KONST / Litografier / Färglitografi/affisch 16086219
nr 1608 6219
Björn Wiinblad
(1918-2006), Danmark
Färglitografi/affisch, Signerad, daterad 53 "Musikskalder til spilselv". Färglitografi, bildmått: 84x61 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Bjørn Wiinblad, född 1918, död 2006, dansk konstnär, verksam vid Nymølle Fajancefabrik och Rosenthal.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:45:36
500 kr
700 kr
Björn Wiinblad
Läs mer om Björn Wiinblad