1482 3117 Affisch Miro, Galleri Maeght, 80x57 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:52)
1482 3103 Akvarell Japan, Signerad, 44x68 cm, yttermått inklusive ram: 56x91, akvarell
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:21)
1482 3334 Akvarell Nils Zetterberg. Signerad, daterad 1982,26x20 cm, yttermått inklusive ram: ;43x36, akvarell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:09)
1482 3228 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Längd: P. 1907,35x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x34, akvarell
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:57)
1482 3344 Akvareller 2 st. Ester Haag, fjällmotiv. Signerade, 32x43 cm, yttermått inklusive ram: 53x66, resp. 40x50, yttermått inklusive ram: 57x67, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:09)
1482 3217 Akvareller Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Kustmotiv. Signerade, 20x29, ca: yttermått inklusive ram: 33x42, resp. 38x48, akvarell
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:42)
1482 3032 Allmogebonad Bemålat textiltryck, replika, 25x290 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:13)
1482 3064 Båglampa mässing, 5-armad. Höjd: 208
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:51)
1482 3326 Bänk Teak. Längd: 193, djup: 35 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:28)
1482 3112 Barglob England. Längd: 87, djup: 60 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:38)
1482 3295 Barnstol bemålad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:49)
1482 3285 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad C Blom, Marin, 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 53x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:19)
1482 3139 Bokylleskåp teak. Bredd: 120, djup: 38 cm, höjd: 162 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:04)
1482 3127 Bord String/Teak. Bredd: 60, djup: 35 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:42)
1482 3231 Bordsfläkt mässing. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:14)
1482 3287 Bordslampa höjd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:07)
1482 8142 Bordslampa Koppar, Jugend. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:31)
1482 3286 Bordslampa nutida. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:48)
1482 3030 Bordslampa Strindbergsmodell, smide / glaskupa. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:40)
1482 3115 Bordslampfot mässing. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:36)
1482 3020 Bordslampor Ett par, Ateljé Lyktan, No9921. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:29)
1482 3254 Bordslampor Ett par, Italien, bemålade, trä. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:07)
1482 3132 Bordslampor ett par. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:38)
1482 3288 Bordspendyl Skulptur. Höjd: 35, nutida
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:23)
1482 3071 Bordssurtout 4 delar, metall. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:57)
1482 9194 Bordsur marmor / metall. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:09)
1482 3120 Byrå 1920-/30-tal. Bredd: 95, djup: 44 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:06)
1482 3239 Byrå Bemålad, 6-lådig. Bredd: 72, djup: 51 cm, höjd: 149 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:13)
1482 3240 Byrå Betsad björk. Bredd: 86, djup: 46 cm, höjd: 82 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:28)
1482 3114 Byrå Ek. Bredd: 59, djup: 38 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:34)
1482 3195 Byrå ek. Bredd: 90, djup: 44 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:24)
1482 3141 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 120, djup: 52 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:34)
1482 3241 Byrå mahogny, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 106, djup: 48 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:15)
1482 3184 Byrå mahogny. Bredd: 84, djup: 43 cm, höjd: 97 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:21)
1482 3147 Byrå stenskiva, rokokostil. Bredd: 63 cm. Djup: 35 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:26)
1482 3317 Byrå Teak, 1950-ta. Bredd: 75, djup: 38 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:05)
1482 3035 Carborundumetsning Geneviève Hugon (f. 1945), Frankrike. Kvinna. Signerad, numrerad 19/75. Bladets mått: 74x56 cm, yttermått inklusive ram: 88x69 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:27)
1482 3343 Cigarettetuier 4 st. Silver. Längd: 9 - 11. Bruttovikt: 435 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:19)
1482 3330 Cocktailshaker nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:13)
1482 3105 Dosa med lock Musselmalet, Kunglig Dank, "Solbjerg", Dia 12,5. Höjd: 10 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:56)
1482 3309 Emaljmålning Bodner, yttermått inklusive ram: 40x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:02)
1482 3109 Étagère Ek. Längd: 66, djup: 30 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:07)
1482 1008 Fällbord Alrot, Lars Eric Lindell (1818-1843), Köping. Etikettmärkt, Bredd: 89. Djup: 88 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:10)
1482 3060 Färglitografi Anders Hugo (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 64/295. Färglitografi, bildmått: 40x28 cm, yttermått inklusive ram: 55x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:18)
