Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 13 januari 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1300 5398  Akvarell Bark Herzog Georg, Monogramsignerad, 36x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:03)

1300 5247  Akvarell Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Kust, 34x44 cm. Signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:58)

1300 5242  Akvarell Göran Hultén (f. 1935), Sverige. "Kouddjaure -86". Signerad. Bladets mått: 57x75 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:57)

1300 5240  Akvarell Göran Hultén (f. 1935), Sverige. Snö. Signerad. Motivet: 35x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:31)

1300 5073  Akvarell Kina, sparvar. Ej signerad. Motivet: 68x29 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:47)

1300 5350  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 48x30 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:32)

1300 5259  Akvarell Strunke, figurer. Signerad 1944,15x11 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:00)

1300 5399  Akvarell Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Blomsterstilleben. Signerad. Motivet: 45x38 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:03)

1300 5421  Akvareller 2 st, Kina, 1900-tal. Motivet: 109x31 & 88x30 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:16)

1300 4351  Akvatint André Masson (1896-1987), Frankrike. "Demon", 1976. Signerad, numrerad 26/50, etsning och akvatint. Motivet: 28x20 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:01)

1300 4522  Ampel Tenn, Polen. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:38)

1300 4658  Ampel Tidigt 1900-tal, Jugend, koppar / glaskupor. Diameter: 47 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:06)

1300 4040  Armbandsur 2 st, Bovet, Ricoh, saknar armband

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:33)

1300 4048  Armbandsur Chrysler, boettens, diameter: 32 mm. Längd: 22,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:37)

1300 5213  Askfat 2 st, mässing, flugor. Längd: 10 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:29)

1300 5212  Askfat Emalj, 12 st, Emalux, Norge. Diameter: 7 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:37)

1300 5165  Assietter + kanna + sockerskål + gräddkanna, 15 delar. Diameter: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:20)

1300 5151  Assietter 10 st, Deco, Hälsingborg 17. 5x17. 5

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:44)

1300 5203  Assietter 6 st, Gefle. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:40)

1300 5144  Assietter 7 st. Tyskland. Längd: 21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:56)

1300 5314  Badrumsskåp Italien, plast. Bredd: 69, djup: 13 cm, höjd: 42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:36)

1300 5354  Bägare Wien, emaljmåleri, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:12)

1300 5189  Bildrullar 3 st, Kina. Längd: 150-190 cm, bredd: 46-70 cm

S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:03)

1300 4347  Blandteknik André Masson (1896-1987), Sverige. "L Astragale". Signerad, numrerad 6/50. Mixed media etsning och färgakvatint. Motivet: 12x34 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:52)

1300 4608  Blandteknik Gideon Börje (1891-1965), Sverige. Lador. Signerad. Motivet: 33x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:39)

1300 5277  Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Marianne tecknande havet", Signerad mm: 53x43 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:49)

1300 5349  Blandteknik Huang Hua San. Ej signerad. Motivet: 46x42 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:02)

1300 5070  Blandteknik Kina, 35x26 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:35)

1300 4531  Blandteknik Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Notre-Dame de Paris. Signerad, 23x31cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:25)

1300 5113  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition, 48x37 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:13)

1300 5264  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Skärgård, Signerad JAN, ca 42x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:54)

1300 5257  Blandteknik Sven Ekstedt (1894-1950), Sverige. Signerad, flanörer, 25x17 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:21)

1300 5379  Blomsterbord längd: 80 cm, djup: 31 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:57)

1300 5276  Blyerts Lena Svedberg (1946-1972), Sverige. Modell, Signerad Lena -67. Motivet: 34x41 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 21:09)

1300 5195  Bokhylla Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 100, djup: 28 cm, höjd: 124 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:27)

1300 5196  Bokhylla mahogny. Bredd: 150, djup: 28 cm, höjd: 160 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:20)

1300 5188  Bokhylleskåp längd: 220 cm, djup: 18 cm, höjd: 54 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:13)

1300 5129  Bokstöd 2 delar, järn, ugglor. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:33)

1300 5191  Bokverk 15 band, Selma Lagerlöf, Halvfranska

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:17)

1300 5190  Bokverk 4 band, Vilda växter i Norden

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:06)

1300 5061  Bord orientalisk, intarsia. Diameter: 47 cm. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:01)

1300 5332  Bordsdekorationer Ett par, Fåglar, trä och mässing. Längd: 16, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:26)

1300 5160  Bordsfotogenlampa 1900-tal, alabasterfot. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:36)

1300 5303  Bordslampa höj- och sänkbar. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:25)

1300 5380  Bordslampa Luxus, Vittsjö, 1970-tal. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:23)

1300 4552  Bordslampa Nyrokoko, mässing. Höjd: 75 ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:48)

1300 5308  Bordslampa Porcelaine de Paris. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:24)

1300 5320  Bordslampfot 1960-tal, ek. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:28)

1300 5309  Bordslampfot Fd Bojan, 1800-tal, Kina. Höjd: ca 25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:12)

1300 5315  Bordslampfot Firma Svenskt Tenn, G2585, glas och mässing. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:18)

1300 5079  Bordslampfot glas, Ateljé Lyktan, Åhus, 1981. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:29)

1300 5396  Bordssurtout nysilver / glas. England, Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:10)

1300 5126  Bordstelefon Cobra, röd. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:50)

1300 5154  Bordsur mässing, Pierre Cardin. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:01)

1300 4613  Bordsur Ny-Louis seize. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:56)

1300 5206  Bricka Nysilver, med handtag, England. Längd: 65 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:13)

1300 5137  Brickor 2 st. Plåt. Längd: 75 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:55)

1300 5145  Brickor 3 st. Pläterade, England. Längd: 37 - 47 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:14)

1300 5363  Brosch Guld / silver, 14k. St. Petersburg, Ryssland, 1870 - 1895,7 safirer, 3 diamanter, Smaragder. Vikt: 10g, ca 6x2 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:27)

1300 5412  Byrå 1800-tal, Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 89, djup: 45 cm, höjd: 83 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:23)

1300 5404  Byrå 1800-tal, Rokokostil, Bemålad. Bredd: 95, djup: 50 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:58)

1300 5231  Byrå 1940-tal, bemålad. Bredd: 84, djup: 41 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:36)

1300 5060  Byrå med stenskiva, intarsia. Bredd: 92, djup: 46 cm, höjd: 78 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:45)

1300 5411  Byrå Sengustaviansk, med stenskiva, mahogny. Bredd: 114 cm. Djup: 57 cm, höjd: 82 cm, nyckel

S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:51)

1300 5410  Byrå Sengustavianskt provinsarbete, 1800-tal, alrot. Bredd: 102 cm. Djup: 51 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:08)

1300 5032  Champagneglas 4 st, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:35)

1300 5210  Cigarettetuier 2 st, bland annat silver. Längd: 9,5, Vikt: ca 200 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:58)

1300 5254  Cloissonné 11 delar. Längd: ca 3-9 cm, höjd: ca 2-10 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:02)

1300 5106  Dalahästar 3 st + 2 tuppar. Höjd: 15-25 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:31)

1300 5298  Dalahästar 9 st, olika åldrar. Höjd: 3-14 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:20)

1300 5076  Dekorelement 2 delar, Asien, bemålat trä, 40x51 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:55)

1300 5166  Djupa tallrikar 8 st, Gefle, röd vinranka, Percy, diameter: 17 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:03)

1300 5207  Dödsmask Karl XII, brons, + dödsmask gips. Höjd: 17-20 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:01)

1300 5217  Draperier 2 st, paisleymönster, ca 160x320 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:38)

1300 5150  Dryckeshorn horn / silvermontering. Längd: 27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:17)

1300 5002  Elpiano Yamaha Clavinova clp 200. Längd: 120

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:24)

1300 4355  Etsning André Masson (1896-1987), Frankrike. "La Japonaise". Signerad, numrerad 26/50, daterad 1977. Motivet: 24x30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:07)

1300 4350  Etsning André Masson (1896-1987), Frankrike. A propos de Fleurs. Signerad, numrerad 26/50. Motivet: 24x32 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:59)

1300 5067  Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad A Fridell, 1934, i plåten. Motivet: 29x23,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:27)

1300 5066  Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad. Motivet: 16,5x14 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:44)

1300 5064  Etsning Edouard Manet. Signerad i plåten. Motivet: 17x13 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:16)

1300 3351  Etsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Numrerad 78/100, oramat löst blad. Motivet: ca 47x37 cm

S�ldes inte (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:56)

1300 5068  Etsning Giovanni Battista Piranesi, "Veduta degli avanzi superiori. . ", siignerad i plåten, Cavalier Piranesi. Motivet: 46x70 cm, oramad

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:35)

1300 5248  Etsning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Fågel. Signerad, numrerad 3/135. Motivet: 34x34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:13)

1300 5260  Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, daterad 1921, "från Windsor England". Motivet: 12x15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:34)

1300 5006  Etsning Oidentifierad konstnär, snäcka. Signerad, numrerad 19/50. Motivet: 7,5x9,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:17)

1300 4368  Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Island", 1979. Signerad, PT, Haskel 176, oramat löst blad, bladets mått: 40x49 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:32)

1300 4375  Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1981. Signerad, numrerad 25/80, oramat löst blad, bladets mått: 50x63 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:41)

1300 5003  Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. "Flora Suecia I", Signerad, ej numrerad. Motivet: 29x22 ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:46)

1300 5010  Etsning Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. "Fantomen på Operan". Signerad, numrerad 4/30, daterad -92. Motivet: 37x45 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:19)

1300 3350  Färgetsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 61/100, oramat löst blad. Motivet: ca 49x39 cm

S�ldes inte (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:51)

1300 5193  Färgetsning Oidentifierad konstnär. Signerad, kolorerad etsning. Motivet: ca 22x33 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:38)

1300 4407  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 28/60, Haskel 160, oramat löst blad. Bladets mått: 62x75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:30)

1300 4340  Färgetsningar Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerad 103/150. Haskel 150 -152. Bladets mått: 52x60 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:46)

1300 5058  Färgkrita Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Havsmotiv. Signerad, 1904,35x56 cm

S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 21:26)

1300 4474  Färglitografi 4 st, Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Skärgård, ca 60x80 cm. Signerad

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:58)

1300 4438  Färglitografi Arne Lindaas (1924-2011), Norge. Fruktstilleben. Signerad, numrerad 85/250, daterad -54. Motivet: 38x54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:44)

1300 5139  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 248/250. Motivet: 36x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:29)

1300 4475  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 75/150. Motivet: 73x52 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:54)

1300 5069  Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 32/200. Motivet: 50x57 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:41)

1300 5011  Färglitografi Carouschka Streijffert (f. 1955), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 342/360. Motivet: 50x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:02)

1300 5114  Färglitografi Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 174/360. Motivet: 32x43 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:08)

1300 4382  Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 82/250, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 18x13 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:34)

1300 5110  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 228/335. Motivet: 33x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:21)

1300 5012  Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 9/360. Motivet: 43x53 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:36)

1300 5054  Färglitografi Sten Ahlberg (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 224/290. Motivet: 38x46 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:34)

1300 5013  Färglitografi Ulrik Samuelson (f. 1935), Sverige. "Näthimmelsperspektiv". Signerad, numrerad 108/360. Ca 33x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:11)

1300 5014  Färglitografi Vladimir Beck (f. 1943). Signerad, numrerad 9/360, Mona Lisa. Motivet: 40x50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:46)

1300 5278  Färglitografi / collage Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 21/175, , ramens innermått: 73x51 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:40)

1300 4392  Färgserigrafi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. "Beach Scene", 1968. Signerad, numrerad 54/60, oramat löst blad. Bladets mått: 76x55 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:55)

1300 4428  Fat Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Upsala-Ekeby, fiskar, 36x24 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:15)

1300 4503  Fat Imaridekor, Japan, 1800-tal. Diameter: 22,5

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:15)

1300 5304  Fat Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand, 35x28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:07)

1300 5182  Fåtölj design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:18)

1300 5187  Fåtöljer ett par, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:11)

1300 4446  Fickur 3 st, bland annat Longines, omkring 1900

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:55)

1300 5048  Figuriner 2 st. Porslin. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:07)

1300 5093  Figuriner 2 st. Rosenthal, fåglar. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:40)

1300 5092  Figuriner 3 st. Hummel. Höjd: 10 - 15

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:49)

1300 4341  Flaskunderlägg 8 st, Firma Svenskt Tenn, diameter: 10,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:59)

1300 5059  Fotpall Nyrokoko, bemålad, Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:49)

1300 5325  Frimärken parti svenska och utländska, klipp

1300 5057  Fruktservis 7 delar, Bo Fajans. Diameter: 20 - 35

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:19)

1300 5286  Fruktskål + fruktassietter, kristall, 13 delar (6 + 6 + 1). Diameter: ca 14-28 cm, höjd: 29 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:34)

1300 5205  Glasservisdelar 8+ 8 st, Kastehelmi, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Iittala. Diameter: 17-24 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:34)

1300 5202  Golvlampa höjd: ca 120

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:48)

1300 5024  Golvlampor Ett par, Luxus. Höjd: 128

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:03)

1300 5116  Golvlampor ett par, NAFA. Höjd: 120 ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:50)

1300 5381  Golvlykta Smide. Höjd: 165

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:20)

1300 5290  Gräddkanna + sockerskål + bricka, 3 delar, silver, GEWE, 1958. Längd: 21,320g ca, Vikt: ca 300 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:40)

1300 5040  Grafiska blad 4 st, Marin, Kolorerade, eftertryck. Ej signerad. Motivet: 25x34 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:29)

1300 5041  Grafiskt blad "Fortalitium Waxholm", kolorerad, eftertryck. Ej signerad. Motivet: 43x70 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:25)

1300 5020  Grafiskt blad Frankrike, eftertryck, erotiskt motiv. Ej signerad. Motivet: 33x40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:24)

1300 5095  Hängsmycke Kalevala, Finland. Brons. Signerad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:22)

