1139 1108 Carborundumetsning Alain Soucasse (f. 1951), 20/50, motivet: 39x29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:38)
1139 1053 Carborundumetsning Bengt Lindström (1925-2008), Figur, 5/90, bladets mått: 76x57
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:03)
1139 1241 Carborundumetsning Rimer Cardillo, "Makandas Butterfly", 23/30, motivet: 68x 48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:55)
1139 1211 Etsning 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), trycktprov, en osignerad, motivet: 15x22 respektive 16x27
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:11)
1139 1094 Etsning 3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:21)
1139 6286 Etsning 5 st, diptyker, efter William Hogarth, tryckt av Thomas Cook, diptyker, motivet: 20x28
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:17)
1139 1013 Etsning Anders Zorn (1860-1920), 'Dunkelt hörn', signerad, motivet: 20x15. Hjert & Hjert 239. Asplund 175
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:30)
1139 9008 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Vadstället, 1912, signerad, motivet: 19,9x15. Hjert & Hjert 262, Asplund 249
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:27)
1139 8465 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Battersea Park, London, signerad, motivet: 20x27
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:33)
1139 1078 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), daterad -54, motivet: 21x12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:22)
1139 1232 Etsning Carl Larsson (1853-1919), signerad, motivet: 29,5x22,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:47)
1139 1248 Etsning Curt Hamne (f. 1943), skogsmotiv, 20/150, motivet: 36x46
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:57)
1139 8462 Etsning David Tägtström (1894-1981), signerad, motivet: 11x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:24)
1139 1065 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), "Snötak", 8/310, motivet: 22x22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:09)
1139 4250 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), 19/30, motivet: 29x23
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:03)
1139 1063 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), 87/310, signerad, motivet: 23,5x31
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:51)
1139 1127 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), I Ateljén, -36, motivet: 20x16
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:29)
1139 2118 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), PT, 1929, Charing Cross Bridge, motivet: 19,5x33
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:08)
1139 1043 Etsning Jim Dine (f. 1935), signerad, Artists proof, 1964, bladets mått: 42,5x52,5
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:36)
1139 1007 Etsning Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 1964,118/300, motivet: 20x48
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:18)
1139 1166 Etsning Matisse, tryckt signatur (spegelvänd), La Cité-Notre Dame, motivet: 34x26
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:22)
1139 8464 Etsning Max Liebermann (1847-1935), Judengasse, Amsterdam, saknar signatur, 14x19
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:26)
1139 1111 Etsning och akvatint, Salvador Dalí (1904-1989), 'St. Georges et le dragon' Signerad och numrerad 169/250 56x76
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:03)
1139 1147 Etsning Olle Hanspers (f. 1923), 1984,31/99, "Epilogen", motivet: 70x55
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:11)
1139 1117 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), "Colgateval", 76/150, signerad, motivet: 34x41
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:39)
1139 2119 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), -56,11/20, med dedikation, motivet: 26x19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:10)
1139 1061 Etsning Pierre Auguste Renoir, "Baigneuses sechautes" signerad, motivet: 24x19
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:39)
1139 1070 Etsning Ragnhild Nordensten (1888-1951), 'Dundret', 3/40,1920, motivet: 29x49
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:14)
1139 1167 Etsning Renoir, (tryck signatur), Chapeau epinglé, motivet: 12x8,5
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:24)
1139 1280 Etsning Salvador Dalí (1904-1989), 'Hypnos', ur Mythologie, 24/150,1964, bladets mått: 56,5x76
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:24)
1139 1281 Etsning Salvador Dalí (1904-1989), ur Mythologie, 139/150,1964, bladets mått: 75x56
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:27)
1139 2116 Etsning Stig Borglind (1892-1965), 'Döda fåglar', motivet: 33,5x26,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:03)
1139 4315 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Flora Suecia, motivet: 30x22
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:00)
1139 1209 Etsning Stig Claesson Slas (1928-2008), Slussen, 1948, PT, motivet: 24x34
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:01)
1139 4244 Etsning torrnål, Börje Sandelin (1926-1970), 13/25, signerad, motivet: 23x18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:44)
1139 7318 Etsning Ulf Johansson (1912-1978), Man vid kamin, motivet: 28x19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:52)
1139 1197 Etsning / akvatint Jean Marcel, 46/100, Kvinna, motivet: 33x27
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:13)
1139 6587 Färgetsning Boris O'Klein (1893-1985), 'Chacun son tour', motiv med hundar på kö, motivet: 17x43
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:54)
1139 1126 Färgetsning Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 33/66, -82, motivet: 60x44
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:26)