1482 3075 Färglitografi C Göran Karlsson (f. 1944). Signerad, numrerad 62/310. Färglitografi, bildmått: 38x28 cm, yttermått inklusive ram: 56x45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:46)
1482 3102 Färglitografi Erik H Olson (1909-1995), Sverige. Signerad, numrerad 17/100. Färglitografi, bildmått: 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 71x61 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:51)
1482 3003 Färglitografi Georges Laporte (1926-2000), Frankrike. Signerad, numrerad 55/120, blomsterstilleben. Färglitografi, bildmått: 62x46 cm, yttermått inklusive ram: 78x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:57)
1482 9008 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 138/290. Färglitografi. Bladets mått: 28x35 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:57)
1482 3348 Färglitografi Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 60/360. Färglitografi. Bladets mått: 60x70 cm, yttermått inklusive ram: 90x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:45)
1482 3034 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), Sverige. "Biegga Njunni". Signerad, numrerad 201/350. Färglitografi, bildmått: 17x19 cm, yttermått inklusive ram: 30x32 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:49)
1482 3070 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blomster. Signerad, färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), m: 26x35 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:18)
1482 3047 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad ea, Staffli. Färglitografi, bildmått: 57x42 cm, yttermått inklusive ram: 86x69 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:28)
1482 3351 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad 336/375 cm, yttermått inklusive ram: 74x104 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:40)
1482 3270 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/10, Domherrar. Färglitografi, bildmått: 41x30 cm, yttermått inklusive ram: 58x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:37)
1482 3046 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 88/99 et color, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 78x61 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:29)
1482 3038 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors stuga. Signerad, numrerad 311/375. Färglitografi, bildmått: 42x29 cm, yttermått inklusive ram: 65x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:02)
1482 3037 Färglitografi Rob E Olson (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad -90. Färglitografi, bildmått: 51x35 cm, yttermått inklusive ram: 68x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:18)
1482 3007 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Konsert Globen. Signerad, färglitografi, numrerad 53/100 cm, yttermått inklusive ram: 48x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:40)
1482 3004 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Handkolorerad. Signerad, numrerad 77/28, fiolspelare. Färglitografi, bildmått: 32x26 cm, yttermått inklusive ram: 53x46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:33)
1482 3313 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 205/210,1976. Färglitografi, bildmått: 29x37, yttermått inklusive ram: 44x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:49)
1482 3073 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 157/360. Färglitografi, bildmått: 41x56 cm, yttermått inklusive ram: 55x70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:34)
1482 3106 Färglitografi Zuzana Novakova (f. 1945), Tjeckien. Signerad, färglitografi, numrerad 11/15 cm, yttermått inklusive ram: 92x58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:16)
1482 3318 Färglitografier 2 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 272-287/360, daterad 86-87. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 38x49-49x59
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:44)
1482 3074 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: 25x30 36x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:33)
1482 3031 Färglitografier 3 st, Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 17/50 cm, yttermått inklusive ram: 57x47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:11)
1482 3191 Fat + Lockurna, bland annat Imari, 6 delar. Diameter: 14-18, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:09)
1482 3299 Fat Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. 1931. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:46)
1482 3190 Fat Imaridekor, 3 delar. Diameter: 22-36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:08)
1482 3337 Fat silver. Längd: 16 cm. Vikt: 155 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:59)
1482 3130 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 20x20 cm
1482 3279 Fåtölj + fotpall, Br Andersson
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:59)
1482 3328 Fåtölj Chippendalestil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:54)
1482 9332 Fåtölj Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. "Lilla Adam", Paradisserien. Längd: . Djup: cm, höjd: cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:11)
1482 3207 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:56)
1482 3088 Fåtöljer ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:18)
1482 3358 Flaskskepp + modellskepp + färglitografi John Sjöstrand. Längd: 18 - 24
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 21:00)
1482 3201 Förvaringsmöbel Chippendalestil. Längd: 94, djup: 45 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:16)
1482 9269 Fotografi Per Åke Persson (f. 1950), Sverige. New York. Yttermått inklusive ram: 78x53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:57)
1482 3237 Fotografier 2 st, Gene Kelly, "That´s Dancing", "Singin in the rain", yttermått inklusive ram: 54x44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:05)
1482 3164 Fruktservis 12 delar, Bo Fajans Gefle. Diameter: 19 - 32
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:25)
1482 3305 Glas 11 st, Älghult. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:34)
1482 3227 Glas 2 st, Etsad dekor, 1897. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:53)
1482 3355 Glasserviscelar 27 delar, etsad dekor. Höjd: 8 - 14
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:32)
1482 3336 Glasservisdelar 12 + 12. Höjd: 7 - 11
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:04)
1482 3156 Glasservisdelar 18 delar. Höjd: 14-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:17)
1482 3223 Glasservisdelar ca 30 delar. Höjd: 7. 5-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:23)
1482 3327 Glasservisdelar Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. 14 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:06)
1482 3178 Golvlampa 3-armad. Höjd: ca 150
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:50)
1482 3087 Golvlampa Nya ÖIA, mässing. Höjd: 137
1482 3273 Golvlampa Örsjö. Höjd: 154
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:19)
1482 8354 Golvur England, mahogny. Höjd: 215
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:00)
1482 3128 Hallbord mahogny. Bredd: 59, djup: 26 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:17)
1482 3125 Hängskåp Bemålat. Bredd: 70, djup: 29 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:50)
1482 3272 Herrbetjänt höjd: 105 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:47)
1482 3281 Herrbetjänt höjd: 106 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:37)
1482 3029 Herrbetjänt höjd: 107 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:15)
1482 3005 Kaffeservis 21 delar, "Otso", Raija Uosikkinen (1923-2004), Finland. Arabia
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:15)
1482 3315 Kaffeservisdelar 14 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:30)
1482 3022 Kalenderdosa G Hedeström, mässing. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:23)
1482 3282 Kandelaber mässing. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:14)
1482 3306 Kanna + Ljusstakar, 5 delar, Gustavsberg, Blå Blom. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:55)
1482 3146 Karmstol Karl Johan
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:36)
1482 9309 Karmstolar + stolar, 2 + 4 st, Chippendalestil
1482 3116 Karmstolar Ett par, barockstil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:22)
1482 9376 Karmstolar Ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:09)
1482 3167 Karmstolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:40)
1482 3150 Karta Wästerås Hövdingadöme, 60x62 cm, yttermått inklusive ram: 74x78 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:29)
1482 3179 Köksporslin 3 delar, bla. Rörstrand. Längd: 19 - 34
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:49)
1482 3236 Konstglas 2 delar, bland annat Alvar Aalto. Höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:21)
1482 3157 Kristallskål På fot + skål, kristall. Höjd: 8-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:59)
1482 3198 Kryddhyllor 2 st. Bredd: 58-100
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:25)
1482 3275 Lampbord ett par. Bredd: 36. Djup: 47 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:22)
1482 3163 Linnedukar + servetter, 8 + 11 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:42)
1482 3049 Litografier 2 st, Fåglar, yttermått inklusive ram: 44x36 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:47)
1482 8533 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:59)
1482 9240 Ljuskrona Oscariansk. Diameter: 60, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:43)
1482 3340 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:05)
1482 3331 Ljusstakar 4 + 3, mässing. Höjd: 2,5 - 4
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:18)
1482 3053 Ljusstakar 5 st. Höjd: 12-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:31)
1482 3193 Ljusstakar Ett par, Kosta. Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:58)
1482 9237 Ljusstakar Ett par, porslin / brons. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:41)
1482 3290 Ljusstake Rörstrand, God Jul. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:31)
1482 3137 Lockurna Paradisverkstan, Öland. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:20)
1482 3291 Lockurna Porslin. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:44)
1482 9172 Månbord Bemålat, diameter: 112, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:55)
1482 3335 Marmeladburk Picknick, Rörstrand + tekanna, Höganäs. Höjd: 13 - 15
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:11)
1482 3140 Matbord Björk. Bredd: 140, djup: 90 cm, höjd: 74 + 1 iläggx45 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:56)
1482 3143 Matsalsgrupp gustaviansk stil, bord + 6 stolar. 73 cm + 1 ilägg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:41)
