Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 14 mars 2022 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1454 5434  Affisch Signerad Christo, yttermått inklusive ram: 76x63 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:23)

1454 4009  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Sun". Signerad. Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:51)

1454 5005  Akvarell Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. Ej signerad. Akvarell, 15x16 cm, yttermått inklusive ram: 26x26 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:24)

1454 5003  Akvarell Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Kvinna och man. Signerad. Akvarell, 28x21 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:52)

1454 5004  Akvarell Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Två damer. Signerad. Akvarell, 14,5x19 cm, yttermått inklusive ram: 29x26 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:00)

1454 5365  Akvarell Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, daterad 64, kvinna i hatt, 41x301, yttermått inklusive ram: 64x51, akvarell

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)

1454 5421  Akvarell Per-Erik Hagdahl (1929-1982), Sverige. Signerad, daterad 78. Akvarell, 21x20 cm, yttermått inklusive ram: 41x38 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:01)

1454 5074  Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:49)

1454 5328  Appliquer Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Reflex", Skultuna. Mässing. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:37)

1454 4391  Armbandsur 14k, diameter: 3,5

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:02)

1454 5178  Armbandsur Certina DS Pro, kronograf, quartz, datum. Diameter: 42mm, stål, viklås.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:55)

1454 5506  Armring silver: Vikt: ca 130 g. Diameter: 5,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:35)

1454 5450  Assietter 12 st, Rörstrand, Skåne. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:06)

1454 5299  Bänk Furu. Längd: 150

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:42)

1454 5300  Bänk Furu. Längd: 150

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:44)

1454 5348  Bänk längd: 100 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)

1454 5347  Bankett Smide. Längd: 72 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:55)

1454 5217  Bestick silver, diverse, 13 delar. Längd: 20-26 cm, Bruttovikt: ca 800 g varav knivar 710 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)

1454 5094  Bildrullar 2 st. Akvareller, Kina. Längd: 206 cm, bredd: 46 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:39)

1454 5535  Blandteknik 3 st. Kina, blandteknik, yttermått inklusive ram. 40x30 -42x36 cm. Signerad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)

1454 5010  Blandteknik Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. Motiv från Indien. Ej signerad. Blandteknik, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 32x44 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:24)

1454 5009  Blandteknik Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Roddarmadamer, Riddarfjärden. Signerad 1834. Blandteknik, 20x18 cm, yttermått inklusive ram: 39x35 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:13)

1454 5469  Blandteknik Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Religiöst motiv. Signerad. Blandteknik, bildmått: 60x45cm, yttermått inklusive ram: 72x56cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:23)

1454 5048  Blandteknik Eric Pehap (1912-1981), Byggnad. Signerad, daterad 1948. Blandteknik, bildmått: 28x23, yttermått inklusive ram: 46x37 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:38)

1454 5057  Blandteknik figurer, osignerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 31x37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:31)

1454 3191  Blandteknik Jonas Fredén (1959-2020), Sverige. Egypten. Signerad. Mixed media / collage, Blandteknik, bildmått: 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)

1454 5536  Blandteknik Kina, yttermått inklusive ram: 101x43 cm. Signerad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:07)

1454 5101  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Segelfartyg. Signerad, daterad London 1901. Blandteknik, 39x56 cm, yttermått inklusive ram: 57x73 cm

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:40)

1454 5367  Blandteknik Tretchikoff. Signerad, blandteknik, daterad 1952, ca 60x48, yttermått inklusive ram: 70x58 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:12)

1454 5256  Bokhylla Björk/Furu. Bredd: 161, djup: 28 cm, höjd: 120 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:23)

1454 5298  Bokhylla Rotting med glashyllor. Bredd: 82, djup: 32 cm, höjd: 170 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:12)

1454 5255  Bokhyllor 3 sek, Alm. Bredd: 120. Djup: 28 cm, höjd: 98 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)

1454 5377  Bokstöd ett par, Metall. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:47)

1454 5011  Bokverk Karl Asplund, fem band om Egron Lundgren

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:38)

1454 5158  Bonad Indien, 90x150cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:26)

1454 5285  Bord Bemålad, med stenskiva. Bredd: 75 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:48)

1454 5058  Bord med hylla, mahogny, intarsia. Bredd: 68, djup: 47 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:21)

1454 5287  Bord nyrenässans, furu. Bredd: 116 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:29)

1454 5288  Bord nyrenässans, furu. Bredd: 116 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:37)

1454 5455  Bord Swedish Grace. Bredd: 76 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:31)

1454 5515  Bord med låda Längd: 87 cm. Djup: 43 cm, höjd: 74 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:26)

1454 5411  Bordslampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd. Turkost överfångsglas på vit opak grund. Avtagbar kupa. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:50)

1454 5488  Bordslampa Keramik. Höjd: 74, nutida

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:53)

1454 5371  Bordslampa nutida. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)

1454 5394  Bordslampa på piedestal, Äpple. Höjd: 130

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:10)

1454 5561  Bordslampor Ett par, mässing/marmor. Höjd: 70cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:42)

1454 5084  Bordssurtout i etui, nysilver och delvis silver, Magnus Aase, Norge. Längd: 4,5-18 cm, djup: 1,5-18 cm, höjd: 1,5-9 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:05)

1454 5072  Bordstelefon Kobra. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)

1454 5403  Brevkniv patinerad brons, i form av krokodil. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)

1454 5485  Brosch 18k guld, med vita stenar. Längd: 5cm, vikt: 7,8g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:41)

1454 5504  Brosch Porslin bemålat. Diameter: 5,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:59)

1454 5083  Buljongkoppar + tallrikar. Diameter: 27, 13 + 13, Pareek, Jonson Bros, England

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)

1454 5346  Byrå England. Bredd: 42, djup: 30 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:32)

1454 5516  Byrå Längd: 43 cm. Djup: 38 cm, höjd: 84 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)

1454 5252  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 89 cm. Djup: 49 cm, höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)

1454 5251  Byrå sengustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 88 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 85 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:31)

1454 5415  Chiffonjé Björk. Bredd: 100, djup: 46 cm, höjd: 108 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:32)

1454 4256  Chiffonjé omkring 1900, ådringsmålad. Bredd: 90 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 134 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:16)

1454 5038  Cigarettetui Silver (875), 1920-tal. Längd: 10, vikt: 180g ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:04)

1454 5476  Cigarettetui silver, monogramgravyr, 10x7,5 cm, Vikt: ca 115 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:27)

1454 5124  Cocktailglas 10 st. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)

1454 5069  Djupa tallrikar 9 st. Dresden, Gustavsberg. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)

1454 5481  Docka i monter Japan, Geisha. Längd: 38 cm. Djup: 33 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:43)

1454 5181  Dörr Marocko, 108x60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:22)

1454 5475  Durkslag glaserat lergods. Längd: 34cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)

