1471 9426 Affisch Marilyn Monroe, Helnwein, 1991, yttermått inklusive ram: 95x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:05)
1471 9430 Affisch Sniff and the tears, Chiswick 1980, yttermått inklusive ram: 95x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:20)
1471 9421 Affisch The 1986 Apple worl conference San Francisco. Bildmått: 74x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:13)
1471 7008 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Four color tiles". Akryl på glas. Bildmått: 12x12x4 cm, yttermått inklusive ram: 41x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:55)
1471 9077 Akryl Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad a tergo. Akryl på duk, 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:39)
1471 9260 Akvarell F Piton Guitel, stilleben. Signerad. Akvarell, 29x41 cm, yttermått inklusive ram: 39x51 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:14)
1471 8334 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, fåglar. Akvarell, bildmått: 34x48cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:58)
1471 8292 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, akvarell, 1979, hästar, 34x46, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:13)
1471 9044 Akvarell signerad Mayor, Erotiskt motiv. Akvarell, bildmått: 44x30, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:09)
1471 8451 Akvareller 6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerade. Akvarell, yttermått inklusive ram: 27x34 & 34x27cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:09)
1471 9194 Almanacksburk Arabia. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:29)
1471 7241 Ampel empirestil. Diameter: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:52)
1471 8085 Appliquer 4 st, Zicu, Art Déco, ej märkta. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:38)
1471 9068 Appliquer Ett par, med prismor. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:32)
1471 9138 Armbandsur 18k guld, Baume & Mercier. Diameter: 22mm, läderband. Bruttovikt: 12,4g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:21)
1471 9059 Armbandsur 18k guld, Omega, manuell, går ej, defekt. Diameter: 30mm, bruttovikt: 25g
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:43)
1471 9061 Armbandsur Eterna, 18k guld, med gravyr/inskription, quartz. Diameter: 32mm, läderband, bruttovikt: 25,4g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:48)
1471 9140 Armbandsur Mondaine, quartz. Diameter: 25mm, läderband.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:42)
1471 9193 Assietter 12 st, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:51)
1471 9403 Assietter 12+ 11 st, Glas. Diameter: 16-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:11)
1471 2031 Bägare silver, 1933, monogram. Höjd: 27 cm. Vikt: 560g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:58)
1471 2083 Bägare silver, CG Hallberg, 1920. Höjd: 16, vikt: 180 gr
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:01)
1471 9532 Bänk med tidningsställ, Kartell. Längd: 84, djup: 40 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:51)
1471 8480 Blandteknik Lizzie Olsson-Arle (1926-2008), Sverige. Komposition. Signerad. Blandteknik, bildmått: 17x24, yttermått inklusive ram. 51x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:20)
1471 8314 Blandteknik Matts Jungstedt (f. 1924), Sverige. Signerad, daterad -68. Blandteknik, 57x43 cm, yttermått inklusive ram: 73x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:56)
1471 9179 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, 10x23, yttermått inklusive ram: 22x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:05)
1471 9177 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1966, figurkomposition, 50xx31, yttermått inklusive ram: 68x49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:51)
1471 9419 Bojan Kina, nutida, dekor med fjärilar. Diameter: 24 cm. Höjd: ca 22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:16)
1471 9119 Bokhylla Gustaviansk stil, bemålad, Bredd: 81 cm. Djup: 32 cm, höjd: 186 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:49)
1471 9246 Bokhylleskåp Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Karl Andersson & söner, Öresund. Bredd: 135, djup: 46 cm, höjd: 188 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:03)
1471 9378 Bokverk 5 delar, Vilda växter
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:13)
1471 9404 Bokverk Svenska slott och herresäten, 5 band + Svenska Riksregalierna, 1 band
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:08)
1471 9541 Bordsdekoration Fruktkorg, Italien. Längd: 32, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:20)
1471 9348 Bordsfotogenlampa höjd: 63 inkl glasrör
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:31)
1471 9506 Bordslampa Ateljé Lyktan. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:54)
1471 9089 Bordslampa mässing. Höjd: 51cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:44)
1471 9254 Bordslampa Strindbergsmodell. Fot i metall, kupa av glas. Höjd: ca 36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:50)
1471 9306 Bordslampfot Flygsfors. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:54)
1471 7225 Bordslampfot mässing, figural. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:38)
1471 9016 Bordslampfot Ove Sandberg, Kosta. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:08)
1471 9394 Bordslampfot Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:36)
1471 9418 Bordslampor Ett par, Murano. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:12)
1471 9065 Bordslampor Ett par. Höjd: 52cm, mässing
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:18)
1471 9349 Bordslystrar ett par. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:46)
1471 9399 Bordsset Pläter, 4 delar. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:31)
1471 8508 Bordständare + burk med lock, 2 delar, Alabaster, Italien. Höjd: 8-10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:34)
1471 8079 Bordsur 3 st, modell äldre. Höjd: 13-24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:10)
1471 9232 Brevknivar 4 st, Samearbeten. Längd: 20-26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:14)
1471 9051 Bricka silver, Portugal. Diameter: 31 cm. Vikt: ca 900 g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:04)
1471 9550 Brickbord Firma Svenskt Tenn. Diameter: 49, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:33)
1471 8170 Burk med lock + skål, 2 delar, porslin / glas / trälock, bland annat Marianne Westman. Diameter: 13-14. Höjd: 8-10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:45)
1471 2111 Burk med lock Sterlingsilver, Ingegerd Samson, Dekor i relief, 1984. Höjd: 7, vikt: 130g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:07)
1471 8350 Byrå Alm. Bredd: 105, djup: 42 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:02)
1471 7316 Byrå Gustaviansk stil, Hauptstil. Bredd: 96, djup: 51 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:22)
1471 8182 Byrå mahogny. Bredd: 81, djup: 42 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:38)
1471 9249 Chiffonjé 1800-tal. Bredd: 124, djup: 53 cm, höjd: 143 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:42)
1471 9400 Cloisonné 8 delar. Diameter: 6-13, höjd: 8-15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:06)
1471 9121 Collier 18k guld, Bismarck, doserat. Längd: 40cm, vikt: 30,6g
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:02)
1471 9024 Djupa tallrikar 8 st, Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. "Kosmos", Arabia, diameter: 17,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:17)
1471 9531 Dockskåpsmöbler diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:55)
1471 9381 Dörrklapp mässing. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:10)
1471 9385 Dörrstop Gjutjärn. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:49)
1471 2112 Dosa Sterlingsilver, 1984. Höjd: 4,5, vikt: 70g ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:08)
1471 9440 Dosor 4 st, silver. Längd: 3-7, vikt: 110g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:48)
1471 9072 Emmafåtölj
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:22)
1471 9248 Etagebord Jugend, Intarsia. Bredd: 58. Djup: 34 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:48)
1471 9352 Etsning Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, daterad 61. Bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 41x48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:19)
1471 9103 Etsning Max Brüning (1887-1968), Signerad. Bildmått: 32x23cm, yttermått inklusive ram: 49x36cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:21)
1471 9457 Etsningar 2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Marin. Bildmått: 30x95, yttermått inklusive ram: 56x120 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:39)
1471 9434 Etsningar 2 st, Kartor, Torneå & Gotia, yttermått inklusive ram: 26x28-rym: 31x23 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:38)
1471 8422 Etsningar Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. "Från Gamla Stockholm". Signerad, numrerad 88/150, oramade lösa blad, 1917l. Längd: 35 cm, djup: 28 cm, höjd: 2 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:17)
1471 8327 Färglitografi 2 st, Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 360-upplaga. Färglitografi. Bladets mått: 45x52-45x62 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:32)
1471 8312 Färglitografi 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 188/300. Färglitografi, bildmått: 30x44, yttermått inklusive ram: 51x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:47)
1471 9265 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 160/300. Färglitografi, bildmått: 49x38, yttermått inklusive ram: 73x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:30)
1471 9144 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 243/360. Färglitografi, bildmått: 38x51cm, yttermått inklusive ram: 54x66cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:12)
1471 9172 Färglitografi Carl Johan De Geer (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 153/190. Färglitografi, bildmått: 70x50cm, yttermått inklusive ram: 87x64cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:36)
1471 9084 Färglitografi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 58x47cm, yttermått inklusive ram: 77x63cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:15)
1471 9432 Färglitografi Jean-Pierre Vasarely (Yvaral) (1934-2002), Frankrike. Signerad, numrerad 41/200. Oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 54x64 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:15)
1471 9111 Färglitografi Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 118/250. Färglitografi, bildmått: 64x87cm, yttermått inklusive ram: 80x105cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:46)
1471 8227 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 145/175. Bladets mått: 60x80. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 77x96 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:08)
1471 9489 Färglitografi Lennart Sand (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 4/205, daterad -93. Färglitografi, bildmått: 28x40, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:28)
1471 9168 Färglitografi Makode Linde (f. 1981), Sverige. Ansikte. Signerad, numrerad 46/165, Färglitografi. Bladets mått: 39x29cm, yttermått inklusive ram: 48x38cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:31)
1471 9167 Färglitografi Makode Linde (f. 1981), Sverige. Hund med pojke, Signerad, numrerad 26/165. Färglitografi. Bladets mått: 39x29cm, yttermått inklusive ram: 48x38cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:16)
1471 9166 Färglitografi Makode Linde (f. 1981), Sverige. Signerad, numrerad 26/165, hund. Färglitografi. Bladets mått: 39x29cm, yttermått inklusive ram: 48x38cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:31)
1471 9189 Färglitografi Nalle Werner (1913-1991), Sverige. Signerad, numrerad 2/9. Färglitografi, bildmått: 62x86, yttermått inklusive ram: 76x98 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:27)
1471 9479 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 179/275, -85. Färglitografi, bildmått: 28x34, yttermått inklusive ram: 45x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:54)
1471 9083 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 36/360. Färglitografi, bildmått: 65x43cm, yttermått inklusive ram: 83x58cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:54)
1471 7122 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, PT. Färglitografi, bildmått: 59x87cm, yttermått inklusive ram: 82x108cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:16)
1471 9150 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Färglitografi, bildmått: 29x39cm, yttermått inklusive ram: 42x51cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:40)
1471 9487 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 46/310. Färglitografi, bildmått: 34x51, yttermått inklusive ram: 53x68
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:38)
1471 8311 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 88/310. Färglitografi, bildmått: 27x40, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
1471 9263 Färglitografi Sven Erik Johansson (1925-2020), Sverige. Signerad, numrerad 196/260, daterad 1980. Färglitografi, bildmått: 21x30, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:53)
1471 8457 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 988/1600. Färglitografi. Bladets mått: 62x86, yttermått inklusive ram: 71x101 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:43)
1471 9170 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Färglitografi, bildmått: 73x53cm, yttermått inklusive ram: 88x64cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:56)
1471 9036 Färglitografier 2 st, Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 250-upplaga, yttermått inklusive ram: 64x91 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:42)
1471 9420 Färglitografier 3 st, Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad EA, Franska musikanter. Färglitografi. Bladets mått: 60x27, yttermått inklusive ram: 77x43 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:24)
1471 8157 Färglitografier 3 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 236/1500, oramade lösa blad. Färglitografi. Bladets mått: 62x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:52)
1471 8158 Färglitografier 3 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 237/1500, oramade lösa blad. Färglitografi. Bladets mått: 62x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:54)
1471 8159 Färglitografier 3 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 238/1500, oramade lösa blad. Färglitografi. Bladets mått: 62x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:55)
