1316 9238 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 86, plöjning, 25x35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:25)
1316 3131 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Ohlson, Blomma, bladets mått: 24x17. 5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:53)
1316 9184 Akvarell Rudolf Carlborg (1892-1963), Sverige. Signerad, daterad 1947, "rökrummet", 34x32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:42)
1316 1365 Akvareller 2 st, Signerade C Hampel, 1908, Bergssjö, 26x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:38)
1316 1094 Akvareller 2 st, Ulf Ålund (f. 1948), Sverige. Stockholmsmotiv, Norr Mälarstrand & utsikt från Skeppsholmen, 37x53 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:46)
1316 1246 Akvareller 3 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, 64x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:29)
1316 3186 Apoteksskåp mahogny. Inredning från apoteket St Erik på Fleminggatan 75, anlagd 1903. Inredningsarkitekt Carl Österman i samarbete med konstnären A Rosendahl. Snickerierna utförda av Nordiska Möblerings AB. Kompletterad. Bredd: 125 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:36)
1316 3091 Armband Med agater. Längd: 21cm, etui.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:40)
1316 3100 Armband silver. Vikt: 16,3g. Med en Malakit, diameter: 6cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:52)
1316 3093 Armband silver. Vikt: 8,6g. Längd: 21cm, med odlade saltvattenspärlor, etui
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:02)
1316 1476 Armbandsur Herrur, Swiss Military Hanowa, refnr: 6-5262, kronograf, quartz, stål. Diameter: 46mm. Med etui.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:22)
1316 3059 Askkopp silver. Vikt: 250g, Jugendstil, diameter: 17cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:53)
1316 1480 Assietter 11 st, Gustavsberg. Diameter: 21,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:26)
1316 3031 Bägare + skål, silver. Höjd: 4-19 cm, vikt: 390g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:32)
1316 3318 Bägare silver, Graverad, 1953. Höjd: 15 cm, Vikt: 170 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:33)
1316 1473 Bålskål Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), 1996. Diameter: 33, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:19)
1316 1340 Barskåp Kamfer, Asien. Bredd: 84, djup: 40 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 21:01)
1316 3170 Båtmodell längd: 75 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:48)
1316 3113 Bestick 46 delar, nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:52)
1316 3033 Bestick silver, 10 st (6+ 3+ 1). Längd: 12-19 cm, vikt: ca 375g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:15)
1316 3066 Bestick silver, ca 17 delar, bland annat servetthållare och små fat, bruttovikt: ca 1000g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:43)
1316 3063 Bestick silver. Diverse, med bestickschatull. Längd: 12-30cm, bruttovikt: ca 3000g
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:41)
1316 1207 Bestickschatull längd: 64 cm, djup: 48 cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:18)
1316 3061 Blandteknik Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, 20x13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:18)
1316 3137 Blandteknik Morgan Johansson (f. 1966), Sverige. Hötorget. Signerad, daterad 2003. Motivet: 23x20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:41)
1316 3377 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. 30x40 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:16)
1316 3013 Blandteknik Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Amaryllis. Monogramsignerad, daterad Jul -56. Motivet: 34x25 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:40)
1316 3003 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Banjo, Signerad, 32x25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:02)
1316 3016 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Figurer, Signerad. Motivet: 22x24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:16)
1316 3020 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Orkester, Signerad, 24x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:12)
1316 3018 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, Figurer. Motivet: 16x12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:35)
1316 3007 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Uppvaktning, Signerad. Motivet: 35x24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:59)
1316 3019 Blandteknik Ulf Larsson, "Tummelisa och fjärilen", Signerad, 25x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:48)
1316 1420 Blyerts Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Signerad, daterad 1970, Hersbyholms gård, 37x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:34)
1316 3272 Bokhylleskåp 1950-tal, Teak. Bredd: 114, djup: 42 cm, höjd: 167 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:35)
1316 3392 Bokhylleskåp längd: 100 cm, djup: 28 cm, höjd: 210 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:48)
1316 3150 Bokstöd 4 st, mässing. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:21)
1316 3404 Bord Bemålat. Bredd: 85, djup: 54 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:47)
1316 3053 Bordsfotogenlampsfot mässing, omkring sekelskiftet 1900, saknar skärm. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:51)
1316 3130 Bordslampa Frankrike. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:56)
1316 3207 Bordslampa höjd: ca 60, nutida
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:23)
1316 1240 Bordslampa mässing, med glasskärm. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:22)
1316 1345 Bordsur omkring 1900. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:01)
1316 3308 Bordsur Tidigt 1900-tal, Klot med putti. Höjd: 32 cm
1316 3246 Brevkniv + saltkar, 5 delar, silver / glasinsats, Vikt: 140 g, Längd brevkniv: 16cm. Saltka. Höjd: 2cm. Diameter: 3,5cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:31)
1316 3067 Bricka mässing, 1700-tal. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:34)
1316 3116 Bricka Nysilver. Längd: 58cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:10)
1316 3039 Bricka plåt, bemålad, 1800-tal, 50x37cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:51)
1316 3057 Bricka silver, Spanien, Svenska importstämplar, Längd: 43cm, Vikt: 520g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:31)
1316 3154 Brickor 4 st, Teak. Längd: 14-45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:56)
1316 3077 Broscher 18k guld. Vikt: 9,6g. Med vita stenar, längd: 4-7cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:57)
1316 3253 Burkar med lock, glas, 2 st. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:18)
1316 3024 Byrå 1940-tal. Bredd: 95, djup: 43 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:08)
