1383 5573 Affisch Miro, yttermått inklusive ram: 82x62, Sala Pelaires
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:56)
1383 5572 Affischer 2 st, ramade, Picasso & Rauschenberg, yttermått inklusive ram: 87x70 & 94x72 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:39)
1383 5575 Affischer 3 st, Grafiska blad, oramade lösa blad, ca 80x55, Miro, Tapies, Coignard
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:27)
1383 5540 Äggfat Diameter: 30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:05)
1383 5344 Akvarell Boksida, ramad, yttermått inklusive ram: 24x30 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:43)
1383 5125 Akvarell John Wierth (1920-2003), Sverige. Signerad, akvarell, 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)
1383 4052 Akvarell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, Asien. Motivet: 22x16cm, yttermått inklusive ram: 34x23cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:34)
1383 5126 Akvarell Oidentifierad konstnär. Polen, Signerad. Akvarell, 33x33 cm, yttermått inklusive ram: 44x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:20)
1383 5243 Apoteksskåp Längd: 112 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 173 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)
1383 5011 Armband 18k guld, X-länk, SÄAB, 1966. Längd: 20cm, vikt: 30,1g.
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5521 Armbandsur 3 st, Swatch, "100 years of cinema!, plåtlåda. Diameter: 38 cm, numrerade 2906/5555
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)
1383 9374 Armbandsur Herrur Certina Blue Ribbon, refnr: 5801103,1960-tal, serienr: 4132340, kaliber 25-651. Diameter: 35mm, flexband, stål
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:01)
1383 1017 Armbandsur Herrur Omega Constellation, automatisk, Diameter: 34mm, refnr: 167. 021, serienr: 35906255, ca 1966, kaliber 712, läderband
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:45)
1383 4061 Armbandsur Omega, manuell, doublé. Längd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:06)
1383 5162 Armbandsur Tissot PR 50, doublé, quartz. Diameter: 32mm, datum, läderband
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:22)
1383 5314 Assietter 12 st, Gustavsberg, Benporslin, diameter: 17,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:42)
1383 5137 Assietter 12 st, kristall, omkring 1900, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:35)
1383 5175 Badkarssoffa Gustaviansk stil. Längd: 180 ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)
1383 5315 Bägare + chokladkanna, 2 delar, Koppar. Höjd: 14-18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:45)
1383 5234 Balja Trä. Längd: 108. Djup: 52 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:17)
1383 4618 Bankett Ny-Louis seize, mahogny / mässingsdekor. Längd: 58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:07)
1383 5332 Barstolar ett par, Johansson design. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:26)
1383 5193 Bestick Stål/doublé, 12+ 11st. Längd: 15-21cm, med etui
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:55)
1383 5146 Bestickuppsättning 75 delar, Dirigold, doublé. Längd: 14-23cm.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:44)
1383 5087 Bestickuppsättning Frigast, "Savoy", nysilver, ca 70 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:43)
1383 5237 Bidé omkring sekelskiftet 1900, Rörstrand. Längd: 51, djup: 33 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:44)
1383 5103 Blandteknik Anders Hultman, 18x22, yttermått inklusive ram: 29x33 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)
1383 5336 Blandteknik Apolinary. Signerad. Motivet: 41x32, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)
1383 4104 Blandteknik Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad, liggande kvinna. Motivet: 47x55, yttermått inklusive ram: 66x73cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:28)
1383 5570 Blandteknik Kerstin Hallroth (1920-1998), Sverige. "Luftstrid". Signerad. Blandteknik, 34x41 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:42)
1383 5338 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Liggande modell. Signerad, daterad -06. Motivet: 35x35, yttermått inklusive ram: 57x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:35)
1383 5123 Blandteknik Rudolf Carlborg (1892-1963), Sverige. Signerad, 34x32, yttermått inklusive ram: 49x44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:44)
1383 5274 Blandteknik Torbjörn Axelman (f. 1932), Sverige. "Själsö Gotland". Signerad, daterad -84. Motivet: 36x44, yttermått inklusive ram: 52x58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:08)
1383 5515 Blandteknik / collage Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kvinna. Signerad, 99x69, yttermått inklusive ram: 102x72 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:31)
1383 5106 Blomsterskål 2 delar, Gefle, Röd Rubin. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:32)
1383 5049 Bojan Kina, Blåvitt kompaniporslin. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:47)
1383 5421 Bojan Kina. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:27)
1383 5423 Bojan Kina. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:59)
1383 5046 Bojaner 4 st, Kina. Höjd: 16-18 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:32)
1383 5285 Bokhylla mahogny. Bredd: 120, djup: 27 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)
1383 5478 Bokhylla Tidigt 1900-tal, ej bakskiva. Bredd: 66, djup: 19 cm, höjd: 149 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)
1383 5326 Bokstöd Ett par, Metall, Lejon, Etiopien. Längd: 19, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:44)
1383 5143 Bokverk 12 band, Svenska Slott & Herresäten, Allhems Förlag, Malmö 1966-1971
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:46)
1383 5148 Bokverk Den femte Olympiaden i ord och bild", Stockholm 1912
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:18)
1383 5249 Bord med låda, Teak. Bredd: 62 D, 47, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:25)
1383 5246 Bord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 90, djup: 60 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:23)
1383 5061 Bordsfotogenlampa mässing och glas. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:54)
1383 5207 Bordslampa "Lucifer". Höjd: 55cm, Tom Ahlstrom & Hans Ehrich (A & E Design), Fagerhults, 1970-tal
1383 4193 Bordslampa Capodimonte, Italien. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:10)
1383 5560 Bordslampa Krom, uplight. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:58)
1383 5280 Bordslampa Palmer, "Á-la", mässing. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)
1383 5154 Bordslampfot fd tapetvals. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:49)
1383 5494 Bordslampfot mässing, "Täby". Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:21)
1383 5270 Bordslampfötter 2 st, Porslin. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:50)
1383 4060 Bordslampor Ett par, "Peak", Zlamp, Nordgavel, björk och metall. Höjd: 51cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:17)
1383 4375 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)
