KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16087226
nr 1608 7226
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Landskap med stuga. Signerad. Akvarell, bildmått: 13x20 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 25 mars 2024
kl 20:30:11
24/3 11:35:11
100 kr
25/3 19:37:22
Carl Ewald Lönngren
Läs mer om Carl Ewald Lönngren