1454 5530  Espressobryggare Pavoni. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:50)

1454 4270  Etsning + klippbok+ medalj, Jenny Lind. Bildmått: 29x22, yttermått inklusive ram: 44x38 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:21)

1454 5139  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Uppsala Domkyrka. Bildmått: 40x28cm, yttermått inklusive ram: 70x55cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)

1454 5441  Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 17/90, daterad 74, björkar. Bildmått: 12x13cm, yttermått inklusive ram: 33x26cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:23)

1454 5170  Etsning Signerad Hamngren, numrerad 28/150, daterad 1978. Bildmått: 42x60cm. Bladets mått: 50x70cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)

1454 4073  Fällbord 1900-tal, Alrot, diameter: 74, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)

1454 5425  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 25/325, daterad -85. Bildmått: 20x17, yttermått inklusive ram: 42x31 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:32)

1454 5171  Färgetsning Per Svensson. Signerad, numrerad 42/100, daterad 74. Bildmått: 38x27cm, bladets mått: 65x50cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:16)

1454 5169  Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad 20/30, daterad 81. Bildmått: 14x11cm, bladets mått: 50x40cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)

1454 5075  Färggravyr osignerad. 1800-tal, Bildmått: 12x27, yttermått inklusive ram: 21x35 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)

1454 5107  Färgkrita Josef Kowner (1895-1967), Sverige. Kvinnor. Signerad, daterad -50. Bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 52x59 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:58)

1454 5554  Färglitografi 2 st, Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numrerad 360 upplaga, yttermått inklusive ram: 25x31-29x24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:46)

1454 5527  Färglitografi Aja Murray-Thorén (1947-2015), Sverige. Signerad, numrerad 35/360, daterad 1986. Färglitografi, bildmått: 64x50, yttermått inklusive ram: 77x61 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:26)

1454 5162  Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. "Fjällgatan Stockholm". PT. Signerad. Färglitografi. Bildmått: 26x57cm, yttermått inklusive ram: 40x70cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:35)

1454 5135  Färglitografi Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 15/225, saxofon. Färglitografi, bildmått: 64x48cm, yttermått inklusive ram: 78x62cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:53)

1454 5151  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. numrerad 333/350. Färglitografi, bildmått: 43x34 cm, yttermått inklusive ram: 72x60 cm. Signerad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:46)

1454 4458  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 295/360, Gröna Lund. Färglitografi. Bladets mått: 58x45cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:36)

1454 5323  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 344/360, Vaxholm 1. Färglitografi, bildmått: 35x41, yttermått inklusive ram: 48x44 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:21)

1454 5175  Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 58x46cm, yttermått inklusive ram: 81x70cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:12)

1454 5061  Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sond. Signerad, numrerad 110/360, -86. Färglitografi, bildmått: 35x45, yttermått inklusive ram: 55x63 cm.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)

1454 4500  Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. PT. Signerad. Färglitografi, bildmått: 34x37cm, yttermått inklusive ram: 51x52cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:05)

1454 4063  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad hc, stilleben, 45x55, yttermått inklusive ram: 68x80 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:41)

1454 5435  Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 28/50, daterad -60. Färglitografi, bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 61x68 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:03)

1454 5133  Färglitografi Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Signerad, färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce), 46x45cm, yttermått inklusive ram: 62x60cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:38)

1454 5303  Färglitografi Guillermo Silva Santamaria (1921-2007), Colombia. "Exposicion en el Parque". Signerad, numrerad 69/250. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 82x100 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:44)

1454 5334  Färglitografi Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad, numrerad 118/285. Färglitografi, bildmått: 46x55cm, yttermått inklusive ram: 64x68cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:52)

1454 5332  Färglitografi Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad, numrerad 159/285. Färglitografi, bildmått: 55x45cm, yttermått inklusive ram: 76x65cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:09)

1454 4081  Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. "Djurgården". Signerad, numrerad 313/360, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 40x52, yttermått inklusive ram: 59x70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:35)

1454 5176  Färglitografi Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 56/75, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 50x50cm, yttermått inklusive ram: 67x66cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:58)

1454 5021  Färglitografi Ingegerd Torhamn (1898-1994), Sverige. Signerad, numrerad 24/80, färgspel. Färglitografi, bildmått: 45x54, yttermått inklusive ram: 51x60 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:30)

1454 5420  Färglitografi J René. Signerad, numrerad 249/300, daterad 1975, yttermått inklusive ram: 53x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:42)

1454 5165  Färglitografi Joaquin Ibanez-Arellano (f. 1929), Sverige. Signerad, numrerad 38/550, daterad 92. Färglitografi, bildmått: 25x30cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:58)

1454 5524  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad HC 29/30. Färglitografi, bildmått: 52x41, yttermått inklusive ram: 63x51 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:04)

1454 4173  Färglitografi Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Signerad, numrerad 266/310. Färglitografi, bildmått: 43x58, yttermått inklusive ram: 60x73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)

1454 5157  Färglitografi Lars Melander (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 167/260, "vattenspegling". Färglitografi, bildmått: 46x30cm, yttermått inklusive ram: 58x40cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)

1454 5164  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 259/310. Färglitografi, bildmått: 36x54cm, yttermått inklusive ram: 52x71cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:33)

1454 5013  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 117/5000. Färglitografi, bildmått: 57x44, yttermått inklusive ram: 77x62 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:01)

1454 5129  Färglitografi Mats Höjer. Signerad, numrerad 158/290. Färglitografi, bildmått: 47x37cm, yttermått inklusive ram: 67x52cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)

1454 5130  Färglitografi Mats Höjer. Signerad, numrerad 165/360. Färglitografi, bildmått: 48x40cm, yttermått inklusive ram: 67x52cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:49)

1454 5128  Färglitografi Mats Höjer. Signerad, numrerad 254/390. Färglitografi, bildmått: 42x48cm, yttermått inklusive ram: 52x67cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:40)

1454 5440  Färglitografi Maya Eizin Öijer (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 37/230. Färglitografi, bildmått: 24x66cm, yttermått inklusive ram: 51x92cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:16)

1454 5331  Färglitografi Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 65/240,88, exteriör. Färglitografi, bildmått: 43x60cm, yttermått inklusive ram: 68x82cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:27)

1454 5053  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 144/460, daterad -79. Färglitografi, bildmått: 63x48, yttermått inklusive ram: 76x61 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:09)

1454 5302  Färglitografi Monoprint, Oidentifierad konstnär. Signerad. Färglitografi, bildmått: 57x56, yttermått inklusive ram: 78x74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:15)

1454 5437  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 11/125. Färglitografi, bildmått: 47x62, yttermått inklusive ram: 63x77 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:26)

1454 5117  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 5/7. Färglitografi, bildmått: 50x74, yttermått inklusive ram: 90x65 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:51)