1383 5076 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:02)
1383 4198 Bordslyster Gustaviansk stil. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)
1383 5345 Bordstabletter 4 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Tulpan, 30x40 cm
1383 4230 Brevkniv silver, Sterling, Peru. Höjd: 17 cm, Vikt: ca 62 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)
1383 5051 Brickbord Ett par, Kina. Trä, toppskiva i porslin. Bredd: 40 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 19.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5502 Brosch & manschettknapp 18k guld, med vit och blå sten. Längd: 6,5cm. Vikt: 3,1g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)
1383 5027 Brosch & örhängen 18k guld. Längd: 4cm, diameter: 3cm, vikt: 5g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:35)
1383 5393 Byrå 1950-tal, teak. Bredd: 91, djup: 47 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:32)
1383 5389 Byrå 2 lådor, Alm. Bredd: 60, djup: 32 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:43)
1383 5485 Byrå 2-lådor, Stenskiva. Bredd: 67, djup: 40 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:03)
1383 5470 Byrå Bemålad. Bredd: 115 cm. Djup: 46 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:04)
1383 5267 Byrå Funkis, bemålat. Bredd: 50, djup: 31 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:31)
1383 5404 Byrå Längd: 110 cm. Djup: 30 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5008 Byrå mahogny. Bredd: 114, djup: 44 cm, höjd: 65 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:45)
1383 5263 Byrå mahogny. Bredd: 80, djup: 42 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:02)
1383 5257 Byrå med marmorskiva, 1800-tal. Bredd: 111 cm. Djup: 63 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:13)
1383 5256 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 98, djup: 51 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:17)
1383 5476 Byrå sengustaviansk stil, intarsia. Bredd: 100 cm. Djup: 45 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5487 Cafébord Gjutjärn, omkring 1900, Dia 64, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:26)
1383 5136 Cafébord Tidigt 1900-tal, Gjutjärn / plåt, Bemålat, diameter: 60, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:25)
1383 5425 Champagneglas 6 st, Orrefors, Helena. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:18)
1383 5358 Chiffonjé Längd: 107 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 141 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:32)
1383 5462 Chiffonjé Längd: 108 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:01)
1383 5357 Chiffonjé Sengustaviansk, mahogny. Bredd: 133 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 133cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:54)
1383 4518 Chokladform Keramik, 26x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:57)
1383 5016 Collier 18k guld, Pansar, doserat. Längd: 42cm, vikt: 11,6g.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)
1383 5178 Crèmekoppar 8 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:39)
1383 5469 Dalahästar + tupp, 8 delar. Höjd: 8-37 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:34)
1383 5031 Damur 18k guld, Certina, gravyr, quartz. Diameter: 22mm, armband i doublé, viklås. Bruttovikt: 32g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)
1383 4044 Damur Tag Heuer Professional, refnr: WN1310-1, quartz. Diameter: 30mm, datum, stål, viklås, med etui och ytterkartong.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:14)
1383 5195 Diorama Japan, yttermått inklusive ram: 62x88 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:16)
1383 5306 Dockor 2 st, Trä, Bemålade, Irak. Höjd: 19-20,1970-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:01)
1383 5319 Dosa + Tändstickshållare med miniatyrmålning. Längd: 6-10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:47)
1383 5366 Dubbelljusstake metall, plåtskärm. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:40)
1383 4352 Emmafåtöljer ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:43)
1383 5350 Espressomaskin La Pavoni Professional, med instruktionsbok. Längd: 28 cm. Djup: 17,5 cm, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)
1383 5268 Etagebord Bemålat. Bredd: 48, djup: 34 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:57)
1383 5406 Etagebord Längd: 40 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:49)
1383 4392 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Södra station. Signerad, numrerad 261/310. Motivet: 27x21, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:39)
1383 5473 Etsning Stephen Clark (f. 1953), Sverige. "Skansentrappan". Signerad, numrerad 38/55. Motivet: 32x22, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:49)
1383 5100 Fällbord Alrot, 1800-tal. Bredd: 86, djup: 86 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:13)
1383 4115 Färgetsning Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 45/65, daterad -83. Oramat löst blad. Motivet: 88x59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:42)
1383 5004 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 26/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:21)
1383 5003 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 7/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:17)
1383 5014 Färglitografi 4 st, Johan Petterson (f. 1957), Sverige, Signerad, 800-upplaga, yttermått inklusive ram: 32-34-39x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:28)
1383 5411 Färglitografi 4 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad. Bladets mått: 42x31-50x40, oramade lösa blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:30)
1383 4317 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 13/225. Motivet: 46x34cm. Bladets mått: 70x50cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)
1383 5055 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad ej numrerad, med dedikation. Motivet: 44x60, yttermått inklusive ram: 62x78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:26)
1383 5056 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad ej numrerad, med dedikation. Motivet: 80x60 rym: 100x78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:48)
1383 5005 Färglitografi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signerad, numrerad 76/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:48)
1383 5468 Färglitografi Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. " 4 fossil". Signerad, numrerad 56/300, daterad 2001. Motivet: 25x33, yttermått inklusive ram: 43x60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)
1383 5574 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, daterad 2016. Motivet: 46x70, yttermått inklusive ram: 57x80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:39)
1383 5199 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 20/22, daterad 1954. Motivet: 33x45, yttermått inklusive ram: 46x56 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:02)
1383 4458 Färglitografi Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)
