1391 4315 Affisch TH. Winborg & Co, yttermått inklusive ram: 40x55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:26)
1391 4036 Akvarell Ma Savng. Stadsmotiv. Signerad, daterad 1928. Akvarell, 27x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:22)
1391 3239 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad 1901, "Langdale Pikes". Akvarell, 35x45 cm, ej glas, yttermått inklusive ram: 46x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:42)
1391 4571 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Nilsson, Modell på klippa, 40x27, yttermått inklusive ram: 49x35, akvarell
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:52)
1391 4570 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, pojke, 40x30, yttermått inklusive ram: 49x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:22)
1391 4536 Akvarell Oidentifierad konstnär. Tupp. Signerad, daterad -17, yttermått inklusive ram: 32x24, akvarell
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:08)
1391 4391 Allmoge 4 delar. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:02)
1391 4135 Appliquer 3 st, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Mässing, Skultuna. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:44)
1391 3262 Assietter 12 st, Orrefors. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:33)
1391 4183 Assietter 5 st, Grön Anna, Rörstrand, diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:11)
1391 4017 Bägare silver, 9 delar. Vikt: ca 200 g. Höjd: 4-7,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:41)
1391 4369 Bänk Furu. Längd: 145
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:46)
1391 4149 Barnstolar ett par, Edsbyverken
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:09)
1391 4102 Bestickuppsättning 73 delar, Nysilver, Skandia, Modell Saga, (12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 1 del). Längd: 18,5-25,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:40)
1391 4038 Bestickuppsättning i träväska, Thailand, teak / metall. Längd: 14-27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:44)
1391 9096 Blandteknik Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Route 66". Signerad. Mixed media, spray och akryl på duk, 50x50 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:35)
1391 4568 Blandteknik Signerad Elmorth, 1962, Slussen, nn: 18x28, yttermått inklusive ram: 31x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:39)
1391 4516 Blomsterbord Rotting, Dia 60cm. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:38)
1391 4112 Blyerts Einar Wallquist (1896-1985), kvinna. Signerad, daterad -44. Motivet: 31x23, yttermått inklusive ram:
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:56)
1391 4557 Bojaner 2 st, Kina, 1900-tal. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:17)
1391 4368 Bokhylla mahogny. Bredd: 160, djup: 32 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:57)
1391 3468 Bokhylleserie Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Brännstämplad. Bredd: 260, djup: 45 cm, höjd: 190 cm, Cites-intyg finns, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:20)
1391 4204 Bokskåp nyrenässans, senare bemålning. Bredd: 98 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 218 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:43)
1391 4243 Bokverk "Svenska folktyper", av Dr. Herman Lundborg, Tullbergs Förlag. 1919
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:03)
1391 4245 Bokverk Erik Dahlbergh, Suecia Antiqua et Hodierna
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:24)
1391 4502 Bord NK-märkt, med kopparplåt. Bredd: 61 cm. Djup: 61 cm, höjd61: cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:41)
1391 4220 Bordsfotogenlampa omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:55)
1391 4581 Bordskanon Längd: 33cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:03)
1391 4150 Bordslampa Anders Pehrson, "Simris/Olympia", Ateljé Lyktan, Åhus. Rund fot klädd i läder. Ställbar arm. Rund skärm i lackerad plåt. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:19)
1391 4170 Bordslampa mässing, med plåtskärm. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:03)
1391 4169 Bordslampa med plåtskärm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:43)
1391 4088 Bordslampfot Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Omarbetad vas. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:07)
1391 4563 Bordslampfot Glas. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:06)
1391 4108 Bordslampfot Karlskrona, mässing. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:11)
1391 4562 Bordslampfot Keramik, Le Dauphin, Frankrike. Höjd: ca 33-40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:54)
1391 4561 Bordslampfot Keramik. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:50)
1391 4210 Bordslampfötter Ett par, alabaster. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:48)
1391 4558 Bordslampor Ett par, Habitat, grönt glas, Höjd: 25cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:50)
1391 4238 Bordslampor ett par, Luxo, Arketto. Höjd: ca 47-56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:53)
1391 4495 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:26)
1391 4477 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:36)
1391 4453 Bordslampor Ett par. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:10)
1391 4515 Bordsplateau mässing. Längd: 47cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:54)
1391 4437 Bordsspegel Venetiansk, 28x18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2021 05:25)
1391 3390 Bordstabletter + underlägg, 6 + 8 + 1 delar, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Längd: 40 cm, djup: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:10)
1391 4054 Bordstabletter 12 st, Firma Svenskt Tenn, 30x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:30)
1391 4292 Bordstabletter 4+ 4 st, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:13)
1391 4192 Bordstabletter 7+ 6 st, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:44)
1391 4446 Bordsur Ett par, Plast / glas, Hermle. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:51)
1391 4457 Bordsur Seth Thomas. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:45)
1391 4578 Brevpress + ostbricka, Georg Jensen, med tillbehör, rostfritt stål. Längd: 18 cm, djup: 25 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:59)
1391 4242 Brickbord Plåt. Diameter: 45cm, höjd: 59cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:04)
1391 9622 Burkar + fat + vas, 4 delar, Rosenthal, bland annat Björn Wiinblad. Höjd: 3-18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:58)
1391 4271 Burkar & askar 10 delar, plåt. Längd: 8-19cm, höjd: 2-18cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:19)
1391 4448 Byrå Längd: 53 cm. Djup: 33 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:02)
1391 4444 Byrå Längd: 78 cm. Djup: 38 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:01)
1391 4080 Cafébord skiva i konstmaterial. Diameter: 46. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:42)
1391 4445 Cake stand England. Höjd: 96 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:11)
1391 4544 Dalahäst höjd: 26cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:07)
1391 4182 Djupa tallrikar 7 st, "Petit fleur", Laura Ashley, Johnson Brothers, England. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:28)
1391 4309 Docka Barbie + tillbehör, i väska, 31x26 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:26)
1391 4189 Dörrkläpp Metall, 1800-tal. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:55)
1391 4190 Dukar 3 st, + 12 servetter
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:42)
1391 3292 Emmafåtölj 1880-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:32)
1391 4214 Etsning Christian Due (1925-2004), Sverige. "Italienskt landskap". Signerad, numrerad 49/50, daterad -68. Motivet: 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:32)
1391 3328 Etsning Ernst Wetzenstein (1890-1982), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 1/15, daterad 1918. Motivet: 16,5x12 cm, yttermått inklusive ram: 44x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:37)
1391 4262 Etsning Juel Madsen. Signerad, numrerad 19. Motivet: 25x25, yttermått inklusive ram: 41x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:23)
1391 4322 Etsning Urban Engström (f. 1955), Sverige. Signerad, numrerad 5/20, daterad -77. Bladets mått: 78x54, yttermått inklusive ram: 86x63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:35)
1391 9093 Färgetsning Hans Johnfors (f. 1941), Sverige. "Bevingas 2". Signerad, numrerad 54/90, daterad 1991. Motivet: ca 38x48 cm, yttermått inklusive ram: 68x55 cm
1391 4003 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 13/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:25)
1391 4004 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 32/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:43)
1391 4005 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 26/100, daterad 1977, Haskel 135. Oramat löst blad. Motivet: ca 130x88. Bladets mått: 140x96,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:07)
1391 3192 Färglitografi Anders Hultman, Brudpar. Signerad, numrerad 14142/290. Motivet: 24x28, yttermått inklusive ram: 42x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:05)
1391 4384 Färglitografi Anders Wallin (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad 36/90, "Hotellviken". Motivet: 44x62, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:32)
1391 4382 Färglitografi Anders Wallin (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad. Signerad, numrerad 44/90, "Gråskärsfjärden". Motivet: 35x62, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:28)
1391 4155 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, bladets mått: 61x43, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:46)
1391 4552 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Gatuscen. Signerad, numrerad 200/290, oramat löst blad, bladets mått: 59x40 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:00)
1391 4146 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 109/260, bladets mått: 60x42, yttermått inklusive ram: 75x56 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:08)
1391 4551 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Tivoli. Signerad, numrerad 185/290, oramat löst blad, 59x43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:34)
1391 4331 Färglitografi Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Marin i rött. Signerad, numrerad 45/75. Motivet: 53x64, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:42)
1391 4308 Färglitografi Astrid Sylwan (f. 1970), Sverige. Signerad, numrerad 2/35, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 52x67, yttermått inklusive ram: 73x98 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:38)
1391 4497 Färglitografi Gittan Jönsson (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 242/370, daterad 81. Motivet: 52x40, yttermått inklusive ram: 71x56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:32)
1391 4153 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 241/290. Bladets mått: 42x60, yttermått inklusive ram: 67x82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:57)
1391 3323 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Dalarö Skans". Signerad och numrerad 342/350, -90, motivet: 24x37, yttermått inklusive ram: 42x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:00)
1391 4579 Färglitografi Hasse Froom (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 9/160,1978. Motivet: 40x52cm, yttermått inklusive ram: 51x63cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 april 2021 09:51)
1391 4425 Färglitografi Ingela Håkansson (f. 1944), Sverige. "Lådor I". Signerad, numrerad 2/49, daterad 1990. Motivet: 33x36 cm, yttermått inklusive ram: 50x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:17)
1391 4145 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), Signerad. Bladets mått: 27x59, yttermått inklusive ram: 45x75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:01)
1391 4075 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Norr Mälarstrand. Signerad, numrerad 1/290. Motivet: 40x51, yttermått inklusive ram: 58x69 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:47)
1391 4002 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 22/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:51)
1391 4241 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Skutvinter på Djurgården". Signerad, numrerad 226/360. Motivet: 35x26, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:24)
1391 4237 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Druvor. Signerad, numrerad 51/250. Motivet: 40x50, yttermått inklusive ram: 64x72 cm
1391 4236 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Löv. Signerad, numrerad 2/20. Motivet: 57x70, yttermått inklusive ram: 64x80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:34)
1391 4216 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad 93/280. Motivet: 27x21, yttermått inklusive ram: 39x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:27)
1391 4217 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad 93/280. Motivet: 27x21, yttermått inklusive ram: 39x33 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:39)
1391 4554 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/6, PT. Motivet: 70x50cm, yttermått inklusive ram: 92x67cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:18)
1391 4356 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Vintermotiv, Stockholm. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 40x50cm, yttermått inklusive ram: 59x68cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:21)
1391 4573 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 30/360. Motivet: 25x33, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:44)
1391 4259 Färglitografi Paul Guyot. Signerad, numrerad 236/260, yttermått inklusive ram: 70x54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:01)
1391 4401 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, daterad 85, PT. Motivet: 53x38cm, yttermått inklusive ram: 72x57cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:11)
1391 4152 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 224/375, bladets mått: 43x60, yttermått inklusive ram: 62x80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:35)
1391 4219 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 77/150, ur Dante Divina Commedia, vägen till gud. Motivet: 25x18, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:02)
1391 4140 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 10/260. Motivet: 25x45, yttermått inklusive ram: 40x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:44)
1391 4239 Färglitografier 2 st, Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige. Signerade. Yttermått inklusive ram: 100x75-82x98 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:05)
1391 3357 Fat + skål, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, "Consul", diameter: 16. Längd: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:15)
1391 4276 Fat 2 st, Royal Copenhagen, Musselmalet och Blå Blomst. Längd: 23-25cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:54)
1391 4421 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby, 17x17cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:32)
1391 4200 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15x15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:19)
