1554 3242 Affisch Efter Joan Miro, Galerie Maeght. Oramat löst blad, bladets mått: 77x55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:09)
1554 3230 Affisch Litografisk, Matisse, Musée Nice, Ej signerad, oramad. Bladets mått: 99x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:58)
1554 3229 Affisch Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Cote d´Azur, osignerad. Löst blad 99x66 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:29)
1554 3243 Akvarell Gunnar Widforss (1879-1934), Kustlandskap. Signerad 1914,43x30 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 61x45 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:02)
1554 3061 Akvarell John Eyre (f. 1955), Sverige. Motorcykel. Signerad. Akvarell på papper, ca 34x52 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm. Ej examinerad ur ram
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:10)
1554 3198 Akvarell Karl Dahlqvist (1900-1971), Sverige. Hysingsvik. Signerad. Akvarell, bildmått: ca 46x69 cm, yttermått inklusive ram: 52x75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:02)
1554 3127 Akvarell Lilija Marcenkiene, Signerad. Akvarell, bildmått: ca 26x21cm, yttermått inklusive ram: 50x41 cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:48)
1554 3047 Akvarell Oidentifierad konstnär. Motiv med motorcykel, Signerad. Akvarell, bildmått: 8x8 cm, yttermått inklusive ram: 33x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:56)
1554 3154 Akvarell Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Monogramsignatur SH. Akvarell, bildmått: ca 10,5x21,5 cm, yttermått inklusive ram: 28x38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:23)
1554 9167 Akvareller 3 st, Arvid Andersson (1934), Landskap. Signerade. Akvarell, bildmått: 13x20 - 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 28x34 - 39x47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:36)
1554 3020 Album Album de la Revolucion Cubana. Album de la Revolucion Cubana 1952-1959. Seriealbum med inklistrade bilder. Längd: 30 cm, bredd: 22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:20)
1554 3148 Ampel Karl Johanstil. Sex st ljusarmar, o. 53 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:37)
1554 3141 Appliquer ett par, brons, cupido. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:40)
1554 3033 Armband med berlocker + örhängen, ett par. 18K guld. Vikt: 5,7g. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:27)
1554 3041 Assietter 6 st, Heinrich, Bavaria. Dekor med blomster. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:20)
1554 3188 Bajonetter 2 st. Längd: 43-62 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:54)
1554 9156 Bergère Louis XVI-stil. Längd: 65 cm. Djup: 50 cm, höjd: 98 cm, sitthöjd: ca 51
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:59)
1554 9410 Bestickuppsättning 54 delar, nysilver, modell Olga, monogram
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:04)
1554 3005 Bestickuppsättning 62 delar, nysilver, England. 12+ 12+ 12+ 12+ 12+ 2 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:18)
1554 3088 Blandteknik Karl Gerhard Larsson, "Kalletavla", Kompoisiton. Signerad, daterad -66. Blandteknik, 46x68 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:36)
1554 9195 Blandteknik Mark Zimmermann, "Watching the Parade". Signerad, blandteknik, daterad 1990. Bladets mått: 76x57 cm, yttermått inklusive ram: 99x78 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:02)
1554 9212 Blandteknik Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Troll. Signerad, daterad -88. Blandteknik, bildmått: 15x15 cm, yttermått inklusive ram: 36x36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:04)
1554 9165 Blandteknik Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -61. Blandteknik på pannå, 42x60 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:28)
1554 3089 Blandteknik Oscar Lycke (1877-1927), Sverige. Solnedgång. Signerad, blandteknik, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 35x27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:42)
1554 3130 Bokhylla Karl Johanstil, 1920-tal, ek. Bredd: 140 cm, djup: 39 cm, höjd: 182 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:58)
1554 9147 Bordsdekoration Fruktskål, porslin. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:49)
1554 3092 Bordslampa "Lampadina" Achille Castiglioni, Flos. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:53)
1554 3142 Bordslampa 1920-tal. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:28)
1554 9137 Bordslampa glas och mässing. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:40)
