1442 4383 Akvarell Anders Andersson. Signerad, daterad 85. Akvarell, bildmått: 9x16, yttermått inklusive ram: 32x28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:35)
1442 4342 Akvarell Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1933, blomsterstilleben, yttermått inklusive ram: 31x24cm, akvarell
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:18)
1442 4280 Akvarell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben, yttermått inklusive ram: 35x26, akvarell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:56)
1442 4220 Akvarell Osmo Isaksson (f. 1918), . Signerad, Seine, 27x24, yttermått inklusive ram: 48x44, akvarell
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 21:04)
1442 4400 Akvarell Rolf Erlandsson. Rådhuset Södertälje. Signerad. Akvarell, bildmått: 23x23cm, yttermått inklusive ram: 43x40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:56)
1442 4033 Akvareller 3 st. Carl August Olausson, Stockholmsmotiv 1930-ta. Signerade, yttermått inklusive ram: 37x29 - 37x48, akvarell
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:47)
1442 4114 Altarljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:33)
1442 4267 Ampel Art Déco. Glas. Diameter: 41 cm. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:01)
1442 4206 Ampel med prismor. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:45)
1442 4152 Ångmaskin Wilesco, i originalkartong. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:52)
1442 4240 Arkivskåp Ek. Bredd: 51 cm. Djup: 41 cm, höjd: 147 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:37)
1442 4332 Armbandsur Ryssland, automatisk. Diameter: 33mm, stål
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:06)
1442 4487 Assietter 12st. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:27)
1442 4045 Assietter 7 st. Wien. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:28)
1442 4028 Badkarssoffa Gustaviansk stil, Längd: 168cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:16)
1442 4169 Båglampa höjd: ca 215
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:11)
1442 4328 Balja + kruka med lock Koppar. Längd: 52 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:40)
1442 4443 Barbiedockor med tillbehör, i väska, 1960-tal, höjd: ca 25-30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:11)
1442 4139 Barometer och termometer, metall, Airguide. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:35)
1442 4352 Barskåp mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 43 cm, höjd: 115 cm, nyckel
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:56)
1442 4119 Bauhausstolar 2 + 2 st, stålrör och rotting
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:13)
1442 4321 Blandteknik Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, 22x30, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:43)
1442 4467 Blandteknik Marika Lang (f. 1961), Sverige. Signerad, blandteknik, NK. Bladets mått: 38x27cm, yttermått inklusive ram: 46x35cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:57)
1442 4363 Blandteknik Oidentifierad konstnär. "SS Ceres", fartygsporträtt. Blandteknik, bildmått: 37x54, yttermått inklusive ram: 59x76 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:29)
1442 4040 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Kvinna vid vatten, osignerad, blandteknik, duk, 30x40, yttermått inklusive ram: 45x55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:34)
1442 4494 Blandteknik Signerad Törnquist. Stockholmsmotiv, Erstaberget. Blandteknik, bildmått: 26x34cm, yttermått inklusive ram: 38x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:03)
1442 4396 Blomsterbord Koppar. Bredd: 83 cm. Djup: 25 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:03)
1442 4214 Bokhylla Björk. Bredd: 90, djup: 26 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:38)
1442 4336 Bokhylleskåp mahogny. Bredd: 130, djup: 28 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:44)
1442 4490 Bonbonjär höjd: 40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:09)
1442 4182 Bonbonjärer 2 st, Herend. Diameter: 9-15,5 cm. Höjd: 10-14 cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 21:02)
1442 4392 Bord & stolar 11 delar. Längd: 230 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 76 cm, 1st iläggsskiva, 50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:55)
1442 4251 Bord med låda Jugend, Ek. Längd: 60, djup: 39 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:38)
1442 4097 Bordskanon Stafsjö bruk. På lavett. Längd: 36cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:38)
1442 4062 Bordslampa Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. "Anna" Ateljé Lyktan Åhus, bok, linneskärmh. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:38)
1442 4337 Bordslampa Bergboms, Keramik. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:13)
1442 4130 Bordslampa brons, jugend, tidigt 1900-tal, saknar kupa. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:52)
1442 4343 Bordslampa mässing. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:22)
1442 4300 Bordslampa nysilver. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:18)
1442 4160 Bordslampfot Adriana. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:11)
1442 4189 Bordslampfot höjd: 42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:40)
1442 4447 Bordslampfot mässing, barockstil. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:32)
1442 4073 Bordslampfot Tidigt 1900-tal, "Danico". Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:36)
1442 4128 Bordslampfötter Ett par porslin, Mede, 1975. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:09)
1442 4439 Bordslampor Ett par. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:44)
1442 4111 Bordsspegel valnöt, nyrokoko. Längd: 77, djup: 27 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:02)
1442 4450 Bordsstaffli trä, Forsman. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:48)
1442 4080 Bordsur "Gübelin", 1930-/40-tal. 30 days, Längd: 15. Djup: 5,5 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:55)
1442 4171 Bordsvåg silver. Höjd: 18cm, vikt: 86,9g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:22)
1442 4127 Bricka Firma Svenskt Tenn, 55x32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:50)
1442 4422 Brickor 2 st, Josef Frank & Lena A Linderholm. Längd: 55, diameter: 46cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:23)
1442 4297 Bronsrelief signerad och daterad -82, ca 14x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:29)
1442 4030 Byrå Hauptstil, Intarsia, med stenskiva. Bredd: 110 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:54)
1442 4498 Byrå Hauptstil, med stenskiva, Bredd: 96 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:55)
1442 4019 Byrå Längd: 84 cm. Djup: 48 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:14)
1442 4347 Cafébord Med stenskiva. Diameter: 60cm, höjd: 72cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:54)
1442 4272 Cigarettetui silver, 1927. Längd: 12 cm, Vikt: ca 100 g
1442 3152 Cigarettetui silver, med gravyr/inskription. Längd: 10cm, vikt: 71g.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:35)
1442 4415 Crèmekoppar 4 st, Rörstrand
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:37)
1442 4207 Damarmbandsur 6 st, diverse, bland annat Omega/Certina
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:36)
1442 4369 Dörrstopp sk door stopper, metall, 1900-tal. Höjd: 36,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:08)
1442 4444 Dosa med lock Frankrike. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:27)
1442 4253 Etagebord med låda, sent 1800-tal, mahogny. Bredd: 36 cm, djup: 44 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:02)
1442 8392 Etsning Birger Lundquist (1910-1952), Sverige. "Självporträtt IX". Signerad i tryckplåt. Oramat löst blad. Bildmått: 14x20,5. Bladets mått: 27,5x38 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:02)
1442 4379 Etsning Tina Liljegren. Signerad, numrerad 3/27. Bildmått: 24x25cm, yttermått inklusive ram: 43x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:38)
1442 4091 Etsningar 5 st, Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Handkolorerade. Signerad, numrerad 22/55. Bildmått: 13,5x10 cm, yttermått inklusive ram: 33x24 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:06)
1442 4480 Faksimiltryck Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Bildmått: 23x18cm, yttermått inklusive ram: 36x28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:17)
1442 4020 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, "superman II". Bildmått: 25x29cm, yttermått inklusive ram: 67x54cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:54)
1442 4016 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 74/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Bildmått: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2022 08:03)
1442 4323 Färglitografi 2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 4/390. Färglitografi, bildmått: 33x27, yttermått inklusive ram: 46x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:33)
1442 4023 Färglitografi 2 st, Bertil Warnolf (f. 1950), Sverige. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: 74x61 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:35)
1442 4211 Färglitografi 2 st, Mari Söderlund. Signerad, daterad 78-80, yttermått inklusive ram: 49x58-53x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:54)
1442 4021 Färglitografi 3 st, Alain Berck-Vitz (f. 1953), yttermått inklusive ram: 64x52-72x57 cm. Signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:22)
1442 4327 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 678/750. Färglitografi, bildmått: 30x50, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:30)
1442 4473 Färglitografi Bengt Göran Karlsson. Signerad, numrerad 18/50, kroginteriör. Färglitografi, bildmått: 42x58cm, yttermått inklusive ram: 57x73cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:41)
1442 4239 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 4/390. Färglitografi, bildmått: 34x27, yttermått inklusive ram: 46x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:49)
1442 3403 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 41/250. Färglitografi, bildmått: 58x45, yttermått inklusive ram: 74x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:57)
1442 4382 Färglitografi Bertil Almlöf (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 56/90, landskap. Färglitografi, bildmått: 30x41cm, yttermått inklusive ram: 57x66cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:56)
1442 4076 Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Stockholmsmotiv, "Gamla Stan från Skeppsholmen". Signerad, numrerad 149/200. Färglitografi, bildmått: 41x52cm, yttermått inklusive ram: 57x66cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:43)
1442 4289 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 174/325. Färglitografi, bildmått: 37x46, yttermått inklusive ram: 58x62 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:02)
1442 4225 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 250/325. Färglitografi, bildmått: 38x46, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:13)
1442 4213 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 540/750, daterad 73. Färglitografi, bildmått: 42x50, yttermått inklusive ram: 59x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:48)
1442 4215 Färglitografi Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numrerad 247/325. Färglitografi, bildmått: 48x56, yttermått inklusive ram: 63x83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:48)
1442 4053 Färglitografi Gunnar Erkner (f. 1929), Sverige. Signerad, numrerad 61/95, daterad 1981. Färglitografi, bildmått: 35x51, yttermått inklusive ram: 58x72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:57)
1442 4072 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, numrerad 230/280. Färglitografi, bildmått: 56x72cm, yttermått inklusive ram: 73x89cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:58)
1442 4101 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 177/360, "Jätten Mumburla". Färglitografi, bildmått: 49x36, yttermått inklusive ram: 68x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:27)
1442 4377 Färglitografi Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, daterad 83, numrerad 207/325, "fågel". Färglitografi, bildmått: 39x55cm, yttermått inklusive ram: 50x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:47)
1442 4216 Färglitografi Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 47/155, daterad 03, vid havet. Färglitografi, bildmått: 30x40, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:50)
1442 4227 Färglitografi Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 79/155, daterad 03, Gröngöling. Färglitografi, bildmått: 40x30, yttermått inklusive ram: 58x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:31)
1442 4470 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 137/290. Färglitografi. Bladets mått: 60x83cm, yttermått inklusive ram: 75x98cm
1442 4468 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 216/250. Färglitografi. Bladets mått: 29x36cm, yttermått inklusive ram: 42x50cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:44)
1442 4364 Färglitografi Jean-Renée Bazaine. Signerad, numrerad 30/75, daterad -92. Färglitografi, bildmått: 50x64, yttermått inklusive ram: 67x79 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:05)
1442 4469 Färglitografi Josef Petersson (f. 1976), Sverige. Signerad, numrerad 17/20. Färglitografi, bildmått: 39x59cm, yttermått inklusive ram: 52x71cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:51)
1442 4463 Färglitografi Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad, numrerad 72/90, bil. Färglitografi, bildmått: 32x32cm, yttermått inklusive ram: 45x45cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:25)
1442 3570 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 160/360. Färglitografi, bildmått: 41x65cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:15)
