1485 5130 Actionfigurer 4 st, Policewoman/It´s a wonderful life, i originalförpackning. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:10)
1485 5290 Affisch Litografisk, Matisse, Musée Nice, Ej signerad, oramad. Bladets mått: 99x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:09)
1485 5291 Affisch Litografisk, Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm, oramad
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:40)
1485 5257 Affischer 3 st, Svenska Amerika linjen. Höjd: 57-103 cm. Längd: 14-19 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:46)
1485 5189 Ägghöna Rörstrand. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:08)
1485 5227 Akvarell 4 st, Ellen Wängberg (1903-1989), Sverige. "Gula tulpaner", "Påskliljor", "Blomman-för-dagen" respektive "Hortensia". Signerad. Akvarell. Bildmått: ca 45x31 cm, ca 44x31 respektive 31x43 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:38)
1485 5009 Akvarell Carl Anton (f. 1933), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, akvarell, 23x29 cm, yttermått inklusive ram: 39x43 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:10)
1485 5213 Akvarell Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1929, Ygne Fiskläge, 39x52 cm, yttermått inklusive ram: 52x64, akvarell
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:16)
1485 5208 Akvareller 2 st, Ellen Wängberg (1903-1989), Sverige. "Blå blomma 3" respektive "Gula vita nejlikor". Signerad, daterade 1964,1970. Akvarell, 60x42 cm respektive 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:46)
1485 5302 Akvareller Ett par, Oidentifierad konstnär. Signerade Söderberg. Akvarell, bildmått: 10x12 cm, yttermått inklusive ram: 26x28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:47)
1485 5178 Armband + 1 par Örhängen, silver, Karl Laine. Diameter: 1-6 cm. Vikt: 8 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:51)
1485 5003 Askar med lock 2 st, Silver/trä, Italien. Längd: 17-19 cm, bruttovikt: 1125 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:49)
1485 5423 Bägare 2 st, silver, England. Höjd: 9 cm, Vikt: 60 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:09)
1485 5308 Bägare silver, 1800-tal. Höjd: 5 cm. Vikt: 35 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:25)
1485 5307 Bägare silver, 1916, Graverad. Höjd: 21,5. Vikt: 350 gr ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:07)
1485 5401 Bägare silver, Råström, 1973. Höjd: 10, vikt: 120 gr ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:14)
1485 5093 Bajonetter 8 st. Längd: 35-45 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:32)
1485 5439 Bestick 7 delar. Längd: 12-21, vikt: ca 130 gr
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:54)
1485 5248 Bestick England, 12+ 12 st i etui. Längd: 17-19 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:09)
1485 5196 Bestick Gense, 38 delar, Rostfritt. Längd: 11,5-19,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:41)
1485 5431 Bestick nysilver, ca 30 delar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:53)
1485 4033 Bestickuppsättning ca 60 delar, Gense, rostfritt stål
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:39)
1485 5432 Bestickuppsättning nysilver, ca 100 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:01)
1485 5006 Bestickuppsättning nysilver, Franska Liljan
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:58)
1485 5214 Bildrullar 2 st, Kina, oramad. Bredd: 60-71 cm, längd: 140-161 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:19)
1485 5198 Blandteknik Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 28x30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:23)
1485 5143 Blandteknik Damir Krivenko, Ryssland. Signerad 1991,41x29 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 66x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:17)
1485 5088 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, blandteknik, 1971 40x52, oramat löst blad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:43)
1485 5087 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, blandteknik, 1971 cm, yttermått inklusive ram: 32x43, yttermått inklusive ram:
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:09)
1485 5220 Blandteknik/collage Woo-Bock Lee. Signerad a tergo, 30x28 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:09)
1485 5406 Blomdukar 4 st, ca 25x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:30)
1485 5476 Bokhylla 1930-tal, svartmålad. Bredd: 100 cm. Djup: 30 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:25)
1485 5180 Bokskåp svartmålad ek, tre glasade dörrar. Bredd: 142 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 130 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:38)
1485 5129 Bokverk + cd+ Atarispel, Star Wars
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:56)
1485 5295 Bokverk 4 band, Vilda växter i Norden
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:39)
1485 5258 Bord med låda på hjultrissor, med klaffar, Bredd: 46 cm, + 23x23, Djup: 55 cm, Höjd 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:50)
1485 5417 Bordsfotogenlampa höjd: 52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:06)
1485 5456 Bordsfotogenlampa kolonn, marmor. Höjd: 75 cm
