KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893436
nr 1589 3436
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Slussen. Signerad, daterad 1949. Olja på pannå, 44x53 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 8 januari 2024
kl 20:50:42
900 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström