Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 1 november 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1429 9510  Adventsljusstake El, 1960-tal. Längd: 53 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:52)

1429 8007  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Golden edge", ej signerad, duk, 40x50cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:43)

1429 9323  Akvarell Arnold Jansson. "Småfiskare". Signerad, daterad -90. Akvarell, bildmått: 33x47 cm, yttermått inklusive ram: 52x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:55)

1429 9014  Akvarell Hampus Lejon (f. 1981), Sverige. Fåglar i vinterlandskap. Signerad, daterad 2018. Akvarell. Bladets mått: 55x72cm, yttermått inklusive ram: 63x83cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:26)

1429 9135  Akvarell Hans Ekedahl (1944-2016), Sverige. Signerad, kustlandskap Gotland, 21x26, yttermått inklusive ram: 36x40, akvarell

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:33)

1429 7132  Akvarell Johan Kahl (1831-1905), Sverige. Signerad, daterad 1900, skärgård. Akvarell, bildmått: 18x24, yttermått inklusive ram: 29x36 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:17)

1429 9083  Akvarell Kina. Akvarell, bildmått: 49x32cm, yttermått inklusive ram: 61x43cm. Signerad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:57)

1429 9526  Akvarell Siden, Kina, Tiger, yttermått inklusive ram: 104x47, akvarell. Signerad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:27)

1429 9467  Akvarell Stig Larsson-St Clair (f. 1918), Sverige. Mäster Pers gränd. Signerad, daterad 1982,19x27, yttermått inklusive ram: 31x40, akvarell

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:11)

1429 9178  Appliquer mässing. Längd: 21cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:58)

1429 9340  Armband 18k guld, 1946. Längd: 22, vikt: 17g ca

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:58)

1429 9404  Armband & ring silver. Diameter: 7cm, öppningsbar, stl på ring, 18, vikt: 32g.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:39)

1429 9154  Armbandsur 18k guld, Certina, med gravyr/inskription. Diameter: 20mm, läderband, bruttovikt: 14g.

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:39)

1429 1040  Armbandsur 18k guld, Damur, IWC International Watch Company, manuell. Längd: 17cm, med etui. Bruttovikt: 25,5g.

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:30)

1429 9338  Armbandsur 18k guld, IWC International Watch Company, graverad. Armband 18k, Vikt: 57g brutto. Diameter: 33mm

S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:15)

1429 9168  Armbandsur Certina, doublé, armband i 18k. Längd: 18cm, bruttovikt: 17,9g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:39)

1429 9492  Assietter 13 st, Rörstrand, (ss). Diameter: 17,5

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:37)

1429 9240  Bålskål med slev, Glas. Diameter: 18, höjd: 26 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:59)

1429 9035  Barnstolar 3 st, 1800-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:41)

1429 9383  Barskåp England. Bredd: 54-109, djup: 38 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:50)

1429 9255  Bergèrer ett par, Rokokostil. Längd: 77 cm, djup: 70 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:36)

1429 9432  Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, "den sjunkande katetralen", 45x30cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x47cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:54)

1429 9431  Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, blandteknik, bildmått: 31x31cm, yttermått inklusive ram: 44x43cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:38)

1429 9314  Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 1979,20x27, yttermått inklusive ram: 30x37 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:59)

1429 8364  Blandteknik Nathalie Levi (1914-1995), Sverige. Signerad, blandteknik, stilleben, 63x49cm, yttermått inklusive ram: 67x52cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:24)

1429 9503  Bokhylla Björk. Bredd: 100, djup: 26 cm, höjd: 89 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:27)

1429 9199  Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Brännstämplad. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:28)

1429 9142  Bokstöd ett par, metall, Grisar. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:21)

1429 9212  Bokverk Zorn & Carl Larsson, Etsningar och grafiska verk

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:50)

1429 9228  Bord med låda, Bemålat. Bredd: 79, djup: 58 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:21)

1429 9053  Bordslampa Jugendstil. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:14)

1429 9150  Bordslampa med fåglar. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:24)

1429 8429  Bordslampa metall, Watt& Veke, Ananas. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:15)

1429 9464  Bordslampa Strindbergsmodell. Höjd: 40, nutida

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:34)

1429 9310  Bordslampfot Marmor, Öland. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:16)

1429 9232  Bordslampfötter ett par, Metall. Höjd: 41 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:16)

1429 9427  Bordslampor Ett par, mässing, nutida. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:13)

1429 9074  Bordslystrar Ett par, med prismor. Höjd: 36cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:22)

1429 9381  Bordspendyl Alabaster. Höjd: 41 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:15)

1429 9103  Bordssurtout Nysilver och glas. Längd: 23cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:36)

1429 9130  Bordstabletter + servetter, 4+ 4 st, Sonnen Decke, 1950/60-tal. Längd: 30-45 cm, djup: 30 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:55)

1429 9488  Bordsur + ett par, Ljusstakar, cloisonné. Höjd: 14-20 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:46)

1429 9496  Bordsur omkring 1900, Leon Pavid. Längd: 28, djup: 16 cm, höjd: 38 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:11)

1429 9200  Brandsläckare 2 st, Koppar. Höjd: 44-68 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:50)

1429 9330  Brevkniv med sigill i Etui. Längd: 7-21cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:01)

1429 9495  Bricka Arabia, Porslin, SÅG, 24x22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:01)

1429 9078  Bricka med gallerkant, pläter, England. Längd: 47cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:38)

1429 9119  Bricka Ryssland. Längd: 67 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:39)

1429 9308  Brickbord Firma Svenskt Tenn, Bricka med mönster Windows, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Underrede "Sunday Noon", formgivare Margot Barolo och Märta Friman. Diameter: 60. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:28)

1429 9165  Brosch 18k guld, 1917. Längd: 4,5cm, vikt: 4,7g.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:16)

1429 9545  Burkar med lock 3 st, Kina. Höjd: 5-11cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:10)

1429 9504  Byrå Björk, Intarsia. Bredd: 83, djup: 42 cm, höjd: 81 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:24)

1429 1001  Byrå Gustaviansk Stämplad 1791, Bredd: 120 cm. Djup: 64 cm. Höjd: 85 cm, nyckel

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:38)

1429 9382  Byrå med stenskiva. Bredd: 61 cm. Djup: 34 cm, höjd: 73 cm, nyckel

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:12)

1429 9473  Byrå nyrenässans. Bredd: 91. Djup: 52 cm, höjd: 117 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:01)

1429 9484  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 89, djup: 48 cm, höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:03)

1429 9482  Byrå Rokokostil. Bredd: 60, djup: 36 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:33)

1429 9389  Byrå Rokokostil. Bredd: 97, djup: 55 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:44)

1429 9387  Cake-stand höjd: 84 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:37)

1429 8376  Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 48/60. Bladets mått: 16x16cm, yttermått inklusive ram: 23x23cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:44)

1429 8377  Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 49/60. Bladets mått: 16x16cm, yttermått inklusive ram: 23x23cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:44)

1429 9034  Citruspress "Juicy Salif", Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Alessi, Italien. Höjd: 29cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:03)

1429 9540  Coasters + bordstabletter, Firma Svenskt Tenn, 12+ 5+ 2. Diameter: 11-25 längd: 40 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:24)

1429 9028  Collage Bertil Albrektson, 1986. Signerad, yttermått inklusive ram: 61x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:35)

1429 9044  Collage Jan Manker. Signerad, daterad 1961, "Vaxat minne I", yttermått inklusive ram: 29x38cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:17)

1429 9166  Collier 18k guld, Ärtlänk. Längd: 49cm, vikt: 21,4g.

S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:54)

1429 1044  Damarmbandsur 18k guld, Omega, de Ville, serienr: 5349331. Diameter: 23mm, läderband, bruttovikt: 17g.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:57)

1429 9051  Dekorelement 2 st, försilvrad metall. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:41)

1429 9278  Dessertskedar 3 st. Silver, Rosenholm. Längd: 18 cm. Vikt: ca 125 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:04)

1429 9286  Dosa med lock, sterlingsilver, Barbro Littmark, 1977,5x4. Höjd: 3,5. Vikt: ca 116 g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:36)

1429 9257  Dragspel i väska, Galant. Längd: 40 cm, djup: 20 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:26)

1429 9296  Etagebord Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. På hjul. Bredd: 120, djup: 36 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:03)

1429 9129  Etsning Carl Larsson (1853-1919), ej signerad, efter. Bildmått: 31x24cm, yttermått inklusive ram: 59x48cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:42)

1429 9501  Etsning Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, numrerad 37/150, Uppsala. Bildmått: 28x23, yttermått inklusive ram: 50x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:39)

1429 9400  Etsning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numrerad 217/310, Uggla. Bildmått: 31x48cm, yttermått inklusive ram: 51x65cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:27)

1429 9106  Etsningar 2 st, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 19x23-31x41cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:17)

1429 9329  Etsningar 6 st, Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Mikrokosmos I-VI". Signerad, numrerad 17/30, daterad 1968. Bildmått: 25x25, yttermått inklusive ram: 33x33 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:32)

1429 8307  Fällbord England. Diameter: 88cm, höjd: 74cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:11)

1429 6113  Färgkrita Jody Mussoff (f. 1952), USA. Självporträtt. Signerad, daterad -89. Bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:19)

1429 9494  Färglitografi Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Signerad, numrerad 263/290, Södermalm. Färglitografi, bildmått: 43x62cm, yttermått inklusive ram: 63x82cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:35)

1429 8222  Färglitografi Alyson Stoneman (f. 1948), Nya Zeeland. Signerad, numrerad 31/75, daterad -75. Färglitografi, bildmått: 48x64, yttermått inklusive ram: 71x97 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:59)

1429 9327  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 146/200. Färglitografi, bildmått: 71x53, yttermått inklusive ram: 95x66 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:03)

1429 9466  Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, numrerad 159/360, daterad -88, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 35x50, yttermått inklusive ram: 52x64 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:31)

1429 9134  Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, numrerad EA, Stockholm, mm;34x50, yttermått inklusive ram: 51x67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:15)

1429 9337  Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Söderkåkar. Signerad, numrerad 292/300. Färglitografi, bildmått: 45x54, yttermått inklusive ram: 57x65 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:11)

1429 9328  Färglitografi Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 54x56, yttermått inklusive ram: 73x73 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:32)

1429 9097  Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, numrerad, 48/260. Färglitografi, bildmått: 30x48cm, yttermått inklusive ram: 43x63cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:29)

1429 9489  Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x60cm, yttermått inklusive ram: 62x79cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:44)

1429 9220  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 32/100. Färglitografi, bildmått: 30x44, yttermått inklusive ram: 53x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:42)

1429 9046  Färglitografi Pacula Kazimierz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 47/270. Färglitografi, bildmått: 32x21cm, yttermått inklusive ram: 50x36cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:17)

1429 8133  Färglitografi Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. "Altaret". Signerad, numrerad 16/325. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Färglitografi, bildmått: 44x32 cm, yttermått inklusive ram: 58x45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:22)

1429 9176  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, PT. Färglitografi, bildmått: 12x8cm, yttermått inklusive ram: 28x21cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:31)

1429 9455  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad. Färglitografi, bildmått: 29x41cm, yttermått inklusive ram: 52x62cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:20)

1429 9112  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 231/300. Bildmått: 39x50cm, yttermått inklusive ram: 57x69cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:48)

1429 9370  Fat 2 st, Imaridekor. Diameter: 21-23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:08)

1429 8321  Fat 4 st, Lalique. Diameter: 15cm

1429 9524  Fat Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ur serien Spectra, Upsala-Ekeby. Motiv med fiskar och sjöstjärnor med mera. Glaserad stengodslera. Längd: 33 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:19)

1429 9322  Fat mässing. Diameter: 43cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:04)

1429 9141  Fat silver. Längd: 19,5, Vikt: ca 145 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:33)

1429 9459  Fåtölj 1930-tal

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:06)

1429 9102  Fåtölj Rotting

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:46)

1429 8294  Fåtölj Rotting

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:00)

1429 9279  Fåtöljer ett par

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:48)

1429 9271  Fåtöljer Ett par, Arne Norell, Gripsholmsmodell

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:47)

1429 9419  Fåtöljer ett par, Art Déco, Ställbar rygg, nyare skinnklädsel

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:59)

1429 9146  Fickur Ekivokt motiv. Diameter: 4,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:40)

1429 8227  Figuriner 2 st. Royal Copenhagen, resp. Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 5 - 24

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:15)

1429 9487  Fiol i väska, 3 stråkar. Längd: 59 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:35)

1429 9216  Flamskvävnad 63x212 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:49)

1429 9056  Fotografi Henrik Korpi, "S F Milkbar". Signerad, daterad 2014, yttermått inklusive ram: 40x30 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:16)

1429 9043  Fotografi Rolf Adlercreutz (f. 1945), Sverige. Signerad a tergo, Chuck Berry, Båstad 1987, numrerad 1/20. Bildmått: 40x28cm, yttermått inklusive ram: 53x43cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:04)

1429 9047  Fotoramar 5 st, Cosi Tabellini, ramens innermått: 22x15,5, yttermått inklusive ram: 27x21 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:59)

1429 9291  Garderobsskåp 1920-/30-tal, Björk. Bredd: 134. Djup: 51 cm, höjd: 200 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:32)

1429 9491  Gardiner 2 längder+ 1 kapp, Anna-Greta Söderlund, "Bollarna", 125x215 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:16)

1429 9537  Glas 12+ 5 st, Iittala, Ultima Tule. Höjd: 5,5-7 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:58)