1485 5416 Bordsfotogenlampa Saknar glasrör. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:45)
1485 5421 Bordslampa Klotformad. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:28)
1485 5418 Bordslampa mässing. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:06)
1485 5134 Bordslampa porslin, Royal Copenhagen. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:29)
1485 5415 Bordslampor ett par, Keramik. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:22)
1485 5179 Bordslampor Ett par, keramik. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:44)
1485 5277 Bordslampor Ett par, opalinglas. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:16)
1485 5420 Bordspegel Gjutjärn, senare bronsering. Höjd: 36 cm
1485 5092 Bordsur Majolika. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:28)
1485 5064 Brevschatull Alm. Längd: 40. Djup: 18 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:09)
1485 5301 Bricka med handtag nysilver, omkring 1900. Längd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:54)
1485 5155 Byrå betsad björk. Bredd: 80, djup: 41 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:37)
1485 5274 Byrå England, mahogny. Bredd: 46 cm, bredd: 30 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 21:23)
1485 5385 Byrå Furu. Bredd: 90, djup: 50 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:06)
1485 5316 Byrå med stenskiva, Rokokostil. Bredd: 63, djup: 34 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:18)
1485 5480 Byrå nutida, 5-lådig. Bredd: 80, djup: 46 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:03)
1485 4052 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 82. Djup: 36 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:48)
1485 5394 Byrå Sengustaviansk, stil, med stenskiva. Bredd: 55, djup: 34 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:41)
1485 5057 Champagneglas 11 st, Orrefors, Helena. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:31)
1485 5098 Coasters 6 st. Diameter: 10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:09)
1485 5345 Dalahäst höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:39)
1485 5116 Dessertskålar 10 st. Avon Cottage, Wedgwood. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:09)
1485 5288 Dosa mässing, Holland, 1700-/1800-tal. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:40)
1485 5438 Emaljmålning Annamaria, -76, oramad, yttermått inklusive ram: 80x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:22)
1485 5156 Etagebord Björk. Bredd: 51, djup: 25 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:52)
1485 5022 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, numrerad 1710/310, lejonbacken. Bildmått: 17x30 cm, yttermått inklusive ram: 36x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:52)
1485 5015 Färglitografi Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, numrerad 41/100, daterad 1988, "växelsång". Färglitografi, bildmått: 45x58 cm, yttermått inklusive ram: 61x74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:52)
1485 5207 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 74/100. Färglitografi, bildmått: 66x92 cm, yttermått inklusive ram: 74x99 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:28)
1485 5014 Färglitografi Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrerad 138/398. Färglitografi, bildmått: 52x70 cm, yttermått inklusive ram: 64x81 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:56)
1485 5106 Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. PT, Stockholmsmotiv. Signerad. Färglitografi, bildmått: 29x40 cm, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:55)
1485 5104 Färglitografi Erik Olson, 1984, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), 38x48 cm, yttermått inklusive ram: 55x63 cm. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:28)
1485 5005 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. SON . Signerad, numrerad 181/250, bildmått: 74X54, yttermått inklusive ram: 85X63 cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:56)
1485 5222 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 76/385, daterad 95. Färglitografi, bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 53x43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:52)
1485 5465 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 466/1999, Restauranginteriör. Färglitografi, bildmått: 57x71 cm, yttermått inklusive ram: 83x95 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:15)
1485 4010 Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. "Hjulspår". Signerad, färglitografi, numrerad 178/200. Bildmått: 67x56 cm, yttermått inklusive ram: 88x73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:27)
1485 5221 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, färglitografi, Orientalisk, 33x44 cm, yttermått inklusive ram: 49x61 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:21)
1485 5219 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 22/60. Färglitografi, bildmått: 58x46 cm, yttermått inklusive ram: 62x53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:41)
1485 5362 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kustlandskap, "Svenska Högarnas Fyrplats", Signerad och daterad 1974. Höjd: C 28/50, Färglitografi, bildmått: 29x45 cm ink. Ram 43x63 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:21)
