KONST / Litografier / Färglitografi 16164180
nr 1616 4180
Jørgen Nash
(1920-2004), Danmark
Signerad, numrerad 22/140, "Blomsterkungen". Färglitografi, bildmått: 76x56 cm, yttermått inklusive ram: 92x69 cm
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:34:04
29/4 08:43:45
300 kr
29/4 18:20:15