1454 5307  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 59/150, "To". Färglitografi, bildmått: 34x40, yttermått inklusive ram: 49x59 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:48)

1454 5354  Färglitografi Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 72/280, daterad 77. Färglitografi, bildmått: 3,4x34, yttermått inklusive ram: 43x43 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:55)

1454 5078  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinterbild. Signerad. Färglitografi, bildmått: 29x40, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

1454 4262  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 64/380. Färglitografi, bildmått: 40x27, yttermått inklusive ram: 59x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)

1454 5306  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 41/225. Färglitografi, bildmått: 78x59, yttermått inklusive ram: 82x63 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:41)

1454 4168  Färglitografier 2 st, Harry Moberg (1927-2018), Sverige. Signerad, numrerad 89/110, Lindans & landskap. Färglitografi, bildmått: 28x20, yttermått inklusive ram: 40x30 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:49)

1454 4255  Färglitografier 3 st, Bengt Bolin (1933-1996), Sverige. Oramade lösa blad. Signerade, 75-100-150-upplaga. Färglitografi. Bladets mått: 57x64 - 56x76

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:13)

1454 5546  Färglitografier 3 st, Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, numrerad 173/440, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 48x38, yttermått inklusive ram: 54x44cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:22)

1454 5172  Färglitografier Axel Törneman (1880-1925), Sverige, efter. 4 st. Numrerade och stämplade med ett faksimil av ett monogram. Färglitografi. Bladets mått: 32x22,5cm, oramade lösa blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)

1454 5493  Färgträsnitt 2 st, Japan. Bildmått: 35x23cm, yttermått inklusive ram: 50x36cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)

1454 5514  Fat + skålar, 6 delar, Kina. Diameter: 10-22 cm

S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)

1454 5273  Fat 2 st, Kina. Diameter: 40cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)

1454 5087  Fat 2 st. Silver. Diameter: 12. Längd: 22 cm, Vikt: ca 190 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:20)

1454 5019  Fat 4 st, Tenn, 1800-tal. Diameter: 24-43cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:15)

1454 4018  Fat Kina, Song, (960-1279). Diameter: 17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)

1454 5131  Fat silver, CG Hallberg, 1957, med gravyr/inskription. Diameter: 35cm, vikt: 740g

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:11)

1454 5059  Fåtölj + fotpall, rokokostil, fotpallen saknar klädsel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)

1454 5284  Fåtölj Andersson

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:42)

1454 5313  Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla, Dux

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)

1454 5123  Fåtölj Karetta

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:32)

1454 5503  Fåtölj med fotpall, Stressless

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:23)

1454 5312  Fåtölj Rotting

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:18)

1454 5141  Fåtöljer Ett par

1454 5458  Fåtöljer Ett par, Pethrus Lindlöf, Lindlöfs Möbler, Lammhult. 1970-tal. Förkromat stålrör med plymåer i manchestertyg på bärande linneväv

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:13)

1454 4005  Fåtöljer ett par, skinn

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:06)

1454 4447  Fickur 14K, Remontoir Cylindre, manuell. Diameter: 32mm, bruttovikt: 32g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)

1454 5400  Figurin Tyskland, Flicka. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:18)

1454 5559  Flipper-spel Williams, "OXO", 1973. Djup: 131 cm, höjd: 178 cm

S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:35)

1454 5208  Folkdräkt Kjol/Väst

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:05)

1454 5047  Fotogravyrer 3 st, Henry B Goodwin (1878-1931), Stockholmsmotiv, ur boken: Vårt vackra Stockholm, oramade lösa blad, mm 22x16 ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:52)

1454 5045  Fotogravyrer 4 st, Henry B Goodwin (1878-1931), Stockholmsmotiv, ur boken: Vårt vackra Stockholm, oramade lösa blad, mm 22x16 ca

1454 5054  Gardinkappa linne, Anakreon, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 170, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)

1454 5336  Gitarr Akustisk Landola, 12-strängad. Längd: ca 113 cm, fodral

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:35)

1454 5103  Glas 6 + 8 st. Kaj Franck (1911-1989), Finland. "Kartio", Iittala. Höjd: 8 - 12 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:07)

1454 5467  Glasservis 21 delar, Blåklocka, Duka. Höjd: 8,5-18,5 cm, 6+ 1 vinglas, 2 likörglas, 7 starkvinsglas, 5 seltersglas

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:39)

1454 4012  Glasservis 33 delar. Höjd: 6,5-14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)

1454 5248  Glasservisdelar 18 delar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "City", Kosta. Bland annat karaff. Höjd: 10-27 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:57)

1454 5316  Glasservisdelar 60 delar, Kosta. Höjd: 9-17cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)

1454 5558  Glasservisdelar Skruf, 1930-tal. 18 delar. Höjd: 8 - 15 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:43)

1454 5282  Golvlampa Belid. Höjd: 80cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:09)

1454 5496  Golvlampa mässing. Höjd: 144cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)

1454 5497  Golvlampa mässing. Höjd: 144cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:54)

1454 5032  Golvlampa mässing. Höjd: 167cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:22)

1454 5185  Golvlampor ett par. Höjd: 128

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:52)

1454 4138  Gouache Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Sevilla", Signerad. Bladets mått: 26x14 cm, yttermått inklusive ram: 37x25 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:55)

1454 5020  Grafiska blad 2 st, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Yttermått inklusive ram: 35x42-48x39 cm. Signerad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:43)

1454 5463  Grafiskt blad Kungafamiljen. Ej signerad. Yttermått inklusive ram: 52x62cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:44)

1454 5507  Granatsmycken 4 delar

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:10)

1454 5443  Gruvlykta mässing. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)

1454 5014  Gruvlykta mässing. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:53)

1454 5247  Gungstol Rotting

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:17)

1454 5082  Hallykta metall / glas, etsad dekor. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:33)

1454 5510  Halsband 2 st, med hängen. Längd: 51-76 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:05)

1454 5508  Halsband silver, granathänge, Vikt: ca 15 g. Längd: 60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:57)

1454 4252  Handspegel + syutensilier, 4 delar, silver, 830 & 925. Längd: 2-11 cm, Vikt: 60 g ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:07)

1454 5341  Hylla Metall. Bredd: 75, djup: 40 cm, höjd: 180 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)

1454 5068  Kaffe-/ tekoppar 10 + 7 st. Blå Blom, Gustavsberg, vissa utan dekor

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)

1454 5036  Kaffe/ teservis 3 delar, silver (900), Vietnam, Sovjetiska importstämplar. Höjd: 12-15 cm. Vikt: ca 1500g

S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)

1454 5225  Kaffegods 15 delar, Hackefors

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:22)

1454 5067  Kaffekoppar ca. 20 delar, Blå Blom, Gustavsberg

1454 5327  Kaffekoppar med fat 4+ 2 st, 1800-tal

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)

1454 5121  Kaffeservis 27 delar, Hackefors

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:01)

1454 4096  Kaffeservis 3 delar, mjölk och sockerskål med sked. Georg Jensen, Danmark, rostfritt stål och plast. Höjd: 7-12 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:43)

1454 5368  Kakemono i låda, 84x147, oramad

1454 5126  Kandelaber Metall. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:54)

1454 5289  Kanna med hänkel + fat, Irma Claesson (1911-1988), Sverige. Rörstrand. Dekor i blått mot vit botten. Diameter: 30 cm (fatet). Höjd: 20 cm (kannan)

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)

1454 5064  Kanna nysilver, med läderhandtag. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:24)

1454 5479  Kantin Med tapp, höjd: 36cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:50)

1454 5065  Karaff glas. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:43)

1454 5330  Karaffer 4 st, Kristall. Höjd: 24-32 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)

1454 5487  Karmstol med Josef Frank-klädsel "Drinks", Firma Svenskt Tenn

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:19)

1454 5416  Karmstolar ett par

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)

1454 5253  Karmstolar Ett par, med hjul, Pethrus Lindlöf, "Åsa"

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 21:05)

1454 5464  Karott med lock, Berit Ternell (f. 1929), Sverige. Mykolo, Upsala Ekeby. Dekor av svampar. Höjd: 17,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:53)

1454 5230  Karotter Ett par, England. Längd: 28cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)

1454 5452  Kelim 143x283 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:57)

1454 5543  Kina 12 delar, parti diverse. Längd: 3 - 20

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:03)

1454 5215  Knivar silver, 17 st. Längd: 17-21 cm, Vikt: 945 g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:58)

1454 5498  Kolonnljusstakar ett par, mässing. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:34)

1454 4295  Kolteckning Eugen Dücker, strand med båt. Signerad, daterad 1893. Bildmått: 21x32, yttermått inklusive ram: 43x56 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:50)

1454 5412  Konstglas 3 delar. Höjd: 16-21 cm

1454 5081  Koppar parti diverse, 8 delar, 1800-tal

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:56)

1454 5460  Kopparbaljor 2 st. Diameter: 45-63cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:44)

1454 5448  Kräfttallrikar 4 st, Rörstrand. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:12)

1454 5337  Kruka med hänkel Mässing Skultuna. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:49)

1454 5325  Krukor 3 st, Höganäs. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:11)

1454 5050  Kuriosa 2 delar, Kina, Erotiska motiv, Höjd: 8 - 17

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:12)

1454 5551  Lampbord Ett par, Engelsk stil, mahogny, NK. Bredd: 51, djup: 61 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:53)

1454 5051  Lampbord Ett par, mahogny, George Hensher. Bredd: 70. Djup: 31 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:23)

1454 5018  Lampbord Ett par, mahogny. Höjd: 56cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:45)

1454 5093  Lampetter Ett par, silver, 1927, i form av franska liljan. Höjd: 27 cm, Vikt: ca 430g.

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:16)

1454 5494  Läsljusstake så kallad Bouilottemodell, 1800-tal. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:06)

1454 5080  Leksaker 3 st. BRIO. Höjd: 6 - 22

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:16)

1454 5077  Litografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, numrerad 139/180, yttermått inklusive ram: 30x40 cm

1454 5534  Litografi Kina. Bildmått: 24zx35, yttermått inklusive ram: 32x44 cm. Signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:31)

1454 5168  Litografier 5 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerade, 200-upplaga, bladets mått: 43x63cm, oramade lösa blad

1454 5182  Ljuskrona Barockstil. Höjd: ca 70 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:27)

1454 5042  Ljuskrona empirestil. Höjd: 60cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)

1454 5449  Ljuskrona Gustaviansk stil, med prismor och blå glaskupa. Höjd: 65cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:39)

1454 5430  Ljuskrona Ljuskrona sengustaviansk stil. Förgylld mässingsstomme behängd med prismor, korgbotten. Sex ljuspunkter, sex ljusarmar. Höjd: ca 110 cm

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:08)

1454 5114  Ljuskrona mässing, 1920-tal. Diameter: 67, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:55)

1454 5318  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:24)

1454 4385  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 60cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:40)

1454 5070  Ljuskrona venetiansk. Höjd: 75 + lösa delar

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:18)

1454 4097  Ljuslyktor 9 st, glas, Kivi, Iittala, Finland. 6+ 3 st. Diameter: 6,5-8,5 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)

1454 5517  Ljusstakar + skålar, Tenn Stockholm, 1950, Orrklou. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:15)

1454 4277  Ljusstakar Ett par, barockstil. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:33)

1454 5035  Ljusstakar Ett par, Erik Råström, CGR, 1969/70, Stockholm. Höjd: 19. Vikt: 370g ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)

1454 5143  Ljusstakar Ett par, malm. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)

1454 5109  Ljusstakar malm. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)

1454 5160  Ljusstake Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:43)

1454 5480  Ljusstake mässing. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:23)

1454 5370  Ljusstake Menora, sjuarmad ljusstake, mässing. Längd: 43 cm. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:32)

1454 5404  Ljusstake Walter Andersson, Ystad metall. Nysilver, hållare för 4 ljus. Stämplad WA, YMA samt PR NS. Längd: 32 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:45)

1454 5531  Lockurna Kina. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:02)

1454 5241  Malmgrytor/ytterfoder Ett par. Diameter: 50cm, höjd: 44cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:51)

1454 5381  Månskensampel Blå. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:23)

1454 5278  Matbord Diameter: 105cm. Höjd: 75cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)

1454 5203  Matbord England. Bredd: 140 + 2x45, djup: 90 cm, höjd: 76 cm

1454 5280  Matbord Längd: 155 cm. Djup: 100 cm, höjd: 72 cm, med 2st iläggsskivor, 56x2cm

1454 5345  Matbord metall, Bredd: 150. Djup: 80 cm, höjd: 75 cm

1454 3244  Matbord Up crafts palace, Agra, Indien. Svart marmor, med intarsia. Bredd: 160 cm. Djup: 90 cm. Höjd: 80

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:39)

1454 4027  Matsalsgrupp England, 5 delar, mahogny. Längd: 137, djup: 99 cm, höjd: 73+ 1 iläggx45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:17)

1454 5089  Matservis 59 delar, Dolores, Rörstrand

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:03)

1454 5149  Matservis Hackefors, modell "Wasa", ca 50 delar. Porslin. 10 mattallrikar, 10 djupa mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 10 assietter, 3 kaffekoppar med fat, sockerskål, gräddkanna, såssnipa + 6 fat

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:02)

1454 5214  Matservis Rörstrand, "Rita", ca 35 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:08)

1454 5321  Matservisdelar ca 50 delar, Gustavsberg

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:58)