1482 3181 Matsalsgrupp mahogny, 7 delar. Diameter: 110, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:07)
1482 3160 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 114, djup: 44 cm, höjd: 175 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:15)
1482 3216 Matta Galleri, 92x280 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:54)
1482 3025 Matta Kina, 184x250
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:55)
1482 3048 Matta orientalisk, 104x106 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:22)
1482 3096 Matta orientalisk, 135x215 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:20)
1482 3232 Matta orientalisk, 138x222 cm
1482 3093 Matta orientalisk, 160x205 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:34)
1482 3259 Matta orientalisk, 165x246 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:16)
1482 3026 Matta Orientalisk, 190x272
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:20)
1482 3234 Matta orientalisk, 206x304 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:21)
1482 3095 Matta orientalisk, Mirtyp, 215x320 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:46)
1482 3162 Matta Rosenkelim, 200x300ca.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:46)
1482 3006 Modelljärnväg Märklin, Räls, tåg, bildmått
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:23)
1482 3319 Modellskepp Mariefred. Längd: 85 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:25)
1482 3339 Nattljusstake Sterlingsilver. Höjd: 8 cm. Vikt: 225 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:36)
1482 3238 Nattygsbord mahogny, NK. Bredd: 52, djup: 40 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:47)
1482 3322 Nattygsbord Teak. Bredd: 45, djup: 32 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:01)
1482 3001 Oljemålning Alberto Varga, USA. Signerad, daterad 2020, oramad. Olja på duk, 100x100 cm
1482 3100 Oljemålning Annica Petterson (f. 1965), Sverige. "På havets våg". Signerad. Olja på duk, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:10)
1482 9068 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Triptyk, "Uppåt Väggarna". Signerad, daterad 1990 cm, yttermått inklusive ram: 35x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:11)
1482 3148 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Barn. Signerad. Olja på duk, 81x63 cm, yttermått inklusive ram: 97x81 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:57)
1482 3051 Oljemålning Ernst Nilsson (1892-1937), Sverige. "Efter regnskuren" motiv från Kungsängen (Uppsala). Signerad. Olja på duk, 64x78 cm, yttermått inklusive ram: 70x85 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:51)
1482 3068 Oljemålning Helge Marchall. Signerad, daterad 1989. Olja på duk, 65x54 cm, yttermått inklusive ram: 67x57 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:27)
1482 3256 Oljemålning Inge Blomqvist (1923-2010), Sverige. Stilleben med frukter och blomster. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram. 103x93 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:21)
1482 3257 Oljemålning Inge Blomqvist (1923-2010), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram. 63x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:16)
1482 3065 Oljemålning Johan Heijer (1876-1961), Sverige. Signerad, kvinna. Olja på duk, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 65x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:32)
1482 3067 Oljemålning K Carlsson, Signerad, Skärgård. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:29)
1482 9170 Oljemålning Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barnkalas. Signerad. Olja på duk, 47x67 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
1482 9104 Oljemålning Kustmotiv. Signerad, kust. Olja på pannå, 15x31 cm, yttermått inklusive ram: 30x47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:29)
1482 3220 Oljemålning Lennart Wilkmar (1923-2007), Sverige. "målarbordet", monogramsignerad, 1990. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:56)
1482 9168 Oljemålning Madonna, kopia efter J G Sparfvenfeldt. Ej signerad. Olja på duk, 73x58 cm, yttermått inklusive ram: 84x70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:44)
1482 3219 Oljemålning Oidentifierad konstnär, fäbodar i skymning. Signerad. Olja på pannå, 28x34 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:39)
1482 3345 Oljemålning Oidentifierad konstnär, hus vid vattendrag. Signerad. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 70x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:43)
1482 9249 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med stuga, ej signerad. Olja på pannå, 29x39 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:01)
1482 8311 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad 1841, Vintermotiv. Olja på duk, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:20)
1482 3321 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Domherre. Olja på duk, 42x28 cm, yttermått inklusive ram: 55x41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:44)
1482 3062 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Vonter, Roxen. Olja på duk, 45x70 cm, yttermått inklusive ram: 59x85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:25)
1482 9241 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vintermotiv, omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, 35x52 cm, yttermått inklusive ram: 53x72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:45)