1471 9431 Fat + parmesanbehållare, Alessi. Diameter: 4. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:34)
1471 9482 Fat + skål + kopp, 4 delar, Kina, 1700-/1800-tal. Höjd: 4-6 cm. Diameter: 5,5-25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:01)
1471 9217 Fat Perstorp, med silverdekor. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:18)
1471 9216 Fat Rörstrand. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:31)
1471 9492 Fat silver, med gravyr/inskription. Diameter: 30cm. Vikt: 408g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:54)
1471 9316 Fåtöljer ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:54)
1471 9542 Fickur i klockställ Sent 1800-tal. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:01)
1471 8042 Figurin Bing & Grøndahl. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:15)
1471 9239 Figurin Hutschenreuther, Art Déco. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:51)
1471 9045 Fotoramar 11 st. Höjd: ca 6-22 cm, längd: ca 9-28 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:33)
1471 9484 Fotpall förgylld. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:37)
1471 9208 Fotpallar ett par, 1800-tal, petit pointsklädsel. Diameter: 34. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:42)
1471 8247 Fruktskål Alessi, metall. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:21)
1471 9451 Gårdspump AHG. Höjd: 102
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:04)
1471 9405 Glas 10 st, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:50)
1471 9530 Glas 8 st, Boda, Oktav, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:50)
1471 9196 Glas diverse, 1800-tal, 17 st. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:38)
1471 9458 Glasservisdelar 12+ 7+ 1. Höjd: 11-39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:29)
1471 8019 Glasservisdelar 20 delar, Gustav IIIs monogram. Höjd: 8-24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:18)
1471 9390 Glasservisdelar ca 50 delar. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:47)
1471 9162 Golvlampa mässing, marmorfot. Höjd: 163cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:40)
1471 9117 Golvlampa mässing. Höjd: 133cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:08)
1471 9160 Golvlampa Metall. Höjd: 115cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:17)
1471 9066 Golvlampa Smide, 1920-tal. Höjd: 151cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:26)
1471 8055 Golvlampa Triplex-pendeln, ASEA, design: Johan Petter Johansson, äldre modellen. Höjd: 140 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:36)
1471 9362 Golvlampor Ett par, Aneta, nutida. Höjd: 130
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:54)
1471 9314 Golvlampor ett par, mässing/trå, höj/sänkbara. Höjd: 130 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:10)
1471 8104 Golvljusstake mässing, Barockstil, nutida. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:43)
1471 8105 Golvljusstake mässing, Barockstil, nutida. Höjd: 96 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:44)
1471 9220 Golvvas Kina. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:41)
1471 2132 Gräddkanna + sockerskål, 2 delar, Sterlingsilver, importstämplar. Höjd: 5,5-8, vikt: 150g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:33)
1471 9004 Grafiskt blad Gudrun Kreienbrink. "Ballerina". Signerad, numrerad 57/100. Giclee fine art. Bildmått: 38x28 cm, bladets mått: 41x31 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:12)
1471 9005 Grafiskt blad Jonas Lund. "Kvällsfrid". Signerad, numrerad 64/100. Giclee fine art. Bildmått: 27x38 cm, bladets mått: 30x44 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:26)
1471 9002 Grafiskt blad Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Krukor". Signerad, numrerad 76/100. Giclee fine art. Bildmått: 38x28 cm, bladets mått: 41x31 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:34)
1471 9003 Grafiskt blad Niclas Jönsson. "Blommor". Signerad, numrerad 39/100. Giclee fine art. Bildmått: 28x38 cm, bladets mått: 31x41 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:51)
1471 8005 Grafiskt blad Nutida konstnär. "Dans". Signerad Linnea Larsson, numrerad 16/100. Giclee fine art. Bildmått: 38x28 cm, bladets mått: 41x31 cm, oramat löst blad
1471 9456 Granathylsor Märkta Verdun 1916, Remington. Höjd: 32 cm
1471 9436 Gravyrer 2 st, bland annat Carlscrona, yttermått inklusive ram: 30x25-30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:43)
1471 9412 Grogglas 10 st. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:03)
1471 8176 Halsband + brosch + örhängen, 5 delar, bland annat silver /stenar. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:21)
1471 9132 Hänge 18k guld, Ankare. Längd: 6cm, vikt: 15,8g
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:17)
1471 9092 Hänge 18k guld, KJF, 1977. Längd: 3cm, vikt: 4,3g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:37)
1471 9096 Hänge 18k guld, med syntetisk sten. Vikt: 1g, 1x0,5 cm
1471 9073 Hängskåp Bemålad. Höjd: 83cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:10)
1471 9545 Höjdmätare England Mässing, i etui, 7,5x9 cm. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:19)
1471 9041 Horn 3 st. Längd: 31x41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:58)
1471 9437 Ikon 1800-tal, 35x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:44)
1471 8295 Ikon 1800-tal, yttermått inklusive ram: 41x15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:59)
1471 9052 Ikon Ryssland, 26x22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:35)
1471 9406 Jardiniere Austria, jugend. Längd: 30 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:25)
1471 9286 Jultallrikar 7 st. Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark, Rosenthal, Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:06)
1471 9549 Kaffegods Gustavsberg, Blå Blom, 20 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:02)
1471 9071 Kaffekoppar 10st, Rörstrand Diamant
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:06)
1471 9114 Kaffekoppar med fat 7 delar, delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:28)
1471 9386 Kaffeservis 3 delar, GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver. Höjd: 13-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:39)
1471 9339 Kaffeservis 3 delar, silver. Höjd: 13-22, vikt: 850 gr ca
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:41)
1471 8225 Kaffeservis Rosenthal, Maria, 28 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:06)
1471 8379 Kandelabrar Ett par, Jugend, Ns / trä. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:56)
1471 9481 Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:49)
1471 9082 Kanna Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:39)
1471 9021 Kannor 6 st, glaserad stengodslera. Höjd: 17-19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:53)
1471 9401 Karaffer 6 st. Höjd: 15-29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:37)
1471 9013 Karmstol + fotpall, design: Jonas Ireborn, "Seventy"
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:13)
1471 9528 Karmstol 1940-tal
1471 9328 Karotter med lock, 5 st, Terma, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 20, diameter: 18-22 cm
1471 9101 Kedja 18k guld, Venezia, Längd: 38cm. Vikt: 6,1g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:35)
1471 9054 Kedja 18K vitguld, Balestra. Längd: 45cm, vikt: 22,2g.
