1320 7073 Ägghöna Gustavsberg, Tidigt 1900-tal. Längd: 23. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:13)
1320 7377 Akvarell Fritz Staehr-Olsen (1858-1922), Danmark. Segelbåt, Signerad, 21x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:25)
1320 7260 Akvarell Herbert Walås (1912-2003), Sverige. Signerad, 53x13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:13)
1320 7401 Akvarell Japan, Dykande fågel, 23x24 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:55)
1320 7110 Akvarell Lars Holm (f. 1956), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, daterad -89. Motivet: 26x36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:38)
1320 7090 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Seth, kust. Motivet: 12x12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:30)
1320 7092 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Spindelnät, -99. Motivet: 24x34 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:32)
1320 6328 Akvarell Rune Rockström (1898-1983), Sverige. "Väddö". Signerad, daterad -38. Motivet: 15x21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:22)
1320 7061 Akvareller 2 st, Japan, 1900-tal. Signerad. Motivet: 27x14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:39)
1320 6340 Akvareller 2 st, Radovan Korac (f. 1943), Sverige. Signerade R Korn, 2015, Sjö & Torg. Motivet: 23x32 & 30x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:07)
1320 7002 Armband 18K vitguld/gultguld. Längd: 20cm. Bredd: 27,1mm, vikt: 74,7g.
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:18)
1320 6096 Armbandsur 6 st, olika modeller, quartz, gummiband. Diameter: 33-40mm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:46)
1320 5011 Armbandsur Herrur Seiko, Selfdater Sea Lion M55. Diameter: 36mm, saknar armband, år 1965, repor
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:35)
1320 7246 Assietter 15+ 2 st, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:13)
1320 7218 Assietter Glas, 2+ 6+ 11 st
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:30)
1320 7142 Bägare 2 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1924 respektive 1930,190 g. Höjd: 12 cm, Vikt: 190 g ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:10)
1320 7337 Bänk längd: 136 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:50)
1320 7427 Barmöbel bord + 2 st stolar. Rottingsits, Höjd: 115 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:48)
1320 7289 Bestick nysilver, ca 100 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:01)
1320 7411 Bestickuppsättning 80 del ca, nysilver, Chippendale, Carlström, bland annat fiskbestick
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:28)
1320 7024 Bestickuppsättning ca 60 delar, Nysilver, modell: Lübeck, Längd: 18-25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:45)
1320 7119 Bestickuppsättning nysilver, ca 100 del
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:23)
1320 7451 Biblioteksbord barockstil, 1900-tal. Bredd: 140 + 2x57, djup: 70 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:48)
1320 7216 Blandteknik Åke Lagerborg (1927-2020), Sverige. "Idé - I still have a dream". Signerad, daterad 1969. Mixed media, 26x26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:42)
1320 7393 Blandteknik Asien, Kvinna, 75x46 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:12)
1320 7063 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad HS, 67x25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:42)
1320 7396 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, figurer. Motivet: 48x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:03)
1320 7430 Blomsterbord 1950-tal, Rotting. Bredd: 76, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:18)
1320 7432 Blomsterbord Trä / plåt. Bredd: 45, djup: 41 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:01)
1320 7109 Blyerts Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. "Rapphöns i snö". Signerad, daterad 1952. Motivet: 19x28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:30)
1320 7062 Blyerts Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Skomakare. Motivet: 18x16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:18)
1320 7346 Bokhylla Bemålad. Bredd: 190, djup: 26 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:59)
1320 7353 Bokstöd Hund. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:58)
1320 7421 Bokvagga ett par, Furu. Längd: ca 43 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:40)
1320 7292 Bordslampa Dove, Mario Barbaglia. Höjd: ca 65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:48)
1320 7367 Bordslampa fd tapetvas. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:13)
1320 7174 Bordslampa Gross, By Rydéns. Diameter: 44cm. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:01)
1320 7163 Bordslampa höjd: 50cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:50)
1320 7417 Bordslampa Josef Frank, Modell 2464, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 72 ca
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:23)
1320 7439 Bordslampa Koppar, 1950-tal. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:03)
1320 7366 Bordslampa Strindbergsmodell, mässing, glaskupa. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:16)
1320 7234 Bordslampfot porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:53)
1320 7194 Bordspendyl 1800-tal. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:39)
1320 6131 Bordsur Bulle. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:03)
1320 7229 Bricka med handtag, nysilver. Längd: 68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:22)
1320 7175 Brosch + ett par örhängen, doublé, med syntetiska stenar, Frankrike. Längd: 4-10cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:26)
1320 7181 Broscher 3 st. Längd: 3-6cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:17)
1320 7290 Buljongkoppar 14 delar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:55)
1320 7419 Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 80, djup: 47 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:03)
1320 7123 Byrå 1930-tal, Björk. Bredd: 83, djup: 42 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:28)
1320 7306 Byrå Japan. Bredd: 56, djup: 40 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:38)
1320 7209 Byrå mahogny, NK. Bredd: 90, djup: 40 cm, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:57)
1320 6252 Byrå Med stenskiva, sengustaviansk stil. Bredd: 70 cm. Djup: 36 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:24)
1320 5325 Byrå Rokoko. Bredd: 102 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:30)
1320 7128 Byrå Tall boy, nyrenässans, valnöt. Bredd: 82 cm. Djup: 50 cm, höjd: 133 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:19)
1320 7282 Cafébord Gjutjärn. Diameter: 55, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:38)
1320 6076 Cafébord Märkt Skoglund & Olson Gefle. Vitmålat gjutjärn. Diameter: 65cm. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:15)
1320 7150 Champagneglas 11 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:15)
1320 7035 Cloissonné 4 delar, Kina. Längd: 16-19 di10, höjd: 3-16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:11)
1320 6083 Collage Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Mixed media/collage, 50x40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:14)
1320 5008 Collage Kjartan Slettemark (1932-2008), Sverige. Tillskriven. "Nina Hagen Band", Gåva från konstnären, ca 12x145 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:37)
1320 7403 Collage Oidentifierad konstnär. Signerad, äppelskal, 30x23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:55)
1320 7001 Collier 18K vitguld/gultguld. Längd: 44cm, bredd: 12,8mm, vikt: 54,1g.
S�ldes f�r 18.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:12)
1320 7004 Collier 18K X-länk, doserat. Längd: 44cm, bredd: 4-8mm, vikt: 13,4g.
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:09)
1320 7165 Collier Lapis Lazuli, doublé lås. Längd: 46cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:51)
1320 7014 Collier & ring silver (925), tillverkningsår 1985, Med lila stenar. Diameter: 12cm, Ring, storlek: 16½, vikt: 48g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:33)
1320 6366 Damur Seiko, automatisk, 21 jewels, datum, doublé. Längd: 19cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:35)
1320 6117 Dekorelement 3 st, Kina, 16x20- 14x29cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:31)
1320 7344 Dekorelement Kina, trä. Längd: 54, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:46)
1320 7070 Djupa tallrikar 12 st, "Haga", Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Flintporslin, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:25)
1320 6228 Dosa omkring 1900, marmor Mässing, Handtag i form av ödla. Längd: 10, djup: 8 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:36)
1320 6234 Dosor 6 st, bland annat Herend. Diameter: 5-8 cm, höjd: 5-9 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:51)
1320 7099 Etsning Allart van Everdingen (1621-1675), Nordiskt landskap, mm9x13,5. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:40)
1320 7372 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/15,1971. Motivet: 44x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:38)
1320 7100 Etsningar + teckning i häfte, 3 + 1 delar, efter Rembrandt. Ej signerad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:39)
1320 7197 Fällknivar 15st. Längd: 5-9cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:27)
1320 7243 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Signerad, sparris. Motivet: 44x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:43)
1320 5404 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Gurka", Haskel 160. Signerad, numrerad EA III/VI, oramat löst blad, bladets mått: 62x75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:47)
1320 6334 Färgkrita Aron Gerle (1860-1930), Sverige. Landskap med sjö. Signerad. Motivet: 68x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:34)
1320 7293 Färglitografi Claude Weisbuch (f. 1927). Signerad, numrerad 243/360. Motivet: 53x76 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:56)
1320 7169 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 69/340. Motivet: 38x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:50)
1320 7244 Färglitografi Jordi Bota (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 3/25. Motivet: 52x63cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:08)
1320 7454 Färglitografi Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. Signerad, numrerad 286/300,1981. Motivet: 42x52cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:05)
1320 7239 Färglitografi Laris Strunke (f. 1931), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 29x77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:25)
1320 7258 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 164/310. Motivet: 27x38 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:35)
1320 7043 Färglitografi Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, numrerad 14/150, Landskap. Motivet: 80x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:13)
1320 7101 Färglitografi Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Ur Jaques Lassaignes "Chagall" 1957. Bladets mått: 23x39 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:07)
1320 7093 Färglitografi Marek Halter (f. 1936), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 15/75. Motivet: 51x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:33)
1320 5032 Färglitografi Max Ernst (1891-1976), "Lithographie en couleurs et le séri Festin" Motivet. Ca 33x25 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:10)
1320 5719 Färglitografi Maya Eizin Öijer (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 33/80, ca 101x70cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:18)
1320 7105 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Förvår. Signerad, numrerad 148/230, , saknar glas. Motivet: 60x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:46)
1320 7371 Färglitografi Mike Pierce. "Skateholm röd". Signerad, numrerad 28/35, daterad 1988. Motivet: 35x47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:18)
1320 7028 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna, 1955. Motivet: 63x39cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:42)
1320 7395 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 12/50, bladets mått: 76x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:10)
1320 7051 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Foula Shetland, Signerad, numrerad 63/150, oramat löst blad. Bladets mått: 28x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:11)
1320 7259 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, PT, Daterad 1978. Motivet: 27x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:21)
1320 6144 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Söder Mälarstrand, Stockholm. Signerad, numrerad 130/250, daterad 91. Bladets mått: 88x63, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:15)
1320 7238 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 277/350. Motivet: 56x46 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:29)
1320 7111 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 345/360, Spansk by. Motivet: 36x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:15)
1320 6087 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 46/360, "The antiques death" mm: 54x62cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:22)
1320 6086 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 50/360, "Virginia Walters R. C". Motivet: 54x62cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:19)
1320 7106 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 57/300,1985-86. Motivet: 32x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:35)
1320 7031 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 349/380. Motivet: 32x28 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:59)
1320 5419 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, daterad 61/75, oramat löst blad. Bladets mått: 106,5x79 cm. Motivet: 71x56 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:20)
1320 7352 Fat + kanna, 3 delar, Stengods. Längd: 16. Höjd: 22 cm
1320 7241 Fat 2 st, Bo Fajans, Eva Jancke-Björk (1882-1981) & Maggie Wibom, Sverige. Diameter: 18-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:43)
1320 7025 Fat Meissen, andrahands sortering. Diameter: 36cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:25)
1320 7185 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså. Längd: 31,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:14)
1320 6127 Fat Tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:12)
1320 7362 Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:25)
1320 7300 Fåtölj 1800-tal, kompletterad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:34)
1320 7126 Fåtölj 1950-tal
1320 7302 Fåtölj Björk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:32)
1320 7340 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:58)
1320 7193 Fåtöljer ett par, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. "Aristokat", Br Andersson
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:27)
1320 7167 Fotogenlampor 2 st, + 1st ljushållare. Höjd: 18-34cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:31)
1320 7074 Glas 15 st, "Porter", Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 10,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:19)
1320 7384 Glasservis 19 delar, Kosta, Diamant. Höjd: 7-10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:58)
1320 7146 Glasservis 55 del ca. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:41)
1320 7075 Glasservisdelar 12 + 10 st, Portvin / likör. Höjd: 9 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:49)
1320 7138 Glasservisdelar ca 53 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Åfors Brass. Höjd: 6-16cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:14)
1320 7435 Golvlampa 20-tal, metall. Höjd: 160
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:25)
1320 7145 Golvlampa Falkenbergs Belysning, 50/60-tal, mässing / läder, Ställbar. Höjd: 118 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:09)
1320 7217 Golvlampa höjd: 169cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:11)
1320 7206 Golvur Bemålat. Höjd: 211 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:55)
1320 7392 Gouache Louis Gans (1930-2015). Signerad. Motivet: 40x59 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:59)
1320 7333 Grafiskt blad Pablo Picasso (1881-1973), Spanien, efter. Tryckt signatur. Motivet: 49x38 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:38)
1320 7394 Grafiskt blad Yukata Imai (1945), ej signerad, bladets mått: 63x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:44)
1320 7177 Hänge Fisk, Förgyllt silver, Importstämplar, Längd: 9cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:35)
1320 7182 Hänge silver, med sedelklämma. Längd: 5-6cm. Bruttovikt: 20 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:44)
1320 7388 Hängskåp Stig Östman (1932-2019), Sverige. Reliefdekor, bemålat. Bredd: 70, djup: 23 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:11)
1320 7104 Heliogravyr Paul Cesar Helleu (1859-1927), "Jeune femme au chapeau et au boa", 1882, tryckt signatur. Motivet: 33x20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:33)
1320 7385 Jardiniere nysilver, glasinsats. Längd: 43. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:07)
1320 7154 Jardiniere Porslin. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:33)
1320 7149 Kaffegods 28 delar, Boda Shop, Blåklint
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:45)
1320 7088 Kaffegods 6 delar, 1800-tal, Meissen & Kunglig Dansk
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:18)
1320 6135 Kaffekoppar 12st med fat, Rörstrand.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:11)
1320 7190 Kaffekoppar 4st med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Tahiti.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:12)
1320 7424 Kaffeservis 18 delar, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:53)
1320 6033 Kaffeservis 28 delar, Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 21:05)
1320 7425 Kaffeskedar silver, 7 st Samearbete. Vikt: 85 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:39)
1320 7301 Kantin + jardiniere, 2 delar, Koppar. Längd: 59-62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:06)
1320 7188 Karaff Rosenthal, Studioline, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:14)
1320 7081 Karaffer 4 st, Glas / Kristall. Höjd: 23-32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:49)
1320 7203 Karmstol Chippendalestil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:37)
1320 7364 Karmstol Jugend
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:25)
1320 7455 Karmstol rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:28)
1320 7172 Karmstol rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:37)
1320 7368 Karmstolar Ett par, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:36)
1320 7057 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:14)
1320 7428 Karmstolar Ett par, Rotting
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:13)
1320 7225 Karta Gothia. Motivet: 40x49 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:47)
1320 7219 Karta Plan Of New York, 34x28 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:57)
1320 6104 Kedja med hänge silver (925), Venezia. Längd: 60cm, med syntetisk sten. Diameter: 4cm, Vikt: 30 g ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:16)
1320 7124 Klaffbord Furu, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 63+ 2x16, djup: 105 cm, djup: 75 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:43)
1320 7121 Klaffbord omkring sekelskiftet 1900. Diameter: 105, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:28)
1320 5474 Klarinett USA. Längd: ca 50cm, med väska
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:56)
1320 7195 Kolteckning Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Signerad, 67x96 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:51)
1320 7183 Konsoler 8 st, Teak
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:16)
1320 7084 Konstglas 4 + 1 delar, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Bland annat Hurricane. Höjd: 9-11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:45)
1320 6244 Koppar med fat Ett par, Kina. Diameter: 9-13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:20)
1320 7023 Kuverttallrikar 6 st, Tenn, 1976. Diameter: 28cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:33)
1320 7418 Lampbord Drum table, diameter: 47, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:48)
1320 7056 Lampbord Ett par, England. Bredd: 52, djup: 40 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:09)
1320 7127 Lavoar Furu, omkring 1900. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 21:01)
1320 7176 Linneskåp mahogny. Bredd: 107, djup: 41 cm, höjd: 143 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:07)
1320 7221 Litografi Oidentifierad konstnär. "rep". Signerad, daterad -92. Motivet: 28x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:38)
1320 7373 Litografi Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad. Motivet: 70x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:10)
1320 6336 Litografier 2 st, 1800-tal, England, "Feeding the pigs & Return from market". Ej signerad. Motivet: 42x54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:40)
1320 6256 Litografier 5 st, Droskor, England, 21x26 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:26)
1320 5161 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 90 cm, diameter 70 cm ca
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:03)
1320 6243 Ljuskrona Maria Theresia. Höjd: 75 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:14)
1320 3353 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:07)
1320 7215 Ljuskrona Venetiansk. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:42)
1320 7230 Ljusplåtar ett par, 1800-tal. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:45)
1320 7045 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:27)
1320 7064 Ljusstakar 3 st, Skultuna, mässing. Höjd: 6-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:13)
1320 7065 Ljusstakar 4 st, 1900-tal, mässing. Höjd: 12-21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:37)
1320 7058 Ljusstakar Ett par, Pressglas. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:17)
1320 7276 Ljusstakar ett par, silver, 1967. Höjd: 13 cm, Bruttovikt: 465 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:57)
1320 6237 Ljusstakar Ett par, silver, SVT (830). Höjd: 17 cm, Vikt: 500 g ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:54)
1320 7157 Ljusstakar Ett par, Tenn, 1800-tal. Höjd: 20 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:35)
1320 7231 Ljusstakar ett par, Tenn, Gustaviansk stil. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:58)
1320 6308 Ljusstake silver, CG Hallberg, Råström, 1980. Höjd: 18 cm, Vikt: 270 g ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:36)
1320 3370 Lockurna Kina, 1800-tal. Höjd: 17, diameter: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:26)
1320 7351 Lockurna Kina. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:52)
1320 6190 Malmkrona 12-armad. Höjd: ca 60cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:34)
1320 7426 Mandolin Hertoma. Längd: 61cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:41)
1320 7178 Manschettknappar 4 par, doublé & silver. Längd: 2 cm. Vikt: 35 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:12)
1320 7068 Margaretheskålar 4 st, Rosti-Mepal, Sigvard Bernadotte & Acton Björn, diameter: 16-24, Melamine
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:42)
1320 7039 Masker 5 st, Trä, Zanzibar Tanzania. Höjd: 29-52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:27)
1320 7082 Mat / kaffeservis 70 del ca, Karlskrona
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:01)
1320 7053 Matsalsgrupp 7 delar. Matbord med klaff + 6 st stolar, bemålade. Längd: 120-220 cm (120+ 2x50). Djup: 100 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:57)
1320 7295 Matservis 53 delar, Vardag, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg 1957-1973, grön glasyr med vita kanter
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:42)
1320 7021 Matservis ca 50 delar, Bavaria Thomas
1320 7248 Matservis ca 83 delar, Rörstrand, nagg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:44)
1320 7033 Mått 20 Liter. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:03)
1320 7298 Matta Kina, 244x335cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:38)
1320 7308 Matta Kina, Peking, 188x275 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:22)
1320 7307 Matta Kina, svart botten, 274x367 cm
1320 7310 Matta Orientalisk, 120x230 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:21)
1320 6225 Matta Orientalisk, 94x219 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:31)
1320 7136 Matta orientalisk, Afghan, 109x186 cm
1320 7304 Matta Orientalisk, kompletterad, 127x201 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:27)
1320 7309 Matta Orientalisk, Lejon, 122x197 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:11)
1320 6262 Matta Orientalisk, Mehr 173x262 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:36)
1320 7147 Mattallrikar 25 delar, ca, Kina, Dia 20,5-23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:03)
1320 7076 Mattallrikar 8 st, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932. Diameter: 23,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:15)
1320 7437 Mockakoppar 11 st, Skavonius, Upsala-Ekeby, Karlskrona
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:27)
1320 7113 Nattygsbord Ett par, Asien, trä. Bredd: 40, djup: 32 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:19)
1320 7347 Nattygsbord Ett par. Bredd: 38, djup: 34 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:57)
1320 5180 Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Blektornsgatan, Signerad. Olja på duk, 48x68 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:06)
1320 7253 Oljemålning Arvid Karlsson (1907-1964), Sverige. Studie. Signerad. Olja på duk, 74x58cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:09)