1300 5389  Hörnvitrinskåp med belysning. Bredd: 71, djup: 42 cm, höjd: 140 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:00)

1300 5103  Humidor Cushman. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:32)

1300 5370  Kaffekanna Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:19)

1300 5402  Kaffekopp Wien Augarten. Diameter: ca 7,4-12,5 cm, höjd: ca 4,7 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:58)

1300 5216  Kaffepumpa glas / metall, Tidigt 1900-tal. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:50)

1300 5395  Kaffeservis 3 delar, nysilver. Orfevre, Paris, Höjd: 13 - 21

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:50)

1300 5326  Kaffeservis Rosenthal, Sanssouci, 29 delar

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 21:01)

1300 5161  Kaffeservisdelar 14 delar, Arabia, Blå Ali, 4 koppar + extra fat, 10 st assietter

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:19)

1300 5378  Kaffeskedar 6 + 6 silver, Vikt: ca 135 g. Längd: ca 10,7 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:58)

1300 5122  Kaffeskedar 9 + 6 delar, silver, bland annat Vasa. Längd: 12 cm, Vikt: ca 200 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:58)

1300 5382  Kamin Skoglund & Olson, No 3. Höjd: 50 ca

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:53)

1300 5323  Kanna med lock Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:42)

1300 5322  Kanna med lock Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Höjd: 13,5

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:28)

1300 5401  Kannor 2 st, 1800-tal, Kina. Höjd: 10-14 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:41)

1300 5143  Karaffer 3 st. Höjd: 27 - 30

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:44)

1300 5197  Karmstol Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Åfors, brännmärkt

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:02)

1300 5388  Karmstol Rokokostil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:18)

1300 5366  Karmstolar ett par, Barockstil

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:50)

1300 5044  Karmstolar Ett par, Biedermeier

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 21:07)

1300 5045  Karmstolar Ett par, Biedermeier, intarsia

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:21)

1300 4101  Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil, broderat tyg

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:20)

1300 4548  Karott ostindiskt, blåvitt kompaniporslin. Längd: 36 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:36)

1300 5115  Karta Europa, 38x50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:49)

1300 5023  Karta Karta öfver Stockholms skärgård, eftertryck, Handkolorerad. Motivet: 46x62 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:29)

1300 5397  Karta Regni Poloniae, Kolorerad, efter Dahlberg, 29x39 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:06)

1300 5222  Klaffbord 1880-tal, bemålat. Bredd: 45 + 2x23, djup: 84 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:38)

1300 5169  Klockställ  + fickur, omkring 1900. Höjd: 9 cm

1300 5413  Konsolbord med låda. Bredd: 95, djup: 47 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:25)

1300 5168  Kuddar 4 st, mönster "Elefant", Estrid Ericson för Svenskt Tenn. 25x25 ca

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:02)

1300 5155  Lampbord med lådor, mahogny. Bredd: 42, djup: 33 cm, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:48)

1300 5021  Lampbord med låda Teak, 1960-tal. Längd: 45, djup: 45 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:52)

1300 5305  Lampetter Ett par, 1960-tal, mässing och glas. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:18)

1300 5035  Lampetter Ett par, med prismor, mässing, el. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:32)

1300 5417  Litografi 4 st, Yngve Gamlin (1926-1995), Sverige. Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:12)

1300 5135  Litografier 2 st. Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Dedikerade och signerad. Motivet: 7x7 + 16x10 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:34)

1300 5046  Ljuskrona empirestil. Höjd: 60 ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:12)

1300 5136  Ljuskrona Empirestil. Höjd: 70 + lösa prismor

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:48)

1300 5371  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:31)

1300 5405  Ljuskrona Smide, för 12 ljus. Diameter: 63, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:33)

1300 5096  Ljuslykta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lusthus. Signerad, daterad -05. Glaserad keramik. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:48)

1300 5300  Ljusstakar Ett par, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Tenn. Höjd: 19,5

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:42)

1300 5120  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:08)

1300 5053  Ljusstakar Ett par, nysilver, nyrokoko. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:23)

1300 5219  Ljusstakar Ett par, pläterade, England. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:22)

1300 5072  Lockurna Kina. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:19)

1300 5100  Lockuror 2 st, Kina. Höjd: 11-13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:38)

1300 5209  Luktdosa silver, med stenar. Höjd: 8,5cm. Vikt: ca 30g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:30)

1300 5252  Luktflaskor 10 st, Orientaliska. Höjd: 5,5-8 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:11)

1300 5063  Malmkrona 6-armad. Diameter: 78, höjd: 70 ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:46)

1300 5351  Malmkrona höjd: 60 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:17)

1300 3392  Målning Japan, erotiskt motiv, på pannå, ca 9,5x13,5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:39)