1482 9358 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. "parkbild", Monogramsignerad. Olja på duk, 36x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:05)
1482 3250 Oljemålning Per Ola Andersson (f. 1961), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 74x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:01)
1482 3192 Oljemålning Richard Friis. Signerad, hamnmotiv. Olja på duk, 48x66 cm, yttermått inklusive ram: 64x83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:09)
1482 3346 Oljemålning signerad Bamberg, landskap med väderkvarn. Olja på pannå, 33x47 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:38)
1482 3347 Oljemålning signerad, fruktstilleben. Olja på duk, 59x74 cm, yttermått inklusive ram: 74x90 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:35)
1482 3221 Oljemålning Svante Kede (1877-1955), Sverige. Torne träsk. Signerad. Olja på duk, 55x66 cm, yttermått inklusive ram: 68x82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:38)
1482 7298 Oljemålning Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Blomsterstilleben. Monogramsignatur, daterad -42. Olja på pannå, 46x39 cm, yttermått inklusive ram: 65x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:26)
1482 3072 Oljemålningar 2 st, Kai Morten-Glud (1912-1992), Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 29x27 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:30)
1482 9084 Oljemålningar 2 st, Nicolae Ambrozie (1931), blomsterstilleben. Signerade, pannå, 28x16 cm, yttermått inklusive ram: 38x26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:04)
1482 3082 Oljemålningar 3 st, Kai Morten-Glud (1912-1992). Signerade, yttermått inklusive ram: ca 25x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:59)
1482 3197 Ordnar 5 delar, + ett ordensband, Ordensällskapet Ljusets bröder. Diameter: 4 - 7
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:40)
1482 3267 Orientmatta Kayseri, 63x190 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:43)
1482 3233 Orientmattor 2 st, Pakistan, 80x130,66x99 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:52)
1482 3108 Pall bemålad. Höjd: 46 cm
1482 3205 Pallar 2 st. Höjd: 48 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:44)
1482 3107 Papperskorg Trä, England. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:02)
1482 3325 Paraplyställ Porslin. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:05)
1482 3204 Paraplyställ Porslin. Höjd: 65 cm
1482 3043 Parti käppar 22 st, bland annat med plunta & stickvapen
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:58)
1482 3126 Parti leksaker
1482 3248 Pelarbord med klaffar. USA, Bredd: 52 + 2x30. Djup: 83 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:18)
1482 3055 Picknickkorg + 2 korgar. Längd: 41-50 cm, djup: 34-41 cm, höjd: 26-40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:04)
1482 3134 Piedestal med stenskiva. Diameter: 28, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:15)
1482 3262 Porslin 6 delar, Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Längd: 8,5-18 cm, djup: 6-18 cm, höjd: 4-24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:20)
1482 3124 Redskap 3 delar, järn. Längd: 20-64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:20)
1482 3294 Rökbord mässing. Diameter: 70. Höjd: 40
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:24)
1482 3145 Salongsbord intarsia. Diameter: 53, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:00)
1482 9301 Salongsbord omkring 1900, mässingsdekor, Schackbräde i intarsia. Diameter: 59, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:45)
1482 3011 Satsbord 3 delar, Teak. Bredd: 42-53, höjd: 49x52 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:21)
1482 3119 Satsbord mahogny, 3 delar. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:10)
1482 3175 Servisdelar 3 delar, Berså, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 1 - 15
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:46)
1482 3152 Servisdelar Rörstrand, Provence, 23 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:23)
1482 3153 Servisdelar Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. 18 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:27)
1482 9274 Shonaskulptur E Katenhe, Shonaskulptur, Zimbabwe, sten. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2022 03:24)
1482 3329 Sifoner 2 st. Höjd: 32 - 35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:27)
1482 3161 Sigill 3 st, st stämplade, 1800-tal. Längd: 1,5-2 cm, djup: 1-1,5 cm, höjd: 2-2,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:26)
1482 3338 Silver 7 delar. Längd: 4,5-13,5 cm, djup: 4,5-11 cm, höjd: 1-7 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:30)
1482 3196 Sittgrupp 3 delar, soffa + fåtölj + bord, rotting, Brafab. Längd: 70-119 cm. Djup: 57-68 cm, höjd: 56-76 cm
1482 3189 Skäkteträ 1820 + klappträ 1948, Allmoge. Längd: 36x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:21)
1482 3077 Skål Efter H Brag. Brons. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:58)
1482 3008 Skål Erik Höglund (1932-1998), Sverige. "Chribska", -92, diameter: 20, höjd: 15 cm
1482 3136 Skål Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Diameter: 17, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:10)
1482 3180 Skål kristall. Diameter: 27, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:28)
