160 4003 Akvarell Ellen Jolin, 1914, Ekor, 17 x 35
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4005 Ampel alabaster
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4022 Ampel Alabaster, Dia 58
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4032 Bestickuppsättning Silver, 60 del
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4030 Biblioteksbord Barockstil, 1800-tal, L240
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4037 Bokhylla Karl Johan stil, Mahogny, L120 D36 H155
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4036 Bokhylla Karl Johan stil, Mahogny, L120 D36 H155
160 4015 Bordslampa cloissonné
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4020 Brickbord nyrokoko,
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4027 Byrå Valnöt, 1800-tal, L86 D45 H98
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4010 Byrå Valnöt, 1800-tal, L88 D44 H103
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 2019 Eldhundar Ett par, järn
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4026 Fällbord 1800-tal, H72
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4021 Gräddkanna silver, 1843, CN, H12,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 2002 Kaffekanna Silver, I.H.Lampa, Stockholm, 1822
S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4014 Kandelabrar Ett par, 1890-tal, mässing, H44
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4034 Karmstolar 1 par, Karl Johan-stil, Mahogny
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4013 Kista 1800-tal, På senare benställning, H63
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4024 Lejaur H60
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 2031 Litografi Roland Svensson 102/350 20x24
160 4008 Matta orientalisk, 293x203
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4018 Oljemålning 1800-tal, Blomsterstilleben, 40 x 33, (sk)
160 4016 Oljemålning 1800-tal, Lutaspelande man, Bär sign, 46 x 33
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4017 Oljemålning 1800-tal, Marknad, 22 x 32, (sk)
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4011 Oljemålning 1800-tal, Vid grinden, 34 x 28
160 8041 Oljemålning antik 70x46
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4025 Oljemålning Juliuz Stabiak, 55x84
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4004 Oljemålning Vilhelm Holmgren, Porträtt av sonen Leo, 1922, 54 x 37
160 2018 Salongsbord 1800-tal, senare skiva, H75
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4040 Salongsbord med intarsia, H76
160 4023 Sekretär 1800-tal, L124 D52 H125
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4002 Sekretär Tidigt 1800-tal, alm, l77 D40 H96
160 2010 Skåp Allmoge, Anno 1806, L92 D48 H210
160 4039 Skrivbord Mahogny, Karl Johan stil, L136 D71 H78
160 4009 Skrivbyrå Karl Johan, L109 D45 H106
160 4033 Soffa Karl Johan-stil, Mahogny
160 4019 Spegel Empir, mahogny,H88
160 4031 Spelbord med intarsia
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4007 Stol 1700-tal
160 4035 Stolar 4 st, Karl Johan stil, Mahogny
160 4006 Sybord Nyrokoko, Mahogny, H76
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2002 18:00)
160 4038 Taburetter ! par, Karl Johan stil, Mahogny
160 4029 Tekanna Silver, Frankrike