ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8838612
*
nr 883 8612
Spegel
höjd: 80
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 mars 2014
kl 20:59:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 13:58:18
1
150 kr
22/3 20:49:23
2
150 kr
22/3 20:49:30
2
200 kr
24/3 12:40:43
3
300 kr
24/3 19:02:02
2
300 kr
24/3 19:02:06
2
350 kr
24/3 19:35:50
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 883 8612
Spegel
höjd: 80
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 13:58:18 | 1 | 150 kr |
22/3 20:49:23 | 2 | 150 kr |
22/3 20:49:30 | 2 | 200 kr |
24/3 12:40:43 | 3 | 300 kr |
24/3 19:02:02 | 2 | 300 kr |
24/3 19:02:06 | 2 | 350 kr |
24/3 19:35:50 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:51