1554 9227 Bordslampa Maria Theresia-stil, nutida. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:21)
1554 3253 Bordslampor ett par, bemålad metall. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:47)
1554 3094 Bordslampor Ett par, Falkenberg Belysning, fot i mässing, Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:55)
1554 3207 Bordslampor ett par, frukter, bemålad metall. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:16)
1554 9151 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:53)
1554 3010 Bordsparasoll Bali, nutida. Höjd: 84 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:39)
1554 9225 Bordsstaffli + tavla, 2 delar, oidentifierad konstnär, metall, sent 1800-tal. Höjd: 59 cm, tavla 21x28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:10)
1554 3206 Bordstelefon äldre modell. Bredd: 26 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:31)
1554 3172 Brasset metall, handtag i trä. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:42)
1554 3074 Bricka Firma Svenskt Tenn. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:56)
1554 3045 Brickbord Hans Johansson, "Tema", Karl Andersson & Söner, Huskvarna. Etikettmärkt. Alm. Rund löstagbar skiva, underrede med tre ben. Diameter: 61 cm. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:04)
1554 3233 Brosch/hänge Camè, 18 k guld. Längd: 3 cm, Vikt: 5. 02 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:02)
1554 3076 Burkar med lock Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand. Höjd: 10 cm. Djup: 13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:44)
1554 9447 Byrå mahogny, jugend. Bredd: 101 cm. Djup: 49 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:31)
1554 3095 Byrå med stenskiva, Gustaviansk stil. Bredd: 50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:20)
1554 9444 Byrå tidigt 1900-tal, marmorskiva. Bredd: 96 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 103 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:27)
1554 3251 Byråar sängbord, ett par, Grange. Bredd: 46 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:04)
1554 8031 Caféstolar 6 st, omkring 1900, Thonet-stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:31)
1554 3231 Dalahäst längd: 25 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:15)
1554 3228 Damarmbandsur 14k guld, Certina Quarts, med datumvisare, Waterproof. Diameter: 2 cm, armband i doublé
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:19)
1554 3234 Damarmbansdur 18k guld inkl armband. Movado. Diameter: 2 cm. Längd: 18 cm, vikt: 21,2 g
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:44)
1554 9223 Dekorationskannor Ett par, porslin / metall, nyrokokostil. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:59)
1554 3185 Dockor 2 st, Mumin, Atelier Fauni, Finland. Höjd: ca 15 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:37)
1554 9389 Etsningar 5 st. Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt, en är signerad, yttermått inklusive ram: 37x36 -49x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:08)
1554 9347 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad, Varité, 55x85 cm, yttermått inklusive ram: 63x93 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:17)
1554 9345 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Trädgårdscafé. Signerad, numrerad Ea. Färglitografi. Bladets mått: 60x44 cm, yttermått inklusive ram: 70x51
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:16)
1554 3069 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Waxholm, Signerad, EA upplaga, numrerad 20/29, daterad -78. Färglitografi, bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:56)
1554 3068 Färglitografi Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad, EA upplaga XV1/XX, Färglitografi, bildmått: 40x57 cm, yttermått inklusive ram: 58x74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:09)
1554 3224 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), Sverige. Evy Låås (1923-1999), Sverige. HC-upplaga. Signerad, färglitografi, numrerad XX/XXXV, daterad -77, bildmått 63x46 cm, yttermått inklusive ram: 81x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:30)
1554 3121 Färglitografi Göran Dahl (f. 1944), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 124/300. Färglitografi, bildmått: 69x50 cm, yttermått inklusive ram: 95x75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:34)
1554 3067 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Grönfinkar, Signerad, numrerad HC upplaga. Färglitografi, bildmått: 24x3 cm, yttermått inklusive ram: 39x51 cm
1554 3062 Färglitografi John-Erik Franzén (1942-2022), Sverige. "Hells Angels of California". Signerad JEF, daterad 1990 och numrerad HC XXII/XXXVI. Bladstorlek 52,5x63,5 cm. Yttermått inklusive ram: 65x76 cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:39)
1554 3117 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Flickor. Signerad, färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bladets mått: 54x42 cm, yttermått inklusive ram: 76x61 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:34)
1554 3113 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Sällskap med rökande man. Signerad, numrerad 127/290. Färglitografi. Bladets mått: 40x60 cm, yttermått inklusive ram: 63x81 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:55)
1554 3021 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Solrosor och kvinna. Signerad, numrerad 64/90. Färglitografi. Bladets mått: ca 51x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x52 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:50)
1554 3221 Färglitografi Lena A. Linderholm, Blå stol, EA upplaga. Signerad, färglitografi, 24x36 cm, yttermått inklusive ram: 40x53 cm:
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:14)
1554 9259 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Riddarholmen, saknar glas. Signerad, numrerad 40/60, -80. Färglitografi, bildmått: 54x85, yttermått inklusive ram. 75x106 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:51)
1554 3111 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Picknick i trädgården. Signerad, numrerad I/XX. Färglitografi, bildmått: 84x68 cm, yttermått inklusive ram: 106x90 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:57)
1554 9346 Färglitografi med glitter Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, färglitografi, Flicka med fiol, 59x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:15)
1554 9204 Färglitografier 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 300 & 350-upplaga. Färglitografi, bildmått: 42x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:41)
1554 9232 Färglitografier 4 st, Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerade, numrerade, Färglitografi. Bladets mått: 61x45,44x61 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 - 70x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:33)
1554 9256 Färglitografier 4 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Skeppsholmen". Signerad, numrerad 150-upplaga, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 42x55 cm, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:46)
1554 3247 Färglsitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Sod -75. HC upplaga XV1/XX, 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 65x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:15)
1554 3158 Fat + VAS, Kobolt, Ilmenau, DDR. Diameter: 30 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:28)
1554 3232 Fat 2 delar, varav en på fot, Kina. Djup: 14-14,5. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:17)
1554 9059 Fat Kina / Japan, satsuma, mässingsdekor & fötter, gallerkant, diameter: 40. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:49)
1554 9267 Fat Kina, dekor i famille rose. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:14)
1554 9411 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Stora Fjäderbrickan, bok
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:31)
1554 3167 Fåtölj med fotpall, läder, nutida. Höjd: ca 105 cm, (fåtöljen), ca 42 cm (fotpallen)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:18)
1554 3160 Fåtöljer ett par + en fotpall. Englesson. Howardstil
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:17)
1554 3083 Fåtöljer ett par, rotting, trädgårdsmodell
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:08)
1554 3176 Figurin man med häst, Herend. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:30)
1554 3189 Folkdräkt
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:58)
1554 3255 Garderobsskåp grålaserat. Bredd: 132 cm. Djup: 71 cm. Höjd: 195 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:22)
1554 3038 Glas 12 st. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:40)
1554 3037 Glasservis 31 delar, "Campanula rotundifolia", Fyrklövern. Dekor med blåcklocka. 9 + 12 + 10 st. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:07)
1554 3082 Glasservisdelar 35 delar, "Måtta", Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors, 1969,14 ölglas största måtta, 14 seltersglas medel måtta, 17 snapsglas Lite måtta, Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:47)
1554 3004 Glasservisdelar 40 delar. Kosta. Slipad dekor. 8+ 8+ 8+ 8+ 8 st. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:39)
1554 3184 Golvlampa Tilgman Keramik. Höjd: ca 64 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:34)
1554 3093 Golvlampa Tyringe Konsthantverk, smide. Höjd: 145 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:53)
1554 9148 Golvlampfot Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2148, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 151 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:51)
1554 9163 Gouache Inger Rydén (f. 1944), Sverige. "Brevet". Signerad, daterad -69,47x59 cm, yttermått inklusive ram: 60x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:22)
1554 9470 Grafiska blad 4 st. Svenska slott, 27x33 + 22x36 cm, yttermått inklusive ram: 40x46, yttermått inklusive ram: 39x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:15)
1554 3227 Grafiskt blad Efter Matisse, "Blue Nude". Tryckt signatur, ej numrerad. Bladets mått: 49x37 cm, yttermått inklusive ram: 45x55 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:49)
1554 3225 Grafiskt blad Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Amazonas". Multitryck, ej signerad. Yttermått inklusive ram: 63x96 cm
1554 3049 Halskedja 18k guld. Vikt: 6g. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:09)
1554 3051 Halskedja med hänge, silver, Lapponia. Vikt: 15g. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:04)
1554 3131 Herrbetjänt "The Versatile Valet", John Corby, England. Betsad bok, på trissor. Höjd: 106 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:41)
1554 9401 Hörnskåp Hälsingland, anno 1826. Bredd: 72. Djup: 43 cm, höjd: 84 cm. Kompletterat, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:03)
1554 3183 Jalusiskåp låsbart. Bredd: 57 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 156 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:39)
1554 3075 Kaffemuggar 4 st, Retro Edition. Diameter: 8,5 cm. Höjd: 11 cm, modern design efter mönster av Stig Lindberg
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:32)
1554 9219 Kaffepanna + gryta, 2 delar, Koppar, 1800-tal, diameter: 30-34. Höjd: 27-48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:48)
1554 9305 Kaffeskedar med mera, totalt 8 delar, silver, 1800-tal, Birmingham, England. Etui medföljer. Längd: 9-10 cm. Vikt: ca 65g ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:34)
1554 9143 Karmstol Nyrokoko, mahogny, trissor
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:45)
1554 3235 Kedja med hänge/berlock 14K guld, oval berlock med dekor, öppningsbar, tolal längd 28 cm. Vikt: 7,6 g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:18)
1554 3204 Kista 1800-tal, bemålad. Bredd: 44,5 cm. Djup: 41 cm, höjd: cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 21:03)
1554 9097 Kista läder, nutida. Bredd: 77 cm, djup: 52 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:27)
1554 3096 Kista på benställning, engelsk stil. Bredd: 60 cm. Djup: 33 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:44)
1554 9393 Kopparstick 2 st, yttermått inklusive ram: 48x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:58)
1554 3237 Kuverttallrikar 10 st, Danmark. Mässing. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:09)
1554 3019 Lackaskar 11 st + brosch i lackarbete. Ryssland. Längd: 5-17 cm, höjd: ca 1-6 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:27)
1554 8409 Lampbord ett par, metall, skiva av spegelglas. Bredd: 44 cm. Djup: 44 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:50)
1554 9426 Lampbord Ett par, nyrenässans, furu /björk, Värmland. Bredd: 72 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:21)
1554 3216 Lampbord metall / spegelglas. Bredd: 44 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:29)
1554 3214 Lavoar nyrenässans. Bredd: 63 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:25)
1554 3060 Litografi Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad, numrerad 119/130. Bildmått: ca 29x20 cm, yttermått inklusive ram: ca 48x38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:09)
1554 9275 Ljuskrona Oscariansk, prismor. Höjd: 100cm. Bredd: 50cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:28)
1554 3090 Ljusstakar Ett par, Ryssland, försilvrade. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:20)
1554 3009 Ljusstakar vas + skål på fot, 4 delar, Classic Rose, Rosenthal. Diameter: 29 cm. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:07)
1554 3133 Matbord 1920-tal, ek. Bredd: cm. Bredd: 157 cm + iläggsskivor med sarg om 49,5 cm vardera. Djup: 113 cm, höjd: 76 c cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:51)
1554 3098 Matbord Gustaviansk stil, björk, Möbelboning i Tibro. Bredd: 120 cm + 2 st iläggsskivor om 48 cm vardera. Bredd: 90 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:37)
1554 3040 Matservis ca 50 delar, ALP Lidköping. 10+ 11+ 11+ 12+ 9 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:10)
1554 3066 Matservisdelar 16 delar. "Marianne", Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Millemuimservis 2000, Fyrklövern, fyra mattallrikar 26 cm, fyra assietter 20 cm, fyra djupa tallrikar 22 cm, två serveringsfat 21-30 cm, skål 24 cm, två uppläggningsfat 21- 30 cm, såskanna
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:57)
1554 3032 Matservisdelar 57 delar, Vineta, Rörstrand. 12+ 12+ 12+ 12+ 9 st
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:45)
1554 3174 Matta orientalisk, 108x156 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:59)
1554 9106 Matta orientalisk, 148x275 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:53)
1554 3011 Matta orientalisk, 200x200 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:50)
1554 3102 Matta Orientaliskt, 83x130 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:34)
1554 9304 Mockaskedar 12 st, Sterlingsilver, 1958, Borgila. Längd: 9,5 cm. Vikt: 100g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:31)
1554 3056 Oljemålning Birger Öberg, stadsbild Montmartre, Paris. Signerad. Olja på duk 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:51)
1554 9380 Oljemålning Carl Brandt, Kust. Signerad. Olja på pannå, 36x54 cm, yttermått inklusive ram: 68x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:18)
1554 3100 Oljemålning Clarence Henry Roe (1850-1909), Storbritannien. Landskap. Signerad. Olja på duk, 125x76 cm, yttermått inklusive ram: 145x95 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:57)
1554 8052 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, Bro, Paris. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 57x65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:31)
1554 8051 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1952, "eftermiddag vi klipporna"". Olja på duk, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 55x63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:28)
1554 3086 Oljemålning Edvin Valdemar Eliasson (1924-1982), Sverige. "Ewe". Myrladan. Signerad. Olja på duk, 61x38 cm, yttermått inklusive ram: 63x40 cm
1554 9022 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. "Falsterbo". Signerad. Olja på duk, 50x76 cm, yttermått inklusive ram: 64x90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:16)
1554 3128 Oljemålning Else-Maj Johansson (f. 1935), Sverige. Motiv med kust. Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 47x56 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:55)
1554 3085 Oljemålning Gudrun Holm (f. 1913), Sverige. Köpingsviks Kyrka Öland. Signerad, daterad 1943. Olja på duk limmad på pannå, 33x42 cm, yttermått inklusive ram: 42x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:16)
1554 9018 Oljemålning Heinrich Weckauf (1885-1963) Signerad, "Kühe", 1800-tal. Olja på pannå, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 54x63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:55)
1554 9383 Oljemålning Herman af Sillén, tillskriven. Kust. Monogramsignerad. Olja på pannå, 27x15 cm, yttermått inklusive ram: 36x23 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:29)
1554 3110 Oljemålning Hugo Borgström, rävjakt i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 66x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:28)
1554 3023 Oljemålning Ingrid Jövinger (1894-1976), Sverige. Stilleben med blomster. Signerad, daterad 1941. Olja på pannå, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 71x61 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:14)
1554 3084 Oljemålning Ingrid Rydbeck-Zuhr (1905-2001), Sverige. Porquerolles Frankrike. Monogramsignerad, daterad 1929. Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:19)
1554 9178 Oljemålning Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Kvinnoporträtt. Signerad, daterad 1972. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 94x75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:16)
1554 3200 Oljemålning Lennart Wickström (1928-2014), Sverige. "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:11)
1554 3014 Oljemålning Mahnaz Razavi, vinterlandskap, Signerad. Olja på pannå, 50x30 cm, yttermått inklusive ram: 58x38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:13)
