4140 DISH
Morkulla. Diameter: 34 cm, height: 4, 5 cm,
Sold: SEK 100
Sold den 15 januari 2024 -
2319 Grafiskt blad
Sold: SEK 300
Sold den 4 maj 2020 -
8153 OIL PAINTING
Ture Wallner, 'Morkulla'. Oil on panel, 20x23,
Sold: SEK 350
Sold den 29 april 2019
5039 WATERCOLOUR
signerad T Wrigley, Morkulla, 29x22
Sold: SEK 100
Sold den 8 december 2008 -
7605 Litografi
Signerad, Stig Borglind, "Morkulla", 22x16
Sold: SEK 500
Sold den 15 september 2008 -
2589 Oljemålning
Sign Berg, "Fällande Morkulla", 62x96
Sold: SEK 5100
Sold den 6 september 2004