876 1092 Etsning Anders Zorn (1860-1920), 'Vicke', signerad. , 1918, motivet: 19, 8x29, 5 Hjert & Hjert 166. Asplund 281
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:52)
876 1094 Etsning Axel Fridell (1894-1935), 'Leslie Young Hamilton', signerad. , 8/ 12 mm: 23x17, 7
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:59)
876 1147 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Porträtt av Bertil Bull Hedlund, motivet: 10x8
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:36)
876 1146 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Stämpelsignerad, Galärvarvet, motivet: 19x40
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:28)
876 1130 Etsning Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Provtryck, Diptyk, stockholmsmotiv, motivet: 12x15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:28)
876 9403 Etsning Folke Gullby (1912-1982), 'Vinterafton Tjust', 105/300, motivet: 13 x 23
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:50)
876 1159 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Vinterafton, Tjust, 155/300, motivet: 13x22
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:20)
876 1160 Etsning Gunnar Norrman (f. 1912), "Vassrand", 8/18, motivet: 10x14
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:21)
876 1091 Etsning Hans Johansson (Norsbo), signerad. 1936, "Zorns atelier i Stockholm", motivet: 15x12
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:46)
876 1129 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), 1936, motivet: 14, 5x10
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:28)
876 1093 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), signerad. 1938, 'Fönster hos Harry Blomberg', motivet: 22x26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:55)
876 1164 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), "Telefonia", 1934, 62/150, motivet: 34x24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:27)
876 1069 Etsning Lena Cronqvist (f. 1938), 52/ 75, motivet: 17x17
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:48)
876 3300 Fägrlitografi Mats Åkerman, signerad. 2007, man med ballonger, 190/ 240, motivet: 55x39
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:24)
876 7427 Färgetsning Axel Fridell (1894-1935), 1918, Jesus på korset, motivet: 14x9
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:13)
876 1011 Färgetsning Louis Bastin (1912-1979), Barn med boll, 23/ 360, motivet: 55 x 60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:35)
876 1174 Färgetsning Max Walter Svanberg (1912-1994), 102/145, motivet: 16 x 20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:45)
876 1109 Färgetsning Nils G Stenqvist (1934-2005), "Snäcka", 2/200, motivet: 19x28
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:16)
876 1034 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 29/ 100, Komposition, motivet: 49 x 37
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:09)
876 1027 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 29/ 100, komposition, motivet: 49 x 37
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:40)
876 1062 Färgetsning Salvador Dalí (1904-1989), 131/ 175, Japan, bladets mått: 65 x 50
876 1045 Färgetsningar 4 st, Salvador Dalí (1904-1989), Ur Shakespeareserien, 150/ 250, motivet: 17x12
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:00)
876 9282 Färglitografi 5 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), 1981, motivet: 44x58 150 upplaga
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:52)
876 1010 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sign -73, Komposition, 258/ 260, motivet: 31 x 42
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:23)
876 9033 Färglitografi André Masson (1896-1987), 167/200, motivet: 50x35
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:07)
876 1132 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), HC-upplaga, motivet: 59x28
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:54)
876 1002 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), 30/ 50, motivet: 50x40
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:07)
876 3256 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), 158/ 260, I trädgård mm: 41x53
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:04)
876 2136 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 226/ 360, motivet: 71x53
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:20)
876 2137 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 96/ 100, motivet: 53x72
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:22)
876 1139 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 260/300, motivet: 30x23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:10)
876 1053 Färglitografi Bert Håge Häverö (f. 1932), Norrtälje, 324/ 350 mm: 38x45
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:19)
876 1085 Färglitografi Bert Håge Häverö (f. 1932), Ström kanal, 180/ 360, motivet: 34x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:13)
876 1082 Färglitografi Berta Hansson (1910-1994), 140/ 260, motivet: 71x36
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:38)
876 1105 Färglitografi Bruno Karlsson (f. 1927), 242/360, motivet: 27x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:50)
876 1152 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 173/20, bladets mått: 26x20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:42)
876 9325 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 173/200, bladets mått: 20x26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:45)
876 8668 Färglitografi Deljou Kamy, 13/250, 'Music II', motivet: 50 x 35
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:46)
876 1025 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), 83/ 360, Stilleben, motivet: 56 x 46
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:35)
876 1029 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Stilleben med kinaurna, 83/ 360, motivet: 45 x 55
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:52)
876 1086 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), H C, motivet: 52x42
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:19)
876 1118 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Södermotiv, 73/325, motivet: 37 x 45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:31)
876 1127 Färglitografi Endré Nemes, 241/260, 1971, motivet: 69x48
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:00)
876 1058 Färglitografi Enrico Baj (1924-2003), 15/ 20, motivet: 59x85
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:37)
876 5551 Färglitografi Enrico Baj (1924-2003), 15/ 20, motivet: 60x67
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:36)
876 1059 Färglitografi Enrico Baj (1924-2003), 15/ 20, motivet: 77x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:35)
876 1057 Färglitografi Enrico Baj (1924-2003), 15/ 20, motivet: 77x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:32)
876 1173 Färglitografi Erik Olson, 1972, 271/350, 62 x 46
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:44)
876 1064 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sparv i vardagsrum, 157/ 330, motivet: 26 x 33
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:14)
876 1015 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), 229/ 260, -72, Galjonsbild, motivet: 48 x 38
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:17)
876 1166 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), 212/350, Svanar, löst blad, bladets mått: 37 x 48
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:57)
876 1126 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), 32/300, motivet: 22x31
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:30)
876 1063 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), 'Prinsessan och drömmarnas kung' 252/ 360, motivet: 47x34
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:46)
876 9326 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), 'Änglajakt i Lund, 65/100, motivet: 40x34
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:51)
876 3469 Färglitografi Johan Lundgren, Interiör med läsand man 204/ 325, motivet: 49x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:41)
876 1120 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), -83, 356/385, motivet: 49 x 61
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:43)
876 1009 Färglitografi KG Nilson, "Språk", 62/ 100, 1994, motivet: 35 x 35
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:47)
876 1019 Färglitografi KG Nilson, 'Natur', 1994, 62/ 100, motivet: 35 x 35
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:31)
876 3422 Färglitografi KG Nilsson, 1977, 318/ 350, ramens innermått: 65x60
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:58)
876 1046 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 294/ 310, På balkongen, motivet: 46 x 60
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:22)
876 1138 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 94/100, motivet: 39x53
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:21)
876 1047 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Blomsterlandet, 294/ 310, 46 x 60
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:18)
876 1066 Färglitografi Lennart Lannfjäll, EA (konstnärens exemplar), Sjöfågel, bladets mått: 17 x 21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:30)
876 1031 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 130/ 190, signerad, motivet: 63x49
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:17)
876 9394 Färglitografi Mårten Andersson, 445/460, motivet: 60x70
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:26)
876 1113 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 9/60, signerad, motivet: 48x69
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:08)
876 1037 Färglitografi oidentifierad konstnär, föreställande Bengt Lindström, bladets mått: 47x52
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:59)
876 8126 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), signerad. 1962, motivet: 34x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:45)
876 1097 Färglitografi Olle Nordberg (1905-1986), signerad. 1972, motivet: 64x89
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:08)
876 1054 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), 67/ 110, motivet: 37x50
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:20)
876 9238 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 155/200, motivet: 73x54
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:02)
876 1145 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 82/100, bladets mått: 77x56
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:01)
876 1090 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), 39/ 260, Björkbacke, motivet: 53x38
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:26)
876 1170 Färglitografi Otte Sköld (1894-1958), sign med färgkrita, Sommarmotiv med båt, bladets mått: 65 x 84, löst blad, ej numrerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:46)
876 1117 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 195/225, motivet: 29x42
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:43)
876 1165 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Pt, bladets mått: 42 x 58, Dans
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:53)
876 1001 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, Självporträtt, motivet: 41x58
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:05)
876 9142 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Signerad ej numrerad, ur fredmans epistlar, motivet: 29x42
876 1137 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Signerad ej numrerad, ur Fredmans epistlar, motivet: 41x58
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:22)
876 1116 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), ur Fredmans Epistel, signerad, motivet: 24x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:41)
876 1020 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), 111/ 250, Komposition, 1989, motivet: 27 x 33
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:34)
876 1087 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), 1976, 17/ 25, bladets mått: 42x47
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:43)
876 1143 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 30/180, motivet: 26x33
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:06)
876 8399 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), signerad. 1979, 21/150, motivet: 29x39
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:12)
876 1112 Färglitografi Philip von Schantz, signerad. 1983, 2/30, fiskhuvuden, motivet: 27x37
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:14)
876 1005 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Komposition, 75/ 150, motivet: 38x55
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:21)
876 1008 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), komposition, 91/ 100, bladets mått: 75x53, saknar glas
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:38)
876 1115 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), vintermotiv, 100/360, signerad, 29x21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:42)
876 5654 Färglitografi Roberto Matta (1911-2002), 73/ 300, motivet: 47x63
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:08)
876 1077 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 'Efter snöstormen', HC-upplaga, rimm: 35x62
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:27)
876 1107 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 168/350, signerad, motivet: 40x53
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:39)
876 1114 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 220/300, motivet: 20x42
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:20)
876 1135 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 357/360, 'Den gamla ångbåten', motivet: 45x32
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:17)
876 1134 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 357/360, Möte på isen, motivet: 35x51
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:15)
876 1133 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 357/360, Sandhamnshålet, sommar, motivet: 45x32
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:09)
876 1021 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), onumrerad, motivet: 26x36
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:16)
876 1007 Färglitografi Roland Svensson 46/ 360, skärgård, motivet: 49x40
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:13)
876 1022 Färglitografi Rune Jansson, "Reflexer" 106/ 180, bladets mått: 30 x 42
876 1124 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), 2/75
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:51)
876 1073 Färglitografi Stig "slas" Claesson, 63/ 200
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:14)
876 1108 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), 'Slas', Nybroplan, 64/150, 38x53
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:02)
876 1026 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), 1980, 329/ 350, Söder, motivet: 40 x 53 ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:42)
876 1013 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Komposition, 345/ 360, bladets mått: 64 x 94
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:09)
876 1050 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 160/ 270, "Victoria", motivet: 40x25
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:59)
876 1084 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 77/ 280, motivet: 35x27
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:09)
876 1072 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 18/ 260,
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:44)
876 3424 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 210/ 260, signed. 1955, motivet: 39x59,
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:02)
876 1004 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), flowers, 87/ 300, signed. , motivet: 50x30,
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:06)
876 1070 Färglitografi Svenolov Ehrén (1927-2004), Skärgårdsmotiv, 139/ 250, 50x47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:29)
876 1038 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), 35/ 125, Notre-Dame de Paris, bladets mått: 45x56
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:15)
876 5655 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), 188/ 360, Butik, motivet: 50x60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:09)
876 1016 Färglitografi Uno Vallman (1913-2004), Hamnstad, 154/ 360, motivet: 49 x 64
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:19)
876 1071 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), 98/ 250, motivet: 50x50
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:17)
876 1043 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 85/ 125, motivet: 55x48
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:56)
876 1041 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 85/ 125, motivet: 57x48
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 21:00)