1429 9461  Glas på bricka Plast/Glas, 1970-tal, 28x20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:31)

1429 9315  Glasservis 34 delar, kristall, Bohemia Tjeckoslovakien. Höjd: 9 - 21

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:29)

1429 9535  Glasservisdelar "Karolina", 36 delar. Höjd: 7-16 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:56)

1429 9290  Golvlampa höjd: 109cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:18)

1429 9213  Golvlampa Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, "Kryckan", modell 2548. Valnöt och mässing. Höj- och sänkbar. Höjd: ca 100-135 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:47)

1429 9012  Golvlampa mässing. Höjd: 154cm

1429 9293  Golvlampa Poul Henningsen, PH 80, Louis Poulsen, Danmark. Plast / metall, etiketterad, Höjd: ca 133cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:33)

1429 9054  Golvlampa Teak, 1960-tal. Höjd: 152

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:13)

1429 9052  Golvlampa teak. Höjd: 147

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:51)

1429 9061  Golvlampa trä och metall. Höjd: 156 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:51)

1429 9055  Golvlampfot Teak, 1960-tal. Höjd: 117

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:44)

1429 9414  Golvvas Kina. Höjd: 130cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:05)

1429 9415  Golvvas Kina. Höjd: 133cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:03)

1429 9413  Golvvas Kina. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:32)

1429 9088  Gräddkanna + punschkopp, 2 delar, silver. Längd: 7-14cm. Vikt: 141g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:52)

1429 9131  Gräddkanna silver, 1857. Höjd: 14 cm, Vikt: ca 150 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:25)

1429 9317  Grafiska blad 2 st, ej signerade, efter Henri de Toulose-Lautrec. Bildmått: 28x19, yttermått inklusive ram: 40x32 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:13)

1429 9302  Grafiska blad 2 st. Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. 1957. Signerade i trycket, 60x52, yttermått inklusive ram: 84x72 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:32)

1429 9299  Grafiska blad 2 st. Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerade i trycket. Bildmått: 64x54, yttermått inklusive ram: 85x73 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:22)

1429 9500  Grafiskt blad Frits Thaulow (1847-1906), Norge. Vintermotiv. Signerad, daterad 1889. Bildmått: 36x58 cm, yttermått inklusive ram: 45x68 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:51)

1429 8010  Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Längtan". Signerad, numrerad 12/30,28x38cm, oramad

1429 8014  Grafiskt blad Gicléetryck, Håkan Lindskog (f. 1945), Sverige. "Tall". Signerad, numrerad 9 /50. Bildmått: 36x54cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:43)

1429 8015  Grafiskt blad Gicléetryck, Markus Jakobsson, "New York". Signerad, numrerad 95/100. Bildmått: 28x38 cm, oramat löst blad

1429 8002  Grafiskt blad Gicléetryck, Veronica Sofie (f. 1985), Sverige. "Siluette". Signerad, numrerad 29/100. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:43)

1429 9033  Grytor 3 delar, gjutjärn. Längd: 11-24cm

1429 9534  Hallmöbel 1970-tal, Spegel + bord, spegel 105x85 cm

1429 9344  Halskedja 18k guld, med hänge. Längd: ca 50, vikt: 3,2 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:20)

1429 9342  Halskedja 18k guld. Längd: 49. Vikt: 3,4 ca

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:31)

1429 9350  Hänge 18 k med Mabe pärla. Längd: 2 cm, 2,8 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:29)

1429 9351  Hängen 18k guld, 1 med pärla. Längd: 1-2, ca 3 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:43)

1429 9266  Hängskåp Valnöt, vitrin. Bredd: 68 cm. Djup: 20 cm, höjd: 72 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:03)

1429 8431  Herrbetjänt höjd: 103cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:24)

1429 9303  Horn mässing. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:04)

1429 8384  Hörnskåp 2 delar, bemålat, Bredd: 100 cm. Djup: 65 cm, höjd: 182 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:56)

1429 6197  Hörnskåp Ett par, bemålade, Bredd: 62 cm. Djup: 39 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:46)

1429 9481  Hörnvitrinskåp Gustaviansk stil. Höjd: 198, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:16)

1429 9264  Hundpulka med tillbehör. Segebaden-Berg, AB, Säter, Längd: 160

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:39)

1429 1007  Hylla/rack design: Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, mahogny. Längd: 46, djup: 31 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:31)

1429 9251  Hyvelbänk modell äldre. Längd: 219, djup: 51 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:29)

1429 9270  Jobstryck 2 st. Kopior efter Anders Larsson Rättvik, yttermått inklusive ram: 105x127 - 115x115 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:49)

1429 9089  Jordglob Med belysning. Höjd: 45cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:40)

1429 9485  Jordglob med kompass. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:05)

1429 9079  Kaffekoppar 9 delar, kaffekoppar med fat. Woods, English Scienery, England

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:13)

1429 9516  Kaffeservis 8 del+ 1 martiniglas, "Nobel"

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:24)

1429 9513  Kaffeservis Rosenthal, 24 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:05)

1429 9532  Kaffeservisdelar 18 delar.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:46)

1429 9029  Kaffeservisdelar Ca 37 delar, Hackefors, Linnea Borealis

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:44)

1429 9253  Kanapé Nyrokoko. Längd: 155

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:19)

1429 9450  Kanna Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda, Artist Collection, konstglas. Höjd: 35 ca

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:54)

1429 9114  Kannor 6 st, Bland annat Wedgwood, England. Höjd: 13-26cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:42)

1429 9170  Karmstol sits och rygg i läder, genombruten rygg med spjälor

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:06)

1429 9191  Kedja med fickur Fortis, doublé. Längd: 70cm. Diameter: 5cm. Cm

1429 9179  Kedja med hänge 18k guld, med pärla. Längd: 42cm, vikt: 8,1g.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:30)

1429 9155  Kedja med hänge silver, Stigbert, 1945, med kristall. Längd: 58cm. Vikt: 31g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:07)

1429 9465  Konjakskupor 6 st. Orrefors. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:46)

1429 9530  Konsolbord med stenskiva, rokokostil, förgylld. Bredd: 53. Djup: 24 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:27)

1429 9248  Konstglas Erik Höglund (1932-1998), Sverige. 24,5x12,5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:39)

1429 8331  Koppar med fat Ett par, dekor i famille rose. Höjd:

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:14)

1429 8323  Koppar och skål Kina. Diameter: 8-11,5cm, höjd: 5cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:01)

1429 9072  Kopparkärl med benställning, Diameter: 71cm. Höjd: 49cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:06)

1429 9041  Kopparstick 2 st, yttermått inklusive ram: 54x45cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 21:01)

1429 9194  Korgfåtöljer Ett par

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:13)

1429 9113  Kudde Kina, porslin, glaserad. Längd: 25cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:27)