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:38)
1471 9323 Kelim 215x300 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:05)
1471 9226 Knivar 2 st, Marttiini, Finland. Längd: 23-27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:28)
1471 9229 Knivar 2 st, Samearbeten. Signerade. Längd: 22-27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:50)
1471 9228 Knivar 4 st, Samearbeten. Längd: 23-26 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:09)
1471 9230 Knivar 4 st. Längd: 21-26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:32)
1471 9497 Kolteckning Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Signerad, 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 68x80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:16)
1471 9282 Konstglas 3 delar, bland annat Flygsfors. Höjd: 14-25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:28)
1471 9343 Konstglas 4 delar, bland annat Vallien. Höjd: 8-21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:13)
1471 9512 Koppar 2 delar. Höjd: 20-23 cm. Diameter: 21-38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:41)
1471 9382 Koppar med fat 10 delar, Rosenthal + teburk. Diameter: 9-15 cm, 9x13 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:00)
1471 9017 Kopparföremål bland annat mått & muggar. Höjd: 5,5-33 cm
1471 7046 Kronglas 4 st, Gullaskrufs glasbruk, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 9,5-30,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:53)
1471 9233 Kuriosa 4 delar, Samearbeten. Längd: 11-14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:34)
1471 9408 Kuverttallrikar Thomas, 12 st. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:27)
1471 9517 Lampbord England, med hylla. Bredd: 40, djup: 40 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:43)
1471 8265 Lampett mässing. Höjd: 54 cm
1471 8267 Lampett trä. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:35)
1471 9455 Linnedukar + servetter, diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:35)
1471 9209 Linnedukar 4 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:16)
1471 9357 Litografi 2 st, Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 29x33-40x31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:29)
1471 9050 Litografi 3 st, Stig Sanert, Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 6x50 ca. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:23)
1471 9169 Litografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), hus. Bildmått: 34x44cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:01)
1471 7156 Litografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numrerad 209/330, daterad -73, interiör. Bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 57x66 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:59)
1471 8310 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad ap. Bildmått: 38x30, yttermått inklusive ram: 62x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:43)
1471 9156 Litografi Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, numrerad 98/160, daterad 76. Bildmått: 69x46cm, yttermått inklusive ram: 82x58cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:19)
1471 9115 Litografier 8st, Svenska Slott, yttermått inklusive ram: 15x17-19x24cm. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:37)
1471 9367 Ljuskrona empirestil, prismor. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:59)
1471 7044 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:53)
1471 9032 Ljusstakar 5 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:33)
1471 8400 Ljusstakar 9 st, metall, Danmark. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:33)
1471 9039 Ljusstakar ett par, 1800, björkrot. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:21)
1471 9215 Ljusstakar ett par, Johansfors Glasbruk, glas. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:36)
1471 9468 Ljusstakar ett par, nysilver. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:13)
1471 2079 Ljusstakar ett par, silver, 1960. Höjd: 15,5 cm. Vikt: 454g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:12)
1471 2123 Ljusstakar ett par, silver, Sterling, Columbia. Höjd: 25 cm, fyllda. Bruttovikt: 890g
1471 9325 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 17,5, vikt: 115 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:17)
1471 9504 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 23 cm, bruttovikt: 750 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:57)
1471 2131 Ljusstakar Ett par, Sterlingsilver. Höjd: 25, vikt: 520g brutto, fylld fot
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:31)
1471 7342 Ljusstakar silver, ett par, Höjd: 23cm. Vikt: 749g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:42)
1471 2040 Ljusstake silver, Empire, 1826. Höjd: 18,5 cm, vikt: 278g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:41)
1471 2062 Ljusstake silver, Finland. Höjd: 11 cm. Vikt: 132g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:31)
1471 2092 Ljusstake silver, Sterling. Gravyr. Höjd: 15 cm, vikt: 295g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:56)
1471 6481 Lockurna Kina, Porslin, dekor med blommor & fåglar. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:34)
1471 9335 Lockurna Kina, Porslin. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:48)
1471 9380 Lockurna på fat. Sèvresmärke. Längd: 22 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:07)
1471 9142 Luktdosa Kina, glas, drake. Höjd: 7cm
1471 9464 Märkdukar 2 st, inramade, Vingåker, 1889 & 1899, yttermått inklusive ram: 47x44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:07)
1471 7242 Mask Afrika. Höjd: 39 cm
1471 9361 Matbord Ljus ek. Diameter: 110, höjd: 71,1 ilägg a45 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:27)
1471 9466 Matbord nutida. Bredd: 200. Djup: 94 cm, höjd: 75 cm, + 1 ilägg a 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:18)
1471 6424 Matsalsgrupp 7 delar, Rokokostil. Diameter: 114 cm. Höjd: 74 cm, 1st iläggsskiva, 60cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:35)
1471 8421 Matsalsstolar 8 st, Björk, 1 par karmstolar + 6 stolar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:21)
1471 8051 Matservis + tekoppar, 55 del ca, Gefle, pigg
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:19)
1471 9305 Matservis 40 del ca, Longchamp, Frankrike
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:06)
1471 9238 Matservis 55 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:34)
1471 9320 Matservis 57 delar, Exclusive, Rörstrand
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:58)
1471 9355 Matservis Karlskrona ca 55 del
1471 9402 Matservisdelar ca 50 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:13)
1471 8224 Matservisdelar Rosenthal, Maria, ca 40 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:02)
1471 9272 Matta Galleri, Orient, 75x5401
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:04)
1471 9273 Matta Kelim, 110x175 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:24)
1471 9258 Matta Kina, 183x274 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:16)
1471 9256 Matta orientalisk, 120x210 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:40)
1471 9025 Matta Orientalisk, 152x252 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:59)
1471 8045 Matta Orientalisk, 180x280cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:48)
1471 9257 Matta orientalisk, 200x300 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:40)
1471 8199 Matta orientalisk, Galleri, 103x305 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:02)
1471 9321 Matta orientalisk, Galleri, 108x310 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:22)
1471 9269 Matta Orientalisk, Galleri, 108x380
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:31)
1471 9268 Matta Orientalisk, mir, 125x200 cm
1471 9074 Matta Röllakan, 84x120cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:14)
1471 9240 Mattallrikar 10 st. Allmoge, Gustavsberg. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:45)
1471 9262 Mattor 2 st. 54x197, Iran
1471 9410 Mockakoppar 12+ 7, bland annat Rosenthal
1471 8033 Mockakoppar 9st, med fat, + 12st extra fat, Bing & Grøndahl, Musselmalet
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:22)
1471 9393 Mockaskedar 12 st, Silver/Emalj, i etui, bruttovikt: 125 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:19)
1471 9143 Modellskepp 2 st. Längd: 25-60cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:35)
1471 9118 Nattygsbord Ett par, bemålade. Bredd: 55 cm. Djup: 40 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:59)
1471 9133 Nyckelring 18k guld. Längd: 3cm, bruttovikt: 28g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:33)
1471 9018 Ölglas 8 st, med namn, (stora). Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:23)
1471 8024 Oljelampor 2 st, mässing. Längd: 23-27 cm, höjd: 12-13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:25)
1471 9049 Oljemålning Anders Löfstedt, Signerad, Stilleben. Olja på pannå, 32x45, yttermått inklusive ram: 46x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:15)
1471 9490 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Signerad. Olja på duk, 29x59, yttermått inklusive ram: 40x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:03)
1471 9469 Oljemålning Birger Salkvist (f. 1889), Sverige. "Appelsiner". Signerad, numrerad 1963. Olja på pannå, 49x41 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:57)
1471 9462 Oljemålning Birger Salkvist (f. 1889), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 38x32, yttermått inklusive ram: 47x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:54)
1471 9448 Oljemålning Birger Salkvist (f. 1889), Sverige. Signerad, "på ängen". Olja på duk, 37x44, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:51)
1471 9447 Oljemålning Birger Salkvist (f. 1889), Sverige. Signerad, daterad 1949, "De röda tofflorna". Olja på duk, 43x54, yttermått inklusive ram: 57x58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:48)
1471 9470 Oljemålning Birger Salkvist (f. 1889), Sverige. Visby. Signerad, daterad 1934. Olja på pannå, 34x40, yttermått inklusive ram: 45x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:28)
1471 9158 Oljemålning C Nyman. Signerad, pojke. Olja på pannå, 39x47cm, yttermått inklusive ram: 54x61cm
1471 8438 Oljemålning Gunnar Johansson (1916-1996), Sverige. Norrlandsidyll. Signerad. Olja på duk, 59x72 cm, yttermått inklusive ram: 62x75 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:41)
1471 9502 Oljemålning Gusten Widerbäck (1879-1970), Sverige. Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 30x36, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:45)
1471 9496 Oljemålning H Högberg, Signerad, stilleben med fisk. Olja på duk, 43x53, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:20)
1471 9146 Oljemålning Inge Eriksson. Signerad. Olja på duk, 31x40cm, yttermått inklusive ram: 42x51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:25)
1471 9145 Oljemålning Inge Eriksson. Signerad. Olja på duk, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:02)
1471 9446 Oljemålning Jacob Hägg (1839-1931), Sverige. Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
1471 9472 Oljemålning Lennart Larsson, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -77. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:11)
1471 9224 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Komposition, ej signerad. Olja på duk 100X100, Oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:07)
1471 9225 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Komposition. Ej signerad, Olja på duk, 180x180, Oramad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 21:00)
1471 9365 Oljemålning Oidentifierad konstnär. E Björk, blomsterstilleben, yttermått inklusive ram: 55x39 cm. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:56)
1471 9491 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Olja på duk, 50x70, yttermått inklusive ram: 71x91 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:29)
1471 9190 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Figurkomposition. Monogramsignerad. Olja på duk, 74x61 cm, yttermått inklusive ram: 77x64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:32)
1471 8287 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Campbell-M, -61, komposition, oramad. Olja på duk, 61x76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:29)
1471 9480 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "solbelyst gärdesgård". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:52)
1471 9159 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 54x44cm, yttermått inklusive ram: 70x61cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:09)
1471 9461 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad Tunér -31, "Vid lampan". Olja på pannå, 27x23, yttermått inklusive ram: 37x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:49)
1471 8498 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap. Olja på duk, 50x64, yttermått inklusive ram: 65x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:51)
1471 9112 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 30x40cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:46)
1471 9494 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 78x58, yttermått inklusive ram: 82x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:57)
1471 9163 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 65x74cm, yttermått inklusive ram: 79x86cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:56)
1471 9515 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Äppelträdet". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x49 cm
1471 3012 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blåsten, oramad. Signerad. Olja på duk, 100x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:28)
1471 3039 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Brevet". Signerad. Olja på duk, 83x72 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:33)
1471 3070 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den gula klänningen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 82x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:47)
1471 3052 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Flicka med ring". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:49)
1471 3019 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fotbollen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 64x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:40)
1471 3026 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hårtvätt". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 76x102 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:52)
1471 3003 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I väntans tider". Signerad a tergo. Olja på duk, oramad, 101x82 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:11)
1471 3067 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I väntsalen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:36)
1471 3028 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvinna i randig klänning". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 74x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:20)
1471 3075 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvinna med guldörhänge". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 50x55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:10)
1471 3097 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvinna med lila / rosa blommor. Signerad. Oramad. Olja på duk, 80x52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:51)
1471 3051 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Landskap". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:47)
1471 3044 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ömhet". Signerad a tergo. Olja på duk, 107x92 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:39)
1471 3083 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par med ung flicka". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:18)
1471 3027 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Röd lönn". Signerad a tergo. Olja på duk, 81x69 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:55)
1471 3072 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Rosa Huset, Japanska Trädgården". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 87x67cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:23)
1471 3006 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sådden". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 75x74 cm
1471 3025 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Södra Spanien". Signerad a tergo. Olja på duk, 72x60 cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:58)
1471 3030 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tarot". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 75x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:22)
1471 3021 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ung flicka med spegel". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:43)
1471 3065 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Väninnor". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:31)
1471 3009 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Västerbron". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 83x101 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:27)
1471 3092 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vid Havet". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 50x43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:33)
1471 9161 Oljemålning Signerad, Conte. Olja på duk, 32x39cm, yttermått inklusive ram: 37x45cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:00)
1471 8471 Oljemålning Svän Grandin (1906-1982), Sverige. Torghandel. Signerad. Olja på duk, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 60x51 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:51)
1471 9397 Oljemålning Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 23x32, yttermått inklusive ram: 31x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:44)
1471 9086 Oljemålning Yngve Svedlund (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad 70. Olja på duk, 71x83cm, yttermått inklusive ram: 75x87cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:16)
1471 9473 Oljemålningar 3 st, Birger Salkvist (f. 1889), Sverige. Gotlandsmotiv. Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 38x34 - 62x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 maj 2022 05:30)
1471 9019 Ölsejdlar 16 st, snarlika, "Löwenbräu". Höjd: 12 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:23)
1471 9056 Örhängen 18k guld, med pärlor och diamanter, 2xca0,01ct. Längd: 2cm, vikt: 2g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:23)
1471 9058 Örhängen 18k guld. Längd: 5cm, vikt: 2,8g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:07)
1471 9201 Parti kina porslin, 9 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:50)
1471 9231 Parti kuriosa Samearbeten, bland annat miniatyrknivar, 11 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:29)
1471 9416 Parti nysilver 6 delar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:43)
1471 9521 Parti prismor & Lampkupor, diverse
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:59)
1471 9191 Pennor bland annat Parker
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:20)
1471 9370 Perukstock Kina, Porslin, 1900-tal, Dekor med tuppar. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:47)
1471 9210 Piedestal med marmorskiva. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:55)
1471 9450 Piedestal Stenskiva. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:30)
1471 8011 Plafond råglas. Diameter: 60 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:31)
1471 9384 Plåtburkar 10 st. Höjd: 3-17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:38)
1471 9006 Plexi Veronica Sofie (f. 1985), Sverige. "Siluette". Signerad, numrerad 42/50. Tryck på plexiglas, 25x18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:43)
1471 2130 Prispokal Jugend, silver, med gravyr/inskription, 1908. Höjd: 18, vikt: 175g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:30)
1471 9363 Provdocka för sömnad. Höjd: ca 150 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:02)
1471 9020 Prydnadskoppar 7 st med fat, bland annat Arabia. Höjd: ca 6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:48)
1471 2152 Raguskedar 2 st, silver, London, England. Längd: 29,5-30,5, vikt: 210g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:07)
1471 9081 Remmare 15st, grönt glas. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:26)
1471 7452 Ring 10K, med syntetisk lila sten, storlek: 16½. Vikt: 3,6g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:48)
1471 9098 Ring 18k guld, med diamanter 10x0,01ct, storlek: 17. Vikt: 4,5g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:48)
1471 9097 Ring 18k guld, med diamanter, 7xca0,01ct, storlek: 17. Vikt: 2,5g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:06)
1471 9094 Ring 18k guld, med gravyr/inskription, storlek: 16. Vikt: 3,9g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:51)
1471 9129 Ring 18k guld, med syntetisk grön sten, storlek: 16½. Vikt: 3,4g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:31)
1471 2138 Ring 18k guld, Rubin & briljanter. Vikt: 4,3g brutto, ringmått: 16 3/4
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:46)
1471 9099 Ring 18k guld, storlek: 17½. Vikt: 1,2g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:09)
1471 9122 Ring 18k guld, storlek: 18½. Vikt: 6,4g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:28)
1471 9093 Ring 18k guld, vitguld/röttguld, storlek: 17. Vikt: 4,6g.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:55)
1471 9055 Ring och örhängen 18k guld, med syntetiska stenar och diamanter 20x0,01ct, storlek: 20. Vikt: 8,9g
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:10)
1471 9127 Ringar 18k guld, 3 st, storlek: 15½-16. Vikt: 9,6g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:06)
1471 9304 Rödvinsglas 10 st. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:02)
1471 8134 Salongsbord Gustaviansk stil, mahogny. En låda och två blindlådor. Diameter: 60 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:47)
1471 9120 Samlartallrikar Diverse i 3, st lådor, Royal Copenhagen, Upsala-Ekeby, Hackefors m. Fl.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:55)
1471 7011 Sekretär 1800-tal. Bredd: 90, djup: 45 cm, höjd: 94 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:37)
1471 9442 Serveringsvagn Gustaviansk stil. Längd: 90 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:46)
1471 9319 Serveringsvagn längd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:25)
1471 9359 Serveringsvagn med bricka. Längd: 68, djup: cm
1471 9459 Servisdelar 23 delar, Gustavsberg, Wexiö guld
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:04)
1471 9011 Servisdelar 29 delar, Måsen, Bing & Grøndahl. Delvis II-sortering
1471 8230 Servisdelar Adams, "Dickens", 22 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:11)
1471 9438 Sidenmålningar 5 st, Kina, 1960-tal, yttermått inklusive ram: 26x32 - 37x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:44)
1471 9288 Skål + glas, 2 delar, Ekenäs & Boda, bland annat Erik Höglund. Höjd: 7-15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:14)
1471 2133 Skål + ljusstakar + kanna, 4 delar, silver, olika tillverkare, Danmark / Sverige, 1950/60-tal. Höjd: 2-10,5, vikt: 180g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:35)
1471 9280 Skål Gullaskrufs glasbruk, CRP (Carlos R Pebaque). Diameter: 16, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:41)
1471 9211 Skål Johansfors Glasbruk. Höjd: 16 cm. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:42)
1471 9507 Skål med lock, silver, Ryssland, invändigt förgylld. Höjd: 11. Diameter: 11 cm, vikt: 425 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:26)
1471 2124 Skål silver, CG Hallberg, 1939. Diameter: 22. Höjd: 11 cm, vikt: 270 gr
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:40)
1471 9409 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, röd glasyr med målad silverdekor. Diameter: 21. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:31)
1471 9543 Skål på fot glas / metall. Diameter: 26, höjd: 320 cm
1471 9483 Skål/vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Ateljé. Rörstrand. Höjd: 15 cm. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:51)
1471 8122 Skålar 2 st, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås & anna Ehrner (ej sign), diameter: 20-28. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:27)
1471 9388 Skålar 2 st, Kristall. Diameter: 21 längd: 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:52)
1471 9369 Skålar 4 st, Kina, bl 1800-tal. Diameter: 10 cm. Längd: 18 cm. Höjd: 5,5-9 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:08)
1471 9548 Skålar/vaser 5 delar, Orrefors/Kosta Boda. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:56)
1471 1032 Skåp Barock, Ek. Proveniens Geddeholms herrgård. Bredd: 135 cm. Djup: 54 cm, höjd: 193 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:09)
1471 8355 Skåp Bemålat, tudelat. Överdel med glasad dörr. Bredd: 87 cm, djup: 39 cm, höjd: 164 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:11)
1471 9253 Skåp Gustaviansk stil. Bredd: 126, djup: 47 cm, höjd: 175 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:56)
1471 8358 Skåp Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. NK. Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet. Bredd: 96, djup: 47 cm, höjd: 175 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:17)
1471 9318 Skrivbord Nyrokoko. Bredd: 120, djup: 63 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:05)
1471 9212 Skrivmaskin Continental Silenta
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:58)
1471 9526 Skrivschatull omkring sekelskiftet 1900. Längd: 40 cm
1471 8038 Skulptur brons, efter antiken. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:01)
1471 8109 Skulptur Emil Näsvall (1908-1965), Sverige. Kvinnohuvud, bemålad gips, träsockel. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:09)
1471 8449 Skulptur Eugen Örnsäter (1889-1953), Sverige. Flicka. Signerad samt med monogram EÖ, 1947. Gips. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:04)
1471 9516 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Pelikan. Rörstrand. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:31)
1471 9241 Skulptur Keramik, Åsa Gustavsson, Ållebergsryttare. Höjd: 20 cm
1471 9514 Skulptur Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "På språng". Signerad, daterad 2005. Papier-maché. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:34)
1471 8081 Skulptur Royal Dux, porslin, Dam, porslin. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:20)
1471 9227 Skulptur Silver på stensockel, Same. Höjd: inkl sockel, 7,5
1471 9311 Skulptur sten, Shona, Zimbabwe, osignerad. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:07)
1471 8021 Skulptur Teak, Giraff, 1950-tal. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:20)
1471 9174 Slagbord Längd: 2x63 + 57cm. Djup: 115 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:07)
1471 9247 Slaglåsgevär 1834. Längd: 132
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:59)
1471 7208 Snurrfåtölj + fotpall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:07)
1471 2090 Sockerskål silver, 1800-tal. Längd: 13,5, höjd: 10 cm, vikt: 129 gr
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:18)
1471 8233 Soffa 1950-tal. Längd: 150 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:48)
1471 8181 Soffa IKEA, "Lisbon", 1966. Längd: 166 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:36)
1471 9235 Soffa rokokostil, 1800-tal. Längd: 180 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:17)
1471 8015 Soffbord Masurbjörk, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 160, djup: 80 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:01)
1471 9014 Soffbord med glasskiva, "Newton". Design: Staffan Holm och Dan Sunaga, Karl Andersson & Söner, Diameter: 92. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:38)
1471 2035 Soppslev silver, med träskaft, 1881. Längd: 40 cm, bruttovikt: 118g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:01)
1471 2084 Soppslev silver, Sterling, Mexico. Längd: 22, vikt: 140 gr
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:02)
1471 2116 Soppslev Sterlingsilver / teak, Ingegerd Samson, 2000. Längd: 39 cm, bruttovikt: 155 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:22)
1471 7380 Spegel nutida, 123x93 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:17)
1471 9299 Spegel Rokokostil, 109x42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:02)
1471 9218 Spegellampett Metall. Höjd: 36, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:28)
1471 9104 Spegellampetter 2 st, + speglar. Höjd: 30-49cm
1471 9398 Spegelplatåer 5 st. Diameter: 13-28 längd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:43)
1471 9113 Staffli höjd: 174cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:36)
1471 9411 Starkvinsglas 12 st. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:08)
1471 9116 Stereoskåp med diverse bilder
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:37)
1471 9529 Stol Gärsnäs
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:05)
1471 8278 Stolar 4 st, 1800-tal, Gyllenläder
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:04)
1471 8178 Stolar 4 st, 1940-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:31)
1471 9368 Stolar 4 st, Chippendalestil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:30)
1471 9505 Stolar 4 st, rottingklädda
1471 9176 Stolar 8st, plast/metall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:35)
1471 9417 Stumpstake / askkopp "Ultima", BECK & JUNG, Sverige. Metall. Längd: 15, djup: 15 cm, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:18)
1471 9396 Svanar 3 st, nysilver och kristall. Längd: 7-13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:07)
1471 9043 Syltkrukor 3 st, Gustavsberg och Rörstrand. Höjd: 10-23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:18)
1471 7037 Takarmatur "Oslo", Kurt Norregaard, tillskriven, för Louis Poulsen, Danmark. Höjd: 62. Diameter: 60 cm
1471 9332 Takarmatur 1920-tal, Glas. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:38)
1471 7458 Takarmatur Blyglas. Diameter: 58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:06)
1471 9360 Takarmatur diameter: 45 cm, fruktmotiv
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:36)
1471 9022 Takarmatur Frama Design, Koppar, "Large". Diameter: 52 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:14)
1471 9023 Takarmatur Frama Design, Koppar, "Large". Diameter: 52 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:28)
1471 8018 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
1471 9164 Takarmatur Med prismor. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:42)
1471 9535 Takarmatur Prismor 6 glaskupa. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:49)
1471 9518 Takarmatur prismor. Höjd: 55 cm
1471 9387 Tallrikar 12 st, Thomas, Bavaria, Tomtedekor. Diameter: 21 cm
1471 9341 Tallrikar 2 st, Kina, omkring 1800. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:36)
1471 9340 Tallrikar 4 st, Imaridekor. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:23)
1471 9192 Tallrikar 8 st, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:54)
1471 9109 Tavla Le Paradis De Mahomet, yttermått inklusive ram: 70x104cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:02)
1471 9389 Teaterkikare 3 st. Längd: 5-6 cm, djup: 9 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:06)
1471 9527 Teckningar 6 st, Carl Henrik Jensen-Carlén (1888-1957), Sverige. Drag ur studentens liv. Signerade. Bladets mått: 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 50x35 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:06)
1471 9544 Telefonbord för vägg, Teak, 1950-tal. Bredd: 52, djup: 31 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:26)
1471 9454 Termometrar 3 st, bland annat Gula Blend. Plast & emalj, Höjd: 42x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:50)
1471 9221 Teservis 14 delar, Arabia, Anemone, Ulla Procopé (1921-1968), Finland
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:44)
1471 9222 Textil Sven Markelius, "Pythagoras", 120x88 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:55)
1471 9391 Toilettebordsuppsats 6 delar, glas och nysilver. Höjd: 4-10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:51)
1471 9175 Trädgårdssoffa Längd: 105cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:07)
1471 9501 Träsnitt 2 st, Japan, 1900-tal, Landskap. Bildmått: 20x30 ca, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:24)
1471 8322 Träsnitt Hokusai (efter). Bildmått: 16x28, yttermått inklusive ram: 28x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:14)
1471 8293 Tusch Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Kyrka. Signerad. Bildmått: 28x31 cm, yttermått inklusive ram: 47x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:21)
1471 9508 Uppläggningsbestick 3 delar, silver, Ryssland. Längd: 14-25 cm. Vikt: ca 130 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:44)
1471 2018 Uppläggningsbestick 6 delar, Silver (800), Tyskland. Längd: 22-26. Vikt: ca 6200g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:05)
1471 2096 Uppläggningsbestick silver, 2 delar, Danska stämplar. Längd: 23 cm. Vikt: 180g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:15)
1471 9485 Urna Kina, Blåvitt. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:15)
1471 9520 Våg med vikter I monter. Längd: 37, djup: 26 cm, höjd: 41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:30)
1471 8353 Väggarmatur design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Djup: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:08)
1471 9035 Väggarmaturer Ett par, Tecnolumen, Eckart Mathesius, Formgivna 1930. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:59)
1471 8080 Vägglykta koppar och glas, Westal, Bankeryd. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:17)
1471 9346 Väggpendyl Förgylld. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:07)
1471 8426 Väggpendyl höjd: ca 120
1471 9477 Väggplatta Mich Sörensen, Bornholm, Keramik, ca 32x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:04)
1471 8037 Väggskulpturer 4 st, Royal Dux. Änder. Längd: 15-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:01)
1471 9026 Vas + burk med lock, 2 delar, kristall, Böhmen. Höjd: h20-21 cm
1471 8164 Vas + skål, 2 delar, Arabia, Astri Tumola, diameter: 5,5-7 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:23)
1471 9295 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 30 cm
1471 8088 Vas CG Hallberg, 1920-/30-tal, reliefdekor med dansande flicka, Nysilver. Höjd: 24,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:47)
1471 9536 Vas Flygsfors, Willem de Moor. Signerad. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:24)
1471 9287 Vas Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Frostad, Kosta, Royal, Artist collection. Höjd: 11,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:52)
1471 9281 Vas Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:57)
1471 9219 Vas Jonathan Adler, Vesuvius. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:51)
1471 9383 Vas Jugend, Keramik, Wien. Höjd: 28 cm
1471 9326 Vas Kina. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:33)
1471 9290 Vas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 51,5
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:21)
1471 9199 Vas Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:59)
1471 9042 Vas satsuma. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:18)
1471 8375 Vas Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:50)
1471 9060 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Gravyr. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:33)
1471 9284 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:38)
1471 8087 Vaser + ljusstakar, 6 delar, metall, 1920-/30-tal, bland annat märkt Zicu, Art Déco. Höjd: 13,5-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:44)
1471 9546 Vaser 2 st, Rosenthal/Kgl Dansk. Höjd: 18-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 20:07)
1471 8377 Vaser 3 st, Kristall, Orrefors, bland annat Sven Palmquist. Höjd: 21/26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:58)
1471 8208 Vaser Ett par, Kina. Höjd: 25 cm
1471 9395 Vaser och skålar, 7 delar. Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Längd: 6-12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:40)
1471 7105 Vykort/fotografier Göta Kanal, 2 st album, ca 350 st vykort och fotografier
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 19:46)
1471 8369 Ytterfoder Kina. Diameter: 31, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 maj 2022 18:39)