1063 8104 Bok + 2 färglitografier, Peter Dahl (f. 1934)
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:00)
1063 8029 Carborundumetsning Max Papart (1911-1994), 87/99, bladets mått: 67x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:22)
1063 8153 Etsning Berta Hansson (1910-1994), 9/30, motivet: 26x16
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:21)
1063 8225 Etsning Charlotte Widegren, "Jänta å ja", 2010, motivet: 79x58
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:12)
1063 8217 Etsning Christina Ringsberg (f. 1938), 77/90, 43x53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:40)
1063 4029 Etsning Eduard Wiiralt (1898-1954), Virve, signerad, 1943, motivet: 34x31
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:30)
1063 8130 Etsning Ernst Neizvestny (f. 1925), EA-upplaga, motivet: 16x12
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:32)
1063 8165 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Hustak, motivet: 12x17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:28)
1063 8030 Etsning Georges Roualt, ej signerad, motivet: 58x41
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:23)
1063 8152 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), "Pigalle", EA-upplaga, motivet: 26x16
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:21)
1063 8063 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), "Södra ban", signerad. -77, bladets mått: 40x49
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:04)
1063 8114 Etsning Helge Zandén (1886-1972), "i Toscana), motivet: 13x14
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:25)
1063 8206 Etsning Nils G Stenqvist (1934-2005), 276/310, motivet: 27x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:35)
1063 8113 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), 3/50, 1955, 17x22
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:22)
1063 8116 Etsning Prins Eugen, Ryssviken, motivet: 15x19
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:44)
1063 8058 Etsning Torsten Renqvist (1924-2007), 1964, 16/65, 16x24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:50)
1063 8108 Färgetsning Ardy Strüwer (f. 1939), 1/8, motivet: 25x20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:59)
1063 8220 Färgetsning Arnold Hagström (f. 1958), 15/90, löst blad, bladets mått: 53x78
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:09)
1063 8065 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 160/160, Ett-två-tre, motivet: 38x49
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:07)
1063 8173 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 3/75, 1974, motivet: 39x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:27)
1063 8033 Färgetsning Manuel Robbe, Kanalbåtar, motivet: 34x48
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:30)
1063 8159 Färgetsning Pontus Raud, 2/30, motivet: 40x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:56)
1063 8028 Färgetsning Wifredo Lam (1902-1982), EA-upplaga, motivet: 31x73
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:21)
1063 8016 Färglitografi 2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), numrerade och signerade, motivet: 24x35 + 27x39
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:02)
1063 8146 Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), 17/150, 1974, motivet: 35x46
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:11)
1063 1228 Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motivet: 41x56
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:11)
1063 8086 Färglitografi Anders Österlin, 41/150, motivet: 28x27
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:41)
1063 9036 Färglitografi André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:26)
1063 8027 Färglitografi Antoni Clavé (1913-2005), "Tirés é L apreuves", 31/50, bladets mått: 50x76
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:19)
1063 8057 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), 15/18 Hc, -75, ramens innermått: 47x62
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:45)
1063 8073 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), 25/150, Santorini, motivet: 38x57
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:48)
1063 8077 Färglitografi Beck & Ljung, HC-upplaga, 1985, motivet: 46x67
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:53)
1063 8074 Färglitografi Bengt Fransson (f. 1935), Dansen, motivet: 49x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:54)
1063 8132 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 67/100, motivet: 53x73
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:17)
1063 8179 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945). 200/310, motivet: 32x26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:33)
1063 8013 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), 12/450, "Blidösund", 40x53
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:42)
1063 8054 Färglitografi Björn Carlén (f. 1935), 20/57, motivet: 38x30, komposition
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:56)
1063 8012 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), 25/180, motivet: 55x45
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:57)
1063 8124 Färglitografi Carl-Fredrik Reutersvärd, 109/200, motivet: 41x57
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:33)
1063 8078 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Djurgårdsfärjan, PT, motivet: 41x53
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:13)
1063 8005 Färglitografi Christina Knall (f. 1947), 146/290, motivet: 41x31
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:28)
1063 8004 Färglitografi Christina Knall (f. 1947), 165/290, motivet: 41x31
1063 8162 Färglitografi Dan Nygård (f. 1943), 133/150, bladets mått: 29x20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:04)
1063 8046 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), 246/360, motivet: 46x55
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:56)
1063 8101 Färglitografi Eric Hallström (1893-1946), 12/50, Flicka på trappa, motivet: 32x43
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:05)
1063 8052 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), -51, 44/60, motivet: 34x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:53)
1063 8126 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), 15/260, signerad, 47x36
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:18)
1063 9321 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), 35/260, signerad, -51, motivet: 47x56
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:02)
1063 8127 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), komposition, 39/300, signerad, -72, motivet: 42x50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:17)
1063 8180 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), 177/350, motivet: 49x38
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:34)
1063 8122 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), -76, Trädgård, 28/260, 62x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:29)
1063 6479 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), 1983, 274/360, motivet: 32x46
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:16)
1063 8098 Färglitografi Gösta Gierow (f. 1931), 21/60, signerad, -95, motivet: 38x25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:22)
1063 8066 Färglitografi Gösta Gustavson (1931-2008), 181/300, Norrbro, 1983, motivet: 60x42
