KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16045169
nr 1604 5169
Gunnar Hållander
(1915-1980), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, stilleben med äpple. Olja på pannå, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 mars 2024
kl 19:28:26
11/3 15:14:25
Gunnar Hållander
Läs mer om Gunnar Hållander