1382 3419 Affisch Cramér Baletten, Svenska Riksteatern, bladets mått: 99x69cm, yttermått inklusive ram: 101x72cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:27)
1382 4404 Akvarell André Krafft, Signerad, Point Nouef, 18x25, yttermått inklusive ram: 35x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:16)
1382 4403 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige, Bolivia. Signerad, 9x18 cm, yttermått inklusive ram: 23x31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:47)
1382 3259 Akvarell Mogens Balle (1921-1988), Danmark. Monogramsignerad. Motivet: 33x24cm, yttermått inklusive ram: 55x45cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:18)
1382 4057 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 47x30cm, yttermått inklusive ram: 66x49cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:50)
1382 4281 Akvareller 2 st, Nuno. Signerad 87-90. Motivet: 28x20 33x15, yttermått inklusive ram: 52x35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:33)
1382 4058 Allmoge 5 delar. Längd: 55-7 cm, djup: 10-25 cm, höjd: 2-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:01)
1382 4634 Arbetslampor 2 st, Industri. Höjd: 98-115 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:43)
1382 3060 Armband + örhängen, 3 delar, silver, Ryssland, nielloarbete. Diameter: ca 6 cm. Längd: ca 4 cm, vikt: 30 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:36)
1382 4225 Armband silver, Lapis lazuli, etui. Längd: 20 cm. Vikt: 15,5 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:25)
1382 4429 Askkopp + skål, 2 delar, silver, Spanien / Sverige. Diameter: 12-14, vikt: ca 320g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:59)
1382 3150 Assietter 11 delar, Johan Ekelund, Ystad. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:10)
1382 4053 Assietter 12st, Royal Copenhagen, blomstermotiv. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:23)
1382 4573 Barnstol omkring 1900, bemålad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:56)
1382 4318 Barskåp 1940-/50-tal, mahogny, FM Förenade Möbelfabrikerna Linköping, etikett. Bredd: 80, djup: 30 cm, höjd: 92 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:38)
1382 4523 Barstol Thonet-modell
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:16)
1382 4040 Bestick silver, Rosenholm, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Jacob Ängman, 29 delar. Längd: 11,5-19,5 cm, bruttovikt: ca 1250 g
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:27)
1382 4374 Bestickuppsättning 120 del ca, CG Hallberg, nysilver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:16)
1382 4270 Bestickuppsättning ca 60 delar, Nysilver. Längd: 13-23cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:56)
1382 4109 Blandteknik Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Signerad. Motivet: 20x29cm, yttermått inklusive ram: 34x42cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:37)
1382 4554 Blandteknik H Sjöström. Signerad, daterad -56, "Birger Jarl". Motivet: 28x40, yttermått inklusive ram: 44x55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:11)
1382 4483 Blandteknik N Acker, Interiör med figurer, Signerad, 46x39, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:27)
1382 4103 Blandteknik Paul Gavarni (1804-1866), Sverige. Ej signerad. Motivet: 27x19, yttermått inklusive ram: 42x31cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:17)
1382 4591 Blandteknik Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, daterad -88, Äpple. Motivet: 9x9, yttermått inklusive ram: 28x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:34)
1382 4494 Blomsterbord Jugend, metall, bemålat. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:07)
1382 4261 Blomsterbord längd: 95 cm, djup: 25 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:02)
1382 4506 Blomsterbord Rotting på metallunderrede. Bredd: 84 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:55)
1382 2008 Blyerts 2 st, Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Landskap & Interiör med figurer. Signerade, -63. Motivet: 24x29, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:11)
1382 4313 Bokhylla 1940-/50-tal, mahogny, FM Förenade Möbelfabrikerna Linköping, etikett. Bredd: 110, djup: 30 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:28)
1382 4315 Bokhylla 1940-/50-tal, mahogny, FM Förenade Möbelfabrikerna Linköping, etikett. Bredd: 110. Djup: 30 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:01)
1382 4548 Bokhylla 2 sektioner, vitrindel. Bredd: 90, djup: 45 cm, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:09)
1382 4229 Bokhylla Funkis, Björk. Bredd: 160, djup: 27 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:15)
1382 4239 Bokhylla mahogny, Gustaviansk stil. Bredd: 206, djup: 29 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:56)
1382 4349 Bokhylla mahogny. Bredd: 128, djup: 30 cm, höjd: 156 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:14)
1382 4471 Bokhylleskåp 1940-tal, Alm, Svenska Möbelfabrikerna AB, Bredd: 90 cm. Djup: 28 cm, höjd: 93 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:53)
1382 4472 Bokhylleskåp 1940-tal, björk, Bredd: 125 cm. Djup: 25 cm. Höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:23)
1382 4474 Bokhylleskåp 2 sektioner, med mallandel, 1960-tal, teak. Bredd: 62 + 87 + 90, djup: 45 cm, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:34)
1382 4350 Bokhylleskåp Jugend, senare bemålning. Bredd: 165 cm. Djup: 35 cm, höjd: 154 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:48)
1382 4348 Bokhylleskåp mahogny. Bredd: 135, djup: 30 cm, höjd: 136 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:20)
1382 4286 Bokskåp 1930-tal. Bredd: 150, djup: 32 cm, höjd: 135 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:05)
1382 4064 Bokskåp ekiperingsskåp, tidigt 1900-tal. Bredd: 87 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:59)
1382 4146 Bokverk 2 delar, Erik Dahlbergh, Suecia Antiqua et Hodierna, 1856
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:09)
1382 3225 Bokverk Gustaf V, Med etsning av Axel Fridell, No 17, Tryckt 1933
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:03)
1382 4605 Bonad 145x167 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:33)
1382 4094 Bord Längd: 114 cm. Djup: 74 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:38)
1382 4240 Bord nyrenässans, med låda, senare bemålning. Bredd: 108 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:49)
1382 4512 Bordslampa Ateljé Lyktan. Höjd: 45, diameter: 47 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:10)
1382 3474 Bordslampa Bergboms. Höjd: 66cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:43)
1382 4393 Bordslampa Ekenäs, 1967. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:26)
1382 4090 Bordslampa Keramik, Kina. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:31)
1382 4016 Bordslampa Keramik, mässing. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:23)
1382 4371 Bordslampa Kina, keramik. Höjd: 61cm
1382 4379 Bordslampa Kina, modifierad vas. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:29)
1382 4297 Bordslampa mässing, Boréns, Borås. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:32)
1382 4298 Bordslampa mässing, Örsjö. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:12)
1382 4390 Bordslampa med plåtskärm. Höjd: 45 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:05)
1382 4072 Bordslampa Omgjord fotogenlampa. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:41)
1382 4376 Bordslampa Plåtskärm. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:41)
1382 4385 Bordslampa Teak. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:30)
1382 4492 Bordslampfot Kosta, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:43)
1382 4213 Bordslampfot mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:38)
1382 4015 Bordslampfötter 2 st, mässing. Höjd: 56-57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:31)
1382 4187 Bordslampfötter 2 st, Porslin. Höjd: 35-46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:01)
1382 4017 Bordslampfötter Ett par. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:03)
1382 4377 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:26)
1382 4038 Bordslampor ett par, Orrefors, design: Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Märkta RD 1566. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:18)
1382 4033 Bordstabletter 12+ 12 st, Georg Jensen, 17x35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:26)
1382 4034 Bordstabletter 4+ 4 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. 40-41 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:58)
1382 4145 Borstar & silverdelar 8 delar. Längd: 12-18cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:37)
1382 4081 Brasgaller Olle Hermansson, Husqvarna Vapenfabriksaktiebolag, gjutjärn, 1900-tal, ej märkt, Höjd: ca 46 cm, Bredd: ca 48 cm.