1442 4299 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 164/175, daterad 1998. Färglitografi, bildmått: 50x36, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:27)
1442 4301 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 250/250, daterad -47. Färglitografi, bildmått: 38x60, yttermått inklusive ram: 52x72 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:21)
1442 4242 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 18x21, yttermått inklusive ram: 37x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:19)
1442 4372 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Östermalmshallen. Signerad, numrerad 102/150. Färglitografi, bildmått: 58x43cm, yttermått inklusive ram: 74x57cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:08)
1442 4374 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, numrerad 163/180. Färglitografi, bildmått: 55x46cm, yttermått inklusive ram: 75x59cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:46)
1442 4291 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 378/750. Färglitografi, bildmått: 45x33, yttermått inklusive ram: 62x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:56)
1442 3194 Färglitografi Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. "Bukett". Signerad, numrerad 86/190, Litografi. Färglitografi, bildmått: 47x65 cm, yttermått inklusive ram: 50x70 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:51)
1442 3535 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 2/100, daterad 1966. Färglitografi, bildmått: 27x37, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:06)
1442 4411 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 72/310. Färglitografi, bildmått: 33x41, yttermått inklusive ram: 50x57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:46)
1442 4290 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, PT. Färglitografi, bildmått: 41x46, yttermått inklusive ram: 58x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:48)
1442 4495 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Boglar. Signerad. Färglitografi, bildmått: 50x50, yttermått inklusive ram: 70x70 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:40)
1442 4205 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 50/250. Färglitografi, bildmått: 60x47, yttermått inklusive ram: 89x68 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:23)
1442 4222 Färglitografier 2 st, Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, daterad 1995, Fossil I-II. Färglitografi, bildmått: 23x32, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:13)
1442 3601 Fat 6 st, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:46)
1442 4479 Fat/skålar 4 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Längd: 5-15cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:47)
1442 4428 Figuriner 3 st, Bland annat Rörstrand. Höjd: 13-20cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:48)
1442 4436 Figuriner 5 st, Bland annat Bing & Gröndal, fåglar. Höjd: 7-13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:30)
1442 4131 Figuriner porslin, Rokokopar, Royal DUX. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:33)
1442 4058 Fiol med stråke, i fodral. Längd: ca 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:47)
1442 4445 Fiskbestick 19 delar, nysilver. Längd: 18-23,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:06)
1442 4083 Flasköppnare + smörhund, 2 delar. Flasköppnare, "Fenix", Firma Svenskt Tenn respektive smörhund ”Nobel”, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Gense, gjutjärn. Höjd: 5-7 cm. Längd: 10,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:11)
1442 4426 Folkdräkt
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:57)
1442 3236 Foto Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Flashlight". Signerad. Foto på duk. Bildmått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 44x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:51)
1442 4405 Fotpall senempire, björk. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:24)
1442 4138 Gafflar 2 st, silver, Konge/Acorn, Georg Jensen, Danmark. Längd: 16,5-18,5 cm, Vikt: ca 100 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:50)
1442 4486 Garderobsskåp Idegran, England. Bredd: 129. Djup: 59 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:44)
1442 4042 Glasservisdelar 13 delar, "Maja", Eva Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors. Glas med målad dekor. Höjd: 15 - 21 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:30)
1442 4485 Glasservisdelar 30 delar. Höjd: 7-13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:30)
1442 3010 Golvlampa Arteluce, "Jill", blått glas. Höjd: 181cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:48)
1442 4241 Golvlampa Fagerhult, mässing. Höjd: 175cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:05)
1442 4402 Golvlampa mässing. Höjd: 140cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:51)
1442 4403 Golvlampa mässing. Höjd: 147cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:22)
1442 4329 Golvlampa mässing. Höjd: 155
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:42)
1442 3158 Golvlampa Onyx. Höjd: 185
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:58)
1442 4029 Golvlampa Tre-armad. Höjd: 140cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:16)
1442 4259 Golvlampbord 1920-tal, barockstil. Höjd: 160 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:40)
1442 4195 Golvvas Kina. Höjd: 58
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:07)
1442 4121 Golvvas Kina. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:40)
1442 4037 Grafiska blad 6 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerade, 200-upplaga. Bladets mått: 63x44 cm, oramade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:23)
1442 3198 Grafiskt blad Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Dans". Signerad, numrerad 28/100, Giclee fine art. Bildmått: 26x19 cm, yttermått inklusive ram: 30. 5x20 cm, oramat löst blad
1442 3185 Grafiskt blad Catrin Johansson, "Cowz". Signerad, numrerad 16/100, Giclee fine art. Bildmått: 27. 5x38 cm, yttermått inklusive ram: 30x43 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:51)
1442 4418 Grafiskt blad Efter Billmark, Norrbro, Tryckt hos Lemercier, Paris, yttermått inklusive ram: 36x47 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:14)
1442 3192 Grafiskt blad Jonas Lund, "Landskap med hus". Signerad, numrerad 70/100, Giclee fine art. Bildmått: 28. 5x38 cm, yttermått inklusive ram: 30. 5x43 cm, oramat löst blad
1442 4064 Grafiskt blad Stockholmia. Bildmått: 30x94, yttermått inklusive ram: 52x123 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:39)
1442 4166 Grindar Ett par, järn, omkring 1900,130x100 / delar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:02)
1442 4044 Hallampor Ett par, mässing och glas. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:08)
1442 3112 Herrbetjänt höjd: 107cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:13)