1482 3264 Skål med lock + vas+ skål på fot, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 9,5-20,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:22)
1482 9013 Skål Oiva Toikka (1931-2019), Finland. "Fauna", Nuutajärvi, diameter: 19-18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:06)
1482 3249 Skålar 3 st, Marimekko. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:42)
1482 3009 Skålar Ett par, glas, Löv. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:17)
1482 9205 Skålfat Meissen, Rosor, II-sortering. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:04)
1482 3212 Skåp Ek. Bredd: 102, djup: 55 cm, höjd: 174 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:26)
1482 3342 Skedar 18 delar, silver. Längd: 10 - 22 cm. Vikt: 270 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:32)
1482 3129 Skedar 6 st, 1700-/1800-tal, silver. Längd: 12-24 cm, Vikt: ca 200 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:46)
1482 3252 Skedar Kina, 29 st. Längd: ca 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:58)
1482 3076 Skohorn Manolo Blahnik, Habitat. Vitmetall, nutida. Längd: 27 cm. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:24)
1482 3202 Skrin Reliefdekor. Längd: 54, djup: 15 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:49)
1482 3111 Skrivbord 1890-tal. Bredd: 95, djup: 56 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:52)
1482 3158 Skrivbord Teak, 1950-tal. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:12)
1482 3138 Skrivbord teak, 1960-tal. Bredd: 151, djup: 53 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:59)
1482 3323 Skulptur Fontän. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:21)
1482 3052 Skulptur Keramik, Malene Möller-Hansen, 2-delad. Höjd: 22 cm
1482 9005 Skulptur kvinna vid brunn, keramik. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:28)
1482 3266 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle ur Larsons ungar, Gustavsberg 1964-1980, höjd: 21 cm, delvis glaserad och målad brun stengodslera
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:57)
1482 9176 Skulptur Martin Stenström (1912-2000), Sverige. Samearbete, trä. Längd: 20 cm. Höjd: 17 cm
1482 3086 Skulptur Metall/Pärlemo. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:24)
1482 3015 Skulptur Motorcykel, "Hinz & Kunst", metall. Längd: 24, höjd: 18 cm
1482 3078 Skulptur Signerad, Verrier, brons. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:24)
1482 3131 Skulptur Trä, Timmersläp. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:40)
1482 3016 Skulpturer 2 st, brons, Man med gevär & Örn, på träsockel. Höjd: 9-17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:25)
1482 3312 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:48)
1482 3024 Skulpturer 2 st, Wive Larsson (1925-2007), Sverige. Modellstudie, Terrakotta, Signerade 1959 & 1961,12-upplaga. Längd: 17-29. Höjd: 15-26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:50)
1482 7017 Skulpturer 3 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Silverpläterad zink, Giraff, Fågel & Flodhäst, "Dank Designs Japan". Höjd: 3-10,5. Vikt: 635 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:04)
1482 3014 Skulpturer 4 st, konstmassa. Höjd: 11-24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:04)
1482 3172 Slagbord bemålat. Bredd: 63+ 2x64. Djup: 90 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 21:03)
1482 3211 Slagbord Furu/Bemålad. Bredd: 21+ 2x64, djup: 112 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:56)
1482 9024 Snapsglas 5 st + 2 st jungfrur med litet snapsglas som propp. Höjd: ca 15. 5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:03)
1482 3170 Soffa + 1 par fåtöljer, Nyrokokostil. Bredd: 73-136 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:53)
1482 3298 Soffa Gustaviansk stil. Längd: 148
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:32)
1482 9213 Soffbord ek, 1970-tal. Bredd: 140, djup: 80 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:12)
1482 3258 Soffbord Teak. Bredd: 125, djup: 63 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:35)
1482 3169 Soffbord Teak. Bredd: 147, djup: 60 cm, höjd: 59 cm
1482 3056 Soffbord Valnöt. Diameter: 75. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:46)
1482 3050 Spegel 69x34 cm
1482 3283 Spegel Gustaviansk stil, 120x51 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:35)
1482 9181 Spegel Gustaviansk stil, 1800-tal, 90x36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:16)
1482 3174 Spegel med ljusarmar, blyinfattat glas, 150x83 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:29)
1482 9016 Spegel oval, röd dekor, 64x83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:04)
1482 3289 Spegellampetter ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgylld, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:46)
1482 3349 Spegellampetter Ett par, 44x16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:11)
1482 3122 Stege höjd: 115 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:53)
1482 3104 Stekfat 2 st. Stoneware, England. Längd: 39 - 46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:39)
1482 3278 Stol Ek, omkring sekelskiftet 1900
1482 3090 Stolar 4 st, Hallunda, ur IKEAs 1700-talsserie, gustaviansk stil, sent 1900-tal. Genombruten rygg med balusterbricka, skuren dekor av fleuroner, lös stoppad sits, kopplad benställning, brännstämplad
