Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 13 september 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1418 8015  Akryl  Markus Jakobsson, "Bridge". Signerad, duk, 50x40cm, oramad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:52)

1418 6007  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition med figurer. Signerad, oramad, duk, 50x70 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:15)

1418 6003  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition. Ej signerad, oramad, duk, 80x80 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:12)

1418 7072  Akryl Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Booby day". Signerad, daterad 2019. Akryl på duk, 70x50cm, yttermått inklusive ram: 74x54 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:18)

1418 7016  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Blue Mist 1", monogramsignerad, duk, 20x50cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:34)

1418 8331  Akvarell 2 st, Lars Normann. Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 24x32-36x26cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:39)

1418 7282  Akvarell Gunnar Weinberg (1876-1959), Sverige. Kustmotiv. Signerad, numrerad 1925. Akvarell, bildmått: 23x32cm, yttermått inklusive ram: 38x46cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:18)

1418 8282  Akvarell Hans Ekedahl (1944-2016), Sverige. Vattenpump. Signerad. Akvarell, bildmått: 38x28, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:44)

1418 8091  Akvarell Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Häst i stallet, 56x76, oramat löst blad, akvarell. Signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:50)

1418 7553  Akvarell Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad 58. Akvarell, bildmått: 33x42cm, yttermått inklusive ram: 46x54cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:16)

1418 7551  Akvarell Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Signerad, hus. Akvarell, bildmått: 24x33cm, yttermått inklusive ram: 37x45cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:08)

1418 7477  Akvarell Maria Ginzburg (f. 1955), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 98. Akvarell, bildmått: 36x56cm, yttermått inklusive ram: 52x72cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:34)

1418 7478  Akvarell Maria Ginzburg (f. 1955), Sverige. Signerad. Akvarell, bildmått: 28x39cm, yttermått inklusive ram: 42x52cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:34)

1418 8388  Akvarell Oidentifierad konstnär. Kina, persikor. Signerad. Bildmått: 45x67, yttermått inklusive ram: 65x87, akvarell

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:12)

1418 8300  Ametistblock höjd: 21 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:58)

1418 8489  Ampel Jugend. Diameter: 37 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:32)

1418 8194  Appliquer Ett par, med prismor. Höjd: 35cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:50)

1418 8387  Arbetslampa Falkenberg belysning. Höjd: ca 75cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:00)

1418 8476  Armbandsur 6 st, ej funktionsgaranti

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:57)

1418 8436  Armbandsur Movado, quartz, doublé, läderband. Diameter: 2cm. Längd: 20cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:32)

1418 8421  Armbandsur Omega De Ville, stål, 22x33mm, quartz, läderband

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:22)

1418 8418  Armbandsur Omega, 1950-tal, manuell. Diameter: 35mm, stål, flexband.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:56)

1418 8462  Assietter 11 st, Flytande blått, Gustafsberg, "Krasse". Diameter: 18 ca

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:29)

1418 8392  Bägare silver, Goldsmiths & Silversmiths, London. Höjd: 9 cm, vikt: 200g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:29)

1418 7393  Bägare silver, MGAB, gravyr. Höjd: 10cm, Vikt: ca 90g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:20)

1418 8451  Banjo Marma. Längd: 95 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:11)

1418 8514  Bankett Med Josef Frank tyg "Teheran". Längd: 70 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:14)

1418 8155  Barbiedockor 6 st dockor + tillbehör. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:20)

1418 8454  Barnsäng Rotting. Längd: 106

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:54)

1418 8487  Bijouterier diverse, bland annat silver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:16)

1418 8117  Blandteknik + blyerts, Solveig Hammarstedt (f. 1928), Sverige. Troll. Signerade, 49x19, blandteknik, yttermått inklusive ram: 58x29 + 30x40, blandteknik, yttermått inklusive ram: 43x52 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:56)

1418 8079  Blandteknik 2 st, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1965, yttermått inklusive ram: 32x42-37x42cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:51)

1418 8346  Blandteknik Bengt Olson, båthamn. Signerad, blandteknik, 34x52, yttermått inklusive ram: 53x73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:59)

1418 6008  Blandteknik Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition med ansikte och fågel. Signerad. Bildmått: 23x17 cm, yttermått inklusive ram: 32x23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:12)

1418 8184  Blandteknik Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, daterad -89. Blandteknik, bildmått: 39x39, yttermått inklusive ram: 54x53 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:10)

1418 8250  Blandteknik Ingrid Nilsson Olsson, ansikten. Signerad, blandteknik, 28x20, yttermått inklusive ram: 45x35 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:08)

1418 7210  Blandteknik Kina, 1800-tal, 53x49, yttermått inklusive ram: 63x59, akvarell. Ej signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:12)

1418 7476  Blandteknik Niels Peter Bolt. Signerad, blandteknik, blomsterstilleben, 70x46cm, yttermått inklusive ram: 83x60cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:34)

1418 7007  Blandteknik Nikolai Walordy, "Evergreen lake". Signerad Niko. Mixed Media, 41x67cm, yttermått inklusive ram: 70x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:43)

1418 7225  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Indien, blandteknik, yttermått inklusive ram: 132x101 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:56)

1418 7389  Blandteknik Peter Ojstersek (f. 1961), Sverige. "Black & White". Signerad a tergo. Blandteknik med lysrör, pannå, 35x58 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:14)

1418 8087  Blandteknik Sten Birger Rudnäs (f. 1932), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 36x44cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:55)

1418 7249  Blandteknik Ulf Rahmberg (f. 1935), Sverige. Signerad a tergo, 31x25, yttermått inklusive ram: 57x47 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:30)

1418 8045  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Änglavakt". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 48,5x46 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:37)

1418 8055  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Bröstvärn bakom bröstpanel". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 36x42

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:37)

1418 8035  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Drejskiva". Signerad. Blandteknik med belysning. Yttermått inklusive ram: 70x60 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:40)

1418 8023  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Drömmar om Edens lustgård". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 102x65 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:46)

1418 8042  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "En bild av själens styrka och närvaro". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x54 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:57)

1418 8061  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Familjebubblan". Signerad. Blandteknik/collage, yttermått inklusive ram: 71x51 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:43)

1418 8040  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Flotten". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 94x73 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:33)

1418 8060  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Förförelsens blomster". Signerad. Blandteknik/collage. Yttermått inklusive ram: 64x43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:31)