1316 3394 Byrå 50/60-tal, teak. Bredd: 73, djup: 40 cm, höjd: 87 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:08)
1316 3354 Byrå Gustaviansk stil, Bemålad. Bredd: 130. Djup: 56 cm, höjd: 91 cm, tidig 1900-tal, renoverad, nyckel
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:28)
1316 1339 Byrå med stenskiva, Hauptstil. Bredd: 111, djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:54)
1316 3291 Byrå Sent 1800-tal, Bemålad. Bredd: 107, djup: 43 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:26)
1316 2132 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 1/75, mm;44x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:10)
1316 3242 Citruspress Alessi. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:34)
1316 3102 Collier Murano. Längd: 45cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:29)
1316 3088 Collier silver, bruttovikt: 11g. Med barock pärla. Längd: 70cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:51)
1316 3095 Collier silver, bruttovikt: 68,6g. Med Agater, Längd: 48cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:33)
1316 3094 Collier & armband Med syntetiska svarta och vita stenar. Längd: 19-40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:50)
1316 3065 Dessertskedar silver. 22st. Längd: 14cm, med etui, vikt: 510g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:06)
1316 3058 Diverse silver silver. Vikt: 110g. 4 delar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:35)
1316 3195 Dosa Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Längd:
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:08)
1316 3027 Drum table England. Diameter: 50, höjd: 60 cm
1316 3305 Emmafåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:48)
1316 3255 Emmafåtöljer Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:25)
1316 3121 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Läsande man, ej numrerad. Motivet: 22x17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:50)
1316 2183 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Flugor-ansikte", 1974. Signerad, numrerad 2/50, oramat löst blad. Motivet: ca 5,5x5 cm, bladets mått: 37,5x28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:07)
1316 2177 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Mus-frimärke", 1972 (1969). Signerad, numrerad 1/50. Haskel 117. Oramat löst blad. Motivet: ca4,5x7,5 cm. Bladets mått: ca 38x28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:47)
1316 2036 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Provtryck. Signerad. Haskel 110. Motivet: 49x63 cm. Bladets mått: 63x79 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:05)
1316 2038 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 1/10. Haskel 63. Oramat löst blad. Motivet: 49x65 cm. Bladets mått: 62,5x81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:23)
1316 2181 Etsningar 2 st, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Man-Fiske", Haskel 130 respektive "Man på bord", Haskel 128. Signerade och numrerade EA III/X respektive EA VI/X. Oramade lösa blad. Kolorerade etsningar. Bladets mått: 27,5x21,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:01)
1316 9072 Etsningar 8 st, Bengt Bolin (1933-1996), Sverige. Stockholmsmotiv. 7 st av etsningarna är signerade, oramade lösa blad. Motivet: 16x24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:41)
1316 3216 Etsningar Louis Bastin (1912-1979), Sverige. 2 st, 10x15 respektive 26x19 cm. Signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:43)
1316 3274 Fällbord kompletterat, diameter: 88, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:10)
1316 2187 Färgakvatint Åke Pallarp (1933-2013), Sverige. "Mötesplats, stjärnhimmel". Signerad, numrerad 18/20, oramat löst blad. Motivet: 12,5x10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:15)
1316 3146 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Jimenez. Signerad, numrerad 83/99. Motivet: 19x13,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 april 2020 07:51)
1316 2179 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Näsa". Signerad, onumrerad upplaga om ca 10 ec. Haskel 99. Oramat löst blad. Motivet: 8,5x10,5 cm, bladets mått: 49x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:49)
1316 2175 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Ryttarmonument". Signerad, numrerad 6/18. Haskel 131. Oramat löst blad. Motivet: 20x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:38)
1316 2028 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Potatis. Signerad, numrerad 35/40, Motivet: ca 49x63 cm. Bladets mått: ca 63x77 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:43)
1316 2189 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, daterad -81, numrerad 37/50. Handkolorerad etsning. Oramat löst blad. Motivet: 11x8 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:24)
1316 2188 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad PT IV/V. Handkolorerad etsning. Oramat löst blad. Motivet: 11x8 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:18)
1316 2118 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. EA-upplaga. Signerad. Motivet: 56x86cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:05)
1316 9125 Färglitografi Axel Salto (1889-1961), Danmark. Ej numrerad. Signerad. Motivet: 40x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:27)
1316 2128 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 128/150. Motivet: 68x52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:57)
1316 9078 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 47/100. Motivet: 74x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:12)
1316 2111 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), numrerad 18/36. Signerad. Motivet: 56x74cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:38)
1316 2113 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 283/300. Motivet: 67x49cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:51)
1316 2007 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Kvinna och fågel. Signerad, numrerad EA, daterad -95. Motivet: 41x31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:08)
1316 2069 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Mosebacke Torg, Stockholm. Signerad, HC-upplaga. Motivet: 44x54 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:09)
1316 8212 Färglitografi Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, numrerad 54/185. Motivet: 42x57cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:59)
1316 3331 Färglitografi Jan Håfström (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 13/100, daterad 2012, oramat löst blad, bladets mått: 60x42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:24)
1316 1190 Färglitografi Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Signerad, "Barock balkong", 1986,58x81cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:24)
1316 3074 Färglitografi Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Signerad, numrerad 19/260, Landskap. Motivet: 42x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:16)
1316 2075 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 17/75, -73, bladets mått: 49x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:11)
1316 3145 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Violer. Signerad, numrerad 22/150, bladets mått: 53x46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:12)
1316 3289 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 213/250. Motivet: 32x26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:11)
1316 2060 Färglitografi Magdalena Kossakowska. Signerad, numrerad 141/290. Motivet: 56x68 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:23)
1316 2100 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 118/460, "Baldersblå och fackelblomster". Motivet: 66x52cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:20)
1316 2153 Färglitografi Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad 271/299, daterad 1991. Motivet: 55x43cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:31)
1316 2005 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), signerad. Bladets mått: 51x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:00)
1316 2159 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Kroginteriör. Signerad, numrerad 215/290, , oramat löst blad, bladets mått: 57,5x87 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:20)
1316 2126 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 87/100, daterad 66, "kropp och landskap". Motivet: 26x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:49)
1316 2040 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Stilleben med meloner, provtryck. Signerad. Motivet: 39x55 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:15)
1316 3414 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 83/100. Motivet: 30x38cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:42)
1316 2182 Färglitografi Robert Rahway Zakanitch (f. 1935), USA. Signerad, numrerad I/XXX, oramat löst blad, ca 28x32 cm, bladets mått: ca 38x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:02)
1316 2090 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "boplatsen". Signerad. Motivet: 30x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:47)
1316 2050 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 157/350. Motivet: 29x41cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:07)
1316 2091 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 173/300, "Farväl Tristan", 1964. Motivet: 32x49cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:49)
1316 2089 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 173/300, "vid styråran". Motivet: 45x35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:41)
1316 2158 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 256/310. Motivet: 26x26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:54)
1316 2093 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Tristan Da Cunha. Signerad, numrerad 173/300, daterad 1964. Motivet: 30x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:57)
1316 2135 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, numrerad 124/125. Motivet: 38x26 cm
1316 2072 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numrerad 18/270. Motivet: 28x23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:20)
1316 3204 Färglitografi Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, numrerad 196/285, vår. Motivet: 51x74cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:02)
1316 2115 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 80/100. Motivet: 57x76cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:54)
1316 1092 Färglitografier 2 st, Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Stockholmsmotiv, Gärdet & Klara Sjö, 100-upplaga. Signerad, daterad -78. Motivet: 36x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:40)
1316 2123 Färglitografier 4 st, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerade och numrerade. Motivet: ca 32x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:09)
1316 3185 Färgträsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 320/360,1985. Motivet: 65x61cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:10)
1316 3029 Fat + bägare, silver, 9 delar. Vikt: ca 300g. Bägare höjd: 4,5-7cm. Fat, diameter: 8-10cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:38)
1316 3070 Fat + vas. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 21cm, 31x21cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:50)
1316 3363 Fat 2 st, Imaridekor, 1900-tal. Diameter: 29-31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:10)
1316 3302 Fat 2 st, Keramik, Tilgman/Mari Simmulson. Längd: 13-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:10)
1316 3324 Fat 2 st, Léo Holmgren (1904-1989), keramik. Diameter: 13-29 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:11)
1316 3244 Fat silver, bruttovikt: ca 100g. Diameter: 12cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:01)
1316 3316 Fat silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1953. Diameter: 28. Vikt: ca 400g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:04)
1316 3315 Fat silver, Graverat, GAB Guldsmedsaktiebolaget, vikt: 370g, 1933, diameter: 25,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:54)
1316 3359 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, 16x16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:08)
1316 1429 Fat på fot kristall, rutslipad dekor, omkring 1900. Höjd: 22 cm
1316 3217 Fåtölj + fotpall
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:48)
1316 3269 Fåtöljer 2 st, Bröderna Andersson, 50/60-tal, Teak
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:40)
1316 3264 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:08)
1316 1291 Fickur + klockställ. Diameter: 3,5 cm, höjd: 7 cm, bredd: 6 cm, längd: 6,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:00)
1316 3390 Fickur 5 st, modell äldre, bland annat silver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:41)
1316 3036 Fiskbestick nysilver, 6+ 6 delar. Längd: 18-21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:06)
1316 3241 Flakong + Skål med lock, Färgat glas, Böhmen. Höjd: 20 cm, diameter: 12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:30)
1316 3110 Glas 15 delar, Fritz Kallenberg. Höjd: 8-13cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:58)
1316 3401 Glasservisdelar 45 del ca. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:32)
1316 1149 Golvlampa + väggarmatur, Fagerhult, 1970-tal. Höjd: 120 längd: 41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:45)
1316 3270 Golvlampa höjd: 144cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:50)
1316 3172 Golvlampa mässing. Höjd: 135
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:34)
1316 3048 Golvlampfot Teak, 1960-tal. Höjd: 128
1316 3263 Golvur 1800-tal, senare bemålning. Höjd: 223 cm
1316 3337 Golvur 1800-tal. Höjd: 200
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:05)
1316 3275 Hallbyrå 1960-tal, teak. Bredd: 62, djup: 32 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:08)
1316 3287 Hallmöbel 3 delar, Med spegel och pall. Bredd: 51 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:58)
1316 8481 Halsband med hänge 18k guld, vitguld. Vikt: 2,6g. Hänge, briljantslipad diamant, 1xca0,38ct, längd kedja, 43cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:31)
1316 8483 Halsband med hänge 18k guld, vitguld. Vikt: 2,7g. Hänge, briljantslipad diamant, 1xca0,47ct, längd kedja, 42cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:16)
1316 3080 Hänge 18k guld. Vikt: 5,1g. Längd: 2,5cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:14)
1316 3227 Hattar 3 st, Karolinerhatt respektive plommonstop, i hattask
1316 3171 Herrbetjänt höjd: 104 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:09)
1316 3157 Herrbetjänt höjd: 109cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:59)
1316 1390 Hörnskåp mahogny. Höjd: 83 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:04)
1316 3124 Hörnskåp på benställning, 1800-tal, rokokostil, Betsat. Höjd: 165, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:40)
1316 3052 Jardiniere höjd: 33cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:05)
1316 3212 Kaffegods 7 delar, Upsala-Ekeby
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:44)
1316 3022 Kaffekanna silver. Vikt: 520g. Jugend, 1904. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:26)
1316 3336 Kaffeservis 25 delar, Rörstrand, Astoria. Höjd: 7-25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:18)
1316 1413 Kaffeservis 3 delar, Tenn, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Funkis. Höjd: 4-12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:29)
1316 3362 Kanna Alfi, Western Germany. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:12)
1316 3068 Kanna Koppar. Höjd: 21 cm
1316 3238 Karaff Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:54)
1316 3045 Karaffer 4 st, Glas. Höjd: 26-30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:13)
1316 3351 Karmstolar 4 st, Gustaviansk stil, tidig 1900-tal, renoverade
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:16)
1316 3334 Kelim 160x200 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:44)
1316 3342 Kelim 178x123 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:49)
1316 3249 Keramik 3 delar, bland annat Upsala-Ekeby och Aluminia. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:34)
1316 3277 Klaffbord 1880-tal, Bemålat. Diameter: 97 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:46)
1316 3026 Klaffbord England, Idegran. Bredd: 57 + 2x46. Bredd: 92 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:48)
1316 3042 Klockställ Sent 1800-tal, GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver, rokokostil. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:07)
1316 3328 Koffert Modell äldre, bemålad. Längd: 79, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:37)
1316 3314 Kolhämtare Koppar. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:28)
1316 3038 Kolonnljusstakar Ett par. 1800-tal, mässing, Höjd: 19cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:52)
1316 3046 Konstglas 11 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 3-12cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:36)
1316 3071 Konstglas 3 st, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Kosta Boda. Frukter i glas. Längd: 10-23cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:08)
1316 3056 Koppar silver. Vikt: 440g. 6 st, gravyr. Höjd: 5-13,5cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:18)
1316 3304 Kruthorn 2 st, 1800-tal. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:36)
1316 3250 Kuriosa 3 delar, fotoramar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:36)
1316 3164 Kuriosa 5 delar, Kina. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:20)
1316 3339 Lampbord England. Bredd: 70, djup: 50 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:44)
1316 3422 Lampbord Ett par, "Rally", Teak, Engström Myrstrand, Tingströms. Bredd: 50. Djup: 35 cm. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:03)
1316 3043 Lampbord ett par, Asien. Diameter: 40 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:03)
1316 3288 Lampbord Intarsia. Bredd: 46 cm. Djup: 26 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:32)
1316 3239 Leksak Modell äldre. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:48)
1316 3293 Leksaker 5 st, Brandbilar. Längd: 18-32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:47)
1316 3388 Leksakshäst modell äldre, på hjul. Längd: 30, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:51)
1316 3259 Liggfåtölj Längd: 170cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:48)
1316 3417 Litografi Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Flicka, Signerad. Motivet: 33x25 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:11)
1316 3280 Litografi Matisse, -53, tryckt signartur, 46x39 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:12)
1316 2004 Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 152/199. Motivet: 32x24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:59)
1316 3004 Litografier 2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. 50-upplaga, Barn. Signerad. Motivet: 16x22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:54)
1316 2186 Litografier Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. 17st, oramade lösa blad. Signerad, numrerade. Bladets mått: 15x11 cm - 30x21cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:16)
1316 2021 Litografisk affisch Matisse, Musée Nice, Ej signerad, bladets mått: 99x63 cm
1316 3086 Ljuskrona Med prismor. Höjd: ca 45cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:30)
1316 1053 Ljuskrona Oscariansk, mässing, prismor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:45)
1316 1029 Ljuskrona Oscariansk, mässing, prismor. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:43)
1316 1040 Ljuskrona prismor, omkring 1900. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:15)
1316 3257 Ljuskrona Venetiansk. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:59)
1316 3149 Ljusplåtar 2 par, mässing. Höjd: 24-32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:42)
1316 3382 Ljusstakar 3 st, Taserud, trä. Höjd: 20 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:30)
1316 3082 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:55)
1316 3188 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:52)
1316 3114 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:13)
1316 1428 Ljusstakar Ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, Göteborg, 1948. Höjd: 17 ca, Vikt: ca 470 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:48)
1316 1091 Ljusstakar Ett par, tenn, empirestil. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:30)
1316 3023 Ljusstakar ett par, Tenn, Liljeholmens utställningsmonter 1897 1/100. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:17)
1316 1158 Ljusstake höjd: 2. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:58)
1316 1437 Ljusstake sk moderationsljusstake, 1700-/1800-tal, mässing. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:54)
1316 3240 Ljusstake Taserud, trä. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:32)
1316 3209 Lockurna Bo fajans. Reliefdekor med blommor, Höjd: 33cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:44)
1316 3206 Lockurnor 2 st, Kina, nutida. Höjd: 30-43cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:04)
1316 3105 Manschettknappar silver. Vikt: 13,6g. 2 par, längd: 1,5cm, etui.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:25)
1316 1108 Mapp Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Från Slottet till Slussen", Signerade, 68/310, Lösa blad3x42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:47)
1316 3320 Mat / kaffeservis 50 del ca, "COQ", Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:22)
1316 9500 Matsalsgrupp 7 delar Gustaviansk stil. Diameter: 110cm. Höjd: 74cm, 1st iläggsskiva.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:09)
1316 1197 Matsalsgrupp 7 delar. Längd: 176 cm. Djup: 107 cm. Höjd: 76 cm, 2st iläggsskivor
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:48)
1316 3165 Matsalsgrupp bord + 6 stolar. Diameter: 112cm, + 2st iläggsskivor. Gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:14)
1316 3416 Matservis 28 delar, "Liberty Blue", Staffordshire, England, Historic Colonial Scenes, Monticello
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:32)
1316 3112 Matservis 38 delar, Vinranka, Gefle. Längd: 15-25cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:43)
1316 3398 Matservis 40 del ca, Germany
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:49)
1316 3400 Matservis 60 del ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:09)
1316 3409 Matservis Hackefors, ca 55 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:22)
1316 3410 Matservis Hutschenreuther, Luxor, 56 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:29)
1316 3402 Matservisdelar 20 del ca, Bengali, Rörstrand
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:42)
1316 3192 Matservisdelar 22 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Grå Ränder, Gustavsberg 1945-1970
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:01)
1316 3129 Matta Kelim, 300x198cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:21)
1316 3333 Matta Kina, 174x135 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:49)
1316 3327 Matta Kina, 193x272 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:52)
1316 3177 Matta Linie design, 170x240 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 21:02)
1316 3021 Matta orientalisk, 130x192 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:01)
1316 3282 Matta orientalisk, 211x138 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:26)
1316 3051 Matta orientalisk, 80x280 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:50)
1316 1452 Matta Orientalisk, Bochar, 130x200cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:16)
1316 3049 Matta orientalisk, Galleri, 56x235 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:17)
1316 1003 Matta orientalisk, Hamadan, 204x110
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:38)
1316 3421 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. Märkt IS, 152x240 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:39)
1316 1397 Miniatyr Mansporträtt, 10x7
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:13)
1316 3210 Miniatyrer 6 st, Stengods, bland annat Lindberg/Stålhane/Nylund, litet nagg på blå vas, Höjd: 2,5-10 cm
1316 3062 Modellbilar 2 st + motorcykel. Längd: 15-25cm Djup: 8-11cm. Höjd: 7-8cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:15)
1316 1401 Oljemålning 1800-tal, Signerad, otydlig signatur, Hundporträtt. Olja på duk, 22x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:17)
1316 3064 Oljemålning Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 23x33 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:49)
1316 3075 Oljemålning Bertil Wahlberg (1834-1906), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 45x53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:26)
1316 3179 Oljemålning Börje L. Signerad, skogsmotiv. Olja på pannå, 15x20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:46)
1316 3218 Oljemålning Carl Gunne (1893-1979), Sverige. "Collieure". Signerad. Olja på duk, 49x64 cm
1316 3012 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stockholm, Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
1316 3174 Oljemålning Curt Norberg. Signerad, daterad 1973, "Dammen". Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:15)
1316 3298 Oljemålning Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Hus, Signerad. Olja på duk, 43x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:41)
1316 3189 Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Skogsmotiv. Signerad. Olja på duk, 59x76cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:24)
1316 3001 Oljemålning Gerhard Larsson (1910-1990), Sverige. Signerad, daterad Grisslehamn 1946. Olja på pannå, 60x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:13)
1316 3224 Oljemålning Gunnar Stjernberg (1903-1988), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -32. Olja på pannå, 25x18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:34)
1316 3180 Oljemålning Gustav Stenberg. Signerad, "Söderkåkar Skeppargränd". Olja på duk, 32x40cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:18)
1316 3408 Oljemålning Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Landskap med lada, Signerad. Olja på pannå, 50x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:40)
1316 3011 Oljemålning Henry Eldin, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 23x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:09)
1316 3005 Oljemålning Jan Hanses, Signerad. Olja på pannå, 32x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:22)
1316 3380 Oljemålning Jean Sandberg (1852-1917), Sverige. Skärgårdsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 20x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:04)
1316 3313 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Café. Signerad. Olja på pannå, 115x85 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:15)
1316 3132 Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), Sverige. "Sommarkväll", Signerad. Olja på pannå, 75x100 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:12)
1316 3134 Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), Sverige. "Vid Paradisets port". Signerad. Olja på pannå, 48x66 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:41)
1316 3142 Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), Sverige. Palm, Signerad. Olja på pannå, 64x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:27)
1316 3133 Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), Sverige. Signerad, Grodd. Olja på pannå, 50x86 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:39)
1316 3141 Oljemålning Kurt Johansson, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:03)
1316 3175 Oljemålning L Mänty, Rodd. Olja på duk, 100x160 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:29)
1316 1189 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Utsikt från Skansen. Signerad, daterad 1983. 30x40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:12)
1316 3118 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Båtmotiv. Signerad Samuels. Olja på pannå, 59x74cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:31)
1316 3155 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på duk, 48x38 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:04)
1316 3156 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på duk, 58x48 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:29)
1316 3178 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Kvinna. Olja på läder, 29x22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:38)
1316 3383 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, omkring 1900, skymning. Olja på pannå, 20x15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:53)
1316 1377 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med får. Signerad Bourne. Olja på duk, ca 40x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:51)
1316 3002 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, björkar. Olja på pannå, 50x16 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:51)
1316 3009 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Bro i landskap. Signerad. Olja på pannå, 23x31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:54)
1316 3017 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, Barn i skogen. Olja på pannå, 32x40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 21:00)
1316 3014 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, Viking. Olja på pannå, Motivet: 41x32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:21)
1316 3008 Oljemålning Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. "Fällande Knipor". Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 26x33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:11)
1316 1252 Oljemålning signerad Borg, -09, Kustklippor. Olja på duk, 40x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:37)
1316 3184 Oljemålning Signerad Wallentin. Olja på duk, 50x61cm
1316 3181 Oljemålning Signerad, "Segelbåtar utanför Särö västuskog" 1979. Olja på duk, 39x59cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:08)
1316 1359 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Skärgårdsmotiv med fiskebåt. Signerad. Olja på duk, 54x99 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:24)
1316 3158 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 50x61cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:32)
1316 3060 Oljemålningar 2 st, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. 28x23 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:54)
1316 3139 Oljemålningar 2 st, H Österberg, Landskap. Signerade. Olja på duk, 21x27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:16)
1316 1478 Öltapp "Föroya Bjor", mässing, Färöarna. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:27)
1316 3096 Örhängen Förgyllt silver. Vikt: 3g. Ett par, med granater, längd: 5cm, etui.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:52)
1316 3097 Örhängen Förgyllt silver. Vikt: 6,3g. Ett par, med barocka pärlor, längd: 4cm, etui.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:43)
1316 1215 Orientmattor 3 st, 79x66-106x76 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:33)
1316 3050 Orientmattor ett par, 92x154 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:35)
1316 3078 Pärlcollier 18k guld, lås. Längd: 52cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:05)
1316 3299 Parti linne
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:16)
1316 3214 Parti pins Manschettknappar mm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:47)
1316 1461 Parti silver 10 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:20)
1316 3034 Parti silver diverse 23 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:43)
1316 3296 Pastell Carl Brandt, Landskap, 51x17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:07)
1316 3120 Pastell Oidentifierad konstnär. Modell, ej signerad. Motivet: 15,5x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:17)
1316 3367 Pelarbord Bemålat. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:12)
1316 3182 Piedestal mässing. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:37)
1316 3267 Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:53)
1316 3319 Punschkoppar 8 st, silver. Höjd: 4. Vikt: ca 290g
1316 3215 Ring 18k guld, med pärlor, 2,4 g. Ringmått: 18/58.
1316 9090 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 2,3g. Med briljantslipad diamant 1xca0,15ct, storlek: 18½.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:27)
1316 8501 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 2,6g. Med briljantslipade diamanter, 1xca0,13ct, 14x0,001ct, storlek: 15¾
S�ldes inte (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:48)
1316 8485 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 2,8g. Med briljantslipad diamant, 1xca0,18ct, storlek: 17
S�ldes inte (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:52)
1316 8499 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 2,8g. Med briljantslipade diamanter, 1xca0,45ct, 4x0,001ct, storlek: 17
S�ldes inte (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:33)
1316 8500 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 3,2g. Med briljantslipade diamanter, 1xca0,09ct, 14x0,01ct, storlek: 17½
S�ldes inte (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:43)
1316 1496 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 3,4g. Med briljantslipade diamanter 3xca0,10ct. Storlek: 18.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:10)
1316 8486 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 3,4g. Med briljantslipade diamanter, 1xca0,50ct, 28x0,01ct, storlek: 17¼
S�ldes inte (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:58)
1316 8489 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 3,9g. Med briljantslipade diamanter, 1xca0,16ct, 9x0,01ct, storlek: 17¼
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:36)
1316 3076 Ring 18k guld. Vikt: 2,9g. Storlek: 17. Med pärlor och blå sten, med etui.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:09)
1316 3079 Ring 18k guld. Vikt: 3,7g. Med Opal, storlek: 17½, med etui.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:08)
1316 1050 Ring 18k vitguld. Vikt: 5,1g. Med 20 st prinsesslipade diamanter, 0,35ct totalt. Storlek: 17
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:38)
1316 3411 Rökbord diameter: 70 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:01)
1316 3251 Rökbord Funkis, Bemålat. Bredd: 61, djup: 61 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:05)
1316 3345 Ryamatta 140x198 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:25)
1316 1001 Ryamatta Marianne Richter (1916-2010), Sverige. 144x90 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:35)
1316 3254 Salongsbord diameter: 90cm, höjd: 62cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:41)
1316 3348 Salongsbord Gustaviansk stil. Diameter: 80. Höjd: 72 cm, tidig 1900-tal, renoverad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:31)
1316 3307 Salongsgrupp 4 delar, Nyrokokostil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:12)
1316 3329 Serigrafi Olle Baertling (1911-1981), Sverige. Ej signerad, 9,5 x17 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:28)
1316 3330 Serigrafi Olle Baertling (1911-1981), Sverige. Ej signerad, bladets mått: 22,5x8
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:26)
1316 3232 Serveringsvagn Böjträ. Längd: 49 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:47)
1316 1490 Serveringsvagn Längd: 66 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:14)
1316 1375 Serveringsvagn längd: 78 cm, djup: 50 cm, höjd: 63 cm
1316 1355 Serveringsvagn Råglasskiva. Längd: 71, djup: 45 cm, höjd: 64 cm
1316 1163 Servisdelar Gefle, ca 40 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:09)
1316 3201 Servisdelar Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten, 19 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:59)
1316 3399 Servisdelar Mat- och kaffeservis, ca 30 delar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:15)
1316 1487 Skål Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Diameter: 11cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:07)
1316 3358 Skål med lock, Kina. Diameter: 13,5, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:17)
1316 3148 Skål på fot, Tenn, 1933. Diameter: 26, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:38)
1316 3030 Skål silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1931. Diameter: 20. Höjd: 12 cm, vikt: 380g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:13)
1316 3235 Skålar 3 delar. Vikt: 630g. Gravyr, längd: 15-17cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:54)
1316 3162 Skålar 3 st, Kina, nutida, diameter: 11,5-14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:04)
1316 3420 Skålfat 3 st, silver, 2 st Wilkens Tyskland. Längd: 17-19, Vikt: 450g ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:19)
1316 3231 Skåp 1800-tal, Bemålat. Bredd: 116, djup: 47 cm, höjd: 210 ca, nyckel
1316 1308 Skåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bodafors. Bredd: 101, djup: 39 cm, höjd: 185 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:28)
1316 3035 Skedar 3 st, silver, Sverige/Danmark, 1803/72. Längd: 21-23 cm, vikt: ca 150g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:53)
1316 3338 Skrivbord England. Bredd: 106, djup: 57 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:52)
1316 3243 Skrivbordsuppsats ett par ljusstakar + blockhorn. Nysilver. Längd: 28cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:27)
1316 3306 Skrivbyrå 1800-tal. Bredd: 117 cm. Djup: 54 cm, höjd: 107 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:05)
1316 3290 Skrivbyrå Sent 1800-tal, bemålad. Bredd: 107, djup: 47 cm, höjd: 102 cm, nyckel
1316 3311 Skulptur Berlin / KPM, omkring 1900, Flicka med fruktkorg. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:37)
1316 1411 Skulptur brons, Signerad. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:27)
1316 3284 Skulptur Elefant. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:44)
1316 1485 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fågel, Rörstrand. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:01)
1316 3295 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tiger ur Afrika, Gustavsberg 1965-1975. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:34)
1316 3197 Skulptur mässing. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:28)
1316 1130 Skulptur terrakotta. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:52)
1316 3387 Skulpturer 2 st, Änder, trä och metall. Höjd: 19-25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:43)
1316 3247 Skulpturer 2 st, Stengods, Toto, Fåglar. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:09)
1316 3236 Skulpturer 3 st, Soapstone. Längd: 9-14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:12)
1316 3292 Skulpturer 7 st, Rörstrand och Gustavsberg, Lisa L. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:33)
1316 3297 Slipsnål 18k guld, med pärla, 2,6 g. Längd: 4 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:39)
1316 3167 Snurrfåtöljer 2 st, Johanson design, nutida. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm, 76 höjd: cm, sitthöjd: ca 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:36)
1316 3384 Sockerruska + gräddkanna, 2 delar, silver. Höjd: 14-18 cm, Vikt: 220 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:56)
1316 3028 Sockerskål + Gräddkanna, silver. Höjd: 8-11 cm, vikt: ca 420g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:43)
1316 3366 Soffa Gustaviansk stil. Längd: 160, tidig 1900-tal, renoverad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:45)
1316 1022 Soffa Rix Möbler AB, Alingsås, 3-sits. Längd: ca 205cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:32)
1316 1165 Soffbord Butlers Tray. Bredd: 110, djup: 80 cm, höjd: 52 cm
1316 1086 Soffbord Butlers Tray. Bredd: 77. Djup: 59 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:16)
1316 3335 Soffbord Carl Björn/P Törneman. Emaljskiva med runor signerad P. Törneman, underrede design Carl Björn. Brickmärkt Carl Björn, NK: s verkstäder Nyköping, Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet. Bredd: 86 cm. Djup: 86 cm. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:34)
1316 1285 Soffbord Glas, DUX, körsbär. Bredd: 120 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 45 cm
1316 3268 Soffbord Längd: 158 cm. Djup: 56 cm, höjd: 51 cm
1316 1290 Soppslev silver, med benskaft. Längd: 42 cm, Vikt: ca 100 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:59)
1316 3346 Spegel + Konsol, Gustaviansk stil. Höjd: 162+ 75, tidig 1900-tal, renoverade
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:55)
1316 3229 Spegel 50/60-tal, Teak, 88x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:33)
1316 3323 Spegel Ek, "Rosita", Fröseke, 116x34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:39)
1316 3393 Spegel Engelsk modell, Slipat glas, 141x59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:46)
1316 3365 Spegel Gustaviansk stil, oval, slipat glas, 100x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:10)
1316 3368 Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 45 cm
1316 3294 Spegelram 1800-tal, Wadstena, Empire, 92x47
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:34)
1316 1235 Speldosa/bord längd: 94 cm, djup: 49 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:14)
1316 3140 Spiselhundar 5 st. Höjd: 19-26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:55)
1316 3138 Spiselhundar ett par, Porslin. Höjd: 29 cm