1300 5312  Matbord 1960-tal, teak. Bredd: 120. Djup: 79 cm, höjd: 72 cm, En iläggsskiva längd: 46 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:55)

1300 5225  Matbord Jugend, Ek. Bredd: 136, djup: 104 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 21:12)

1300 3242  Matsalsgrupp 7 delar, Rokokostil. Längd: 137. Djup: 110 cm. Höjd: 78 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:07)

1300 5062  Matsalsstolar 6 st. + 2 karmstolar, bonad björk

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:35)

1300 5001  Matservis 18 delar, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Harlekin. Diameter: 13-32cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:22)

1300 5017  Matservis 50 del ca, "Tanja", Rörstrand

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:34)

1300 4276  Matta orientalisk, 138x257 cm

1300 5239  Matta Orientalisk, Bochara, 195x295 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:02)

1300 4424  Matta Orientalisk, semiantik, 140x206 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:12)

1300 5229  Matta / kohud 210x225 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:33)

1300 5287  Mattallrikar  + assietter, 3 + 3 delar, Ostindia, Rörstrand, diameter: 17-24 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:58)

1300 5163  Mockakoppar 12 st, Karlskrona, Percy

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:31)

1300 5034  Mosaiktavla Oidentifierad konstnär. Träd, 1950-tal. Monogramsignerad MN, 90x20 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:23)

1300 5033  Nattygsbord "Joker", Jean Hubes. Tingströms. Bra Bohag, teak, Låda med svart skiva. Bredd: 38, djup: 56 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:20)

1300 5269  Nattygsbord ett par, England. Bredd: 44. Djup: 44 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:11)

1300 5192  Nattygsbord Ett par, mahogny. Bredd: 57. Djup: 34 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:24)

1300 5036  Offsettryck John Salt (f. 1937), Storbritannien. Skrotbil, Signerad. Motivet: 45x65 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:29)

1300 4132  Oljemålning 1800-tal, Porträtt, ej signerad. Olja på duk, 46x36 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:27)

1300 5255  Oljemålning Agnethe Krag, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 21x27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:15)

1300 5256  Oljemålning Agnethe Krag, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 27x21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:10)

1300 5026  Oljemålning Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:07)

1300 4137  Oljemålning Angel Pintado Sevilla. Signerad, stilleben, 2006. Olja på pannå, 36x68cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:49)

1300 5112  Oljemålning Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 25x33 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:32)

1300 5337  Oljemålning Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Strandmotiv. Signerad. Olja på duk, 12x17 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:49)

1300 4558  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Olja på duk, 97x32cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:33)

1300 4557  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Olja på duk, 98x69cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:30)

1300 5241  Oljemålning Carl Herman Wetterwik (1910-1949), Sverige. Gerlesborg, Signerad, 1946. Olja på duk, 42x56 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:33)

1300 5236  Oljemålning Carl Herman Wetterwik (1910-1949), Sverige. Läsande man. Signerad. Olja på pannå, 37x28 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:39)

1300 5279  Oljemålning Carl Olson (1875-1952), Sverige. Vattendrag. Signerad, daterad -14. Olja på duk, 64x85 cm

1300 5031  Oljemålning Dan Martin (1910-1999), landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, 27x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:05)

1300 5025  Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 31x39 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:53)

1300 5124  Oljemålning Eva Orrsjö (f. 1947), Sverige. Äng. Signerad-74. Olja på duk, 73x83 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:10)

1300 4108  Oljemålning Felix Choisnard (1846-1924), Frankrike. Kust, "clair de lune". Signerad. Olja på duk, 29x53 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:36)

1300 5050  Oljemålning Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Bymotiv. Signerad, -69. Olja på pannå, 26x33

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:50)

1300 5111  Oljemålning Gert Hansson-Kaffa (1934-2009), Sverige. Signerad, daterad 1973. Olja på duk, 26x34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:59)

1300 4038  Oljemålning Greta Löfgren (1884-1944), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1938. Olja på pannå, 75x60 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:25)

1300 5392  Oljemålning Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. 3 par, signerad. Olja på duk, 65x94 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:02)

1300 5085  Oljemålning Håkan Engström (1908-1987), Sverige. Hövolmar. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 55x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:35)

1300 5330  Oljemålning Hjort, Signerad. Olja på duk, 32x14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:45)

1300 5029  Oljemålning Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -46. Olja på duk, 38x45 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:22)

1300 5027  Oljemålning John Carlsson (1896-1979), Sverige. Motiv från Sundbyberg. Signerad, daterad 1936. Olja på pannå, 38x54 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:22)

1300 4425  Oljemålning Nils Nixon (1912-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 116x89 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:18)

1300 5028  Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Harsprånget". Signerad, daterad -44. Olja på duk, 41x32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:05)

1300 4579  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flodlandskap. Signerad. Olja på duk, 41x63cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:48)

