1470 3049 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Äppelträdet". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:28)
1470 3010 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Bakom galler". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 39x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:20)
1470 3059 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Bländad". Signerad. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:49)
1470 3069 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blyg". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x54 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:03)
1470 3079 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Brevet". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:26)
1470 3086 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Brunnen". Olja på duk. Signerad a tergo. Yttermått inklusive ram: 67x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:39)
1470 3058 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Dansen", Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, oramad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:44)
1470 3085 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den gula klänningen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:45)
1470 3033 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den lila fåtöljen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 81x75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:58)
1470 3011 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den röda cykeln". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 43x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:22)
1470 3014 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den röda rosen". Signerad. Olja på duk, oramad, 81x101 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:28)
1470 3037 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Druvorna". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:05)
1470 3096 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Dubbelnatur". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 84x67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:58)
1470 3038 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Eftertanke". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:07)
1470 3004 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Far och son". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 34x26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:05)
1470 3076 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Far och son". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:20)
1470 3020 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fiskaren". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 71x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:43)
1470 3088 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Förälskade". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:43)
1470 3080 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fruktbricka". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:35)
1470 3005 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fundersam". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 38x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:07)
1470 3048 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fundersam". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 64x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:26)
1470 3013 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Gässen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:26)
1470 3043 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Gatubild". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:25)
1470 3024 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Graviditet". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 103x84 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:48)
1470 3081 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hångel". Signerad. Olja på duk, 41x50 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:30)
1470 3023 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kramande par". Signerad, daterad -06. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:44)
1470 3066 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvinna med grön klänning". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 64x41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:58)
1470 3074 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lugn stund". Signerad a tergo. Olja på duk, 59x30 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:15)
1470 3017 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Marionetter". Signerad. Olja på duk, 113x76 cm, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:34)
1470 3035 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Näckrosorna". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 75x56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:01)
1470 3002 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Någonstans i Stockholm". Signerad a tergo. Olja på duk, oramad, 66x82 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:01)
1470 3053 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nyfiken". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:36)
1470 3036 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ömhet", Signerad. Olja på duk, 30x29 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:03)
1470 3063 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ömhet". Signerad a tergo. Olja på duk, 40x35 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:55)
1470 3056 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "På krogen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:41)
1470 3041 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par med masker". Signerad, oramad. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:15)
1470 3016 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par med päron". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:32)
1470 3054 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:37)
1470 3045 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Park". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 92x107 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:24)
1470 3022 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Porträttet". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:43)
1470 3060 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Rätt man". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:51)
1470 3031 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Röd näckros". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 35x47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:56)
1470 3064 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Samling vid fontänen". Signerad, daterad -06. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 77x115 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:56)
1470 3068 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Schackbräde". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 118x67 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:01)
1470 3007 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sjö". Signerad Olja på duk, 65x81 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:13)
1470 3046 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Slöjan". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 34x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:31)
1470 3040 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Slöjan". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:16)
1470 3008 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sommar". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 74x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:19)
1470 3090 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Spegling". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:46)
1470 3082 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Stolt". Olja på duk. Signerad. Yttermått inklusive ram: 58x48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:32)
1470 3032 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Stolt". Signerad a tergo. Olja på duk, 46x33 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:57)
1470 3055 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tallar". Signerad. Olja på duk, 45x38 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:39)
1470 3089 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Torso". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:48)
1470 3087 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tunnelbana". Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:41)
1470 3050 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tvätten". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:30)
1470 3018 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ungt par". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 39x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:36)
1470 3042 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ungt par". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 92x73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:22)
1470 3073 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vattenfall, oramad. Signerad a tergo. Olja på duk, 63x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:13)
1470 3029 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vila". Signerad. Olja på duk, 43x40 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:54)
1470 3061 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vilande kvinna". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:53)
1470 3034 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vilande". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:59)
1470 3057 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vinkning". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:47)
1470 3078 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vit näckros". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:24)
1470 3071 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Hedvig Eleonora Kyrka. Signerad. Olja på duk, 66x82cm, oramad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:07)