1383 9055 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 161/170, daterad 1984. Motivet: 36x54 cm, yttermått inklusive ram: 48x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:20)
1383 5034 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 30/225, ekor. Motivet: 28x36cm, yttermått inklusive ram: 42x49cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:02)
1383 4334 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 105/150,1981. Motivet: 38x52cm. Bladets mått: 47x63cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)
1383 5472 Färglitografier 3 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, kust & stilleben, 42x58 - 59x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:36)
1383 5431 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 67/75, oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x78 cm. Motivet: 82x58,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)
1383 5442 Fat 2 st, Kina, floral dekor. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:39)
1383 5334 Fat fajans. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:36)
1383 4181 Fat Gefle, Eugen Trost, 1951. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:46)
1383 5363 Fat Imaridekor, Japan, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:41)
1383 5187 Fat Kina. Diameter: 41cm
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:12)
1383 5450 Fat på fot, 2 st, Kina. Höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:46)
1383 5086 Fat på fot, Kina. Diameter: 10, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:26)
1383 5157 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Gustavsbergs Studio. Längd: 19cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:39)
1383 5129 Fåtölj 1930-40-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:11)
1383 5579 Fåtölj Sent 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:37)
1383 5381 Fåtölj Sent 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:37)
1383 5382 Fåtölj Skrindanmodell
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:07)
1383 5316 Fiskfat Royal Copenhagen, bemålat, 41x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:37)
1383 5341 Fotoram silver, 21x14,5, yttermått inklusive ram: 25,5x19 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:55)
1383 5342 Fotoram silver, Birmingham, 19x14, yttermått inklusive ram: 23x18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)
1383 5430 Glas 6 st. Höjd: 13cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:57)
1383 5182 Glas 8+ 6 st, Rött glas. Höjd: 7-10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:45)
1383 5075 Glas 8+ 7+ 3 st. Höjd: 13,5-19 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:03)
1383 5533 Glas Ett par, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Ultima. Höjd: 13cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:03)
1383 4177 Glasmålning Kina, modell äldre, Ekipage, 58x78, yttermått inklusive ram:, 67x88 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:36)
1383 5320 Glasservisdelar Kristall, ca 55 delar. Höjd: 8-16 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:38)
1383 5164 Golvlampa höjd: 155 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:49)
1383 5347 Golvlampa mässing. Höjd: 145
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:23)
1383 5292 Golvlampa Trä, höj- och sänkbar. Höjd: 126 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:55)
1383 5294 Golvlampa Trä, höj- och sänkbar. Höjd: 145 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:21)
1383 5065 Golvurna Kina. Höjd: 143
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:57)
1383 5064 Golvurnor ett par, Kina. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:44)
1383 5371 Golvvas Asien. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:37)
1383 5384 Golvvas Kina, 1900-tal. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:03)
1383 5045 Golvvaser Ett par, Kina. Höjd: 59 ( en lagad)
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:23)
1383 5124 Gouache Carl Magnus Lindqvist (1884-1977), Sverige. Signerad, 24x32, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:35)
1383 5542 Gräddkanna silver. Höjd: 12cm, gravyr, vikt: 158,7g.
1383 5233 Gynekologstol 1920-30-tal. Längd: 104, höjd: 145 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:38)
1383 5568 Häften 4 delar. 2 häften Derrière le Miroir (Chagall) + 2 del Braque/Picasso, 36-39x27-30 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:34)
1383 5535 Hallbyrå + spegel, England, Idegran. Höjd: 75 + 90
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:13)
1383 5205 Hallmöbel 2 delar. Ateljé Glas och trä Hovmantorp. Spegel (127x70cm) + hallbyrå, Längd: 116 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:52)
1383 5322 Halsband 18k guld. Vikt: ca 4g. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:36)
1383 5424 Hängen 2 st, 18k guld. Längd: 2-3cm, vikt: 0,60g.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)
1383 5526 Herrbetjänt höjd: 98 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)
1383 4509 Hörnspegelbord nyrenässans. Bredd: 90 cm. Djup: 60 cm, höjd: 157 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)
1383 5317 Hummergafflar nysilver, 12 st. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:26)
1383 5304 Ikoner 2 st, Gips & Trä, 28x17 & 26x21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)
1383 5323 Kaffe-/ teservis Bavaria, ca 40 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:48)
1383 4055 Kaffeservisdelar ca 20 delar, Bland annat Rörstrand.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:48)
1383 5530 Kaffeservisdelar ca 30 delar, Royal Copenhagen.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:43)
1383 5068 Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 11 cm. Vikt: 125g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)
1383 5385 Kanapé längd: 80 cm, rokokostil, nutida
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)
1383 5449 Kanna + koppar, 3 delar. Höjd: 5-6,5
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:51)
1383 5091 Kanna Rörstrand, Jugend. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:25)
1383 5040 Karaff + tårtfat på fot, 2 delar, Glas, diameter: 26, höjd: 20-38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:01)
1383 5074 Karaffer + glas, 6+ 6 st. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)
1383 5490 Karmstol Nyrokoko
1383 5236 Karmstol omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:04)
1383 5242 Karmstol omkring sekelskiftet 1900, bemålad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:20)
1383 5173 Karmstolar 1 par + 4 stolar, England, 1800-tal, mahogny
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)
1383 5060 Karmstolar Ett par
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:14)
1383 5283 Karmstolar ett par, 1940-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:16)
1383 5482 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:01)
1383 5174 Karmstolar ett par, Karl Johanstil, mahogny
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:56)
1383 5012 Kedja 18k guld, Ankarmodell. Längd: 56cm, vikt: 25,2g.
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:59)
1383 5009 Kedjor 2 st, 18k guld, modell: Venezia & Pansar. Längd: 60-70cm, vikt: 13,6g.
1383 5549 Keramikdelar 10 delar, Rörstrand. Höjd: 13-22cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:23)
1383 5170 Kista 1700-tal. Bredd: 94, djup: 53 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:35)
1383 5020 Klackring 18k guld, gravyr, storlek: 19½. Vikt: 3,9g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)
1383 5480 Klaffbord längd: 40´+ 2x27,65, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:46)
1383 4221 Klocketui silver, silvermontering, England. Längd: 10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)
1383 5387 Koffert Metall. Längd: 85 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:09)
1383 5278 Köksbord Furu. Bredd: 87+ 2x35, djup: 65 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)
1383 5277 Kökspallar 2 st, Furu. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)
1383 4269 Konsolbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 88, djup: 40 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:12)
1383 5434 Konstglas 7 delar, bland annat B Vallien. Höjd: 5-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:31)
1383 5447 Koppar + skålar, 4 delar, Kina. Höjd: 3-4 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:41)
1383 5318 Koppar med fat 2 st, bland annat Carl XIV Johans alliansservis. Ulriksdals slott. Längd: 10,5-14,5 cm, djup: 9-14,5 cm, höjd: 3-6 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:47)
1383 5496 Kopparformar 2 st, 1700-/1800-tal, diameter: 32 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:07)
1383 5302 Kopparstick 2 st, Erik Dahlbergh, Roserbergs Slott, ur Suecia Antiqua et Hodierna. Motivet: 29x33, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:33)
1383 5523 Krus 25 L. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)
1383 5532 Krus Rörstrand. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:31)
1383 4583 Kuverttallrikar 10 st, metall. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:11)
1383 5291 Kuverttallrikar 12 st, glas. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:46)
1383 5356 Kuverttallrikar 18 st, ARC, glas, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)
1383 5368 Lampbord Ett par, glas och mässing. Bredd: 59, djup: 44 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:20)
1383 5346 Lampbord med lådor rokokostil. Längd: 32, djup: 28 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:06)
1383 5206 Lampetter Ett par. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:07)
1383 5240 Latrinstol omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)
1383 5522 Laxbräda trä och metall. Längd: 92cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:18)
1383 5559 Leksaker 3 delar. Längd: 20-50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:52)
1383 5134 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:06)
1383 5370 Ljuslyktor ett par, mässing. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:40)
1383 5133 Ljusstakar 2 par, + vas+ 4 st, supkoppar, Tenn, Rune Tennesmed, höjd: 5-18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:33)
1383 5186 Ljusstakar 3 st, Tenn, 1800-tal. Höjd: 9-17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:46)
1383 5210 Ljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 12-23cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5069 Ljusstakar ett par, mässing och glas. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)
1383 5214 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:50)
1383 5209 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:49)
1383 5213 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:20)
1383 5208 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)
1383 5037 Ljusstakar Ett par, Tenn, Replikor efter original på Nordiska Museet, 1937. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:33)
1383 5555 Ljusstake Klong, Constella för tio ljus, med insatser. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)
1383 5038 Lockurna + tekanna, 2 delar, Porslin, omkring 1900, bland annat Rörstrand. Höjd: 17-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:26)
1383 5099 Målarstege höjd: ca 195
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:22)
1383 5339 Malmkrona mässing, elektrifierad, Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)
1383 5147 Månadsplaketter 12st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:03)
1383 5499 Matbord barockstil, ek. Bredd: 160 - 260 cm. Djup: 84,5 cm. Höjd: 75 cm, 2 ilägg a 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:07)
1383 5380 Matbord England, diameter: 110, höjd: 75,2 iläggsskivor a 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:39)
1383 4237 Matbord Gustaviansk stil, mahogny. Diameter: 110 cm. Höjd: 76 cm + 3 iläggsskivor a 40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)
1383 5524 Matbord Haslev, Danmark, diameter: 105. Höjd: 74, kompletterat
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:55)
1383 4544 Matbord mahogny. Diameter: 108cm, höjd: 76cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:30)
1383 5229 Matbord Perstorp. Bredd: 110+ 2x31. Djup: 80 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:39)
1383 5192 Matservisdelar 57 delar, Rosenthal, Bettina
1383 5284 Matservisdelar Fasan, Gustavsberg, 16 delar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:43)
1383 5128 Matservisdelar Gustavsberg, Yesso Jesso, Tidigt 1900-tal, ca 60 del
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:57)
1383 5202 Matta Kina, 274x366cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)
1383 5198 Matta Marocko, 188x394cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:50)
1383 5511 Matta Orientalisk, 101x217 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:10)
1383 5546 Matta Orientalisk, 167x227 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:42)
1383 5461 Matta orientalisk, 305x385 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)
1383 5554 Matta Orientalisk, 53x60 cm
1383 5509 Matta Orientalisk, 74x104 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:07)
1383 5113 Matta orientalisk, 98x185 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)
1383 5295 Matta orientalisk, Bochara, 159x247 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:04)
1383 5427 Matta Orientalisk, Bochara, 79x260 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:55)
1383 5550 Matta Orientalisk, figural, kvinna, 55x72 cm
1383 5588 Matta orientalisk, Gabhe, 142x197 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:41)
1383 5446 Matta orientalisk, galleri, 87x333cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:05)
1383 5552 Matta Orientalisk, Ghom, Figural, Jaktmotiv, 56x72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:57)
1383 4435 Matta orientalisk, Hamadan, ca 1930, ca 94x149 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:28)
1383 5510 Matta Orientalisk, semiantik, 138 x166 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)
1383 5140 Matta Orientalisk, Semiantik, 42x58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:16)
1383 5558 Matta orientalisk, Silke, 40x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:38)
1383 5548 Matta Orientalisk, silke, 99x160 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)
1383 5586 Matta Röllakan, 146x193 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:32)
1383 5587 Matta Röllakan, 90x185 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:08)
1383 5589 Matta Taimanni, bag, 59x242cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:58)
1383 5082 Mikroskop i låda. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:10)
1383 5155 Mockaskedar 6 st, silver. Längd: 10cm, 1952, med etui. Vikt: 55,4g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)
1383 5194 Mugg Arabia, Mumin, med låda. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:34)
1383 5563 Näsduksskål Venini. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:33)
1383 5578 Nattygsbord 1940-/50-tal, alm, låda / tidningshylla. Bredd: 55. Djup: 33 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:02)
1383 4306 Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Fjällsjö med vallpojke. Olja på duk, ej signerad, 58x88, yttermått inklusive ram: 75x105 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:33)