1418 8057  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Förgylld i en gyllene bur". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 57x47

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:58)

1418 8044  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Fruset". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 55x53 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:58)

1418 8043  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Glöd". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 64x40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:31)

1418 8029  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Hjärnans lidelse". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 64x74 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:39)

1418 8056  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Iskall blåst". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 58x38

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:48)

1418 8028  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Isolering". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 63x57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:05)

1418 8037  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Köra sitt eget race". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 124x124 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:03)

1418 8039  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Kult". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 71x105 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:02)

1418 8051  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Ljus från båtlanternor och järnvägslok". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 42x51

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:54)

1418 8038  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Plakatbärarna". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 92x85 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:46)

1418 8036  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Pröva sina vingar". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 142x102 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:20)

1418 8019  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Puckdans". Signerad. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:16)

1418 8030  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Se solnedgången genom hyttventilen". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 67x64 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:34)

1418 8059  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Siktsuport". Signerad. Blandteknik/collage. Yttermått inklusive ram: 54x71 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:26)

1418 8026  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Snögubbe, ensamhet". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 64x63 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:51)

1418 8020  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Solens proppskåp". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 82x64 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:51)

1418 8033  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Solö". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 57x85 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:23)

1418 8053  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Stationär i rörelse". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 39x35

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:15)

1418 8024  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Storstadsskjortan". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 72x49 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:56)

1418 8025  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Svårt begripa universum". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 63x71 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:40)

1418 8018  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Träffa Hjärtat". Signerad. Yttermått inklusive ram: 92x123 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:24)

1418 8062  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Två planhalvor, Janus". Signerad. Blandteknik/collage. Yttermått inklusive ram: 50x57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:52)

1418 8032  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Utan fotfäste i det blå". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 86x62 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:43)

1418 8058  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Varats stationära rörelse". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 48x57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:09)

1418 8054  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. Signerad, blandteknik, komposition, yttermått inklusive ram: 35x32

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:26)

1418 8041  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 110x85 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:46)

1418 8031  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. Signerad, Penetration, blandteknik, yttermått inklusive ram: 128x57 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:39)

1418 8021  Blandteknik collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Skapande arbete pågår". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 75x67 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:43)

1418 8311  Blomsterbord empirestil. Diameter: 52, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:35)

1418 8263  Blomsterprydnader 2 st, i glaskupa. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:54)

1418 8345  Bojaner Ett par, Kina. Höjd: 13cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:15)

1418 6279  Bokhylleskåp 3 sektioner. Bredd: 100 + 696 + 100. Djup: 41 cm, höjd: 191 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:58)

1418 8241  Bokhyllor 2 st, mahogny. Bredd: 80-120, djup: 25 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:54)

1418 8220  Bord med klaff, ek. Bredd: 80 + 46, djup: 81 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:02)

1418 8446  Bord med klaffar Längd: 93 + 30x2 cm. Djup: 66 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:58)

1418 7105  Bordslampa "Tuben", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast. Höjd: 4. Längd: 78 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:03)

1418 8157  Bordslampa keramik. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:14)

1418 8517  Bordslampa porslin, sent 1900-tal. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:18)

1418 8501  Bordslampor Ett par, keramik, handmålade. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:51)

1418 6427  Bordspendyl mässing, marmor, J W Grönbäck, Stockholm. Höjd: 40

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:19)

1418 8510  Bordspingla silver, England. Höjd: 11 cm, bruttovikt: 70g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:07)

1418 8161  Bordstelefon Rikstelefon, Telegrafverket, 1937. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:21)

1418 8135  Bordstelefon röd Kobra. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:30)

1418 7191  Bordsur 1800-tal, Intarsia. Längd: 22. Djup: 12 cm, höjd: 35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:23)

1418 7172  Bordsur Seth Thomas Clock. Längd: 43. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:56)

1418 8499  Brevpressar 3 st, + ljuslykta, glas, bland annat Orrefors. Höjd: 5 - 12

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:09)

1418 7089  Bricka Firma Lars Holmström, Arvika, 1900-talets första halva. Mässing, hamrat bräm. Stämpelmärkt. Graverad baksida. Diameter: 38 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:20)

1418 8348  Brudtäcke 1700 / 1800-tal, Quiltad / broderad, 200x160

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:05)

1418 8443  Byrå 1870/80-tal. Bredd: 90 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 93 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:28)

1418 8478  Byrå 1950-tal. Bredd: 40, djup: 25 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:03)

1418 7503  Byrå Frits Henningsen (1889-1965), Danmark. Mahogny. Bredd: 83 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:42)

1418 8138  Byrå med stenskiva, intarsia. Bredd: 80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:41)

1418 8422  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 88 cm. Djup: 47 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:49)

1418 8224  Byrå sengustaviansk stil, 1800-tal. Bredd: 103, djup: 44 H81 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:59)

1418 8225  Byrå sent 1800-tal, valnöt. Bredd: 87. Djup: 45 cm. Höjd: 103 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:22)

1418 8479  Byrå Teak. Bredd: 60 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 61 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:37)

1418 8321  Byrå på hjul Bemålat. Längd: 75 cm. Djup: 54 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:43)

1418 8317  Chiffonjé mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 42 cm, höjd: 123 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:14)

1418 8486  Cigarettskrin + tobaksburk, Masurbjörk & näver. Längd: 10, diameter: 10 cm, höjd: 2-10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:50)

1418 8226  Coasters ett par, Ns/trä. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:16)

1418 8255  Crèmekoppar 2 st, Kina. Höjd: 8,5

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:56)

1418 8449  Dalahäst 18-/1900-tal. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:31)

1418 8162  Duk broderat siden, Kina, 100x170 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:41)

1418 8470  Eldskärm Bemålad. Höjd: 95 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:34)

1418 8236  Emmafåtölj 1950/60-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:10)

1418 8232  Emmafåtöljer ett par, Plysch

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:46)

1418 8386  Fågelbad Stengods, med örnhuvud. Längd: 45 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:49)

1418 8343  Färglitografi Andreé Lanskoy. Signerad, numrerad 68/100. Färglitografi, bildmått: 64x44, yttermått inklusive ram: 86x65 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:40)

1418 8297  Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Jazz. Signerad, numrerad 127/290, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 43x30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:53)

1418 8291  Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Tivoli. Signerad, färglitografi, numrerad 258/290, oramat löst blad, 59x43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:10)