876 1042 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 85/ 125, motivet: 60x48
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:56)
876 1044 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 85/ 125, motivet: 60x48
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:56)
876 1040 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 88/ 125, motivet: 48x60
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 21:04)
876 1039 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 88/ 125, motivet: 60x47
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:53)
876 1003 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), HC 39/ 50, Absolut citron, motivet: 78x58
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:11)
876 1156 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 19/125, motivet: 48x60
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:56)
876 9376 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 19/125, motivet: 60x47
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:48)
876 1119 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), HC-upplaga, 83 x 59
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:37)
876 7073 Färglitografi9 Jacques Pecnard, Kvinna, 82/ 100, motivet: 47x35
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:29)
876 1142 Färglitografier 4 st, Peter Dahl (f. 1934), 375 serie, "Dansställen", bladets mått: 40x57
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:35)
876 1060 Litografi Albin Amelin (1902-1975), 1952, Trädgårdsmästere, med dedikation, motivet: 42 x 32 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:30)
876 1065 Litografi Cecilia Sikström (f. 1962), EA (konstnärens exemplar), Modell, motivet: 48 x 35
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:22)
876 1032 Litografi Erik Olson, "Sirenernas kvartett", EA (konstnärens exemplar), 1981, motivet: 52 x 51
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:03)
876 7696 Litografi Inge Schiöler (1908-1971), Landskap, signerad 1969, 217/360 motivet: 39x30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:56)
876 1098 Litografi Olle Bonniér (f. 1925), "1950 års tema" signerad 88/175, 59x59 oramad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:53)
876 1048 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Fiskeläge, 71/ 100, motivet: 31x38
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:51)
876 1061 Litografi Rolf Smedman (1929-2000), Emån, 3/ 50, 1972, motivet: 25 x 32, dedikation
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:40)
876 1169 Litografi Staffan Hallström (1914-1976), 'Ingens Hundar', osignerad, 44/75. Bladets mått: 56x70
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:13)
876 1075 Litografi Stig 'Slas' Claesson, 126x270, ramens innermått: 47x62
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:30)
876 1074 Litografi Svenolov Ehrén (1927-2004), 66/ 110, motivet: 40x52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:15)
876 1099 Litografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 'Triangel with paper snake' signerad 283/360
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:59)
876 1161 Mapp Ola Billgren (1940-2001), 4 blad, Bildstoden, 97/200, 1979, bladets mått: 63x50
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:34)
876 1018 Serigrafi Juha Soisalo (f. 1941), sign -86, 'Tshernobyl', 35/ 50, motivet: 58 x 40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:26)
876 7579 Serigrafi Thomas Baumgärtel, på påse, Der BANANEN-SPRAYER, Köln. signerad 47/ 100, 41, 5x 22
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:25)
876 1035 Serigrafi Victor Vasarely (1906-1997), 216/ 250, Komposition, motivet: 52x 52
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:14)
876 1103 Serigrafi Victor Vasarely (1906-1997), "Blomsterflicka 2" signerad 110/275, motivet: 71x46
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:04)
876 1028 Serigrafi Victor Vasarely (1906-1997), Komposition, 229/ 250, motivet: 50x50
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:48)
876 1024 Serigrafi Victor Vasarely (1906-1997), Komposition, 6/ 250, motivet: 57 x 54
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:33)
876 1012 Träsnitt Adrian van Arkel, 4/ 50, komposition, motivet: 30 x 37
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:39)
876 1067 Träsnitt Karin Mamma Andersson (f. 1962), Sign 2008, 129/ 250, Löst blas, motivet: 44, 5 x 35, bladets mått: 61 x 45
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:12)
876 1051 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Gamla stan, 216/ 350, motivet: 46x73
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:12)
876 1055 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Gamla stan, sign 74, 258/ 360, motivet: 32x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:22)
876 1049 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 180/ 310, 1969, motivet: 58x48
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:56)
876 1052 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 216/ 250, motivet: 46x73
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:17)
876 9234 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, PT, signerad, motivet: 32x57
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 20:55)
876 1104 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), vintermotiv, 139/420, signerad, -79, motivet: 43x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 19:37)
876 1144 Utställningskatalog Liljevalchs Konsthall, nr. 219. Baertling/Jacobsen, Mortensen, med serigrafier, 2 st. Baertling, 2 st. Jacobsen, 2 st. Mortensen. osignerade. 2 serigrafier av Josef Albers medföljer
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 februari 2014 18:31)