1383 5311 Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej signerad. Olja på duk, 53x48 cm, yttermått inklusive ram: 63x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:47)
1383 5307 Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej signerad. Olja på duk, 72x53, yttermått inklusive ram: 83x64 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:45)
1383 5301 Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej signerad. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 81x67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:34)
1383 5298 Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Monogramsignerad, daterad 1941. Olja på duk, 64x52 cm, yttermått inklusive ram: 80x67 cm
1383 5309 Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 60x45, yttermått inklusive ram: 71x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:08)
1383 5303 Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad, numrerad 1938. Olja på duk, 80x59, yttermått inklusive ram: 91x70 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:03)
1383 5300 Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad, numrerad 1940. Olja på duk, 72x49 cm, yttermått inklusive ram: 83x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)
1383 5305 Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad, numrerad 1940. Olja på duk, 73x60 cm, yttermått inklusive ram: 76x64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:51)
1383 5351 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad, fruktstilleben. Olja på duk, 30x41cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:05)
1383 5349 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad. Olja på duk, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 62x53cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:40)
1383 5032 Oljemålning Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 18x15cm, yttermått inklusive ram: 27x24cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:36)
1383 5321 Oljemålning Axel Andersson (1886-1956), Sverige. Signerad, Landskap. Olja på pannå, 18X12,5 cn, yttermått inklusive ram: 30x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:12)
1383 5057 Oljemålning Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 42x67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:06)
1383 4099 Oljemålning Bengt Malmquist (1928-2013), Sverige. Komposition. Signerad a tergo. Olja på pannå, 22x28cm, yttermått inklusive ram: 25x31cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:54)
1383 5115 Oljemålning Benno Arzt (f. 1941), Sverige. Signerad a tergo, Olja på duk, 61x91 cm, oramad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)
1383 5516 Oljemålning Benno Arzt (f. 1941), Sverige. Signerad, daterad -10, "Red Moon". Olja på duk,
90x120 cm, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)
1383 5121 Oljemålning Bertil Lindecrantz (1926-1997), Sverige, Signerad. Olja på duk, 30x46, yttermått inklusive ram: 35x51 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:08)
1383 5396 Oljemålning Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. "Gestalt & Kolonn". Signerad, daterad 61. Utställd 1963 på Färg & Form. Olja på duk, 92x65 cm, yttermått inklusive ram: 94x67 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:09)
1383 5395 Oljemålning Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -61. Olja på duk, 97x116, yttermått inklusive ram: 110x118 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)
1383 5120 Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x38, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:49)
1383 5052 Oljemålning Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)
1383 5571 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell. Signerad. Olja på duk, 72x52 cm, oramad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:13)
1383 5118 Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Signerad, daterad -78. Olja på pannå, 36x50, yttermått inklusive ram: 48x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:38)
1383 5081 Oljemålning Einar Vianden. Signerad, daterad 62, "Rofylld vandring". Olja på duk, 55x21, yttermått inklusive ram: 71x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:05)
1383 5036 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Ragvalds trappor Stockholm. Olja på duk, 44x30, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:41)
1383 2039 Oljemålning Göran Eriksson, Servitris. Signerad. Olja på duk, 48x56, yttermått inklusive ram: 55x74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:45)
1383 5354 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko (f. 1949), Sverige. Olja på duk, signerad. Olja på duk, 70x68cm, oramad
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5353 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko (f. 1949), Sverige. Signerad, skepp. Olja på duk, 49x64cm, yttermått inklusive ram: 66x81cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:31)
1383 5397 Oljemålning Hartvig Schalin (f. 1890), Sverige. Landskap med gård. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x78 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:48)
1383 5071 Oljemålning Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:16)
1383 4112 Oljemålning Henry Charles Heath (1829-1898), Storbritannien. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 28x43cm, yttermått inklusive ram: 37x51cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:52)
1383 5142 Oljemålning Kurt Carendi (1905-1971), Sverige, barn. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 55x39, yttermått inklusive ram: 64x48 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:19)
1383 5367 Oljemålning Leif Formgren (1936-1998), Sverige. "Trappan mot Nytorgsgatan". Stockholmsmotiv, Södermalm. Signerad. Olja på duk, 27x22, yttermått inklusive ram: 40x35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:18)
1383 5139 Oljemålning Mats Mason (1894-1983), Sverige, "Trettitalet", Signerad Stockholm 1937. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)
1383 5105 Oljemålning Moje Hagren. Signerad, daterad 1917, stilleben. Olja på duk, 72x44, yttermått inklusive ram: 76x47 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:57)
1383 5228 Oljemålning Monogramsignerad, F. J. Olja på duk, 90x120 cm, yttermått inklusive ram: 100x130 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5399 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Äppelblom. Olja på duk, 60x90, yttermått inklusive ram: 80x110 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:45)
1383 5104 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Stadsbild. Olja på pannå, 35x26, yttermått inklusive ram: 40x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:09)
1383 5454 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Lindström. Signerad. Olja på duk, 35x48cm, yttermått inklusive ram: 45x58cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:29)
1383 5073 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad AL, daterad 1943. Olja på pannå, 28x22, yttermått inklusive ram: 37x31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)
1383 5072 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1927, Huddinge Kyrka. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 61x72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5122 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Otero. Olja på pannå, 21x26, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)
1383 5054 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kastellholmen. Olja på pannå, 39x50, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)
1383 5460 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, väderkvarn. Olja på duk, 28x42cm, yttermått inklusive ram: 34x48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:59)
1383 5111 Oljemålning Rune Qvarnström. Signerad, daterad 1976, "Skjulsta". Olja på duk, 30x38, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:39)
1383 5230 Oljemålning Sign G Faltin, brusande hav. Olja på duk, 50x70, yttermått inklusive ram: 65x84 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:51)