1418 8295  Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Zebra. Signerad, numrerad 263/270, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 43x30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:09)

1418 8115  Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Kärlekens solarium". Signerad, numrerad 37/75. Färglitografi, bildmått: 39x55, yttermått inklusive ram: 68x82 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:40)

1418 8354  Färglitografi Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numrerad 326/360. Färglitografi, bildmått: 41x51cm, yttermått inklusive ram: 53x63cm

S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:35)

1418 8253  Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Sverige. Handkolorerad. Signerad, numrerad 40/290. Färglitografi, bildmått: 26x20, yttermått inklusive ram: 42x35 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:47)

1418 8281  Färglitografi Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Signerad, numrerad 307310. Färglitografi, bildmått: 28x42, yttermått inklusive ram: 44x58 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:55)

1418 8201  Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 333/360. Färglitografi, bildmått: 44x55cm, yttermått inklusive ram: 65x74cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:56)

1418 8114  Färglitografi Håkan Thorsén (f. 1928), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 22/230,61x42, yttermått inklusive ram: 76x56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:42)

1418 8197  Färglitografi Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 80/155, "vid havet". Färglitografi, bildmått: 33x40cm, yttermått inklusive ram: 47x56cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:48)

1418 8299  Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 136/290, oramat löst blad. Bladets mått: 60x83 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:32)

1418 8495  Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 17/250. Färglitografi, bildmått: 36x51, yttermått inklusive ram: 50x65 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:03)

1418 8063  Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad, 81/100, daterad 1994, "språk". Färglitografi, bildmått: 37x37cm, yttermått inklusive ram: 51x50cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:17)

1418 8199  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 43x60cm, yttermått inklusive ram: 60x78cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:47)

1418 8198  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 6/290. Färglitografi. Bladets mått: 56x41cm, yttermått inklusive ram: 73x59cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:13)

1418 8196  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 56/310. Färglitografi, bildmått: 45x65cm, yttermått inklusive ram: 64x83cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:19)

1418 7518  Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. "Friluftsmålaren". Signerad, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 45x47cm, yttermått inklusive ram: 53x54cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:36)

1418 8086  Färglitografi Nils Zetterberg. Signerad, numrerad 76/260, daterad 1981. Färglitografi, bildmått: 32x37cm, yttermått inklusive ram: 47x57cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:46)

1418 8183  Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 64/175. Färglitografi, bildmått: 53x53, yttermått inklusive ram: 60x60 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:26)

1418 8064  Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad 37/100, daterad 76, "Magma". Färglitografi, bildmått: 58x42cm, yttermått inklusive ram: 74x55cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:41)

1418 8100  Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 60x80, oramat löst blad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:05)

1418 8096  Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 112/350. Färglitografi, bildmått: 27x22, yttermått inklusive ram: 44x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:03)

1418 8075  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Themsen. Signerad, numrerad 30/150. Färglitografi, bildmått: 40x23, yttermått inklusive ram: 58x40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:02)

1418 8507  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Tristan da Cunha, South Atlantic. Signerad, numrerad 258/360. Färglitografi, bildmått: 24x36, yttermått inklusive ram: 41x51 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:21)

1418 8065  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad 1929, PT. Färglitografi, bildmått: 41x45cm, yttermått inklusive ram: 56x60cm

1418 8210  Färglitografier 2 st, Alain Berck-Vitz (f. 1953), numrerade. Signerade, äpplen & körsbär. Färglitografi. Bladets mått: 39x29-42x30cm, yttermått inklusive ram: 46x36cm-49x37cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:25)

1418 8090  Färglitografier 3 st, Oidentifierad konstnär. Numrerade och signerade, yttermått inklusive ram: 51x62cm-52x61cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:40)

1418 8098  Färglitografier 3 st, Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 36x44-50x65 cm, oramade lösa blad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:06)

1418 8429  Fat 2 st, Kina. Längd: 15-23cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:58)

1418 8339  Fat 3 delar, Alessi. Diameter: 10-40cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:35)

1418 8072  Fat 3 st, Kosta Boda, Bland annat Monica Bäckström. Längd: 26cm, höjd: ca 1,5-6cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:48)

1418 8261  Fat 6 delar, Kåge/Ekberg. Diameter: 6-8 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 21:08)

1418 8108  Fat 6 st, Kina, Kanton. Diameter: 18-27cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:09)

1418 8227  Fat Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Finland. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:35)

1418 8511  Fat på fot, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. Diameter: 21, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:21)

1418 8269  Fat silver, BHE, 1937. Diameter: 26, vikt: 300 gr ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:26)

1418 8267  Fat silver, CG Hallberg, 1936. Diameter: 26 cm, Vikt: 330 gr ca

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:23)

1418 8266  Fat silver, CG Hallberg, 1953. Diameter: 25, vikt: 290 gr ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:48)

1418 8265  Fat silver, Karl Anderson, 1940. Diameter: 26,5, vikt: 350 gr

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:40)

1418 8268  Fat silver, TESI Tenn & Silver AB, 1948. Diameter: 21. Vikt: 180 gr ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:18)

1418 8349  Fat & skålar Kina, 6 delar. Längd: ca 12-20 cm, djup: ca 12-20 cm, höjd: ca 3-5 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:02)

1418 8276  Fåtölj Bruno Mathson Eva

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:39)

1418 8110  Fickur 14K, JAB. Manuell. Diameter: 5cm, bruttovikt: 84g

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:01)

1418 8482  Figurin Porslin, hund. Längd: 19, höjd: 12 cm

1418 7102  Figuriner 3 st, Lladro respektive Nadal, Spanien. Höjd: 19-26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:11)

1418 7340  Figuriner 5 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl. Höjd: 4-9 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:53)

1418 8068  Fiskerulle 10000 cl. Längd: 9 cm, djup: 7,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:02)

1418 7108  Fiskservis 7 delar, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. 6 st tallrikar (26x24 cm) + 1 uppläggningsfat. (31x40) cm

1418 8121  Glas 6 7 st. Reijmyre Glasbruk. Höjd: 11 - 15 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:48)

1418 8193  Glas Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 7-9cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:31)

1418 8131  Glasfågel Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi. Längd: 12 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:45)

1418 7067  Glasservis 40 delar, "Boda Line", Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Boda. 6 st ölglas, 12 rödvinsglas, 9 vitvinsglas, 6 + portvinsglas + 7 st likörglas. Höjd: 14-22 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:07)

1418 8500  Glasskulpturer 3 delar, djur, bland annat Orrefors. Höjd: 9 - 16

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:07)

1418 8472  Golvlampa keramik, 1970-tal. Höjd: 145

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:39)

1418 8233  Golvlampa mässing. Höjd: 165

1418 8234  Golvlampa Trä. Höjd: ca 125

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:27)

1418 7466  Golvlampfötter Ett par. Höjd: 148-163cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:13)

1418 8378  Golvvas 1800-tal, Kina. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:38)

1418 8237  Göteborgsstol 1800-tal

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:50)

1418 8066  Gouache Carl Schubert. Signerad, daterad 82. Bildmått: 44x28cm, yttermått inklusive ram: 62x44cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:54)

1418 8167  Gouache Juhan Nömmik (1902-1975), Estland. Signerad, daterad -53,42x57, yttermått inklusive ram: 70x84 cm

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:07)

1418 8288  Grafik och tryck. 58st oramade lösa blad, 1900-tal, delvis signerade

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:09)

1418 8097  Grafiska blad 5 st, Honoré Daumier (1808-1879), Frankrike, efter. Tryckt signatur. Bladets mått: 32x46 cm, oramade lösa blad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:05)

1418 7009  Grafiskt blad Gicléetryck, Anette Claesson (f. 1966), Sverige. "Rebirth". Signerad, numrerad 5/50. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad

1418 8013  Grafiskt blad Gicléetryck, Anna Essipova, "Uggla". Signerad, numrerad 24/50. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:29)

1418 7002  Grafiskt blad Gicléetryck, Ingvar Nilsson, "Sjötomt". Signerad, numrerad 25/40. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad

1418 7005  Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Moving shapes". Signerad, numrerad 48/50. Bildmått: 36x27cm, bladets mått: 50x39 cm, oramad

1418 7003  Grafiskt blad Gicléetryck, Kjell Nilsson (f. 1953), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, numrerad 28/100. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad

1418 7010  Grafiskt blad Gicléetryck, Malin Karlsson, "Kräftskivan". Signerad, numrerad 15/100. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad

1418 8006  Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Sunset". Signerad, numrerad 27/50. Bildmått: 60x38 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:09)

1418 7407  Grafiskt blad Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Vaktombyte. Ej signerad, Bildmått: 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 55x68 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:34)

1418 8381  Gryta Malm. Diameter: 28 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:31)

1418 8109  Hurts teak. Längd: 37x cm. Djup: 48 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:53)

1418 8147  Ikon metall / emalj, Johannes Döparen, Ryssland 1800-tal, 17x15 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:35)

1418 8149  Ikoner 2 st. Metall / emalj, Sankt Nicolaus + Maria, alla bedrövades tröst, 1800-tal. Höjd: 12 - 15

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:33)

1418 8148  Ikoner 2 st. Metall, Ryssland, 1700-tal, Maria + Sankt Göran. Höjd: 7 - 8

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:33)

1418 8017  Kaffe & teservisdelar ca 47 delar, England, Minerva

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:59)

1418 8355  Kaffe-/ teservis 45 delar, Sansoucci, Rosenthal

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:23)

1418 8453  Kaffegods 17 delar, Royal Copenhagen, delvis II-sort

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:57)

1418 8258  Kaffegods Rosenthal, Maria, 15 del

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:58)

1418 7181  Kaffeservis Bing & Grøndahl, Måsen, 37 del

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:15)

1418 8272  Kaffeservis silver, 3 delar, Göteborg, 1941. Höjd: 11-26 cm. Vikt: 1100 gr ca

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:18)

1418 8469  Kanapé Sent 1800-tal. Längd: 177 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:27)

1418 8363  Kanna + 8 glas. Höjd: 12-21cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:07)

1418 8372  Karaff + vas, 2 delar, Kristall, Johansfors & Kosta Boda, en graverad i botten. Höjd: 16-23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:14)

1418 8126  Karaffer 3 st. Glas. Höjd: 24 - 30

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:06)

1418 8327  Karmstol 1800-tal

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:06)

1418 8383  Karmstol Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Stora Fjäderbrickan", C O Sjögren, etikettmärkt

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:42)

1418 8325  Karmstol Rokoko

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:06)

1418 8238  Karmstol Rokokostil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:49)

1418 8305  Karmstolar ett par, Empirestil

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:02)

1418 8296  Karmstolar Ett par, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab, ek. Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:27)

1418 7293  Karmstolar Ett par, rokokostil

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:44)

1418 8083  Karmstolar Ett par, Tord Björklund (1939-2018), Sverige. IKEA, Klinte. Skinn / krom, 1990-tal

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:10)

1418 8497  Karott med lock + skålfat, Rörstrand, "Leksand", Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 24-26,5

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:32)

1418 8158  Karotter 3 st. Järn, emalj, Norrahammar, Husqvarna. Längd: 30 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:24)

1418 8170  Katana Japan, modell äldre. Längd: 100 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:57)

1418 8163  Kista 1700-/1800-tal. Bredd: 51, djup: 35 cm, höjd: 28 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:09)

1418 8164  Kista 1700-tal. Bredd: 49, djup: 39 cm, höjd: 23 + benställning 1940-tal, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:26)

1418 8340  Kista Bemålat, anno 1816. Bredd: 90 cm. Djup: 65 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:27)

1418 8455  Klaffbord Furu. Bredd: 40+ 2x20, djup: 80 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:23)

1418 8430  Knappask Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål. Diameter: ca 6,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:26)

1418 8264  Knivar 4 st. Bland annat Tunnan, Eskilstuna. Längd: 12 - 23

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:22)

1418 8498  Konstglas 2 delar, skål + glas, Kosta Boda. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:03)

1418 7368  Konstglas 5 delar, bland annat Murano. Höjd: 4-13cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:44)

1418 8219  Koppar 2 st + 1 fat, Kina, 1700-tal. Diameter: ca 7-12 cm, höjd: ca 3-4 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:09)

1418 8324  Korgstol Rotting

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:42)

1418 8474  Krus Tobo, Erich och Ingrid Triller, Sverige. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:41)

1418 8456  Läderväska längd: 44 cm, djup: 35 cm, höjd: 27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:17)

1418 8292  Lampbord Ett par, Glas, "Fiam", Italien. Bredd: 58. Djup: 48 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:36)

1418 8493  Lampetter ett par, mässing, Kopparsmedjan A Göhle Eskilstuna. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:23)