1454 5119  Matta Kelim, 1930-tal, 205x123 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:25)

1454 5555  Matta Kina, 63x126cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:16)

1454 5264  Matta Kina, 72x142cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:23)

1454 4395  Matta orientalisk, 108x212 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:54)

1454 5521  Matta Orientalisk, 113x167 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)

1454 5267  Matta orientalisk, 120x160cm

1454 5269  Matta Orientalisk, 125x195cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:27)

1454 5268  Matta Orientalisk, 135x210cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:51)

1454 5265  Matta Orientalisk, 136x200cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:20)

1454 4410  Matta Orientalisk, 137x196cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:33)

1454 5202  Matta orientalisk, 170x216 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:09)

1454 4396  Matta orientalisk, 205x370 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:58)

1454 5037  Matta Orientalisk, galleri, 87x318cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:31)

1454 4400  Matta orientalisk, Galleri, 95x280 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:09)

1454 5395  Matta orientalisk, Guldafghan, 142x226 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:07)

1454 5201  Matta orientalisk, Pakistan, 115x164 cm

1454 4404  Matta Orientalisk, semiantik, 115x210 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:08)

1454 5120  Matta Orientalisk, Senneh, Semiantik, 124x200 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:37)

1454 4162  Miniatyrer 2 st, 4x3 - 7-5,5, yttermått inklusive ram: 10x9 - 17x16 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:29)

1454 4098  Miniatyrer 8 delar, koppar och mässing. Höjd: 2,5-9 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:48)

1454 5027  Miniatyrer 8 delar, mässing och trä, Mora/Skultuna. Höjd: ca 2-6,5

1454 5166  Myntsamling 5 st, pärmar. Längd: 22,5 cm, bredd: 23 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)

1454 5116  Nattygsbord Ett par, betsat trä. Bredd: 40 cm. Djup: 35 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:24)

1454 5193  Nattygsbord längd: 53 cm, djup: 32 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)

1454 5362  Oljemålning 3 st, Helge Sjöqvist respektive C Berglund. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå respektive duk, 24x19 cm - 20x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x28-28x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:23)

1454 5486  Oljemålning Åke Östberg (f. 1946), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 58x86 cm, oramad

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)

1454 3252  Oljemålning Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, stilleben. Olja på duk, 38x30cm, yttermått inklusive ram: 68x60cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:06)

1454 5260  Oljemålning Alfred Woolmer (1805-1892), England. 1800-tal. Signerad. Olja på duk, 45x60cm, yttermått inklusive ram: 59x75cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:10)

1454 5355  Oljemålning Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Signerad, Hus. Olja på duk, 34x65, yttermått inklusive ram: 53x82 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:10)

1454 5552  Oljemålning Arvid Andersson (f. 1934), Sverige. Skogsfågel. Signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 41x50 cm

1454 5438  Oljemålning Birger Hjelm (1901-1979), Sverige. Signerad, daterad 46, "Vinterdag, Vadstena". Olja på pannå, 60x525, yttermått inklusive ram: 77x71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:10)

1454 5433  Oljemålning Bo Swenson (f. 1932), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 67x56 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:10)

1454 5357  Oljemålning Brita Molin (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja på duk, Hus, 30x87 cm, yttermått inklusive ram: 38x94 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:21)

1454 4121  Oljemålning Carl August Fahlgren (1819-1905), "Hamn vid Möjarö". Signerad, daterad 1889. Olja på pannå, 28x31 cm, yttermått inklusive ram: 30x39 cm.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:20)

1454 5326  Oljemålning Carl Hallström (1850-1929), Sverige. Insjölandskap. Signerad. Olja på duk, 58x98cm, yttermått inklusive ram: 71x113cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:40)

1454 5156  Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad. Olja på duk, 41x53cm, yttermått inklusive ram: 58x71cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)

1454 5099  Oljemålning Erik Juselius (1891-1948), Finland. Åland 1938. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 59x68 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:21)

1454 5152  Oljemålning Ernst Smith (1868-1945), Sverige. Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 48x76 cm, yttermått inklusive ram: 59x87 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:18)

1454 5055  Oljemålning Evald Björnberg (1895-1974), Sverige. Klöverön. Signerad. Olja på pannå, 29x37, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:40)

1454 5102  Oljemålning F Lindholm, skogsväg. Signerad. Olja på duk, 65x44, yttermått inklusive ram: 81x61 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:30)

1454 5539  Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Havsvik. Olja på pannå. Signerad, 21x34, yttermått inklusive ram: 26x40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:55)

1454 5136  Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad, "sommarkväll". Olja på pannå, 21x34cm, yttermått inklusive ram: 27x40cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)

1454 5106  Oljemålning Frantisek Bocek. Komposition. Signerad, daterad -69. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x43 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:53)

1454 4422  Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. "Bosövägen". Signerad. Olja på duk, 67x92 cm, yttermått inklusive ram: 79x104 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:06)

1454 4107  Oljemålning Gösta Gustavson (1895-1962), Sverige. Kustmotiv. Signerad, daterad -86. Olja på pannå, 34x49 cm, yttermått inklusive ram: 56x72 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:33)

1454 5470  Oljemålning Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. "Österlånggatan", Stockholmsmotiv från Gamla Stan. Signerad. Olja på duk, 55x46cm, yttermått inklusive ram: 71x62cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)

1454 5465  Oljemålning Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. Signerad, "Aftonstämning Paris". Olja på duk, 33x41cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)

1454 5466  Oljemålning Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. Signerad, "Vinterdag Stockholm. Olja på duk, 41x33cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm

1454 5310  Oljemålning H Lindgren. Signerad, daterad 1959, fartygsporträtt. Olja på pannå, 37x50, yttermått inklusive ram: 50x62 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)

1454 5295  Oljemålning Helge Cardell (1902-1972), Sverige. "Figurer i Tarragona". Signerad. Olja på duk, 24x47 cm, yttermått inklusive ram: 40x64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:29)

1454 5259  Oljemålning Helis Rääf (1880-1963), Sverige. Signerad, daterad 57. Olja på duk, 48x60cm, yttermått inklusive ram: 66x78cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:10)

1454 5353  Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Signerad, porträtt. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 56x47 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:26)

1454 5366  Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Signerad, strandmotiv. Olja på duk, 37x44, yttermått inklusive ram: 52x60 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:05)

1454 5309  Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x92, yttermått inklusive ram: 79x111 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:44)

1454 5432  Oljemålning Johan Ray Pedersen (f. 1975), Sverige. Signerad, daterad a tergo -11. Olja på duk, 91x143 cm, oramad

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:32)

1454 3142  Oljemålning John Frazer. Landskap med gård. Signerad. Olja på duk, 40x61, yttermått inklusive ram: 59x79 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)

1454 5541  Oljemålning John Schultz. Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm

1454 5408  Oljemålning Joseph Davey, Signerad, landskap. Olja på duk, 35x27, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:16)

