Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 8 mars 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1383 5573  Affisch Miro, yttermått inklusive ram: 82x62, Sala Pelaires

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:56)

1383 5572  Affischer 2 st, ramade, Picasso & Rauschenberg, yttermått inklusive ram: 87x70 & 94x72 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:39)

1383 5575  Affischer 3 st, Grafiska blad, oramade lösa blad, ca 80x55, Miro, Tapies, Coignard

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:27)

1383 5540  Äggfat Diameter: 30cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:05)

1383 5344  Akvarell Boksida, ramad, yttermått inklusive ram: 24x30 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:43)

1383 5125  Akvarell John Wierth (1920-2003), Sverige. Signerad, akvarell, 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)

1383 4052  Akvarell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, Asien. Motivet: 22x16cm, yttermått inklusive ram: 34x23cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:34)

1383 5126  Akvarell Oidentifierad konstnär. Polen, Signerad. Akvarell, 33x33 cm, yttermått inklusive ram: 44x44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:20)

1383 5243  Apoteksskåp Längd: 112 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 173 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)

1383 5011  Armband 18k guld, X-länk, SÄAB, 1966. Längd: 20cm, vikt: 30,1g.

S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5521  Armbandsur 3 st, Swatch, "100 years of cinema!, plåtlåda. Diameter: 38 cm, numrerade 2906/5555

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)

1383 9374  Armbandsur Herrur Certina Blue Ribbon, refnr: 5801103,1960-tal, serienr: 4132340, kaliber 25-651. Diameter: 35mm, flexband, stål

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:01)

1383 1017  Armbandsur Herrur Omega Constellation, automatisk, Diameter: 34mm, refnr: 167. 021, serienr: 35906255, ca 1966, kaliber 712, läderband

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:45)

1383 4061  Armbandsur Omega, manuell, doublé. Längd: 16cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:06)

1383 5162  Armbandsur Tissot PR 50, doublé, quartz. Diameter: 32mm, datum, läderband

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:22)

1383 5314  Assietter 12 st, Gustavsberg, Benporslin, diameter: 17,5

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:42)

1383 5137  Assietter 12 st, kristall, omkring 1900, diameter: 17 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:35)

1383 5175  Badkarssoffa Gustaviansk stil. Längd: 180 ca

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)

1383 5315  Bägare + chokladkanna, 2 delar, Koppar. Höjd: 14-18 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:45)

1383 5234  Balja Trä. Längd: 108. Djup: 52 cm, höjd: 32 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:17)

1383 4618  Bankett Ny-Louis seize, mahogny / mässingsdekor. Längd: 58 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:07)

1383 5332  Barstolar ett par, Johansson design. Höjd: 97 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:26)

1383 5193  Bestick Stål/doublé, 12+ 11st. Längd: 15-21cm, med etui

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:55)

1383 5146  Bestickuppsättning 75 delar, Dirigold, doublé. Längd: 14-23cm.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:44)

1383 5087  Bestickuppsättning Frigast, "Savoy", nysilver, ca 70 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:43)

1383 5237  Bidé omkring sekelskiftet 1900, Rörstrand. Längd: 51, djup: 33 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:44)

1383 5103  Blandteknik Anders Hultman, 18x22, yttermått inklusive ram: 29x33 cm. Signerad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)

1383 5336  Blandteknik Apolinary. Signerad. Motivet: 41x32, yttermått inklusive ram: 57x49 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)

1383 4104  Blandteknik Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad, liggande kvinna. Motivet: 47x55, yttermått inklusive ram: 66x73cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:28)

1383 5570  Blandteknik Kerstin Hallroth (1920-1998), Sverige. "Luftstrid". Signerad. Blandteknik, 34x41 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:42)

1383 5338  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Liggande modell. Signerad, daterad -06. Motivet: 35x35, yttermått inklusive ram: 57x57 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:35)

1383 5123  Blandteknik Rudolf Carlborg (1892-1963), Sverige. Signerad, 34x32, yttermått inklusive ram: 49x44 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:44)

1383 5274  Blandteknik Torbjörn Axelman (f. 1932), Sverige. "Själsö Gotland". Signerad, daterad -84. Motivet: 36x44, yttermått inklusive ram: 52x58 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:08)

1383 5515  Blandteknik / collage Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kvinna. Signerad, 99x69, yttermått inklusive ram: 102x72 cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:31)

1383 5106  Blomsterskål 2 delar, Gefle, Röd Rubin. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:32)

1383 5049  Bojan Kina, Blåvitt kompaniporslin. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:47)

1383 5421  Bojan Kina. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:27)

1383 5423  Bojan Kina. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:59)

1383 5046  Bojaner 4 st, Kina. Höjd: 16-18 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:32)

1383 5285  Bokhylla mahogny. Bredd: 120, djup: 27 cm, höjd: 98 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)

1383 5478  Bokhylla Tidigt 1900-tal, ej bakskiva. Bredd: 66, djup: 19 cm, höjd: 149 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)

1383 5326  Bokstöd Ett par, Metall, Lejon, Etiopien. Längd: 19, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:44)

1383 5143  Bokverk 12 band, Svenska Slott & Herresäten, Allhems Förlag, Malmö 1966-1971

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:46)

1383 5148  Bokverk Den femte Olympiaden i ord och bild", Stockholm 1912

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:18)

1383 5249  Bord med låda, Teak. Bredd: 62 D, 47, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:25)

1383 5246  Bord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 90, djup: 60 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:23)

1383 5061  Bordsfotogenlampa mässing och glas. Höjd: 55cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:54)

1383 5207  Bordslampa "Lucifer". Höjd: 55cm, Tom Ahlstrom & Hans Ehrich (A & E Design), Fagerhults, 1970-tal

1383 4193  Bordslampa Capodimonte, Italien. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:10)

1383 5560  Bordslampa Krom, uplight. Höjd: ca 70 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:58)

1383 5280  Bordslampa Palmer, "Á-la", mässing. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)

1383 5154  Bordslampfot fd tapetvals. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:49)

1383 5494  Bordslampfot mässing, "Täby". Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:21)

1383 5270  Bordslampfötter 2 st, Porslin. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:50)

1383 4060  Bordslampor Ett par, "Peak", Zlamp, Nordgavel, björk och metall. Höjd: 51cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:17)

1383 4375  Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)

1383 5076  Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:02)

1383 4198  Bordslyster Gustaviansk stil. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)

1383 5345  Bordstabletter 4 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Tulpan, 30x40 cm