1391 4116 Fat på fot + skål på fot, 3 st, diameter: 25-32, höjd: 8-17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:53)
1391 4517 Fåtölj "Zorba", design: Boije-Zimmerman, Designad 1969
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:23)
1391 4223 Fåtölj Läder
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:41)
1391 4058 Fåtölj nutida
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:27)
1391 4072 Fåtölj Skinn
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:03)
1391 4462 Fåtölj stoppade lösa dynor i mörkbrunt skinn på förkromat stålstativ
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:47)
1391 4346 Fåtöljer Ett par, "Royal Large", Bröderna Andersson, etiketterade
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:01)
1391 3084 Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:31)
1391 4545 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Häst ur Lillskansen. Gustavsberg. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:31)
1391 4207 Figurin Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg. Signerad. Längd: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:28)
1391 4208 Figurin Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Säl. Längd: 13cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:07)
1391 4209 Figurin Paul Hoff för NK, WWF, fågel. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:26)
1391 4337 Figurin Royal Dux. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:17)
1391 4523 Figuriner + Skål med lock. Höjd: 6-9cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:01)
1391 4172 Figuriner 2 st, Royal Dux. Höjd: 21-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:05)
1391 4047 Figuriner 3 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 11-18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:09)
1391 4560 Figuriner 3 st, Lladro, Spanien. Höjd: 20-29cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:27)
1391 4278 Figuriner 4 delar, bland annat, Bing & Grøndahl. Höjd: 5-17cm
1391 4272 Figuriner 6 st, Goebel, barn. Höjd: 13-15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:21)
1391 4436 Flaskor med lock Ett par, glas / metall. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:57)
1391 4142 Frimärken 5 album, samling Sverige/Norge
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:32)
1391 3240 Frimärksetsningar + frimärken, Zlatko Jakus, Bilar, i mapp. Bladets mått: 18x26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:39)
1391 4023 Glas 3 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 12-21 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:08)
1391 4222 Glasservisdelar 18 delar, Kosta Boda "Haga", 1900-tal. Höjd: 10-20cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:16)
1391 4043 Glasservisdelar 26 delar, 13 + 13 st, "Erik", Orrefors, Design: Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Highball respektive Old fashion Whisky, Höjd: 8,5-13,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:05)
1391 4263 Glasservisdelar 8+ 11+ 1 st. "Pippi", Walter Hickman, Kosta Boda. Cylinderformade glas med luftbubbla. Höjd: 11,5-19cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:18)
1391 4385 Glasservisdelar ca 40 delar. Höjd: 7-14cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:16)
1391 4415 Glasservisdelar ca 80 delar, "Diamant", Kosta Vicke Lindstrand. Höjd: 7-13cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:25)
1391 4283 Glasskulpturer 2 delar, Studio Åhus. Höjd: 9-30cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:14)
1391 4417 Glögglas 6 st, 1800-tal. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:19)
1391 4493 Golvlampa mässing. Höjd: 132, Örsjö
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:43)
1391 4487 Golvlampor Ett par, mässing. Höjd: 134
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:04)
1391 4476 Golvlampor Ett par, mässing. Höjd: 134
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:46)
1391 4363 Golvur 1800-tal, Kinesiserande dekor. Höjd: 188
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:06)
1391 4447 Golvvas höjd: 50cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:34)
1391 3050 Grafiskt blad Gicléetryck, Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Ballerina med rosor". Signerad, numrerad 25/50,36x27 cm, oramat löst blad, yttermått: 50x39 cm
1391 3052 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Prima ballerina". Signerad, numrerad 5/30. Motivet: ca 38x27 cm, oramat löst blad, yttermått: 52x39 cm
1391 3040 Grafiskt blad Gicléetryck, Birgitta Månsson, "Dansös". Signerad, numrerad 35/100, oramat löst blad, 40x30 cm
1391 3058 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Moss". Signerad, numrerad 72/100. Motivet: 26x17 cm, yttermått inklusive ram: 28x35
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:36)
1391 9090 Grafiskt blad Gicléetryck, Lena Vik, "Hjortonmyr". Signerad, numrerad 60/60. Motivet: ca 58x58 cm, oramat löst blad, yttermått: 72x71 cm
1391 9077 Grafiskt blad Gicléetryck, Linnea Carlsson, "Movements". Signerad, numrerad 1/50. Motivet: 37x27 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:38)
1391 4550 Grafiskt blad Gicléetryck, Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Norrskär. Signerad, numrerad 40/50, oramat löst blad, bladets mått: 42x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:04)
1391 4188 Gravyrer 10 ST, Wien, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 31x25 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:51)
1391 4513 Handväska + portfölj, The Bridge. Längd: 16-24 cm, bredd: 21,5-32,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:38)
1391 4411 Hänkelvas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. "Collier". Höjd: 24cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:29)
1391 4184 Hatthylla "Nostalgi", formgiven av Gunnar Bolin 1937. Aluminium och trä. Tre stänger med krokar och knoppar. Bredd: 78 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:36)
1391 4467 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105
1391 4305 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 175 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:49)
1391 4541 Humidorer 2 st. Längd: 25-30 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:53)
1391 4282 Hummertallrikar 4 st, Firma Svenskt Tenn. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:34)
1391 4520 Jardiniere Porslin, 1900-tal. Längd: 50. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:41)
1391 3332 Järngrytor 2 st. Tripod, gjutjärn. Höjd: 15-24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:09)
1391 4389 Kaffe&teservisdelar Ca 70 delar, Tyskland
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:39)
1391 4450 Kaffekoppar 11 st, Crown staffordshire, Murgröna
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:52)
1391 4416 Kaffeservis 26 delar, Rosenthal, Maria.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:40)
1391 4165 Kaffeservis Gustavsberg, Blå Blom, 8+ 8+ 1 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:27)
1391 4138 Kaffeskedar 10 st, silver. Längd: 10. Vikt: ca 80g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:34)
1391 4022 Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 11,5 cm. Vikt: 185g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:46)
1391 4249 Kapsylöppnare andhuvud i gulmetall, ej märkt. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:17)
1391 4087 Karaffer 4 st, Kristall. Höjd: 23-33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:27)
1391 4431 Karaffer & vaser 7 delar, bland annat erik höglund. Höjd: 8-22cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:29)
1391 4397 Karmstol Bernstorffsminde möbelfabrik, Danmark.
1391 4101 Karmstol Gustaviansk stil, sent 1800-tal
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:13)
1391 4230 Keramik 5 delar, bland annat Carl-Harry Stålhane. Höjd: 6-13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:57)
1391 4452 Kopparföremål 7 delar, bland annat Kåsor & Kanna. Diameter: 13-24 cm, höjd: 7-23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:39)
1391 4248 Koppglas 8st. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:14)
1391 4456 Kryddhylla "REDA", Hylla i trä, kryddinsatser av glas. Bredd: 76 cm. Djup: 22 cm, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:24)
1391 4030 Kuverttallrikar 11 st, Villeroy & Bosh, "Arc-en-ciel", Heinrich, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:50)
1391 4311 Lampbord Ett par, England. Bredd: 43 cm. Djup: 49 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:01)
1391 4089 Lampetter Ett par, Trä, Signerade BF -33, Art Déco. Höjd: 33-35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:08)
1391 4164 Likörservis 10 + 1 karaff. Höjd: 7-24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:33)
1391 4294 Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Fredmans epistel. Signerad. Motivet: 30x43, yttermått inklusive ram: 46x58 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:42)
1391 4233 Litografier 3 st, James Pauli (1857-1934), Signerad, Uppsala, yttermått inklusive ram: 33x41cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:25)
1391 4100 Ljuskrona Gustaviansk stil. Diameter: 65 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:01)
1391 4121 Ljuslyktor + skålar, 4 + 2 delar, Skruf och Orrefors, bland annat Lisa Larson. Höjd: 7,5-8 cm
1391 4056 Ljuslyktor 11 st, Iittala, Kivi. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:21)
1391 4118 Ljuslyktor 3 + 3 st, Kosta sunflower + Royal Copenhagen Lotus. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:26)
1391 4055 Ljuslyktor Iittala, Kivi, 8 st. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:28)
1391 4434 Ljusstakar + kaffekanna, 3 delar, nysilver. Höjd: 21-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:32)
1391 4136 Ljusstakar 3 st, Bakelit, Funkis, Saturnusmodell. Höjd: 10,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:11)
1391 4042 Ljusstakar 3 st, mässing, 1900-tal. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:16)
1391 4117 Ljusstakar 4 par, mässing. Höjd: 4-17,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:36)
1391 3175 Ljusstakar Ett par, 1800-tal, Trä. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:05)
1391 3391 Ljusstakar Ett par, Kolonn, Järn, 1900-tal. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:11)
1391 4383 Ljusstakar Ett par, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:26)
1391 4211 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:04)
1391 4176 Ljusstakar ett par, Tenn, Barockstil. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:38)
1391 4539 Ljusstakar Ett par, Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. 1974, höjd, 12 cm. Höjd: 12 cm
1391 4226 Ljusstake + kopp, Royal Copenhagen. Höjd: 7-15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:55)
1391 4333 Ljusstake Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Bofa. Ljusstake i smide med medaljonger i ofärgat glas. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 21:04)
1391 4196 Luktflaskor 5 st. Höjd: 6-8 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:54)
1391 4059 Matsalsgrupp 5 delar, Rokokostil, Bord + 4 stolar + sideboard. Djup: 110. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:01)
1391 9437 Matsalsgrupp 7 delar, Betsad björk. Längd: 140, djup: 104 cm, höjd: 77 + 2iläggx50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:51)
1391 4365 Matsalsgrupp 7 delar. Längd: 160, djup: 90 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:20)
1391 4503 Matsalsgrupp Ek, Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Bord + 10 stolar. Diameter: 130, höjd: 72 + 2 iläggx43 cm
S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:24)
1391 4092 Matservis 40 delar, Vinranka blå, Gefle
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:56)
1391 4547 Matservisdelar 20 delar, Grön Anna, Rörstrand.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:52)
1391 4438 Matservisdelar 47 delar, Karlskrona
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:38)
1391 4538 Matservisdelar 55 delar, "Briljant", Rörstrand
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:49)
1391 4205 Matta 110x150cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:30)
1391 4510 Matta 143x200cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:20)
1391 4202 Matta 172x240cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:40)
1391 4180 Matta Inramad, Persien, Engelsk trädgård, 71x95, yttermått inklusive ram: 96x119 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:31)
1391 4179 Matta Inramad, Persien, skogsmotiv, 105x71, yttermått inklusive ram: 129x95 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:22)
1391 4511 Matta Kina Baotou, 150x188cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:41)
1391 4095 Matta Kina, 76x229, Ikea
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:52)
1391 4485 Matta Orientalisk, 100x150 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:54)
1391 4402 Matta orientalisk, 100x155 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:16)
1391 4473 Matta orientalisk, 104x140 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:15)
1391 4206 Matta Orientalisk, 105x206cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:37)
1391 4484 Matta Orientalisk, 115x165 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:14)
1391 4378 Matta orientalisk, 118x180 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:10)
1391 4472 Matta orientalisk, 133x190 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:32)
1391 4471 Matta Orientalisk, 134x183 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:32)
1391 4376 Matta orientalisk, 144x214 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:06)
1391 4463 Matta orientalisk, 153x203 cm
1391 4529 Matta Orientalisk, 157x180cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:20)
1391 4352 Matta orientalisk, 160x210 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:40)
1391 4405 Matta orientalisk, 197x286 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:45)
1391 4465 Matta orientalisk, 245x345 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:15)
1391 4555 Matta Orientalisk, 88x148cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:05)
1391 4483 Matta Orientalisk, 92x148 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:21)
1391 4302 Matta orientalisk, 95x135 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:09)
1391 4163 Matta orientalisk, Afghan, 146x214 cm
1391 4162 Matta orientalisk, Bochara, 110x188 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:04)
1391 4482 Matta Orientalisk, figural, 110x215 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:58)
1391 4466 Matta orientalisk, Galleri, 105x305 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:25)
1391 4470 Matta orientalisk, Galleri, 83x285 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:45)
1391 4478 Matta Orientalisk, Galleri, 86x380 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:15)
1391 4530 Matta Orientalisk, galleri, 97x300cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:27)
1391 4403 Matta orientalisk, Hamadan, 120x210 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:42)