1418 8312  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:24)

1418 8274  Ljuskrona prismor, Empirestil. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:01)

1418 8475  Ljuskrona prismor, Empirestil. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:50)

1418 8228  Ljuskrona sengustaviansk stil. Höjd: 106

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:54)

1418 8190  Ljuslyktor 2 st, Gabriel. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:24)

1418 8477  Ljusstakar 2 st, mässing, Skultuna. Höjd: 10-21 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:51)

1418 7094  Ljusstakar ett par, 1800-tal, porslin, floral dekor. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:33)

1418 8328  Ljusstakar Ett par, kristall, Orrefors. Höjd: 28, inskription

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:36)

1418 7392  Ljusstakar Ett par, silver, Gustav Möllenborg, 1876. Höjd: 20cm, Bruttovikt: ca 618g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:17)

1418 8450  Ljusstake Guldkroken. Höjd: 25cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:26)

1418 8245  Ljusstake Skultuna Bruk, mässing, 1700-/1800-tal. Diameter: 21 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:53)

1418 8380  Ljusstake Smide, för fyra ljus. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:30)

1418 8316  Lockurna Asien. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:19)

1418 8350  Luktflakonger 12st, Kina. Höjd: 6-10cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:36)

1418 8173  Malmkrona mässing, Svensk Hemslöjd. Höjd: 23cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:11)

1418 8120  Mat / kaffeservis 105 delar, ca. Rosenthal Regina

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:34)

1418 8203  Mat /kaffeservis ca. 85 delar, Seaforth WoodsBurslem, London

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:52)

1418 8205  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 105, höjd: 73 + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:10)

1418 8471  Matbord Längd: 140 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:57)

1418 7177  Matbord med lådor, "Leksand 1925". Bredd: 115, djup: 79 cm, höjd: 75 cm

1418 8278  Matsalsskåp Längd: 112 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 229 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:30)

1418 8153  Matservis ca. 70 delar, delar, ca. Seaforth Woods Burslem London

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:29)

1418 6103  Matservisdelar 19 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:29)

1418 8441  Matta 180x230cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:49)

1418 8452  Matta Gabbeh, 197x287 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:06)

1418 8439  Matta Galleri, 80x292cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:37)

1418 8103  Matta Galleri, orientalisk, 100x355cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:28)

1418 8420  Matta Kina, 140x203 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:43)

1418 7593  Matta Orientalisk, 140x220

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:47)

1418 8337  Matta Orientalisk, 145x230 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:56)

1418 8105  Matta orientalisk, 160x236 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:38)

1418 8434  Matta orientalisk, Bochara, 145x198 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:06)

1418 8419  Matta Orientalisk, Pakistansk Bochara, 245x330 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:16)

1418 8521  Matta Röllakan, 140x194 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:03)

1418 8334  Matta Röllakan, 167x229 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:59)

1418 8336  Matta Röllakan, 87x178 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:13)

1418 7025  Matta ull. Lois de Poortere, Maskingjord, 170x320 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:04)

1418 8435  Matta kina 122x187 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:46)

1418 8284  Mattor Ett par, silke, Hereke, 52x77 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:29)

1418 8385  Miniatyrbyrå 14-lådig. Bredd: 20, djup: 13 cm, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:47)

1418 8457  Möbeltyg Rulle, ca 1,40x15 m

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:23)

1418 8464  Modellbåt längd: 64 cm, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 21:02)

1418 8481  Mugg omkring 1900, Egersund, Norge. Höjd: 12,5

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:23)

1418 8407  Mynt 40 st, 1600-/1700-tal, bland annat silver. Diameter: ca 1,8-4 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:19)

1418 8411  Mynt 40 st, ca 1600 / 1700-tal, koppar. Diameter: ca 1,5-3,5 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:01)

1418 8409  Mynt 50 st, 1600 / 1700-tal, silver & koppar. Bruttovikt: 475g. Diameter: ca 2-4 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:10)

1418 8414  Mynt Parti, 1500 / 1600 / 1700-tal, diverse

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:24)

1418 8416  Mynt Parti, 1600 / 1700-tal, diverse

1418 8192  Nattygsbord bemålat. Bredd: 56 cm. Djup: 38 cm. Höjd: 70 cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:59)

1418 8448  Nattygsbord Ett par. Bredd: 44 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:52)

1418 8360  Notställ Trä. Höjd: 130cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:30)

1418 8172  Nyckelring Cartier, i originalask. Längd: 10 cm

1418 8081  Oljemålning Alexis Ankarcrona (1825-1901), Sverige. Landskap med figurer. Ej signerad, intyg a tergo, 1889. Olja på duk, 38x33, yttermått inklusive ram: 48x43 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:00)

1418 8404  Oljemålning André. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 45x35cm, yttermått inklusive ram: 58x48cm

1418 8009  Oljemålning Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Ett minne". Signerad. Olja på papper, 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 36x40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:43)

1418 8145  Oljemålning Ari Rosenblad, bro. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 64x53 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:21)

1418 8139  Oljemålning Ari Rosenblad. Signerad, daterad-63. Olja på duk, 38x45, yttermått inklusive ram: 51x59 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:42)

1418 8080  Oljemålning Bengt Hallman, "Grönbete". Signerad. Olja på duk, 65x78, yttermått inklusive ram: 68x81 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:18)

1418 8330  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, fiskande barn. Olja på duk, 50x100cm, yttermått inklusive ram: 66x116cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:12)

1418 2030  Oljemålning C Ahlgren. Signerad, svanar. Olja på duk, 76x120cm, oramad

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:29)

1418 2029  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Signerad, kvinna. Olja på duk, 100x66cm, oramad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:30)

1418 8273  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Signerad, naken modell. Olja på duk, 56x116cm, yttermått inklusive ram: 61x121cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:46)

1418 8270  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Signerad, naken modell. Olja på pannå, 82x64cm, yttermått inklusive ram: 96x77cm

1418 7387  Oljemålning Dirk Larsen (f. 1951), Danmark. "Just in time studies". Signerad, -99. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x55 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:16)

1418 8466  Oljemålning Erik Gunnarsson Hallström (1905-1993), Sverige. Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 53x63, yttermått inklusive ram: 61x72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:59)

1418 7556  Oljemålning F Okebiyi. Signerad, figurer. Olja på duk, 75x46cm, yttermått inklusive ram: 78x50cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:57)