1300 5176  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Ej signerad. Olja på duk, 19x65 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:21)

1300 4553  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Koön Marstrand, Ej signerad. Olja på duk, 54x73 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:53)

1300 5086  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna. Signerad SE, 1908. Olja på pannå, 22x13 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:37)

1300 4018  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Man och kvinna, 1800-tal. Ej signerad. Olja på pannå, 16x12 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:42)

1300 5037  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Kessmeler, Strandlinje. Olja på duk, 30x33 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:19)

1300 4217  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Ubud Bali. Olja på duk, Figurscen, 82x168 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:11)

1300 5243  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vinterkust. Signerad JAN. Olja på duk, 49x63 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:31)

1300 5327  Oljemålning omkring 1900, Höns, ej ram. Olja på duk, oljemålning, 26x20 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:12)

1300 5245  Oljemålning Ragnar Alyre (1894-1975), Sverige. Tillskriven, ej signerad. Olja på pannå, Västervik, 43x53 cm

1300 5173  Oljemålning Stig Danielson (1936-2014), Sverige. Komposition. Signerad. Signerad. Olja på pannå, 22x27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:02)

1300 4209  Oljemålning Valerij Chirkov (f. 1943), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 62x38 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:39)

1300 5383  Oljemålning Ville Sjöholm (1896-1961), Sverige. Barn. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:02)

1300 5385  Oljemålning Wilhelm Hunt, hässjor. Signerad. Olja på duk, 80x103 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:48)

1300 5038  Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade Helmuth. Olja på duk, 23x62 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:10)

1300 5131  Oljemålningar 4 st. Bengt Pettersson (1929-2010), Sverige. Signerade, -89. Olja på pannå, 17x12 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:29)

1300 5183  Öronlappsfåtölj

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:27)

1300 5179  Parti bijouterier diverse, bland annat Silver

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:54)

1300 5218  Parti nysilver bland annat Råström

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:40)

1300 5283  Pastell Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Figur, Signerad. Motivet: 49x22 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:30)

1300 5391  Pelarbord Drum table. Diameter: 60, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:19)

1300 5372  Piedestal Metall. Höjd: 61 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:04)

1300 5374  Piedestal omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 100

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:41)

1300 5238  Plädar 2 st, Samearbete, 130x180 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:27)

1300 5211  Porslin 4 delar, 1800-tal. Höjd: 13-27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:56)

1300 5345  Ring 18k guld. Emaljerad. Vikt: ca. 4 g, ringmått: 18,75 mm

1300 5359  Ring 18k guld. Med 7 st. Smådiamanter. Vikt: ca 3 g, ringmått: 18,75 mm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:31)

1300 5358  Ring 18k guld. Vikt: ca 3 g. Pärla saknas, ringmått: 19,75 mm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:59)

1300 5373  Rökbord med kopparskiva. Höjd: 60 cm, diameter: 50 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:55)

1300 5317  Rökelsekar brons, dekor med fåglar. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:31)

1300 5158  Salongsbord Bemålad. Diameter: 90. Höjd: 72 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:06)

1300 5052  Salongsbord björk, Biedermeier. Bredd: 110, djup: 84 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:48)

1300 5208  Saltkar ett par, Silver/glas, 1843. Höjd: 9 cm. Vikt: 280 g.

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:57)

1300 5270  Satsbord 3 delar, mahogny. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:59)

1300 4250  Satsbord 4 delar, 1800-tal, Bemålat. Höjd: 66-71 cm

1300 5175  Schackbräde + pjäser, pjäser i metall, 30x30 ca

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:00)

1300 5227  Sekretär Betsad björk, 1930-/40-tal. Bredd: 90, djup: 50 cm, höjd: 103 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:55)

1300 5234  Serveringsvagn 1960-tal. Längd: 76, djup: 43 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:36)

1300 5118  Serveringsvagn längd: 65 cm, djup: 50 cm, höjd: 60 cm

1300 5142  Servisdelar 10 + 12 + 1, delar, Johnson Brothers, England. Längd: 13 - 40

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:36)

1300 5274  Servisdelar Gustavsberg Allmoge, 19 del

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:43)

1300 5226  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 149. Djup: 47 cm, höjd: 76 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:28)

1300 5198  Sidenmålning Japan, Geisha, 36x26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:50)

1300 5246  Sidenmålning Japan, Påfågel, 39x18 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:42)

1300 5215  Sigill 2 st, brons, figurala. Höjd: 4,5-11 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:50)

1300 5123  Silver parti diverse, 16 delar, bland annat coasters och skedar

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:18)

1300 5291  Skål + bestick, 6 delar, silver. Vikt: 320g, längd: 11,5-21,5 cm, höjd: 9,5 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:04)

1300 5170  Skål Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 20, höjd: 11 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:39)