1485 5223 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 331/390, daterad 87. Färglitografi, bildmått: 28x20 cm, yttermått inklusive ram: 50x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:30)
1485 5043 Fat 3 st, Ming. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:29)
1485 5042 Fat Famille Rose. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:56)
1485 5311 Fat silver, Thailand. Längd: 25, vikt: 210 gr ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:31)
1485 5053 Fåtölj Läder, Danmark
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:11)
1485 5285 Figuriner 13 st, Danmark, bland annat Royal Copenhagen, fåglar. Höjd: 4-14 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:35)
1485 5411 Figuriner 2 st, Räv+ Ekorre. Höjd: 5-18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:44)
1485 5400 Figuriner 3 st, Hummel. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:44)
1485 5127 Fisktallrikar 8 st. Johnson Bros. England. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:45)
1485 5391 Folkdräkt
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:41)
1485 5050 Fotpall 1970-tal. Höjd: 38 cm, längd: 53 cm, djup: 41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 2 september 2022 05:59)
1485 5120 Glasfat med glasfrukter, Kosta. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:19)
1485 5201 Glasservisdelar 11 de. Elis Bergh (1881-1954), Sverige. Karlberg, Kosta. Höjd: 10 - 16
1485 5200 Glasservisdelar 6 + 6, Kosta. Höjd: 8 -14
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:06)
1485 5424 Glasservisdelar Ca 40 delar. Höjd: 7-13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:50)
1485 5425 Glasservisdelar modell Helga, ca 45 delar. Höjd: 8,5-16,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:02)
1485 5388 Glasservisdelar Reijmyre Glasbruk, 46 delar, Höjd: 8-16 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:37)
1485 5011 Golvlampa 3-armad. Höjd: ca 130
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:41)
1485 5382 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 130
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:22)
1485 5273 Golvlampa mässing, Höj och sänkbar. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:21)
1485 5357 Golvlampa mässing, höj- och sänkbar. Höjd: ca 135
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:22)
1485 5149 Golvlampfot Einar Bäckström, Märkt EB, mässing. Höjd: 130
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:38)
1485 5147 Golvlampfot Hans Bergström, Ateljé Lyktan, skinnklädd stång. Höjd: 128
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:51)
1485 4016 Golvspegel höjd: 157 cm, nutida
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:06)
1485 5089 Gravyr "Mode of Exhibiting the bodies of criminals in Sweden". Bildmått: 14x12 cm, yttermått inklusive ram: 35x29 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:23)
1485 5440 Halskedja 18k guld, 5,4 gr. Längd: 41 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:51)
1485 5473 Handspegel mässing. Ystad metall, Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:36)
1485 5433 Herbarium 41x27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:35)
1485 5161 Herrbetjänt höjd: 100 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:51)
1485 5300 Hörnbord England. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:53)
1485 5296 Hörnvitrinskåp England. Höjd: 188, nyckel
1485 5245 Ikoner 3 st. Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:49)
1485 5246 Ikoner metall, 7 st. Höjd: 6-17 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:56)
1485 5070 Kaffegods Arabia, Risporslin, 11 del + 2 ex koppar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:12)
1485 5284 Kaffekoppar + assietter, 17 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:24)
1485 5249 Kaffeservis 3 delar, silver, 1902. Höjd: 14-26, vikt: 1116 gr ca
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:31)
1485 5283 Kaffeservis 35 delar, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:04)
1485 5422 Kaffeservis Tjeckoslovakien, 27 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:47)
1485 5139 Kaffeservisdelar 13 delar, Sanssouci, Rosenthal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:12)
1485 4079 Kakemonos 3 st, Japan. Höjd: 155-170 cm, bredd: 40-80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:56)
1485 4122 Kanapé 1880-tal. Längd: ca 150 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:27)
1485 4073 Kandelaber Tyskland. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:57)
1485 5071 Kandelabrar ett par, nysilver. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:47)
1485 5266 Karmstol Rotting
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:14)
1485 5390 Karmstolar + stolar, 2 + 4 st. Idegran, England
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:13)
1485 5462 Karmstolar Ett par, Försvarsmakten
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:32)
1485 4087 Karta över Moskva. Bildmått: ca 48x62 cm, yttermått inklusive ram: 56x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:03)
1485 5086 Kaspetreatrar 3 st, med tillbehör. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:20)
1485 5168 Kelim fodrad, 136x318 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:20)