1139 1262 Färglitografi 2 st, Bengt Böckman (1926-2014), 'Crocodilus fortuna vulgaris' respektive 'Felis rhinoceros', 12/199, bladets mått: 62x57
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:38)
1139 1258 Färglitografi 2 st, Bengt Landin (f. 1933), 235/250 respektive 161/250,3x38 respektive 71x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:30)
1139 1114 Färglitografi 2 st, Marcel Genay (f. 1929), Stockholmsmotiv, EA-upplaga, bladets mått: 38x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:44)
1139 1263 Färglitografi 2 st, Maria Boczewska (f. 1940), Höstlöv & röda lyktor, 240/250 respektive 95/250, bm63x78 respektive 63x69
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:40)
1139 6658 Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 118/360 respektive 1037360, landskapsmotiv, motivet: 17x34 resp33x19
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:21)
1139 1158 Färglitografi 3 st, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 4/100, motivet: 30x22
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:18)
1139 1264 Färglitografi 3 st, Peter Dahl (f. 1934), Epistel Nr 42,59 och 16, ca 43x30
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:42)
1139 1191 Färglitografi 3 st, Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, PT, bladets mått: 30x51 - 40x50
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:45)
1139 1090 Färglitografi Agneta Gussander (f. 1949), daterad -78, Honungsbin, 26/180, motivet: 48x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:10)
1139 1151 Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), 197/260, motivet: 43x54
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:04)
1139 1093 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), 181/200, flygel, motivet: 76x57
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:45)
1139 1177 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), blomstermotiv, 43/300, motivet: 26x37
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:15)
1139 9206 Färglitografi Axel Salto (1889-1961), 55/260, motivet: 56x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:07)
1139 1183 Färglitografi Axel Salto (1889-1961), Stilleben med äpplen, 79/310, motivet: 42x58
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:05)
1139 1170 Färglitografi Bengt Böckman (1926-2014), Fluga, 115/199, bladets mått: 32x22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:30)
1139 7096 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 108/250, motivet: 64x49
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:18)
1139 1014 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008). Exklusivt framtagen upplaga för Linjeflygs 25-årsjubileum 1982. Nr 180/300, motivet: 75x54
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:20)
1139 1162 Färglitografi Bernard Buffet (1928-1999), La Route, 34x27 cm, signerad i trycket -61
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:48)
1139 1081 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), figurkomposition, 112/240, motivet: 42x27
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:08)
1139 1052 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Bellevueparken, 59/150, signerad, -78, motivet: 34x45
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:09)
1139 1041 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), 109/360, Waxholmsbåtar, motivet: 34x43
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:59)
1139 7229 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholm 1,96/275
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:55)
1139 1132 Färglitografi Birgitte Söndergaard (f. 1957), 2/20 Box, motivet: 50x37
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:52)
1139 1046 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Harlekin, 74/250, motivet: 62x48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:27)
1139 1246 Färglitografi Carin Ax (1915-2006), "Walmstedska gården Uppsala", 32/150, motivet: 30x46
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:58)
1139 1138 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 109x200, motivet: 39x52
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:25)
1139 1277 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 122/1500, motivet: 53x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:33)
1139 1156 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 35/100, motivet: 95x70
1139 1154 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 35/100, motivet: 95x70
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:14)
1139 1155 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 35/100, motivet: 95x70
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:19)
1139 1112 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Mälarpaviljongen, Stockholm, 5/290, signerad, motivet: 47x57
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:10)
1139 1097 Färglitografi Corneille (1922-2010), 151/200, figurkomposition, motivet: 94x94
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2017 11:05)
1139 1045 Färglitografi Corneille (1922-2010), Grön kvinna, 37/200, motivet: 64x49
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:44)
1139 1099 Färglitografi Corneille (1922-2010), Röd kvinna, 25/250, motivet: 60x50
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2017 11:05)
1139 1279 Färglitografi Dorothea Tanning (1910-2012), 12/12, motivet: 34x46
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:36)
1139 1193 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), 160/335, motivet: 33x44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:30)
1139 1071 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), 64/325, Stockholmsmotiv, motivet: 38x46
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:10)
1139 2514 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), 69/340, gubbar, motivet: 38x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:26)
1139 1031 Färglitografi Endre Nemes (1909-1985), komposition, 129/185, motivet: 43x55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:41)