1429 9145  Kudde med tyg Josef Frank, 45x45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:30)

1429 9226  Lådspegel för vägg, 68x35 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:34)

1429 9124  Lampbord Ett par, mässing och glas. Bredd: 44 cm. Djup: 34 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:35)

1429 9261  Lampbord ett par, Nyrokokostil. Bredd: 58, djup: 40 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:10)

1429 9268  Lampbord med lådor, mahogny. Bredd: 47, djup: 39 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:33)

1429 9267  Lampbord med lådor. Bredd: 39, djup: 32 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:40)

1429 9324  Lanterna mässing. Höjd: 38cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:09)

1429 9107  Litografi Ernst Josephson (1851-1906), Sverige. Tryckt signatur, Dam. Bildmått: 34x20cm, yttermått inklusive ram: 51x34cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:33)

1429 5167  Litografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Oldenburgs Studio (Ghost edition). Signerad, numrerad 5/19. Bladets mått: 100x127 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:04)

1429 9499  Litografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 71/360. Bildmått: 43x54, yttermått inklusive ram: 59x68 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:02)

1429 9388  Ljuskrona Empirestil. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:53)

1429 9230  Ljuskrona Gustaviansk stil, prismor. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:43)

1429 9151  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:41)

1429 9234  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:51)

1429 9050  Ljusstakar + kandelaber, bland annat Skultuna. 7 delar. Höjd: 5-23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:59)

1429 9138  Ljusstakar 1 par + 2 st kannor, Tenn, 1800-tal. Höjd: 22-23 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:30)

1429 9173  Ljusstakar 2 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 12-18cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:02)

1429 9123  Ljusstakar Ett par, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:07)

1429 8341  Ljusstakar Ett par, kolonn, tenn. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:43)

1429 9171  Ljusstakar Ett par, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:40)

1429 9362  Ljusstakar ett par, silver, CG Hallberg, 1954. Höjd: 12 cm, Bruttovikt; ca 300 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:40)

1429 9363  Ljusstakar ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, 1954. Höjd: 23 cm; Bruttovikt: ca 1320 g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:55)

1429 9049  Ljusstakar Ett par, Taserud. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:29)

1429 9037  Ljusstakar Ett par. Höjd: 11cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:30)

1429 9190  Ljusstakar mm 7 delar, silver, dosa + punschkoppar. Vikt: 300g. Höjd: 2-8 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:55)

1429 9511  Ljusstake 1950-tal. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:36)

1429 8354  Ljusstake Lalique, fåglar, Frankrike. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:02)

1429 9175  Luktdosor 3 st, Kina. Höjd: 6-10cm

1429 9529  Luktflaskor 2 st, Kina, Glas. Längd: 4 cm, djup: 2 cm, höjd: 8 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:55)

1429 9483  Malmkrona höjd: 55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:56)

1429 9505  Matbord design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Gustavus". Bredd: 140+ 2x60, djup: 90 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:54)

1429 9209  Matbord Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Diameter: 120, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:57)

1429 8201  Matbord mahogny, Swedish Modern. Bredd: 142. Djup: 76 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:44)

1429 6091  Matbord Superellips, aluminiumkant, design: Bruno Mathsson / Piet Hein för Fritz Hansen, 145x145. Höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:44)

1429 9384  Matsalsgrupp 7 delar, Rokokostil. Diameter: 115, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:42)

1429 9258  Matsalsgrupp 9 delar, ek, Barockstil. Längd: 139. Djup: 94 cm. Höjd: cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:34)

1429 9254  Matsalsgrupp Rokokostil, 7 delar. Diameter: 115, höjd: 74 cm, + 3 iläggx50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:21)

1429 9357  Matsalsskåp Rokokostil. Bredd: 140, djup: 52 cm, höjd: 202 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:01)

1429 9332  Matservis 45 delar, Rosenthal, Classic Rose

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:26)

1429 9030  Matservisdelar 11 delar, Hackefors, Linnea Borealis.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:43)

1429 9214  Matservisdelar 11 delar, Rörstrand, Vinga.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:08)

1429 9092  Matservisdelar 12 delar, Bodega, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg

1429 9122  Matservisdelar 22 delar, Gefle Pigg. Diameter: 19-26cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:36)

1429 9521  Matta orientalisk, 107x161 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:39)

1429 9197  Matta orientalisk, 115x160 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:35)

1429 9121  Matta Orientalisk, 121x151cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 21:03)

1429 9352  Matta orientalisk, 137x248 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:37)

1429 9198  Matta orientalisk, 140x220 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 21:01)

1429 9444  Matta Orientalisk, 245x325cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:24)

1429 9201  Matta orientalisk, 260x387 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:07)

1429 9497  Matta orientalisk, 88x109 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:07)

1429 9502  Matta orientalisk, 89x135 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:25)

1429 9269  Matta orientalisk, Afghan, ca 2x3

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:25)

1429 9447  Matta Orientalisk, Galleri, 103x400cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 21:02)

1429 9426  Matta orientalisk, Galleri, 90x425 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:55)

1429 9443  Matta Orientalisk, Kehsan, 232x328cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:32)

1429 9445  Matta orientalisk, kehsan, 296x386cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:51)

1429 9353  Matta orientalisk, Keshan, 244x371 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 21:00)

1429 9133  Matta orientalisk, Patchwork, 140x200 cm

1429 8224  Matta orientalisk, Ziegler, 260x350 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:15)

1429 9001  Matta Röllakan. Signerad, I S, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 140x200 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:40)

1429 9070  Mikroskop Olympus, Tokyo. Höjd: 22cm, med etui.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:56)

1429 9127  Möbeltyg ca 10x1,5 m

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:32)

1429 9101  Nattygsbord Ett par, England. Bredd: 47 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 62 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:20)

1429 9260  Nattygsbord ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 44, djup: 36 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:18)

1429 9031  Ölglas 2 st. Höjd: 14-15cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:56)

1429 9331  Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Interiör, Signerad. Olja på duk, 32x40, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:37)

1429 9116  Oljemålning B Forsberg. Interiör. Signerad, daterad 46. Olja på duk, 54x48cm, yttermått inklusive ram: 68x63cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:18)

1429 8266  Oljemålning Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. "Höst på ön", Sundsvall. Signerad. Olja på pannå, 24x72, yttermått inklusive ram: 43x91 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:18)

1429 9411  Oljemålning Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad 55. Olja på duk, 35x27cm, yttermått inklusive ram: 41x33cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:12)

1429 9152  Oljemålning Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Signerad, daterad 55. Olja på duk, 46x60, yttermått inklusive ram: 65x78 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:32)

1429 9098  Oljemålning Bo Johnson. Signerad, marin. Olja på pannå, 14x24cm, yttermått inklusive ram: 23x34cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:24)