1485 5441 Keramiktavlor 2 st. Glaserade, 24x23 + 40x30 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:18)
1485 5133 Kista Allmoge, 1867. Bredd: 66. Djup: 41 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:40)
1485 5054 Klaffbord mahogny. Bredd: 55+ 2x54. Djup: 100 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:48)
1485 5287 Knappask Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål. Diameter: ca 6,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:11)
1485 5148 Kniv Alfred Norrström, Eskilstuna. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:12)
1485 5125 Konsolbord med marmorskiva, nyrokoko, bemålat, Bredd: 80. Djup: 43 cm. Höjd: 83 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:12)
1485 5162 Konsolbord NK, Rotting. Bredd: 70, djup: 32 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:58)
1485 5435 Konstglas 2 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 6-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:49)
1485 5063 Konstglas 2 delar, bland annat U H Vallien. Höjd: 17-25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:43)
1485 5350 Konstglas 3 delar, bland annat Vallien. Höjd: 9-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:51)
1485 5199 Kristall 4 delar, Orrefors. Höjd: 5 - 16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:16)
1485 5240 Kristall 7 delar. Höjd: 10,5-23,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:05)
1485 5075 Kryddhylla Reda, Glas. Bredd: 100
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:19)
1485 5083 Lampbord Ovalt, Bemålat. Bredd: 85, djup: 62 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:27)
1485 5270 Lampetter ett par, metall. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:04)
1485 5137 Lanternor 2 st. Koppar. Höjd: 35
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:07)
1485 5318 Leksaker 5 delar. Längd: 30-44 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:37)
1485 5084 Leksaker diverse 5 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:57)
1485 5445 Litografi Flos Solis major, yttermått inklusive ram: 98x64 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:05)
1485 4002 Ljuskrona höjd: ca 105
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:57)
1485 3092 Ljuskrona höjd: ca 85 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:48)
1485 4151 Ljuskrona med prismor. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:07)
1485 3091 Ljuskrona/takarmatur höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:47)
1485 5408 Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 11-18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:06)
1485 5032 Ljusstakar ett par, mässing, 1800-tal. Höjd: 6-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:33)
1485 5186 Ljusstakar ett par, mässing, Gusum. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:13)
1485 5436 Ljusstakar ett par, nysilver, 2-armade. Höjd: 15 längd: 25 cm
1485 5409 Ljusstakar ett par, vaser/ljusstakar, Liljan, Ystad metall. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:52)
1485 2068 Ljusstake Kubus 4, By Lassen, Danmark. Nickel. Höjd: 20 cm. Längd: 14 cm. Djup: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:53)
1485 5282 Ljusstake mässing, Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:49)
1485 5094 Ljusstake Sandberg, Nora. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:32)
1485 5392 Lockurna Kina, nutida. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:47)
1485 5407 Lockurnor + vas, 5 delar, Kina. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:25)
1485 5449 Lockurnor 4 st. Kina, sten. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:38)
1485 5289 Lorgnette med pärlor & markasiter. Längd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:19)
1485 5478 Målarlåda + staffli. Längd: 40cm, djup: 30 cm, höjd: 10 cm. Staffli, höjd: 116 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:13)
1485 5152 Matbord Superellips, Märkt Fritz Hansen, Danmark. 1981. Bredd: 180, djup: 120 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 21:03)
1485 5386 Matsalsgrupp 5 delar. Längd: 135+ 2x51. Djup: 89 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:37)
1485 5389 Matservisdelar Gustafsberg, ca 40 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:50)
1485 5479 Matta Kasthall, 163x263 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:45)
1485 5074 Matta nutida, "Sava", Kilroy Indbo, 190x290 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:52)
1485 5108 Matta orientalisk, 120x195 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:45)
1485 5112 Matta orientalisk, 122x245 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:11)
1485 5378 Matta orientalisk, 126x168 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:42)
1485 5013 Matta Orientalisk, 45x91 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:01)
1485 5379 Matta orientalisk, 54x102 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:48)
1485 5110 Matta orientalisk, 64x100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:01)
1485 5230 Matta orientalisk, 78x118 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:26)
1485 5109 Matta orientalisk, 81x218 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:27)
1485 5231 Matta orientalisk, 91x153 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:42)
1485 5374 Matta orientalisk, 97x150 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:38)
1485 5111 Matta orientalisk, 97x152 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:38)
1485 5107 Matta orientalisk, Galleri, 105x310 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:13)
1485 5177 Matta orientalisk, guldafghan, 107x194 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:12)
1485 5377 Matta orientalisk, Guldafghan, 170x234 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:34)
1485 5381 Matta orientalisk, Guldafghan, 235x310 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:09)
1485 5065 Matta orientalisk, Pakistan, 80x197 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:13)
1485 5034 Mockakoppar 12 delar, Tyskland
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:48)
1485 5459 Modellbåt trä, 113x113 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:41)
1485 5163 Nattygsbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 38, djup: 59 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:04)
1485 5397 Nattygsbord ett par, Rotting. Bredd: 43, höjd: 37 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:45)
1485 5348 Nattygsbord ett par, Teak. Bredd: 43, djup: 37 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:29)
1485 5051 Nattygsbord ett par. Bredd: 47, djup: 53 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:37)
1485 5233 Nattygsbord längd: 40 cm, djup: 34 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:13)
1485 5317 Nattygsbord längd: 45 D, 45, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:32)
1485 5079 Nattygsbord mässing och glas. Bredd: 47. Djup: 35 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:25)
1485 5024 Oljemålning Arne Malmborg (1924-1990), Sverige. Monogramsignerad, Stilleben. Olja på duk, 36x62 cm, yttermått inklusive ram: 43x72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:45)
1485 5477 Oljemålning Barbro Gustafson (f. 1936), Sverige. "Stenen i vattnet". Signerad, daterad -88. Olja på duk, 48x47 cm, yttermått inklusive ram: 49x48 cm
1485 5025 Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad, daterad -56. Olja på duk, 59x110 cm, yttermått inklusive ram: 72x122 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:29)
1485 5303 Oljemålning Curt Agge (f. 1929), Sverige. "Utloppet i Sitosjauar". Signerad. Olja på duk, 90x100 cm, yttermått inklusive ram: 93x103 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:41)
1485 5447 Oljemålning Dan Martin (1910-1999), Sverige. Signerad, daterad 76. Olja på duk, 47x53 cm, yttermått inklusive ram: 57x66 cm
1485 2024 Oljemålning Ellen Wängberg (1903-1989), Sverige. "Gat-vy 2". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x59 cm, yttermått inklusive ram: 49x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:33)
1485 2019 Oljemålning Ellen Wängberg (1903-1989), Sverige. "Gat-vy". Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 52x66 cm, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
1485 2021 Oljemålning Ellen Wängberg (1903-1989), Sverige. "Porträtt i blå rock". Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 49x34 cm, oramad
1485 2026 Oljemålning Ellen Wängberg (1903-1989), Sverige. "Väg med hus i fjärran". Signerad. Olja på duk, 33x40 cm, oramad
1485 5293 Oljemålning Erik Osslund (1913-1982), Sverige. Signerad, havsband, pannå30x63 cm, yttermått inklusive ram: 42x77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:28)
1485 5045 Oljemålning J W Van Schack. Signerad, Skördetid. Olja på duk, 39x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:12)
1485 5254 Oljemålning Karl Bergman (1891-1965), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:18)
1485 5031 Oljemålning Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. "Oktoberdag". Signerad. Olja på pannå, 21x49 cm, yttermått inklusive ram: 32x60 cm
1485 5068 Oljemålning Mats Mason (1894-1983), Sverige. Signerad, daterad 80, Blomsteräng. Olja på pannå, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 66x55 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:42)
1485 5175 Oljemålning Nalle Werner (1913-1991), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 51x60 cm, yttermått inklusive ram: 63x71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:42)
1485 5464 Oljemålning Nils-Erik Nilsson. Signerad, vintermotiv. Olja på duk, 106x74 cm, yttermått inklusive ram: 112x81 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:41)
1485 5010 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 51x40 cm, yttermått inklusive ram: 73x52 cm
1485 5173 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kustlandskap. Olja på duk, 30x44 cm, yttermått inklusive ram: 41x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:19)
1485 5016 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Mytologiskt motiv. Olja på pannå, 71x53 cm, yttermått inklusive ram: 86x69 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:02)
1485 5047 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Syrener. Olja på duk, 72x96 cm, yttermått inklusive ram: 84x112 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:34)
