238 2064 Aftonväska Silver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2032 Akvarell på papper, sign. M. Romberg Tg. (Tangér) 1905 10x16
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2010 Akvarell sign, J Johnson, 1878, pastoralt landskap, 48x76
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2018 Armband med berlocker, 18 k, boliden, 18,2g
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2014 Bägare Silver, Erik Lemon, Uppsala, 1700-tal, H.18, (sk)
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2022 Baljfåtöljer Ett par, Sengustavianska
S�ldes f�r 30.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2041 Blomvas Rörstrand, G.Nylund, chamotte, H.25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2047 Bord med låda,Furu, 1800-tal, rokokostil, 60x36 H74
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2045 Brännvinsbehållare NS, H50
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2056 Byrå 1800-tal, valnöt, L100 D47 H105
S�ldes f�r 3.700 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2002 Byrå 1890-tal, "tall boy", L.83 D.53 H.152
S�ldes f�r 5.100 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 8020 Byrå Gustaviansk, 1800-tal, (smärre fanérskador), L.100 D.47 H.82
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 4007 Byrå Louis XVI-stil, stenskiva, intarsia, 1900ca, L111D445 H87
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2020 Byrå Senbarock, valnöt, L.87 D.44 H.85
S�ldes f�r 14.800 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2023 Chiffonjé 1800-tal, L.103 D.48 H.139
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2046 Chiffonjé Mahogny, K J, L90 D50 H140
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2015 Damarmbandsur med Armband, 18k, Omega, 44 g brutto
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2061 Etsning Anders Zorn, Tre Systrar 1913, 24,5x17,5. Asplund 258
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2057 Fällbord 130x110, torrsprickor
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2042 Fat 1700-tal, London, Pattinson, tenn
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2034 Fat på fot, förgylld brons sign. Auguste Klein dia. 32
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2051 Glasservisdelar ca 50 del, Karlberg
238 2019 Golvur 1700-tal, William Borrow, London, Valnöt, H.222
238 2040 Golvvas Rörstrand, Gunnar Nylund, H.50
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2013 Hörnskåp 1800-tal, H.107
238 4039 Karmstol mahogny
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2036 Karmstolar 1 par, England ca 1800
238 2065 Ljuskrona Oscariansk, H65, sk
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2024 Ljusstakar 1 par, Silver, England, Sheffield, H.16,5
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 8059 Mapp(d) med 5 grafiska blad, WM-porföljen 1995, Ernst Billgren, Graham Stacy, Helene Billgren, Roland Boren, Håkan Karlsson
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2004 Matbord 1800-tal, bonad björk, dia 132
S�ldes f�r 6.100 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2052 Matta Orientalisk, Semiantik
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2005 Matta orientalisk, semiantik, 200x140
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 6001 Oljemålning 1800-tal, smedja, 26x24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 8068 Oljemålning Amanda Bergstedt, 1800-tal, kopia efter H. Lérolle, 63x98
238 2001 Oljemålning Birger Birger, Den Demoniske författaren, 40 x 51
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2011 Oljemålning Dorus Arts, landskap, 48x60
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2063 Oljemålning Erik Jerken, 1935, Smögen, 55x46
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2009 Oljemålning Italien, Flicka med killing, 21x11
238 4050 Oljemålning Madonnan med barnet, 1700-tal 50x35
S�ldes f�r 3.900 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 8027 Oljemålning olja, Karl Bergman 47x56
238 8034 Oljemålning sign. Bruno Liljefors 1930, Rävar vid Gryt, 70x90
S�ldes f�r 76.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2035 Oljemålning sign. P. Guigou, Hamnmotiv 9x14
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2053 Pastell M Collin, Mor med barn,63x47
238 2049 Pelarbord 1800-tal, H72
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2017 Ring 18k, med brilj, 0,10 ct, 4,1 g
238 2026 Salongsbord Empire-stil, (sk), Dia80 H.77
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2007 Sekretär Karl Johan, L110 D47 H125
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2038 Soffa Biedermeyer, Intarsia
238 2006 Spegel rokoko, H143, (sk)
238 2021 Spegel Rokoko, senare glas, H.130
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 4035 Spegellampett rokoko, h 60. Ljusarm saknas
238 2054 Spelbord 1800-tal, alm, L.96 D.47 H.75
238 2058 Spelbord 1880-tal. med marker
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 2008 Stol gustaviansk, vitmålad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)
238 8069 Takarmatur Med prismor
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 maj 2003 18:30)