1429 9391  Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skånegård. Olja på duk, 63x97, yttermått inklusive ram: 79x113 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:10)

1429 9469  Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Riksdagshuset. Signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 61x72 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:58)

1429 9096  Oljemålning Dan Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad, marin. Olja på pannå, 21x25cm, yttermått inklusive ram: 38x44cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:12)

1429 8221  Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad, kvinna. Olja på pannå, 17x8cm, yttermått inklusive ram: 37x28cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:53)

1429 9334  Oljemålning E Stenström. Porträtt föreställande Oscar I. Signerad a tergo. Olja på pannå, 14x11cm, yttermått inklusive ram: 20x17cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 21:04)

1429 9013  Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 45x53cm, yttermått inklusive ram: 61x70cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:59)

1429 9326  Oljemålning Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Skärgårdsidyll. Signerad. Olja på pannå, 50x60, yttermått inklusive ram: 69x80 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:39)

1429 9396  Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Signerad, daterad -47, "Den nymålade båten". Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 53x61 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:00)

1429 9010  Oljemålning Evald Björnberg (1895-1974), Sverige. Signerad, daterad 1943, landskap med figur & hus. Olja på pannå, 19x23, yttermått inklusive ram: 31x35 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:56)

1429 9167  Oljemålning Fredrik Jacobsson (f. 1960), Sverige. Signerad, "I Landskap". Olja på duk, 63x69cm, oramad

1429 9393  Oljemålning Gusti Cederschiöld (1843-1884), Sverige. Marin. Signerad a tergo. Olja på duk, 73x98, yttermått inklusive ram: 103x128 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:01)

1429 9493  Oljemålning H Wilhelm, kust. Signerad, daterad -35. Olja på duk, 40x50, yttermått inklusive ram: 46x56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:10)

1429 9399  Oljemålning Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Signerad, komposition. Olja på duk, 69x54cm, yttermått inklusive ram: 76x61cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:11)

1429 9026  Oljemålning Harald Erikson (1889-1948), Sverige. "Närkeslandskap". Signerad, daterad 1937. Olja på pannå, 50x59, yttermått inklusive ram: 69x78 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:05)

1429 9027  Oljemålning Harald Erikson (1889-1948), Sverige. Träd i park. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 69x71 cm, yttermått inklusive ram: 88x89 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:52)

1429 9312  Oljemålning Hjalmar Eldh (1881-1953), Sverige. Signerad, daterad 1899, Marin. Olja på pannå, 24x34, yttermått inklusive ram: 38x48 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:58)

1429 9136  Oljemålning Jocke Åkerblom (1906-1972), Sverige. Signerad, daterad 1950, Cagnes Sur Mere. Olja på duk, 49x43, yttermått inklusive ram: 63x57 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:18)

1429 9137  Oljemålning Jocke Åkerblom (1906-1972), Sverige. Signerad, daterad 1951, Korsika. Olja på duk, 82x94, yttermått inklusive ram: 93x105 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 november 2021 05:10)

1429 9250  Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Signerad, Fiskebåtar. Olja på duk, 62x87, yttermått inklusive ram: 79x105 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:46)

1429 9249  Oljemålning John Herbert, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 76x60, yttermått inklusive ram: 90x73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:44)

1429 9062  Oljemålning Karl Kihlgren (1914-1963), Sverige. "fäbod". Signerad. Olja på duk, 47x59cm, yttermått inklusive ram: 63x74cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 21:03)

1429 9060  Oljemålning Karl Kihlgren (1914-1963), Sverige. Klippor. Signerad. Olja på duk, 37x53cm, yttermått inklusive ram: 52x70cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:05)

1429 8143  Oljemålning Kenneth Abrahamsson (f. 1949), Sverige. "Möte på cykelbanan". Signerad, daterad 2002. Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 52x63 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:30)

1429 9042  Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, daterad 65, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x32cm, yttermått inklusive ram: 53x45cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:41)

1429 7249  Oljemålning Ludvig Richarde (1862-1929). Marint motiv Holland. Signerad. Olja på duk, 46x54 cm, yttermått inklusive ram: 56x65 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:41)

1429 9468  Oljemålning M Caspersen, monogramsignerad, 1953. Olja på duk, 60x43, yttermått inklusive ram: 73x56 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:42)

1429 9115  Oljemålning Maj Arnell (1910-2005), Sverige. Monogramsignerad MA, 1957, blomsterstilleben. Olja på pannå, 64x53cm, yttermått inklusive ram: 84x73cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:52)

1429 1027  Oljemålning Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Nybroviken. Signerad. Olja på duk, oramad, 65x70 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:07)

1429 8365  Oljemålning Nathalie Levi (1914-1995), Sverige. Signerad. Olja på duk, 50x62cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:20)

1429 9319  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, marin. Olja på duk, 25x32, yttermått inklusive ram: 37x45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:23)

1429 9394  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, marin. Olja på duk, 58x103, yttermått inklusive ram: 78x124 cm

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:06)

1429 7594  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben, nutida. Monogramsignerad. Olja på duk, 79x119, yttermått inklusive ram: 104x144 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:10)

1429 7549  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvarn. Ej signerad. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 50x58 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:17)

1429 9486  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1878, eka. Olja på duk, 32x46, yttermått inklusive ram: 50x64 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:19)

1429 8285  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, By med hus. Signerad. Olja på pannå, 19x30, yttermått inklusive ram: 28x40 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:53)

1429 9316  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, flicka på klippor. Olja på duk, 31x21, yttermått inklusive ram: 35x26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:29)

1429 9219  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med nalle. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 27x25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:02)

1429 9120  Oljemålning Olle Carlström (1920-2006), Sverige. Signerad a tergo. Olja på pannå, 21x25cm, yttermått inklusive ram: 31x36cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:26)

1429 9023  Oljemålning Otto P Balle, Landskap. Signerad. Olja på duk, 46x69, yttermått inklusive ram: 58x83 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:35)

1429 8075  Oljemålning Pekka Walliander (f. 1948), Finland. Moln. Signerad -98. Akryl på duk yttermått inklusive ram: 42x58 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:01)

1429 9025  Oljemålning Ragnar Högman (1891-1976), Sverige. "Morgontoalett". Signerad. Olja på pannå, 39x31, yttermått inklusive ram: 60x53 cm

1429 9215  Oljemålning Ryno Frieberg (1920-2018), Sverige. Blomsterstilleben med gula rosor i vas. Signerad, 1954. Olja på pannå, 42x32 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:27)

1429 9471  Oljemålning Sonja Hansen. Signerad, daterad -98. Olja på duk, 61x37, yttermått inklusive ram: 65x42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:48)

1429 9117  Oljemålning Stig Hertzman-Ericson (1901-1988), Sverige. Signerad. Olja på duk, 80x62cm, yttermått inklusive ram: 94x78cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 21:03)

1429 9110  Oljemålning Svante Kede (1877-1955), Signerad, älv. Olja på duk, 40x31cm, yttermått inklusive ram: 53x44cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:34)

1429 9392  Oljemålning Th Watter, fåraherde. Signerad. Olja på duk, 67x104 cm, yttermått inklusive ram: 96x133 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:58)

1429 8076  Oljemålning Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Cirkusartister. Signerad. Olja på duk, 60x73, yttermått inklusive ram: 66x79 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:21)

1429 9153  Oljemålning Ture Ander (1881-1959), Sverige. Signerad, daterad 1948, blommande frukträd. Olja på pannå, 48x60, yttermått inklusive ram: 62x74 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:06)

1429 9335  Oljemålningar 2 st, H Österberg. Signerade, landskap. Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 38x43 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:35)

1429 9160  Örhängen 18k guld, Ett par, med pärlor. Vikt: 2,9g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:31)

1429 9348  Örhängen 2 par, 18k guld, med pärla/Blå sten. Vikt: 3,7 gr brutto

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:50)

1429 9347  Örhängen ett par, 18k guld, 1968,3 gr

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:34)

1429 9225  Pall nutida. Längd: 38,5 cm, djup: 38,5 cm, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:51)

1429 9273  Pallar Ett par, 1960-tal. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:04)

1429 9275  Papperskorg Servex, Mahognyfanér, diameter: 29. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:41)

1429 8304  Paraplyställ Koppar i form av stövel. Höjd: 45cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:08)

1429 8305  Paraplyställ Koppar, i form av stövel. Höjd: 44cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:09)

1429 9421  Parfymflakong Art Déco. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:57)

1429 9188  Pärlcollier silverlås, Längd: 66cm, bruttovikt: 48g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:40)

1429 9440  Parti bijouterier 5 delar, bland annat silver, agater och kors, + manschettknappar. Längd: 40cm. Vikt: 27g

1429 9162  Parti bijouterier I låda

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:32)

1429 9373  Penselvas Kina. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:00)

1429 9372  Piedestal keramik, Elefant. Höjd. Längd: 50 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:11)

1429 9009  Plafond glaskupa // mässingsstång, diameter: 55. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:02)

1429 9246  Ram ramens innermått: 34x43,5cm, yttermått inklusive ram: 55x64cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:22)

1429 9244  Ram ramens innermått: 38x48cm, yttermått inklusive ram: 57x53cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:26)

1429 9156  Ring 14K, med röda och vita stenar, storlek: 18. Vikt: 3,6g.

1429 8409  Ring 18k guld, med diamanter 7x0,01ct, storlek: 16. Vikt: 6,3g.

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:40)

1429 9184  Ring 18k guld, med gravyr/inskription, med rubin och diamanter 2x0,05ct, storlek: 19½. Vikt: 7,7g, med etui.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:31)

1429 9158  Ring 18k guld, med gravyr/inskription, storlek: 17. Vikt: 3,2g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:35)

1429 9185  Ring 18k guld, med gravyr/inskription, storlek: 18½, med diamant 1x0,08ct. Vikt: 5,7g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:38)

1429 9183  Ring 18k guld, med gravyr/inskription, storlek: 19. Vikt: 2,9g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:54)

1429 9186  Ring 18k guld, med grön sten, storlek: 18. Vikt: 2,3g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:37)

1429 9157  Ring 18k guld, med pärla, med gravyr/inskription, storlek: 18½. Vikt: 5,3g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:19)

1429 9345  Ring 18k guld, vitguld med pärla storlek 21. Vikt: 2,5 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:19)

1429 9346  Ring 18k guld, vitguld, med briljant, storlek 21,0,35 ct, vikt: 2,8 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:20)

1429 9180  Ring 23K, med gravyr/inskription, storlek: 17. Vikt: 4,6g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:09)

1429 9182  Ring 23K, med gravyr/inskription, storlek: 17. Vikt: 4,6g.

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:13)

1429 9181  Ring 23K, med gravyr/inskription, storlek: 18. Vikt: 4,9g.

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:14)

1429 9159  Ring 23K, med pärla, med gravyr/inskription. Vikt: 4,2g, storlek: 17

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:43)

1429 9403  Ring silver, Finland, E. Granit & Co, storlek: 15½. Vikt: 11,6g.

1429 9349  Ringar 2 st, 18k guld, vitguld, med vita stenar ock pärlor, 8 gr brutto, strolek: 20-21

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:08)

1429 9430  Salt och mjölkar Gefle. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:53)

1429 9032  Såsslevar 9 delar, Tenn. Längd: 20-43cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:19)

1429 8154  Satsbord 3 delar, England, trä / mässingsdekor. Höjd: 37-54 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:13)

1429 9441  Serveringsvagn England, mahogny. Längd: 85, djup: 48 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:34)

1429 9193  Serveringsvagn Rotting, Längd: 82 cm. Djup: 45 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:52)

1429 9325  Servisdelar 18 delar, cirka, silverfärgad dekor, bland annat tallrikar. Diameter: 23, Wedgwood, Jasper Conran

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:40)

1429 6483  Sideboard NK, "Westminster" 1922, Björk. Längd: 164. Djup: 55 cm, höjd: 87 cm, nyckel

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:25)

1429 9265  Sideboard Rokokostil, mahogny. Längd: 164, djup: 46 cm, höjd: 85 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:48)

1429 9474  Sideboard Teak, 1950/60-tal, Svenska Möbelfabrikerna AB. Längd: 130, djup: 40 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:35)

1429 9140  Sigillstamp 2 st + skulptur metall. Höjd: 10-20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:11)

1429 9401  Sill&lingonburk 2 st, Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Diameter: 13cm, höjd: 10cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:34)

1429 9189  Silver diverse, bruttovikt: 602g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:29)

1429 9336  Silverdosa silver, 2 delar. Längd: 8cm, höjd: 6cm vikt: 107g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:06)

1429 9081  Silverdosor 2 st. Vikt: 28g. Längd: 2,5 cm, djup: 2,5 cm, höjd: 1-2 cm

1429 9542  Skål + fat på fot, Kristall. Höjd: 11-13 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:48)

1429 9295  Skål + vas, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 13 - 30

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:07)

1429 9067  Skål Carlos R Pebaque, Gullaskrufs glasbruk, 1990. Signerad CRP 1990. Diameter: 26cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:57)

1429 9174  Skål Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Orrefors. Diameter: 27cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:25)

1429 8319  Skål Lalique, fågel. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:42)

1429 9509  Skål med lock, Kokosnöt. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:57)

1429 9515  Skål på fot, Kina. Diameter: 13, höjd: 5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:02)

1429 9252  Skål på fot, Orrefors, Maja. Diameter: 17, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:05)

1429 9239  Skål Simon Gate (1883-1945), Sverige. "Tusen fönster". Orrefors. Signerad. Diameter: 24 Höjd: 15cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:29)

1429 9512  Skål Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Konstglas. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:59)

1429 9371  Skål/vaser 5 delar, Imaridekor. Diameter: 17, höjd: 7-15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:32)

1429 9539  Skålar + assietter, 11+ 7 delar. Diameter: 11-17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:49)

1429 9533  Skålar 2 st, Kina. Diameter: 8cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:40)

1429 9172  Skålar 3 st, Orrefors & Kosta. Höjd: 5-12cm

1429 9242  Skålar 6 st, Orrefors/Kosta. Diameter: 11,5-20. Höjd: 7-11 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:06)

1429 9527  Skålfat porslin, Kina. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:44)

1429 8062  Skålfat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:50)

1429 9436  Skedar 14 delar, silver, Ryssland. Graverade med monogram. Längd: 14-21 cm. Vikt: 590g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:48)

1429 9386  Skrin Intarsia. Längd: 32, djup: 23 cm, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:13)

1429 9364  Skrin silver, CG Hallberg, 1918. Längd: 18. Djup: 12 cm, höjd: 7 cm, Vikt: ca 1095 g.

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:55)

1429 9365  Skrin silver, CG Hallberg, 1939. Längd: 13. Djup: 9 cm, höjd: 4 cm, vikt: ca 445 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:59)

1429 8162  Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm

1429 8177  Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:12)

1429 8185  Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:18)

1429 9420  Skrivbord Längd: 170 cm. Djup: 80 cm. Höjd: ca 75 cm

1429 9298  Skrivbord Teak. Bredd: 190, djup: 90 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:25)

1429 9086  Skulptur Aldo Londi (1911-2003), Italien. Längd: 15. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:45)

1429 9449  Skulptur Äpple Sign KH, Kerstin Hörnlund (f. 1940). Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:31)

1429 9378  Skulptur Bing & Grøndahl, Påfågel. Längd: 38, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:47)

1429 8012  Skulptur Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Träd. Signerad. Naitråd på betongsockel. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:43)

1429 9017  Skulptur gips, Flicka. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:24)

1429 9238  Skulptur Glas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:04)

1429 9460  Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gunnar Sträng. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:05)

1429 9217  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, All Världens barn. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:09)

1429 9084  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 14 cm. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:21)

1429 9085  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, ur serien Menageri. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:43)

1429 2064  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, Johanna. Höjd: 15,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:58)

1429 8229  Skulptur patinerad metall, kärlekspar. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:16)

1429 9243  Skulptur Rörstrand, Fågel. Längd: 30, höjd: 20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:25)

1429 9366  Skulptur Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Björn. Höjd: 12 längd: 15 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:56)

1429 9071  Skulptur Tomas Almberg. Signerad, 5/10, på träsockel. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:45)

1429 9048  Skulptur trä, flicka Brasilien. Höjd: 57 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:42)

1429 8402  Skulptur i glas Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 10 cm

1429 9379  Skulpturer 2 st, Fåglar. Höjd: 19-21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:45)

1429 9523  Skulpturer 3 delar, Iittala & "Svenskt Glas", Ägg & djur. Längd: 8-18,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:18)

1429 8330  Skulpturer 3 st, Kina, Blanc de Chin. Höjd: 20-28cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:12)

1429 9143  Skulpturer 3 st, Kossor+ gris. Längd: 24-34 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:13)

1429 9039  Skulpturer 3 st, Spanien. Höjd: 6-32cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:54)

1429 9139  Skulpturer 4 st, brons, Hundar. Höjd: 4-17 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:59)

1429 8338  Skulpturer 5 st, England, fåglar. Höjd: 6-8cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:27)

1429 9408  Slagbord bemålat. Bredd: 35+ 2x58, djup: 75 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:01)

1429 9161  Smyckesgarnityr Silver/förgyllt silver, granater. Vikt: 16g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:12)

1429 8357  Snapsglas 9st, Böhmen. Höjd: 5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:04)

1429 9358  Snedklaffsekretär Senbarockstil. Bredd: 97 cm. Djup: 50 cm, höjd: 101 cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:25)

1429 9195  Soffa Anna Kraitz, "Beatrix", Källemo 2010. Limiterad upplaga. För utställningen Rubens & van Dyck, Nationalmuseum 2010. Längd: 145 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:47)

1429 9300  Soffa Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. 1960-tal, Fredericia Stolefabrik. Skinn, Längd: 220 cm

S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:06)

1429 8417  Soffa Gustaviansk stil. Längd: 157cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:45)

1429 9456  Soffa Howardmodell, Englesson. Längd: 230

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:32)

1429 9256  Soffa Rokokostil. Längd: 170

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:06)

1429 9065  Soffa rokokostil. Längd: 183cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:08)

1429 9227  Soffbord Bemålat. Djup: 68, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:33)

1429 9090  Soffbord Erwin Lambeth, Valnöt/mässing. Diameter: 56cm, höjd: 54cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:55)

1429 9192  Soffbord hunters table. Bredd: 118 cm. Djup: 22 cm. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:20)

1429 9517  Soffbord Mosaik. Bredd: 69, djup: 37 cm, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:56)

1429 9005  Soppslev Silver / träskaft, 1841. Längd: 39 cm, Vikt: ca 105 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:10)

1429 9006  Spegel 1920/1930-tal, Funkis. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:58)

1429 9368  Spegel förgylld, Gustaviansk stil, 106x43 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:23)

1429 9360  Spegel Gustaviansk stil, 62x27 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:42)

1429 6506  Spegel Karl Johan, 182x81cm med konsolbord. Djup: 37 cm. Höjd: 84 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:47)

1429 9015  Spegel nutida, 55x45 cm

1429 9367  Spegel oval, 72x51 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:28)

1429 9498  Spegel Teak, Fröseke, 123x39 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:12)

1429 9475  Stegpall 1950-tal. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:53)

1429 9304  Stegpall med Josef Frank dekor. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:50)

1429 9306  Stegpall med Josef Frank dekor. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:56)

1429 9307  Stegpall med Josef Frank dekor. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:29)

1429 9229  Stolar 2 par, bland annat Edsbyn

1429 9418  Stolar 3 st, "Piña", Jaime Hayón, Magis, Italien

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:21)

1429 8426  Stolar 3 st. Allmoge, sitthöjd 46 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:00)

1429 7225  Stolar 4 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:58)

1429 8157  Stolar 4 st, sk skrattstolar, bemålade

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:17)

1429 8150  Stolar 6 st, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:58)

1429 9111  Stolar 6 st, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. "Charlotte", för Asko 1970-tal

1429 9538  Supkoppar 4 st, cloisonné. Höjd: 3,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:05)

1429 9452  Svärdkäpp längd: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:01)

1429 9355  Sybord Gustaviansk stil, Intarsia. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:12)

