1454 5434 Affisch Signerad Christo, yttermått inklusive ram: 76x63 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:23)
1454 4009 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Sun". Signerad. Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:51)
1454 5005 Akvarell Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. Ej signerad. Akvarell, 15x16 cm, yttermått inklusive ram: 26x26 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:24)
1454 5003 Akvarell Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Kvinna och man. Signerad. Akvarell, 28x21 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:52)
1454 5004 Akvarell Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Två damer. Signerad. Akvarell, 14,5x19 cm, yttermått inklusive ram: 29x26 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:00)
1454 5365 Akvarell Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, daterad 64, kvinna i hatt, 41x301, yttermått inklusive ram: 64x51, akvarell
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)
1454 5421 Akvarell Per-Erik Hagdahl (1929-1982), Sverige. Signerad, daterad 78. Akvarell, 21x20 cm, yttermått inklusive ram: 41x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:01)
1454 5074 Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:49)
1454 5328 Appliquer Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Reflex", Skultuna. Mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:37)
1454 4391 Armbandsur 14k, diameter: 3,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:02)
1454 5178 Armbandsur Certina DS Pro, kronograf, quartz, datum. Diameter: 42mm, stål, viklås.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:55)
1454 5506 Armring silver: Vikt: ca 130 g. Diameter: 5,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:35)
1454 5450 Assietter 12 st, Rörstrand, Skåne. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:06)
1454 5299 Bänk Furu. Längd: 150
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:42)
1454 5300 Bänk Furu. Längd: 150
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:44)
1454 5348 Bänk längd: 100 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)
1454 5347 Bankett Smide. Längd: 72 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:55)
1454 5217 Bestick silver, diverse, 13 delar. Längd: 20-26 cm, Bruttovikt: ca 800 g varav knivar 710 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)
1454 5094 Bildrullar 2 st. Akvareller, Kina. Längd: 206 cm, bredd: 46 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:39)
1454 5535 Blandteknik 3 st. Kina, blandteknik, yttermått inklusive ram. 40x30 -42x36 cm. Signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)
1454 5010 Blandteknik Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. Motiv från Indien. Ej signerad. Blandteknik, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 32x44 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:24)
1454 5009 Blandteknik Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Roddarmadamer, Riddarfjärden. Signerad 1834. Blandteknik, 20x18 cm, yttermått inklusive ram: 39x35 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:13)
1454 5469 Blandteknik Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Religiöst motiv. Signerad. Blandteknik, bildmått: 60x45cm, yttermått inklusive ram: 72x56cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:23)
1454 5048 Blandteknik Eric Pehap (1912-1981), Byggnad. Signerad, daterad 1948. Blandteknik, bildmått: 28x23, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:38)
1454 5057 Blandteknik figurer, osignerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 31x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:31)
1454 3191 Blandteknik Jonas Fredén (1959-2020), Sverige. Egypten. Signerad. Mixed media / collage, Blandteknik, bildmått: 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)
1454 5536 Blandteknik Kina, yttermått inklusive ram: 101x43 cm. Signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:07)
1454 5101 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Segelfartyg. Signerad, daterad London 1901. Blandteknik, 39x56 cm, yttermått inklusive ram: 57x73 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:40)
1454 5367 Blandteknik Tretchikoff. Signerad, blandteknik, daterad 1952, ca 60x48, yttermått inklusive ram: 70x58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:12)
1454 5256 Bokhylla Björk/Furu. Bredd: 161, djup: 28 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:23)
1454 5298 Bokhylla Rotting med glashyllor. Bredd: 82, djup: 32 cm, höjd: 170 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:12)
1454 5255 Bokhyllor 3 sek, Alm. Bredd: 120. Djup: 28 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)
1454 5377 Bokstöd ett par, Metall. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:47)
1454 5011 Bokverk Karl Asplund, fem band om Egron Lundgren
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:38)
1454 5158 Bonad Indien, 90x150cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:26)
1454 5285 Bord Bemålad, med stenskiva. Bredd: 75 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:48)
1454 5058 Bord med hylla, mahogny, intarsia. Bredd: 68, djup: 47 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:21)
1454 5287 Bord nyrenässans, furu. Bredd: 116 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:29)
1454 5288 Bord nyrenässans, furu. Bredd: 116 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:37)
1454 5455 Bord Swedish Grace. Bredd: 76 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:31)
1454 5515 Bord med låda Längd: 87 cm. Djup: 43 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:26)
1454 5411 Bordslampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd. Turkost överfångsglas på vit opak grund. Avtagbar kupa. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:50)
1454 5488 Bordslampa Keramik. Höjd: 74, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:53)
1454 5371 Bordslampa nutida. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)
1454 5394 Bordslampa på piedestal, Äpple. Höjd: 130
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:10)
1454 5561 Bordslampor Ett par, mässing/marmor. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:42)
1454 5084 Bordssurtout i etui, nysilver och delvis silver, Magnus Aase, Norge. Längd: 4,5-18 cm, djup: 1,5-18 cm, höjd: 1,5-9 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:05)
1454 5072 Bordstelefon Kobra. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)
1454 5403 Brevkniv patinerad brons, i form av krokodil. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)
1454 5485 Brosch 18k guld, med vita stenar. Längd: 5cm, vikt: 7,8g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:41)
1454 5504 Brosch Porslin bemålat. Diameter: 5,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:59)
1454 5083 Buljongkoppar + tallrikar. Diameter: 27, 13 + 13, Pareek, Jonson Bros, England
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)
1454 5346 Byrå England. Bredd: 42, djup: 30 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:32)
1454 5516 Byrå Längd: 43 cm. Djup: 38 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)
1454 5252 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 89 cm. Djup: 49 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)
1454 5251 Byrå sengustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 88 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:31)
1454 5415 Chiffonjé Björk. Bredd: 100, djup: 46 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:32)
1454 4256 Chiffonjé omkring 1900, ådringsmålad. Bredd: 90 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 134 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:16)
1454 5038 Cigarettetui Silver (875), 1920-tal. Längd: 10, vikt: 180g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:04)
1454 5476 Cigarettetui silver, monogramgravyr, 10x7,5 cm, Vikt: ca 115 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:27)
1454 5124 Cocktailglas 10 st. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)
1454 5069 Djupa tallrikar 9 st. Dresden, Gustavsberg. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)
1454 5481 Docka i monter Japan, Geisha. Längd: 38 cm. Djup: 33 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:43)
1454 5181 Dörr Marocko, 108x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:22)
1454 5475 Durkslag glaserat lergods. Längd: 34cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)
1454 5530 Espressobryggare Pavoni. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:50)
1454 4270 Etsning + klippbok+ medalj, Jenny Lind. Bildmått: 29x22, yttermått inklusive ram: 44x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:21)
1454 5139 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Uppsala Domkyrka. Bildmått: 40x28cm, yttermått inklusive ram: 70x55cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)
1454 5441 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 17/90, daterad 74, björkar. Bildmått: 12x13cm, yttermått inklusive ram: 33x26cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:23)
1454 5170 Etsning Signerad Hamngren, numrerad 28/150, daterad 1978. Bildmått: 42x60cm. Bladets mått: 50x70cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)
1454 4073 Fällbord 1900-tal, Alrot, diameter: 74, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)
1454 5425 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 25/325, daterad -85. Bildmått: 20x17, yttermått inklusive ram: 42x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:32)
1454 5171 Färgetsning Per Svensson. Signerad, numrerad 42/100, daterad 74. Bildmått: 38x27cm, bladets mått: 65x50cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:16)
1454 5169 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad 20/30, daterad 81. Bildmått: 14x11cm, bladets mått: 50x40cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)
1454 5075 Färggravyr osignerad. 1800-tal, Bildmått: 12x27, yttermått inklusive ram: 21x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)
1454 5107 Färgkrita Josef Kowner (1895-1967), Sverige. Kvinnor. Signerad, daterad -50. Bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 52x59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:58)
1454 5554 Färglitografi 2 st, Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numrerad 360 upplaga, yttermått inklusive ram: 25x31-29x24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:46)
1454 5527 Färglitografi Aja Murray-Thorén (1947-2015), Sverige. Signerad, numrerad 35/360, daterad 1986. Färglitografi, bildmått: 64x50, yttermått inklusive ram: 77x61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:26)
1454 5162 Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. "Fjällgatan Stockholm". PT. Signerad. Färglitografi. Bildmått: 26x57cm, yttermått inklusive ram: 40x70cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:35)
1454 5135 Färglitografi Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 15/225, saxofon. Färglitografi, bildmått: 64x48cm, yttermått inklusive ram: 78x62cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:53)
1454 5151 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. numrerad 333/350. Färglitografi, bildmått: 43x34 cm, yttermått inklusive ram: 72x60 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:46)
1454 4458 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 295/360, Gröna Lund. Färglitografi. Bladets mått: 58x45cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:36)
1454 5323 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 344/360, Vaxholm 1. Färglitografi, bildmått: 35x41, yttermått inklusive ram: 48x44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:21)
1454 5175 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 58x46cm, yttermått inklusive ram: 81x70cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:12)
1454 5061 Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sond. Signerad, numrerad 110/360, -86. Färglitografi, bildmått: 35x45, yttermått inklusive ram: 55x63 cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)
1454 4500 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. PT. Signerad. Färglitografi, bildmått: 34x37cm, yttermått inklusive ram: 51x52cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:05)
1454 4063 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad hc, stilleben, 45x55, yttermått inklusive ram: 68x80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:41)
1454 5435 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 28/50, daterad -60. Färglitografi, bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 61x68 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:03)
1454 5133 Färglitografi Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Signerad, färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce), 46x45cm, yttermått inklusive ram: 62x60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:38)
1454 5303 Färglitografi Guillermo Silva Santamaria (1921-2007), Colombia. "Exposicion en el Parque". Signerad, numrerad 69/250. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:44)
1454 5334 Färglitografi Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad, numrerad 118/285. Färglitografi, bildmått: 46x55cm, yttermått inklusive ram: 64x68cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:52)
1454 5332 Färglitografi Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad, numrerad 159/285. Färglitografi, bildmått: 55x45cm, yttermått inklusive ram: 76x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:09)
1454 4081 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. "Djurgården". Signerad, numrerad 313/360, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 40x52, yttermått inklusive ram: 59x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:35)
1454 5176 Färglitografi Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 56/75, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 50x50cm, yttermått inklusive ram: 67x66cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:58)
1454 5021 Färglitografi Ingegerd Torhamn (1898-1994), Sverige. Signerad, numrerad 24/80, färgspel. Färglitografi, bildmått: 45x54, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:30)
1454 5420 Färglitografi J René. Signerad, numrerad 249/300, daterad 1975, yttermått inklusive ram: 53x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:42)
1454 5165 Färglitografi Joaquin Ibanez-Arellano (f. 1929), Sverige. Signerad, numrerad 38/550, daterad 92. Färglitografi, bildmått: 25x30cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:58)
1454 5524 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad HC 29/30. Färglitografi, bildmått: 52x41, yttermått inklusive ram: 63x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:04)
1454 4173 Färglitografi Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Signerad, numrerad 266/310. Färglitografi, bildmått: 43x58, yttermått inklusive ram: 60x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)
1454 5157 Färglitografi Lars Melander (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 167/260, "vattenspegling". Färglitografi, bildmått: 46x30cm, yttermått inklusive ram: 58x40cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)
1454 5164 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 259/310. Färglitografi, bildmått: 36x54cm, yttermått inklusive ram: 52x71cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:33)
1454 5013 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 117/5000. Färglitografi, bildmått: 57x44, yttermått inklusive ram: 77x62 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:01)
1454 5129 Färglitografi Mats Höjer. Signerad, numrerad 158/290. Färglitografi, bildmått: 47x37cm, yttermått inklusive ram: 67x52cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)
1454 5130 Färglitografi Mats Höjer. Signerad, numrerad 165/360. Färglitografi, bildmått: 48x40cm, yttermått inklusive ram: 67x52cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:49)
1454 5128 Färglitografi Mats Höjer. Signerad, numrerad 254/390. Färglitografi, bildmått: 42x48cm, yttermått inklusive ram: 52x67cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:40)
1454 5440 Färglitografi Maya Eizin Öijer (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 37/230. Färglitografi, bildmått: 24x66cm, yttermått inklusive ram: 51x92cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:16)
1454 5331 Färglitografi Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 65/240,88, exteriör. Färglitografi, bildmått: 43x60cm, yttermått inklusive ram: 68x82cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:27)
1454 5053 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 144/460, daterad -79. Färglitografi, bildmått: 63x48, yttermått inklusive ram: 76x61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:09)
1454 5302 Färglitografi Monoprint, Oidentifierad konstnär. Signerad. Färglitografi, bildmått: 57x56, yttermått inklusive ram: 78x74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:15)
1454 5437 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 11/125. Färglitografi, bildmått: 47x62, yttermått inklusive ram: 63x77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:26)
1454 5117 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 5/7. Färglitografi, bildmått: 50x74, yttermått inklusive ram: 90x65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:51)
1454 5307 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 59/150, "To". Färglitografi, bildmått: 34x40, yttermått inklusive ram: 49x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:48)
1454 5354 Färglitografi Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 72/280, daterad 77. Färglitografi, bildmått: 3,4x34, yttermått inklusive ram: 43x43 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:55)
1454 5078 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinterbild. Signerad. Färglitografi, bildmått: 29x40, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
1454 4262 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 64/380. Färglitografi, bildmått: 40x27, yttermått inklusive ram: 59x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)
1454 5306 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 41/225. Färglitografi, bildmått: 78x59, yttermått inklusive ram: 82x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:41)
1454 4168 Färglitografier 2 st, Harry Moberg (1927-2018), Sverige. Signerad, numrerad 89/110, Lindans & landskap. Färglitografi, bildmått: 28x20, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:49)
1454 4255 Färglitografier 3 st, Bengt Bolin (1933-1996), Sverige. Oramade lösa blad. Signerade, 75-100-150-upplaga. Färglitografi. Bladets mått: 57x64 - 56x76
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:13)
1454 5546 Färglitografier 3 st, Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, numrerad 173/440, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 48x38, yttermått inklusive ram: 54x44cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:22)
1454 5172 Färglitografier Axel Törneman (1880-1925), Sverige, efter. 4 st. Numrerade och stämplade med ett faksimil av ett monogram. Färglitografi. Bladets mått: 32x22,5cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)
1454 5493 Färgträsnitt 2 st, Japan. Bildmått: 35x23cm, yttermått inklusive ram: 50x36cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)
1454 5514 Fat + skålar, 6 delar, Kina. Diameter: 10-22 cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)
1454 5273 Fat 2 st, Kina. Diameter: 40cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)
1454 5087 Fat 2 st. Silver. Diameter: 12. Längd: 22 cm, Vikt: ca 190 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:20)
1454 5019 Fat 4 st, Tenn, 1800-tal. Diameter: 24-43cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:15)
1454 4018 Fat Kina, Song, (960-1279). Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)
1454 5131 Fat silver, CG Hallberg, 1957, med gravyr/inskription. Diameter: 35cm, vikt: 740g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:11)
1454 5059 Fåtölj + fotpall, rokokostil, fotpallen saknar klädsel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)
1454 5284 Fåtölj Andersson
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:42)
1454 5313 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla, Dux
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)
1454 5123 Fåtölj Karetta
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:32)
1454 5503 Fåtölj med fotpall, Stressless
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:23)
1454 5312 Fåtölj Rotting
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:18)
1454 5141 Fåtöljer Ett par
1454 5458 Fåtöljer Ett par, Pethrus Lindlöf, Lindlöfs Möbler, Lammhult. 1970-tal. Förkromat stålrör med plymåer i manchestertyg på bärande linneväv
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:13)
1454 4005 Fåtöljer ett par, skinn
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:06)
1454 4447 Fickur 14K, Remontoir Cylindre, manuell. Diameter: 32mm, bruttovikt: 32g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)
1454 5400 Figurin Tyskland, Flicka. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:18)
1454 5559 Flipper-spel Williams, "OXO", 1973. Djup: 131 cm, höjd: 178 cm
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:35)
1454 5208 Folkdräkt Kjol/Väst
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:05)
1454 5047 Fotogravyrer 3 st, Henry B Goodwin (1878-1931), Stockholmsmotiv, ur boken: Vårt vackra Stockholm, oramade lösa blad, mm 22x16 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:52)
1454 5045 Fotogravyrer 4 st, Henry B Goodwin (1878-1931), Stockholmsmotiv, ur boken: Vårt vackra Stockholm, oramade lösa blad, mm 22x16 ca
1454 5054 Gardinkappa linne, Anakreon, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 170, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)
1454 5336 Gitarr Akustisk Landola, 12-strängad. Längd: ca 113 cm, fodral
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:35)
1454 5103 Glas 6 + 8 st. Kaj Franck (1911-1989), Finland. "Kartio", Iittala. Höjd: 8 - 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:07)
1454 5467 Glasservis 21 delar, Blåklocka, Duka. Höjd: 8,5-18,5 cm, 6+ 1 vinglas, 2 likörglas, 7 starkvinsglas, 5 seltersglas
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:39)
1454 4012 Glasservis 33 delar. Höjd: 6,5-14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)
1454 5248 Glasservisdelar 18 delar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "City", Kosta. Bland annat karaff. Höjd: 10-27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:57)
1454 5316 Glasservisdelar 60 delar, Kosta. Höjd: 9-17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)
1454 5558 Glasservisdelar Skruf, 1930-tal. 18 delar. Höjd: 8 - 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:43)
1454 5282 Golvlampa Belid. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:09)
1454 5496 Golvlampa mässing. Höjd: 144cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)
1454 5497 Golvlampa mässing. Höjd: 144cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:54)
1454 5032 Golvlampa mässing. Höjd: 167cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:22)
1454 5185 Golvlampor ett par. Höjd: 128
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:52)
1454 4138 Gouache Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Sevilla", Signerad. Bladets mått: 26x14 cm, yttermått inklusive ram: 37x25 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:55)
1454 5020 Grafiska blad 2 st, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Yttermått inklusive ram: 35x42-48x39 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:43)
1454 5463 Grafiskt blad Kungafamiljen. Ej signerad. Yttermått inklusive ram: 52x62cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:44)
1454 5507 Granatsmycken 4 delar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:10)
1454 5443 Gruvlykta mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)
1454 5014 Gruvlykta mässing. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:53)
1454 5247 Gungstol Rotting
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:17)
1454 5082 Hallykta metall / glas, etsad dekor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:33)
1454 5510 Halsband 2 st, med hängen. Längd: 51-76 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:05)
1454 5508 Halsband silver, granathänge, Vikt: ca 15 g. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:57)
1454 4252 Handspegel + syutensilier, 4 delar, silver, 830 & 925. Längd: 2-11 cm, Vikt: 60 g ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:07)
1454 5341 Hylla Metall. Bredd: 75, djup: 40 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)
1454 5068 Kaffe-/ tekoppar 10 + 7 st. Blå Blom, Gustavsberg, vissa utan dekor
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)
1454 5036 Kaffe/ teservis 3 delar, silver (900), Vietnam, Sovjetiska importstämplar. Höjd: 12-15 cm. Vikt: ca 1500g
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)
1454 5225 Kaffegods 15 delar, Hackefors
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:22)
1454 5067 Kaffekoppar ca. 20 delar, Blå Blom, Gustavsberg
1454 5327 Kaffekoppar med fat 4+ 2 st, 1800-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)
1454 5121 Kaffeservis 27 delar, Hackefors
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:01)
1454 4096 Kaffeservis 3 delar, mjölk och sockerskål med sked. Georg Jensen, Danmark, rostfritt stål och plast. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:43)
1454 5368 Kakemono i låda, 84x147, oramad
1454 5126 Kandelaber Metall. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:54)
1454 5289 Kanna med hänkel + fat, Irma Claesson (1911-1988), Sverige. Rörstrand. Dekor i blått mot vit botten. Diameter: 30 cm (fatet). Höjd: 20 cm (kannan)
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)
1454 5064 Kanna nysilver, med läderhandtag. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:24)
1454 5479 Kantin Med tapp, höjd: 36cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:50)
1454 5065 Karaff glas. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:43)
1454 5330 Karaffer 4 st, Kristall. Höjd: 24-32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)
1454 5487 Karmstol med Josef Frank-klädsel "Drinks", Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:19)
1454 5416 Karmstolar ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)
1454 5253 Karmstolar Ett par, med hjul, Pethrus Lindlöf, "Åsa"
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 21:05)
1454 5464 Karott med lock, Berit Ternell (f. 1929), Sverige. Mykolo, Upsala Ekeby. Dekor av svampar. Höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:53)
1454 5230 Karotter Ett par, England. Längd: 28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:14)
1454 5452 Kelim 143x283 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:57)
1454 5543 Kina 12 delar, parti diverse. Längd: 3 - 20
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:03)
1454 5215 Knivar silver, 17 st. Längd: 17-21 cm, Vikt: 945 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:58)
1454 5498 Kolonnljusstakar ett par, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:34)
1454 4295 Kolteckning Eugen Dücker, strand med båt. Signerad, daterad 1893. Bildmått: 21x32, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:50)
1454 5412 Konstglas 3 delar. Höjd: 16-21 cm
1454 5081 Koppar parti diverse, 8 delar, 1800-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:56)
1454 5460 Kopparbaljor 2 st. Diameter: 45-63cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:44)
1454 5448 Kräfttallrikar 4 st, Rörstrand. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:12)
1454 5337 Kruka med hänkel Mässing Skultuna. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:49)
1454 5325 Krukor 3 st, Höganäs. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:11)
1454 5050 Kuriosa 2 delar, Kina, Erotiska motiv, Höjd: 8 - 17
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:12)
1454 5551 Lampbord Ett par, Engelsk stil, mahogny, NK. Bredd: 51, djup: 61 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:53)
1454 5051 Lampbord Ett par, mahogny, George Hensher. Bredd: 70. Djup: 31 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:23)
1454 5018 Lampbord Ett par, mahogny. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:45)
1454 5093 Lampetter Ett par, silver, 1927, i form av franska liljan. Höjd: 27 cm, Vikt: ca 430g.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:16)
1454 5494 Läsljusstake så kallad Bouilottemodell, 1800-tal. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:06)
1454 5080 Leksaker 3 st. BRIO. Höjd: 6 - 22
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:16)
1454 5077 Litografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, numrerad 139/180, yttermått inklusive ram: 30x40 cm
1454 5534 Litografi Kina. Bildmått: 24zx35, yttermått inklusive ram: 32x44 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:31)
1454 5168 Litografier 5 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerade, 200-upplaga, bladets mått: 43x63cm, oramade lösa blad
1454 5182 Ljuskrona Barockstil. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:27)
1454 5042 Ljuskrona empirestil. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)
1454 5449 Ljuskrona Gustaviansk stil, med prismor och blå glaskupa. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:39)
1454 5430 Ljuskrona Ljuskrona sengustaviansk stil. Förgylld mässingsstomme behängd med prismor, korgbotten. Sex ljuspunkter, sex ljusarmar. Höjd: ca 110 cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:08)
1454 5114 Ljuskrona mässing, 1920-tal. Diameter: 67, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:55)
1454 5318 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:24)
1454 4385 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:40)
1454 5070 Ljuskrona venetiansk. Höjd: 75 + lösa delar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:18)
1454 4097 Ljuslyktor 9 st, glas, Kivi, Iittala, Finland. 6+ 3 st. Diameter: 6,5-8,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:46)
1454 5517 Ljusstakar + skålar, Tenn Stockholm, 1950, Orrklou. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:15)
1454 4277 Ljusstakar Ett par, barockstil. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:33)
1454 5035 Ljusstakar Ett par, Erik Råström, CGR, 1969/70, Stockholm. Höjd: 19. Vikt: 370g ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)
1454 5143 Ljusstakar Ett par, malm. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)
1454 5109 Ljusstakar malm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)
1454 5160 Ljusstake Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:43)
1454 5480 Ljusstake mässing. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:23)
1454 5370 Ljusstake Menora, sjuarmad ljusstake, mässing. Längd: 43 cm. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:32)
1454 5404 Ljusstake Walter Andersson, Ystad metall. Nysilver, hållare för 4 ljus. Stämplad WA, YMA samt PR NS. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:45)
1454 5531 Lockurna Kina. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:02)
1454 5241 Malmgrytor/ytterfoder Ett par. Diameter: 50cm, höjd: 44cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:51)
1454 5381 Månskensampel Blå. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:23)
1454 5278 Matbord Diameter: 105cm. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)
1454 5203 Matbord England. Bredd: 140 + 2x45, djup: 90 cm, höjd: 76 cm
1454 5280 Matbord Längd: 155 cm. Djup: 100 cm, höjd: 72 cm, med 2st iläggsskivor, 56x2cm
1454 5345 Matbord metall, Bredd: 150. Djup: 80 cm, höjd: 75 cm
1454 3244 Matbord Up crafts palace, Agra, Indien. Svart marmor, med intarsia. Bredd: 160 cm. Djup: 90 cm. Höjd: 80
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:39)
1454 4027 Matsalsgrupp England, 5 delar, mahogny. Längd: 137, djup: 99 cm, höjd: 73+ 1 iläggx45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:17)
1454 5089 Matservis 59 delar, Dolores, Rörstrand
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:03)
1454 5149 Matservis Hackefors, modell "Wasa", ca 50 delar. Porslin. 10 mattallrikar, 10 djupa mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 10 assietter, 3 kaffekoppar med fat, sockerskål, gräddkanna, såssnipa + 6 fat
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:02)
1454 5214 Matservis Rörstrand, "Rita", ca 35 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:08)
1454 5321 Matservisdelar ca 50 delar, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:58)
1454 5119 Matta Kelim, 1930-tal, 205x123 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:25)
1454 5555 Matta Kina, 63x126cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:16)
1454 5264 Matta Kina, 72x142cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:23)
1454 4395 Matta orientalisk, 108x212 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:54)
1454 5521 Matta Orientalisk, 113x167 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)