1139 2309 Färglitografi Ericson, 'Resan till Paris' 1977,76/210, motivet: 64x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:24)
1139 1105 Färglitografi Erik Olson, EA-upplaga, motivet: 52x52
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:32)
1139 1060 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), 34/99, löst blad, bladets mått: 44x37
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:30)
1139 4196 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), Interiör, 3/375, motivet: 42x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:40)
1139 1222 Färglitografi Felix Labisse, 'Les malheurs de la fille prodigue', 65/165, bladets mått: 71x53
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:33)
1139 1038 Färglitografi Gino Severini (1883-1966), Komposition, 54/95, motivet: 55x39
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:20)
1139 1220 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), "Nya oväder", 1978,122/300, motivet: 30x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:05)
1139 1247 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), komposition, 116/175, monogramsignerad, motivet: 30x24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:56)
1139 1146 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), 22/50, motivet: 41x32
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:43)
1139 1181 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), "Den sjunkna katedralen", 557200, daterad 77, motivet: 37x45
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:49)
1139 1075 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), "Panflöjt i Gävle", 1/10, motivet: 35x50, oramad
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:51)
1139 1076 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), 'Party', löst blad, signerad ej numrerad, bladets mått: 58x71
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:53)
1139 1077 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), ej sign / daterad, Party, bladets mått: 58x71
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:55)
1139 1276 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), skepp, 12/310, motivet: 33x46
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:32)
1139 1058 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), 245/300, motivet: 25x68
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:41)
1139 1288 Färglitografi Henri Matisse (1869-1954), 171/300, motivet: 22x16
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:46)
1139 1015 Färglitografi Hilding Linnqvist (1891-1984), Nilen, motivet: 24/125, motivet: 22x28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:15)
1139 1148 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), EA-upplaga, motivet: 60x48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:02)
1139 1179 Färglitografi John-Erik Franzén (f. 1942), 'Bike', 265/320, daterad 1998, motivet: 19x22
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:28)
1139 1239 Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), 246/260, motivet: 55x80 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:25)
1139 6276 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), interiör, 157/275, motivet: 45x43
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:01)
1139 1150 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1977,108/360, motivet: 30x39
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:03)
1139 1135 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1988,78/385, motivet: 58x39
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:16)
1139 1159 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1991,76/600, motivet: 33x60
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:29)
1139 1068 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 316/385, daterad 84, motivet: 62x50
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:25)
1139 8367 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 2006, hösten, 106/180, motivet: 30x30
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:08)
1139 1244 Färglitografi Karl Momen (f. 1935), komposition, daterad 76m 82/90, motivet: 50x70
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:53)
1139 1152 Färglitografi Kristina Jöred (1913-2003), Café Lyran, Mälarhöjden, 26/300, motivet: 42x35 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:06)
1139 2115 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), 57/91, Tomteboda, bladets mått: 79x106
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:00)
1139 1192 Färglitografi Lars Holm (f. 1956), 135/350, motivet: 40x54
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:29)
1139 1271 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), EA-upplaga, Fågel, motivet: 27x38
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:55)
1139 7212 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), 205/310, marin, motivet: 23x42
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:43)
1139 8509 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), 'Årdå', 60/290, motivet: 50x35
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:18)
1139 8510 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), 'Rengärdet', XII/XX, 50x68
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:21)
1139 2128 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), 286/310, Hierge, Nåjdens ren, motivet: 33x34
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:31)
1139 1009 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), Jokkmokks marknad, 257/360, signerad, motivet: 36x57
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:42)
1139 1008 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), renar, 223/360, motivet: 35x53
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:42)
1139 1240 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), 209/290, motivet: 53x44
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:38)
1139 1180 Färglitografi Leif Broberg, 'Binollen II', 118/200, motivet: 30x28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:30)
1139 2152 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), blomstermotiv, 78/175,59x79
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:55)
1139 1144 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), EA-upplaga, motivet: 53x42
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:10)
1139 1027 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Barinteriör, HC-upplaga, motivet: 38x46
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:06)
1139 8128 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), HC-upplaga, Konstnär i trädgården, motivet: 46x55
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:45)
1139 1023 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), I trädgården, 34/450
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:41)
1139 1030 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Konstnären i trädgården, 8/380, motivet: 46x55
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:11)
1139 1282 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Restaurang, 1626/1999, motivet: 57x69
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:24)
1139 1028 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Restaurang, HC-upplaga, motivet: 47x61
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:07)
1139 8129 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Restauranginteriör, HC-upplaga, motivet: 46x55
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:46)
1139 1025 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Svängdörren, EA-upplaga, med dedikation, motivet: 55x38
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:50)
1139 1087 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), komposition, 22/40, daterad 1972, motivet: 20x33
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:45)
1139 1086 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), komposition, 39/75, daterad 1970, motivet: 23x18
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:40)
1139 9007 Färglitografi Lisa Rinnevuo (f. 1972), 185/250, Flicka, bladets mått: 20x20
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:00)
1139 1069 Färglitografi Louis Fabien (1924), trädgårdsmotiv, 85/250, motivet: 32x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:06)
1139 6279 Färglitografi Louis Lindholm (1917-1999), 96/275, motivet: 53x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:07)
1139 4077 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 153/450, Figurer. Löst blad, bladets mått: 71x58
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:58)
1139 6081 Färglitografi Margit Ljung, Ladugård, 166/260, motivet: 37x42
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:13)
1139 1104 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), fågel, 110/250, motivet: 35x28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:17)
1139 1096 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), 182/300, signerad, motivet: 35x27
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:06)
1139 1278 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), 51/280,27x35
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:35)
1139 1200 Färglitografi Maurice Estève (1904-2001), Komposition, signerad och numrerad 6/60, motivet: 51x32 ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:25)
1139 4246 Färglitografi Maurice Utrillo (1883-1955), Montmartre, motivet: 24x21
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:53)
1139 1003 Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), 'Fantasi' 1957, motivet: 50x41
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:19)
1139 1182 Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), 123/220, Stadsmotiv, bladets mått: 43x32
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:39)
1139 4527 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 1979, Utsikt från fönstret, 148/460, motivet 73,5x57,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:18)
1139 1184 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Solrosor, 253/290,1992, motivet: 50x43
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:27)
1139 1016 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), stadsbild, 144/410 signerad, 1989, motivet: 53x62
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:21)
1139 2121 Färglitografi Nils G Stenqvist (1934-2005), 'Himmel med cellstjärnor', 9/50,2002, motivet: 37x50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:25)
1139 1083 Färglitografi Olle Baertling (1911-1981), komposition, 155/300,1964-68, signerad, motivet: 32x17
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:22)
1139 1080 Färglitografi Olle Baertling (1911-1981), komposition, 35/300,1951-68, signerad, bladets mått: 18,5x33
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:57)
1139 6108 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), komposition, 87/300, motivet: 46x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:28)
1139 1118 Färglitografi Per Julius (f. 1951), vintermotiv, 1/200, signerad, motivet: 32x49
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:40)
1139 1265 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), "Sent om natten", 213/250
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:44)
1139 1091 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Fredmans Epistlar, motivet: 42x29
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:21)
1139 1125 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), provtryck, 1977, komposition, motivet: 55x39
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:15)
1139 1188 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 1980,142/170, Röda vinbär, 52x38
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:01)
1139 7424 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 98/180, motivet: 25x31
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:24)
