1081 6028 Blandteknik Mirko Vucinic (f. 1957), 4 st, signerade, ca 14x12 respektive 16x13 respektive 12x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:00)
1081 6045 Blandteknik Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, bladets mått: 60x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:37)
1081 6040 Blandteknik Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, bladets mått: 48x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:26)
1081 6032 Fotokonst Mirko Vucinic (f. 1957), 8 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:09)
1081 6025 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad 2001, 'Bird', duk, 60x80
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:54)
1081 6048 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Africa", 60x47
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:45)
1081 6033 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Doctor", 62x47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:11)
1081 6051 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Leader" papp, 62x47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:53)
1081 6049 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Stop" 60x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:45)
1081 6004 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, "big head", duk, 47x37
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:08)
1081 6058 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001 "Venus", duk, 65x55
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:08)
1081 6059 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Holy Place Guards" duk, 70x100
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:07)
1081 6003 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2001, "Lady G", duk, 47x37
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:06)
1081 6015 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2001, "Lester Young" duk, 60x80
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:32)
1081 6057 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Nude", 65x80
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:08)
1081 6006 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Queen Silvia", Pannå, 33x29
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:12)
1081 6022 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Louis Armstrong". duk, 60x80
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:48)
1081 6019 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Miles Davis" duk, 60x80
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:41)
1081 6016 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Stan Getz" duk, 60x80
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:34)
1081 6024 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Wayne Shorter" DUK, 60X80
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:51)
1081 6018 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2002, "Charlie Mingus", duk, 60x80
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:38)
1081 6017 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2002, "Coleman Hawkins", duk, 60x80
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:40)
1081 6023 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Dave Brubeck", duk, 60x80
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:52)
1081 6014 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Herbie Hancock", duk, 60x80
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:30)
1081 6027 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Miles Davis", duk, 60x80
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:58)
1081 6011 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Warior" pannå, 67x50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:23)
1081 6026 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, 'Chick Corea', duk, 60x80
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:56)
1081 6012 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Devica - Virgin", duk, 80x60
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:25)
1081 6053 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "filosof", olja på pannå, 89x67
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:54)
1081 6060 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Leonardo", duk, 80x110
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:09)
1081 6009 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Mira", uppfodrad, 67x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:19)
1081 6061 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Noon", duk, 120x80
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:14)
1081 6054 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "singer" pannå, 89x67
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:56)
1081 6010 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Eva", uppfodrad, 67x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:21)
1081 6007 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Kora" uppfodrad, 67x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:15)
1081 6055 Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Lady" pannå, 89x67
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:58)
1081 6072 Skulptur Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad -01 "Bowie" Trä, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:35)