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:03)
1382 2034 Bricka "Della Robbia", Plast, Mario Luca Giusti, 58x44 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:01)
1382 3413 Bricka Gefle, Eugen Trost, 1948. Längd: 51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:11)
1382 4519 Bricka Marmor, 26x54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:58)
1382 4442 Brickor 3 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike, Firma Svenskt Tenn. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:22)
1382 4268 Byrå 1800-tal, Furu. Bredd: 98, djup: 49 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:56)
1382 4473 Byrå 1940-tal, bemålad. Bredd: 82 cm. Djup: 42 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:17)
1382 4510 Byrå Ek. Bredd: 55, djup: 28 cm, höjd: 120 cm, nutida
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:07)
1382 4325 Byrå England. Bredd: 41, djup: 30 cm, höjd: 76 cm
1382 4126 Byrå Med stenskiva. Bredd: 64 cm. Djup: 32 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:42)
1382 4507 Byrå Rokokostil, intarsia. Bredd: 73, djup: 38 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:26)
1382 4459 Byrå Rokokostil, med marmorskiva. Bredd: 90, djup: 48 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:14)
1382 4511 Byrå Rokokostil. Bredd: 89, djup: 48 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:39)
1382 4550 Champagneglas 12st, Boda. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:21)
1382 3437 Champagneglas 7 st. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:02)
1382 4344 Champagneglas 8 + 2 st, Orrefors, Helena. Höjd: 20-23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:23)
1382 4280 Chiffonjé 1800-tal. Bredd: 111, djup: 55 cm, höjd: 136 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:01)
1382 4357 Cigarettetui silver, 10x11 cm, Vikt: ca 190 g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:15)
1382 4223 Collier odlade saltvattenspärlor, silverlås. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:14)
1382 3392 Cykel 1950-tal, "Hermes", Nymans Verkstäder, Uppsala. Längd: 170 cm. Höjd: 108 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:39)
1382 4089 Dalahästar 7st. Höjd: 7-15cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:59)
1382 3473 Damarmbandsur 14k, Nidor Star Incablock, bruttovikt: 6,5g, boettens, diameter: 1,8 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:11)
1382 4536 Docksäng 1800-tal. Längd: 31 cm, djup: 30 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:39)
1382 4295 Dragspel i väska, Dari. Längd: 42 cm, djup: 44 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:06)
1382 4408 El-ljusstake längd: 42 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:48)
1382 4535 Eldset Metall. Höjd: 83cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:28)
1382 4282 Emaljmålning Lill Stina Blomdahl. Signerad -70"som en bro över mörka vatten", 45x65 cm, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:29)
1382 4264 Emmafåtöljer ett par
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:35)
1382 4354 Etagebord Bemålat. Bredd: 54. Djup: 36 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:17)
1382 4569 Etagebord Sent 1800-tal, Bemålat. Bredd: 58, djup: 39 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:48)
1382 4037 Etsning + litografi, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Yttermått inklusive ram: 30x34 respektive 34x38 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:01)
1382 4391 Etsning Björn von Rosen (1905-1989), Sverige, Häger, Kew Gardens, 1928. Signerad. Motivet: 16x29, yttermått inklusive ram: 27x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:25)
1382 4558 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 38/100, daterad -66, "Luftrum". Motivet: 29x39, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:18)
1382 4002 Etsningar 2 st, Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 86/100 respektive 25/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:22)
1382 4446 Fällstol modell Cuba, Morten Gøttler, Poul Jeppesen, PJ Furniture, Danmark. Ram i bok, sits och rygg sträcks i sadelgjord. Bredd: 61 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:19)
1382 4277 Färgetsning . Signerad. Motivet: 16x9, yttermått inklusive ram: 37x29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:06)
1382 4079 Färgetsning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. "Grönt gräs och gröna skogar". Signerad. Motivet: 26x32cm. Bladets mått: 40x44cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:13)
1382 4542 Färgetsning Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 20/75, daterad 1987. Motivet: 63x46, yttermått inklusive ram: 81x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:10)
1382 4008 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 25/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:08)
1382 4007 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 6/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:11)
1382 4003 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad 47/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:31)
1382 4157 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 165/290, bladets mått: 84x60cm, oramad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:01)
1382 4155 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 196/290. Bladets mått: 43x30cm, oramad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:02)
1382 4154 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 196/290. Bladets mått: 59x43cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:53)
1382 4156 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 93/290. Bladets mått: 42x29cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:31)
1382 4332 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 85/250. Motivet: 54x36cm. Bladets mått: 80x60cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:59)
1382 4563 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige, Marin. Signerad, numrerad 73/280. Motivet: 35x50, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:21)
1382 4151 Färglitografi Claude Weisbuch (f. 1927), figurer. Signerad, numrerad 140/200. Bladets mått: 56x55cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 mars 2021 05:39)
1382 4620 Färglitografi efter Matisse, Blue nude, 57x42, yttermått inklusive ram: 72x56 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:30)
1382 4452 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:59)
1382 4276 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, numrerad 96/500, daterad -68. Motivet: 20x56, yttermått inklusive ram: 30x69 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 21:02)
1382 4158 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 135/290, bladets mått: 60x83cm, oramad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:19)
1382 4105 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 194/290. Motivet: 30x41cm, yttermått inklusive ram: 43x52cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:06)
1382 4100 Färglitografi Leida Rives (1915-1989), Sverige. Signerad, numrerad 32/300, komposition. Motivet: 36x44cm. Bladets mått: 46x54cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:35)
1382 9002 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 33/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:33)
1382 4312 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Veranda. Signerad, numrerad 52/250. Motivet: 33x41cm. Bladets mått: 47x58cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:56)
1382 4319 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Mariaberget. Signerad, numrerad 70/210. Bladets mått: 70x54cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:16)
1382 4323 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 145/450,1997. Motivet: 51x36cm. Bladets mått: 63x46cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:56)
1382 4322 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 73/460,1980. Bladets mått: 75x53cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:42)
1382 4324 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 81/380. Motivet: 52x39cm. Bladets mått: 65x50cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:43)
1382 4593 Färglitografi Mona Starfelt (f. 1931), Sverige. Signerad, numrerad 188/250, daterad 1983, Köksbordet. Motivet: 54x55, yttermått inklusive ram: 65x68 cm
1382 4153 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 101/250, daterad 90. Motivet: 60x53cm, yttermått inklusive ram: 90x82cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:15)
1382 4326 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 52/200. Motivet: 39x51cm. Bladets mått: 47x63cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:33)