1139 1119 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Vette, 10/15, -91, bladets mått: 45x60, löst blad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:12)
1139 1037 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), "Engelska parken", 29/45, motivet: 30x50
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:07)
1139 1134 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 207/316, 'Allhelgonadag', 34x52
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:00)
1139 1142 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 244/350, motivet: 42x30
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:39)
1139 1110 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 265/350, St Clemens kyrkoruin, Visby, 37x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:03)
1139 1128 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Man på Café, 167/310, motivet: 40x31
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:33)
1139 1219 Färglitografi Robert Benson, 'Boothill Salon', 64/150, bladets mått: 57x77
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:49)
1139 1227 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), "Röder Storskärgård", signerad, HC 12/20, motivet: 27x54
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:07)
1139 1208 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), "The Settlement", 26x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:48)
1139 1272 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 'Sommarnatt Gillöga Västerhamn', 3/50, motivet: 30x58
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:19)
1139 1153 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 14/310, motivet: 22x33
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:07)
1139 1235 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 287/300, Båtbyggare, motivet: 25x40
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:03)
1139 7216 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Den gamla ångbåten, 56/360, motivet: 43x30
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:45)
1139 7221 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Möte på isen, 56/360, signerad, 33x48 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:50)
1139 7315 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Rorsmannen, 131/190, motivet: 52x44
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:56)
1139 1273 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Skärgård med röd stuga, 191/350, motivet: 31x26
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:21)
1139 7104 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), skärgård, 16/60, signerad, motivet: 9x24
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:29)
1139 1274 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Skärgård, 1973, Provtryck, motivet: 45x30
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:29)
1139 1047 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Skärgårdsmotiv, 376/460, motivet: 30x41
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:04)
1139 1048 Färglitografi Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets mått: 56x76, löst blad
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:13)
1139 1049 Färglitografi Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets mått: 75,5x57, löst blad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:15)
1139 1107 Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), 67/360,1982,27x25mm:
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:36)
1139 1042 Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), 80/360,1982, (med dedikation från Sigvard & Marianne), motivet: 38x30
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:32)
1139 1206 Färglitografi Staffan Ullström (f. 1949), 262/280. Änder, motivet: 20x35
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:41)
1139 1245 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), komposition, 335/360, motivet: 33x41
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:54)
1139 1137 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), 24/60,1980, Stockholmsmotiv, motivet: 54x85
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:02)
1139 1055 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Mapp med 5 blad, Vårdagjämning, Skeppsholmen, 1981, bladets mått: 47x63
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:32)
1139 1034 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Stig Claesson Slas (1928-2008), af Chapman, 170/360, signerad, motivet: 45x50
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:53)
1139 1035 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Stig Claesson Slas (1928-2008), Gustav Adolfs torg, 58/100, signerad, motivet: 41x58
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:57)
1139 1095 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Stig Claesson Slas (1928-2008), Stockholmsmotiv, 43/100, signerad, motivet: 40x57
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:31)
1139 1217 Färglitografi Stig Fyring (1934-2015), 50/190, -04, Marin, motivet: 30x41
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:45)
1139 1001 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 108/150, motivet: 20x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:05)
1139 1213 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 100/150, tre damer på bryggan, bladets mått: 29x23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:38)
1139 1149 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 120/360, "Trosa", motivet: 46x55
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:02)
1139 1175 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 214/280, motivet: 47x38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:46)
1139 1136 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 107/300, motivet: 49x36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:16)
1139 6128 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 199/380, figurkomposition, motivet. 31x42