1300 5295  Skål Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta, "Unik", diameter: 15,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:16)

1300 5275  Skål Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 20x20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:53)

1300 5071  Skål Kina, troligen Kangxi. Diameter: 10, höjd: 5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:48)

1300 4255  Skål med lock, keramik. Diameter: 25, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:16)

1300 5056  Skålfat Arabia, Valencia Ulla Procopé. Diameter: 35 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:47)

1300 4464  Skålfat Glas, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Längd: 34 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:21)

1300 5319  Skålfat Kina, Dekor med fiskar, diameter: 46 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:10)

1300 5377  Skänk Ek, Jugend. Bredd: 100, djup: 57 cm, höjd: 95 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:09)

1300 4260  Skåp 1800-tal, mahogny. Bredd: , 110, djup: 53 cm, höjd: 172 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:21)

1300 4251  Skåp 1800-tal, mahogny. Bredd: 62, djup: 35 cm, höjd: 193 cm, nyckel

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:13)

1300 5347  Skåp trä / rotting. Bredd: 60, djup: 38 cm, höjd: 96 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:15)

1300 5051  Skrivbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 92, djup: 48 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:59)

1300 5367  Skrivbord med hurts, Teak. NK. Bredd: 130+ 2x35. Djup: 80 cm. Höjd: 74 cm, nyckel

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:45)

1300 5134  Skulptur Alice Nordin (1871-1948), Sverige. Gustavsberg. Parian. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:15)

1300 5091  Skulptur Bengt W Larsson, äpple. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:11)

1300 5343  Skulptur Bing & Grøndahl, H C Andersen. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:45)

1300 5321  Skulptur Byst, Yngling, Sign Goyeau, patinerad brons, träsockel. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:44)

1300 5316  Skulptur keramik. Höjd: 1. Längd: 22 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:47)

1300 5127  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna, Gustavsberg. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:22)

1300 5128  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, Gustavsberg. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:55)

1300 4317  Skulptur Parian, "Steiner", flicka. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:58)

1300 5384  Skulptur Zenia Larsson (1922-2007), Sverige. Signerad, daterad 1951, gips. Höjd: 88 cm

1300 5375  Skulptur i glas Kerstin Bränngård (f. 1917), Sverige. Signerad KB. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:47)

1300 5294  Skulpturer 2 st, Royal Copenhagen, hjortkid & sälar. Höjd: 11-12 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:46)

1300 5018  Skulpturgrupp Ekipage, porslin. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:24)

1300 5267  Snurrfåtölj galon

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:15)

1300 5171  Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ej signerat. Bredd: 109, djup: 57 cm, höjd: 58 cm

1300 4443  Soffbord Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. NK, Bredd: 126 cm. Djup: 73 cm. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:42)

1300 5288  Soffbord Kina, Stendekorationer. Bredd: 105, djup: 53 cm, höjd: 43 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:54)

1300 5368  Spegel 120x38 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:20)

1300 5042  Spegel 1800-tal, mahogny, 164x84 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:52)

1300 5081  Spegel 1920-tal, 101x41 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:26)

1300 5313  Spegel 1960-tal, teak, Glas-Mäster, 122x38 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:52)

1300 5408  Spegel Empire, 100x64 cm

1300 5201  Spegel Empire, 117x55 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:09)

1300 5159  Spegel empirestil, omkring 1900,61x33 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:12)

1300 5409  Spegel Gustaviansk stil, med oljemålning, 122x50 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:34)

1300 5107  Spegel nutida, 87x67, ramskada

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:42)

1300 5407  Spegel Nyrokoko, 160x61 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:28)

1300 5130  Spegel oval, betsad, 87x62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:45)

1300 5172  Spelbord nyrenässans. Bredd: 89 cm. Djup: 44 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:39)

1300 4012  Spiselhundar ett par, England. Höjd: 20 cm

1300 5418  Spotlights för skena, en kartong. Längd: 28 cm, djup: 12 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:20)

1300 5147  Stekfat Kina, 17/ 1800-tal. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:31)

1300 5105  Stengods 3 delar. Diameter: 8-13 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:19)

1300 5008  Stickvapen 2 delar, Afghanistan och Libanon. Längd: 37-39 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:47)

1300 5311  Stolar 4 st, 1960-tal, teak

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:51)

1300 5230  Stolar 4 st, Gemla, Bemålade

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:16)

1300 5268  Stolar 4 st, Gustaviansk stil

1300 4261  Stolar 6 st, Senempire

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:28)

1300 5043  Stolar Ett par, Biedermeier

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:35)

1300 4642  Stop 3 st. Tyskland, 1900-tal, stengods med tennlock. Höjd: 16-25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:35)

1300 5082  Sybord Intarsia. Bredd: 52, djup: 35 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:10)