1442 3258 Hörnskåp Allmoge, 1800-tal. Bredd: 117, djup: 60 cm, höjd: 196 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:48)
1442 4105 Ikoner 3 st, yttermått inklusive ram: 9-7cm-18x26cm
1442 4199 Jardiniere Längd: 32cm. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:10)
1442 4410 Kaffegods 16 delar, Royal Copenhagen Musselmalet
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:17)
1442 3586 Kaffeservis Royal Copenhagen, ca 25 del
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:50)
1442 4489 Kaffeservisdelar ca 25 delar, Bavaria
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:08)
1442 4140 Kaffeskedar 12 st, silver och emalj. Längd: ca 9,5 cm, bruttovikt: ca 134 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:34)
1442 4482 Kakfat Blå Blomst. Längd: 23,5cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:03)
1442 3500 Kandelabrar Ett par, porslin, Schlaggenwald. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:39)
1442 4059 Käppar 2 st. Med silverkrycka, bland annat 1906. Längd: 55-83 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:51)
1442 4232 Karmstol Louis XVI-stil, 1900-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:05)
1442 3417 Karmstol Orientalisk
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:16)
1442 4453 Karmstol Sengustaviansk
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:30)
1442 3589 Karmstolar ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:39)
1442 4203 Karmstolar Ett par
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:32)
1442 1015 Karmstolar Ett par, fransk rokoko (Louis XV)
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:21)
1442 4200 Karmstolar Ett par, mahogny
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:15)
1442 4249 Karmstolar Ett par, omkring 1900
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:31)
1442 3307 Kedja med hänge 18k guld, Modell: Venezia. Längd: 42cm. Vikt: 8,5g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:27)
1442 3580 Konjakskupor 4 st, Orrefors. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:53)
1442 4250 Konsolbord mahogny, sengustaviansk stil. Bredd: 90 cm. Djup: 46 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:37)
1442 4122 Koppar parti diverse
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:31)
1442 4085 Koppar med fat 2 st, Kandinsky design. Höjd: 5-7 cm, diameter: 6,5-10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:54)
1442 4176 Korgar 4 st. Längd: 35-75 cm
1442 3593 Korkskruv silver, Georg Jensen, Danmark. Längd: 10,5. Vikt: 60 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:34)
1442 4310 Kristall 4 delar. Höjd: 22-30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:14)
1442 4123 Lampskärm Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, för golvlampa. Höjd: 26 cm, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:17)
1442 4295 Litografier 6 st, omkring sekelskiftet 1900, ej signerad, yttermått inklusive ram: 24x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:26)
1442 3244 Ljuskrona rokokostil, prismor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:10)
1442 4298 Ljusstakar ett par, barockstil, koppar. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:39)
1442 4294 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:59)
1442 4104 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:16)
1442 4319 Ljusstakar ett par, tenn, 2-armade. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:35)
1442 4026 Ljusstakar Två par, mässing. Höjd: 11-15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:10)
1442 4488 Ljusstake höjd: 23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:03)
1442 3308 Manschettknappar design: Glenn Roll, Dahlgren & Co, Malmö, 1987. Etui medföljer. Vikt: 27g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:29)
1442 4359 Martiniglas 4 st. Höjd: 16-19cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:38)
1442 4421 Mastservisdelar 17 delar, Rörstrand, fågel blå.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:52)
1442 4202 Matbord Karl Erik Ekselius (1914-1998), Sverige. JOC. Ek. Diameter: 120 cm. Höjd: 72cm, 2st iläggsskivor, 2x60cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:19)
1442 4190 Matbord rokokostil, ek. Bredd: 140 cm. Djup: 110 cm. Höjd: 77 cm + 2 utdragsskivor x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:57)
1442 4351 Matsalsgrupp 5 delar. Längd: 142 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 74 cm. 2st iläggs, 2x48cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:24)
1442 4256 Matsalsgrupp 9 delar, rokokostil, Bord + 8 stolar. Längd: 180, djup: 85 cm, höjd: 77 cm, + 2 st ilägg a 60 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:50)
1442 4423 Matservis 55 delar, c. Svenska Slott, Rörstrand
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:52)
1442 4446 Matservis ca. 45 delar, Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:26)
1442 4309 Matservis Epiag, Tjeckoslovakien, ca 45 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:19)
1442 4417 Matservisdelar 16 delar, Gustavsberg, Holland.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:27)
1442 4474 Matservisdelar ca 45 delar, Bavaria
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:34)
1442 4317 Matskedar 2 st, silver, 1908. Graverade. Längd: 21 cm. Vikt: 90g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:46)
1442 4455 Matta Antik Eskandari, 151x309 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:25)
1442 4457 Matta Antik Malayer, galleri, 94x482 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:40)
1442 3555 Matta Kina, 135x200 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:21)
1442 4071 Matta Kina, Vägghängd, motiv med påfågel, 47x123 cm
1442 4303 Matta orientalisk, 107x207 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:01)
1442 4110 Matta orientalisk, 123x171 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:53)
1442 4284 Matta orientalisk, 95x212 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:00)
1442 4283 Matta orientalisk, Galleri, Pakistan, 62x191 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:41)
1442 4460 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 160x250 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:13)
1442 4458 Matta Semiantik Bakhtiari, 160x211 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:22)
1442 4461 Matta Semiantik Bakhtiari, 91x185 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:07)
1442 4456 Matta Semiantik Gabbeh, 136x218 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:26)
1442 4437 Mattallrikar + assieter. Ca 20 delar, Hutchenreuiter. Diameter: 17-25cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:12)
1442 4273 Mockaskedar 6 st, silver, etui. Längd: Vikt: ca 60 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:52)
1442 4161 Mortlar 4, Sten. Höjd: 11-12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:22)
1442 4302 Munkform + bulkruka+ rånjärn. Längd: 23-90 cm, djup: 23-29 cm, höjd: 7-20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:17)
1442 4252 Nattygsbord Ett par, 1940-/50-tal. Bredd: 40 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:14)
1442 4408 Nattygsbord Ett par, mahogny. Bredd: 48 cm. Djup: 39 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:14)
1442 4304 Ölglas 11 st, bemålade. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:47)
1442 4055 Oljemålning Anna Fickweiler, porträtt, dedikation, a ma petite amie Emmy Brpms, 1891. Olja på duk, signerad, 22x16, yttermått inklusive ram: 41x35 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:12)
1442 4492 Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Signerad, landskap. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 66x76cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:26)
1442 3285 Oljemålning Arthur William Redgate (1860-1906), Signerad, Landskap med by. Olja på pannå, 21x22, yttermått inklusive ram: 33x35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:34)
1442 4355 Oljemålning Bengt Landegren, "Ett Lustslott", Monogramsignerad, -83. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 26x21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:42)
1442 4493 Oljemålning Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Signerad, fåglar. Olja på duk, 49x59cm, yttermått inklusive ram: 62x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:14)
1442 4348 Oljemålning Carl Brandt. Signerad. Olja på duk, 54x65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:30)
1442 4497 Oljemålning Erik Ragnar Lind (1887-1921), Sverige. Renar på fjällhed. Signerad Erik Ragnar. Olja på duk, 36x44, yttermått inklusive ram: 55x63 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:03)
1442 4312 Oljemålning Eva Hallström (1942-1997), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:42)
1442 4069 Oljemålning Folke Nilsson, porträtt. Signerad, daterad -52. Olja på pannå, 36x28, yttermått inklusive ram: 44x36 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:27)
1442 4419 Oljemålning Gun Björkqvist. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 118x68cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:31)
1442 3043 Oljemålning Hans Kajtorp (1916-1991), Sverige. Signerad, hus. Olja på pannå, 22x34cm, yttermått inklusive ram: 36x48cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:26)
1442 3042 Oljemålning Hans Kajtorp (1916-1991), Sverige. Signerad, komposition. Olja på pannå, 27x17cm, yttermått inklusive ram: 39x29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:24)
1442 3018 Oljemålning Johan Sjögren, "Bölja", skepp. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 77x98cm, yttermått inklusive ram: 80x103cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:13)
1442 3279 Oljemålning Knut Valinder (1909-1987), Sverige. "Grönk". Signerad. Olja på duk, 23x50, yttermått inklusive ram: 36x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:24)
1442 3523 Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), Sverige. Signerad, "lysande korall om natten". Olja på pannå, 64x23cm, yttermått inklusive ram: 74x32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:53)
1442 1042 Oljemålning Lajos Flesser (f. 1937). "Vibrations". Signerad a tergo. Olja på duk, 46x55cm, yttermått inklusive ram: 65x74cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 14:16)
1442 3264 Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Signerad, Biskoppsudden. Olja på duk, 68x80, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:28)
1442 4095 Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. "Vid Hästskärsfjärden", Närpes, Finland. Motiv med skepp i vik. Signerad a tergo. Olja på pannå, ca 22x33,5 cm, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:39)
1442 3545 Oljemålning Nutida konstnär. Syrener. Signerad Linnea Larsson, daterad 2021. Olja på duk, 50x50 cm, oramad
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 21:00)
1442 4278 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Damporträtt, 1800-tal. Olja på pannå, 43x30, yttermått inklusive ram: 54x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:49)
1442 3322 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Man & barn. Olja på pannå, 20x15, yttermått inklusive ram: 237x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:02)
1442 4039 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Penséer. Signerad, -92. Olja på pannå, 25x39, yttermått inklusive ram: 34x48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:27)
1442 4068 Oljemålning Oidentifierad konstnär. S Johnson. Signerad, daterad 1910, Kust med båtar. Olja på duk, 28x59, yttermått inklusive ram: 42x72 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:50)
1442 3243 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Holm, Räv & tupp. Olja på duk, 58x89, yttermått inklusive ram: 80x110 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:10)
1442 4070 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Thiman, Kornhamnstorg. Olja på duk, 64x49, yttermått inklusive ram: 83x68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:10)
1442 4380 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 84, rymd. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 49x59cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:41)
1442 4440 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:01)
1442 4356 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sverige. "Fjällhed", monogramsignerad TL. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 19x21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:28)
1442 4036 Oljemålning Ruben Wallström (1888-1953), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 36x33, yttermått inklusive ram: 50x46 cm
1442 4035 Oljemålning Ruben Wallström (1888-1953), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 50x53, yttermått inklusive ram: 64x66 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 21:12)
1442 4056 Oljemålning Rudolf Wallström, blomsterstilleben. Signerad, 1949. Olja på pannå, 48x52, yttermått inklusive ram: 62x66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:36)
1442 4099 Oljemålning Seid Hasanefendic (1935-2020), Bosnien. Utsikt. Signerad. Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 37x43 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:33)
1442 4047 Oljemålning signerad Charlie, fiskar. Olja på duk, 27x40, yttermått inklusive ram: 35x48 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:39)
1442 3464 Oljemålning Signerad, Aminoff, 95, skärgårdklippor. Olja på duk, 51x78cm, yttermått inklusive ram: 65x91cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:57)
1442 4401 Oljemålning Simone de Dardel (1913-1996), Sverige. Signerad, fönster. Olja på duk, 46x54cm, yttermått inklusive ram: 65x74cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:44)
1442 3576 Oljemålning Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, "The Water Nymph". Olja på duk, 50x100cm, oramad
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:59)
1442 4385 Oljemålning Slava Kluchnikov, Signerad, näckrosor. Olja på duk, 27x36, oramad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:42)
1442 4399 Oljemålning Sture Meijer (f. 1931), Sverige. "Ateljebild II". Signerad, daterad -71. Olja på pannå, 29x43cm, yttermått inklusive ram: 34x48cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:12)
1442 4368 Oljemålning Tage Klüwer (1910-1965), Danmark. Solnedgång. Signerad. Olja på duk, 50x55 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:18)
1442 4481 Oljemålning Tora Pors, Stilleben. Signerad, daterad -66. Olja på duk, 23x32cm, yttermått inklusive ram: 36x45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:50)
1442 4057 Oljemålningar 2 st. Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Danmark, balettdansöser. Signerade. Olja på duk, resp. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:51)
1442 4060 Oljemålningar 3 st. Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerade, -89-90. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 16x37 + 25x18-31x26 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:34)
1442 3347 Oljemålningar 3 st. Signerade, rym 40x47, resp. 47x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:47)
1442 4391 Oramat löst blad Oidentifierad konstnär. Signerad, Rödkrita. Längd: 64 cm, djup: 49 cm
1442 4397 Pall 1950-tal. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:53)
1442 4181 Pall bemålad. Höjd: 44 cm, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:54)
1442 4350 Pall höjd: 44cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:17)
1442 4191 Paraplyställ Metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:46)
1442 4285 Paraplyställ Porslin. Höjd: 60 cm
1442 4115 Pelarbord längd: 41 cm, djup: 30 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:27)
1442 4425 Penselvas Kina. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:00)
1442 4261 Pianopall Sent 1800-tal, snurr. Höjd: 47 cm, diameter: 36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:08)
1442 4257 Piedestal 1920-tal. Höjd: 98 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:37)
1442 4449 Piedestal bemålad, trä. Höjd: 70 cm
1442 4345 Pinnsoffa Bemålad, Längd: 131cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:40)
1442 4120 Pinnstolar 3 st. Edsbyn
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:45)
1442 4204 Pinnstolar 4 st, Erik Fryklund, Bra Bohag. Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:26)
1442 4179 Plåtburkar diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:08)
1442 4187 Porslin 4 delar, Herend. Längd: 12-15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:18)
1442 4484 Remmare 5 st, Grönt glas. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:17)
1442 4063 Remmare 7 st. Gröna. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:49)
1442 4196 Ribbstol höjd: 245cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:19)
1442 4158 Ring 18k guld, med rosa sten, storlek: 16½. Vikt: 4,1g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:11)
1442 4156 Ring 18k guld, med vit sten, storlek: 17½. Vikt: 2,9g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:50)
1442 4159 Ring 18k guld, vitguld, med lila sten, storlek: 18. Vikt: 6,2g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:36)
1442 4331 Rökbord 1920-tal, intarsia. Diameter: 65, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:41)
1442 4269 Rökelsekar Porslin, Japan. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:49)
1442 4209 Röllakan 174x226 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:37)
1442 4281 Röllakan 198x287 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:59)
1442 4360 Salladsbestick 2 st, silver, Längd: 20cm. Vikt: 115g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:54)
1442 4248 Salongsbord + karmstolar, 3 delar, rokokostil, diameter: 80, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:15)
1442 4175 Saltkar 5 delar, silver, England. Höjd: 2-4cm, med glasinsatser. Bruttovikt: 256,5g
1442 4180 Saltkar silver, England, 3 st, + 1st senapsburk med 3st skedar. Höjd: 3-8cm, bruttovikt: 298g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:13)
1442 4491 Saltkar silver, England. Höjd: 4cm, vikt: 43g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:56)
1442 3530 Samlartallrikar 28 st. Royal Copenhagen, 1969-1996. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:32)
1442 4322 Serigrafi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 115/200. Bildmått: 39x39, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:39)
1442 4245 Serigrafi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 193/200. Bildmått: 36x37, yttermått inklusive ram: 52x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:17)
1442 4464 Serigrafi efter Andy Warhol, Flowers, Sunday B Morning, bladets mått: 91x91cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:28)
1442 4387 Serigrafi Efter Matisse, "Blue nude". Yttermått inklusive ram: 60x43 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:06)
1442 3277 Serigrafi Håkan Berg (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad EA, "skridskoåkare". Bildmått: 33x25, yttermått inklusive ram: 58x46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:19)
1442 4231 Serveringsbord glas och mässing, gallerkant. Bredd: 40 cm. Djup: 30 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:14)
1442 4185 Serveringsfat Herend. Diameter: 36cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:17)
1442 4246 Serveringskåp Grålackerat, Rokokostil, Bredd: 115 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 138 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:23)
1442 4208 Serveringsvagn längd: 73 cm, djup: 42 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:21)
1442 4173 Servisdelar 15 delar, Rörstrand, "Elisabeth"
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:15)
1442 4132 Servisdelar 20 delar, Anna Göteborg
1442 4338 Servisdelar Arabia, 25 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:14)
1442 4393 Sideboard "Vass", Claesson, Koivisto, Rune för Asplund. Längd: 135 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:13)
1442 4102 Sideboard med jalusi, mahogny. Längd: 180 D, 32, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:44)
1442 3390 Skål Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Signerad, Rörstrand. Diameter: 18,5cm, höjd: 9cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:32)
1442 4092 Skål Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors 1929 satinslipad. Signerad Of. HE, diameter: 25, höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:19)
1442 4093 Skål Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors. Signerad of H. Diameter: 12,5, höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:19)
1442 4500 Skål Kina. Diameter: 26. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:15)
1442 4154 Skål silver, Hallbergs. Diameter: 13. Höjd: 11 cm, Vikt: 230 g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:25)
1442 4046 Skål Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Kantara, Orrefors. Längd: 30, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:33)
1442 4441 Skålar & vaser 4 delar, Kina. Diameter: 10-14cm, höjd: 4-11cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:17)
1442 4100 Skänk 1920-tal, Björk / stenskiva. Bredd: 101. Djup: 46 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:51)
1442 4478 Skedar 6 st, silver. Längd: 12cm, Norge, vikt: 73g. Med etui
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:47)
1442 4025 Skedar silver, 5 st, Lagerström, 1973. Längd: 11cm, vikt: 85,5g, med etui.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:48)
1442 4255 Skrivbord England. Bredd: 115, djup: 64 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:28)
1442 4499 Skrivbord England. Bredd: 142 cm. Djup: 77 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:30)
1442 4357 Skrivbordslampa höjd: 34cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:16)
1442 4265 Skrivbordsuppsats 4 delar, marmor
1442 4477 Skulptur Cupido. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:34)
1442 4024 Skulptur Efter Per Hasselberg, Gustavsberg, "Snöklockan", parian, stående kvinna, på sockel. Höjd: 51cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:55)
1442 4293 Skulptur Gips. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:39)
1442 4316 Skulptur glas, Christian von Sydow (f. 1950), Sverige. "Giza". Höjd: 7 cm exkl. Sockel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:21)
1442 4077 Skulptur Häst, Signerad, bemålad gips, 122/175. Höjd: 10 längd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:55)
1442 4424 Skulptur Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:04)
1442 4109 Skulptur kristall, örn, Orrefors. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:18)
1442 4292 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Åsna. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:41)
1442 4296 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:45)
1442 4370 Skulptur Stanislaw Wysocki (f. 1949), Polen. Abstrakt kvinna. Brons. Signerad, numrerad 1/4 AP, daterad 1999. Höjd: 25cm inkl sockel
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:07)
1442 4483 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad. Längd: 28cm
1442 4184 Skulpturer 2 st, Keramik, Hjortar. Höjd: 32 cm
1442 4134 Skulpturer 2 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:38)
1442 4078 Skulpturer 3 st, Asien, metall. Höjd: 11-18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:20)
1442 4027 Skulpturer Ett par, Fouhundar. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:41)
1442 3057 Slagbord Bemålat. Bredd: 39+ 2x57, djup: 104 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:24)
1442 4174 Smyckeskrin Orientalisk stil. Längd: 28, djup: 20 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:48)
1442 4384 Soffa Bemålad. Längd: 122
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:25)
1442 4407 Soffa Knolls. 1950/60-tal, etikettmärkt, Längd: 200cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:55)
1442 4344 Soffa Plysch. Längd: 185
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:42)
1442 4103 Soffbord Björk. Diameter: 90, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:18)
1442 4341 Soffbord Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 120, djup: 56 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:42)
1442 4398 Soffbord mahogny. Bredd: 124 cm. Djup: 55 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:32)
1442 4197 Soffbord Med glasskiva. Bredd: 100. Djup: 100 höjd: 49m cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:09)
1442 4430 Soffbord Med stenskiva. Bredd: 140 cm. Djup: 75 cm, höjd: 52 cm
1442 4061 Soffbord Superellips, Bruno Mathsson / Piet Hein, för Fritz Hansen, björk. Bredd: 170, djup: 86 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:23)
1442 4043 Soffbord / matbord höj-/ sänkbart. Bredd: 120, djup: 56 cm, höjd: 60 + 3 ilägg, 50 + 2x17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:43)
1442 4431 Spegel 103x70cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:13)
1442 4361 Spegel 46x36cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:28)
1442 4052 Spegel förgylld, 1920-tal, 72x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:25)
1442 4192 Spegel Förgylld, 88x64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:22)
1442 4315 Spegel Fröseke, Nybrofabriken AB, ram klädd i Thaisiden, 71x53 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:29)
1442 4333 Spegel Gustaviansk stil, 1800-tal, 93x63 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:31)
1442 4334 Spegel Nyrokoko, 140x60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:30)
1442 4314 Spegel rokokostil, 118x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:21)
1442 4226 Spegel Swedish Grace, 1920-tal, 125x60cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:54)
1442 4340 Spegelskänk Ek, Jugend. Bredd: 157. Djup: 60 cm, höjd: 135 cm
1442 4194 Stegar 2 st. Höjd: 130-143
1442 3143 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:07)
1442 4065 Stolar 8 st. Nyrokoko, mahogny
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:33)
1442 4210 Stolar Ett par, Biedermeier. Björk
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:44)
1442 4177 Strösockersked silver, 1932, Georg Jensen, Johannes Siggaard, Danmark Längd: 13cm. Vikt: 33,4g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:16)
1442 4157 Supsked silver, Boliden. Längd: 16 cm. Vikt: ca 40 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:50)
1442 4050 Sybord + ett par stolar, björk, nyrokoko, bordet. Diameter: 60, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:14)
1442 4244 Sybord 1800-tal. Bredd: 45 cm. Djup: 29 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:02)
1442 4254 Sybord Vitlackerad, rokokostil. Bredd: 59 cm. Djup: 40 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:28)
1442 4238 Taburett karl Johan, Längd: 53cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:38)
1442 4112 Taburett rokokostil. Längd: 63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:47)
1442 4466 Takarmatur bemålat glas, prismor. Höjd: 72 cm
1442 4133 Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Mässing. Ej originalfäste. Höjd: 17 cm. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:17)
1442 3267 Takarmatur Flos, Glas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:36)
1442 4388 Takarmatur Maria Theresia, 10-armad. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:44)
1442 4394 Takarmatur mässing, Boréns, Borås. Diameter: 36cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:31)
1442 4137 Takarmatur PH-lampa, Poul Henningsen, Louis Poulsen. Diameter: 50
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:03)
1442 4313 Takarmaturer Ett par. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:45)
1442 4442 Tallrikar + assietter + karott, Gustavsberg & Thomas. Diameter: 17-22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:53)
1442 4414 Tallrikar 6+ 2 st, Rörstrand. Diameter: 17-24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:15)
