KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16008484
nr 1600 8484
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
"Hos Farmor". Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 25x37 cm
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 26 februari 2024
kl 20:40:00
100 kr
150 kr
200 kr
Hilding Nyman
Läs mer om Hilding Nyman