1554 3153 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, mansporträtt, ej signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, 29x37 cm, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:34)
1554 9427 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad Thorneman. Olja på duk, 54x65 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:18)
1554 9351 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Fransisco, Torghandel, Italien. Olja på duk, 29x38 cm, yttermått inklusive ram. 33x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:05)
1554 9177 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad R M Richter, Blomstermarknad. Olja på duk, 69x97 cm, yttermått inklusive ram: 87x116 cm
1554 9293 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad W Byron, Marin. Signerad, 37x49 cm, yttermått inklusive ram: 53x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:03)
1554 9292 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Wolkoff, Slädfärd. Olja på pannå, 20x30 cm, yttermått inklusive ram: 35x45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:02)
1554 3087 Oljemålning Oland Öien Ringstad, Morgendal i Telemark. Signerad, daterad -66. Olja på duk, 47x74 cm, yttermått inklusive ram: 51x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:12)
1554 9125 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Insjölandskap. Signerad. Olja på pannå, 46x54 cm, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:18)
1554 3070 Oljemålning Rune Persson (1914-1990), Sverige. Interiör, Signerad. Olja på duk, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:40)
1554 3072 Oljemålning Rune Persson (1914-1990), Sverige. Interiör, Signerad. Olja på duk, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:43)
1554 3071 Oljemålning Rune Persson (1914-1990), Sverige. Stilleben, Signerad. Olja på duk, 48x56 cm, yttermått inklusive ram: 64x73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:07)
1554 3194 Oljemålning signerad Thomas, marin. Olja på duk, 45x65 cm, yttermått inklusive ram: 62x83 cm
1554 3016 Oljemålningar 2 st, Mahnaz Razavi, porträtt, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:30)
1554 3244 Oljemålningar 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:50)
1554 3116 Parti bijouterier Halsband, armband, örhängen, bildmått
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:01)
1554 3259 Parti glas 7 delar, Orrefors, Vaser, karaff, skålar. Höjd: 9-29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:18)
1554 3035 Parti koppar diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:41)
1554 3079 Parti linne 10 delar, 2 dukar, 8 tabletter
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:52)
1554 3120 Piedestal + URNA MED LOCK, Majolika, Rörstrand, 63 - 118 cm
S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:09)
1554 3123 Piedestal Majolika, Rörstrand. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:51)
1554 3256 Piedestal med stenskivor. Längd: 26 cm. Djup: 26 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:36)
1554 9013 Pins på sköldar bland annat Fotbolls VM 1958 & majblommor. Längd: 21-24 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:21)
1554 9439 Porslin 11 delar, Kina. Höjd: 2 - 13
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:22)
1554 3138 Pottskåp med stenskiva. Bredd: 48 cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:29)
1554 3180 Ramar 4 st, innermått: cirka 29x21 cm, 44x30 cm, 35x25 cm och 27x35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:46)
1554 3048 Ring 18k guld med briljant, Björn Weckström (f. 1835), Finland. Lapponia, Finland. Bruttovikt: 2. 8g, ringmått: 17
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:08)
1554 3218 Rottingmöbel 2 fåtöljer + ett bord, bordsskiva i råglas. Diameter: 69 cm. Höjd: 56 cm
1554 9323 Saltkar Silver (830). Höjd: 9 cm. Vikt: 65g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:40)
1554 9362 Samlartallrik Frimurarorden, "Veritas Persvadet", Rörstrand, 1915. Porslin. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:29)
1554 3027 Samlartallrikar 11 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. "Djur i gryning", Bing & Grøndahl. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:02)
1554 9159 Sängramar 2 st, NK Nordiska Kompaniet. Mässing, omkring 1900. Olika höjd. Längd: 192 cm. Bredd: 106 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:27)
1554 3171 Satsbord 3 delar, björk. Bredd: 46 cm. Djup: 31 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:55)
1554 3024 Satsbord 3 delar, Bredd: 53 cm. Djup: 35 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:02)
1554 3091 Serveringsbrickor 3 st, med handtag, oriéntaliska. Längd: 41-33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:55)
1554 3250 Sideboard Grange. Bredd: 139 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:57)
1554 3001 Skål Kosta Boda, etikettmärkt. Diameter: 22 cm. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:05)
1554 3007 Skål Orrefors, Grönt och blått glas. Höjd: 16 cm. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:22)
1554 9002 Skålar 2 st, konstglas. Diameter: 35-37 cm. Höjd: 8-16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:30)
1554 9392 Skålar 9 st, skålar, äggkopp med mera, Meissenmärke. Höjd: ca 2-7 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:56)
1554 3143 Skålfat + fat, Sara, Rörstrand. Blå dekor på blå botten. Höjd: 16. Diameter: 38x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:32)
1554 3106 Skåp mahogny, med glasade dörrar. Låst, saknar nyckel. Bredd: 87 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 151 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:43)
1554 3166 Skrivbord Bolia, model "Arbor Desk", ek med fem fack med förvaring under uppfällbara skivor i olika träslag. Bredd: 119 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:00)
1554 3217 Skrivbord England. Bredd: 115 cm, djup: 56 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:19)
1554 3129 Skrivbord Jugend, ek. Bredd: 123 cm, djup, 74 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:22)
1554 3205 Skulptur Citroner, porslin. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:38)
1554 3208 Skulptur efter Milles, Mixed Media, Konstmassa, gips, Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:11)
1554 9141 Skulptur Häst, Japan, metall. Längd: 25 cm, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:44)
1554 9421 Skulptur Inger Hahn-Redin, brons. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:00)
1554 9457 Skulpturer 2 st. Japan, trä. Höjd: 10 - 11
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:40)
1554 9403 Smörkärna Hälsingland. 1854 + ceremonistav, 1860. Längd: 26 + 69
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:13)
1554 9271 Soffa Karl Johan, björk. Längd: 180 cm
1554 3202 Soffbord Italien. Lös skiva i glas, underrede i plexiglas, 69x70 cm. Höjd: ca 47 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:42)
1554 3203 Soffbord Italien. Skivor i glas, underrede i plexiglas, 140x80 cm. Höjd: ca 47 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:46)
1554 3081 Spegel 1960/70- tal, röd träram. Höjd: 105 cm. Bredd: 85 cm. Djup: 11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:51)
1554 3226 Spegel 82x59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:19)
1554 3080 Spegel Blyinfattat glas. Höjd: 90 cm, bredd: 35 cm
1554 3182 Spegel Gustaviansk stil, rotfanér, 61x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:44)
1554 9465 Spegel Maple & Co Antique Furniture (1870-1950), London, 51x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:23)
1554 3063 Spegel Ram i metall med invändig belysning bakom spegelglaset. Vitlackerad metall, 1900-talets mitt. Cirka 73x47 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:31)
1554 9032 Spegel Sent 1800-tal, 134x63 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:59)
1554 9183 Spegel Slipat glas, nutida, diameter: 100
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:33)
1554 9283 Spelbord mahogny, 1800-tal. Bredd: 89 cm, djup: 44 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:42)
1554 3135 Spelbord nyrenässans, ek. Bredd: 88 cm (44+ 44 cm). Djup: 90 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:22)
1554 9442 Spelbord nyrenässans. Bredd: 88 cm. Djup: 2x45 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:27)
1554 9452 Spelbord nyrokoko. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 78 cm
1554 9139 Spelbord senbarock, senare skiva, delvis bemålad. Bredd: 98 cm. Djup: 49 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:43)
1554 9446 Stegpall blåmålad metall. Höjd: 63 cm
1554 3012 Stol sits och rygg i flätat läderband, nutida. Bredd: 60 cm, djup: ca 49-80 cm, höjd: 40-67 cm ca
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:53)
1554 3022 Stolar 4 st. Sits och rygg i skiktlimmat trä, svart lack, stålrörsben. Höjd: 85 cm, sitshöjd: ca 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:10)
1554 9060 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:53)
1554 8247 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:27)