1485 5363 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Södergren, Skånegård med blommande fruktträd. Olja på duk, 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 34x41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:15)
1485 5023 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kustlandskap. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 35x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:04)
1485 5036 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Lagar näten. Olja på duk, 30x100 cm, yttermått inklusive ram: 40x110 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:27)
1485 5299 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med körsbär, monogramsignerad. Olja på duk, 19x31 cm, yttermått inklusive ram: 37x50 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:57)
1485 5202 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stockholms Stadshus. Signerad Ahlgren, daterad 1934. Olja på duk, 46x50 cm, yttermått inklusive ram: 58x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:55)
1485 4128 Oljemålning Rolf Dalin (f. 1934), Sverige. Skånegård. Signerad. Olja på papper, bildmått: 8x7, yttermått inklusive ram: 22x19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:47)
1485 5442 Oljemålning S Nilsson. Signerad, daterad 34, Skulptris. Olja på pannå, 34x22 cm, yttermått inklusive ram: 44x32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:14)
1485 5072 Oljemålning San Lundberg (f. 1966), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 29x29 cm, yttermått inklusive ram: 32x32 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:24)
1485 5040 Oljemålning Signerad Tägtström, Leksand 1934, porträtt av Erik Wiklund. Olja på duk, 65x54 cm, yttermått inklusive ram: 84x71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:26)
1485 5039 Oljemålning Signerad Tägtström. Länna 1934, Porträtt av J Olof Pettersson. Olja på duk, 65x54 cm, yttermått inklusive ram: 84x71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:45)
1485 5091 Oljemålningar 2 st, Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerad, daterad 1932-37, Landskap. Olja på pannå, 15x20, oramade
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:58)
1485 5056 Oljemålningar 2 st, Diptyk, Claes Zell, solrosor. Signerade. Olja på duk, 90x70 cm, oramad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:29)
1485 5314 Pall längd: 90 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:23)
1485 5055 Paraplyställ Metall. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:00)
1485 5437 Parti bijouterier
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:12)
1485 5292 Parti bijouterier diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 21:03)
1485 5256 Parti kuriosa Svenska Amerika linjen
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:20)
1485 5402 Parti silver 9 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:19)
1485 5160 Pelarbord Björk. Diameter: 48, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:40)
1485 5041 Penselvas Kina. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:22)
1485 5122 Plädar 2 st. Tidstrands, Mitin, 240 cmx150 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:47)
1485 5346 Plafond Glas. Diameter: 40 cm. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:44)
1485 5352 Porslin Kina, 7 delar. Höjd: 4-8 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:20)
1485 5250 Pottskåp Gustavianskt. Gråmålat. Bredd: 43. Djup: 34 cm. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:58)
1485 5331 Prinsesskrona Thailand, i monter. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:57)
1485 5275 Rechaud smide, med kopparkanna; Höjd: 105 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:34)
1485 5247 Reseikoner 2 st, metall. Höjd: 6,5-17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:09)
1485 5150 Ring 18k guld. Med briljanter och rubin, ringmått 15
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:34)
1485 5114 Rödvinsglas 6 st, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. "Elon", Kosta Boda. Höjd: 12, fotnagg
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:54)
1485 5376 Rökbord Tidigt 1900-tal, kopparskiva, diameter: 59, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:39)
1485 5342 Rökelsekar metall. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:24)
1485 4107 Sablar 4 st. Längd: 65-98 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:51)
1485 5126 Samlartallrikar 9 st. Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:08)
1485 5286 Sängvärmare 1800-tal, diameter: 40, mässing / koppar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:39)
1485 5225 Sekretär mahogny/Valnöt. Bredd: 105. Djup: 55 cm, höjd: 135 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:24)
1485 5128 Seriealbum 2 st + 2 actionfigurer i förpackning, Blixt Gordon (Flash Gordon)
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:18)
1485 5176 Serigrafi Alf Stridfeldt (1933-2003), Sverige. "Akrobaterna". Signerad, numrerad 103/130, daterad 75 cm, yttermått inklusive ram: 93x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:13)
1485 5049 Serveringsvagn Björk. Längd: 65, djup: 41 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:26)
1485 5461 Serveringsvagn längd: 70 cm, djup: 41 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:29)
1485 5078 Sideboard Betsad Björk. Längd: 147. Djup: 47 cm, höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:10)
1485 5399 Sideboard Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bodafors. Längd: 150, djup: 39 cm, höjd: 97 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:22)
1485 5330 Skål + fat, musselmalet, Royal Copenhagen. Diameter: 21-25 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:13)
1485 5194 Skål + fat, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Tulpan. Diameter: 22-33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:14)
1485 5048 Skål Glaserat lergods, reliefdekor med fiskar och snäckor. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:13)
1485 3353 Skål Kina, Äggskalsporslin. Diameter: 18, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:53)
1485 3135 Skål Kosta, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Diameter: 20, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:47)
1485 5242 Skål Orrefors, Kristall. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:36)
1485 5328 Skål på träfot. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:48)
1485 5306 Skål silver, CG Hallberg, 1931, Graverad. Diameter: 12, höjd: 10 cm, vikt: 140 gr ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:08)
1485 5305 Skål silver, MGAB, 1955. Diameter: 14, höjd: 8 cm, vikt: 210 gr ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:11)
1485 5351 Skålar + fat, Kina, 5 delar. Längd: 6-24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:20)
1485 5410 Skålar 2 st + vas, Rörstrand, Stålhane/Nylund. Höjd: 5-12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:28)
1485 5061 Skålar 2 st, Fattigmanssilver. Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:43)
1485 5085 Skålar 2 st, Marimekko. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:46)
1485 5190 Skålar 2 st, Royal Copenhagen. Diameter: 19-22 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:34)
1485 5195 Skålfat + skål, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Längd: 13-35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:40)
1485 5481 Skåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Undantaget. Bredd: 95. Djup: 32 cm, höjd: 176 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:37)
1485 5113 Skåp Teak. Bredd: 82, djup: 40 cm, höjd: 118 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:06)
1485 4012 Skåp/psalmbokshylla 1800-tal. Bredd: 76, djup: 25 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:59)
1485 5026 Skedar 9 st, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1959. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:59)
1485 5460 Skrin 2 st. Trä, 1800-tal, 43 - 52. Höjd: 20-31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:04)
1485 5451 Skulptur + vas, Kina, keramik / onyx. Höjd: 6 - 23
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:24)
1485 5349 Skulptur Gips. Signerad. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:12)
1485 4120 Skulptur Gjutjärn, Bo Andersson. Signerad, numrerad 16/75, daterad 95. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:22)
1485 5252 Skulptur Goebel, hästar. Längd: 32, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:17)
1485 5169 Skulptur Katt, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ej märkt. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:13)
1485 5322 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fågel. Längd: 11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:21)
1485 5096 Skulptur Onyx, Papegoja. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:10)
1485 5412 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:01)
1485 3247 Skulptur Takis. Höjd: 3 cm
1485 5313 Skulptur terrakotta. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:18)
1485 5183 Skulptur Tjeckoslovakien. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:51)
1485 5319 Skulpturer 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 17-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:17)
1485 5309 Skyslev + sked, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 20-21 cm. Vikt: 60 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:03)
1485 5066 Sladdhund Normann, Copenhagen. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:29)
1485 5165 Slagbord Furu. Bredd: 29+ 2x68, djup: 104 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:46)
1485 2065 Soffa Englesson. Howardmodell. Längd: ca 240 cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:53)
1485 5271 Soffbord Hunters table, Mahogny; Bredd: 126 Djup: 40 + 2x21, Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:58)
1485 5395 Spegel 1940-tal, 66x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:34)
1485 5192 Spegel 93x44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:42)
1485 5260 Spegel Barockstil, 70x50, nutida
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 21:07)
1485 5393 Spegel Ek, 122x62 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:02)
1485 5077 Spegel metall, 41x70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:52)
1485 5044 Spegel nutida, 50x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:56)
1485 5356 Spegel nutida, 75x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:58)
1485 5140 Spegel nutida, Slipat glas, yttermått inklusive ram: 65x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:14)
1485 5142 Spegel omkring 1900, mahogny / mässingsdekor, 92x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:31)
1485 5001 Spegel Rund, Markaryd. Diameter: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:08)
1485 5141 Spegel Sent 1800-tal, mahogny, 82x54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:51)
1485 5315 Spelbord Nyrokoko. Bredd: 88, djup: 2x44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:10)
1485 5463 Spjälstolar 4 st. Bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:16)
1485 5182 Stekfat Ett par, 1700-tal, Kina, 37x44 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:08)
1485 5414 Stengodsminiatyrer 12 delar. Höjd: 1-7,5 cm, diameter: 2-3,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:18)
1485 5466 Stol "Balans Variabla", Stokke, Peter Opvik. Längd: 70. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 21:01)
1485 5265 Stol Gustaviansk stil, 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 13:15)
1485 5205 Stolar 4 st. Bauhausmodell, stålrör / rotting
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:08)
1485 5035 Stolar 6 st, Senbarockstil, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:46)
1485 5069 Stringhyllor diverse 3+ 3 st. Bredd: 39-78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:48)
1485 5384 Sybord Björk. Bredd: 58, djup: 39 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:31)
1485 5336 Syltkrukor 2 st, bland annat Rörstrand. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:50)
1485 4015 Takarmatur Koppar. Höjd: ca 40, nutida
1485 5171 Takarmatur mässing, med glaskupa. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:58)
1485 5475 Takarmatur mässing. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:53)
1485 5337 Takarmatur med glaskupa & prismor. Diameter: 33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:46)
1485 5471 Takarmatur Plåt, Italien. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:21)
1485 5099 Takarmatur Prismor. Diameter: 36 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:53)
1485 5100 Takarmatur Prismor. Diameter: 45 cm
1485 5294 Takarmatur Tiffanystil, diameter: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:45)
1485 5334 Tallrikar 4 st, Rörstrand, Majolika. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:44)
1485 4018 Tallrikar 5 st, "Prior", Gustafsberg. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:10)
1485 5017 Teckning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1700-tal, vilande pilgrim, svart/Röd krita. Bildmått: 29x18,5, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:10)
1485 5335 Terrin med lock Rörstrand, Majolika. Diameter: 34. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:14)
1485 5157 Tidningsställ Rotting. Längd: 36, djup: 31 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:53)
1485 5159 Tidningsställ Rotting. Längd: 47, djup: 25 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:23)
1485 5325 Tulpanvas Kina. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:02)
1485 5151 Uplight Ateljé Lyktan. Höjd: 195
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:03)
1485 5468 Väggarmatur Ateljé Lyktan, Hans Bergström. Djup: 26 cm
1485 5469 Väggarmatur Böhlmarks. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:10)
1485 5153 Vägghylla mahogny. Bredd: 50, djup: 18 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:25)
1485 5338 Väggrelief Trä, Orientalisk. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:14)
1485 5172 Väggskulpturer 2 st, Betong. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:34)
1485 5398 Väggur omkring 1900. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:04)
1485 5454 Väggur Zenith, Betsad björk. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:27)
1485 4104 Väggvitrinskåp omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 39. Djup: 17 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:24)
1485 5167 Vas Orrefors, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:12)
1485 5058 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. II-sortering. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:53)
1485 5426 Vas Rörstrand. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:30)
1485 4005 Vaser 2 st, Flygsfors/Tapio Wirkkala, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:53)
1485 5121 Vaser 2 st. Kosta. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:14)
1485 5448 Vaser 3 st. Marmor. Höjd: 16 17
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:32)
1485 5428 Vaser 4 st+ karaff+ skål, glas. Höjd: 17-28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:12)
1485 5184 Vinglas 8 st, Kristall. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 19:32)
1485 5115 Vitvinsglas 9 st. Höjd: 18 cm
1485 5187 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:15)
1485 5008 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 10-15,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 18:10)
1485 5170 Ytterfoder Jugend, Rörstrand. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:57)
1485 5403 Ytterfoder Waldemarsudde samt Gustavsberg Carrera, 4 delar. Höjd: 8-10 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:43)
1485 5259 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm. Höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 augusti 2022 20:32)