KONST / Litografier / Färglitografi 12837173
nr 1283 7173
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 2/385, 1992. Motivet: 53x38 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 19:35:52
1.000 kr
1.200 kr
21 okt
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson