KONST / Litografier / Färglitografi 6252257
nr 625 2257
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi , Pierre Olofsson (1921-1996). Sign. 58/86, 151x85
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
17.500 kr
måndag 22 februari 2010
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)