1454 5451  Oljemålning Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. Gårdsmotiv. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 53x64, yttermått inklusive ram: 71x83 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)

1454 5134  Oljemålning Lauri Nila (1898-1983), Finland. Signerad, "mutation". Olja på pannå, 34x50cm, yttermått inklusive ram: 52x68cm

1454 5428  Oljemålning Nalle Werner (1913-1991), Sverige. Stilleben. Signerad B Werner, daterad -51. Olja på duk, 62x30, yttermått inklusive ram: 67x35 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:08)

1454 5132  Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, daterad 45. Olja på pannå, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 37x42cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:47)

1454 4415  Oljemålning Nutida konstnär. "Strandvägen". Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61 cm, oramad

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:52)

1454 5519  Oljemålning Nutida konstnär. blomsterstilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:55)

1454 5520  Oljemålning Oidentifierad konstnär, kvinna, 1930-tal. Olja på duk, osignerad, 50x45, yttermått inklusive ram: 56x51 cm

1454 5029  Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Kristall". Signerad, daterad -76. Olja på duk, 60x71 cm, yttermått inklusive ram: 63x76 cm

1454 5261  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1700-/1800-tal. Olja på duk, 45x35cm, yttermått inklusive ram: 64x54cm

1454 5173  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 46x56cm, yttermått inklusive ram: 49x60cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)

1454 4122  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 61x91 cm. Yttermått inklusive ram: 72x102 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:30)

1454 5308  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad A Hammarström, Baggensstäket, 1886. Olja på duk, 49x62, yttermått inklusive ram: 60x72 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:39)

1454 4388  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1908. Olja på duk, 45x74cm, yttermått inklusive ram: 62x91cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:47)

1454 5174  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 25x46cm, yttermått inklusive ram: 36x57cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:43)

1454 4479  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben, Monogramsignerad CW. Olja på duk, 43x64, yttermått inklusive ram: 61x83 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:28)

1454 4474  Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, daterad -51. Olja på pannå, 38x46, oramad

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:04)

1454 5105  Oljemålning Pawel Korab Kowalski, 1999. Signerad. Olja på duk, 40x60, oramad

1454 5361  Oljemålning Per-Hilding Perjons (1911-1998), Sverige. Signerad, Flicka vid brasa. Olja på duk, 72x58, yttermått inklusive ram: 90x77 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:44)

1454 5461  Oljemålning Rune Hannäs (f. 1916), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 54x65cm

1454 5525  Oljemålning Simon Arne (f. 1953), Sverige. "Leoparder". Signerad. Olja på duk, 40x48, yttermått inklusive ram: 48x56 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:42)

1454 5529  Oljemålning Stig Kjellin (f. 1914), Sverige. Midsommar. Signerad. Olja på duk, 90x65, yttermått inklusive ram: 113x87 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:34)

1454 4269  Oljemålning Sundberg, Höns. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 23x32, yttermått inklusive ram: 40x49 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:17)

1454 5351  Oljemålning Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. Stad. Signerad. Olja på pannå, 35x29, cm, yttermått inklusive ram: 38x32 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:39)

1454 5098  Oljemålning Thure Malmberg (1894-1968), Åland. Väderkvarn. Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 28x38, yttermått inklusive ram: 39x50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:22)

1454 4228  Oljemålning Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. Fjäll. Signerad. Olja på pannå, 35x44, yttermått inklusive ram: 44x53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:38)

1454 5424  Oljemålning Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x69 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:05)

1454 5553  Oljemålning Vincenzo D Auria, Signerad, Marknadsplats, Italien. Olja på duk, 50x68, yttermått inklusive ram: 65x83 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:19)

1454 5023  Oljemålning Wolmer Zier (1910-1990), Danmark. Signerad, vågor. Olja på duk, 42x55, yttermått inklusive ram: 55x68 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:32)

1454 5216  Osthyvel + 2 smörknivar+ 1 kakspade, silver. Längd: 17-23 cm, Vikt: 230 g ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:29)

1454 5191  Ostskåp längd: 101 cm, djup: 50 cm, höjd: 160 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)

1454 5244  Pall Furu. Längd: 99cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)

1454 5509  Pallar 2 st. Höjd: 45cm

1454 5209  Paraplyställ Metall. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:30)

1454 5462  Parti koppar Diverse

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:38)

1454 5477  Parti koppar och metall, diverse, 2st kartonger

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)

1454 5283  Parti porslin 5 delar, Kina. Höjd: 2-9 cm, diameter: 11-14 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)

1454 5456  Parti verktyg Modell äldre, diverse

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:05)

1454 4483  Pelarbord Nyrokoko, 56x38. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:51)

1454 5382  Penselvaser 2 st. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)

1454 5146  Pianoharpa Sverige Längd: 84 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 72 cm, med 2st extra rullar

1454 5086  Picknickväska med inredning, Taffel. Höjd: 32 cm

1454 5275  Piedestaler Ett par, med stenskivor. Diameter: 34cm, höjd: 45cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:27)

1454 5239  Piedestaler Ett par, metall. Höjd: 70cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:50)

1454 5276  Pinnstolar 4 st, bemålade, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:06)

1454 5192  Pinnstolar ett par, bemålade, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:37)

1454 5220  Plaketter 2 st, Efter F Andrieu, Napoleon, bronspatinerad Metall. Diameter: 14 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:08)

1454 4156  Porslin 8 delar, Royal Copenhagen och Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 2-12 cm. Längd: 4,5-11 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:01)

1454 5066  Ram förgylld, 23x31, yttermått inklusive ram: 32x40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:54)

1454 5492  Reseur 1880-tal. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:02)

1454 5376  Ring 18k guld, med en blå sten och diamanter, 32xca0,001ct, storlek: 19½. Vikt: 5,3g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)

1454 5446  Ring 18k guld, med gul sten, storlek: 16½. Vikt: 1,9g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:32)

1454 5447  Ring 18k guld, med rubiner, storlek: 17½. Vikt: 9,2g.