1383 5090 Oljemålning signerad W Persson, 1932, studie. Olja på pannå, 100x41, yttermått inklusive ram: 108x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:32)
1383 4143 Oljemålning Signerad, skärgårdsmotiv. Olja på duk, 65x112cm, yttermått inklusive ram: 90x136cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:25)
1383 5070 Oljemålning Simeon Öquist (1868-1955), Sverige. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 36x30, yttermått inklusive ram: 47x42 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)
1383 5538 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 47x65 cm
1383 5276 Oljemålning Torbjörn Axelman (f. 1932), Sverige. "Vildapeln blommar på änget". Signerad, daterad -84, Olja på duk, 45x49, yttermått inklusive ram: 53x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:52)
1383 5110 Oljemålning Tord Ljungström, monogramsignerad, 1960. Olja på pannå, 23x21, yttermått inklusive ram: 30x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:07)
1383 4302 Oljemålningar 2 st, E G Tage. Signerade, Kust & Övralid, pannå, 23x26, yttermått inklusive ram: 31x34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:11)
1383 5325 Oljemålningar 4 st, Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 30x24-39x30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)
1383 5109 Oljemålningar ett par, Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, motif från Gotland. Olja på pannå, 13x21, yttermått inklusive ram: 26x34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:05)
1383 5108 Oljemålningar ett par, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, omkring sekelskiftet 1900. Olja på pannå, 27x17, yttermått inklusive ram: 36x26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:14)
1383 5369 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st, Bali, ej signerade, duk på pannå, yttermått inklusive ram: 56x34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:43)
1383 5025 Örhängen 18k guld, 5 par, med diamanter, 4xca0,001ct. Längd: 1-3cm. Vikt: 7g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:54)
1383 5024 Örhängen 18k guld, 5 par, med vita stenar. Längd: 1-4cm. Vikt: 7,7g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:12)
1383 5557 Orientmattor 2 st, 40x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:38)
1383 5556 Orientmattor 3 st, 46x48-52x67 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)
1383 5167 Öronlappsfåtöljer ett par, Skinn, England
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)
1383 5391 Pall Gustaviansk stil, City-möbler. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:07)
1383 5383 Pall Kina, Porslin. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:14)
1383 5392 Pallar 3 st, bemålade. Höjd: 45 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:45)
1383 5191 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:16)
1383 5239 Paraplyställ omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:43)
1383 5271 Parti koppar 6 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:26)
1383 5544 Parti nysilver 5 delar. Höjd: 5-35cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:50)
1383 5149 Parti silver 13 delar, silver. Höjd: 3-13 cm, Vikt: 420g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:02)
1383 5130 Parti vykort modell äldre, ca 800 st, Stockholm, Kungligt mm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)
1383 3038 Pastell Folke Ricklund (1900-1986), Sverige. "Orrar i vinterstorm". Signerad, daterad -82. Motivet: 32x24, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)
1383 4106 Pastell Valfrid Nelson (1849-1930), Sverige. Solnedgång. Signerad. Motivet: 42x67cm, yttermått inklusive ram: 61x84cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:32)
1383 5141 Pasteller 2 st, Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barn. Signerade. Motivet: 49x30 & 48x60, yttermått inklusive ram: 67x47 & 61x74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)
1383 5364 Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 33,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)
1383 5044 Perukstockar Ett par, Kina, porslin. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:51)
1383 5153 Piedestal Ett par, terrakotta. Höjd: 79cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)
1383 5418 Pigtittare mahogny, 1800-tal. Höjd: 83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)
1383 4529 Pilgrimsflaska Porslin. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)
1383 5266 Planteringsbord längd: 89 cm, djup: 45 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:26)
1383 5327 Plåtlådor 2 st, modell äldre. Längd: 30-44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:33)
1383 5180 Plunta bemålad. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)
1383 5457 Porslin 3 delar, Kina. Höjd: 8-17 cm
S�ldes f�r 31.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)
1383 5348 Porslin 6 delar, Röd rubin, Gefle. Höjd: 8-17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:28)
1383 5456 Porslin Kina, 6 delar. Diameter: 4,5-11 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:15)
1383 5458 Porslin/keramik 5 delar, Kina. Diameter: 10 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:15)
1383 5253 Pottskåp 1800-tal, mahogny. Bredd: 51, djup: 48 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:49)
1383 5252 Pottskåp mahogny. Bredd: 46, djup: 42 cm, höjd: 82 cm
1383 5241 Pulpet längd: 90 cm, djup: 45 cm, höj- och sänkbar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:25)
1383 5132 Punschkoppar 16st, Tenn, Rune Tennesmed. Höjd: 4cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:35)
1383 5181 Punschkoppar silver, 9 st, + fat. Vikt: 380g. Höjd: 4 cm. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:36)
1383 5083 Remmare 6+ 5 st. Höjd: ca 12-14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:52)
1383 4247 Ring 18k guld, med onyx sten, storlek: 17. Vikt: 2,2g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)
1383 5022 Ringar 2 st, 18k guld, gravyrer, storlek: 20-20½. Vikt: 9,6g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:05)
1383 5028 Ringar 2 st, 18k guld, Med diamanter, 1xca0,02ct, 20xca0,01ct, storlek: 17-18½. Vikt: 6g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:10)
1383 4252 Ringar 3 st, 18k guld, Gravyrer, ringmått: 17-22. Vikt: 17,2g
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:35)
1383 5023 Ringar 3 st, 23K, gravyrer, storlek: 16½-18. Vikt: 15,7g.
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)
1383 5508 Rottingstolar Ett par
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)
1383 5216 Rullbord Ett par, metall, med lådor. Bredd: 72, djup: 40 cm, höjd: 85-96 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:01)
1383 5218 Rullklaffsekretär intarsia. Bredd: 70. Djup: 48 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:42)
1383 5063 Sabel 1800-tal. Längd: 87, dekorerat handtag & klinga
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:47)
1383 5156 Salt & pepparkar 3 st, Familjen Pepparson, Anita Nylund (f. 1931), Sverige. Jie Gantofta. Höjd: 10-15cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:24)
1383 5529 Saltkar ett par, Pressglas. Längd: 7,5, höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:47)
1383 5584 Satsbord 2 delar, Teak. Bredd: 49, djup: 36 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:29)
1383 5279 Satsbord 3 delar, mahogny. Höjd: 48-53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:50)
1383 5486 Satsbord tre delar, Björ. Bredd: 46, djup: 31 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)
1383 5248 Sekretär Rokokostil. 1800-tal. Bredd: 78 cm. Djup: 44 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:29)
1383 5489 Serveringsvagn 1960-tal, teak. Längd: 65, djup: 48 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:01)
1383 5286 Serveringsvagn Kakelplattor. Längd: 80, djup: 55 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:16)
1383 5481 Serveringsvagn Pertorpsskiva, trissor, klaff. Längd: 60 + 30, djup: 45 cm, höjd: 83 cm
1383 5177 Servisdelar Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. "Kosmos", Arabia, Finland. 17 delar
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:05)
1383 5463 Servisdelar Rörstrand, ca 120 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:13)
1383 5150 Shaker Nysilver / bakelit, Folke Ahrström (1907-1997), Sverige. 1930-tal. GAB Guldsmedsaktiebolaget, Höjd: 23cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:56)
1383 5197 Sideboard 3 delar, Bror Boije, Horreds möbler, 2 st skåp + byrå. Längd: 2x77 + 40 cm. Djup: 41 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:01)
1383 4120 Sidenbroderi Oidentifierad konstnär. Kyrkobygnad i grönska. Sent 1700-tal. Ej signerad. Motivet: 35x44cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)
1383 5422 Silverföremål 5 delar. Längd: 23cm, höjd: 10cm, vikt: 168,7g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:59)
1383 5498 Silversmycken diverse, 40g ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:25)
1383 5324 Skål + fat, Gustavsberg, J Ekberg/W Kåge. Diameter: 15, längd: 33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:05)
1383 4211 Skål Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 5cm, längd: 12cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:29)
1383 5183 Skål Glas. Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre glasbruk, Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:49)
1383 4217 Skål Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:37)
1383 5328 Skål Imaridekor, Japan, diameter: 21, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:03)
1383 3098 Skål Kina, 1700-/1800-tal. Diameter: 18. Höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:03)
1383 5436 Skål Kosta, Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 13, diameter: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:55)
1383 5448 Skål med lock, Kina. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:35)
1383 5200 Skål Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige, Negro. Längd: 19, höjd: 6,5 cm
1383 5539 Skål & vas Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Sofiero. Höjd: 11-17cm
1383 5179 Skålar /fat, 5 delar, Kristall. Längd: 17-26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)
1383 5185 Skålar 2 st, Keramik, bland annat Stålhane. Diameter: 20-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:40)
1383 5451 Skålar 2 st, Kina, blåvitt porslin. Diameter: 12-20 cm. Höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 20.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)
1383 5293 Skålar 2 st, Kina, porslin, diameter: 16,5. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)
1383 5455 Skålar 2 st, Kina. Diameter: 12-15, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)
1383 5299 Skålar 4 st, Kina, olika åldrar, porslin, diameter: 11-21. Höjd: 6-9 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:31)
1383 5435 Skålar 8st, Mats Jonasson. Diameter: 12cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:58)
1383 5474 Skålar & fat 20 delar, Kina, Dekor med fåglar, diameter: 7-13 cm
S�ldes f�r 50.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:00)
1383 5039 Skålar på fot + skålar, kristall, 1800-tal, diameter: 9-24. Höjd: 3-21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:39)
1383 5453 Skålfat 2+ 1 st, Kina. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:36)
1383 5331 Skålfat 3 st, Kina, diameter: 13 cm
1383 5035 Skålfat Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark, Rosenthal, kvinna, 32x25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:38)
1383 5359 Skålfat Ett par, Kina, diameter: 24 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:06)
1383 5501 Skålfat Kina, Porslin, diameter: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)
1383 5441 Skålfat Kina. Diameter: 36,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:09)
1383 5171 Skåp 2-delat, Gustaviansk stil. Bredd: 90, djup: 50 cm, höjd: 165 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:35)
1383 5265 Skrin på benställning. Längd: 37, djup: 24 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:47)
1383 5254 Skrivbord Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 120, djup: 66 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:15)
1383 5189 Skrivbord England, med sidobord. Bredd: 153. Djup: 90 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)
1383 5355 Skrivbord Furu. Bredd: 115 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:28)
1383 5176 Skrivbord mahogny. Bredd: 140, djup: 79 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:52)
1383 5093 Skrivbord mahogny. Bredd: 148, djup: 90 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:25)
1383 5378 Skrivbord med uppsats, 1800-talets slut. Bredd: 95 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 76-110
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:56)
1383 5445 Skulptur + vas, Kina. Höjd: 7-20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)
1383 5531 Skulptur Anatomiskt hjärta, Tyskland, Somso. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:52)
1383 5066 Skulptur brons, Efter Juno. Höjd: 40 inkl sockel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:38)
1383 5503 Skulptur Gips, Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Flicka. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:21)
1383 5196 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Beata ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:27)
1383 5204 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:55)
1383 5420 Skulptur Metall. Höjd: 28, nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:37)
1383 5096 Skulptur Tigerunge, Porslin. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:59)
1383 5098 Skulptur Trä, Orientalisk. Höjd: 100
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:30)
1383 5360 Skulptur i glas Skruf, på träsockel. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:02)
1383 5084 Skulpturer 2 st, Gustavsberg. Höjd: 5. 5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:44)
1383 5059 Skulpturer Ett par, Kina. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:24)
1383 5259 Slagbord 1800-tal, Bemålat. Bredd: 30+ 2x70, djup: 104 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:39)
1383 5343 Smyckeskrin Lack / pärlemo. Längd: 23, djup: 13 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:00)
1383 5160 Snapsglas 6 st, silver, med glas. Höjd: 5cm, nettovikt: ca 25g (silver)
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:34)
1383 5375 Snurrstolar 2 st, Arper, Italien
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)
1383 4236 Soffa + fåtölj, "Stranda". Jakaranda (Citesintyg medföljer) och läder. Längd: 206 cm (soffan)
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:17)
1383 5159 Soffa Dux. Längd: ca 205 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:44)
1383 5484 Soffa Gustaviansk stil, Utdrag, omkring 1900. Längd: 190
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:37)
1383 5262 Soffa Längd: 170cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:00)
1383 5377 Soffa Sengustavianskt provinsarbete, bemålad. Längd: 185 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:14)
1383 4425 Soffbord 50/60-tal, Emaljskiva / teak, Otydligt signerat. Bredd: 109. Djup: 59 cm. Höjd: 56 cm, slitage, skador
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:49)
1383 5079 Soffbord betsad björk. Diameter: 83, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)
1383 5273 Soffbord England, Idegran. Bredd: 99, djup: 99 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:43)
1383 5333 Soffbord Kartell. Diameter: 60. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:26)
1383 5581 Soffbord rokokostil, Valnöt, diameter: 82, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:49)
1383 5386 Soffbord Svenska Möbelfabrikerna AB. Bredd: 80, djup: 63 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:29)
1383 5092 Solfjäder Etui. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:26)
1383 5567 Spegel "Atsonfa", England, 84x45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:41)
1383 4612 Spegel + konsol, ny-Louis seize. Höjd: 48 + 190. Längd: 70 cm, mässingsdekor
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:00)
1383 5537 Spegel + konsolbord, 1920-tal. Höjd: 75 + 105
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:17)
1383 5352 Spegel Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Artek, 120x50 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:56)
1383 5078 Spegel Bemålad, 119x51 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:02)
1383 5166 Spegel Empire, 119x52 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)
1383 5101 Spegel Fröseke, "Eva", diameter: 54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:13)
1383 5580 Spegel Reliefdekor, 75x46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)
1383 5388 Stativ modell äldre, höj / sänkbart. Höjd: 92 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:25)
1383 5261 Stolar 3 st
1383 5224 Stolar 3 st, Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:30)
1383 5492 Stolar 4 st, Jugend
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:04)
1383 5282 Stolar 4 st, Leksand + 1 par vita
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:12)
1383 4614 Stolar 4 st, ny-Louis seize, mahogny, mässingsdekor
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:02)
1383 5525 Stolar 4 st, Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, stapelbara, nutida
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)
1383 4464 Stolar 6 st, 1800-tal, bemålade
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:14)
1383 5190 Stolar Ett par, Biedermeier, 1800-tal, Alm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)
1383 5493 Stolar Ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:28)
1383 5373 Stolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:16)
1383 5288 Sybord Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 59, djup: 42 cm, höjd: 73 cm
1383 5251 Sybord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:18)
1383 5089 Tågdelar diverse Märklin
1383 5471 Takarmatur Diameter: 40cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)
1383 4588 Takarmatur Fd fotogenlampa, elektrifierad, mässing, glaskupa. Diameter: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:18)
1383 5225 Takarmatur höjd: 38cm, justerar höjd
1383 5163 Takarmatur Med glaskupa. Höjd: 50cm (varav glaskupa 27 cm)
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)
1383 5135 Takarmatur Metall/glas. Höjd: 95cm
1383 5219 Tallrikar + assietter, 2+ 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Diameter: 18-24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)
1383 5505 Tallrikar + assietter, 6 + 9 st, Gefle, diameter: 18-24 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:38)
1383 5452 Tallrikar 5 st. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:19)
1383 5107 Tallrikar 8 st, Gustavsberg, Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:56)
1383 5438 Tallrikar 8st, Rörstrand, Dalom. Diameter: 24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:46)
1383 5112 Teckning Oidentifierad konstnär. Signerad, Hundporträtt, 42x28, yttermått inklusive ram: 47x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:59)
1383 5465 Teckning Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1966. Motivet: 21x15cm, yttermått inklusive ram: 33x25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:04)
1383 5222 Tekanna England, Picquot ware. Höjd: 15,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:50)
1383 5429 Tekanna Imaridekor. Höjd: 12 cm
1383 5221 Tekanna Inger Persson (f. 1936), Sverige. "Pop", Rörstrand. Tekanna med sil, 1960-tal. Höjd: ca 13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)
1383 5114 Tekoppar med fat + assietter, 8 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige, Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)
1383 5433 Tennföremål 3 delar. Höjd: 2-11cm
1383 5374 Terrin med lock + fat, + fat. Längd: 30-36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:01)
1383 5168 Toilettebord Gustaviansk stil. Bredd: 115, djup: 51 cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)
1383 5390 Toilettebord Teak, 1950/60-tal. Bredd: 95, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
1383 5582 Trädgårdsstolar 2 st, Brafab
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)
1383 5479 Trädgårdsstolar Ett par, saknas träribba
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)
1383 5220 Traktörpannor 2 st, Koppar. Längd: 43-55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)
1383 5152 Traktörpannor 5 delar, Frankrike. Koppar och mässing. Längd inkl handtag: 15-46 cm. Djup: 12-20 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:46)
1383 5410 Trappstol höjd: 131cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)
1383 5514 Träsnitt Paul René Gauguin (1911-1976), Danmark. Flicka. Signerad, numrerad 76/260, daterad 1962. Motivet: 59x38, yttermått inklusive ram: 62x42 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:46)
1383 5566 Träsnitt Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. "Strandväxter". Signerad, numrerad 84/360, daterad 1980. Motivet: 50x70, yttermått inklusive ram: 66x85 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:51)
1383 4050 Tryck 2 st, Stockholmsmotiv. Motivet: 36x55cm, yttermått inklusive ram: 50x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:10)
1383 6355 Tryck Kina, Häst. Offset, tryckt signatur, skador. 70x39cm, yttermått inklusive ram: 73x43 cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2021 11:15)
1383 5097 Uniform Gotland, 1800-tal
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)
1383 5308 Urna Kina, emaljglasyr. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)
1383 5437 Väggarmaturer ett par, mässing, "Magnet". Djup: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:26)
1383 5577 Väggarmaturer ett par, mässing. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:07)
1383 5409 Vägghylla jugend, dörrar med färgat glas. Bredd: 193 cm. Djup: 24 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:43)
1383 5417 Väggpendyl Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:38)
1383 5495 Väggur Jugend. Höjd: 90 ca
1383 5545 Väggytterfoder Metall, 20-tal. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:41)
1383 5329 Värmetallrikar 10 st, Fartyg, Figgjo Norge. Diameter: 28 cm
1383 5506 Vas + Fat, Upsala-Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Höjd: 30 cm. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:12)
1383 5067 Vas + lockurna, Porslin. Höjd: 20-31 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)
1383 5497 Vas glas / mässingsdekor, omkring 1900. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:53)
1383 5158 Vas höjd: 34cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:40)
1383 5440 Vas Kina. Höjd: 10,5
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:32)
1383 5565 Vas Lindshammar, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:47)
1383 5536 Vas Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre Glasbruk, Grönt glas. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:54)
1383 5201 Vas Stengods, Palm, Mölle. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:37)
1383 5258 Vas Tyskland. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:34)
1383 5528 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:17)
1383 5041 Vaser 2 st, 1700-/1800-tal, kristall, En slipad med monogram. Diameter: 12-14,5. Höjd: 14-16 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)
1383 4632 Vaser/skålar 3 delar, Göran Wärff/Sigurd Persson. Höjd: 9-12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)
1383 5250 Vikskärm omkring sekelskiftet 1900. Längd: 3x60, höjd: 170 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:01)
1383 5131 Vinglas 20st, Tenn, Rune Tennesmed. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)
1383 5077 Vitrinskåp längd: 61 cm, djup: 32 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:38)
1383 5151 Vodkaflaska Sovjetunionen USSR, porslin. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:37)
1383 5223 Vykort Ca 350st, Sverige.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:27)
1383 5260 Ytterfoder höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:22)
1383 5042 Ytterfoder porslin, nutida. Längd: 35, höjd: 15 cm