1383 4230  Brevkniv silver, Sterling, Peru. Höjd: 17 cm, Vikt: ca 62 g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)

1383 5051  Brickbord Ett par, Kina. Trä, toppskiva i porslin. Bredd: 40 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 19.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5502  Brosch & manschettknapp 18k guld, med vit och blå sten. Längd: 6,5cm. Vikt: 3,1g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)

1383 5027  Brosch & örhängen 18k guld. Längd: 4cm, diameter: 3cm, vikt: 5g.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:35)

1383 5393  Byrå 1950-tal, teak. Bredd: 91, djup: 47 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:32)

1383 5389  Byrå 2 lådor, Alm. Bredd: 60, djup: 32 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:43)

1383 5485  Byrå 2-lådor, Stenskiva. Bredd: 67, djup: 40 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:03)

1383 5470  Byrå Bemålad. Bredd: 115 cm. Djup: 46 cm, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:04)

1383 5267  Byrå Funkis, bemålat. Bredd: 50, djup: 31 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:31)

1383 5404  Byrå Längd: 110 cm. Djup: 30 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5008  Byrå mahogny. Bredd: 114, djup: 44 cm, höjd: 65 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:45)

1383 5263  Byrå mahogny. Bredd: 80, djup: 42 cm, höjd: 93 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:02)

1383 5257  Byrå med marmorskiva, 1800-tal. Bredd: 111 cm. Djup: 63 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:13)

1383 5256  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 98, djup: 51 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:17)

1383 5476  Byrå sengustaviansk stil, intarsia. Bredd: 100 cm. Djup: 45 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5487  Cafébord Gjutjärn, omkring 1900, Dia 64, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:26)

1383 5136  Cafébord Tidigt 1900-tal, Gjutjärn / plåt, Bemålat, diameter: 60, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:25)

1383 5425  Champagneglas 6 st, Orrefors, Helena. Höjd: 22,5

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:18)

1383 5358  Chiffonjé Längd: 107 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 141 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:32)

1383 5462  Chiffonjé Längd: 108 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 125 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:01)

1383 5357  Chiffonjé Sengustaviansk, mahogny. Bredd: 133 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 133cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:54)

1383 4518  Chokladform Keramik, 26x32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:57)

1383 5016  Collier 18k guld, Pansar, doserat. Längd: 42cm, vikt: 11,6g.

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)

1383 5178  Crèmekoppar 8 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:39)

1383 5469  Dalahästar + tupp, 8 delar. Höjd: 8-37 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:34)

1383 5031  Damur 18k guld, Certina, gravyr, quartz. Diameter: 22mm, armband i doublé, viklås. Bruttovikt: 32g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)

1383 4044  Damur Tag Heuer Professional, refnr: WN1310-1, quartz. Diameter: 30mm, datum, stål, viklås, med etui och ytterkartong.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:14)

1383 5195  Diorama Japan, yttermått inklusive ram: 62x88 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:16)

1383 5306  Dockor 2 st, Trä, Bemålade, Irak. Höjd: 19-20,1970-tal

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:01)

1383 5319  Dosa + Tändstickshållare med miniatyrmålning. Längd: 6-10 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:47)

1383 5366  Dubbelljusstake metall, plåtskärm. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:40)

1383 4352  Emmafåtöljer ett par, Nyrokoko

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:43)

1383 5350  Espressomaskin La Pavoni Professional, med instruktionsbok. Längd: 28 cm. Djup: 17,5 cm, höjd: 34 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)

1383 5268  Etagebord Bemålat. Bredd: 48, djup: 34 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:57)

1383 5406  Etagebord Längd: 40 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 90 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:49)

1383 4392  Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Södra station. Signerad, numrerad 261/310. Motivet: 27x21, yttermått inklusive ram: 49x40 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:39)

1383 5473  Etsning Stephen Clark (f. 1953), Sverige. "Skansentrappan". Signerad, numrerad 38/55. Motivet: 32x22, yttermått inklusive ram: 51x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:49)

1383 5100  Fällbord Alrot, 1800-tal. Bredd: 86, djup: 86 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:13)

1383 4115  Färgetsning Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 45/65, daterad -83. Oramat löst blad. Motivet: 88x59 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:42)

1383 5004  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 26/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:21)

1383 5003  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 7/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:17)

1383 5014  Färglitografi 4 st, Johan Petterson (f. 1957), Sverige, Signerad, 800-upplaga, yttermått inklusive ram: 32-34-39x44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:28)

1383 5411  Färglitografi 4 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad. Bladets mått: 42x31-50x40, oramade lösa blad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:30)

1383 4317  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 13/225. Motivet: 46x34cm. Bladets mått: 70x50cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)

1383 5055  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad ej numrerad, med dedikation. Motivet: 44x60, yttermått inklusive ram: 62x78 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:26)

1383 5056  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad ej numrerad, med dedikation. Motivet: 80x60 rym: 100x78 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:48)

1383 5005  Färglitografi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signerad, numrerad 76/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:48)

1383 5468  Färglitografi Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. " 4 fossil". Signerad, numrerad 56/300, daterad 2001. Motivet: 25x33, yttermått inklusive ram: 43x60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)

1383 5574  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, daterad 2016. Motivet: 46x70, yttermått inklusive ram: 57x80 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:39)

1383 5199  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 20/22, daterad 1954. Motivet: 33x45, yttermått inklusive ram: 46x56 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:02)

1383 4458  Färglitografi Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)

1383 9055  Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 161/170, daterad 1984. Motivet: 36x54 cm, yttermått inklusive ram: 48x64 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:20)

1383 5034  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 30/225, ekor. Motivet: 28x36cm, yttermått inklusive ram: 42x49cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:02)

1383 4334  Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 105/150,1981. Motivet: 38x52cm. Bladets mått: 47x63cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)

1383 5472  Färglitografier 3 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, kust & stilleben, 42x58 - 59x70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:36)

1383 5431  Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 67/75, oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x78 cm. Motivet: 82x58,5 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)

1383 5442  Fat 2 st, Kina, floral dekor. Diameter: 21 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:39)

1383 5334  Fat fajans. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:36)

1383 4181  Fat Gefle, Eugen Trost, 1951. Diameter: 35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:46)

1383 5363  Fat Imaridekor, Japan, diameter: 40 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:41)

1383 5187  Fat Kina. Diameter: 41cm

S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:12)

1383 5450  Fat på fot, 2 st, Kina. Höjd: 6-10 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:46)

1383 5086  Fat på fot, Kina. Diameter: 10, höjd: 4 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:26)

1383 5157  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Gustavsbergs Studio. Längd: 19cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:39)

1383 5129  Fåtölj 1930-40-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:11)

1383 5579  Fåtölj Sent 1800-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:37)

1383 5381  Fåtölj Sent 1800-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:37)

1383 5382  Fåtölj Skrindanmodell

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:07)

1383 5316  Fiskfat Royal Copenhagen, bemålat, 41x32 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:37)

1383 5341  Fotoram silver, 21x14,5, yttermått inklusive ram: 25,5x19 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:55)

1383 5342  Fotoram silver, Birmingham, 19x14, yttermått inklusive ram: 23x18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)

1383 5430  Glas 6 st. Höjd: 13cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:57)

1383 5182  Glas 8+ 6 st, Rött glas. Höjd: 7-10 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:45)

1383 5075  Glas 8+ 7+ 3 st. Höjd: 13,5-19 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:03)

1383 5533  Glas Ett par, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Ultima. Höjd: 13cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:03)

1383 4177  Glasmålning Kina, modell äldre, Ekipage, 58x78, yttermått inklusive ram:, 67x88 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:36)

1383 5320  Glasservisdelar Kristall, ca 55 delar. Höjd: 8-16 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:38)

1383 5164  Golvlampa höjd: 155 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:49)

1383 5347  Golvlampa mässing. Höjd: 145

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:23)

1383 5292  Golvlampa Trä, höj- och sänkbar. Höjd: 126 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:55)

1383 5294  Golvlampa Trä, höj- och sänkbar. Höjd: 145 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:21)

1383 5065  Golvurna Kina. Höjd: 143

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:57)

1383 5064  Golvurnor ett par, Kina. Höjd: 95 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:44)

1383 5371  Golvvas Asien. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:37)

1383 5384  Golvvas Kina, 1900-tal. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:03)

1383 5045  Golvvaser Ett par, Kina. Höjd: 59 ( en lagad)

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:23)

1383 5124  Gouache Carl Magnus Lindqvist (1884-1977), Sverige. Signerad, 24x32, yttermått inklusive ram: 41x50 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:35)

1383 5542  Gräddkanna silver. Höjd: 12cm, gravyr, vikt: 158,7g.

1383 5233  Gynekologstol 1920-30-tal. Längd: 104, höjd: 145 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:38)

1383 5568  Häften 4 delar. 2 häften Derrière le Miroir (Chagall) + 2 del Braque/Picasso, 36-39x27-30 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:34)

1383 5535  Hallbyrå + spegel, England, Idegran. Höjd: 75 + 90

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:13)

1383 5205  Hallmöbel 2 delar. Ateljé Glas och trä Hovmantorp. Spegel (127x70cm) + hallbyrå, Längd: 116 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:52)

1383 5322  Halsband 18k guld. Vikt: ca 4g. Längd: 42 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:36)

1383 5424  Hängen 2 st, 18k guld. Längd: 2-3cm, vikt: 0,60g.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)

1383 5526  Herrbetjänt höjd: 98 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)

1383 4509  Hörnspegelbord nyrenässans. Bredd: 90 cm. Djup: 60 cm, höjd: 157 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)

1383 5317  Hummergafflar nysilver, 12 st. Längd: 19 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:26)

1383 5304  Ikoner 2 st, Gips & Trä, 28x17 & 26x21 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)

1383 5323  Kaffe-/ teservis Bavaria, ca 40 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:48)

1383 4055  Kaffeservisdelar ca 20 delar, Bland annat Rörstrand.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:48)

1383 5530  Kaffeservisdelar ca 30 delar, Royal Copenhagen.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:43)

1383 5068  Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 11 cm. Vikt: 125g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)

1383 5385  Kanapé längd: 80 cm, rokokostil, nutida

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)

1383 5449  Kanna + koppar, 3 delar. Höjd: 5-6,5

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:51)

1383 5091  Kanna Rörstrand, Jugend. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:25)

1383 5040  Karaff + tårtfat på fot, 2 delar, Glas, diameter: 26, höjd: 20-38 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:01)

1383 5074  Karaffer + glas, 6+ 6 st. Höjd: 8-13 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)

1383 5490  Karmstol Nyrokoko

1383 5236  Karmstol omkring sekelskiftet 1900

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:04)

1383 5242  Karmstol omkring sekelskiftet 1900, bemålad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:20)

1383 5173  Karmstolar 1 par + 4 stolar, England, 1800-tal, mahogny

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)

1383 5060  Karmstolar Ett par

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:14)

1383 5283  Karmstolar ett par, 1940-tal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:16)

1383 5482  Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:01)

1383 5174  Karmstolar ett par, Karl Johanstil, mahogny

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:56)

1383 5012  Kedja 18k guld, Ankarmodell. Längd: 56cm, vikt: 25,2g.

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:59)

1383 5009  Kedjor 2 st, 18k guld, modell: Venezia & Pansar. Längd: 60-70cm, vikt: 13,6g.

1383 5549  Keramikdelar 10 delar, Rörstrand. Höjd: 13-22cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:23)

1383 5170  Kista 1700-tal. Bredd: 94, djup: 53 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:35)

1383 5020  Klackring 18k guld, gravyr, storlek: 19½. Vikt: 3,9g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)

1383 5480  Klaffbord längd: 40´+ 2x27,65, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:46)

1383 4221  Klocketui silver, silvermontering, England. Längd: 10 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)

1383 5387  Koffert Metall. Längd: 85 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:09)

1383 5278  Köksbord Furu. Bredd: 87+ 2x35, djup: 65 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)

1383 5277  Kökspallar 2 st, Furu. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)

1383 4269  Konsolbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 88, djup: 40 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:12)

1383 5434  Konstglas 7 delar, bland annat B Vallien. Höjd: 5-10 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:31)

1383 5447  Koppar + skålar, 4 delar, Kina. Höjd: 3-4 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:41)

1383 5318  Koppar med fat 2 st, bland annat Carl XIV Johans alliansservis. Ulriksdals slott. Längd: 10,5-14,5 cm, djup: 9-14,5 cm, höjd: 3-6 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:47)

1383 5496  Kopparformar 2 st, 1700-/1800-tal, diameter: 32 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:07)

1383 5302  Kopparstick 2 st, Erik Dahlbergh, Roserbergs Slott, ur Suecia Antiqua et Hodierna. Motivet: 29x33, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:33)

1383 5523  Krus 25 L. Höjd: 37cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)

1383 5532  Krus Rörstrand. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:31)

1383 4583  Kuverttallrikar 10 st, metall. Diameter: 30 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:11)

1383 5291  Kuverttallrikar 12 st, glas. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:46)

1383 5356  Kuverttallrikar 18 st, ARC, glas, diameter: 28 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)

1383 5368  Lampbord Ett par, glas och mässing. Bredd: 59, djup: 44 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:20)

1383 5346  Lampbord med lådor rokokostil. Längd: 32, djup: 28 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:06)

1383 5206  Lampetter Ett par. Höjd: 31cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:07)

1383 5240  Latrinstol omkring sekelskiftet 1900

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)

1383 5522  Laxbräda trä och metall. Längd: 92cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:18)

1383 5559  Leksaker 3 delar. Längd: 20-50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:52)

1383 5134  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:06)

1383 5370  Ljuslyktor ett par, mässing. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:40)

1383 5133  Ljusstakar 2 par, + vas+ 4 st, supkoppar, Tenn, Rune Tennesmed, höjd: 5-18cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:33)

1383 5186  Ljusstakar 3 st, Tenn, 1800-tal. Höjd: 9-17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:46)

1383 5210  Ljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 12-23cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5069  Ljusstakar ett par, mässing och glas. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)

1383 5214  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:50)

1383 5209  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:49)

1383 5213  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 23cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:20)

1383 5208  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 7cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)

1383 5037  Ljusstakar Ett par, Tenn, Replikor efter original på Nordiska Museet, 1937. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:33)

1383 5555  Ljusstake Klong, Constella för tio ljus, med insatser. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)

1383 5038  Lockurna + tekanna, 2 delar, Porslin, omkring 1900, bland annat Rörstrand. Höjd: 17-20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:26)

1383 5099  Målarstege höjd: ca 195

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:22)

1383 5339  Malmkrona mässing, elektrifierad, Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)

1383 5147  Månadsplaketter 12st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:03)

1383 5499  Matbord barockstil, ek. Bredd: 160 - 260 cm. Djup: 84,5 cm. Höjd: 75 cm, 2 ilägg a 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:07)

1383 5380  Matbord England, diameter: 110, höjd: 75,2 iläggsskivor a 55 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:39)

1383 4237  Matbord Gustaviansk stil, mahogny. Diameter: 110 cm. Höjd: 76 cm + 3 iläggsskivor a 40 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)

1383 5524  Matbord Haslev, Danmark, diameter: 105. Höjd: 74, kompletterat

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:55)

1383 4544  Matbord mahogny. Diameter: 108cm, höjd: 76cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:30)

1383 5229  Matbord Perstorp. Bredd: 110+ 2x31. Djup: 80 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:39)

1383 5192  Matservisdelar 57 delar, Rosenthal, Bettina

1383 5284  Matservisdelar Fasan, Gustavsberg, 16 delar

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:43)

1383 5128  Matservisdelar Gustavsberg, Yesso Jesso, Tidigt 1900-tal, ca 60 del

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:57)

1383 5202  Matta Kina, 274x366cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)

1383 5198  Matta Marocko, 188x394cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:50)

1383 5511  Matta Orientalisk, 101x217 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:10)

1383 5546  Matta Orientalisk, 167x227 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:42)

1383 5461  Matta orientalisk, 305x385 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)

1383 5554  Matta Orientalisk, 53x60 cm

1383 5509  Matta Orientalisk, 74x104 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:07)

1383 5113  Matta orientalisk, 98x185 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:40)

1383 5295  Matta orientalisk, Bochara, 159x247 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:04)

1383 5427  Matta Orientalisk, Bochara, 79x260 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:55)

1383 5550  Matta Orientalisk, figural, kvinna, 55x72 cm

1383 5588  Matta orientalisk, Gabhe, 142x197 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:41)

1383 5446  Matta orientalisk, galleri, 87x333cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:05)

1383 5552  Matta Orientalisk, Ghom, Figural, Jaktmotiv, 56x72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:57)

1383 4435  Matta orientalisk, Hamadan, ca 1930, ca 94x149 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:28)

1383 5510  Matta Orientalisk, semiantik, 138 x166 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)

1383 5140  Matta Orientalisk, Semiantik, 42x58 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:16)

1383 5558  Matta orientalisk, Silke, 40x55 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:38)

1383 5548  Matta Orientalisk, silke, 99x160 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)

1383 5586  Matta Röllakan, 146x193 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:32)

1383 5587  Matta Röllakan, 90x185 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:08)

1383 5589  Matta Taimanni, bag, 59x242cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:58)

1383 5082  Mikroskop i låda. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:10)

1383 5155  Mockaskedar 6 st, silver. Längd: 10cm, 1952, med etui. Vikt: 55,4g

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)

1383 5194  Mugg Arabia, Mumin, med låda. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:34)

1383 5563  Näsduksskål Venini. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:33)

1383 5578  Nattygsbord 1940-/50-tal, alm, låda / tidningshylla. Bredd: 55. Djup: 33 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:02)

1383 4306  Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Fjällsjö med vallpojke. Olja på duk, ej signerad, 58x88, yttermått inklusive ram: 75x105 cm

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:33)

1383 5311  Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej signerad. Olja på duk, 53x48 cm, yttermått inklusive ram: 63x58 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:47)

1383 5307  Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej signerad. Olja på duk, 72x53, yttermått inklusive ram: 83x64 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:45)

1383 5301  Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej signerad. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 81x67 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:34)

1383 5298  Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Monogramsignerad, daterad 1941. Olja på duk, 64x52 cm, yttermått inklusive ram: 80x67 cm

1383 5309  Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 60x45, yttermått inklusive ram: 71x56 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:08)

1383 5303  Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad, numrerad 1938. Olja på duk, 80x59, yttermått inklusive ram: 91x70 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:03)

1383 5300  Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad, numrerad 1940. Olja på duk, 72x49 cm, yttermått inklusive ram: 83x60 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)

1383 5305  Oljemålning Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad, numrerad 1940. Olja på duk, 73x60 cm, yttermått inklusive ram: 76x64 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:51)

1383 5351  Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad, fruktstilleben. Olja på duk, 30x41cm, oramad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:05)

1383 5349  Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad. Olja på duk, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 62x53cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:40)

1383 5032  Oljemålning Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 18x15cm, yttermått inklusive ram: 27x24cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:36)

1383 5321  Oljemålning Axel Andersson (1886-1956), Sverige. Signerad, Landskap. Olja på pannå, 18X12,5 cn, yttermått inklusive ram: 30x22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:12)

1383 5057  Oljemålning Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 42x67 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:06)

1383 4099  Oljemålning Bengt Malmquist (1928-2013), Sverige. Komposition. Signerad a tergo. Olja på pannå, 22x28cm, yttermått inklusive ram: 25x31cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:54)

1383 5115  Oljemålning Benno Arzt (f. 1941), Sverige. Signerad a tergo, Olja på duk, 61x91 cm, oramad

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)

1383 5516  Oljemålning Benno Arzt (f. 1941), Sverige. Signerad, daterad -10, "Red Moon". Olja på duk, 90x120 cm, oramad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)

1383 5121  Oljemålning Bertil Lindecrantz (1926-1997), Sverige, Signerad. Olja på duk, 30x46, yttermått inklusive ram: 35x51 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:08)

1383 5396  Oljemålning Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. "Gestalt & Kolonn". Signerad, daterad 61. Utställd 1963 på Färg & Form. Olja på duk, 92x65 cm, yttermått inklusive ram: 94x67 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:09)

1383 5395  Oljemålning Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -61. Olja på duk, 97x116, yttermått inklusive ram: 110x118 cm

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)

1383 5120  Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x38, yttermått inklusive ram: 55x47 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:49)

1383 5052  Oljemålning Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)

1383 5571  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell. Signerad. Olja på duk, 72x52 cm, oramad

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:13)

1383 5118  Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Signerad, daterad -78. Olja på pannå, 36x50, yttermått inklusive ram: 48x62 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:38)

1383 5081  Oljemålning Einar Vianden. Signerad, daterad 62, "Rofylld vandring". Olja på duk, 55x21, yttermått inklusive ram: 71x37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:05)

1383 5036  Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Ragvalds trappor Stockholm. Olja på duk, 44x30, yttermått inklusive ram: 63x49 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:41)

1383 2039  Oljemålning Göran Eriksson, Servitris. Signerad. Olja på duk, 48x56, yttermått inklusive ram: 55x74 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:45)

1383 5354  Oljemålning Guennadi Kalinitchenko (f. 1949), Sverige. Olja på duk, signerad. Olja på duk, 70x68cm, oramad

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5353  Oljemålning Guennadi Kalinitchenko (f. 1949), Sverige. Signerad, skepp. Olja på duk, 49x64cm, yttermått inklusive ram: 66x81cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:31)

1383 5397  Oljemålning Hartvig Schalin (f. 1890), Sverige. Landskap med gård. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x78 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:48)

1383 5071  Oljemålning Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 45x52 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:16)

1383 4112  Oljemålning Henry Charles Heath (1829-1898), Storbritannien. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 28x43cm, yttermått inklusive ram: 37x51cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:52)

1383 5142  Oljemålning Kurt Carendi (1905-1971), Sverige, barn. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 55x39, yttermått inklusive ram: 64x48 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:19)

1383 5367  Oljemålning Leif Formgren (1936-1998), Sverige. "Trappan mot Nytorgsgatan". Stockholmsmotiv, Södermalm. Signerad. Olja på duk, 27x22, yttermått inklusive ram: 40x35 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:18)

1383 5139  Oljemålning Mats Mason (1894-1983), Sverige, "Trettitalet", Signerad Stockholm 1937. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 64x75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)

1383 5105  Oljemålning Moje Hagren. Signerad, daterad 1917, stilleben. Olja på duk, 72x44, yttermått inklusive ram: 76x47 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:57)

1383 5228  Oljemålning Monogramsignerad, F. J. Olja på duk, 90x120 cm, yttermått inklusive ram: 100x130 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5399  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Äppelblom. Olja på duk, 60x90, yttermått inklusive ram: 80x110 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:45)

1383 5104  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Stadsbild. Olja på pannå, 35x26, yttermått inklusive ram: 40x32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:09)

1383 5454  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Lindström. Signerad. Olja på duk, 35x48cm, yttermått inklusive ram: 45x58cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:29)

1383 5073  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad AL, daterad 1943. Olja på pannå, 28x22, yttermått inklusive ram: 37x31 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)

1383 5072  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1927, Huddinge Kyrka. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 61x72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5122  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Otero. Olja på pannå, 21x26, yttermått inklusive ram: 38x43 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)

1383 5054  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kastellholmen. Olja på pannå, 39x50, yttermått inklusive ram: 50x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)

1383 5460  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, väderkvarn. Olja på duk, 28x42cm, yttermått inklusive ram: 34x48cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:59)

1383 5111  Oljemålning Rune Qvarnström. Signerad, daterad 1976, "Skjulsta". Olja på duk, 30x38, yttermått inklusive ram: 33x41 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:39)

1383 5230  Oljemålning Sign G Faltin, brusande hav. Olja på duk, 50x70, yttermått inklusive ram: 65x84 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:51)

1383 5090  Oljemålning signerad W Persson, 1932, studie. Olja på pannå, 100x41, yttermått inklusive ram: 108x50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:32)

1383 4143  Oljemålning Signerad, skärgårdsmotiv. Olja på duk, 65x112cm, yttermått inklusive ram: 90x136cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:25)

1383 5070  Oljemålning Simeon Öquist (1868-1955), Sverige. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 36x30, yttermått inklusive ram: 47x42 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)

1383 5538  Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 47x65 cm

1383 5276  Oljemålning Torbjörn Axelman (f. 1932), Sverige. "Vildapeln blommar på änget". Signerad, daterad -84, Olja på duk, 45x49, yttermått inklusive ram: 53x58 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:52)

1383 5110  Oljemålning Tord Ljungström, monogramsignerad, 1960. Olja på pannå, 23x21, yttermått inklusive ram: 30x30 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:07)

1383 4302  Oljemålningar 2 st, E G Tage. Signerade, Kust & Övralid, pannå, 23x26, yttermått inklusive ram: 31x34 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:11)

1383 5325  Oljemålningar 4 st, Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 30x24-39x30 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)

1383 5109  Oljemålningar ett par, Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, motif från Gotland. Olja på pannå, 13x21, yttermått inklusive ram: 26x34 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:05)

1383 5108  Oljemålningar ett par, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, omkring sekelskiftet 1900. Olja på pannå, 27x17, yttermått inklusive ram: 36x26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:14)

1383 5369  Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st, Bali, ej signerade, duk på pannå, yttermått inklusive ram: 56x34 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:43)

1383 5025  Örhängen 18k guld, 5 par, med diamanter, 4xca0,001ct. Längd: 1-3cm. Vikt: 7g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:54)

1383 5024  Örhängen 18k guld, 5 par, med vita stenar. Längd: 1-4cm. Vikt: 7,7g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:12)

1383 5557  Orientmattor 2 st, 40x60 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:38)

1383 5556  Orientmattor 3 st, 46x48-52x67 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)

1383 5167  Öronlappsfåtöljer ett par, Skinn, England

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)

1383 5391  Pall Gustaviansk stil, City-möbler. Längd: 46 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:07)

1383 5383  Pall Kina, Porslin. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:14)

1383 5392  Pallar 3 st, bemålade. Höjd: 45 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:45)

1383 5191  Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:16)

1383 5239  Paraplyställ omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:43)

1383 5271  Parti koppar 6 del

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:26)

1383 5544  Parti nysilver 5 delar. Höjd: 5-35cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:50)

1383 5149  Parti silver 13 delar, silver. Höjd: 3-13 cm, Vikt: 420g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:02)

1383 5130  Parti vykort modell äldre, ca 800 st, Stockholm, Kungligt mm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)

1383 3038  Pastell Folke Ricklund (1900-1986), Sverige. "Orrar i vinterstorm". Signerad, daterad -82. Motivet: 32x24, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)

1383 4106  Pastell Valfrid Nelson (1849-1930), Sverige. Solnedgång. Signerad. Motivet: 42x67cm, yttermått inklusive ram: 61x84cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:32)

1383 5141  Pasteller 2 st, Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barn. Signerade. Motivet: 49x30 & 48x60, yttermått inklusive ram: 67x47 & 61x74 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)

1383 5364  Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 33,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)

1383 5044  Perukstockar Ett par, Kina, porslin. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:51)

1383 5153  Piedestal Ett par, terrakotta. Höjd: 79cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)

1383 5418  Pigtittare mahogny, 1800-tal. Höjd: 83 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)

1383 4529  Pilgrimsflaska Porslin. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)

1383 5266  Planteringsbord längd: 89 cm, djup: 45 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:26)

1383 5327  Plåtlådor 2 st, modell äldre. Längd: 30-44 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:33)

1383 5180  Plunta bemålad. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)

1383 5457  Porslin 3 delar, Kina. Höjd: 8-17 cm

S�ldes f�r 31.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:24)

1383 5348  Porslin 6 delar, Röd rubin, Gefle. Höjd: 8-17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:28)

1383 5456  Porslin Kina, 6 delar. Diameter: 4,5-11 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:15)

1383 5458  Porslin/keramik 5 delar, Kina. Diameter: 10 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:15)

1383 5253  Pottskåp 1800-tal, mahogny. Bredd: 51, djup: 48 cm, höjd: 84 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:49)

1383 5252  Pottskåp mahogny. Bredd: 46, djup: 42 cm, höjd: 82 cm

1383 5241  Pulpet längd: 90 cm, djup: 45 cm, höj- och sänkbar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:25)

1383 5132  Punschkoppar 16st, Tenn, Rune Tennesmed. Höjd: 4cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:35)

1383 5181  Punschkoppar silver, 9 st, + fat. Vikt: 380g. Höjd: 4 cm. Längd: 19 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:36)

1383 5083  Remmare 6+ 5 st. Höjd: ca 12-14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:52)

1383 4247  Ring 18k guld, med onyx sten, storlek: 17. Vikt: 2,2g.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)

1383 5022  Ringar 2 st, 18k guld, gravyrer, storlek: 20-20½. Vikt: 9,6g.

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:05)

1383 5028  Ringar 2 st, 18k guld, Med diamanter, 1xca0,02ct, 20xca0,01ct, storlek: 17-18½. Vikt: 6g.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:10)

1383 4252  Ringar 3 st, 18k guld, Gravyrer, ringmått: 17-22. Vikt: 17,2g

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:35)

1383 5023  Ringar 3 st, 23K, gravyrer, storlek: 16½-18. Vikt: 15,7g.

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)

1383 5508  Rottingstolar Ett par

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:33)

1383 5216  Rullbord Ett par, metall, med lådor. Bredd: 72, djup: 40 cm, höjd: 85-96 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:01)

1383 5218  Rullklaffsekretär intarsia. Bredd: 70. Djup: 48 cm, höjd: 99 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:42)

1383 5063  Sabel 1800-tal. Längd: 87, dekorerat handtag & klinga

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:47)

1383 5156  Salt & pepparkar 3 st, Familjen Pepparson, Anita Nylund (f. 1931), Sverige. Jie Gantofta. Höjd: 10-15cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:24)

1383 5529  Saltkar ett par, Pressglas. Längd: 7,5, höjd: 6,5 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:47)

1383 5584  Satsbord 2 delar, Teak. Bredd: 49, djup: 36 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:29)

1383 5279  Satsbord 3 delar, mahogny. Höjd: 48-53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:50)

1383 5486  Satsbord tre delar, Björ. Bredd: 46, djup: 31 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)

1383 5248  Sekretär Rokokostil. 1800-tal. Bredd: 78 cm. Djup: 44 cm, höjd: 100 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:29)

1383 5489  Serveringsvagn 1960-tal, teak. Längd: 65, djup: 48 cm, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:01)

1383 5286  Serveringsvagn Kakelplattor. Längd: 80, djup: 55 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:16)

1383 5481  Serveringsvagn Pertorpsskiva, trissor, klaff. Längd: 60 + 30, djup: 45 cm, höjd: 83 cm

1383 5177  Servisdelar Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. "Kosmos", Arabia, Finland. 17 delar

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:05)

1383 5463  Servisdelar Rörstrand, ca 120 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:13)

1383 5150  Shaker Nysilver / bakelit, Folke Ahrström (1907-1997), Sverige. 1930-tal. GAB Guldsmedsaktiebolaget, Höjd: 23cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:56)

1383 5197  Sideboard 3 delar, Bror Boije, Horreds möbler, 2 st skåp + byrå. Längd: 2x77 + 40 cm. Djup: 41 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:01)

1383 4120  Sidenbroderi Oidentifierad konstnär. Kyrkobygnad i grönska. Sent 1700-tal. Ej signerad. Motivet: 35x44cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)

1383 5422  Silverföremål 5 delar. Längd: 23cm, höjd: 10cm, vikt: 168,7g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:59)

1383 5498  Silversmycken diverse, 40g ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:25)