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:30)

1454 5007  Rödkrita Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. Par. Intyg a tergo. MM1: 6x11 cm, yttermått inklusive ram: 32x27 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:44)

1454 4127  Rökelsekar Kina, Metall, Dekor med drakar. Längd: 20, höjd: 19 cm

1454 5324  Salongsgrupp 4 delar, Nyrokokostil

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:05)

1454 5039  Salt- / pepparströare 5 delar, silver. Höjd: 3-4 cm. Vikt: ca 70g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:08)

1454 5472  Samlartallrikar 12st, Svensk Sjöfart. Diameter: 28cm

1454 5272  Satsbord 3 delar, kakel. Bredd: 56 cm. Djup: 36 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)

1454 4117  Serigrafi Bo Larsson (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 129/150. Bladets mått: 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x59 cm

1454 4140  Serigrafier 4 st, Alf Linder (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 223/350, daterad -92, oramade lösa blad, bladets mått: 31x29 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:12)

1454 4341  Serveringsvagn 1800-tal. Längd: 58 cm. Djup: 44 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:28)

1454 5219  Serveringsvagn Längd: 61 cm. Djup: 41 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:33)

1454 4080  Serveringsvagn Teak / mahogny. Längd: 74, djup: 49 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:33)

1454 5071  Servisdelar 19 delar, Gustafsberg

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:04)

1454 5471  Servisdelar 8 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Längd: 16-26cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:51)

1454 5091  Servisdelar ca. 30 delar, Tirschenreuth, Bavaria

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:39)

1454 5122  Servisdelar ca. 35 delar, Tarent, Rörstrand. Längd: 21 - 45

1454 5523  Servisdelar Villeroy & Boch, Amapola, 30 del

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:17)

1454 5140  Sideboard Ek Längd: 201 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:26)

1454 5317  Sideboard Teak, 1950/60-tal. Längd: 191, djup: 44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)

1454 5249  Sideboard Teak. Längd: 184 cm. Djup: 40 cm, höjd: 92 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:48)

1454 5409  Skål Keramik, Krabba. Längd: 35 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:02)

1454 5227  Skål Konstglas. Diameter: 20, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:10)

1454 5383  Skål Sven-Åke Carlsson (f. 1956), Sverige. Transjö. Signerad undertill. Diameter: 27 cm. Höjd: 15. 5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)

1454 5229  Skål & lockurna 3 delar, Kina. Höjd: 8-23cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:29)

1454 5040  Skål med lock silver. Höjd: 16, vikt: 200g ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:13)

1454 5294  Skål på fot pressglas. Höjd: 20 cm, diameter: 23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:45)

1454 4240  Skålar + fat, 3 delar, Kina /Japan, bland annat 1800-tal. Längd: 20 + . Diameter: 18 cm, höjd: 8 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:56)

1454 5495  Skålar 2 st, Glas, bland annat Orrefors. Längd: 21-26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:54)

1454 5223  Skålar 3 st, Glas, bland annat Orrefors Fuga. Diameter: 18-25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:15)

1454 5473  Skålar 7st, Bland annat Orrefors. Diameter: 12-23cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:17)

1454 5097  Skålar Ett par, porslin, Kina. Höjd: 5, diameter: 11 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)

1454 5444  Skålar silver, Gustaf Folker, Stockholm, 1814. Höjd: 3-6cm. Vikt: 64,9g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:42)

1454 4028  Skåp Barockstil, skuren dekor. Bredd: 68. Djup: 41 cm, höjd: 185 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:18)

1454 3247  Skåp Furu, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 110. Djup: 44 cm. Höjd: 170 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:53)

1454 5512  Skåp Furu, vaxad. Bredd: 122. Djup: 64 cm, höjd: 210 cm

1454 5090  Sked silver, M Hammer. Längd: 27,5, Vikt: ca 100 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:33)

1454 5207  Skrivbord England, Idegran. Bredd: 123, djup: 61 cm, höjd: 76 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:18)

1454 5031  Skrivbord Längd: 120 cm. Djup: 60 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)

1454 5034  Skrivbord mahogny. Bredd: 134 cm. Djup: 74 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:29)

1454 5489  Skrivbordslampa Mässing med glasskärm. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)

1454 5490  Skrivbordslampa mässing, glasskärm. Höjd: 37cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:12)

1454 5405  Skulptur brons. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:37)

1454 4377  Skulptur Buddha, Huvud, mässing. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:41)

1454 4379  Skulptur Buddha, Metall. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:37)

1454 4359  Skulptur Buddha, Sten, Asien. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:54)

1454 5373  Skulptur Glas, Eva Ullberg (f. 1950), Sverige. Signerad, daterad 98. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:21)

1454 5159  Skulptur Goebel, Katt. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:19)

1454 5397  Skulptur Häst, patinerad brons. Efter "De bysantinska hästarna / Konstantinopelhästarna". Höjd: 34 cm. Längd: 29 cm

S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:31)

1454 5379  Skulptur Häst, Tang-kopia. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:30)

1454 5518  Skulptur Häst. Höjd: 27cm, längd: 20cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)

1454 4382  Skulptur Hinduisk, metall. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:38)

1454 5533  Skulptur keramik, Afrikan. Signerad, -54. Höjd: 25 cm

1454 5025  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)

1454 5263  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tiger ur Afrika, Gustavsberg 165-75. Målad och delvis glaserad stengodslera. Längd: 27 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)

1454 5407  Skulptur Margit Brundin (f. 1981), Sverige. Porslin i form av en uppblåst badring. Signerad och daterad 2004. Diameter: 36 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:45)

1454 5033  Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad, metall / stensockel, 40x33 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)

1454 5197  Skulptur Siam, förgylld. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:58)

1454 5387  Skulptur Sten, Mor med barn. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:03)

1454 5154  Skulptur Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. Signerad, porslin, Ägg, Rörstrand. Höjd: 10cm

1454 5388  Skulptur Ung kvinna. Sten. Höjd: 51 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:52)

1454 5402  Skulpturer 2 st, Afrikana. Höjd: 17-20

1454 5095  Skulpturer 2 st. Glaserad keramik, Kina. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)

1454 5015  Skulpturer 7st, fåglar. Höjd: 16-28cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:42)

1454 4135  Skulpturer Ett par, Barn, Parian, Gustavsberg, 1910 & 1914. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:49)

1454 5205  Slagbord IKEA 1700-talsserie, "Bergslagen. Bredd: 164, djup: 117 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)

1454 5459  Smörkärna 2 delar. Höjd: 34-63cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:26)

1454 5096  Snusflaskor 6 st. Kina. Höjd: 6 - 10

1454 5545  Snusflaskor 7 st. Kina. Höjd: 6 - 9

1454 4328  Soffa 3-sits, Skinn. Längd: 210 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:24)

1454 5291  Soffa/dagbädd Teak, design: Alf Svensson & Yngvar Sandström, "Carina" för Kock möbel AB Malmö, Längd: 160cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:20)

1454 4067  Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd: 120, djup: 86 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:20)

1454 5315  Soffbord Danmark. Bredd: 129, djup: 83 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:27)

1454 5286  Soffbord Med tidningshylla. Bredd: 115 cm. Djup: 55 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)

1454 5180  Soffbord Rustik. Bredd: 100, djup: 65 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:21)

1454 5292  Soppterrin Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Lyx", Gustavsberg. Höjd: ca 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:20)

1454 5511  Spegel 106x34cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:56)

1454 5406  Spegel brons, Eklöv. Diameter: 20 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:42)

1454 5196  Spegel Förgylld, 32x27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)

1454 5195  Spegel Förgylld, sent 1800-tal, oval, 88x73 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:28)

1454 5237  Spegel Gustaviansk stil, 85x35cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:08)

1454 5279  Spegel Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Modell "Åhus", 30x25cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:05)

1454 5028  Spegel Mässing/chrome, 49x33 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:30)

1454 5210  Spegel nutida, 137x36 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:35)

1454 5211  Spegel nutida, 190x92 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:07)

1454 4052  Spegel Nyrokoko, 63x62 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:54)

1454 5228  Spegel Teak, 115x32 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)

1454 5243  Spelautomat BALLY Circus. Höjd: 171cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)

1454 5189  Spelbord Bemålat. Bredd: 86, djup: 2x40 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:04)

1454 5277  Stolar 4 st, gustaviansk stil.

