Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 5 december 2016 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1081 6028  Blandteknik Mirko Vucinic (f. 1957), 4 st, signerade, ca 14x12 respektive 16x13 respektive 12x35

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:00)

1081 6045  Blandteknik Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, bladets mått: 60x37

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:37)

1081 6040  Blandteknik Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, bladets mått: 48x35

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:26)

1081 6032  Fotokonst Mirko Vucinic (f. 1957), 8 st

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:09)

1081 6025  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad 2001, 'Bird', duk, 60x80

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:54)

1081 6048  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Africa", 60x47

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:45)

1081 6033  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Doctor", 62x47

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:11)

1081 6051  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Leader" papp, 62x47

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:53)

1081 6049  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Stop" 60x46

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:45)

1081 6004  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, "big head", duk, 47x37

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:08)

1081 6058  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001 "Venus", duk, 65x55

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:08)

1081 6059  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Holy Place Guards" duk, 70x100

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:07)

1081 6003  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2001, "Lady G", duk, 47x37

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:06)

1081 6015  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2001, "Lester Young" duk, 60x80

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:32)

1081 6057  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Nude", 65x80

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:08)

1081 6006  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Queen Silvia", Pannå, 33x29

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:12)

1081 6022  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Louis Armstrong". duk, 60x80

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:48)

1081 6019  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Miles Davis" duk, 60x80

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:41)

1081 6016  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Stan Getz" duk, 60x80

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:34)

1081 6024  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Wayne Shorter" DUK, 60X80

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:51)

1081 6018  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2002, "Charlie Mingus", duk, 60x80

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:38)

1081 6017  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2002, "Coleman Hawkins", duk, 60x80

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:40)

1081 6023  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Dave Brubeck", duk, 60x80

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:52)

1081 6014  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Herbie Hancock", duk, 60x80

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:30)

1081 6027  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Miles Davis", duk, 60x80

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:58)

1081 6011  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Warior" pannå, 67x50

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:23)

1081 6026  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, 'Chick Corea', duk, 60x80

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:56)

1081 6012  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Devica - Virgin", duk, 80x60

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:25)

1081 6053  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "filosof", olja på pannå, 89x67

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:54)

1081 6060  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Leonardo", duk, 80x110

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:09)

1081 6009  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Mira", uppfodrad, 67x50

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:19)

1081 6061  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Noon", duk, 120x80

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:14)

1081 6054  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "singer" pannå, 89x67

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:56)

1081 6010  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Eva", uppfodrad, 67x50

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:21)

1081 6007  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Kora" uppfodrad, 67x50

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 18:15)

1081 6055  Oljemålning Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Lady" pannå, 89x67

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 19:58)

1081 6072  Skulptur Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad -01 "Bowie" Trä, höjd: 36 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 december 2016 20:35)