1320 6139 Oljemålning Bert Österlund (f. 1912), Sverige. Signerad. Olja på duk, 45x54cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:47)
1320 7224 Oljemålning Bo Beskow (1906-1989), Sverige. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 117x79 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:52)
1320 7060 Oljemålning Eugene C Lambert, "Rialto". Signerad. Olja på pannå, 25x17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:55)
1320 7257 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 55x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:19)
1320 7095 Oljemålning Gustaf Höyer, Stilleben. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 59x54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:17)
1320 7134 Oljemålning Jean Blaise, Signerad. Olja på pannå, 26x21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:02)
1320 6292 Oljemålning Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Kustmotiv. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 64x95cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:17)
1320 7144 Oljemålning Kopia efter Rubens, Golgata. Olja på duk, 70x50 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:01)
1320 7017 Oljemålning Kopia, Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Kvinna. Olja på duk, 90x60cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:49)
1320 7016 Oljemålning Kopia, Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Man. Olja på duk, 90x60cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:06)
1320 7015 Oljemålning Kopia, Oidentifierad konstnär. Ej signerad, tjur. Olja på duk, 60x90cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:10)
1320 7331 Oljemålning Lars O Ericsson, Monogramsignerad, -84, komposition. Olja på pannå, 100x81 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:12)
1320 7328 Oljemålning Lars O Ericsson, Stilleben, monogramsignerad, -82. Olja på duk, 60x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:59)
1320 7335 Oljemålning Lars O Ericsson, Stilleben, monogramsignerad, stilleben. Olja på duk, 68x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:05)
1320 7329 Oljemålning Lars O Ericsson, Stilleben, Signerad a tergo. Olja på duk, 65x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:58)
1320 7334 Oljemålning Lars O Ericsson. Signerad a tergo, Komposition. Olja på duk, 100x82 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:39)
1320 7089 Oljemålning Lennart Alexandrie (1930-2019), Sverige. Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 20x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:49)
1320 7029 Oljemålning M Rossander, Landskap. Signerad. Olja på duk, 33x33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:21)
1320 7227 Oljemålning Magnus Creutz (1909-1989), Sverige. Studie, Signerad. Olja på duk, 60x48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:20)
1320 7115 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, ca 30x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:29)
1320 7059 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med kor & Väderkvarnar. Ej signerad. Olja på duk, 29x58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:52)
1320 7097 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Munk. Olja på duk, 42x35 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:04)
1320 7032 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben, -95. Olja på pannå, 46x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:50)
1320 7198 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 63. Olja på duk, 39x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:56)
1320 7118 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, rökande pojke. Olja på duk, 50x40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:21)
1320 7383 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stad vid kust. Ej signerad. Olja på duk, 60x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:32)
1320 7042 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1933. Ej signerad. Olja på pannå, 68x49 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:44)
1320 7266 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Gård, Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:03)
1320 7265 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, par. Olja på pannå, 22x15 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:27)
1320 7236 Oljemålning Roger Svensson. "Berusad i smyg". Signerad a tergo, daterad 1992. Olja på duk, 69x69 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:55)
1320 7348 Oljemålning S Baskakow, Rosor i vas. Olja på duk. Signerad. 35x48
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:27)
1320 7214 Oljemålning Signerad, Benson, 2006. Olja på duk, 65x54cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 april 2020 02:24)
1320 7319 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. "Dance in Darkness", 1999. Signerad a tergo. Olja på duk, 115x89 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:13)
1320 7312 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. "Höstglöd". Signerad, daterad -06. Olja på duk, 66x100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:17)
1320 7325 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. "Rysk by". Signerad. Olja på duk, 35x48 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:49)
1320 7327 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. "Tidig vår". Signerad, daterad 2003. Olja på duk, 37x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:31)
1320 7314 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. ”Irrbloss, När staden sover". Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 84x102 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:49)
1320 7321 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. 45x32. Signerad. Olja på pannå, "Hans säger att han är specialagent. "
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:49)
1320 7315 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Ansikten, Signerad a tergo. Olja på duk, 82x100 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:41)
1320 7389 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Ej signerad, Får. Olja på duk, 59x78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:35)
1320 7318 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Höstlandskap, ej signerad. Olja på pannå, 72x99 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:50)
1320 7398 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Huvuden, ej signerad. Olja på duk, ej ram, 41x50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:23)
1320 7316 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. I parken. Signerad. Olja på duk, 101x81 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:36)
1320 7330 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Idrott. Signerad a tergo. Olja på duk, 82x100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:50)
1320 7322 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Komposition. Signerad a tergo, -06. Olja på duk, 48x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:29)
1320 7317 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Komposition. Signerad a tergo. Olja på duk, 82x100 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:59)
1320 7311 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Landskap med blommande träd. Signerad, -03. Olja på pannå, 99x70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:18)
1320 7332 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Landskap med figur, Signerad. Olja på duk, 65x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:01)
1320 7313 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Lappland. Signerad. Olja på duk, 57x68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:46)
1320 7404 Oljemålning Stig Östman (1932-2019), Sverige. Signerad, "Jul i byn". Olja på duk, 30x24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:25)
1320 7399 Oljemålning Werner Janson (f. 1922), Sverige. Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
1320 7261 Oljemålningar 2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad. Olja på duk, 34x23 respektive 41x32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:57)
1320 7345 Opiumpipa höjd: 37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:18)
1320 7022 Ostrontallrikar 6 st, England. Diameter: 24cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:43)
1320 7208 Pall Rotting, 1950-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:46)
1320 7003 Pärlcollier 18K med diamanter, 4xca0,10ct. Längd: 98cm, bredd: 9,5mm, bruttovikt: 105g.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:29)
1320 6133 Pärlcollier Silverlås. Längd: 46cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:10)
1320 7049 Parti bijouterier diverse, silver
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:35)
1320 6052 Parti medaljer Manschettknappar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:48)
1320 7226 Parti nysilver 9 delar, Brickor, Kannor & dubbelkarotter. Längd: 20-50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:51)
1320 7228 Parti silver 9 delar, diverse, bland annat dosor & Saltkar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:26)
1320 6224 Parti tenn Diverse. Höjd: 12-25, olika åldrar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:35)
1320 6145 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Ej signerad, 37x51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:16)
1320 7237 Pastell Tage Hedqvist (1909-1997), Sverige. Hamn, Signerad, 34x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:15)
1320 7359 Penselvas Kina, porslin. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:15)
1320 7413 Piedestal Bemålat trä. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:38)
1320 7448 Piedestal höjd: 70cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:39)
1320 7412 Piedestal Kolonn, Bemålad gips. Höjd: 92 cm
1320 7341 Piedestaler Ett par, Bemålade, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:11)
1320 6018 Plafond Råglas, etsad dekor. Diameter: 48, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:54)
1320 7085 Porslin 3 delar, Imaridekor, 1900-tal, Japan, diameter: 21-22, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:26)
1320 7205 Porträttramar Ett par, 1880, Österlen, 47x26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:31)
1320 7152 Punschkoppar 8 st, silver, Boliden. Höjd: 5 cm, Vikt: 240 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:16)
1320 4027 Ring 14K. Vikt: 2,1g. Med diamanter, 10xca0,01ct, rubiner & blå safir, storlek: 17¾, Ryssland, med etui.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:38)
1320 7011 Ring 18k guld, Ring med diamanter, 33xca0,02-0,05ct, storlek: 17, bucklig. Vikt: 3,9g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:49)
1320 7052 Ring 18k guld, vitguld med briljanter, storlek: 17,1,5g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:50)
1320 7009 Ring & manschettknappar 18k guld, med orange sten, storlek: 17, ett par manschettknappar med pärlor. Vikt: 9,1g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:01)
1320 7008 Ringar 2 st, saknar stenar, defekt, storlek: 16-17. Vikt: 3,5g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:20)
1320 7365 Salongsbord Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 75, djup: 42 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:30)
1320 5204 Salongsbord Gustaviansk stil, med stenskiva. Diameter: 105. Höjd: 75 cm, tidig 1900-tal, renoverad
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:54)
1320 7125 Salongsbord nyrenässans, mahogny. Bredd: 103. Djup: 65 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:49)
1320 7286 Salt- & pepparströare 2 delar, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Gense. Höjd: 9-11cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:05)
1320 7037 Saltkar Meissen, Figural. Längd: 28. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:45)
1320 7143 Sängar 2 st, Hästens, 105x200 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:14)
1320 7180 Sänggavlar ett par. Längd: 108
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:18)
1320 7114 Sängram Enkelsäng, Teak, 90x200 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:10)
1320 6207 Satsbord 2 delar, Bredd: 60 cm. Djup: 44 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:55)
1320 7256 Satsbord 3 delar. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:27)
1320 7199 Serveringsvagn längd: 44 cm, djup: 28 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:43)
1320 7422 Servisdelar Rosenthal, Classic, 12+ 8 del
1320 7429 Sideboard Teak, Engström / Myrstrand, Tingströms. Längd: 100, djup: 47 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:17)
1320 7034 Sitar Indien, New Delhi, Med väska. Längd: 122cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:36)
1320 7137 Skål Kina. Diameter: 16. Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:42)
1320 7235 Skål på fot, Glas, 1920-tal. Diameter: 25, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:04)
1320 6077 Skålar 2 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Studio. Diameter: 12-16cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:42)
1320 7019 Skålar 2 st, Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. "Bågskytt", Gustavsberg, diameter: 16-20, höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:40)
1320 7153 Skålar 3 delar, Orrefors & Pressglas, diameter: 18,5, höjd: 4-14 cm
1320 7069 Skålar 3 st, Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Diameter: 16-20,5, blå
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:06)
1320 7361 Skålar 6 st, Musselmalet, Bing & Grøndahl. Diameter: 9 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:12)
1320 7071 Skålar 9 st, Emalj, Kockum, diameter: 15-21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:26)
1320 7247 Skålar på fot, 4+ 1, plunta. Höjd: 13-24cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:46)
1320 7436 Skålfat Eva Englund (1937-1998), Sverige. "Koordinera -90", Pukeberg, diameter: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:27)
1320 7129 Skänk Furu, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 107, djup: 52 cm, höjd: 123 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:39)
1320 7390 Skåp Bemålat. Bredd: 31, djup: 26 cm, höjd: 157 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:20)
1320 7066 Skinkfat + griskanna, 2 delar, Rörstrand. Längd: 33. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:42)
1320 7086 Skrin + dosa, 5 delar, Asien. Längd: 13-23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:49)
1320 6223 Skrivbordsuppsats bemålat trä, bläckställ i kristall. 1800-tal. Längd: 20 cm. Djup: 16 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:28)
1320 7273 Skulptur Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Bok. Brons. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 21:04)
1320 6065 Skulptur Erik Nilsson (1903-1982), Sverige. Signerad 1929. Terrakotta. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:16)
1320 7269 Skulptur Henry Gustafsson, "lyftet", Tenn/sten. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:32)
1320 7272 Skulptur Herman Lindgren (1920-2011), Sverige. Trä. Signerad 96. Höjd: 30 cm
1320 6168 Skulptur Kvinna. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:58)
1320 7187 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:29)
1320 7405 Skulptur plexiglasblock, ur-delar. Längd: 10 cm
1320 6306 Skulptur silver, Väderkvarn. Holland, 140g ca, Höjd: 16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:58)
1320 7343 Skulptur Stig Östman (1932-2019), Sverige. Katt, lergods. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:49)
1320 7349 Skulptur Stig Östman (1932-2019), Sverige. Orm på gren. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:47)
1320 7408 Skulptur trä, Fågel, Bemålad. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:24)
1320 6051 Skulpturer 2 st, Oidentifierad konstnär. Terrakotta. En är signerad D W. Höjd: 21-23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:46)
1320 7407 Skulpturer 3 st, Stig Östman (1932-2019), Sverige. Trä. Signerade. Höjd: 50-70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:21)
1320 7267 Skulpturer 5 delar, Anders Åberg (1945-2018), Sverige. Trä
S�ldes f�r 15.500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:32)
1320 7122 Slagbord Furu, 1900-tal. Bredd: 48+ 2x60, djup: 90 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:04)
1320 7204 Soffbord med klaffar. Bredd: 63+ 2x21, djup: 51 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:44)
1320 7120 Soffbord med läderskiva. Bredd: 130, djup: 50 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:28)
1320 7438 Soffbord med stenskiva, Offect. Diameter: 95, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:21)
1320 6297 Soffbord onyx och mässing. Diameter: 80, höjd: 45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:23)
1320 7386 Solspegel diameter: 48 cm
1320 7222 Spegel Firma Svenskt Tenn, 50x51 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:25)
1320 7223 Spegel Terak, 104x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:24)
1320 6249 Spegellampetter Ett par, sent 1800-tal, Frankrike. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 21:04)
1320 5130 Spegeltrymå jugend, ek, stenskiva. Bredd: 57 cm. Höjd: 136cm. Bän. Höjd: 68cm. Längd: 58cm. Djup: 21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:39)
1320 7297 Starkvinsglas 6 st, omkring 1900. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:32)
1320 7054 Stolar 3 st, Bellmansmodell, 1900-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:48)
1320 7107 Stolar 4 st, Helge Sibast, Danmark, teak, etiketterade
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:50)
1320 7409 Stolar 4 st. Nyrenässans
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:58)
1320 7130 Stolar 5 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:56)
1320 7135 Stolar ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal
1320 7055 Stolar Ett par, rokokostil, bemålade
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:06)
1320 5477 Stolar ett par, Senempire
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:16)
1320 7296 Stolar Ett par, Sent 1800-tal
1320 7433 Stolar Ett par, Tidigt 1900-tal, bemålade
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:39)
1320 6069 Stolar ett par, Windsormodell
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:21)
1320 6276 Stop Antik, tenn / fajans. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:55)
1320 7117 Stormlyktor 2 st, fotogen. Höjd: 30-41 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:02)
1320 7044 Stringhyllor teak & lack, 6 + 2 st, bredd 58 cm, djup 20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:24)
1320 7159 Swisscard Hermès, i Originaletui, + kvitto
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:52)
1320 7155 Syltkrukor 4 st, bland annat Rörstrand & Gustavsberg. Höjd: 10-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:28)
1320 7254 Takarmatur Firma Svenskt Tenn. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:00)
1320 7255 Takarmatur Firma Svenskt Tenn. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:12)
1320 5004 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. "T485", Markaryd. 1960-tal, bok / plast / glas. Diameter: 32 cm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:14)
1320 7213 Takarmatur Orrefors. Höjd: ca 65 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:40)
1320 7423 Tallrikar 3 st, 1800-tal. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:01)
1320 6219 Tallrikar 4 st, Sèvres. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:22)
1320 7048 Tändare 2 st, Krom & Silver, Sigvard Bernadotte & granatäpple silver Mexiko. Höjd: 6-7 cm, Vikt: 425 g ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:24)
1320 7148 Tantalus 3 flaskor, 1970-tal. Längd: 37, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:50)
1320 7456 Tavla 1800-tal, Porslinsmålning, Skeppsbrott, 16x22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:28)
1320 7251 Tavla Rymdbolaget, "Uppland" 67x63cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:17)
1320 7220 Tavla Siden, Kina, 42x28 cm
1320 6343 Teckningar 4 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:42)
1320 7457 Tekanna Wedgwood, 1800-tal. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:35)
1320 6150 Terrin Rörstrand. Längd: 32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:16)
1320 7158 Tillbringare + karaff, 4 delar, Glas, Sverige / Italien. Höjd: 18-31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:58)
1320 7283 Trädgårdsstolar 4 st
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:29)
1320 7350 Träföremål 4 st, bemålade. Längd: 36-60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:33)
1320 7420 Trågsoffa rokokostil. Längd: 150 cm. Djup: 64 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:05)
1320 7375 Träsnitt Japan, Badhus. Motivet: 20x43 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:41)
1320 6321 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 171/310. Motivet: 48x52cm
1320 7402 Tusch Japan, par, Signerad. Motivet: 10x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:19)
1320 7077 Ugnsformar 11 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor, diameter: 16,5-24. Längd: 19-28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:13)
1320 6146 Uppläggningsbestick 7 delar, silver, Tyskland. Längd: 26-29 cm, bruttovikt: 590 g (varav 108 g med ben)
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:57)
1320 7173 Uppläggningsfat Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten, 8 delar. Längd: 23-28 cm. Djup: 13-15 cm. Höjd: 6-7 cm, diameter: 12-23 cm, höjd: 6-13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:23)
1320 7400 Vågar 2 st, köks & personvåg, bland annat Alexanderwerk
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:59)
1320 7072 Väggarmaturer Ett par, 30-tal, funkis, glaskupa / krom / trä. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:34)
1320 7249 Väggarmaturer Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Mässing. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:42)
1320 7445 Väggbelysning 2 delar, mässing / glaskupor. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:11)
1320 7305 Vägghörnskåp Stig Östman (1932-2019), Sverige. Relief. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:09)
1320 7186 Vägghylla omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:34)
1320 7443 Väggplatta Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg, korg med blommor, 32x30 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:17)
1320 7263 Väggrelief 26x15,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:07)
1320 7078 Väggur Gustaviansk stil, 60x34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:37)
1320 7339 Väggvitrinskåp nutida. Bredd: 25, djup: 25 cm, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:13)
1320 7441 Vas Charlotte Hamilton (1883-1980), Sverige. 1988, Chamotterat stengods, Rörstrand. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:20)
1320 7442 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 20 cm
1320 6181 Vas Gustavsberg. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:22)
1320 7027 Vaser 4 st, Glas, Italien. Höjd: 26-34 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:32)
1320 7036 Vaser Ett par, glas / alabastersockel. Längd: 16, höjd: 16 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:09)
1320 7294 Vaser Ett par, Rörstrand. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:47)
1320 7336 Vedlår Bemålad, omkring 1900. Längd: 73, djup: 49 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 18:51)
1320 7387 Vikskärm 6-delad, trä / tyg. Längd: 6x54, höjd: 170 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:57)
1320 7279 Vinglas 13 st. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:10)
1320 7192 Vinglas 8 st. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:53)
1320 7434 Vitrinskåp glas, Pace Collection. Bredd: 140. Djup: 50 cm. Höjd: 160 cm, nyckel
S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:15)
1320 7179 Vitrinskåp Karl Andersson & söner. Bredd: 80, djup: 36 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:56)
1320 7080 Vitvinsglas 14 st. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:32)
1320 7233 Vitvinsglas 19 st. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:43)
1320 7047 Ytterfoder Ett par, Gunnar Wennerberg (1863-1914), Sverige. Liljekonvalj, Gustavsberg, dekor i relief av liljekonvaljer. Höjd: 16, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 19:18)
1320 7440 Ytterfoder med fat, 2 st. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:09)
1320 3371 Ytterfoder med fat, Kina. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 april 2020 20:28)