1418 7006  Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Gray Dreambowl". Signerad. Olja på papper", 20x35cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:43)

1418 7281  Oljemålning Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), Sverige. Signerad, numrerad 1900, landskap. Olja på pannå, 21x31cm, yttermått inklusive ram: 30x40cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:15)

1418 8402  Oljemålning H Surwehmer, porträtt. Signerad. Olja på duk, 28x22cm, yttermått inklusive ram: 46x40cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:41)

1418 8116  Oljemålning Harald P Engman, fullriggare. Signerad, daterad 1944. Olja på duk, 44x63, yttermått inklusive ram: 55x75 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:12)

1418 8353  Oljemålning Harry Booström (1917-1996), Sverige. "Klippor vid havet". Signerad. Olja på pannå, 60x60cm, yttermått inklusive ram: 62x62cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:56)

1418 7483  Oljemålning Henry John Yeend King (1855-1924), Storbritannien. Signerad, skogsmotiv, duk på pannå, 39x29cm, yttermått inklusive ram: 57x46cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:55)

1418 8301  Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:31)

1418 7106  Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåtar. Signerad J Ossian. Olja på duk, 49x75 cm, yttermått inklusive ram: 60x85 cm

1418 8356  Oljemålning Johan Wierth, ej signerad, "Tv tittaren". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x35cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:35)

1418 7412  Oljemålning Katinka Husberg (f. 1961), Sverige. "Allegro". Signerad, daterad 1995. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 43x152 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:39)

1418 8106  Oljemålning Kindermans. Signerad, kustmotiv. Olja på duk, 22x34cm, yttermått inklusive ram: 33x46cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:17)

1418 8182  Oljemålning Knut Berggren, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 60x69, yttermått inklusive ram: 75x84 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:54)

1418 8484  Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 15x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x45 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:11)

1418 8143  Oljemålning Löfvenberg, ekor vid brygga. Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:13)

1418 8142  Oljemålning Löfvenberg, stilleben. Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 35x26, yttermått inklusive ram: 42x34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:01)

1418 8118  Oljemålning Mogens Valeur. Signerad, daterad -79. Yttermått inklusive ram: 70x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:35)

1418 8408  Oljemålning Monogramsignerad, komposition. Olja på duk, 33x45cm, yttermått inklusive ram: 35x48cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:49)

1418 8461  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Ej signerad. 1900-talets andra hälft, Olja på pannå, 21x29, yttermått inklusive ram: 44x52 cm

1418 8333  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, vinterhare. Olja på duk, 33x48cm, yttermått inklusive ram: 52x67cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:40)

1418 8403  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 20x32cm, yttermått inklusive ram: 31x43cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:23)

1418 8179  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kor. Olja på duk, ej signerad, 21x32, yttermått inklusive ram: 32x42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:13)

1418 8140  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna, osignerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 56x48 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:16)

1418 8082  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Farnier, "La Rochelle". Olja på pannå, 22x27, yttermått inklusive ram. 32x37 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:21)

1418 8513  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Lodin. Olja på duk, 132x132, oramad

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:06)

1418 8332  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja på duk, 29x44cm, yttermått inklusive ram: 48x63cm

1418 8303  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv. Olja på duk, 37x45 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:35)

1418 8275  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 93x63cm, yttermått inklusive ram: 97x67cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:22)

1418 5459  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Syende kvinnor. Signerad A Bak. Olja på duk, 79x66, yttermått inklusive ram: 95x82 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:00)

1418 8168  Oljemålning Olle Rhönnstad (1931-1988), Sverige. Vintermotiv. Signerad. Olja på pannå, 39x57, yttermått inklusive ram: 57x75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:19)

1418 8401  Oljemålning Ruben Heleander (f. 1931), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 21x23cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:20)

1418 8399  Oljemålning Ruben Heleander (f. 1931), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 15x22cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:18)

1418 8400  Oljemålning Ruben Heleander (f. 1931), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 17x25cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:16)

1418 8181  Oljemålning Sven-Göran Svensson Gson (f. 1943), Sverige. Signerad. Olja på duk, oramad, 50x61 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:20)

1418 8180  Oljemålning Sven-Göran Svensson Gson (f. 1943), Sverige. Signerad. Olja på duk, oramad, 61x50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:10)

1418 7087  Oljemålning Tage Eriksson (1916-2003), Sverige. Motiv från västkusten. Signerad. Olja på duk, 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 29x34 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:20)

1418 8046  Oljemålning Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. Modell. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:21)

1418 8141  Oljemålning V Callahan. Signerad. Olja på duk, 32x40, yttermått inklusive ram: 42x49 cm

1418 8379  Oljemålningar 3 st, Anders Sköld (f. 1968), Sverige. Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:20)

1418 8492  Paraplyställ mässing. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:17)

1418 8239  Paraplyställ Metall. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:47)

1418 8393  Parfymflaska kristall / silvermontering, AG Dufva. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:05)

1418 7059  Parti bijouterier

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:38)

1418 8178  Parti tenn ca 6 delar

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:19)

1418 7618  Pastell Oidentifierad Konstnär, Sverige. Bymotiv. Signerad. Bildmått: 31x39, yttermått inklusive ram: 42x49

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:28)

1418 8352  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv, 33x53cm, yttermått inklusive ram: 50x70cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:31)

1418 8309  Piedestal empirestil. Höjd: 90 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:48)

1418 8509  Pinglor diverse, 15 st. Höjd: 8-15 ca

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:54)

1418 8423  Pläd 65x120 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:20)

1418 8166  Porslin 3 delar, Kina. Diameter: 17 -25

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:54)

1418 8257  Porslin 3 delar. Royal Copenhagen, Meissen. Höjd: ca 8 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:53)

1418 8187  Porslin 5 delar, Kina, 1900-tal. Höjd: 12-24 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:22)

1418 8218  Rakspegel 1700-tal. Längd: 27 cm. Djup: 17 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:56)

1418 8107  Remmare 10st, grönt glas. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:07)

1418 8366  Resegrammofon Med högtalare. Höjd: 20-22cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:29)

1418 8146  Reseikon metall, triptyk, Ryssland, 1800-tal. Längd: 44. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:56)

1418 1009  Röllakan Edna Martin (1908-2003), Sverige. Svensk Hemslöjd. Ej signerad. Rutmönstrad botten i olika gröna och gula nyanser med stiliserade polykroma blommor och S. Grönbrunmelerad bård. 160x240 cm

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:00)

1418 8176  Ryamatta 123x163cm, svensk hemslöjd

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:41)

1418 8175  Ryamatta 148x246cm, svensk hemslöjd

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:18)

1418 7489  Salladsskål med bestick, Mahogny/Silver, Jelbe. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 1251g

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:08)

1418 8310  Salongsbord empirestil. Diameter: 90, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:40)

1418 8394  Saltkar Ett par, glas och koppar, modell medici, 1840. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:20)

1418 7273  Samovar + skål + tekanna + bricka, mässing, Iran. Höjd: 6 - 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:48)

1418 8242  Satsbord 3 delar, mahogny. Bredd: 46-58 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:41)

1418 7214  Sekretär Intarsia. Bredd: 90. Djup: 47 cm, höjd: 106 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:21)

1418 8243  Sekretär Sengustaviansk, med stenskiva. Bredd: 120, djup: 43 cm, höjd: 127 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:30)

1418 8124  Seltersglas 14 st. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:02)

1418 7364  Servetthållare silver. Längd: 11cm, Vikt: ca 115 g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:38)

1418 8496  Servisdelar Gefle, "Agneta, 9+ 5 st. Diameter: 19,5-24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:31)

1418 8209  Servisdelar Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten, 4 delar, bland annat tekanna

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:58)

1418 8491  Servisdelar Rörstrand, 7+ 5 st. Diameter: 22-24 cm

1418 8102  Sextant 1900-tal. Längd: 30cm, med låda

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:30)

1418 8185  Shaker + champagnekylare, bland annat Quist. Höjd: 20-22. Diameter: 21 cm

1418 8483  Shaker + Coaster + askkopp, 3 delar, Askkopp med silvermontering. Diameter: 9-10, höjd: 2-20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:31)

1418 8390  Silver 11 delar, diverse, bland annat brevkniv. Vikt: ca 10,85 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:37)

1418 8405  Silvermynt Parti, 1600 - 1800-tal, bland annat Carl XI. Diameter: ca 1-4cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:19)

1418 7490  Skäkteträ 1893. Längd: 61 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:05)

1418 8473  Skål Edvin Öhrström (1906-1994), Sverige. "Ariel 587", Orrefors, diameter: 11, höjd: 7 cm

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:30)

1418 6444  Skål Konstglas, Nuutajärvi Notsjö, Jaakko Niemi, Saturnus. Signerad -64. Diameter: 22, höjd: 7 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:46)

1418 8188  Skål Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Rörstrand, 75/150. Längd: 11, höjd: 6 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:16)

1418 8247  Skål Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Diameter: 13, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:44)

1418 8376  Skål och kärl Kina, Keramik. Höjd:

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:00)

1418 8512  Skålar 3 st, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. Höjd: 7-12 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:08)

1418 8122  Skålar 4 st. Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 6 - 11 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:58)

1418 8427  Skålar Ett par, Kina. Höjd: 6cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:47)

1418 8244  Skålfat/fat Tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 22-40 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:17)

1418 8468  Skåp Björk. Delvis beklädd med tapet. Bredd: 170 cm. Djup: 47 cm, höjd: 110 cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:32)

1418 7135  Skåp dekor med kakelplattor. Bredd: 117. Djup: 47 cm, höjd: 192 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:57)

1418 8283  Skåp Intarsia. Bredd: 124 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 206 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:12)

1418 8229  Skedar silver, Längd: 21-23cm. Vikt: 375g.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:43)

1418 8377  Skissblock 2 st, Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Blyerts, Proveniens familjen till 2019,44 st skisser. Längd: 26cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:49)

1418 8159  Skräddarsax modell äldre. Längd: 30 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:30)

1418 8391  Skrin silver. Längd: 12 cm, vikt: 190g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:26)

1418 8206  Skrivbord England. Bredd: 115, djup: 53 cm, höjd: 76 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:49)

1418 8447  Skrivbord Längd: 120 cm. Djup: 53 cm, höjd: 77 cm

1418 8396  Skrivbord Längd: 90 cm. Djup: 60 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:17)

1418 8222  Skrivbordsstol skinn, nutida

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:30)

1418 8335  Skulptur 2 delar, Silver/glas. Höjd: 10cm, bruttovikt: 294g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:36)

1418 8189  Skulptur Aldo Londi (1911-2003), Italien. Längd: 15, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:03)

1418 8290  Skulptur Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. I samarbete med Bris, "Änder med händer", Ringmärkt 536/1500, Fällbara ben, Tyg / gummi. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:18)

1418 8129  Skulptur glas, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:50)

1418 8112  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:14)

1418 8111  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Zebra ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1970. Målad och glaserad stengodslera. Längd: 22 cm. Höjd: 22,5

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:02)

1418 7152  Skulptur Oidentifierad konstnär. Ryttare. Monogramsignerad ÅA, Terrakotta. Längd: 21 cm. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:38)

1418 8395  Skulptur sten, Kina. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:26)

1418 8508  Skulptur terrakotta, Tilgman Keramik, Bison. Längd: 22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:47)

1418 8050  Skulptur Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Flodbro". Signerad. Trä, metall och papper. Längd: 23. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:43)

1418 8195  Skulptur Trä, Lejon. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:35)

1418 8223  Skulpturer 2 st, Lalique, glas, fåglar. Höjd: 4-10 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:05)

1418 8254  Skulpturer 3 st, Keramik, Troll (Expressen). Höjd: 11-16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:16)

1418 8085  Skulpturer 4 st, Hundar. Höjd: 9-13cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:01)

1418 8156  Skulpturer trä, elefanter, 7 st. Höjd: 6 - 13

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:50)

1418 8294  Slagbord 1800-tal, med lådor, svartmålat. Bredd: 49 + 2x63, djup: 109 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:36)

1418 8322  Slagbord Furu, 1800-tal. Bredd: 27+ 2x70 cm. Djup: 121 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:24)

1418 8398  Smörask Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 17cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:13)

1418 8125  Snapsglas 5 st. Höjd: 21 cm

1418 7264  Snurrfåtölj 1970-tal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:41)

1418 7056  Sockerruskor 2 st, silver. Höjd: 10 cm, vikt: 94g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:31)

1418 8169  Soffa Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. "Paradiset", Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal, grön textilklädsel, skyltmärkt. Bredd: 180cm

1418 8417  Soffa Sent 1800-tal. Längd: 138

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:30)