1382 4328 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 77/240. Motivet: 36x49cm, bladets mått: 50x63cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:32)
1382 4310 Färglitografi Per Julius (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 203/360. Motivet: 34x46cm, bladets mått: 45x56cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:28)
1382 4311 Färglitografi Per Julius (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 268/275. Motivet: 48x33cm, bladets mått: 62x45cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:56)
1382 4503 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 31/310. Motivet: 24x43, yttermått inklusive ram: 44x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:41)
1382 4330 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 29x23cm, bladets mått: 47x37cm, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:39)
1382 4316 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numrerad 46/280. Motivet: 21x11cm. Bladets mått: 33x21cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:54)
1382 4450 Färglitografier 2 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Skutor. Signerad, numrerad 119/280 och 2/260. Bladets mått: ca 80x60 cm respektive ca 60x65 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:05)
1382 4006 Färglitografier 3 st. Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Signerade, numrerade 6/99, daterade 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm respektive 53x70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:36)
1382 3223 Färglitografier 5 + 1 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. 5 st Sjösala ängar. Signerad, daterad 1975, oramade lösa blad, 47x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:53)
1382 4402 Färglitografier 5 st i mapp, Stig Claeson slas. Signerad, numrerad 179/300. Bladets mått: 50x56 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:15)
1382 4011 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 68/75, daterad 1976, oramat löst blad. Motivet: ca 71x50 cm. Bladets mått: ca 106x79 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:38)
1382 4113 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 65/75, oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x78 cm. Motivet: 82x58,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:26)
1382 4116 Färgserigrafi Robert Rahway Zakanitch (f. 1935), USA. "Old World Series". Signerad, numrerad 12/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:40)
1382 4030 Fat Konstglas, Mats Jonasson, Målerås, Signerad, diameter: 33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:38)
1382 4526 Fat silver, Mexico, 15x15 cm, Vikt: ca 190 g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:48)
1382 4355 Fåtölj + fotpall, Ekornes
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:36)
1382 4256 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige, Samspel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:33)
1382 4398 Fåtölj Rokokostil
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:07)
1382 4263 Fåtöljer ett par, OPE, mahogny
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:11)
1382 4360 Fåtöljer Ett par, på hjul
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:45)
1382 4185 Figurin Bing & Grøndahl. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:42)
1382 4287 Figurin M. H Fritz, Rosenthal, Porslin. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:41)
1382 4184 Figuriner 2 st, Rosenthal, hundvalp/kanin, Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:31)
1382 4129 Figuriner 3 st, Porslin, bland annat B&G. Höjd: 11-31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:06)
1382 4532 Figuriner 5 st, Spanien. Höjd: 15-32cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:50)
1382 3216 Fiskgryta + bulkruka, 2 delar, Koppar, Tidigt 1900-tal, Lock märkt Johan Eriksson Stockholm. Längd: 58 Dia: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:40)
1382 4293 Flintlåsgevär 1800-tal. Längd: 140
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:45)
1382 4303 Flintlåspistol 1800-tal. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:54)
1382 3081 Fruktknivar 6 st, Silver / träskaft, "JW", 1894. Längd: 17 cm, Vikt: ca 115 g.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:15)
1382 4047 Glas 10st. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:06)
1382 4343 Glas 11+ 6+ 4, st, Orrefors. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:45)
1382 4218 Glas 4 delar, Reijmyre Glasbruk, rött glas. Höjd: 17-27cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:41)
1382 4232 Glas 6 st, Pukeberg. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:41)
1382 4643 Glas 6 st. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:24)
1382 4363 Glas Orrefors, Nils Landberg (1907-1991), Sverige, 8+ 8 st. Höjd: 12-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:24)
1382 4192 Glasmålning Orientaliska, 50x35, yttermått inklusive ram: 57x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:32)
1382 4644 Glasservisdelar 30 del ca, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "Diamant", Kosta. Höjd: 7-15 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:42)
1382 4496 Golvlampa 1970-tal, mässing och glas. Höjd: 148
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:15)
1382 4299 Golvlampa Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Mässing. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:25)
1382 4180 Golvlampa Kare Design, 90-tal. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:30)
1382 4342 Golvlampa Teak Mässing. Höjd: 140
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:45)
1382 4497 Golvlampa trä och mässing. Höjd: 148
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:18)
1382 4075 Golvlampa Trä. Höjd: 174cm
1382 4018 Golvlampfot mässing, trä. Höjd: 129cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:33)
1382 4098 Golvvas Tyskland. Höjd:
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:39)
1382 4027 Gouache Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, daterad -55, landskap med hus, 25x63, yttermått inklusive ram: 41x79 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:06)
1382 7031 Grafiskt blad Gicléetryck, Anette Claesson, Sverige. "Rebirth". Signerad, numrerad 17/50. Oramat löst blad, ca 38x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:33)
1382 3396 Herrbetjänt Fällbar, trä. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:39)
1382 4427 Herrbetjänt Furu. Höjd: 100 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:05)
1382 4255 Herrur 18k guld, Certina New Art. Diameter: 34mm, gravyr, bruttovikt: 26,5g.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:18)
1382 4598 Jalusiskåp Tidigt 1900-tal, Ek. Bredd: 76. Djup: 54 cm, höjd: 163 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:35)
1382 4092 Jordglob höjd: 60cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:57)
1382 4362 Kaffegods 6 delar, Arabia. Risporslin
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:41)
1382 4388 Kaffegods 8 delar, Arabia
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:14)
1382 4054 Kaffekoppar 11st, + 3 st, med fat, Hald, Karlskrona. Höjd: 5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:41)
1382 4266 Kaffeservis ca 30 delar, Blå Blom Gustavsberg.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:08)
1382 3293 Kaffeservis Hackefors, 16 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:40)
1382 4340 Kamferkista Asien, trä. Bredd: 78, djup: 40 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:49)
1382 4541 Kandelaber & ljusstake höjd: 7-22cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:24)
1382 4513 Kanna Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige, Rörstrand, flintgods. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:02)
1382 4162 Kanna & fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Silur, Gustavsberg. Höjd: 24cm, längd: 33cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:35)
1382 4164 Käppar 3 st. Höjd: 89-90cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:27)
1382 4196 Karaffer 2 st, Boda. Höjd: 16-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:36)
1382 4197 Karaffer 4 st, Orrefors/Kosta. Höjd: 20-27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:11)
1382 4576 Karmstol
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:26)
1382 4327 Karmstol Gustaviansk stil, nutida
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:20)
1382 4615 Karmstolar + bord, 3 delar, Ny-Louis seize, mahogny / mässingsdekor. Höjd: 75
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:24)
1382 4449 Karmstolar Ett par, empire, Baltikum/Ryssland, mahogny
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:39)
1382 4397 Karmstolar Ett par, Rokokostil.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:40)
1382 4623 Keramikplatta Kina, 24x28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:28)
1382 4249 Klackring 18k guld, med vit sten, storlek: 20½. Vikt: 10,7g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:43)
1382 4224 Knappar 9 st, 1922. Diameter: 3,5. Vikt: ca 40 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:39)
1382 4428 Kökspall 1950-tal. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:59)
1382 4333 Kökspall 1950-tal. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:08)
1382 4447 Kolteckning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige, monogramsignerad, 1966, "krigsbild". Motivet: 57x69cm, yttermått inklusive ram: 75x86cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:14)
1382 4095 Konsolbord Längd: 79 cm. Djup: 40 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:08)
1382 4579 Konstglas 3 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige, flaskor, Kosta Boda. Höjd: 20-24 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:39)
1382 4411 Konstglas 4 delar, bland annat Boda. Höjd: 9-20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:26)
1382 4191 Konstglas 8 delar, bland annat Orrefors. Höjd: 3-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:05)
1382 3121 Kopparstick Efter Paul Rubens, Korsfästelsen, ej signerad, 60x42cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:54)
1382 4152 Kopparstick Paris. Motivet: 29x40cm, yttermått inklusive ram: 46x57cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:16)
1382 4065 Krus 4 st, Höganäs. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:53)
1382 4424 Lackskåp Asien, Bredd: 63cm. Djup: 38cm. Höjd: 103 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:43)
1382 4574 Lampbord Ett par, Onyx / mässing. Bredd: 65, djup: 65 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:41)
1382 4128 Lampbord höjd: 71cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:26)
1382 4495 Lampbord rokokostil, valnöt och mahogny. Bredd: 57, djup: 37 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:56)
1382 4635 Leksaker 3 delar, Japan. Längd: 11-16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:16)
1382 4148 Leksaksbilar 5 st. Längd: 10-15cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:59)
1382 4227 Linneskåp mahogny. Bredd: 115, djup: 42 cm, höjd: 117 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:40)
1382 4594 Litografi Bengt Nordenborg (f. 1938), Sverige, "Progressiv expansion". HC-upplaga (hors de commerce). Signerad. Motivet: 47x63, yttermått inklusive ram: 63x78 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:23)
1382 3243 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:32)
1382 4123 Ljuskrona mässing. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:47)
1382 4096 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:10)
1382 4093 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:01)
1382 2035 Ljusstakar + fat & dosa, 4 delar, mässing, Giulio Mattavelli & Skultuna. Höjd: 20 cm, diameter: 7,5-18
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:58)
1382 4231 Ljusstakar 2 par, glas. Höjd: 12-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:52)
1382 4467 Ljusstakar 3 st, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland, "Arkipelago", Iittala. Formgjutet klarglas. Höjd: 9-22 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:09)
1382 4366 Ljusstakar ett par, Glas, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:58)
1382 4335 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:13)
1382 4358 Ljusstakar ett par, nysilver, nyrokoko. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:20)
1382 4481 Ljusstakar Ett par, omkring 1900. Höjd: 39,5 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 21:05)
1382 4582 Ljusstakar Ett par, silver, nyrokoko. Höjd: 18 cm, bruttovikt: ca 888 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:01)
1382 4036 Ljusstakar ett par, Tenn, 1931. Höjd: 20,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:46)
1382 4477 Ljusstakar silver, 830, Ett par. Höjd: 12cm, bruttovikt: 436g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:19)
1382 4124 Ljusstake "Skatelöv". Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:20)
1382 4628 Lockurna 1800-tal, Kina. Höjd: 31 + träsockel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:11)
1382 4531 Lockurna Kina. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:48)
1382 4331 Målarstege modell äldre, trä. Höjd: 115
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:46)
1382 4448 Marmorskiva till byrå, 96x46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:33)
1382 4546 Mat / soffbord 1960-tal, teak, Bord 130, djup: 112 cm, höjd: 71 cm, Soffbord, djup: 61, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:09)
1382 4271 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110. Höjd: 73 cm, 2 st iläggsskivor a 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:24)
1382 4380 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110cm. Höjd: 72cm, 2st läggskivor, 2x45cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:59)
1382 4545 Matbord Längd: 140 cm. Djup: 70 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:14)
1382 4059 Matsalsgrupp 5 delar, teak. Längd: ca 138-242 cm. Djup: 77 cm. Höjd: 74 cm, 2 iläggsskivor a 52cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:36)
1382 4389 Matsalsskåp Gustaviansk stil, Linköpings möbelindustri AB, Bredd: 114 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 175 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:03)
1382 4580 Matservis 55 del ca, Rörstrand, "Astoria"
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:45)
1382 4387 Matservis Arabia, 27 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:33)
1382 4373 Matservis Tjeckien, ca 55 delar
1382 4085 Matservisdelar 18 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:29)
1382 3079 Matservisdelar 26 delar, "Åsa", Rörstrand
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:17)
1382 4491 Matservisdelar 34 delar, Rörstrand, Grön Anna
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:36)
1382 4219 Matservisdelar 6 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:03)
1382 4465 Matservisdelar ca 100 delar, Royal Copenhagen, Blå Blomst
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:07)
1382 4051 Matservisdelar ca 30 delar, Pia Rönndahl (f. 1953), Sverige. Sundborn, Rörstrand
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 21:01)
1382 4566 Matservisdelar ca 50 delar, Tyskland
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:56)
1382 4045 Matservisdelar ca 70 delar, Bavaria, Edelstein
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:44)
1382 4609 Matta Kasthall, Galleri, 86x320 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:31)
1382 4608 Matta Kina, 88x170 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:13)
1382 4415 Matta Kina, 91x152 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:55)
1382 4610 Matta Kina, 94x178 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:58)
1382 4418 Matta orientalisk, 104x156 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:38)
1382 4604 Matta orientalisk, 130x210 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:07)
1382 4602 Matta orientalisk, 157x212 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:28)
1382 4603 Matta orientalisk, 205x305 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:19)
1382 4607 Matta orientalisk, 91x165 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:12)
1382 4606 Matta orientalisk, Afghan, 138x220 cm
1382 4246 Matta Orientalisk, ca 230x325cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:58)
1382 4611 Matta orientalisk, Galleri, 80x320 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:47)
1382 4076 Matta Orientalisk, galleri, 83x340 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:48)
1382 4267 Matta orientalisk, Galleri, Pakistan, 77x297 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:26)
1382 4437 Matta orientalisk, Hamedan, ca 1910-1920, ca 112x208 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:16)
1382 4433 Matta orientalisk, Kurd, ca 1880-1900, ca 128x216 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:49)
1382 4416 Matta orientalisk, Nain, 153x247 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:33)
1382 4265 Matta orientalisk, Pakistan, 138x215 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:18)
1382 4414 Matta orientalisk, Pakistan, Galleri, 82x337 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:37)
1382 4441 Matta orientalisk, Semiantik, 139x199 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:15)
1382 4190 Mattallrikar 6 st, "Jonas", Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, diameter: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:26)
1382 4493 Modellskepp längd: 64 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:03)
1382 4462 Mynt 21,6K, Iran. Diameter: 22mm, vikt: 8,1g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:58)
1382 4460 Mynt 21,6K, Louis XVIII, 20 Franc, Roi De France, år 1819. Diameter: 21mm, vikt: 6,3g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:37)
1382 4383 Nattygsbord Ett par, Bredd: 29 cm. Djup: 25 cm. Höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:07)
1382 4417 Nattygsbord Ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 49 cm. Djup: 34 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:46)
1382 4484 Oljemålning + blyerts, Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 25x33 & 54x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:07)
1382 4178 Oljemålning A L Terni, Signerad, Italiensk kustbild. Olja på duk, 68x105, yttermått inklusive ram: 78x116 cm
1382 4029 Oljemålning Adolf Säfve, Landskap, Signerad. Olja på pannå, 29x59 cm, yttermått inklusive ram: 37x67
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:30)
1382 4165 Oljemålning Axel Hamborn (1892-1987), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x37cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:22)
1382 4066 Oljemålning Bertil Waldemar. Signerad. Olja på duk, 50x60cm, yttermått inklusive ram: 65x76cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:07)
1382 4175 Oljemålning Björn Hallström (1916-1982), Stilleben. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 59x67, yttermått inklusive ram: 64x71 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:47)
1382 4173 Oljemålning Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Interiör med kakelugn. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 73x55, yttermått inklusive ram: 76x58 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:15)
1382 3048 Oljemålning Björn Roar Stenseth (1938-2009), Norge. Fjällstuga Norge. Signerad. Olja på duk, 58x98 cm, yttermått inklusive ram: 75x115 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:44)
1382 4589 Oljemålning blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 10x8, yttermått inklusive ram: 31x29 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 21:05)
1382 3074 Oljemålning Bror Ljunggren (1884-1939), Gårdsmotiv med höns, Signerad. Olja på pannå, 18x13, yttermått inklusive ram: 34x30 cm
1382 4461 Oljemålning Bror Tellström (1891-1983), Sverige. Landskap. Signerad B Tellström. Olja på pannå, 37x49cm, yttermått inklusive ram: 50x63cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:41)
1382 4488 Oljemålning Dufström. Signerad, daterad -54. Olja på duk, vårvinter, 34x41, yttermått inklusive ram: 46x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:52)
1382 4409 Oljemålning Ebbe Eberhardson (f. 1927), Sverige, hästar på Öland. Signerad. Olja på pannå, 16x47 cm, yttermått inklusive ram: 24x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:24)
1382 4382 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 26x20, yttermått inklusive ram. 46x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:59)
1382 4486 Oljemålning Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Hedemora. Signerad. Olja på pannå, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:52)
1382 4167 Oljemålning Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, daterad 1967. Olja på duk, 23x40cm, yttermått inklusive ram: 34x50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:22)
1382 4067 Oljemålning Ernst Wrede (1907-1973), Sverige. Signerad, blomsterstillben. Olja på duk, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 62x73cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:08)
1382 9202 Oljemålning Gunnar Frössén (f. 1948), Sverige. Komposition. Signerad a tergo. Olja på duk, 27x34cm, yttermått inklusive ram: 33x40cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:49)
1382 4394 Oljemålning Gustav Arne (f. 1925), Sverige, Landskap, ej signerad. Olja på pannå, 21x15, yttermått inklusive ram: 24x18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:50)
1382 4562 Oljemålning Hans Christian Holmgren. Signerad a tergo. Olja på duk, under huven, 91x91, yttermått inklusive ram: 93x93 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:09)
1382 4559 Oljemålning Hans Prins (f. 1908), Sverige, "Musik vid Siljan". Ej signerad. Olja på pannå, 120x98cm, yttermått inklusive ram: 129x107cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:42)
1382 4557 Oljemålning Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:07)
1382 4410 Oljemålning Helge Cardell (1902-1972), Sverige. Signerad, "svart gavel". Olja på duk, 32x45, yttermått inklusive ram: 42x55 cm
1382 4301 Oljemålning Herman Lindqvist, Stuga. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 29x43, yttermått inklusive ram: 44x59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:41)
1382 4565 Oljemålning Hj Kröger, Kuststad marknad. Signerad. Olja på pannå, 54x60, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:40)
1382 4049 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, daterad 84. Olja på pannå, 34x48cm, yttermått inklusive ram: 51x65cm
1382 4245 Oljemålning Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige, Signerad, "Motiv från Söndrum". Olja på pannå, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:16)
1382 4176 Oljemålning Kina, Figurer, modell äldre, På glas, 35x48, yttermått inklusive ram: 39x52 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:13)
1382 3012 Oljemålning Klaus Clausmeyer (1887-1968), Tyskland. Porträtt. Signerad. Olja på duk, 59x48cm, yttermått inklusive ram: 75x66cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:09)
1382 4274 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige, Signerad. Olja på pannå, 49x60, yttermått inklusive ram: 65x77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:17)
1382 4272 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige, Signerad. Olja på pannå, 60x49, yttermått inklusive ram: 78x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:05)
1382 4042 Oljemålning Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. "Diskbänk på gång". Signerad. Olja på duk, 35x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:49)
1382 4041 Oljemålning Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. "Morgontidiga". Signerad. Olja på duk, 42x35, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:53)
1382 4110 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 33x40cm, yttermått inklusive ram: 44x52cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:55)
1382 3255 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, landskap. Olja på pannå, 38x35cm, yttermått inklusive ram: 52x59cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:22)
1382 4552 Oljemålning Louis Renzoni (f. 1952), USA, "Generous Minded". Signerad och daterad a tergo 1985, akryl på duk, 178x107 cm, oramad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:14)
1382 3431 Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Röd stuga. Signerad. Olja på duk, 49x60, yttermått inklusive ram: 67x76 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:55)
1382 3106 Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Lök. Signerad. Olja på duk, 21x26, yttermått inklusive ram: 24x28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:48)
1382 4502 Oljemålning Öberg, Sjöbodar Rödlöga. Signerad, daterad 48. Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 55x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:59)
1382 4118 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Bergslandskap med fors. 1700-/1800-tal. Olja på duk, 36x46cm, yttermått inklusive ram: 55x64cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:28)
1382 4122 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kustmotiv. Olja på duk, 54x62, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:53)
1382 4086 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 55x64cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:58)
1382 4071 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 57x40cm, yttermått inklusive ram: 70x53cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:01)
1382 4595 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ekipage. Signerad Morenno. Olja på duk, 51x71 cm, yttermått inklusive ram: 58x78 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:14)
1382 4119 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Får. Signerad. Olja på pannå, 41x29cm, yttermått inklusive ram: 60x50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:07)
1382 4597 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Gård, 1980. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:38)
1382 4307 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap med berg. Olja på duk, 29x44, yttermått inklusive ram: 40x55 cm
1382 4137 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 33x41, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:30)
1382 4074 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 80x64, yttermått inklusive ram: 89x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:14)
1382 4525 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 23x31cm, yttermått inklusive ram: 34x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:20)
1382 4117 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skogsscen. Ej signerad. Olja på duk, 28x36cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:55)
1382 4528 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Tammik. Signerad. Olja på duk, 64x46, yttermått inklusive ram: 77x68cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:51)
1382 3051 Oljemålning Olavi Laine (f. 1922), Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 59x80, yttermått inklusive ram: 75x95 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:09)
1382 4396 Oljemålning Owe Wessbohn (1913-1996), Sverige. Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 54x64, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
1382 9229 Oljemålning Peter Hahne (f. 1955), Sverige. Signerad. Olja på papper, 147x98 cm, yttermått inklusive ram: 154x105 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:03)
1382 4070 Oljemålning Signerad, af Chapman. Olja på pannå, 60x49cm, yttermått inklusive ram: 70x60cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:11)
1382 3339 Oljemålning Signerad, porträtt. Olja på duk, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 57x49cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:22)
1382 4273 Oljemålning signerad, Sjölander, 1908, landskap. Olja på duk, 60x78, yttermått inklusive ram: 83x100 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:11)
1382 4527 Oljemålning Signerad, skepp. Olja på duk, 34x50cm, yttermått inklusive ram: 51x69cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:04)
1382 4505 Oljemålning Stig Hernborg, Sommarsöndag. Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 64x80, yttermått inklusive ram: 69x84 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:34)
1382 4279 Oljemålning Tollberg, Kust i Spanien. Signerad. Olja på duk, 30x49, yttermått inklusive ram: 35x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:04)
1382 4056 Oljemålning Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad, daterad 1948, Stockholms Stadshus. Olja på duk, 53x63cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:28)
1382 4517 Oljemålningar ett par, omkring 1900, yttermått inklusive ram: 42x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:04)
1382 3435 Ottoman Howardstil. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:59)
1382 4443 Pall 1940-tal. Längd: 36 cm, djup: 36 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:31)
1382 4088 Pall höjd: 45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:23)
1382 4445 Pall Koskinn. Längd: 48. Höjd: 38 cm
1382 4291 Pall petit pointsklädsel. Bredd: 51 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:51)
1382 4341 Papperskorg Lucari, Holland. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:17)
1382 4097 Parti nysilver 6 delar, nysilver. Höjd: 4-25cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:26)
1382 4226 Parti prismor diverse
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:56)
1382 4179 Pastell Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barn, Signerad. Pastell, ca 32x24 cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:56)
1382 4616 Pelarbord 2 st, Nyrokoko. Höjd: 72 ca, längd: 50-54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:52)
1382 4347 Pelarbord Björk. Diameter: 80, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:48)
1382 4202 Piedestal höjd: 128 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:54)
1382 4127 Piedestal höjd: 83cm
1382 4568 Piedestal Tidigt 1900-tal. Höjd: 96 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:16)
1382 4260 Pinnstolar 3 st, Nesto
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:31)
1382 4537 Pinnstolar Ett par, bemålade
1382 4600 Plafond 30-tal, glasskiva, diameter: 45, höjd: 35 cm
1382 4359 Plåtburkar 1950-70-tal, diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:28)
1382 4296 Resegrammofon + skivor, modell äldre, Pathé. Längd: 41,5, djup: 33 cm, höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:07)
1382 4254 Ring 18k guld, med pärla, storlek: 18½. Vikt: 4,4g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:59)
1382 4489 Ring 18k guld, vitguld, med diamanter 16x0,01ct. Vikt: 4,8g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:15)
1382 4485 Ring 18k guld, vitguld, med diamanter, 25x0,01ct, med safirer. Vikt: 3,3g
1382 4250 Ringar 2 st, 18k guld, gravyr, storlek: 17½-22. Vikt: 10,7g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:51)
1382 4520 Rockhängare Metall. Längd: 45 cm
1382 4479 Rökbord 30-tal, intarsia, saknar glasskiva. Bredd: 60, djup: 60 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:15)
1382 4048 Rökbord med kopparskiva. Diameter: 58. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:47)
1382 4575 Rökbord Tidigt 1900-tal, diameter: 56, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:02)
1382 4215 Rökelsekar mässing. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:40)
1382 4547 Rottingstolar Ett par
1382 4571 Rullklaffsekretär intarsia. Bredd: 70, djup: 48 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:25)
1382 4142 Sabel Längd: 106cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:40)
1382 4619 Salongsbord Empirestil, mahogny. Diameter: 80. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:40)
1382 4262 Salongsgrupp 6 delar, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:48)
1382 3099 Saltkar / skålar 4 delar, 1800-tal, Kristall. Höjd: 8-16, längd: 10-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:00)
1382 4257 Sameskedar 6 st, silver, 1957. Längd: 11cm. Vikt: 80g, Med etui
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:21)
1382 4019 Samovar Tenn. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:42)
1382 4063 Sängavlar Carl Malmsten (1888-1972), tota. Bredd: 93 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:01)
1382 4020 Satsbord 2 delar. Bredd: 56 cm. Djup: 34 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:50)
1382 4336 Satsbord 3 delar, 1950/60-tal, Teak. Bredd: 80, djup: 36 cm, höjd: 50 ( 36x36, höjd: 44)
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:07)
1382 4289 Satsbord 3 delar. Höjd: 50-56cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:05)
1382 4599 Sekretär 1800-tal, björk. Bredd: 113, djup: 50 cm, höjd: 130 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:10)
1382 4384 Servisdelar Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, ca 50 del
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:07)
1382 4538 Sideboard Bemålat. Längd: 160 cm. Djup: 43 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:31)
1382 4419 Sideboard England. Längd: 213, djup: 53 cm, höjd: 90 cm
1382 4338 Sideboard trä / stenskiva. Längd: 100, djup: 38 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:54)
1382 4039 Silver diverse, 6 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:32)
1382 4102 Skål Georg Jensen, living. Diameter: 18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:09)
1382 4370 Skål Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Diameter: 10, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:52)
1382 4640 Skål Kina, Porslin. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:15)
1382 4444 Skål Konstglas, 1960-tal, ej signerad. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:22)
1382 4368 Skål Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Diameter: 15 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:40)
1382 4147 Skål Orrefors. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:16)
1382 4413 Skål Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:59)
1382 4381 Skålar 2 st, Kina. Diameter: 9 ca, höjd: 5 ca cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:01)
1382 4134 Skålar 2 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Längd: 10-14,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:51)
1382 4407 Skålar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp. Höjd: 5,5, diameter: 7 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:36)
1382 4469 Skålar 3 st, Royal Copenhagen, diameter: 11, höjd: 5,5 cm
1382 4468 Skålar 4 st, Kosta Boda & Målerås, diameter: 11-35. Höjd: 5,5-19 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:45)
1382 4101 Skålar 5 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. "Savoy", Iittala. Höjd: 3-5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:44)
1382 4365 Skålar dosa, 3 delar, silver. Vikt: ca 200 g. Längd: 5-5,5 cm, djup: 3,5-5,5 cm, höjd: ca 2 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:26)
1382 4288 Skålar Med fat. Längd: 25-30cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:58)
1382 4028 Skålar & vas 3 delar, Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Maja. Höjd: 16-23cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:16)
1382 4627 Skålfat 4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, diameter: 19-20 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:38)
1382 4199 Skålfat Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Signerad, Artist Collection, 32x32 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:45)
1382 4356 Skåp G A Berg, Stockholm, mahogny. Bredd: 168, djup: 52 cm, höjd: 150 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:47)
1382 4242 Skåp Jugend, mahogny. Bredd: 82, djup: 49 cm, höjd: 159 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:58)
1382 4292 Skåp Längd: 62 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 92 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:34)
1382 4480 Skedar 12st, silver. Längd: 10cm, vikt: 124,6g, med etui.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:21)
1382 3450 Skrivbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat, pappersetikett. Bredd: 100, djup: 57 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:52)
1382 4530 Skrivbordslampa höjd: 35cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:06)
1382 4401 Skulptur brons, Dieter Matzner (f. 1936), Sverige, "Nolan", no 80. Längd: 7, höjd: 7 inkl sockel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:30)
1382 4186 Skulptur Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda, Huvud. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:19)
1382 4639 Skulptur Ganesha. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:42)
1382 4581 Skulptur Glas, Signerad. Längd: 29, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:04)
1382 2047 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, 30/250, utter. Höjd: 33cm, med träsockel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:47)
1382 4586 Skulptur Gunnel Frieberg (1919-2010), Sverige, Flicka, Keramik. Signerad. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:56)
1382 4638 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige, Lejon. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:58)
1382 3013 Skulptur Gustavsberg, Parian, 1896. Viking. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:53)
1382 4160 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gunnar Sträng. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:31)
1382 4161 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Räv ur Skansen, Gustavsberg. Målad och glaserad stengodslera. Längd: 15cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:24)
1382 4091 Skulptur Maria, brons. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:10)
1382 4189 Skulptur Metall, liggande barn. Längd: 9. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:57)
1382 4026 Skulptur metall. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:54)
1382 4637 Skulptur Sittande man, Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:57)
1382 4369 Skulptur Thure Thörn (1918-2005), Sverige. Brons. Höjd: 24 cm inkl sockel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:41)
1382 4421 Skulptur i glas Monica Backström (1939-2020), Sverige, Kosta Boda, flerfärgat glas, svampformad. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:21)
1382 4515 Skulpturer 2 st, Miljögården. Höjd: 25-27 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:58)
1382 4216 Skulpturer 3 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Ägg. Höjd: 8-21cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:05)
1382 4222 Skulpturer 5 delar, metall. Höjd: 5-8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:38)
1382 4367 Skulpturer Kosta, 11 delar. Höjd: 6-16 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:05)
1382 4183 Snusflaskor + cloissonné, 4 + 3 st, Kina, nutida. Höjd: 5-8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:59)
1382 1025 Sockerbössor Ett par, silver, 1760, Johan Christoffer Jungmarcker (1752-1779), Rokoko, Göteborg. Höjd: 14 ca; Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:04)
1382 3241 Soffa 1800-tal, Björk, Karl Johanstil. Längd: 152
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:29)
1382 4244 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd: 181 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:51)
1382 4622 Soffa Ny-Louis seize, Mahogny mässingsdekor. Längd: 140 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:22)
1382 4524 Soffbord "Hay", med marmorskiva. Bredd: 60, djup: 60 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:31)
1382 4490 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige, ovalen, signerad. Bredd: 120, djup: 86 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:47)
1382 4087 Soffbord Karl Erik Ekselius (1914-1998), Sverige. Teak. Bredd: 110 cm. Djup: 75 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:39)
1382 4170 Soffbord Med tidningshylla, rotting. Bredd: 107 cm. Djup: 50 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:01)
1382 4570 Soffbord Westbergs Tranås, 1950-tal, Teak. Bredd: 79. Djup: 35 cm, höjd: 41 cm, etiketterad
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:24)
1382 4022 Spegel 73x39cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:08)
1382 4021 Spegel 77x42cm
1382 4378 Spegel empirestil, 48x24cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:37)
1382 4400 Spegel G&T, Ek, 94x66 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:21)
1382 4561 Spegel Nyrokoko, yttermått inklusive ram: 105x62 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:12)
1382 4200 Spegel omkring 1900, yttermått inklusive ram: 70x59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:26)
1382 4138 Spegel Teak, 87x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:23)
1382 4023 Spegelbyrå Bredd: 101 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 171 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:22)
1382 4243 Spelbord mahogny, 1800-tal. Bredd: 90, djup: 2x45 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:43)
1382 4248 Spelbord nyrenässans. Bredd: 89 cm. Djup: 2x44 cm, höjd: 74 cm
1382 4241 Spelbord nyrenässans. Bredd: 90 cm. Djup: 2x45 cm, höjd: 74 cm
1382 4636 Spelbord nyrenässans. Bredd: 90. Djup: 2+ 45 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:10)
1382 4169 Spelbord nyrokoko. Bredd: 90, djup: 44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:13)
1382 4533 Stekfat England, Spode. Längd: 48x37cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:40)
1382 4133 Stengods/keramik 7 delar. Diameter: 7-18 cm
1382 4577 Stol Albin i Hyssna AB, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:58)
1382 4572 Stol Myran, design: Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark, Fritz Hansen. Skiktlimmat trä och stålrörsben, tre ben, bemålad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:30)
1382 4475 Stolar 2 st, Bengt Ruda, Triva serien, NK, 1950-tal, etiketterade
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:31)
1382 4131 Stolar 2 st, Rokokostil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:15)
1382 4613 Stolar 3 st, omkring sekelskiftet 1900, ek
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:25)
1382 4426 Stolar 3 st, stålrör / rotting
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:47)
1382 4132 Stolar 4 st, Bodafors
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:32)
1382 4353 Stolar 4 st, nyrokoko
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:58)
1382 4395 Stolar 4 st, Rokokostil
1382 4168 Stolar 6 st, rokokostil, 1900-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:12)
1382 3417 Stolar 8 st
1382 4567 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:40)
1382 4463 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
1382 4621 Stolar ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:54)
1382 4551 Stolar Ett par, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark, 2002. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, helklädd i svart läder. Sitthöjd ca 43-44 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:33)
1382 3271 Stop Carl Gustaf Wigholm, Gävle, 1858. Tenn. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:12)
1382 4032 Stop nysilver, emblem i emalj, Graverad. Höjd: 17,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:54)
1382 4234 Stövelknekt Th Landin, 1967, "old viking". Längd: 34 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:41)
1382 4253 Svanstol 1800-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:42)
1382 4062 Sybord empirestil. Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm, höjd: 75 cm
1382 4617 Sybord Gustaviansk stil, 1800-tal, Alm. Bredd: 44, djup: 32 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:33)
