KONST / Litografier / Färglitografi 16217293
nr 1621 7293
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 4/360. Färglitografi, bildmått: 29x50 cm, yttermått inklusive ram: 37x58 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 maj 2024
kl 18:42:29
15/5 19:38:35
100 kr
16/5 23:10:07
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman