891 7015 Akvarell Ardy Strüwer (f. 1939), Sign Paris 1977 'Flying Eyelands', 80x56
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:54)
891 7033 Akvarell Grigor Auer (1882-1967), motiv från Terijoki, signerad. 1918, 43x60
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:17)
891 7023 Bestickuppsättning 60 del. silver, Rosenholm, 2070g
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:37)
891 5472 Blandteknik Jean Speth, Begravningståg, signerad Hamburg 1899, 100x155 Målningen kan belysas bakifrån så att fackklorna se lysande ut
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:24)
891 7031 Blandteknik Jenny Nyström (1854-1946), sovand barn, monogramsignerad, motivet: 23x15
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:22)
891 7014 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), 73/75, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:17)
891 7012 Färglitografi Roberto Matta (1911-2002), 19/25, Jazzband II, 1976, motivet: 67x71
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:38)
891 7013 Färglitografi Roberto Matta (1911-2002), 89/100, Grand Cirkus, 1975, bladets mått: 66x50
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:45)
891 7036 Färglitografier 4 st, Roland Svensson (1910-2003), 1987, 350 upplaga, bladets mått: 30x40
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:28)
891 7017 Oljemålning 1600-tal, Den heliga familjen, (uppfodrad), 66x120
S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:43)
891 7038 Oljemålning Axel Wallert (1890-1962), "Bocca di Magra", signerad. -27, 35x45
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 19:03)
891 7027 Oljemålning Caroline af Ugglas (f. 1972), Hatt man, 120 x 60
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:15)
891 7030 Oljemålning Elis Ryberg (1919-1985), "Gränden i Dragör". Signerad. Daterad 1974. Olja på duk, 55x46 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:19)
891 7037 Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Vadstena, signerad. 1951, 20x31
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 19:08)
891 7021 Oljemålning Gunnar Torhamn (1894-1965), Signerad, 1920, Stadsmotiv med figurer, Duk, 72x115
S�ldes f�r 25.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:36)
891 6171 Oljemålning Renato Natali, Kustmotiv med segelbåtar, signerad. , 29x40
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:15)
891 7035 Oljemålning Titus Wikström (1887-1979), Bore lll, signerad. 1954, 50x90
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:21)
891 7032 Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), porträtt, signerad, på pannå, 27x22
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:10)
891 7007 Oljemålningar 2 st, 1800-tal, 30x45
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:08)
891 7010 Skulptur Bodhisattva, brons och cloisonné, Asien, antik, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:23)
891 7008 Skulptur Brons, Liss Eriksson (1919-2000), Signerad Paris 1950, 3/8, höjd: 56
S�ldes f�r 25.500 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 19:18)
891 7018 Skulptur Gustavsberg Parian, 'De tu', Design Stig Lindberg, höjd: 18
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:35)
891 7003 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Emma ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Glaserad stengodslera med cromotryckt dekor. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:12)
891 7006 Soffa Gustaviansk, Kompletterad, längd, 188
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:07)
891 7039 Spegel+konsolbord senempire, höjd: 174+ 83
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 20:24)
891 7028 Stolar 4 st, 'Munkegaard' Fritz Hansen, Modell 3105
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:48)
891 7005 Stolar 4 st, Gustavianska
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 28 april 2014 18:06)