1382 4372 Sybord Intarsia. Diameter: 47cm. Höjd: 70cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:17)
1382 4182 Syltkruka Rörstrand. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:32)
1382 3213 Syltkrukor 8 st, Olika modeller, bland annat Rörstrand. Höjd: 11-29 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:34)
1382 4012 Tågset Brio, 7 delar. Längd: 37-40 cm, djup: 25 cm, höjd: 15-30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:22)
1382 4578 Takarmatur Globen Armaturer, "Linda". Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:32)
1382 4013 Takarmatur höjd: 30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:13)
1382 4031 Takarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. Svens tenn. Diameter: 52 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:55)
1382 4553 Takarmatur Luxus, glas / teak. Höjd: 35 cm
1382 3384 Takarmatur med prismor. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:05)
1382 4539 Takarmatur Med prismor. Diameter: 37cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:19)
1382 4498 Takarmatur med prismor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:06)
1382 4084 Takarmatur Plåt. Diameter: 50cm, höjd: 33cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:11)
1382 4549 Takarmatur prismor, diameter: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:30)
1382 4499 Takarmatur Prismor. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:16)
1382 4073 Takarmatur Smide. Höjd: 110cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:03)
1382 3248 Takarmaturer Ett par, mässing och glas. Höjd: 32cm
1382 4163 Takfotogenlampa mässing, med glaskupa. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:05)
1382 4516 Tallrik + assietter, 1+ 6 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter. Diameter: 19-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:26)
1382 4235 Tallrikar 10 st, Gustavsberg. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:15)
1382 4405 Tallrikar 10+ 10st, Tjeckien. Diameter: 20-24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:34)
1382 4082 Tallrikar 10st, Versace, Da Vinci Collection. Diameter: 21-27 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:47)
1382 4626 Tallrikar 3 st, Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:10)
1382 4540 Tallrikar 5 st, Deco, Hälsingborg, Serie "Grillat", 22x22cm
1382 4135 Tallrikar 6 st, Raija Uosikkinen (1923-2004), Finland. "Sotka", Arabia. Diameter: 23 cm
1382 4220 Tallrikar 6 st, Wedgwood, Sarahs Garden. Diameter: 27,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:28)
1382 4630 Tallrikar 7 st, Blåvitt kompaniporslin. Diameter: 19-23 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:53)
1382 4125 Tallrikar 8 st, Deco, Hälsingborg. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:46)
1382 4346 Tallrikar Kina, 10 st. Diameter: ca 23 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:35)
1382 4329 Tamburmajor mässing. Höjd: 179
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:25)
1382 4478 Tänger silver, 4 st. Längd: vikt: 65,1g.
1382 4585 Te / kaffeservis + shaker, 4 delar, nysilver, Dekor med adelsvapen. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:44)
1382 4641 Teglas 6 st + 2 hållare, Iittala, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 8,5
1382 4629 Tekanna Kina, porslin, tidigt 1900-tal. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:10)
1382 4194 Terrin + skål med lock, Pillivuyt. Längd: 10-30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:07)
1382 4456 Teservis 3 delar, Pläter. Höjd: 11-23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:50)
1382 4083 Teservisdelar 10 delar, Versace, Da Vinci Collection. Höjd: 8-20cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:59)
1382 4035 Teservisdelar Gustavsberg, Kobolt, 18 del
1382 4514 Tobaksburk Gjutjärn. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:57)
1382 4005 Torrnålsgravyrer 4 st. Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerade, numrerade 3/150, daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramade löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:05)
1382 4508 Trädgårdsbord + 2 stolar. Bredd: 68, djup: 68 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:11)
1382 4251 Trädgårdsbord Aluminium. Diameter: 80, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:17)
1382 4258 Trädgårdssoffa metall och trä. Längd: 125
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:57)
1382 4283 Trädgårdssoffa trä och metall. Längd: 125
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:47)
1382 4259 Trädgårdsstolar 3 st, Aluminium
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:41)
1382 4204 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv, Signerade, 1961 & 1967. Motivet: 25x47 & 50x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:56)
1382 4624 Träsnitt Japan, 1900-tal, 30x24cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:54)
1382 4482 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige, "Björkhänge. Motivet: 22x15, yttermått inklusive ram: 34x28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:56)
1382 4522 Träsnitt Palle Nielsen (1920-2000), Danmark. Motivet: 18x25 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:16)
1382 4206 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Blomster. Signerad, numrerad 91/360, daterad -89. Motivet: 32x19, yttermått inklusive ram: 49x35 cm
1382 3100 Trattbägare 12 st, Vikingaglas, Replikor för Historiska Museet, smide / glas. Höjd: 14-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:04)
1382 4304 Trumpet mässing. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:58)
1382 4521 Tusch Martin Lamm, 22x29, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:48)
1382 4455 Utställningsaffisch Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Handsignerad Lennart Jirlow, New York 1989. The American Scandinavian Society presents Lennart Jirlow, New York. Oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:36)
1382 4543 Våg Med vikter, mässing. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:11)
1382 4025 Väggarmatur höjd: 26cm
1382 9242 Väggplatta Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, Börje Skohg (1923-2006), Sverige. 23x23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 mars 2021 05:51)
1382 3196 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsbergs Scenstudio, Komponerad 1962,44x24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:02)
1382 4470 Väggplatta Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Kvinna på häst, Gustavsberg, 32x34 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:01)
1382 4584 Väggrelief Amie Stålkrantz (f. 1930), Sverige, "Huset II", figurer, ca 45x38 cm
1382 4144 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Solros ur Väggplattor, Gustavsberg 1967-1972. Målad och glaserad stengodslera, ca 28x17cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:24)
1382 4305 Väggur "Riksvasa", 30x15 cm
1382 4587 Vas + skål, Höganäs + skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige, Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 8-12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:56)
1382 4188 Vas + skålar, 4 delar, Flygsfors & Gullaskruf. Diameter: 13-23. Höjd: 10-19 cm
1382 4453 Vas Glas, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:33)
1382 4212 Vas Kina. Höjd: 26cm
1382 4631 Vas Kristall, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:30)
1382 4024 Vas silver, Gustaf Lofgren, 1899. Höjd: 29 cm, Vikt: ca 250 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:21)
1382 4534 Vas Sovjetunionen USSR. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:11)
1382 4625 Vas & fat Royal Copenhagen. Höjd: 16cm, längd: 17cm
1382 4476 Vas & skål Bertil Vallien (f. 1938), Sverige, Kosta Boda. Höjd: 13-22cm
1382 4422 Vas & väggrelief 2 delar, Upsala Ekeby. Höjd: 17cm, längd: 28cm
1382 4130 Vaser 2 st, Flygsfors. Höjd: 16 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:37)
1382 4642 Vaser 2 st, kristall. Höjd: 29cm
1382 3270 Vaser Ett par, Rörstrand. Höjd: 28cm
1382 4214 Vaser Två par, Kina. Höjd: 12-17cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:48)
1382 4361 Vattenkanna Carl Breger, plast. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:48)
1382 4337 Vattenpass mässing. Längd: 21cm
1382 4633 Verktygsvagn Hazet assistent. Längd: 63, djup: 35 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:27)
1382 4420 Vikskärm 3 delar. Längd: 3x50, höjd: 187 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:30)
1382 4431 Vinprovarglas 14 st + 6 st Konjaksglas, Orrefors. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 19:27)
1382 3290 Vitvinsglas 20 st. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 18:35)
1382 4136 Ytterfoder Eskilstuna, mässing. Diameter: 18. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 mars 2021 20:15)