1316 3248 Stengods 5 delar. Höjd: 3-10 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:59)
1316 3193 Stereo 4 delar, Beomaster 1900, ej funktionstestad. Högtalare Längd: 26cm. Djup: 17cm. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:28)
1316 1335 Stol Gustavianskt provinsarbete
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:44)
1316 3279 Stolar 2 par, bemålade
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:10)
1316 3273 Stolar 4 st, 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:51)
1316 1266 Stolar 4 st, Sengustavianska provinsarbeten, 3+ 1 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:09)
1316 3310 Stolar 6 st, sengustaviansk stil
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:02)
1316 3352 Stolar 8 st, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal, renoverade
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:47)
1316 3221 Stolar Ett par, Thonet, brännmärkta, böjträ / rotting
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:23)
1316 3226 Syltkrukor 5 st, Höganäs mm. Höjd: 10-28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:34)
1316 3347 Taburetter 3 st, sengustaviansk stil, tidig 1900-tal, renoverade. Längd: 38cm. Höjd: 43cm. Bredd: 55cm.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:51)
1316 3055 Tågdelar Diverse, Märklin.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:33)
1316 3283 Takarmatur Ett par. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:28)
1316 3262 Takarmatur Fd Fotogen. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:33)
1316 3160 Takarmatur mässing, prismor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:55)
1316 9161 Takarmatur nutida, klotformad. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 21:07)
1316 3415 Takarmatur PH-lampa, design: Poul Henningsen, Louis Poulsen. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:05)
1316 3260 Takarmatur Prismor, diameter, 48 cm. Höjd: 35cm. Diameter: 47cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:55)
1316 3104 Tallrikar 16 delar + såskanna, Rörstrand. Diameter: 26 cm
1316 3211 Tallrikar & skålar 6+ 2, Fennica. Diameter: 14-33,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:36)
1316 1030 Tamburmajor Esko Pajamies, Krom, Järn. Höjd: 169
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:46)
1316 3147 Tavelram Förgylld, ramens innermått. 52x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:39)
1316 3419 Tavelram Förgylld, ramens innermått: 46x70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:30)
1316 3321 Tekoppar + assietter, 8 + 8 delar, "Ruija", Arabia
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:52)
1316 3199 Tempelhund Kina. Höjd: 45cm, nutida.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:43)
1316 1463 Teskedar 14 st, silver. Längd: 11 cm, Vikt: 190 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:32)
1316 3010 Textiltavla Asien, 66x34 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:50)
1316 3135 Textiltryck Beatles, ej signerad, 52x70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:36)
1316 3143 Textiltryck Galopp, "Santa Claus 1964", Derbyvinnare, 86x84 cm
1316 3225 Tidningsställ Rödbetsat. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:17)
1316 3381 Tobaksburk järn, men innerlock. Höjd: 17 cm
1316 3278 Toilettebord + stol, 1960-tal. Svenska Möbelfabrikerna AB, Bredd: 90. Djup: 40 cm. Höjd: 106 cm, Stol B Fridhagen, Bodafors
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:47)
1316 1467 Trädgårdsstolar Ett par, metall
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:07)
1316 2133 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 206/360. Motivet: 43x60cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:14)
1316 2157 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 35/150,1961. Motivet: 31x45 cm
1316 2156 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 48/360, daterad -77, Vin&sprit. Motivet: 38x61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:24)
1316 3041 Tryck Christo, "Wrapped Reichstag". Bladets mått: 40x30, Shumacher Edition, 1994
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:04)
1316 3271 Väggarmaturer Ett par, Raners, mässing. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:38)
1316 3196 Väggdekoration 4 st, Royal Dux, fåglar. Längd: 13-22cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:25)
1316 3395 Vägghylla String, 7 hyllplan, 3 gavlar. Hyllplan i metall: Längd 102cm. Bredd: 28cm. Trädela. Bredd: 39cm Bredd: 31cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:12)
1316 3044 Väggpendyl Förgylld. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:18)
1316 3407 Väggrelief Henrik Roxström (1899-1982), Sverige, tillskriven. Scen med sjönöd. Bemålad gips, 61x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:01)
1316 1471 Väggur empirestil, 60x44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:17)
1316 3191 Väggur höjd: 97cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:36)
1316 1043 Väggur nyrenässans. Höjd: 107 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:05)
1316 3245 Vas BIP Britt-Ingrid Persson (f. 1938), Sverige. Keramik. Signerad BIP. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:42)
1316 3309 Vas Gustafsberg. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:06)
1316 3386 Vas Gustavsberg, Kåge Gustavsberg, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:07)
1316 3234 Vas Keramik, Signerad. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:38)
1316 3205 Vas Rörstrand, Farina, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:38)
1316 3083 Vas Upsala Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Bemålad. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:23)
1316 3285 Vaser 2 delar, Kina. Höjd: 11-25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:58)
1316 3361 Vaser 3 st, Konstglas. Höjd: 25-50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:29)
1316 3194 Vaser 3 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 6-15cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:11)
1316 3163 Vaser 5 st, Kina, nutida. Höjd: 9,5-13 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:02)
1316 3072 Vaser Upsala Ekeby. Höjd: 14-20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:52)
1316 3360 Vattenkanna Carl Breger, Gustavsberg. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:11)
1316 3152 Vinglas 10 st. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:09)
1316 3233 Vrilskål längd: 59 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:19)
1316 3203 Ytterfoder 2 st, Gustavsberg, Liljekonvalj. Höjd: 14-17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:01)
1316 3166 Ytterfoder 3 st, Rörstrand. Diameter: 17-20. Höjd: 12-14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 20:05)
1316 3376 Ytterfoder Jugend. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 19:27)
1316 3252 Ytterfoder Koppar / mässing, diameter: 21, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 mars 2020 18:07)