1391 3119 Matta orientalisk, Khersak, antik, 117x193 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:51)
1391 4469 Matta Röllakan, 170x240 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:55)
1391 4099 Matta Röllakan, Signerad IS, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 133x202 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:50)
1391 4256 Mattallrikar 5 st, Rosenthal, elefanter. Diameter: 26cm
1391 4020 Mockaskedar 20 st, silver. Vikt: 145g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:07)
1391 3185 Monterbord med bricka mahogny, Tidigt 1900-tal. Längd: 77, djup: 47 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:35)
1391 4342 Muggar 4 st + 10 assietter, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 11 cm, längd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:59)
1391 3470 Nattygsbord Ett par, Glas / metall. Bredd: 45. Djup: 35 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:22)
1391 4496 Nattygsbord Ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:29)
1391 4069 Oljemålning 1800-tal, interiör med figurer, ej signerad. Olja på duk, 22x20, yttermått inklusive ram: 35x32 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:52)
1391 4343 Oljemålning A Norrman, Marin. Signerad, numrerad 1897. Olja på duk, 60x82, yttermått inklusive ram: 90x113 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:42)
1391 4235 Oljemålning Åke Johansson. Signerad, 1919, motiv från jämtland. Olja på pannå, 45x52cm, yttermått inklusive ram: 58x64cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:44)
1391 4355 Oljemålning B Undmark. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 45x36cm, yttermått inklusive ram: 57x48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:47)
1391 4273 Oljemålning Di Marino, Signerad. Olja på pannå, 20x28, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:36)
1391 3098 Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, daterad 1956, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:40)
1391 4234 Oljemålning Erik Byström (1902-1988), Sverige. Signerad, daterad 62m. Olja på pannå, 40x33cm, yttermått inklusive ram: 46x38cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:47)
1391 4231 Oljemålning Erik Byström (1902-1988), Sverige. Signerad, Ölandsmotiv. Olja på pannå, 40x64cm, yttermått inklusive ram: 51x75cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:33)
1391 9085 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Copper Bowl". Signerad, olja på papper, ca 20x35 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm
1391 3064 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Purple bowl". Signerad. Olja på papper, ca 20x35 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:35)
1391 4290 Oljemålning Franco Aguggiaro (f. 1960), Italien. "Natura Morta". Signerad. Olja på pannå, 38x28, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:59)
1391 9562 Oljemålning Gösta Geerd (1907-1982), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:27)
1391 3434 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Londonviadukten med Fåfängan. Signerad. Olja på duk, 43x48, yttermått inklusive ram: 54x60 cm
1391 4253 Oljemålning J R Reid (tillskriven), Landskap, ej signerad. Olja på duk, 45x59, yttermått inklusive ram: 57x72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:19)
1391 3339 Oljemålning John Carlson, Signerad, Motiv från Italien. Olja på pannå, 45x53, yttermått inklusive ram: 57x66 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:51)
1391 4064 Oljemålning Kai Piehl. Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 59x53, yttermått inklusive ram: 62x56 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:28)
1391 4396 Oljemålning Karl Gustav Holmberg (1916-1994), Sverige. Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 99x139, yttermått inklusive ram: 117x156 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:46)
1391 4040 Oljemålning Karl-Johan Hallander (f. 1935), Sverige. "Integration i stålmanssamhället 2". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 53x47 cm, yttermått inklusive ram: 55x49 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:10)
1391 4392 Oljemålning Köros, Signerad, Travlopp. Olja på duk, 40x80, yttermått inklusive ram: 49x89 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:59)
1391 4277 Oljemålning Leif Robert Eriksson (f. 1939), Sverige. Signerad a tergo, "Mälar-skiss". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 17x20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:20)
1391 4395 Oljemålning Manne Hallengren (1875-1951), Sverige. Signerad, daterad 34, vinterlandskap. Olja på duk, 61x87, yttermått inklusive ram: 75x101 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:42)
1391 5129 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal. Olja på duk, 50x85, yttermått inklusive ram: 71x96cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 april 2021 07:36)
1391 4167 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 16x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:19)
1391 4270 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Bali, 40x60, yttermått inklusive ram: 61x82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:49)
1391 4387 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fiskeläge. Olja på duk, 45x55, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:30)
1391 4166 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kopparpannå, 20x17, yttermått inklusive ram: 22x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:11)
1391 4066 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Interiör. Ej signerad. Olja på pannå, 25x18, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:25)
1391 4027 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt av en gosse. Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:29)
1391 4025 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Drinkwater, rastande sällskap. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:42)
1391 4537 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad E Munthe, daterad -75. Olja på duk, 65x45, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:58)
1391 4264 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Otter, Nordafrika. Olja på duk, 40x48, yttermått inklusive ram: 53x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:24)
1391 4034 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, höstlandskap. Olja på duk, 52x77, yttermått inklusive ram: 63x90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:29)
1391 4394 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna med fruktkorg. Olja på pannå, 100x70, yttermått inklusive ram: 128x97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:32)
1391 4129 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Olja på duk, 40x31, yttermått inklusive ram: 51x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:49)
1391 4232 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 24x41cm, yttermått inklusive ram: 33x52cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:29)
1391 4191 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stående kvinnlig akt. Ej signerad. Olja på duk, 90x60 cm, yttermått inklusive ram: 115x85 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:40)
1391 4296 Oljemålning Pär Lindblad (1907-1981), Sverige. Sittande flicka. Signerad. Olja på pannå, 56x47, yttermått inklusive ram: 69x61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:20)
