KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 15904074
nr 1590 4074
Calle Jonzon
(f. 1916), Sverige
Etsningar, 2 st, Sond, -78. Bildmått: 11x7 - 20x12 cm, yttermått inklusive ram: 23x19 - 37x27 cm. Signerad
Calle Jonzon, född 1916 i Katrineholm, svensk tecknare och grafiker.
Utrop:
300 kr
måndag 15 januari 2024
kl 18:03:04
Calle Jonzon
Läs mer om Calle Jonzon