1454 5267 Matta orientalisk, 120x160cm
1454 5269 Matta Orientalisk, 125x195cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:27)
1454 5268 Matta Orientalisk, 135x210cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:51)
1454 5265 Matta Orientalisk, 136x200cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:20)
1454 4410 Matta Orientalisk, 137x196cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:33)
1454 5202 Matta orientalisk, 170x216 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:09)
1454 4396 Matta orientalisk, 205x370 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:58)
1454 5037 Matta Orientalisk, galleri, 87x318cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:31)
1454 4400 Matta orientalisk, Galleri, 95x280 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:09)
1454 5395 Matta orientalisk, Guldafghan, 142x226 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:07)
1454 5201 Matta orientalisk, Pakistan, 115x164 cm
1454 4404 Matta Orientalisk, semiantik, 115x210 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:08)
1454 5120 Matta Orientalisk, Senneh, Semiantik, 124x200 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:37)
1454 4162 Miniatyrer 2 st, 4x3 - 7-5,5, yttermått inklusive ram: 10x9 - 17x16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:29)
1454 4098 Miniatyrer 8 delar, koppar och mässing. Höjd: 2,5-9 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:48)
1454 5027 Miniatyrer 8 delar, mässing och trä, Mora/Skultuna. Höjd: ca 2-6,5
1454 5166 Myntsamling 5 st, pärmar. Längd: 22,5 cm, bredd: 23 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)
1454 5116 Nattygsbord Ett par, betsat trä. Bredd: 40 cm. Djup: 35 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:24)
1454 5193 Nattygsbord längd: 53 cm, djup: 32 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)
1454 5362 Oljemålning 3 st, Helge Sjöqvist respektive C Berglund. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå respektive duk, 24x19 cm - 20x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x28-28x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:23)
1454 5486 Oljemålning Åke Östberg (f. 1946), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 58x86 cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:03)
1454 3252 Oljemålning Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, stilleben. Olja på duk, 38x30cm, yttermått inklusive ram: 68x60cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:06)
1454 5260 Oljemålning Alfred Woolmer (1805-1892), England. 1800-tal. Signerad. Olja på duk, 45x60cm, yttermått inklusive ram: 59x75cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:10)
1454 5355 Oljemålning Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Signerad, Hus. Olja på duk, 34x65, yttermått inklusive ram: 53x82 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:10)
1454 5552 Oljemålning Arvid Andersson (f. 1934), Sverige. Skogsfågel. Signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
1454 5438 Oljemålning Birger Hjelm (1901-1979), Sverige. Signerad, daterad 46, "Vinterdag, Vadstena". Olja på pannå, 60x525, yttermått inklusive ram: 77x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:10)
1454 5433 Oljemålning Bo Swenson (f. 1932), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 67x56 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:10)
1454 5357 Oljemålning Brita Molin (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja på duk, Hus, 30x87 cm, yttermått inklusive ram: 38x94 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:21)
1454 4121 Oljemålning Carl August Fahlgren (1819-1905), "Hamn vid Möjarö". Signerad, daterad 1889. Olja på pannå, 28x31 cm, yttermått inklusive ram: 30x39 cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:20)
1454 5326 Oljemålning Carl Hallström (1850-1929), Sverige. Insjölandskap. Signerad. Olja på duk, 58x98cm, yttermått inklusive ram: 71x113cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:40)
1454 5156 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad. Olja på duk, 41x53cm, yttermått inklusive ram: 58x71cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)
1454 5099 Oljemålning Erik Juselius (1891-1948), Finland. Åland 1938. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:21)
1454 5152 Oljemålning Ernst Smith (1868-1945), Sverige. Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 48x76 cm, yttermått inklusive ram: 59x87 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:18)
1454 5055 Oljemålning Evald Björnberg (1895-1974), Sverige. Klöverön. Signerad. Olja på pannå, 29x37, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:40)
1454 5102 Oljemålning F Lindholm, skogsväg. Signerad. Olja på duk, 65x44, yttermått inklusive ram: 81x61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:30)
1454 5539 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Havsvik. Olja på pannå. Signerad, 21x34, yttermått inklusive ram: 26x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:55)
1454 5136 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad, "sommarkväll". Olja på pannå, 21x34cm, yttermått inklusive ram: 27x40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)
1454 5106 Oljemålning Frantisek Bocek. Komposition. Signerad, daterad -69. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:53)
1454 4422 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. "Bosövägen". Signerad. Olja på duk, 67x92 cm, yttermått inklusive ram: 79x104 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:06)
1454 4107 Oljemålning Gösta Gustavson (1895-1962), Sverige. Kustmotiv. Signerad, daterad -86. Olja på pannå, 34x49 cm, yttermått inklusive ram: 56x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:33)
1454 5470 Oljemålning Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. "Österlånggatan", Stockholmsmotiv från Gamla Stan. Signerad. Olja på duk, 55x46cm, yttermått inklusive ram: 71x62cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)
1454 5465 Oljemålning Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. Signerad, "Aftonstämning Paris". Olja på duk, 33x41cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)
1454 5466 Oljemålning Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. Signerad, "Vinterdag Stockholm. Olja på duk, 41x33cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
1454 5310 Oljemålning H Lindgren. Signerad, daterad 1959, fartygsporträtt. Olja på pannå, 37x50, yttermått inklusive ram: 50x62 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)
1454 5295 Oljemålning Helge Cardell (1902-1972), Sverige. "Figurer i Tarragona". Signerad. Olja på duk, 24x47 cm, yttermått inklusive ram: 40x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:29)
1454 5259 Oljemålning Helis Rääf (1880-1963), Sverige. Signerad, daterad 57. Olja på duk, 48x60cm, yttermått inklusive ram: 66x78cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:10)
1454 5353 Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Signerad, porträtt. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:26)
1454 5366 Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Signerad, strandmotiv. Olja på duk, 37x44, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:05)
1454 5309 Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x92, yttermått inklusive ram: 79x111 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:44)
1454 5432 Oljemålning Johan Ray Pedersen (f. 1975), Sverige. Signerad, daterad a tergo -11. Olja på duk, 91x143 cm, oramad
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:32)
1454 3142 Oljemålning John Frazer. Landskap med gård. Signerad. Olja på duk, 40x61, yttermått inklusive ram: 59x79 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)
1454 5541 Oljemålning John Schultz. Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
1454 5408 Oljemålning Joseph Davey, Signerad, landskap. Olja på duk, 35x27, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:16)
1454 5451 Oljemålning Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. Gårdsmotiv. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 53x64, yttermått inklusive ram: 71x83 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)
1454 5134 Oljemålning Lauri Nila (1898-1983), Finland. Signerad, "mutation". Olja på pannå, 34x50cm, yttermått inklusive ram: 52x68cm
1454 5428 Oljemålning Nalle Werner (1913-1991), Sverige. Stilleben. Signerad B Werner, daterad -51. Olja på duk, 62x30, yttermått inklusive ram: 67x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:08)
1454 5132 Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, daterad 45. Olja på pannå, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 37x42cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:47)
1454 4415 Oljemålning Nutida konstnär. "Strandvägen". Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61 cm, oramad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:52)
1454 5519 Oljemålning Nutida konstnär. blomsterstilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:55)
1454 5520 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kvinna, 1930-tal. Olja på duk, osignerad, 50x45, yttermått inklusive ram: 56x51 cm
1454 5029 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Kristall". Signerad, daterad -76. Olja på duk, 60x71 cm, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
1454 5261 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1700-/1800-tal. Olja på duk, 45x35cm, yttermått inklusive ram: 64x54cm
1454 5173 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 46x56cm, yttermått inklusive ram: 49x60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)
1454 4122 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 61x91 cm. Yttermått inklusive ram: 72x102 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:30)
1454 5308 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad A Hammarström, Baggensstäket, 1886. Olja på duk, 49x62, yttermått inklusive ram: 60x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:39)
1454 4388 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1908. Olja på duk, 45x74cm, yttermått inklusive ram: 62x91cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:47)
1454 5174 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 25x46cm, yttermått inklusive ram: 36x57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:43)
1454 4479 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben, Monogramsignerad CW. Olja på duk, 43x64, yttermått inklusive ram: 61x83 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:28)
1454 4474 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, daterad -51. Olja på pannå, 38x46, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:04)
1454 5105 Oljemålning Pawel Korab Kowalski, 1999. Signerad. Olja på duk, 40x60, oramad
1454 5361 Oljemålning Per-Hilding Perjons (1911-1998), Sverige. Signerad, Flicka vid brasa. Olja på duk, 72x58, yttermått inklusive ram: 90x77 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:44)
1454 5461 Oljemålning Rune Hannäs (f. 1916), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 54x65cm
1454 5525 Oljemålning Simon Arne (f. 1953), Sverige. "Leoparder". Signerad. Olja på duk, 40x48, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:42)
1454 5529 Oljemålning Stig Kjellin (f. 1914), Sverige. Midsommar. Signerad. Olja på duk, 90x65, yttermått inklusive ram: 113x87 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:34)
1454 4269 Oljemålning Sundberg, Höns. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 23x32, yttermått inklusive ram: 40x49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:17)
1454 5351 Oljemålning Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. Stad. Signerad. Olja på pannå, 35x29, cm, yttermått inklusive ram: 38x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:39)
1454 5098 Oljemålning Thure Malmberg (1894-1968), Åland. Väderkvarn. Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 28x38, yttermått inklusive ram: 39x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:22)
1454 4228 Oljemålning Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. Fjäll. Signerad. Olja på pannå, 35x44, yttermått inklusive ram: 44x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:38)
1454 5424 Oljemålning Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:05)
1454 5553 Oljemålning Vincenzo D Auria, Signerad, Marknadsplats, Italien. Olja på duk, 50x68, yttermått inklusive ram: 65x83 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:19)
1454 5023 Oljemålning Wolmer Zier (1910-1990), Danmark. Signerad, vågor. Olja på duk, 42x55, yttermått inklusive ram: 55x68 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:32)
1454 5216 Osthyvel + 2 smörknivar+ 1 kakspade, silver. Längd: 17-23 cm, Vikt: 230 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:29)
1454 5191 Ostskåp längd: 101 cm, djup: 50 cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)
1454 5244 Pall Furu. Längd: 99cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)
1454 5509 Pallar 2 st. Höjd: 45cm
1454 5209 Paraplyställ Metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:30)
1454 5462 Parti koppar Diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:38)
1454 5477 Parti koppar och metall, diverse, 2st kartonger
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)
1454 5283 Parti porslin 5 delar, Kina. Höjd: 2-9 cm, diameter: 11-14 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)
1454 5456 Parti verktyg Modell äldre, diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:05)
1454 4483 Pelarbord Nyrokoko, 56x38. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:51)
1454 5382 Penselvaser 2 st. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)
1454 5146 Pianoharpa Sverige Längd: 84 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 72 cm, med 2st extra rullar
1454 5086 Picknickväska med inredning, Taffel. Höjd: 32 cm
1454 5275 Piedestaler Ett par, med stenskivor. Diameter: 34cm, höjd: 45cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:27)
1454 5239 Piedestaler Ett par, metall. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:50)
1454 5276 Pinnstolar 4 st, bemålade, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:06)
1454 5192 Pinnstolar ett par, bemålade, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:37)
1454 5220 Plaketter 2 st, Efter F Andrieu, Napoleon, bronspatinerad Metall. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:08)
1454 4156 Porslin 8 delar, Royal Copenhagen och Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 2-12 cm. Längd: 4,5-11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:01)
1454 5066 Ram förgylld, 23x31, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:54)
1454 5492 Reseur 1880-tal. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:02)
1454 5376 Ring 18k guld, med en blå sten och diamanter, 32xca0,001ct, storlek: 19½. Vikt: 5,3g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)
1454 5446 Ring 18k guld, med gul sten, storlek: 16½. Vikt: 1,9g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:32)
1454 5447 Ring 18k guld, med rubiner, storlek: 17½. Vikt: 9,2g.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:30)
1454 5007 Rödkrita Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. Par. Intyg a tergo. MM1: 6x11 cm, yttermått inklusive ram: 32x27 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:44)
1454 4127 Rökelsekar Kina, Metall, Dekor med drakar. Längd: 20, höjd: 19 cm
1454 5324 Salongsgrupp 4 delar, Nyrokokostil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:05)
1454 5039 Salt- / pepparströare 5 delar, silver. Höjd: 3-4 cm. Vikt: ca 70g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:08)
1454 5472 Samlartallrikar 12st, Svensk Sjöfart. Diameter: 28cm
1454 5272 Satsbord 3 delar, kakel. Bredd: 56 cm. Djup: 36 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)
1454 4117 Serigrafi Bo Larsson (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 129/150. Bladets mått: 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x59 cm
1454 4140 Serigrafier 4 st, Alf Linder (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 223/350, daterad -92, oramade lösa blad, bladets mått: 31x29 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:12)
1454 4341 Serveringsvagn 1800-tal. Längd: 58 cm. Djup: 44 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:28)
1454 5219 Serveringsvagn Längd: 61 cm. Djup: 41 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:33)
1454 4080 Serveringsvagn Teak / mahogny. Längd: 74, djup: 49 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:33)
1454 5071 Servisdelar 19 delar, Gustafsberg
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:04)
1454 5471 Servisdelar 8 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Längd: 16-26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:51)
1454 5091 Servisdelar ca. 30 delar, Tirschenreuth, Bavaria
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:39)
1454 5122 Servisdelar ca. 35 delar, Tarent, Rörstrand. Längd: 21 - 45
1454 5523 Servisdelar Villeroy & Boch, Amapola, 30 del
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:17)
1454 5140 Sideboard Ek Längd: 201 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:26)
1454 5317 Sideboard Teak, 1950/60-tal. Längd: 191, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:25)
1454 5249 Sideboard Teak. Längd: 184 cm. Djup: 40 cm, höjd: 92 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:48)
1454 5409 Skål Keramik, Krabba. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:02)
1454 5227 Skål Konstglas. Diameter: 20, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:10)
1454 5383 Skål Sven-Åke Carlsson (f. 1956), Sverige. Transjö. Signerad undertill. Diameter: 27 cm. Höjd: 15. 5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)
1454 5229 Skål & lockurna 3 delar, Kina. Höjd: 8-23cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:29)
1454 5040 Skål med lock silver. Höjd: 16, vikt: 200g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:13)
1454 5294 Skål på fot pressglas. Höjd: 20 cm, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:45)
1454 4240 Skålar + fat, 3 delar, Kina /Japan, bland annat 1800-tal. Längd: 20 + . Diameter: 18 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:56)
1454 5495 Skålar 2 st, Glas, bland annat Orrefors. Längd: 21-26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:54)
1454 5223 Skålar 3 st, Glas, bland annat Orrefors Fuga. Diameter: 18-25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:15)
1454 5473 Skålar 7st, Bland annat Orrefors. Diameter: 12-23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:17)
1454 5097 Skålar Ett par, porslin, Kina. Höjd: 5, diameter: 11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)
1454 5444 Skålar silver, Gustaf Folker, Stockholm, 1814. Höjd: 3-6cm. Vikt: 64,9g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:42)
1454 4028 Skåp Barockstil, skuren dekor. Bredd: 68. Djup: 41 cm, höjd: 185 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:18)
1454 3247 Skåp Furu, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 110. Djup: 44 cm. Höjd: 170 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:53)
1454 5512 Skåp Furu, vaxad. Bredd: 122. Djup: 64 cm, höjd: 210 cm
1454 5090 Sked silver, M Hammer. Längd: 27,5, Vikt: ca 100 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:33)
1454 5207 Skrivbord England, Idegran. Bredd: 123, djup: 61 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:18)
1454 5031 Skrivbord Längd: 120 cm. Djup: 60 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)
1454 5034 Skrivbord mahogny. Bredd: 134 cm. Djup: 74 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:29)
1454 5489 Skrivbordslampa Mässing med glasskärm. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)
1454 5490 Skrivbordslampa mässing, glasskärm. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:12)
1454 5405 Skulptur brons. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:37)
1454 4377 Skulptur Buddha, Huvud, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:41)
1454 4379 Skulptur Buddha, Metall. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:37)
1454 4359 Skulptur Buddha, Sten, Asien. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:54)
1454 5373 Skulptur Glas, Eva Ullberg (f. 1950), Sverige. Signerad, daterad 98. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:21)
1454 5159 Skulptur Goebel, Katt. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:19)
1454 5397 Skulptur Häst, patinerad brons. Efter "De bysantinska hästarna / Konstantinopelhästarna". Höjd: 34 cm. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:31)
1454 5379 Skulptur Häst, Tang-kopia. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:30)
1454 5518 Skulptur Häst. Höjd: 27cm, längd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:56)
1454 4382 Skulptur Hinduisk, metall. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:38)
1454 5533 Skulptur keramik, Afrikan. Signerad, -54. Höjd: 25 cm
1454 5025 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)
1454 5263 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tiger ur Afrika, Gustavsberg 165-75. Målad och delvis glaserad stengodslera. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)
1454 5407 Skulptur Margit Brundin (f. 1981), Sverige. Porslin i form av en uppblåst badring. Signerad och daterad 2004. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:45)
1454 5033 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad, metall / stensockel, 40x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)
1454 5197 Skulptur Siam, förgylld. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:58)
1454 5387 Skulptur Sten, Mor med barn. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:03)
1454 5154 Skulptur Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. Signerad, porslin, Ägg, Rörstrand. Höjd: 10cm
1454 5388 Skulptur Ung kvinna. Sten. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:52)
1454 5402 Skulpturer 2 st, Afrikana. Höjd: 17-20
1454 5095 Skulpturer 2 st. Glaserad keramik, Kina. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:14)
1454 5015 Skulpturer 7st, fåglar. Höjd: 16-28cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:42)
1454 4135 Skulpturer Ett par, Barn, Parian, Gustavsberg, 1910 & 1914. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:49)
1454 5205 Slagbord IKEA 1700-talsserie, "Bergslagen. Bredd: 164, djup: 117 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:14)
1454 5459 Smörkärna 2 delar. Höjd: 34-63cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:26)
1454 5096 Snusflaskor 6 st. Kina. Höjd: 6 - 10
1454 5545 Snusflaskor 7 st. Kina. Höjd: 6 - 9
1454 4328 Soffa 3-sits, Skinn. Längd: 210 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:24)
1454 5291 Soffa/dagbädd Teak, design: Alf Svensson & Yngvar Sandström, "Carina" för Kock möbel AB Malmö, Längd: 160cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:20)
1454 4067 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd: 120, djup: 86 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:20)
1454 5315 Soffbord Danmark. Bredd: 129, djup: 83 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:27)
1454 5286 Soffbord Med tidningshylla. Bredd: 115 cm. Djup: 55 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)
1454 5180 Soffbord Rustik. Bredd: 100, djup: 65 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:21)
1454 5292 Soppterrin Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Lyx", Gustavsberg. Höjd: ca 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:20)
1454 5511 Spegel 106x34cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:56)
1454 5406 Spegel brons, Eklöv. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:42)
1454 5196 Spegel Förgylld, 32x27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)
1454 5195 Spegel Förgylld, sent 1800-tal, oval, 88x73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:28)
1454 5237 Spegel Gustaviansk stil, 85x35cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:08)
1454 5279 Spegel Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Modell "Åhus", 30x25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:05)
1454 5028 Spegel Mässing/chrome, 49x33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:30)
1454 5210 Spegel nutida, 137x36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:35)
1454 5211 Spegel nutida, 190x92 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:07)
1454 4052 Spegel Nyrokoko, 63x62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:54)
1454 5228 Spegel Teak, 115x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)
1454 5243 Spelautomat BALLY Circus. Höjd: 171cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)
1454 5189 Spelbord Bemålat. Bredd: 86, djup: 2x40 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:04)
1454 5277 Stolar 4 st, gustaviansk stil.
1454 5360 Stolar 4 st, metall
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:20)
1454 5281 Stolar Ett par
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:34)
1454 5549 Stolar Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:59)
1454 5314 Stolar ett par, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)
1454 5240 Stolar Ett par, Fritz Hansen, Danmark, snörsits.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:11)
1454 5187 Stolar ett par, Gustavianska, provinsarbeten
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)
1454 5235 Ströare & såsslev 5 delar, silver. Längd: 19-21cm, vikt: 218,6g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:15)
1454 5513 Sybord Längd: 51 cm. Djup: 38 cm, höjd: 76 cm
1454 4375 Sybord mahogny, 1800-tal, Bredd: 60 cm. Djup: 44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:35)
1454 4282 Taburetter Ett par, Karl Johan. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:36)
1454 5155 Takarmatur Glas. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:53)
1454 5500 Takarmatur höjd: 50cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:13)
1454 5442 Takarmatur höjd: 62cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:43)
1454 5115 Takarmatur mässing, 1950-tal. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:46)
1454 4473 Takarmatur med prismor. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:55)
1454 5499 Takarmatur med prismor. Diameter: 53cm
1454 5041 Takarmatur Med prismor. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:49)
1454 3360 Takarmatur omkring 1900, empirestil, mässing. Djup: ca 55 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)
1454 5339 Takarmatur Orrefors, 1940-tal. Höjd: ca 90 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:23)
1454 5301 Takarmatur Swedish Grace. Diameter: 63 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:02)
1454 5329 Tallrikar Kina, 11 st. Diameter: ca 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:49)
1454 5502 Tårtspade silver, 1861. Längd: 28 cm, Vikt: 120 g ca
1454 5349 Tavla Textil, Kina, Signerad, yttermått inklusive ram: 111x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:59)
1454 3002 Teckning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Airship". Signerad. Bläck på papper. Bildmått: 56x38 cm, yttermått inklusive ram: 56x38 cm, oramat löst blad
1454 5385 Tedosa Kina. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)
1454 5226 Tekannor 3 st, Kina. Höjd: 11-13cm
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:00)
1454 5222 Tekoppar med fat 5 delar, Villeroy & Boch, + 2 ex fat + 3 fat
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:06)
1454 5290 Terrin + fat, glaserad stengodslera. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:46)
1454 5468 Textiltavla Allmoge 1853, yttermått inklusive ram: 32x36cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:20)
1454 5538 Tobaksburk gjutjärn. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:39)
1454 5250 Trädgårdsgrupp 3 delar, Metall. Diameter: 74cm, höjd: 71cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:30)
1454 5242 Trädgårdsgrupp 7 delar, Metall, diameter 75cm. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:27)
1454 5245 Trädgårdssoffa Ormbunkemodell, Melins Metallgjuteri, Anderstorp. Vitmålad, gjutmetall och trä. Längd: 147cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:41)
1454 5311 Trädgårdsstolar ett par, Bemålade, fällbara
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:02)
1454 5505 Trädgårdsstolar Ett par, med bord
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:50)
1454 5246 Trädgårdsstolar Ett par, Ormbunkemodell, Melins Metallgjuteri, Anderstorp. Vitmålad, gjutmetall och trä
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:36)
1454 5236 Trädgårdsurnor Gjutjärn. Höjd: 38, diameter: 33cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:46)
1454 5147 Traktorsits gjutgärn, CERES. Längd: 44 cm, djup: 35 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:37)
1454 3168 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Sond, PT, 63, Slussen. Bildmått: 30x55cm, yttermått inklusive ram: 47x70cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:48)
1454 5008 Tuschlavering Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. "Och jätten grep de bägge flyktingarna i sina klor". Ej signerad. Tuschlavering, 21x18 cm, yttermått inklusive ram: 32x27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:56)
1454 5454 Tv Radiola. Längd: 49 cm. Djup: 43 cm, höjd: 80 cm
1454 5110 Uniform modell 1895, för officer till häst
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:43)
1454 5322 Väggarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 40cm
1454 5194 Väggbord med 3 lådor. Bredd: 75. Djup: 45 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:27)
1454 5262 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, 45x10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:07)
1454 4019 Väggrelief Husqvarna, Gustav II Adolf, diameter: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:44)
1454 5073 Värja 1800-tal. Längd: 85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:16)
1454 5111 Värjor 2 st. 1800-tal. Längd: 100-105
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)
1454 5108 Vas + skål, glas, bland annat Kosta. Höjd: 12 - 18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:34)
1454 5544 Vas Kina, cloissonné, 1800-tal. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:10)
1454 5392 Vas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta. Höjd: 30 cm
1454 5030 Vas Orrefors, kristall. Längd: 22, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:23)
1454 5198 Vas Stengods. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:21)
1454 5274 Vas Sven Jonson (1902-1981), Sverige. "Lagun", Gustavsberg. Stengods med blå glasyr, silverdekor av blommor. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:40)
1454 5384 Vaser 1 par + Nickedocka, cloisonné. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:31)
1454 4020 Vaser 2 st, Stengods, ej signerade. Höjd: ca 13 cm
1454 5474 Vaser 2 st. Höjd: 20-26cm
1454 5542 Vaser 4 delar, Kina, porslin / brons, Höjd: 7 - 25
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:28)
1454 5478 Verktyg Diverse, 2st lådor
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 20:51)
1454 5342 Vikskärm höjd: 178 cm. Längd: 3x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:45)
1454 5501 Vinglas 6 st, Böhmen. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:22)
1454 5179 Vitrinskåp Chippendalstil, mahogny. Bredd: 120 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:21)
1454 5017 Vitrinskåp England, mahogny, Bredd: 99 cm. Djup: 37 cm. Höjd: ca 108 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:50)
1454 5142 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-16cm. Diameter: 13-17cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:19)
1454 5233 Ytterfoder ett par, nutida. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 18:17)
1454 5125 Ytterfoder höjd: 20cm. Längd: 28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 mars 2022 19:04)