1391 4062 Oljemålning Roland Book (1911-1980), Sverige. Skärgård. Signerad rod book. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 66x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:40)
1391 4061 Oljemålning Roland Book (1911-1980), Sverige. Stadsmotiv. Signerad Rod Book. Olja på duk, 44x61 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:55)
1391 4028 Oljemålning Ronald Arnold, Signerad. Olja på pannå, 23x28, yttermått inklusive ram: 32x39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:21)
1391 4160 Oljemålning Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 40x65, yttermått inklusive ram: 59x84 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:10)
1391 4380 Oljemålning Signerad. Olja på pannå, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 49x57cm
1391 4161 Oljemålning Sven Linnborg (1857-1935), Sverige. Signerad, daterad 83, Fors. Olja på duk, 50x61, yttermått inklusive ram: 69x81 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:26)
1391 4386 Oljemålning Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. "Ingo och Floyd. Signerad. Olja på duk, 33x40, yttermått inklusive ram: 39x47 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:02)
1391 4525 Oljemålning Thomas Holm (f. 1957), Sverige. "Homeshopping". Signerad a tergo. Olja på duk, 40x40cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:38)
1391 4033 Oljemålning Thorwald Alef (1896-1974), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 67x83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:47)
1391 4316 Oljemålning Ulf Ålund (f. 1948), Sverige. Signerad. Olja på duk, 68x33cm, yttermått inklusive ram: 85x50cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:38)
1391 4354 Oljemålning Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad, fjällmotiv. Olja på duk, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 66x57cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:00)
1391 4528 Ostkupor på fat 2 st, Kristall. Omkring 1900, Diameter: 2. Längd: 21 cm
1391 4543 Pall + bord + vägghylla, 3 delar, Rotting. Längd: 20-37 cm, djup: 35-47 cm, höjd: 50-59 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:43)
1391 4353 Pallar 4 st. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:38)
1391 4532 Paraplyställ med paraplyn, bambu / plåtbotten. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:50)
1391 4133 Parti lösa blad Etsningar, handskrifter & litografier, diverse, modell äldre. Ej signerade, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:27)
1391 4016 Parti silver 6 delar, 220 gr
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:34)
1391 4307 Pastell Carl Brandt, Signerad, månskenslandskap, 36x53, yttermått inklusive ram: 51x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:46)
1391 4074 Pastell Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Pojke, Signerad. Motivet: 41x32, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:02)
1391 4077 Pastell Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Stureplan. Signerad, daterad -59. Motivet: 28x52, yttermått inklusive ram: 43x67 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:24)
1391 4076 Pastell Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Torghandel Kornhamnstorg. Signerad, daterad -59. Motivet: 34x52, yttermått inklusive ram: 50x66 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:32)
1391 4185 Pigtittare 1800-tal. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:20)
1391 4107 Plafond glaskupa, diameter: 32 cm
1391 4449 Plåtburk "Emil Praliner", glaslock 22x22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:11)
1391 4559 Porslin 6 delar, Kina, Dia 9-16. Höjd: 15-28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:13)
1391 4178 Ram rokokostil, nutida, yttermått inklusive ram: 89x118 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:45)
1391 4057 Reklamklocka för vägg, Rolex. Diameter: 39 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:13)
1391 4531 Relieftavlor 2 st, trä, Bali, Indonesien, 24x50 & 34x47 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:29)
1391 4371 Rökbord Funkis, Björk, Intarsia. Bredd: 60. Djup: 60 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:08)
1391 4514 Rökbord Med kopparskiva. Diameter: 61cm, höjd: 62cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:16)
1391 4509 Röllakan 140x193cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:05)
1391 4508 Röllakan 140x198cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:54)
1391 4506 Röllakan 169x233cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:03)
1391 4375 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. Signerad IS, 168x253 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:20)
1391 4070 Rotogravyr Helene Schjerfbeck (efter), yttermått inklusive ram: 49x43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:21)
1391 4083 Sabel omkring 1900. Längd: 103
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:15)
1391 4174 Saigkorg längd: 42 cm, djup: 34 cm, höjd: 44 cm
1391 4488 Salongsbord Engelsk stil, 1800-tal, intarsiadekor, mahogny. Bredd: 91+ 2x25. Djup: 75 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:05)
1391 4345 Salongsgrupp 6 delar, 1880-tal, Soffa + 5 stolar, emmamodell
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:47)
1391 4105 Samlartallrikar diverse, Rörstrand mm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:47)
1391 4021 Såsskålar 3 st, nysilver. Diameter: 16-17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:46)
1391 4359 Satsbord 3 delar, 45x50 cm. Höjd: 48-54 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:43)
1391 3411 Satsuma 3 delar, Lockurnor 1 par + vas. Höjd: 21-30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:59)
1391 3204 Sautépanna + 6 st snigelfat. Längd: 57 cm. Fat. Diameter: 14-32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:27)
1391 4428 Sejdlar 11st, diverse Erik Höglund. Höjd: 11-14cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:03)
1391 4304 Sekretär 1880-tal, valnöt, Tallboy. Bredd: 76 cm. Djup: 51 cm, höjd: 145 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:23)
1391 4154 Serigrafi Andy Warhol (efter). Flower. Ej signerad. Yttermått inklusive ram: 93x93 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:35)
1391 4500 Sideboard Bemålad, Längd: 94 cm. Djup: 52 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:09)
1391 4303 Sideboard Betsat björk. Längd: 170 cm. Djup: 50 cm, höjd: 96 cm, nyckel
1391 4373 Sideboard Björk. Längd: 100, djup: 50 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:44)
1391 4060 Sideboard Rokokostil. Längd: 170, djup: 53 cm, höjd: 80 cm
1391 4199 Silver 3 delar, bland annat cigarettetui. Längd: 4,5-8 cm, djup: 4,5-9,5 cm, höjd: 1-3 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:58)
1391 4374 Sittgrupp Gefa, Gemla fabrikers ab, Diö, Soffa + 1 par karmstolar + 3 stolar, 6 delar. Längd: 39-47,5, bredd: 39-118 cm, höjd: 46-90 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:27)
1391 4422 Skål Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Diameter: 16cm, höjd: 16cm, II-sortering.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:12)
1391 4227 Skål Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Diameter: 15cm, höjd: 12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:03)
1391 3149 Skål Marimekko/Iittala. Rött pressglas. Diameter: 20 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:33)
1391 4195 Skål på fot + vas, Kina. Höjd: 8-16 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:08)