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:25)
1063 8072 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), flyttfåglar, HC-upplaga, motivet: 38x57
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:46)
1063 6485 Färglitografi Håkan Thorsén (f. 1928), 58/410, natur, motivet: 47x60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:43)
1063 6480 Färglitografi Håkan Thorsen, 100/360, Åker, motivet: 61x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:18)
1063 8184 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), PT, bladets mått: 62x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:53)
1063 3704 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Hamn, 1952, motivet: 33x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:00)
1063 8182 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), 1964, 204/310, motivet: 21x67
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:38)
1063 8105 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), HC-upplaga, 1968, 69x48
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:20)
1063 8110 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993). PT, 70x49
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:02)
1063 8039 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), 15/15, motivet: 36x48
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:40)
1063 8040 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:45)
1063 8041 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
1063 8042 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:46)
1063 8043 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), 15/150, motivet: 36x48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:43)
1063 5275 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), 16/150, motivet: 36x48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:41)
1063 8038 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), 16/150, motivet: 36x48
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:41)
1063 8141 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), EA-upplaga, motivet: 47x36
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:17)
1063 8080 Färglitografi Johan Johansson, Allé, 64/200, motivet: 86x59
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:22)
1063 2201 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 175/396, 1974, motivet: 31x22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:32)
1063 8195 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 279/285, bladets mått: 33x41
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:11)
1063 8081 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 98/360, signerad. -75, motivet: 21x29
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:55)
1063 8083 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), HC-upplaga, signerad. - 76, motivet: 21x28
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:57)
1063 8203 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, 1962, bladets mått: 25x33
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:32)
1063 8196 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, bladets mått: 30x40
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:12)
1063 8199 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, bladets mått: 30x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:22)
1063 8200 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, bladets mått: 31x40
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:27)
1063 8202 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, bladets mått: 31x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:25)
1063 8197 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, bladets mått: 31x40
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:23)
1063 8193 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, bladets mått: 31x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:09)
1063 8185 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, sign- 92, bladets mått: 71x54
1063 8082 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, signerad. -80, motivet: 28x35
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:59)
1063 8222 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 1985, 43/90, 62x79
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:08)
1063 8069 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 119/310, motivet: 50x62
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:43)
1063 8070 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Mexico, motivet: 22x60
1063 8085 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 224/290, motivet: 55x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:40)
1063 8140 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), "Annie get you gun", 60/225, motivet: 74x58
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:21)
1063 1076 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 265/380, signerad, 45x54
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:32)
1063 8003 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 8/250, motivet: 71x33
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:57)
1063 8506 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Café interiör, 193/310, motivet: 38x46
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:57)
1063 9005 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), HC-upplaga, signerad, motivet: 53x37
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:23)
1063 9055 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), 1/50, signerad, 1976, motivet: 13x17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:16)
1063 8009 Färglitografi Louis Toffoli (1907-1999), 23/150, motivet: 48x68
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:18)
1063 8008 Färglitografi Louis Toffoli (1907-1999), EA-upplaga, motivet: 53x42
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:16)
1063 8010 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 209/300, motivet: 35x29
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:43)
1063 7115 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 389/5000, motivet: 56x43
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:31)
1063 8044 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 79/275, motivet: 29x19
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:30)
1063 8056 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), EA-upplaga, motivet: 56 X 40
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:18)
1063 3150 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), HC-upplaga, Vinterstad, motivet: 28x34
1063 3147 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Söderkåkar, motivet: 15x11
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:08)
1063 8144 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940). 84/250, motivet: 46x52
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:08)
1063 8006 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), 257/360, motivet: 35x27
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:48)
1063 8089 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), 81/300, motivet: 35x27
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:08)
1063 8087 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), Blommor, motivet: 30x24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:42)
1063 8062 Färglitografi Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Riddarholmen, signerad Märtha Bolin, EA-upplaga, 36x53
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:52)
1063 5069 Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), motivet: 27x24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:36)
1063 8051 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 1978, 180/460, motivet: 42x32
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:45)
1063 8129 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 1993, PT, motivet: 45x33
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:28)
1063 8210 Färglitografi Nes Lerpa, 107/150, "Versicolora", bladets mått: 56x76
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:24)
1063 8147 Färglitografi Nils G Stenqvist (1934-2005), 1979, 78/160, motivet: 45x33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:11)
1063 8022 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), 45/295, motivet: 23x31
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:41)
1063 8107 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), 206/260, motivet: 36x51
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:24)
1063 8109 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), Flicka i höstack, motivet: 36x50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:01)
1063 8157 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), 10/50, bladets mått: 29x39
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:17)
1063 8020 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), 13/30, 1948, motivet: 51x73
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:00)
1063 8158 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), 52/160, bladets mått: 37x59
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:18)
1063 8097 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), komposition, 92/100, signerad, 38x58
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:14)
1063 8049 Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), 40 upplaga, motivet: 50x65
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:26)
1063 8178 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 58/200, bladets mått: 74x56
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:13)
1063 8123 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 9/40, 30x41
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:30)
1063 8133 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), EA-upplaga, bladets mått: 66x49
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:15)
1063 9095 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), 281/350, vinter, motivet: 31x42
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:40)
1063 8163 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, 23/35, "Moonlight", bladets mått: 58x42
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:25)
1063 8164 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, bladets mått: 42x58 "Mellan pelare"
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:21)
1063 8102 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, Danspar, motivet: 39x29
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:58)
1063 8103 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, Par, motivet: 39x29
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:59)
1063 9247 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), 89/111, signerad, 1987, motivet: 39x44, färgbortfall
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:13)
1063 8119 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 37/45, 1992, bladets mått: 45x29
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:59)
1063 8189 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 65/175, bladets mått: 40x44
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:05)
1063 8061 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 67/225, Stilleben, motivet: 23x26
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:23)
1063 8007 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Röda vinbär, 31/90, motivet: 62x92
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:46)
1063 8221 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Komposition, 13/200, 17x92
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:11)
1063 8050 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 118/310, Arboga, motivet: 31x37
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:07)
1063 8176 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 31/260, motivet: 32x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:44)
1063 8026 Färglitografi Roland Oudot, 40/175, "La Dance", Löst blad, bladets mått: 50x64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:17)
1063 8014 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), "Afton i Tornösund", 211/250, motivet: 37x50
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:58)
1063 8205 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 157/310, motivet: 18x38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:03)
1063 8166 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 197/260, motivet: 33x24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:11)
1063 8168 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 418/460, "Kall soldag", motivet: 37x52
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:14)
1063 3566 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 478/500, 28x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:49)
1063 9318 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), skärgård, 11/14, signerad, motivet: 9, 5x24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:58)
1063 8224 Färglitografi Rolf Lidberg (1930-2005), "sju blomster", 1997, 228/1000, motivet: 35x54
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:20)
1063 8024 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), 54/125, motivet: 54x42
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:42)
1063 8053 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), valv, motivet: 43x30
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:55)
1063 8171 Färglitografi Sven Jonsson, 1958, motivet: 37x48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:23)
1063 5052 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 234/280, Torghandel, motivet: 70x56
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:40)
1063 8037 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 32/270, motivet: 40x25
1063 8076 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), PT, motivet: 46x38 cm
1063 8019 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), interiör, PT, motivet: 36x27,
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:55)
1063 8084 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), strandmotiv, 43/310, motivet: 47x63,
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:38)
1063 8055 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), 174/180, bladets mått: 70x100
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:11)
1063 8059 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), EA-upplaga, bladets mått: 51x67
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:14)
1063 8060 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), EA-upplaga, bladets mått: 67x51
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:15)
1063 7471 Färglitografi Torbjörn Adegren, 1986, EA-upplaga, motivet: 55x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:34)
1063 8187 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), PT, bladets mått: 50x57
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:57)
1063 8191 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Hund, 137/210, 1979, bladets mått: 45x58
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:07)
1063 8190 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Hundar, 1983, bladets mått: 50x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:06)
1063 3294 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Skrotbilar, -78, 252/310, motivet: 50x68
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:03)
1063 3295 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Skrotbilar, -78, 252/310, motivet: 50x68
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:05)
1063 3296 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Skrotbilar, -78, 252/310, motivet: 50x68
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:06)
1063 8015 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 233/380, motivet: 42x31
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:58)
1063 8214 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), 221/250, motivet: 76x76
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:18)
1063 8212 Färglitografi Victor Vasarely ur Lapidaire, 72/150, motivet: 69x65
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:13)
1063 8047 Färglitografi Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/360, motivet: 38x45, Komposition
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:58)
1063 8071 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), 'Gallerie Leger Sweden', motivet: 61x85
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:44)
1063 8143 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), 11/150, bladets mått: 57x89
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:43)
1063 8155 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), 218/360. motivet: 45x63
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:13)
1063 8115 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), 59/360, 44x59
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:40)
1063 9246 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), komposition, 50/360, motivet: 37x48
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:14)
1063 2596 Färglitografier 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Stockholm, motivet: 35x52 & 42x57
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:33)
1063 7287 Färglitografier 5 st. Stig Claesson Slas (1928-2008), Stig Claesson Slas (1928-2008), Vårdagjämning, Skeppsholmen, 1981, 120/150, signerade, 40x53, lösa blad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:19)
1063 8118 Färglitografier Franco Costa (f. 1934), Mapp "Art and Life, 73/110, 1978, Lösa blad, bladets mått: 53x37
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:51)
1063 8136 Färgträsnitt Annie Bergman, 32/40, växt, motivet: 25x18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:44)
1063 6102 Grafiskt blad Bernardo Sgrilli, Giuseppe Zocchi, Florens, motivet: 29x40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:37)
1063 5160 Grafiskt blad Georgette Magritte (1901-1986), 257/350, motivet: 32x45
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:14)
1063 8001 Grafiskt blad Max Walter Svanberg (1912-1994), 50x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:06)
1063 6629 Gravyrer 2 st, Olaus Roemer & Martin Lidén, motivet: 24x18 & 20x15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:39)
1063 7405 Kopparstick 6 st, Handkolorerade, J W Palmstruch, 'Svensk botanik', 1800-talets första hälft, ca 19x12
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:02)
1063 8045 Kopparstick Karl XII, motivet: 15x11 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:24)
1063 9347 Litografi 'Idun', Carl Larsson (1853-1919), 38x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:07)
1063 8002 Litografi Adrian van Arkel (1924-2006), Motiv från Söder, Stockholm, bladets mått: 57x75
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:36)
1063 8035 Litografi Albert Engström (1869-1940), 1/100, gubbe, 33x23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:50)
1063 5293 Litografi Antoni Tàpies (1923-2012), 'Musee de Ville lll', 45/150, 29x23
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:25)
1063 8150 Litografi Ariel Ben-David, 1990, motivet: 41x30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:14)
1063 8218 Litografi Ernst Norlind (1877-1952), "Vårflickan", motivet: 42x38
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:49)
1063 8209 Litografi Hans Viksten (1926-1987), 14/20, 1974, "samtal" 62x47
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:38)
1063 7001 Litografi Helmer Osslund (1866-1938), älvlandskap, dedikerad och signerad, motivet: motivet: 47x59
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:23)
1063 8149 Litografi Henryk Plociennik (f. 1933), 33/50, motivet: 50x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:18)
1063 8148 Litografi Leonor Fini (1907-1996), 5/75, motivet: 50x37
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:12)
1063 8032 Litografi Manuel Robbe, Ostronplockerskor, motivet: 44x59
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:28)
1063 8023 Litografi Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, Jergen Puckel dansar, motivet: 34x40
1063 8099 Litografi Peter Dahl (f. 1934), kärlekspar, signerad, motivet: 21x18
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:26)
1063 6617 Litografi Riddarholmskyrkans brand, 24x32
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:15)
1063 8067 Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), 35/220, Stockholm, motivet: 47x62
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:32)
1063 8088 Litografier 2 st, Hans Viksten (1926-1987), 200-upplaga, "Ur ett drömspel", motivet: 43x62
1063 8036 Litografisk affisch Adelyne Cross Eriksson, "Joe Hill", Signerad -55, motivet: 60x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:53)
1063 8134 Mapp med 3 litografier, Stig Claesson Slas (1928-2008) + bok, "Nästa Katrineholm", bladets mått: 40x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:36)
1063 8183 Mapp med diverse litografier, bland annat Gösta Gierow
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:53)
1063 8095 Serigrafi Alain Berck-Vitz (f. 1953), 54/99, bladets mått: 78x57
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:54)
1063 8154 Serigrafi Anders Österlin, 12/110, motivet: 23x17
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:21)
1063 8160 Serigrafi Lars S Johansson, 36/360, Karlbergskanalen, motivet: 33x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:02)
1063 8079 Serigrafi Ron Lior, Modell, motivet: 61x85
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 19:13)
1063 8106 Träsnitt 2 st. lösa blad, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, PT, signerade, 1973, motivet: 35x37 + 33x50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:20)
1063 6103 Träsnitt Eiichi Kotozuka (1906-1979), Blommande körsbärsträd, motivet: 40x26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:38)
1063 8151 Träsnitt Endel Köks (1912-1983), 75/100, 1953, motivet: 40x39
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:26)
1063 8091 Träsnitt Palle Nielsen (1920-2000), ET, motivet: 19x26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:11)
1063 8216 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 13/360, 1976, söderkåkar, motivet: 70x62
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 18:36)
1063 8121 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 1974, 58/360, Gamla Stan, motivet: 32x44
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 17 oktober 2016 20:19)