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:24)
1482 3019 Stolar 6 st, Karl Johan, mahogny
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:39)
1482 9371 Stolar 6 st, Karl Johanstil, Björk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:11)
1482 9054 Stumpastake Jonas Torstensson, Art & design, metall, 30x30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:07)
1482 3225 Svärd 4 st, två par. Längd: ca. 100 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:31)
1482 9133 Svärd längd: 102 cm, "Carlos III"
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:00)
1482 3206 Sybord lyrformad fot. Bredd: 60. Djup: 41 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:32)
1482 3171 Syltkrukor 3 st. Rörstrand och Gustafsberg. Höjd: 13 - 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:40)
1482 3173 Syltkrukor 4 st. Höganäs. Höjd: 10 - 23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:05)
1482 3110 Taburett Rokokostil. Längd: 67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:14)
1482 3154 Takarmatur + 1 par bordslampor. Längd: 24-60 cm, djup: 24-60 cm, höjd: 30-55 cm
1482 3243 Takarmatur Ateljé Lyktan. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:31)
1482 3260 Takarmatur PH5. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:44)
1482 9090 Tallrikar 2 st, Kina, 1700-tal, diameter: 23-24 cm
1482 3245 Tavla Japan, yttermått inklusive ram: 84x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:15)
1482 3017 Teaterkikare pärlemo. Längd: 11-20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:47)
1482 3293 Tidningsställ Plexiglas. Längd: 41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:39)
1482 3200 Tidningsställ Smide. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:03)
1482 3203 Trädgårdsstolar 4 st, fällbara
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:09)
1482 3199 Trädgårdsstolar 4 st, Jutlandia
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:58)
1482 3297 Trågsoffa Gustaviansk stil, 1800-tal. Längd: 175
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:56)
1482 3244 Träsnitt Japan. Bildmått: 31x21 cm, yttermått inklusive ram: 54x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:47)
1482 3222 Väggarmaturer 3 st, Furu. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:13)
1482 3352 Väggbonad Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 85x120 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:38)
1482 9017 Vägglystrar ett par, prismor. Höjd: ca 34 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:04)
1482 3255 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:38)
1482 3033 Väggur rokokostil, Lackarbete / mässing, 53x25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:11)
1482 3300 Väggvitrin med skjutdörrar. Längd: 60, djup: 16 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:50)
1482 3214 Vas + skålar, 3 delar, Nuutajärvi / Kosta Boda. Höjd: 13 - 16
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:31)
1482 3261 Vas Gallékopia. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:27)
1482 3168 Vas Rörstrand, Daldansen. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:50)
1482 3080 Vas Tidigt 1900-tal, Tjeckoslovakien, tenn. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:41)
1482 3251 Vaser 2 st + lockurna, Kina. Höjd: 7,5-26 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:13)
1482 3265 Vaser 2 st, Aalto/Flygsfors. Höjd: 12-18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:59)
1482 3268 Vaser 2 st, Iittala. Höjd: 5,5-16,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:34)
1482 9091 Vaser 2 st, Kina, nutida. Höjd: 10-16 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:26)
1482 3235 Vaser 2 st, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 21-28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:06)
1482 9092 Vaser 2 st, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 23-27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:27)
1482 3165 Vaser 2 st. Tobo, Erik och Ingrid Triller. Höjd: 11 - 15
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:48)
1482 9224 Vitrinskåp Chippendalestil. Bredd: 103. Djup: 45 cm, höjd: 173 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:26)
1482 3177 Vitrinskåp Ek. Bredd: 85. Djup: 40 cm. Höjd: 116 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:07)
1482 3149 Vitrinskåp Gustaviansk stil. Bredd: 114, djup: 42 cm, höjd: 148 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:35)
1482 3186 Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 59, djup: 33 cm, höjd: 147 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:29)
1482 3159 Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 60, djup: 35 cm, höjd: 146 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:09)
1482 3155 Whiskyglas 6 st, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. "Gaissa", Iittala. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:28)
1482 3194 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg. II-sortering. Vitglaserat stengods. Diameter: 15-49 cm. Höjd: 14,5-19,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 20:53)
1482 3044 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg. II-sortering. Vitglaserat stengods. Diameter: 21-26 cm. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 19:12)
1482 3324 Ytterfoder ett par, Porslin. Diameter: 26, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 augusti 2022 18:25)