1391 4284 Skål Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Diameter: 17, höjd: 6cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:34)
1391 4250 Skål Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Diameter: 19cm, höjd: 8cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:40)
1391 4287 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Signerad, saknar lock. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:55)
1391 3394 Skål på fot Tazza, Mässing / brons, Sent 1800-tal. Längd: 20, diameter: 15 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:18)
1391 4252 Skålar 2 st, med lock, + skål, bland annat Orrefors. Längd: 21cm, höjd: 9-15cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:47)
1391 4285 Skålar 2 st. Diameter: 21-27cm, höjd: 10-13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:29)
1391 4269 Skålar 3 st, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors. Diameter: 13-20cm. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:04)
1391 3334 Skålar 3 st, Orrefors. Diameter: 10-20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:23)
1391 4265 Skålar 3 st. Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Kastehelmi, Iittala. Pressglas. Diameter: 18cm
1391 4281 Skålar 4 st, Orrefors. Diameter: 16-25cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:47)
1391 3400 Skålar & fat 30 st, Kristall, omkring 1900. Längd: 10-28 cm, djup: 8-21 cm, höjd: 2-8 cm
1391 4364 Skåp 1800-tal. Bredd: 90, djup: 38 cm, höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:15)
1391 4141 Skåp Jugend, senare bemålning. Bredd: 84, djup: 46 cm, höjd: 189 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:20)
1391 4442 Skåp Orientalisk. Bredd: 46 cm. Djup: 20 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:48)
1391 4052 Skåp Orientaliskt. Bredd: 91, djup: 45 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:41)
1391 4019 Skedar 13 st, silver. Längd: 18 cm. Vikt: ca 500 gr
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:13)
1391 4173 Skrin 1800-tal. Längd: 34 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:37)
1391 4295 Skrin 3 st, Orientaliska. Längd: 20-29 cm
1391 4494 Skrivbord Gustaviansk stil. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:19)
1391 4475 Skrivbord Gustaviansk stil. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:19)
1391 4549 Skulptur Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. I samarbete med Bris, "Änder med händer", Ringmärkt 577/1500, Fällbara ben, Tyg / gummi. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:48)
1391 4582 Skulptur Häst med träsockel. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:42)
1391 4201 Skulptur Lauritz Adolph Hjorth (1834-1912), Danmark. Stämplad L Hjorth Danmark. Längd: 9,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:06)
1391 4501 Skulptur metall, efter antiken. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:10)
1391 4341 Skulptur Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fågel. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:22)
1391 4037 Skulptur Signerad, Geometrisk komposition, Metall. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:27)
1391 4534 Skulpturer 2 st, trä. Höjd: 17-46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:33)
1391 4279 Skulpturer 5 st, Orientaliska. Höjd: 15-30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:29)
1391 4350 Slagbord England, Idegran. Bredd: 26-152 cm. Djup: 92 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:05)
1391 4429 Snapsglas 12+ 6 st, Bland annat Erik Höglund. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:33)
1391 4197 Sockertång + druvsax, silver. Längd: 9-13 cm. Vikt: 50g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:22)
1391 4461 Soffbord 1940-tal, alm, pelarfot. Diameter: 70 cm. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:07)
1391 4360 Soffbord längd: 120 cm, djup: 50 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:30)
1391 4171 Spegel 110x50, nutida
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:30)
1391 4556 Spegel 120x35cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:41)
1391 4379 Spegel 1800-tal, Förgylld, 120x70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:52)
1391 4399 Spegel 183x62cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:56)
1391 4114 Spegel 1960-tal, Ek, 148x33 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:23)
1391 4215 Spegel 77x44cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:34)
1391 4567 Spegel 84x44cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:16)
1391 4049 Spegel diameter: 74 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:13)
1391 4187 Spegel mahogny, 1800-tal, 62x52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:06)
1391 3077 Spegel med hylla, teak, 85x42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:53)
1391 3330 Spegel metall, Orientalisk, nutida, yttermått inklusive ram: 61x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:41)
1391 4344 Spegel Nyrokoko, yttermått inklusive ram: 103x64 cm
1391 4240 Spegel Nyrokoko, yttermått inklusive ram: 90x93 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:17)
1391 4130 Spegel Oval, plast, yttermått inklusive ram: 56x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:57)
1391 3076 Spegel Teak, 1950/60-tal, 66x40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:51)
1391 4499 Spegelbyrå Längd: 105 cm. Djup: 52 cm, höjd: 155 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:28)
1391 4370 Spelbord 1890-tal, Valnöt. Bredd: 89, djup: 44x2 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:39)
1391 4244 Spelkortsask Med spelmarker, Intarsia i pärlemo. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:36)
1391 4203 Stolar 3 st, bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:40)
1391 4347 Stolar 4 st, "Calligaris", Italy
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:23)
1391 4097 Stolar 4 st, Gustaviansk stil, Antiklaserade
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:55)
1391 4151 Stolar 4 st, Lindau&Lindecrantz, "Common bleu"
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:28)
1391 4098 Stolar 4 St, rokokostil, nutida
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:50)
1391 4090 Stolar 4 st, trä / sits i bast
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:29)
1391 4569 Stolar 6 st, England, idegran
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:21)
1391 4504 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:56)
1391 4081 Stolar Ett par, Sent 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:11)
1391 4024 Stop 2 st, Glas, med tennlock. Höjd: 19-25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:02)
1391 4051 Syltkrukor 2 st, Gustavsberg. Diameter: 14, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:40)
1391 4542 Syltkrukor 2 st, Höganäs. Höjd: 20-26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:03)
1391 4091 Syltkrukor 6 st, Höganäs. Höjd: 17-29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:43)
1391 4225 Taburett Gustaviansk stil. Längd: 38 cm, bredd: 57 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:27)
1391 4106 Takarmatur 1960-tal, Teak / glaskupor. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:27)
1391 4451 Takarmatur höjd: 74cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:24)
1391 4139 Takarmatur Louis Poulsen, "Oslopendeln", no 18560, diameter: 37 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:06)
1391 4137 Takarmatur Louis Poulsen, Midtpunktpendeln No 16580,47. Diameter: ca 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:44)