1554 8254 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:45)
1554 3073 Stolar 6 st, Pederali, 3D Colour 775, Vit/Svart, Italy
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:27)
1554 9089 Stolar 8 st, England
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:15)
1554 9402 Svepask Hälsingland, 1874. Längd: 34 cm. Djup: 22 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:10)
1554 9280 Sybord 1800-tal, valnöt. Bredd: 48 cm, djup: 39 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:38)
1554 3064 Takarmatur Chacone Design, siden på metallkonstruktion. Diameter: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:59)
1554 9451 Takarmatur plast, 1960-tal. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:27)
1554 3187 Takarmaturer 2 st, "Unfold Suspension Lamp", Form Us with Love för Muuto, Danmark. Grönt silikongummi. Höjd: 30 cm, diameter: ca 32 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:26)
1554 9453 Tallrikar 12 st. Japan. Diameter: 12. 5 cm, nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:28)
1554 3238 Tamburmajor trä. Höjd: 195 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:14)
1554 9381 Teckning Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. "Månsken". Signerad. Bildmått: 17x9 cm, yttermått inklusive ram: 27x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:19)
1554 3059 Teckning Oidentifierad konstnär. Motorcyklar, Harley-Davidson. Ej signerad. Blyerts på papper, yttermått inklusive ram: 30x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:02)
1554 9382 Teckning Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Signerad, blyerts på papper. Bildmått: 20x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:21)
1554 3042 Textilier 3 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Gardinlängder. 2 st lin, 1 st "Tulpan" (bomull). 127,5x270cm, 137x209cm och 229x270cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:44)
1554 3147 Textilier 3 st, siden, Kina. Ca 30x80 cm, 30x60 cm, 84x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:30)
1554 3211 Textilmålning Siden, Japan, bladets mått. 31x19 cm, yttermått inklusive ram: 39x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:36)
1554 3215 Trädgårdsgrupp 3 delar, fåtöljer + bord med glasskiva, rotting
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:19)
1554 3036 Trädgårdssoffa järn, träribbor. Längd: 127 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:55)
1554 3065 Trampbil Police, Squadcar, bemålad plåt. Längd: 83 cm, bredd: ca 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:25)
1554 9222 Träskrin /låda Asien, bemålad, blomdekor. Längd: 40 cm, djup: 24 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:56)
1554 3212 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Teaterscen Japan. Signerad, numrerad 32/50,25x35 cm, yttermått inklusive ram: 49x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:25)
1554 3126 Väggarmatur "PH Hatt", typ 133058, Louis Poulsen, Danmark. Vitlackerad plåtskärm, invändigt rosa. Diameter: ca 29,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:19)
1554 3173 Vägglystrar ett par, 1900-talets andra hälft. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:39)
1554 3002 Väggreliefer 4 st, sträckande änder, Beswick, England. Längd: 14-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:38)
1554 3261 Väggur Gustavisansk stil. Bredd: 35 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:19)
1554 3210 Väggur Sent 1800-tal. Höjd: 42 cm, höjd: 120 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:09)
1554 9171 Vas + skål + plunta, 3 delar, Konstglas, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 12-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:58)
1554 3146 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Ej signerad. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:55)
1554 3137 Vaser 3 st, Sven Jonsson, "Facett", Gustavsberg, silverdekor. Höjd: 13-26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 20:54)
1554 3260 Vaser 4 delar, Murano (ej signerad) och Orrefos. Höjd: 16,5 - 32,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:08)
1554 9087 Vitrinskåp Louis XVI-stil, intarsia, glashyllor. Bredd: 54 cm, djup: 35 cm, höjd: 146 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 18:15)
1554 3258 Whiskyglas 6 stycken, "Sofiero", Orrefors. Höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:24)
1554 3177 Ytterfoder 4 st, Gustavsberg, fajans. Diameter: ca 21-22 cm. Höjd: ca 17 sy
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 augusti 2023 19:28)