1442 4438 Tallrikar 7+ 4 st, Rörstrand, Capitol respektive Drottningholm. Diameter: 21cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 21:00)
1442 4412 Tallrikar 9 st, Rosenthal. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:47)
1442 4274 Tårtspadar 2 st + kaktång, silver. Längd: 15-21 cm, Vikt: ca 130 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:26)
1442 4413 Teckningar 3 st, Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Monogramsignerade 1963, sam-ramade, yttermått inklusive ram: 56x32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:04)
1442 4167 Tegods 5 delar, England
1442 4088 Tekanna på värmeställ Signe Persson-Melin (f. 1925), glas, Sverige. Boda Nova. Höjd: 24 cm på värmeställ, diameter: 15 cm
1442 4476 Tekoppar 6 delar, med fat, Belgien
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:05)
1442 8420 Tempelljusstakar Tidigt 1900-tal, Ett par, Asien, omarbetade. Höjd: 142
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:29)
1442 4409 Teservis ca 25 delar, Hackefors, Vinranka
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:18)
1442 4432 Teservisdelar 15 delar, Bing & Grøndahl, "Tema"
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:58)
1442 4129 Tidningsställ 1900-talets mitt. Längd: 45 cm. Djup: 30cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:48)
1442 4183 Tittskåp Ricq, Frankrike. Höjd: 68 cm, Bredd: 58 cm. Djup: 13cm
1442 4113 Toilettebord med lådor, mahogny, rokokostil. Bredd: 80, djup: 33 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:20)
1442 4217 Toilettebord Rokokostil. Bredd: 107 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 153 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:10)
1442 4170 Träbackar 3 st. Höjd: 23-27 cm, bredd: ca 25-36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:45)
1442 4346 Trädgårdsgrupp 3 delar, alumunium. Diameter: 66cm. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:24)
1442 4146 Trädgårdsskulptur Hare, järn. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:27)
1442 4151 Trädgårdsskulptur Häst, järn. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:52)
1442 4155 Trädgårdsurna grönpatinerad. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:24)
1442 4147 Trädgårdsurnor ett par, dekor. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:45)
1442 4142 Trädgårdsurnor ett par, med dekor av lejon. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:17)
1442 4149 Trädgårdsurnor ett par, riklig dekor. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:27)
1442 4143 Trädgårdsurnor ett par. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:46)
1442 4148 Trädgårdsurnor ett par. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:15)
1442 4145 Trädgårdsurnor ett par. Höjd: ca 43cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:12)
1442 4247 Trågsoffa rokokostil, Tidigt 1900-tal. Längd: 200
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:52)
1442 4324 Träsnitt 2 st, Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Signerad, numrerad 7/360. Bildmått: 25x32, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:26)
1442 4496 Träsnitt 2 st. Bonray. Signerade. Bildmått: 33x26, yttermått inklusive ram: 51x44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:16)
1442 4362 Tryck Svenska Kungafamiljen, yttermått inklusive ram: 48x61cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:03)
1442 3563 Tvillingring 18K vitguld, med diamanter, 2xca0,35ct, stl, 18. Vikt: 3,4g
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:26)
1442 4366 Utelampa väggmodell, metall / glas. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:54)
1442 4126 Väggarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, mässing, modell 2334. Djup: 7 cm, höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:47)
1442 4125 Väggarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, modell 2143, mässing. Djup: 7 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:11)
1442 4135 Väggarmatur metall. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:23)
1442 4454 Vägghylla 6 konsoler, järn + 3 hyllplan. Bredd: 80, djup: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:49)
1442 4287 Vägglystrar Ett par, mässing. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:17)
1442 4048 Väggpendyl 1800-tal, mahognyfodral, ej komplett. Lösa delar, Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:50)
1442 4264 Väggpendyl Förgylld, Gustaviansk stil. Höjd: 50 cm
1442 4335 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:28)
1442 4306 Väggrelief gips, Sergel. Diameter: 58 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:38)
1442 4164 Väggrelief metall. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:21)
1442 4465 Väggur sent 1800-tal. Höjd: 105
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:03)
1442 4153 Vällingklocka malm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:23)
1442 4082 Vas "Iris", Ann Wåhlström (f. 1957), Sverige. Firma Svenskt Tenn. Glas. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:54)
1442 4358 Vas höjd: 38cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:18)
1442 4308 Vas Orrefors. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:43)
1442 4435 Vas Rosenthal. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:37)
1442 4429 Vas & figuriner 3 st, Bland annat Argenta. Höjd: 5-15cm
1442 4434 Vas & skål Lindstrand & Wärff. Höjd: 10-19cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:40)
1442 4087 Vas med lock Alessandro Mendini, "100% MakeUp", Alessi, porslin. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:16)
1442 4165 Vaser 2 st, glas, melderad dekor. Höjd: 12,5-15,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:18)
1442 3380 Vaser 3 delar, glas. Höjd: 6-15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:06)
1442 4186 Vaser 6+ 1 st, Keramik. Höjd: 7-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:09)
1442 4367 Vedtunna mässing, Tidigt 1900-tal, maskaroner, diameter: 45, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:47)
1442 4263 Vinglas 14st, Schott Zwiesel. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:40)
1442 4041 Vinglas 4 st. Line, Kosta Boda. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 20:18)
1442 4311 Vinglas 4+ 4 st. Höjd: 18 cm, diameter: 8,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:36)
1442 4349 Vitrinskåp Längd: 100 cm. Djup: 41 cm, höjd: 183 cm, nyckel
1442 4168 Vitrinskåp Längd: 70 cm. Djup: 32 cm, höjd: 182 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:35)
1442 4404 Vitrinskåp mahogny. Bredd: 72 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 150 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 19:04)
1442 4067 Vitvinsglas 21 st. Reijmyre Glasbruk, grönt glas. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:13)
1442 4433 Vitvinsglas 6 st. Höjd: 20cm
1442 4162 Ytterdörr 2 delar, med spröjsade fönster, 205x62 cm / del
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:38)
1442 4427 Ytterfoder 3 st, Empire, Liljekonvalj. Höjd: 12-20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 januari 2022 18:53)