BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 16003069
nr 1600 3069
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009), Sverige
Bordslampa, Höganäs, 1900-talets andra hälft. Blåglaserat stengods med kupa i frostat glas. Höjd: 21 cm
Kondition: kupan med nagg (syns ej monterad)
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:49:51
25/2 21:32:25
26/2 18:28:32
Hans-Agne Jakobsson
Läs mer om Hans-Agne Jakobsson