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:51)
1139 1088 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 370/380 komposition, motivet: 32x29
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:52)
1139 1243 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), 135/250,91x64
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:37)
1139 1256 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Blått paket, HC-upplaga, motivet: 44x64
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:51)
1139 1254 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), HC upplaga, Champagneflaska, motivet: 77x52
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:47)
1139 1067 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), HC-upplaga, bladets mått: 31x45
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:23)
1139 1253 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), HC-upplaga, paket, motivet: 60x47
1139 1257 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), orange paket, HC-upplaga, motivet: 68x49
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:03)
1139 1255 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Rosa paket, HC-upplaga, motivet: 60x47
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:50)
1139 1231 Färglitografier 2 st, Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmsmotiv, 325&340-upplaga, motivet: 37x45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:46)
1139 1202 Färglitografier Reinhold Ljunggren (1920-2006), 5 Originallitografier i mapp, "Från Slottet till Slussen", 310-upplaga, bladets mått: 43x53
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:50)
1139 1064 Färgserigrafi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 47/75, signerad, Romantiskt Landskap, bladets mått: 104x74
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:02)
1139 1236 Grafiska glad 6 st, Einar Nerman (1888-1983), Offsettryck, 212/360, bredd, : 47x37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:47)
1139 1224 Grafiskt blad Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), Frankrike, efter. HC-upplaga, "The Ault & Wiborg Co", Makers of fine printing and Litographic INKS
1139 1032 Grafiskt blad Johan Persson, Djurgårdsbron, "akva repr", 2007, motivet: 24x44
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:52)
1139 8461 Grafiskt blad Oskar Kokoschka (1886-1980), signerad OK, 25x29
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:22)
1139 1116 Grafiskt blad Pablo Picasso (1881-1973), "Pique", 1961, motivet: 27x32
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:59)
1139 1011 Gravyr Torrnål, Börje Sandelin (1926-1970), "Sol och Måne", PT, signerad, motivet: 22x15
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:32)
1139 1062 Gravyr William Hogarth, ur rucklarens väg. motivet: 35x40,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:42)
1139 3021 Konstmapp Pablo Picasso (1881-1973), Linogravures, Editions Cercle D arte Paris, 1962 (45 blad)
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:36)
1139 1163 Kopparstick Joannes Meyssens (1612-1670), efter Anthony van Dyck, 23x16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:41)
1139 1172 Linoleumsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), "Paris Hallar", 1951, Lösa blad i mapp, 27/70, motivet: 35x50
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:33)
1139 1002 Litografi August Meyer, ca 1840,45x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:17)
1139 1250 Litografi Curt Clemens (1911-1947), daterad 1945, motivet: 31x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:59)
1139 1185 Litografi Gösta Sandels (1887-1919), flicka, 43x28
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:44)
1139 1225 Litografi Ola Billgren (1940-2001), -71,52/90, motivet: 28x37
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:51)
1139 2076 Litografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), 128/200, motivet: 21x27
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:01)
1139 1073 Litografi Peter Dahl (f. 1934), Ur Fredmans Epistlar, nr 79, bladets mått: 42x29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:23)
1139 1113 Litografi Pierre Marie Brisson (f. 1955), komposition, 20/95, bladets mått: 30x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:25)
1139 1122 Litografier 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Växter -74, motivet: 21x14
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:49)
1139 1066 Offsettryck Ulrik Samuelsson, 1983,154/360
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:05)
1139 1079 Torrnål/akvarell Hasse Lindroth (f. 1938), "Ersta", motivet: 25x32
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:09)
1139 1169 Torrnålsgravyr Salmon Eduard Manet, (tryckt signatur), motivet: 10,5x9
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:28)
1139 1212 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), 1955 respektive 1960, Paris samt Södermälarstrand, motivet: 37x28 respektive 47x33
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:15)
1139 1115 Träsnitt Jacques Boullaire (1893-1976), Tahitiska, motivet: 13x10
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:56)
1139 1186 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), 'Vildros', motivet: 23x29
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 19:45)
1139 1270 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 1986,250/360, motivet: 49x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 20:04)
1139 6093 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 71/100, motivet: 63x39
1139 1124 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Stationsområdet, Stockholm, -73, signerad, ej numrerad, bladets mått: 62x100, löst blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:50)
1139 6585 Träsnitt Toshi Yoshida, Linnoji garden, motivet: 18x24
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 oktober 2017 18:52)