1429 9008  Sybord Karl Johanstil, lyrformad fot, Björk, intarsia, diameter: 47, höjd: 64 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:14)

1429 9224  Sybord mahogny, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 56, djup: 41 cm, höjd: 75 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:47)

1429 9282  Syltkruka Gustafsberg. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:39)

1429 9359  Syltkrukor 5 st. Höjd: 13-23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:44)

1429 9207  Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 50, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:37)

1429 9208  Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 50. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:40)

1429 9233  Takararmatur med prismor. Höjd: 60 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:28)

1429 9439  Takarmatur "Charlottenborg", PH 5-4½, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Diameter: 46cm, höjd: 32cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:50)

1429 9272  Takarmatur Frandsen, Danmark, koppar. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:25)

1429 8153  Takarmatur Louis Poulsen, IO af Merete Christensen & Bo Seedorffi Originalförpackning, 4 utbytbara ringar i olika material. Diameter: 33 cm

1429 8246  Takarmatur mässing, glas. Höjd: 59cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:09)

1429 9237  Takarmatur med prismor. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:35)

1429 9211  Takarmatur PH-lampa, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark, röd. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:47)

1429 9438  Takarmatur Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Diameter: 48cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:26)

1429 9021  Takarmatur Werner Schou för Coronell Electro A/S, Danmark, koppar / plåt. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:35)

1429 9004  Tallrikar 3 st, dekor i famille rose, Kina, diameter: 23 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:07)

1429 9003  Tallrikar 3 st, dekor i famille rose, Kina. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:30)

1429 9375  Tallrikar 3 st, Kina, Blåvitt. Diameter: 23,5

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:26)

1429 9453  Tamburmajor metall. Höjd: 177

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:02)

1429 9126  Tavla Allmoge, 105x63cm, oramad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:49)

1429 9305  Tavla Flaggkarta, yttermått inklusive ram: 57x71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:40)

1429 9080  Teaterkikare 3 st. Längd: 9cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:20)

1429 9548  Tekanna Kina. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:20)

1429 9022  Tekök England, "2 pint", GABF, nysilver. Längd: 24, höjd: 26 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:56)

1429 9416  Teleskopljusstakar Ett par, 1800-tal. Höjd: 15-24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:06)

1429 9094  Textiltavla Oidentifierad konstnär. Ej signerad, yttermått inklusive ram: 91x152cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:39)

1429 9376  Trädgårdsurna keramik, Portugal. Höjd: 61 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:44)

1429 9064  Träsnitt 7 st, Hans Åkerlund (f. 1950), Sverige. Signerad, daterad 1948. Bland annat lösa blad. Bildmått: ca 15x27cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:54)

1429 9222  Träsnitt Henry Andersson. Signerad, numrerad 2/150, daterad -58. Bildmått: 21x15, yttermått inklusive ram: 40x33 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:29)

1429 9221  Träsnitt Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 2/150. Bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

1429 9313  Tubkikare längd: 77-92 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:52)

1429 9547  Urnor Ett par, Kina. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:34)

1429 9429  Våg Lindelis, Jönköping. Höjd: 33cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:13)

1429 9091  Väggarmatur Längd: 42cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:42)

1429 9105  Väggarmaturer Ett par, mässing, "Magnet". Längd: 17cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:19)

1429 9410  Vägghörnskåp Bemålat. Bredd: 52, djup: 32 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:50)

1429 9472  Vägghylla Furu, 1950/60-tal. Bredd: 120, djup: 28 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:22)

1429 9018  Vägglystrar Ett par, mässing, prismor. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:51)

1429 8022  Väggpendyl Förgylld, Qvarnström. Höjd: 72 cm

1429 9423  Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dam med blommor, Gustavsberg, 22,5x22,5

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:25)

1429 9422  Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, Gustavsberg, 22,5x22,5

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:04)

1429 9479  Väggrelief Boss & Söderlund, "Blue Babe". Höjd: 60cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:46)

1429 9095  Väggur Quartz, 36x37cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:53)

1429 9425  Väggur Sent 1800-tal, valnöt och mahogny. Höjd: 107

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:26)

1429 9087  Vas Aldo Londi (1911-2003), Italien. Längd: 18cm. Diameter: 10cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:14)

1429 9412  Vas höjd: 38cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:11)

1429 9297  Vas Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, blå. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:43)

1429 9525  Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Negro", Upsala-Ekeby 1953-1958. Delvis glaserad stengodslera med vita blad på brun boten. Märkt undertill: Upsala-Ekeby. Höjd: ca 18 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:08)

1429 9374  Vas Kina. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:22)

1429 9100  Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:27)

1429 9247  Vaser 2 st, bland annat Orrefors. Höjd: 17-23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:52)

1429 9241  Vaser 2 st, Kosta, Glas. Höjd: 19-20,5

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:03)

1429 8189  Vaser 4 st, "NK", Rörstrand. Höjd: 19 cm

1429 8188  Vaser 6 st, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. "Kombi", Gustavsberg. Höjd: 12, längd: 13,5 cm

1429 9541  Vaser Ett par, Kina. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:46)

1429 9550  Vaser & fat Kina. Höjd: 12-20cm, diameter: 25cm

1429 9549  Vaser & skål 3 delar, Kina. Höjd: 9-23cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:07)

1429 9144  Vettar 2 st. Längd: 30 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:20)

1429 9223  Vinkylare Metall, Etains du manoir. Höjd: 23, djup: 22 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:39)

1429 9210  Vitrinskåp 1980-tal, mahogny. Bredd: 101. Djup: 35 cm. Höjd: 215 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:32)

1429 9457  Vitrinskåp City möbler. Bredd: 98, djup: 34 cm, höjd: 184 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:23)

1429 9437  Vitrinskåp Ek, Intarsia. Bredd: 98. Djup: 31 cm. Höjd: 146 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:13)

1429 8309  Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 79 cm. Djup: 36 cm, höjd: 147 cm, nyckel

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:18)

1429 8174  Vitrinskåp nutida, Bredd: 74. Djup: 39 cm. Höjd: 189 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 19:46)

1429 9356  Vitrinskåp Rokokostil. Bredd: 60, djup: 36 cm, höjd: 140 cm, nyckel

1429 9066  Vitrinskåp Senempire, mahogny. Bredd: 101 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 216 cm ca

S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:54)

1429 9544  Ytterfoder 2 st, Waldemarsudde. Diameter: 15,5-26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:31)

1429 8350  Ytterfoder Ett par, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Diameter: 15cm, höjd: 13cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:59)

1429 9284  Ytterfoder porslin, Gefle, 1920-tal. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:33)

1429 9281  Ytterfoder stengods, Rörstrand, Jackie Lynd (f. 1948), Sverige. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 18:35)

1429 9283  Ytterfoder Villeroy & Boch, Jugendl. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 november 2021 20:07)