 186 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)
1590 4062 Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 62 cm, djup: 33 cm, höjd: 146 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:45)
1590 4150 Vitrinskåp rokokostil. Bredd: 85 cm, djup: 45 cm, höjd: 173 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:36)
1590 4132 Vitvinsglas Böhmen, 19 delar, slipad dekor. Höjd: 14-35 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)
1590 4116 Ytterfoder 2 st, nutida. Längd: 15-22, höjd: 7-14 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:40)
1590 4118 Ytterfoder Orientaliskt, mässing, diameter: 30, höjd: 27 cm
1590 4209 Ytterfoder Waldemarsudde. Diameter: 26 cm, höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:49)