KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16086115
nr 1608 6115
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 43x61 cm, yttermått inklusive ram: 57x74 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:54:50
25/3 18:05:04