1383 5324  Skål + fat, Gustavsberg, J Ekberg/W Kåge. Diameter: 15, längd: 33 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:05)

1383 4211  Skål Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 5cm, längd: 12cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:29)

1383 5183  Skål Glas. Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre glasbruk, Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:49)

1383 4217  Skål Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:37)

1383 5328  Skål Imaridekor, Japan, diameter: 21, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:03)

1383 3098  Skål Kina, 1700-/1800-tal. Diameter: 18. Höjd: 7,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:03)

1383 5436  Skål Kosta, Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 13, diameter: 14 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:55)

1383 5448  Skål med lock, Kina. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:35)

1383 5200  Skål Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige, Negro. Längd: 19, höjd: 6,5 cm

1383 5539  Skål & vas Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Sofiero. Höjd: 11-17cm

1383 5179  Skålar /fat, 5 delar, Kristall. Längd: 17-26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:21)

1383 5185  Skålar 2 st, Keramik, bland annat Stålhane. Diameter: 20-24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:40)

1383 5451  Skålar 2 st, Kina, blåvitt porslin. Diameter: 12-20 cm. Höjd: 6-10 cm

S�ldes f�r 20.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:29)

1383 5293  Skålar 2 st, Kina, porslin, diameter: 16,5. Höjd: 7 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)

1383 5455  Skålar 2 st, Kina. Diameter: 12-15, höjd: 6 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)

1383 5299  Skålar 4 st, Kina, olika åldrar, porslin, diameter: 11-21. Höjd: 6-9 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:31)

1383 5435  Skålar 8st, Mats Jonasson. Diameter: 12cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:58)

1383 5474  Skålar & fat 20 delar, Kina, Dekor med fåglar, diameter: 7-13 cm

S�ldes f�r 50.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:00)

1383 5039  Skålar på fot + skålar, kristall, 1800-tal, diameter: 9-24. Höjd: 3-21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:39)

1383 5453  Skålfat 2+ 1 st, Kina. Diameter: 14 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:36)

1383 5331  Skålfat 3 st, Kina, diameter: 13 cm

1383 5035  Skålfat Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark, Rosenthal, kvinna, 32x25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:38)

1383 5359  Skålfat Ett par, Kina, diameter: 24 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:06)

1383 5501  Skålfat Kina, Porslin, diameter: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)

1383 5441  Skålfat Kina. Diameter: 36,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:09)

1383 5171  Skåp 2-delat, Gustaviansk stil. Bredd: 90, djup: 50 cm, höjd: 165 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:35)

1383 5265  Skrin på benställning. Längd: 37, djup: 24 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:47)

1383 5254  Skrivbord Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 120, djup: 66 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:15)

1383 5189  Skrivbord England, med sidobord. Bredd: 153. Djup: 90 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)

1383 5355  Skrivbord Furu. Bredd: 115 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 78 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:28)

1383 5176  Skrivbord mahogny. Bredd: 140, djup: 79 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:52)

1383 5093  Skrivbord mahogny. Bredd: 148, djup: 90 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:25)

1383 5378  Skrivbord med uppsats, 1800-talets slut. Bredd: 95 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 76-110

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:56)

1383 5445  Skulptur + vas, Kina. Höjd: 7-20 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:22)

1383 5531  Skulptur Anatomiskt hjärta, Tyskland, Somso. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:52)

1383 5066  Skulptur brons, Efter Juno. Höjd: 40 inkl sockel

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:38)

1383 5503  Skulptur Gips, Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Flicka. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:21)

1383 5196  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Beata ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Längd: 19 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:27)

1383 5204  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:55)

1383 5420  Skulptur Metall. Höjd: 28, nutida

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:37)

1383 5096  Skulptur Tigerunge, Porslin. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:59)

1383 5098  Skulptur Trä, Orientalisk. Höjd: 100

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:30)

1383 5360  Skulptur i glas Skruf, på träsockel. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:02)

1383 5084  Skulpturer 2 st, Gustavsberg. Höjd: 5. 5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:44)

1383 5059  Skulpturer Ett par, Kina. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:24)

1383 5259  Slagbord 1800-tal, Bemålat. Bredd: 30+ 2x70, djup: 104 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:39)

1383 5343  Smyckeskrin Lack / pärlemo. Längd: 23, djup: 13 cm, höjd: 6 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 21:00)

1383 5160  Snapsglas 6 st, silver, med glas. Höjd: 5cm, nettovikt: ca 25g (silver)

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:34)

1383 5375  Snurrstolar 2 st, Arper, Italien

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:11)

1383 4236  Soffa + fåtölj, "Stranda". Jakaranda (Citesintyg medföljer) och läder. Längd: 206 cm (soffan)

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:17)

1383 5159  Soffa Dux. Längd: ca 205 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:44)

1383 5484  Soffa Gustaviansk stil, Utdrag, omkring 1900. Längd: 190

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:37)

1383 5262  Soffa Längd: 170cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:00)

1383 5377  Soffa Sengustavianskt provinsarbete, bemålad. Längd: 185 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:14)

1383 4425  Soffbord 50/60-tal, Emaljskiva / teak, Otydligt signerat. Bredd: 109. Djup: 59 cm. Höjd: 56 cm, slitage, skador

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:49)

1383 5079  Soffbord betsad björk. Diameter: 83, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)

1383 5273  Soffbord England, Idegran. Bredd: 99, djup: 99 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:43)

1383 5333  Soffbord Kartell. Diameter: 60. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:26)

1383 5581  Soffbord rokokostil, Valnöt, diameter: 82, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:49)

1383 5386  Soffbord Svenska Möbelfabrikerna AB. Bredd: 80, djup: 63 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:29)

1383 5092  Solfjäder Etui. Längd: 34 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:26)

1383 5567  Spegel "Atsonfa", England, 84x45 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:41)

1383 4612  Spegel + konsol, ny-Louis seize. Höjd: 48 + 190. Längd: 70 cm, mässingsdekor

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:00)

1383 5537  Spegel + konsolbord, 1920-tal. Höjd: 75 + 105

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:17)

1383 5352  Spegel Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Artek, 120x50 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:56)

1383 5078  Spegel Bemålad, 119x51 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:02)

1383 5166  Spegel Empire, 119x52 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)

1383 5101  Spegel Fröseke, "Eva", diameter: 54 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:13)

1383 5580  Spegel Reliefdekor, 75x46 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:56)

1383 5388  Stativ modell äldre, höj / sänkbart. Höjd: 92 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:25)

