KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123230
nr 1612 3230
Ivar Hjertqvist
(1907-1983), Sverige
Oljemålning, Ivar Hjertqvist (1907-1983), Fjällandskap. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:56:21
15/4 18:39:51
Ivar Hjertqvist
Läs mer om Ivar Hjertqvist