1454 5360  Stolar 4 st, metall

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:20)

1454 5281  Stolar Ett par

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)

1454 5549  Stolar Ett par

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:59)

1454 5314  Stolar ett par, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)

1454 5240  Stolar Ett par, Fritz Hansen, Danmark, snörsits.

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:11)

1454 5187  Stolar ett par, Gustavianska, provinsarbeten

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)

1454 5235  Ströare & såsslev 5 delar, silver. Längd: 19-21cm, vikt: 218,6g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)

1454 5513  Sybord Längd: 51 cm. Djup: 38 cm, höjd: 76 cm

1454 4375  Sybord mahogny, 1800-tal, Bredd: 60 cm. Djup: 44 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)

1454 4282  Taburetter Ett par, Karl Johan. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)

1454 5155  Takarmatur Glas. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:53)

1454 5500  Takarmatur höjd: 50cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:13)

1454 5442  Takarmatur höjd: 62cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:43)

1454 5115  Takarmatur mässing, 1950-tal. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:46)

1454 4473  Takarmatur med prismor. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:55)

1454 5499  Takarmatur med prismor. Diameter: 53cm

1454 5041  Takarmatur Med prismor. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:49)

1454 3360  Takarmatur omkring 1900, empirestil, mässing. Djup: ca 55 cm, höjd: 91 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)

1454 5339  Takarmatur Orrefors, 1940-tal. Höjd: ca 90 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:23)

1454 5301  Takarmatur Swedish Grace. Diameter: 63 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:02)

1454 5329  Tallrikar Kina, 11 st. Diameter: ca 24 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:49)

1454 5502  Tårtspade silver, 1861. Längd: 28 cm, Vikt: 120 g ca

1454 5349  Tavla Textil, Kina, Signerad, yttermått inklusive ram: 111x68 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)

1454 3002  Teckning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Airship". Signerad. Bläck på papper. Bildmått: 56x38 cm, yttermått inklusive ram: 56x38 cm, oramat löst blad

1454 5385  Tedosa Kina. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)

1454 5226  Tekannor 3 st, Kina. Höjd: 11-13cm

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:00)

1454 5222  Tekoppar med fat 5 delar, Villeroy & Boch, + 2 ex fat + 3 fat

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:06)

1454 5290  Terrin + fat, glaserad stengodslera. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:46)

1454 5468  Textiltavla Allmoge 1853, yttermått inklusive ram: 32x36cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:20)

1454 5538  Tobaksburk gjutjärn. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)

1454 5250  Trädgårdsgrupp 3 delar, Metall. Diameter: 74cm, höjd: 71cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:30)

1454 5242  Trädgårdsgrupp 7 delar, Metall, diameter 75cm. Höjd: 74cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:27)

1454 5245  Trädgårdssoffa Ormbunkemodell, Melins Metallgjuteri, Anderstorp. Vitmålad, gjutmetall och trä. Längd: 147cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:41)

1454 5311  Trädgårdsstolar ett par, Bemålade, fällbara

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:02)

1454 5505  Trädgårdsstolar Ett par, med bord

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:50)

1454 5246  Trädgårdsstolar Ett par, Ormbunkemodell, Melins Metallgjuteri, Anderstorp. Vitmålad, gjutmetall och trä

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:36)

1454 5236  Trädgårdsurnor Gjutjärn. Höjd: 38, diameter: 33cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:46)

1454 5147  Traktorsits gjutgärn, CERES. Längd: 44 cm, djup: 35 cm, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)

1454 3168  Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Sond, PT, 63, Slussen. Bildmått: 30x55cm, yttermått inklusive ram: 47x70cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:48)

1454 5008  Tuschlavering Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. "Och jätten grep de bägge flyktingarna i sina klor". Ej signerad. Tuschlavering, 21x18 cm, yttermått inklusive ram: 32x27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:56)

1454 5454  Tv Radiola. Längd: 49 cm. Djup: 43 cm, höjd: 80 cm

1454 5110  Uniform modell 1895, för officer till häst

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:43)

1454 5322  Väggarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 40cm

1454 5194  Väggbord med 3 lådor. Bredd: 75. Djup: 45 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:27)

1454 5262  Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, 45x10 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:07)

1454 4019  Väggrelief Husqvarna, Gustav II Adolf, diameter: 39 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:44)

1454 5073  Värja 1800-tal. Längd: 85 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:16)

1454 5111  Värjor 2 st. 1800-tal. Längd: 100-105

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)

1454 5108  Vas + skål, glas, bland annat Kosta. Höjd: 12 - 18

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:34)

1454 5544  Vas Kina, cloissonné, 1800-tal. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:10)

1454 5392  Vas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta. Höjd: 30 cm

1454 5030  Vas Orrefors, kristall. Längd: 22, höjd: 23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:23)

1454 5198  Vas Stengods. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)

1454 5274  Vas Sven Jonson (1902-1981), Sverige. "Lagun", Gustavsberg. Stengods med blå glasyr, silverdekor av blommor. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:40)

1454 5384  Vaser 1 par + Nickedocka, cloisonné. Höjd: 10-17 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:31)

1454 4020  Vaser 2 st, Stengods, ej signerade. Höjd: ca 13 cm

1454 5474  Vaser 2 st. Höjd: 20-26cm

1454 5542  Vaser 4 delar, Kina, porslin / brons, Höjd: 7 - 25

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:28)

1454 5478  Verktyg Diverse, 2st lådor

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:51)

1454 5342  Vikskärm höjd: 178 cm. Längd: 3x50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)

1454 5501  Vinglas 6 st, Böhmen. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)

1454 5179  Vitrinskåp Chippendalstil, mahogny. Bredd: 120 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 132 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:21)

1454 5017  Vitrinskåp England, mahogny, Bredd: 99 cm. Djup: 37 cm. Höjd: ca 108 cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)

1454 5142  Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-16cm. Diameter: 13-17cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:19)

1454 5233  Ytterfoder ett par, nutida. Längd: 22 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)

1454 5125  Ytterfoder höjd: 20cm. Längd: 28cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:04)