1418 8502  Soffbord Teak. Bredd: 120, djup: 62 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:52)

1418 8338  Sparbössa Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gunnar Sträng. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:14)

1418 7276  Spegel + ljusstakar, ett par, mässing, el indragen. Höjd: 31 - 48

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:51)

1418 7211  Spegel 155x64 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:14)

1418 8240  Spegel 1950-tal, Teak, 107x45 cm

1418 8515  Spegel Furu, Markaryd, diameter: 70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:56)

1418 8235  Spegel Karl Johan, 2-delat glas, 215x57 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:44)

1418 8088  Spegel nutida. Diameter: 98 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:43)

1418 8357  Spegel Teak, 87x46cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:06)

1418 8171  Spegellampett Nils Fougstedt (1881-1954), (Sannolikt), Sverige. Firma Svenskt Tenn, (ej signerad / märkt), 42x28 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:17)

1418 7304  Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:04)

1418 8319  Spritskåp Allmoge, 1834. Bredd: 48 cm. Djup: 22 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:48)

1418 8425  Staffli golvmodell, trä, höj / sänkbart. Längd: 50cm, djup: 48cm, höjd: 230cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:37)

1418 8519  Stegpall 1940-tal. Längd: 33cm, djup: 28cm, höjd: 63cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:25)

1418 8174  Stolar 2+ 3 st

1418 8230  Stolar 4 st, rokokostil

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:31)

1418 8426  Stolar 4 st, sengustaviansk stil, axknippedekor, mahogny

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:31)

1418 7295  Stolar 5 st

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:21)

1418 7451  Stolar Ett par, "Nova", Danmark, teak, 1950-tal

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:44)

1418 8368  Stolar Ett par, Åkerblom

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:44)

1418 8089  Stolar ett par, nutida

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:23)

1418 8231  Stolar ett par, Plysch

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:36)

1418 8440  Sybord 1800-tal, mahogny. Bredd: 62, djup: 48 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:28)

1418 8016  Syltkrukor 2 st, Rörstrand. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:07)

1418 8256  Tågmodeller 6 delar, Roco. Längd: 15-24cm, med kartonger

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:41)

1418 8078  Takarmatur "Random", Katarin Dahl för Rydens. Höjd: ca 73cm, höj & sänkbar

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:03)

1418 8251  Takarmatur 1940-tal, Glas. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:36)

1418 8458  Takarmatur Engelsk Modell, plåtskärm, diameter: 42, höjd: 60 ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:12)

1418 8516  Takarmatur FM Danmark, plåt, diameter: 24 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:53)

1418 8488  Takarmatur mässing, Putto. Höjd: ca 40 längd: ca 50 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:45)

1418 8067  Takarmatur Orrefors. Diameter: 35 cm

1418 6291  Takarmatur prismor, röd iläggsskål. Diameter: 38 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:16)

1418 8271  Takarmatur råglas, 1930-tal. Diameter: 44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:06)

1418 8215  Tallrik Kina, Famille Rose. Diameter: 22,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:20)

1418 8133  Tallrikar + assietter, 6 + 6 delar, Paratiisi, Birger Kaipiainen (1915-1988), Finland. Arabia, Finland. Diameter: 20-26 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:53)

1418 8480  Tallrikar 3 st, 1800-tal, fajans, diameter: 20 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:44)

1418 8371  Tallrikar 3 st, Kina, diameter: 23 ca

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:18)

1418 8262  Tallrikar Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, 7 delar. Diameter: 19-25 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:12)

1418 8211  Tallrikar ett par, Famille Rose, Kina. Diameter: 22,5

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:58)

1418 8214  Tallrikar ett par, Kina, Famille Rose. Diameter: 23,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:52)

1418 8213  Tallrikar ett par, Kina, Famille Rose. Diameter: 24 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:10)

1418 8342  Tamburmajor höjd: 182cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:47)

1418 8359  Teckning Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad, "Ejdrar", 1957,33x40cm, yttermått inklusive ram: 40x48cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:17)

1418 8504  Teglas 6 st. Höjd: 11 + sockerskål på bricka. Längd: 43, förgylld metall / glas

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:31)

1418 8382  Teservisdelar 10 delar, Gefle, blå blomster

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:30)

1418 8285  Textil antik, Peru 38x10, uppspänd på ram

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:47)

1418 8287  Textilier 2 delar, Ottomanska, 80x40 + 24x54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:48)

1418 8490  Trädgårdssoffa + 1 par fällstolar. Längd: 118

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:21)

1418 8518  Trappstol

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:29)

1418 8177  Trasmatta 135x180cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:28)

1418 8361  Väggbonad Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. Skärgårdsmotiv, 83x122 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:29)

1418 8367  Vägghyllor Ett par, teak, Bredd: 151 cm. Djup: 28 cm, höjd: 20cm

1418 8433  Väggrelief Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Delvis glaserat stengods, Gustavsberg, Luma-tv 1963. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:10)

1418 8260  Väggrelief Upsala-Ekeby, Kaasinen, fjärilar, 46x15 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:29)

1418 8306  Väggvävnader Ett par, romantiska motiv, inramade, yttermått inklusive ram: 50x52 cm

1418 8208  Värmefat Kina, omkring 1800. Diameter: 25 längd: 28 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:19)

1418 8130  Vas + skålfat, kristall, Marcolin, Ronneby. Diameter: 38 +, höjd: 23 cm

1418 8373  Vas Aluminia. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:57)

1418 8323  Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:42)

1418 8191  Vas glaserad keramik. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:52)

1418 7440  Vas Heikki Orvola (f. 1943), Finland. "Kukka", Nuutajärvi. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:22)

1418 8397  Vas Kina. Höjd: 25cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:58)

1418 8302  Vas porslin Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:10)

1418 8249  Vas Upsala-Ekeby. Höjd: 29 cm

1418 8374  Vaser + skål på fot, 4 delar, bland annat Ulrica Hydman Vallien & Aalto. Höjd: 10-28 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:34)

1418 8351  Vaser 4 delar, Kina. Höjd: 10-20cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 20:56)

1418 8127  Vaser 4 st. Orrefors / Villeroy&Boch, m. M. Höjd: 21 - 32

1418 8123  Vinglas 7 st. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 18:16)

1418 8221  Vinglas 9 st, med gravyr. Höjd: 17 cm

1418 8370  Vitvinsglas 4 st, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 19 ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 september 2021 19:07)