1300 5184  Taburetter ett par, Karl Johan. Längd: 56 cm, djup: 36 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:26)

1300 5156  Takarmatur Art Déco. Höjd: 53, diameter: 67 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:51)

1300 4404  Takarmatur glas och mässing. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:26)

1300 5415  Takarmatur glas och metall. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:06)

1300 5406  Takarmatur Jugend brons. Diameter: 57 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:31)

1300 5307  Takarmatur med prismor, 1960-tal. Höjd: 30 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:36)

1300 5272  Takarmatur teak och mässing. Höjd: 60 cm

1300 5232  Takarmaturer + väggarmatur, 4 + 1 delar, bland annat Artilux. Djup: 13 cm, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:04)

1300 5078  Tallrikar + assietter, 11 + 12 delar, Hackefors. Diameter: 22 - 25

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:03)

1300 5302  Tallrikar 11 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Diameter: 20,5-25,5 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:08)

1300 5177  Taserudsstake + bägare, Arvika, Lars Holmström, trä och mässing. Höjd: 11-23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:07)

1300 5416  Tavla Orientalisk, 47x30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:37)

1300 5149  Tavlor 2 st. Japan, pärlemor / ben, 18x15 + 18x21 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:53)

1300 5162  Teckning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Fågelhund. Signerad LL, ca 18x16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:03)

1300 5088  Tegods 23 delar, Teneriffa, Gefle, Upsala-Ekeby

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:31)

1300 5164  Tekoppar 6 st, "Elisabeth", Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:48)

1300 5055  Telefonbänk 50 / 60-tal, teak. Längd: 107. Djup: 32 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:27)

1300 5109  Tennfat 1700-tal, Baltzar Rokus. Diameter: 35 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:05)

1300 5146  Terrin Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932. Längd: 30 cm. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:52)

1300 4634  Terrin porslin, Rörstrand. Längd: 29, höjd: 19 cm

1300 5233  Tidningsställ Rotting, glasskiva. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:25)

1300 4359  Torrnålsgravyrer Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 12/150. Bladets mått: 79x62 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:18)

1300 5108  Transistorradio Philips, Bärbar. Längd: 36 cm, djup: 14 cm, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:35)

1300 4492  Träsnitt Triptyk, Japan, 36x70 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:29)

1300 5251  Tusch Albert Engström (1869-1940), Sverige. Signerad, 18x22 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:44)

1300 5007  Tusch Birger Lundquist (1910-1952), Sverige. Signerad, med dedikation. Motivet: 21x16 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:05)

1300 5022  Tusch Hilding Nyman (1870-1937), Sverige. Monogramsignerad, Motivet. 20x20 ca

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:51)

1300 5132  Väggfotogenlampa mässing och glas. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:32)

1300 5009  Väggur  + barometer, 2 delar, mässing, "Schatz", barometer med termometer, diameter: 16 ca, nyckel

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:12)

1300 5376  Väggur Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:19)

1300 5306  Väggur omkring 1900, Marcue Deposee. Höjd: 33 cm, nyckel

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:33)

1300 5083  Väggur Sent 1800-tal. Höjd: 105

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:26)

1300 5074  Vas + lockurna, Kina. Höjd: 15 - 23

1300 5284  Vas  + skål, 2 delar, Gun Lindblad, Gullaskrufs glasbruk. Höjd: 8-19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:41)

1300 5090  Vas + skål, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta. Höjd: 8 - 17

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:42)

1300 5133  Vas Catti Åsélius Lidbeck (f. 1941), Sverige. Johansfors Glasbruk. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:35)

1300 5097  Vas delvis glaserad keramik. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:03)

1300 3075  Vas Figural, Sent 1800-tal, porslin, bemålad, dekor med pojke & leoparder. Längd: 21 cm. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:46)

1300 5292  Vas Gustafsberg, 1889. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:17)

1300 5420  Vas Orrefors, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:57)

1300 5296  Vas Royal Copenhagen. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:11)

1300 5344  Vas Tilgman Keramik, 1950-tal. Höjd: 13,5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:28)

1300 5387  Vaser 2 st, Boda. Höjd: 24-30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:37)

1300 4641  Vaser 2+ 1, porslin, Kina, 1900-tal. Höjd: 26-32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:29)

1300 4639  Vaser 3 st. Satsuma, Japan, 1920-tal. Höjd: 13-20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:24)

1300 5293  Vaser 4 st, Keramik, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Carl-Harry Stålhane & Kåge. Höjd: 13,5-17,5 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:43)

1300 5098  Vaser ett par, Rörstrand. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 18:04)

1300 5318  Vattencisterner 2 st, koppar. Längd: 47-62 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 19:56)

1300 5403  Vitvinsglas 15 st, slipade. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2020 20:32)