1391 4512 Takarmatur Maria Theresia. Höjd: ca 45 cm
1391 9213 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:41)
1391 4440 Takarmaturer Ett par med prismor. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:20)
1391 4526 Tallrikar 17 delar. Rosenthal, Maria, Björnbär. 9st tallrikar + 5 st assietter + 3 st assietter. Diameter: 19-24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:30)
1391 4522 Tallrikar 2 st+ vas, Meissen/Berlin. Diameter: 18-20 cm. Höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:46)
1391 4289 Tallrikar 2 st. Diameter: 21-24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:09)
1391 4357 Teaterdocka Asien. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:33)
1391 4439 Teckning Olle Ljungström (1961-2016), Sverige. "Glad Maya-Indian, Signerad. Motivet: 29x20, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:50)
1391 4168 Teckningar 2 st, K Holmberg, 1892, yttermått inklusive ram: 20x25-21x27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:15)
1391 4432 Tekoppar + kaffekoppar mm, 11 delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP, + extra fat a6 lock
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:13)
1391 4120 Tekoppar 6 st, Gunda, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:56)
1391 4260 Teservisdelar 13 delar, Rörstrand. Höjd: 6-14cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:34)
1391 4306 Teservisdelar 14 delar, Queen Anne
1391 4254 Teservisdelar 28 delar, Royal, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Gefle, flintgods
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:48)
1391 4540 Teskedar 7 st, silver, Chippendale, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1978. Längd: 12. Vikt: ca 90g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:37)
1391 4454 Textiltavla Jobstryck, 88x147 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:32)
1391 4455 Textiltavla Jobstryck, 94x60 cm
1391 4093 Tidningshyllor 4 st, böjträ. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:53)
1391 4433 Tillbringare 3 st, Porslin, omkring 1900. Höjd: 20-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:44)
1391 4280 Tillbringare Grönt glas, 1950-tal. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:02)
1391 4212 Toilettbordsgarnityr silver, 7 delar. Höjd: 7-30cm, bruttovikt: 1135g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:54)
1391 4213 Trädgårdslykta höjd: 125cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:03)
1391 4340 Trädgårdsurna Gjutjärn, Dekor med festonger. Längd: 56 Dia: 36. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:10)
1391 4339 Trädgårdsurnor Ett par, Gjutjärn, Dekor med festonger. Längd: 56. Diameter: 36 cm, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:01)
1391 4096 Trädgårdsurnor Ett par, järn, diameter: 50, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:21)
1391 4119 Traktörpannor 10 delar, bland annat Krögarhuset. Diameter: ca 11-25 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:50)
1391 4122 Träsnitt 3 st, Japan, 1900-tal. Motivet: 33,5x23, yttermått inklusive ram: 45x33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:11)
1391 4575 Träsnitt Eléna Michéew (1899-1972), Sverige. Signerad, numrerad 1/10, daterad 1962. Bladets mått: 94x62, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:12)
1391 4427 Träsnitt Japan, 1900-tal. Motivet: 29x20, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:27)
1391 4400 Träsnitt Petter Zennström (f. 1945), Sverige. Signerad, daterad 1975. Motivet: 34x28cm, yttermått inklusive ram: 57x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:11)
1391 4490 Väggarmaturer Ett par, Belid. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:03)
1391 4489 Väggarmaturer Ett par, Örsjö, "Puck". Design: Åke Hultgren. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:24)
1391 4125 Vägghylla String, 3 st hyllplan. Bredd: 78, teak
1391 4298 Väggpendyl Förgylld. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:30)
1391 3419 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Elefant ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, ca 22x23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:08)
1391 4459 Väggur Med glasmålning 66x39cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:24)
1391 4082 Värja Metall. Längd: 97 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:01)
1391 4274 Vas + dosa med lock, Bland annat Nils Emil Lundström. Höjd: 9-14cm
1391 4577 Vas + skål, 2 delar, Nuutajärvi. Höjd: 9-17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:44)
1391 4286 Vas Arabia. Höjd: 19cm
1391 4288 Vas Bo Fajans. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:30)
1391 3362 Vas Bohemia Glass, "Iris", Tjeckien. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:57)
1391 4521 Vas Bonn, Tyskland. Höjd: 27 cm
1391 3361 Vas De Mio, Murano, Italien. Signerad. Höjd: 25 cm
1391 4418 Vas Gefle, Percy. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:25)
1391 4198 Vas Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:04)
1391 4474 Vas John Färngren (1884-1960), Sverige. Reliefdekor av trollsländor och blommor. Jugend, brons. Signerad J FÄRNGREN OTTO MEYER Fud, Diameter: 12,5 cm. Höjd: 8,5 cm
1391 4524 Vas Jugend, Glaserad keramik, genombruten dekor. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:01)
1391 3445 Vas Orientalisk. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:20)
1391 4300 Vas Orrefors. Höjd: 18 cm
1391 4381 Vas Orrefors. Höjd: 21cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:53)
1391 4332 Vas Rörstrand. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:48)
1391 4086 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, "Nova". Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:04)
1391 4410 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:49)
1391 4413 Vas & skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Selecta, Längd: 18cm. Höjd: 16cm
1391 4426 Vaser 4 delar, keramik. Höjd: 8-16cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:02)
1391 3414 Vaser 5 delar, Kina, 1900-tal. Höjd: 7-25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:09)
1391 4393 Vinglas 10 st, Baccarat. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:42)
1391 4127 Vinglas 12 st. Grön fot, Höjd: 13,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:28)
1391 4048 Vinglas 12 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:59)
1391 4128 Vinglas 6 st, kristall. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:38)
1391 4053 Vinkylare Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Orrefors, 1950-tal. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:17)
1391 4258 Vinprovarglas 10st, Orrefors. Höjd: 17,5m
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:15)
1391 4548 Vitrinskåp med sekretärdel, mahogny. Bredd: 90 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 184 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:58)
1391 4046 Ytterfoder 3 st, Rörstrand. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 20:43)
1391 3092 Ytterfoder 4 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:13)
1391 4423 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 13-26cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:11)
1391 4268 Ytterfoder Ett par, Portugal, Ikea. Diameter: 28cm, höjd: 22cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 18:52)
1391 4094 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 26, höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 april 2021 19:36)