1383 5261  Stolar 3 st

1383 5224  Stolar 3 st, Rokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:30)

1383 5492  Stolar 4 st, Jugend

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:04)

1383 5282  Stolar 4 st, Leksand + 1 par vita

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:12)

1383 4614  Stolar 4 st, ny-Louis seize, mahogny, mässingsdekor

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:02)

1383 5525  Stolar 4 st, Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, stapelbara, nutida

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)

1383 4464  Stolar 6 st, 1800-tal, bemålade

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:14)

1383 5190  Stolar Ett par, Biedermeier, 1800-tal, Alm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)

1383 5493  Stolar Ett par, Nyrokoko

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:28)

1383 5373  Stolar Ett par, rokokostil

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:16)

1383 5288  Sybord Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 59, djup: 42 cm, höjd: 73 cm

1383 5251  Sybord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:18)

1383 5089  Tågdelar diverse Märklin

1383 5471  Takarmatur Diameter: 40cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:59)

1383 4588  Takarmatur Fd fotogenlampa, elektrifierad, mässing, glaskupa. Diameter: 55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:18)

1383 5225  Takarmatur höjd: 38cm, justerar höjd

1383 5163  Takarmatur Med glaskupa. Höjd: 50cm (varav glaskupa 27 cm)

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)

1383 5135  Takarmatur Metall/glas. Höjd: 95cm

1383 5219  Tallrikar + assietter, 2+ 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Diameter: 18-24 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)

1383 5505  Tallrikar + assietter, 6 + 9 st, Gefle, diameter: 18-24 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:38)

1383 5452  Tallrikar 5 st. Diameter: 21 cm

S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:19)

1383 5107  Tallrikar 8 st, Gustavsberg, Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:56)

1383 5438  Tallrikar 8st, Rörstrand, Dalom. Diameter: 24cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:46)

1383 5112  Teckning Oidentifierad konstnär. Signerad, Hundporträtt, 42x28, yttermått inklusive ram: 47x34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:59)

1383 5465  Teckning Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1966. Motivet: 21x15cm, yttermått inklusive ram: 33x25cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:04)

1383 5222  Tekanna England, Picquot ware. Höjd: 15,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:50)

1383 5429  Tekanna Imaridekor. Höjd: 12 cm

1383 5221  Tekanna Inger Persson (f. 1936), Sverige. "Pop", Rörstrand. Tekanna med sil, 1960-tal. Höjd: ca 13 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:44)

1383 5114  Tekoppar med fat + assietter, 8 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige, Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:19)

1383 5433  Tennföremål 3 delar. Höjd: 2-11cm

1383 5374  Terrin med lock + fat, + fat. Längd: 30-36 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:01)

1383 5168  Toilettebord Gustaviansk stil. Bredd: 115, djup: 51 cm, höjd: 160 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:41)

1383 5390  Toilettebord Teak, 1950/60-tal. Bredd: 95, djup: 40 cm, höjd: 71 cm

1383 5582  Trädgårdsstolar 2 st, Brafab

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:23)

1383 5479  Trädgårdsstolar Ett par, saknas träribba

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:53)

1383 5220  Traktörpannor 2 st, Koppar. Längd: 43-55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:15)

1383 5152  Traktörpannor 5 delar, Frankrike. Koppar och mässing. Längd inkl handtag: 15-46 cm. Djup: 12-20 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:46)

1383 5410  Trappstol höjd: 131cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:42)

1383 5514  Träsnitt Paul René Gauguin (1911-1976), Danmark. Flicka. Signerad, numrerad 76/260, daterad 1962. Motivet: 59x38, yttermått inklusive ram: 62x42 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:46)

1383 5566  Träsnitt Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. "Strandväxter". Signerad, numrerad 84/360, daterad 1980. Motivet: 50x70, yttermått inklusive ram: 66x85 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:51)

1383 4050  Tryck 2 st, Stockholmsmotiv. Motivet: 36x55cm, yttermått inklusive ram: 50x65cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:10)

1383 6355  Tryck Kina, Häst. Offset, tryckt signatur, skador. 70x39cm, yttermått inklusive ram: 73x43 cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2021 11:15)

1383 5097  Uniform Gotland, 1800-tal

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:30)

1383 5308  Urna Kina, emaljglasyr. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)

1383 5437  Väggarmaturer ett par, mässing, "Magnet". Djup: 18 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:26)

1383 5577  Väggarmaturer ett par, mässing. Längd: 38 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:07)

1383 5409  Vägghylla jugend, dörrar med färgat glas. Bredd: 193 cm. Djup: 24 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:43)

1383 5417  Väggpendyl Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 90 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:38)

1383 5495  Väggur Jugend. Höjd: 90 ca

1383 5545  Väggytterfoder Metall, 20-tal. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:41)

1383 5329  Värmetallrikar 10 st, Fartyg, Figgjo Norge. Diameter: 28 cm

1383 5506  Vas + Fat, Upsala-Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Höjd: 30 cm. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:12)

1383 5067  Vas + lockurna, Porslin. Höjd: 20-31 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:20)

1383 5497  Vas glas / mässingsdekor, omkring 1900. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:53)

1383 5158  Vas höjd: 34cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 18:40)

1383 5440  Vas Kina. Höjd: 10,5

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:32)

1383 5565  Vas Lindshammar, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:47)

1383 5536  Vas Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre Glasbruk, Grönt glas. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:54)

1383 5201  Vas Stengods, Palm, Mölle. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:37)

1383 5258  Vas Tyskland. Höjd: 45cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:34)

1383 5528  Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:17)

1383 5041  Vaser 2 st, 1700-/1800-tal, kristall, En slipad med monogram. Diameter: 12-14,5. Höjd: 14-16 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)

1383 4632  Vaser/skålar 3 delar, Göran Wärff/Sigurd Persson. Höjd: 9-12 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:11)

1383 5250  Vikskärm omkring sekelskiftet 1900. Längd: 3x60, höjd: 170 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:01)

1383 5131  Vinglas 20st, Tenn, Rune Tennesmed. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:08)

1383 5077  Vitrinskåp längd: 61 cm, djup: 32 cm, höjd: 77 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:38)

1383 5151  Vodkaflaska Sovjetunionen USSR, porslin. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:37)

1383 5223  Vykort Ca 350st, Sverige.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 20:27)

1383 5260  Ytterfoder höjd: 38cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 mars 2021 19:22)

1383 5042  Ytterfoder porslin, nutida. Längd: 35, höjd: 15 cm